21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
Arena: Sätra Friidrottshall   Arrangör: Spårvägens FK
Tävlande: 304 (177+127)   Starter: 391 (222+169)


select distinct results18.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results18.Ind AS Indiiy, results18.ID AS ID, results18.ID AS IDI, Events.TF AS type, results18.eventname AS en2, results18.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results18.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results18.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results18.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results18.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results18.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results18.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results18.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results18.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results18.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results18.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results18.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results18.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results18.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results18.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results18.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results18 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results18.ID AND CASE WHEN results18.Sex=1 and (results18.secondarypos not rlike ('K|F') or results18.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results18.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results18.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results18.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results18.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results18.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results18.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results18.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results18.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results18.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results18.iid LEFT JOIN world.countries ON results18.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results18.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results18.IID=combinedmen.parentid AND results18.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results18.IID=combinedwomen.parentid AND results18.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results18.iid=womenpbestsweden.iid AND (results18.Sex=2 OR results18.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results18.iid=womensbestsweden.iid AND (results18.Sex=2 OR results18.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results18.CID= 12903574 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results18.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results18.AGO=12 THEN 999999 ELSE results18.AGO END, results18.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
6.82
Spårvägens FK
6.82
PB
  
1Markus Ögren
7.22
Hammarby IF
7.22
=SB
  
2Grigorios KyriakoudisHässelby SK
7.03
PB
  
2Kidus Yohannes GetahunHammarby IF
7.25
  
3Michael LuxemburgTäby IS
7.06
  
4Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
7.08
  
4William Thor
7.30
Strands IF
7.30
  
5Zion ErikssonTäby IS
7.13
PB
  
6Paul Förnestig
7.13
Hammarby IF
7.13
PB
  
7Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
7.17
Spårvägens FK
7.17
  
8Viktor Thor
7.18
Strands IF
7.18
PB
  
Heat 1
1Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
6.84
Spårvägens FK
6.84
PB
  
2Michael LuxemburgTäby IS
7.07
  
3Grigorios KyriakoudisHässelby SK
7.11
  
4Kidus Yohannes GetahunHammarby IF
7.26
  
5Amir Musa
Amir Musa 01, KFUM Örebro
7.40
KFUM Örebro
7.40
  
6Felix Ekman
Felix Ekman 01, Sundbyberg
7.43
Sundbybergs IK
7.43
  
7Tawsiful Islam
7.90
Hammarby IF
7.90
  
Heat 2
1Jean-Christian ZirignonHammarby IF
7.00
  
2Paul Förnestig
7.15
Hammarby IF
7.15
PB
  
3Markus Ögren
7.25
Hammarby IF
7.25
  
4Erik Ahlfont
7.38
Turebergs FK
7.38
  
5Yamfu Arhin
Yamfu Arhin 89, Spårvägen
7.39
Spårvägens FK
7.39
SB
  
6Albin Boestad
7.43
IFK Lidingö
7.43
  
7Valentin StrohkirchDanderyds SK
7.54
PB
  
Heat 3
1Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
7.17
  
2Zion ErikssonTäby IS
7.19
  
3Viktor Thor
7.21
Strands IF
7.21
PB
  
4Sebastian LandströmHammarby IF
7.43
  
5Jonatan HåkanssonHammarby IF
7.63
PB
  
6Arvid Friberg
7.69
Danderyds SK
7.69
  
7Eric Deilert
8.20
Hellas FK
8.20
PB
  
Heat 4
1Adam Lindhe
6.99
IFK Lidingö
6.99
PB
  
2Emil Johansson
7.10
Turebergs FK
7.10
PB
  
3Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
7.13
Spårvägens FK
7.13
SB
  
3Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
7.28
KFUM Örebro
7.28
=PB
  
4André Drummond
7.21
Spårvägens FK
7.21
SB
  
5Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
7.28
KFUM Örebro
7.28
PB
  
6Mikael Lundkvist
7.31
Huddinge AIS
7.31
PB
  
7Andreas CigéhnTäby IS
7.51
PB
  
Heat 5
1William Thor
7.25
Strands IF
7.25
PB
  
2Erik Ekelund
Erik Ekelund 91, Tjalve IF Norrköping
7.37
Tjalve IF Norrköping
7.37
SB
  
3Karl Nic
7.40
PB
  
3Karl David Nie
7.40
Hammarby IF
7.40
SB
  
4Jesper Rilegård
7.71
IFK Lidingö
7.71
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Dennis Otieno
21.71
Hammarby IF
21.71
PB
  
2Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
21.78
Spårvägens FK
21.78
PB
  
3Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
22.71
KFUM Örebro
22.71
  
Final B
1Hamza Volume Kamara
Hamza Volume Kamara 90, Tjalve IF Norrköping
22.36
Tjalve IF Norrköping
22.36
SB
  
2Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
22.55
KFUM Örebro
22.55
PB
  
3Zion Eriksson
22.72
Täby IS
22.72
PB
  
Final C
1Andreas Movin
23.04
IFK Lidingö
23.04
  
2Viktor Wall
23.06
Tyresö FK
23.06
=PB
  
3Erik Ekelund
Erik Ekelund 91, Tjalve IF Norrköping
23.63
Tjalve IF Norrköping
23.63
SB
  
Final D
1Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
23.51
=PB
  
2Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
23.98
Spårvägens FK
23.98
PB
  
3Jesper Rilegård
24.62
IFK Lidingö
24.62
PB
  
Final E
1Oscar Stenberg
Oscar Stenberg 99, Fredrikshof
24.11
Fredrikshofs FIF
24.11
PB
  
2Niklas Wall
24.60
Tyresö FK
24.60
  
3Mårten Skogman
25.65
Spårvägens FK
25.65
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
48.60
SB
  
2Emil Johansson
50.01
Turebergs FK
50.01
PB
  
3Kristian Efremov
50.96
Hammarby IF
50.96
  
4Edom Abreham
52.92
Hässelby SK
52.92
SB
  
Final B
1Fredrik ÅströmTäby IS
50.28
PB
  
2Dimítrios Boúmis
Dimítrios Boúmis 99, GRE
52.78
99GRE
52.78
PB
  
3Gustav Harning
52.96
Ununge IF
52.96
PB
  
4Lucas Mattsson
Lucas Mattsson 94, FIN
53.91
94FIN
53.91
PB
  
Final C
1Arvid Friberg
52.51
Danderyds SK
52.51
SB
  
2Samiel Berhe
54.29
Hammarby IF
54.29
PB
  
3Simon Sandkvist
54.46
IF Triangeln
54.46
PB
  
4Sebastian Svedhammer
58.63
Spårvägens FK
58.63
PB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andreas Almgren
1:50.09
Turebergs FK
1:50.09
SB
  
2Anton Persson
1:51.08
Hässelby SK
1:51.08
PB
  
3Johan Eriksson
1:52.16
Turebergs FK
1:52.16
SB
  
4Gustav Bivstedt
1:52.97
Hässelby SK
1:52.97
PB
  
5Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
1:53.09
Eskilstuna FI
1:53.09
PB
  
6Björn Seifert
1:53.54
Upsala IF
1:53.54
PB
  
7Christian Sand Clausen
Christian Sand Clausen 96, DEN
1:54.51
96DEN
1:54.51
SB
  
Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
DNF
  
Final B
1Robin Johansson
1:58.33
Ärla IF
1:58.33
SB
  
2Mohammed Loukili
1:59.68
IFK Lidingö
1:59.68
PB
  
3Henry Jacobson
2:00.38
Hammarby IF
2:00.38
  
4Jacob Åkersten
2:01.82
Täby IS
2:01.82
PB
  
5Anton Ledell
2:04.04
Huddinge AIS
2:04.04
  
6Tobias Eknor
Tobias Eknor 00, Spårvägen
2:06.47
Spårvägens FK
2:06.47
PB
  
Daniel Norberg
Daniel Norberg 78, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final C
1Faustin Mugabo
2:06.35
Väsby IK
2:06.35
  
2Axel Sandberg
Axel Sandberg 00, KFUM Örebro
2:07.45
KFUM Örebro
2:07.45
  
3Olle Tyrsmo
Olle Tyrsmo 00, KFUM Örebro
2:07.99
KFUM Örebro
2:07.99
SB
  
4Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
2:09.53
PB
  
5David Cannmo
David Cannmo 01, Trollhättan FIK
2:10.61
Trollhättan FIK
2:10.61
PB
  
6Axel Glavare KarlssonTäby IS
2:10.70
PB
  
7André Malm
2:21.75
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elmar Engholm
3:47.54
Hässelby SK
3:47.54
PB
  
2Emil Blomberg
3:50.15
Hässelby SK
3:50.15
PB
  
3Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
3:55.34
Sävedalens AIK
3:55.34
SB
  
4Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
3:56.22
Västerås FK
3:56.22
PB
  
5Alexander Nilsson
3:56.36
Mölndals AIK
3:56.36
SB
  
6Warsame Doley
3:56.72
Malmö AI
3:56.72
SB
  
7Jonatan Fridolfsson
3:57.12
Sävedalens AIK
3:57.12
PB
  
8Tim Sundström
3:57.38
Turebergs FK
3:57.38
SB
  
Andreas AlmgrenTurebergs FK
DNF
  
Mattias Ohlsson
DNF
Heleneholms IF
DNF
  
Johan Walldén
Johan Walldén 87, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final B
1Ali Al-Janabi
3:57.33
Ullevi FK
3:57.33
PB
  
2Gustav Nordling
4:02.42
Spårvägens FK
4:02.42
=SB
  
2Gustav Nordling
4:02.42
Spårvägens FK
4:02.42
SB
  
3Jonatan Gustafsson
4:02.69
KFUM Örebro
4:02.69
PB
  
4Erik Jälknäs
4:02.89
Sävedalens AIK
4:02.89
PB
  
5Axel Alness-Borg
4:05.03
IFK Lidingö
4:05.03
PB
  
6Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
4:06.38
Spårvägens FK
4:06.38
SB
  
7Axel Djurberg
4:06.51
Upsala IF
4:06.51
PB
  
8Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
4:08.39
KFUM Örebro
4:08.39
PB
  
9Anton Axelsson
4:12.09
Hässelby SK
4:12.09
SB
  
10Samuel Eriksson Lidbrink
4:21.24
Spårvägens FK
4:21.24
PB
  
Erik Djurberg
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Josef WallenlindMölndals AIK
DNF
  
Final C
1William Wickholm
William Wickholm 98, KFUM Örebro
4:09.44
KFUM Örebro
4:09.44
PB
  
2Olof Silvander
4:12.58
IFK Lidingö
4:12.58
PB
  
3Linus Näslund
4:12.75
Ärla IF
4:12.75
  
4Seare Kibrom
Seare Kibrom 98, Tjalve IF Norrköping
4:13.60
Tjalve IF Norrköping
4:13.60
  
5Melker Forsberg
Melker Forsberg 01, KFUM Örebro
4:13.91
KFUM Örebro
4:13.91
PB
  
6Rasmus Ahlgren
Rasmus Ahlgren 99, Spårvägen
4:14.74
Spårvägens FK
4:14.74
PB
  
7Hannes HejdebäckGefle IF
4:21.57
  
8Konstantin Avramidis
4:46.55
IFK Lidingö
4:46.55
PB
  
9Hamid Ali
Hamid Ali 99, KFUM Örebro
4:57.34
KFUM Örebro
4:57.34
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Daniel Lundgren
8:15.04
Turebergs FK
8:15.04
SB
  
2William Levay
William Levay 96, Spårvägen
8:18.07
Spårvägens FK
8:18.07
  
3Anders Grahl
8:18.40
Hälle IF
8:18.40
PB
  
4Gabriel Steffensen
8:18.41
Mölndals AIK
8:18.41
PB
  
5Martin Regborn
Martin Regborn 92, KFUM Örebro
8:20.96
KFUM Örebro
8:20.96
SB
  
6Andreas Jansson
8:27.81
Hässelby SK
8:27.81
=PB
  
7Alberts Blajs
Alberts Blajs 95, LAT
8:28.31
95LAT
8:28.31
SB
  
8Hussein Ibrahim
8:28.67
Ullevi FK
8:28.67
PB
  
9Fredrik Johansson
8:34.75
IFK Växjö
8:34.75
SB
  
10Otmane Nait Hammou
8:37.50
Hammarby IF
8:37.50
PB
  
11Miguel Palm
8:43.10
Mölndals AIK
8:43.10
PB
  
12Ludvig Danielsson
Ludvig Danielsson 95, IK Norrköping FI
9:01.50
IK Norrköping FI
9:01.50
PB
  
Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final B
1Thomas Chaillou
Thomas Chaillou 85, KFUM Örebro
8:45.55
KFUM Örebro
8:45.55
SB
  
2August Mollén
August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping
8:47.19
Tjalve IF Norrköping
8:47.19
PB
  
3Mads Skaaning
Mads Skaaning 95, DEN
8:51.57
95DEN
8:51.57
PB
  
4Jonatan Alvaeus
8:52.20
Upsala IF
8:52.20
SB
  
5Markus Bohman
Markus Bohman 94, KFUM Örebro
8:55.87
KFUM Örebro
8:55.87
  
6Daniel Antonsson
9:03.38
IFK Lidingö
9:03.38
SB
  
7Isak Hellström
9:06.87
FK Studenterna
9:06.87
PB
  
8Christoffer Hiding
9:21.09
Fredrikshofs FIF
9:21.09
  
9Robin Pino
Robin Pino 82, Uppsala LK
9:24.35
Uppsala LK
9:24.35
SB
  
10Andreas Åkesson
Andreas Åkesson 87, Saltsjöbaden
9:29.30
Saltsjöbadens IF
9:29.30
  
11Ludvig Johansson
9:37.89
IFK Lidingö
9:37.89
PB
  
12Daniel Alemu
Daniel Alemu 97, Spårvägen
9:43.70
Spårvägens FK
9:43.70
SB
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jonathan Holm
7.99
Strands IF
7.99
PB
  
1Jonathan Holm
8.03
Strands IF
8.03
SB
  
2Fredrik SamuelssonHässelby SK
8.07
PB
  
2Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
8.13
Spårvägens FK
8.13
  
3Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK
8.56
PB
  
3Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin 95, Skellefteå AIK
8.61
Skellefteå AIK
8.61
  
4Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin 95, Skellefteå AIK
8.63
Skellefteå AIK
8.63
  
4Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK
8.68
PB
  
5David Adrian
9.12
Huddinge AIS
9.12
PB
  
5Jesper Nyman
9.88
Hanvikens SK
9.88
PB
  
6Jesper Nyman
9.96
Hanvikens SK
9.96
PB
  
Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hampus Carlens
2.04
IFK Lidingö
2.04
PB
  
2Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
2.01
Spårvägens FK
2.01
SB
  
3David Kleinheinz
David Kleinheinz 93, AUT
1.95
93AUT
1.95
PB
  
4Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
1.91
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Thorstensson
4.90
Spårvägens FK
4.90
SB
  
2Fredrik SamuelssonHässelby SK
4.70
SB
  
3Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
4.60
KFUM Örebro
4.60
  
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
Oscar JansonUllevi FK
NH
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Rickard Willman
7.23
Västerås FK
7.23
  
2Max Andersson
7.00
Upsala IF
7.00
  
3Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
6.95
Spårvägens FK
6.95
  
4Ritchie Moba
6.94
Hammarby IF
6.94
SB
  
5Fredrik SamuelssonHässelby SK
6.90
SB
  
6Alexander Nyman
6.70
Hanvikens SK
6.70
PB
  
7Oskar Erixon
Oskar Erixon 99, Westmannia
6.66
IK Westmannia
6.66
  
8Albin Boestad
6.51
IFK Lidingö
6.51
PB
  
9Daniel Langman
6.46
IFK Lidingö
6.46
PB
  
10Jakob Samuelsson
6.37
Hässelby SK
6.37
SB
  
11Viktor Thor
6.30
Strands IF
6.30
  
12William Thor
6.17
Strands IF
6.17
PB
  
13David Adrian
6.08
Huddinge AIS
6.08
PB
  
14Markus Thorsell
Markus Thorsell 99, Råby-Rekarne
5.94
Råby-Rekarne FIF
5.94
  
15Sture Holmberg
4.87
Huddinge AIS
4.87
PB
  
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Carl af ForsellesHellas FK
14.97
PB
  
2Erik Ehrlin
14.90
Hammarby IF
14.90
  
3Timothy Olsson
14.23
Huddinge AIS
14.23
  
4Andreas Henriksson
13.60
Hässelby SK
13.60
  
5Eric Hallquist
Eric Hallquist 96, Östersunds GIF
13.37
Östersunds GIF
13.37
  
6Henning André
13.32
Nyköpings BIS
13.32
  
7Jacob Tysén HolmbergHässelby SK
12.35
  
8Lukas Olsson
11.84
Upsala IF
11.84
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mesud Pezer
Mesud Pezer 94, BIH
20.44
94BIH
20.44
  
2Arttu Kangas
Arttu Kangas 93, FIN
19.06
93FIN
19.06
SB
  
3Wictor PeterssonMalmö AI
17.86
  
4Arwid Koskinen
16.73
Ullevi FK
16.73
SB
  
5Gabriel Heen
16.22
Hässelby SK
16.22
SB
  
6Jakob Samuelsson
14.22
Hässelby SK
14.22
  
7Jesper Nyman
9.59
Hanvikens SK
9.59
PB
  
Pezer20.07xxx19.9020.44
Kangas18.5518.48x18.7418.7619.06
Petersson
Koskinen
Heen
Samuelsson
Nyman
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Staffan Risberg
8.39
Turebergs FK
8.39
  
2Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 00, Tjalve IF Norrköping
8.41
Tjalve IF Norrköping
8.41
  
3Erik Orrell
Erik Orrell 99, Östersunds GIF
8.87
Östersunds GIF
8.87
  
4Mikael Lundkvist
9.07
Huddinge AIS
9.07
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Patrik Lindstedt
18.04
Hässelby SK
18.04
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
8.25
  
2Elias Sahlin
8.67
Hellas FK
8.67
SB
  
3Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.82
Spårvägens FK
8.82
PB
  
4Måns Boshuis
8.91
IFK Lidingö
8.91
PB
  
P17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping
6.68
Tjalve IF Norrköping
6.68
  
2Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
6.53
KFUM Örebro
6.53
  
3André Barroso JohanssonHammarby IF
5.99
  
4Amir Musa
Amir Musa 01, KFUM Örebro
5.88
KFUM Örebro
5.88
  
5Måns Boshuis
5.78
IFK Lidingö
5.78
PB
  
6Emil Lavett
5.57
Hammarby IF
5.57
  
7Eric Deilert
4.81
Hellas FK
4.81
PB
  
8Gustav Andersson
4.77
IFK Lidingö
4.77
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gustav Andersson
8.74
IFK Lidingö
8.74
PB
  
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gustav Andersson
12.28
IFK Lidingö
12.28
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Greta Deltin
7.61
Hammarby IF
7.61
PB
  
1Marie Sönnerfors
7.98
Spårvägens FK
7.98
SB
  
2Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
7.66
  
2Draina Kintu
8.02
Hellas FK
8.02
SB
  
3Josefin PalmFalu IK
7.67
SB
  
3Maia Eppelin
Maia Eppelin 96, Spårvägen
8.07
Spårvägens FK
8.07
PB
  
4Ártemis-Melína Anastasíou
Ártemis-Melína Anastasíou 00, GRE
7.82
00GRE
7.82
PB
  
4Ida Winther
8.25
Turebergs FK
8.25
  
5Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
7.90
Spårvägens FK
7.90
  
5Lena Axelson
8.26
Bromma IF
8.26
  
6Evelina Nilsson
7.93
IFK Umeå
7.93
  
7Astrid Eggesjö
8.13
Västerås FK
8.13
  
Heat 1
1Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
7.55
Spårvägens FK
7.55
SB
  
2Emma JanssonFalu IK
7.77
  
3Evelina Nilsson
7.96
IFK Umeå
7.96
  
4Astrid Eggesjö
8.06
Västerås FK
8.06
PB
  
5Victoria DavidssonTyresö FK
8.36
PB
  
6Hanna Lindé
8.54
Hammarby IF
8.54
SB
  
Heat 2
1Greta Deltin
7.64
Hammarby IF
7.64
  
2Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
7.67
  
3Ártemis-Melína Anastasíou
Ártemis-Melína Anastasíou 00, GRE
7.91
00GRE
7.91
PB
  
4Maia Eppelin
Maia Eppelin 96, Spårvägen
8.08
Spårvägens FK
8.08
PB
  
5Marie Sönnerfors
8.12
Spårvägens FK
8.12
SB
  
6Draina Kintu
8.17
Hellas FK
8.17
  
7Ida Winther
8.22
Turebergs FK
8.22
  
Heat 3
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
7.59
Spårvägens FK
7.59
SB
  
2Josefin PalmFalu IK
7.70
SB
  
3Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
7.77
Spårvägens FK
7.77
  
4Lena Axelson
8.17
Bromma IF
8.17
PB
  
5Izabella RipswedenHuddinge AIS
8.24
PB
  
6Adina Renlund
Adina Renlund 01, FIN
8.35
01FIN
8.35
PB
  
7Freja Avebäck
8.38
Hammarby IF
8.38
PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linnéa Frobe
24.88
Täby IS
24.88
PB
  
2Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
25.05
SB
  
3Emma Jansson
25.26
Falu IK
25.26
  
Final B
1Hanna Wiss
Hanna Wiss 91, KFUM Örebro
25.23
KFUM Örebro
25.23
SB
  
2Maia Eppelin
Maia Eppelin 96, Spårvägen
26.94
Spårvägens FK
26.94
PB
  
3Johanna Bromark
28.19
Spårvägens FK
28.19
SB
  
4Alva Ohlsson
30.46
Upsala IF
30.46
PB
  
Final C
1Carolina SöderbomÄrla IF
26.06
  
2Anni Nylund
Anni Nylund 02, FIN
26.61
02FIN
26.61
PB
  
3Frida Johansson
Frida Johansson 95, Tjalve IF Norrköping
26.83
Tjalve IF Norrköping
26.83
PB
  
Final D
1Maria SödergrenTäby IS
26.90
SB
  
2Lena Axelson
27.11
Bromma IF
27.11
PB
  
Eleonora Von Wetter-Rosenthal
Eleonora Von Wetter-Rosenthal 02, FIN
DNF
02FIN
DNF
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
55.55
Spårvägens FK
55.55
SB
  
2Ártemis-Melína Anastasíou
Ártemis-Melína Anastasíou 00, GRE
56.67
00GRE
56.67
PB
  
3Lovisa Linde
56.69
Täby IS
56.69
PB
  
4Sofia Johnsson
56.93
Hässelby SK
56.93
  
Final B
1Sofia HultgrenTäby IS
59.18
PB
  
2Hanna EnlundAIK
59.44
  
3Isabelle Eriksson
1:00.39
IFK Lidingö
1:00.39
SB
  
4Anna Engelin
Anna Engelin 98, Östersunds GIF
1:01.84
Östersunds GIF
1:01.84
SB
  
Final C
1Jenny Wingqvist
1:01.87
Hässelby SK
1:01.87
SB
  
2Elwira Ripsweden
1:02.42
Huddinge AIS
1:02.42
PB
  
3Emma Sjuls
Emma Sjuls 98, FIN
1:09.20
98FIN
1:09.20
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lovisa Bivstedt
2:12.22
Hässelby SK
2:12.22
SB
  
2Dagmar Olsen
Dagmar Olsen 94, DEN
2:13.48
94DEN
2:13.48
SB
  
3Madeleine Björlin-Delmar
2:13.52
IFK Göteborg
2:13.52
SB
  
4Susannah Reid
Susannah Reid 95, GBR
2:16.66
95GBR
2:16.66
PB
  
5Ioánna Panopoúlou
Ioánna Panopoúlou 01, GRE
2:18.60
01GRE
2:18.60
PB
  
Lovisa LindeTäby IS
DNF
  
Final B
1Frida Wallström
2:21.40
IFK Umeå
2:21.40
SB
  
2Filippa Ramberg
2:23.91
Hammarby IF
2:23.91
PB
  
3Emelie Svensson
2:25.53
IFK Mora
2:25.53
PB
  
Ida Ekroth
Ida Ekroth 96, Upsala IF
DNF
Upsala IF
DNF
  
Linda Nyblom
DNF
Turebergs FK
DNF
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linn Söderholm
4:21.19
Sävedalens AIK
4:21.19
PB
  
2Sofia Öberg
4:23.72
IFK Lidingö
4:23.72
PB
  
3Sara Christiansson
4:25.29
Sävedalens AIK
4:25.29
PB
  
4Lisa Havell
Lisa Havell 88, Spårvägen
4:28.15
Spårvägens FK
4:28.15
PB
  
5Isabella Andersson
4:32.55
Turebergs FK
4:32.55
SB
  
6Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:33.35
Mölndals AIK
4:33.35
PB
  
7Olivia Weslien
4:34.57
IF Göta Karlstad
4:34.57
PB
  
8Ellinor Aurell
4:36.75
Ängelholms IF
4:36.75
PB
  
9Hanna Bergström
4:45.25
Huddinge AIS
4:45.25
PB
  
10Elsa Wallenius
4:47.04
Västerås FK
4:47.04
SB
  
Gaël De Coninck
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Ida Holm
DNF
Täby IS
DNF
  
Final B
1Josefin Gerdevåg
4:44.37
KFUM Örebro
4:44.37
PB
  
2Vera Sjöberg
4:46.14
AIK
4:46.14
PB
  
3Wilma Marcusson
Wilma Marcusson 99, Trångsviken
4:47.41
Trångsvikens IF
4:47.41
PB
  
4Thea Norlund
Thea Norlund 00, Skellefteå AIK
4:48.14
Skellefteå AIK
4:48.14
  
5Elin Marcusson
Elin Marcusson 99, Trångsviken
4:48.54
Trångsvikens IF
4:48.54
PB
  
6Emilia Lillemo
4:50.60
Täby IS
4:50.60
PB
  
7Dace Landström
4:53.58
Vallentuna FK
4:53.58
SB
  
8Alice Greberg
4:57.72
Mölndals AIK
4:57.72
PB
  
9Linnea Palm
4:59.33
Falu IK
4:59.33
PB
  
10Karin Olsson
5:00.19
Täby IS
5:00.19
SB
  
Hristina Panopoulou
Hristina Panopoulou 01, GRE
DNF
01GRE
DNF
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emma Tuvesson
8.50
Hammarby IF
8.50
  
2Amanda Hansson
8.51
Hässelby SK
8.51
  
3Mathilde Heltbech
Mathilde Heltbech 95, DEN
8.57
95DEN
8.57
SB
  
4Josefine SandeliusHammarby IF
8.94
  
5Alva von Gerber
9.72
Huddinge AIS
9.72
  
Annemarie Nissen
Annemarie Nissen 94, DEN
DNF
94DEN
DNF
  
Malin Skogström
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Heat 1
1Malin Skogström
8.39
Hässelby SK
8.39
PB
  
2Emma Tuvesson
8.44
Hammarby IF
8.44
SB
  
3Mathilde Heltbech
Mathilde Heltbech 95, DEN
8.60
95DEN
8.60
SB
  
4Alva von Gerber
9.14
Huddinge AIS
9.14
PB
  
5Frida Johansson
Frida Johansson 95, Tjalve IF Norrköping
9.19
Tjalve IF Norrköping
9.19
  
6Helena KolteTäby IS
9.50
  
Heat 2
1Amanda Hansson
8.50
Hässelby SK
8.50
  
2Emilia Karlsson
8.63
Nyköpings BIS
8.63
  
3Annemarie Nissen
Annemarie Nissen 94, DEN
8.81
94DEN
8.81
PB
  
4Josefine SandeliusHammarby IF
8.93
PB
  
5Emelie Nyman Wänseth
9.16
Östersunds GIF
9.16
  
6Maria SödergrenTäby IS
9.20
  
7Sandra Skogström
10.33
Hässelby SK
10.33
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Louise EkmanGefle IF
1.80
  
2Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.74
  
3Linda Skantze
1.71
IFK Lidingö
1.71
  
3Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
1.71
Västerås FK
1.71
  
5Madeleine SerenhovIFK Lidingö
1.68
SB
  
6Karin Boestad
1.61
IFK Lidingö
1.61
PB
  
6Klara Rådbo
1.61
Hammarby IF
1.61
SB
  
8Filippa BackmanGefle IF
1.61
PB
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
6.09
Spårvägens FK
6.09
  
2Sandra TörnrosGefle IF
6.09
  
3Malin Marmbrandt
6.06
Västerås FK
6.06
  
4Malin Olsson
6.02
IFK Lidingö
6.02
  
5Sara Kviberg
5.63
Hässelby SK
5.63
SB
  
6Amanda Eriksson
5.46
Spårvägens FK
5.46
PB
  
7Helena KolteTäby IS
5.14
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malin Marmbrandt
12.73
Västerås FK
12.73
SB
  
2Madeleine NilssonGefle IF
12.59
SB
  
3Emelie Nyman Wänseth
12.35
Östersunds GIF
12.35
  
4Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
11.97
Råby-Rekarne FIF
11.97
PB
  
5Emelie Eklund
11.60
Täby IS
11.60
PB
  
6Katharina GråmanTyresö FK
11.52
SB
  
7Linn EgerfältGefle IF
11.31
PB
  
8Klara Avebäck
10.71
Hammarby IF
10.71
  
9Lina Näslund
Lina Näslund 98, Östersunds GIF
10.45
Östersunds GIF
10.45
PB
  
10Lisa Ekenberg
Lisa Ekenberg 01, Spårvägen
10.10
Spårvägens FK
10.10
PB
  
Klara Pedersen
NM
Upsala IF
NM
  
Smilla Örling
Smilla Örling 01, Spårvägen
NM
Spårvägens FK
NM
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fanny Roos
Fanny Roos 95, Athletics 24Seven
17.29
Athletics 24Seven SK
17.29
SB
  
2Frida Åkerström
15.75
Huddinge AIS
15.75
SB
  
3Sara Lennman
Sara Lennman 96, Katrineholm
15.30
Katrineholms SK
15.30
SB
  
4Amanda Malmehed
14.78
IF Göta Karlstad
14.78
PB
  
5Maria Nilsson
14.64
IK Orient
14.64
SB
  
6Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
12.49
Västerås FK
12.49
  
7Nina Björkman
12.04
Västerås FK
12.04
  
8Malin Skogström
11.78
Hässelby SK
11.78
  
9Hanna Mårtensson
11.16
Turebergs FK
11.16
SB
  
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anneli Ståhl
Anneli Ståhl 90, Spårvägen
17.42
Spårvägens FK
17.42
SB
  
2Kristina Andersson
17.07
Råby-Rekarne FIF
17.07
  
3Nina Björkman
15.88
Västerås FK
15.88
  
4Hanna Mårtensson
15.64
Turebergs FK
15.64
SB
  
5Johanna CarlssonÄrla IF
14.58
PB
  
F19 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alva von Gerber
9.09
Huddinge AIS
9.09
PB
  
2Shila Fathli
9.13
Hässelby SK
9.13
PB
  
3Alva Wolwan
Alva Wolwan 01, Upsala IF
9.16
Upsala IF
9.16
PB
  
4Clara Bernhult
Clara Bernhult 02, Thorengruppen
9.39
Thorengruppen TFC
9.39
PB
  
5Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
9.58
Spårvägens FK
9.58
PB
  
F17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bilge Kaya
5.26
Hellas FK
5.26
  
2Clara Bernhult
Clara Bernhult 02, Thorengruppen
5.10
Thorengruppen TFC
5.10
  
3Alva Wolwan
Alva Wolwan 01, Upsala IF
4.86
Upsala IF
4.86
  
4Lovisa Ewerblad
4.81
Danderyds SK
4.81
PB
  
5Elisabeth GetahunHellas FK
4.80
  
6Wilja Wickert
4.76
Hässelby SK
4.76
PB
  
7Elin Träff
Elin Träff 01, Åkersberga
4.72
Åkersberga SK
4.72
PB
  
8Victoria DavidssonTyresö FK
4.21
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara Rådbo
12.96
Hammarby IF
12.96
  
2Amanda Fridberg
12.88
IF Göta Karlstad
12.88
PB
  
3Victoria DavidssonTyresö FK
8.43
PB
  
F17 Vikt (7.26 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Amanda Fridberg
17.22
IF Göta Karlstad
17.22
PB
  
2Emma Palmgren
16.81
Nyköpings BIS
16.81
PB