0
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 |
Men | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men Shot Put 1 Jul Final A Final | 1 Jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Niklas Arrhenius Niklas Arrhenius 82, Spårvägen 18.37 | 82 | Spårvägens FK | 18.37 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kristoffer Thomsen Kristoffer Thomsen 96, DEN 17.18 | 96 | DEN | 17.18 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Viktor Gardenkrans Viktor Gardenkrans 95, Malmö 17.09 | 95 | Malmö AI | 17.09 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mats Olsson Mats Olsson 86, Hässelby 17.05 | 86 | Hässelby SK | 17.05 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Arwid Koskinen Arwid Koskinen 92, Huddinge 17.04 | 92 | Huddinge AIS | 17.04 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jesper Arbinge Jesper Arbinge 97, Huddinge 16.07 | 97 | Huddinge AIS | 16.07 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Tim Wunger Tim Wunger 94, Upsala IF 15.76 | 94 | Upsala IF | 15.76 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men Discus Throw 1 Jul Final A Final | 1 Jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simon Pettersson Simon Pettersson 94, Upsala IF 63.15 | 94 | Upsala IF | 63.15 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Niklas Arrhenius Niklas Arrhenius 82, Spårvägen 62.61 | 82 | Spårvägens FK | 62.61 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | János Huszák János Huszák 92, HUN 60.32 | 92 | HUN | 60.32 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sven Martin Skagestad Sven Martin Skagestad 95, NOR 60.06 | 95 | NOR | 60.06 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Viktor Gardenkrans Viktor Gardenkrans 95, Malmö 56.57 | 95 | Malmö AI | 56.57 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Andreas Høyby Ellegaard Andreas Høyby Ellegaard 93, DEN 56.38 | 93 | DEN | 56.38 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alexander Tallman Alexander Tallman 96, USA 48.30 | 96 | USA | 48.30 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Gustav Liberg Gustav Liberg 95, Ullevi 55.00 | 95 | Ullevi FK | 55.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Jakob Gardenkrans Jakob Gardenkrans 97, Malmö 54.30 | 97 | Malmö AI | 54.30 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Competition B 1 Jul | 1 Jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Albin Lager Albin Lager 96, KFUM Örebro 51.07 | 96 | KFUM Örebro | 51.07 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Andreas Riber Thordahl Andreas Riber Thordahl 91, DEN 50.62 | 91 | DEN | 50.62 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Thor Olav Rosvold Thor Olav Rosvold 96, NOR 49.39 | 96 | NOR | 49.39 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Oscar Gustafsson Oscar Gustafsson 97, Trosa Atletik 48.24 | 97 | Trosa Atletik IF | 48.24 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men Hammer Throw 2 Jul Final A Final | 2 Jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oscar Vestlund Oscar Vestlund 93, IF Göta 73.06 | 93 | IF Göta Karlstad | 73.06 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Eivind Prestegård Henriksen Eivind Prestegård Henriksen 90, NOR 71.65 | 90 | NOR | 71.65 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jack Dalton Jack Dalton 94, AUS 67.60 | 94 | AUS | 67.60 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mattias Lindberg Mattias Lindberg 90, Skellefteå AIK 67.06 | 90 | Skellefteå AIK | 67.06 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ryan McCullough Ryan McCullough 89, Malmö 65.40 | 89 | Malmö AI | 65.40 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Tim Söderqvist Tim Söderqvist 95, Hälle 65.04 | 95 | Hälle IF | 65.04 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Alexander Larsson Alexander Larsson 94, Upsala IF 63.02 | 94 | Upsala IF | 63.02 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Ragnar Carlsson Ragnar Carlsson 00, Falun 61.75 | 00 | Falu IK | 61.75 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men Javelin Throw 2 Jul Final A Final | 2 Jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ansis Brūns Ansis Brūns 89, LAT 81.52 | 89 | LAT | 81.52 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kim Amb Kim Amb 90, Bålsta 74.72 | 90 | F Bålsta IK | 74.72 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jiannis Smalios Jiannis Smalios 87, Thorengruppen 73.94 | 87 | Thoréngruppen TFC | 73.94 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jānis Svens Grīva Jānis Svens Grīva 93, LAT 72.07 | 93 | LAT | 72.07 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sebastian Thörngren Sebastian Thörngren 93, IFK Växjö 65.40 | 93 | IFK Växjö | 65.40 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Theodor Thor Theodor Thor 93, Thorengruppen 64.51 | 93 | Thoréngruppen TFC | 64.51 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Lucas Kvist Lucas Kvist 94, Helsingborg 62.91 | 94 | IFK Helsingborg | 62.91 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Olof Hansson Olof Hansson 86, Hässelby 61.43 | 86 | Hässelby SK | 61.43 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Jonathan Amneskog Jonathan Amneskog 98, Klippan 61.21 | 98 | Klippans FK | 61.21 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U20 M Discus Throw (1.75kg) 1 Jul Final A Final | 1 Jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexander Sjögren Alexander Sjögren 99, Kalmar SK 52.69 | 99 | Kalmar SK | 52.69 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erik Johannes Rosvold Erik Johannes Rosvold 98, NOR 49.52 | 98 | NOR | 49.52 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U20 M Hammer Throw (6kg) 2 Jul Final A Final | 2 Jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ragnar Carlsson Ragnar Carlsson 00, Falun 74.75 | 00 | Falu IK | 74.75 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Patrik Lindstedt Patrik Lindstedt 99, Hässelby 65.79 | 99 | Hässelby SK | 65.79 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | August Bergstrand August Bergstrand 99, Ullevi 63.73 | 99 | Ullevi FK | 63.73 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Martin Konerud Martin Konerud 98, NOR 61.66 | 98 | NOR | 61.66 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women Shot Put 2 Jul Final A Final | 2 Jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Viktoryia Kolb Viktoryia Kolb 93, BLR 16.96 | 93 | BLR | 16.96 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sara Lennman Sara Lennman 96, Katrineholm 15.34 | 96 | Katrineholms SK | 15.34 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maria Nilsson Maria Nilsson 95, Orient 14.55 | 95 | IK Orient | 14.55 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Vanessa Kamga Vanessa Kamga 98, Upsala IF 13.78 | 98 | Upsala IF | 13.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ayoe Bøgelund Røbel Ayoe Bøgelund Røbel 98, DEN 13.70 | 98 | DEN | 13.70 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Axelina Johansson Axelina Johansson 00, Hovslätt 13.60 | 00 | Hovslätts IK | 13.60 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Victoria Engström Kindmark Victoria Engström Kindmark 97, Upsala IF 13.43 | 97 | Upsala IF | 13.43 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women Discus Throw 1 Jul Final A Final | 1 Jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vanessa Kamga Vanessa Kamga 98, Upsala IF 53.71 | 98 | Upsala IF | 53.71 | =PB NU20R | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Victoria Engström Kindmark Victoria Engström Kindmark 97, Upsala IF 42.28 | 97 | Upsala IF | 42.28 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kathrine Bebe Kathrine Bebe 91, DEN 52.76 | 91 | DEN | 52.76 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tenna Riber Thordahl Tenna Riber Thordahl 95, DEN 41.59 | 95 | DEN | 41.59 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lisa Brix Pedersen Lisa Brix Pedersen 96, DEN 51.80 | 96 | DEN | 51.80 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anna Karlsson Anna Karlsson 98, Motala 50.00 | 98 | Motala AIF | 50.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mathilda Eriksson Mathilda Eriksson 98, Huddinge 49.65 | 98 | Huddinge AIS | 49.65 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Lydia Sundin Lydia Sundin 94, IFK Mora FIK 47.23 | 94 | IFK Mora FIK | 47.23 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Berit Stunes Isene Berit Stunes Isene 98, NOR 44.10 | 98 | NOR | 44.10 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women Hammer Throw 2 Jul Final A Final | 2 Jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ida Storm Ida Storm 91, Malmö 70.08 | 91 | Malmö AI | 70.08 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Beatrice Nedberge Llano Beatrice Nedberge Llano 97, NOR 66.68 | 97 | NOR | 66.68 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Eleni Larsson Eleni Larsson 93, Huddinge 62.08 | 93 | Huddinge AIS | 62.08 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emma Thor Emma Thor 97, Tureberg 61.84 | 97 | Turebergs FK | 61.84 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Frida Bååth Frida Bååth 97, Timrå 61.30 | 97 | Timrå AIF | 61.30 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Linnéa Jönsson Linnéa Jönsson 95, Upsala IF 61.03 | 95 | Upsala IF | 61.03 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Kajsa Wennberg Kajsa Wennberg 96, Upsala IF 56.05 | 96 | Upsala IF | 56.05 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Hanna Mårtensson Hanna Mårtensson 96, Tureberg 54.29 | 96 | Turebergs FK | 54.29 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Competition B 2 Jul | 2 Jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Helene Sofie Ingvaldsen Helene Sofie Ingvaldsen 96, NOR 61.33 | 96 | NOR | 61.33 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mathilda Björklund Mathilda Björklund 97, Bålsta 56.98 | 97 | F Bålsta IK | 56.98 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Louise Odgaard Louise Odgaard 93, DEN 56.35 | 93 | DEN | 56.35 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Michaela Norrbelius Michaela Norrbelius 97, Gefle 54.16 | 97 | Gefle IF | 54.16 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Frida Norlund Frida Norlund 95, Skellefteå AIK 53.14 | 95 | Skellefteå AIK | 53.14 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Maja Eklund Maja Eklund 94, Athletics 24Seven 53.03 | 94 | Athletics 24Seven SK | 53.03 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Jessica Mattsson Jessica Mattsson 98, Spårvägen 52.56 | 98 | Spårvägens FK | 52.56 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Competition C 2 Jul | 2 Jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ida Olsson Ida Olsson 99, IF Hagen 52.72 | 99 | IF Hagen | 52.72 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women Javelin Throw 1 Jul Final A Final | 1 Jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Annabella Bogdán Annabella Bogdán 92, HUN 52.74 | 92 | HUN | 52.74 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gundega Grīva Gundega Grīva 91, LAT 47.01 | 91 | LAT | 47.01 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emilie Ingerø Emilie Ingerø 95, NOR 46.70 | 95 | NOR | 46.70 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W Discus Throw 1 Jul Final A Final | 1 Jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Caisa-Marie Lindfors Caisa-Marie Lindfors 00, Upsala IF 43.78 | 00 | Upsala IF | 43.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elisabeth Thon Rosvold Elisabeth Thon Rosvold 02, NOR 41.76 | 02 | NOR | 41.76 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|