27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 69 (35+34)   Starter: 81 (43+38)

Män
M 800 m     


Final A

Final

1Gustav Harning
2:03.87
Ununge IF
2:03.87
PB
  
2Hussein Al Khawaja
2:10.78
Spårvägens FK
2:10.78
PB
  
3Nils Bergström
Nils Bergström 02, Stora Tuna IK
2:12.14
Stora Tuna IK
2:12.14
PB
  
4Tor Ekström
2:14.36
Bromma IF
2:14.36
PB
  
6August Kallin
August Kallin 02, Västerås
2:15.32
Västerås FK
2:15.32
PB
  
7Eric Björfors
2:16.96
Rånäs 4H
2:16.96
PB
  
M 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1Oskar Edlund
39.71
Täby IS
39.71
PB
  
2Ludvig All
43.16
Täby IS
43.16
PB
  
3Samuel Eriksson
43.26
Rånäs 4H
43.26
PB
  
4Emil Johansson
43.31
Väsby IK
43.31
PB
  
5Johan Hannegård
43.99
IFK Lidingö
43.99
PB
  
6David Århammar
46.24
IF Linnea
46.24
PB
  
Final C
1Rasmus Skoglund
45.10
Upsala IF
45.10
PB
  
2Fred ÖsterblomTäby IS
47.21
PB
  
P14 80 m     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
1Gabriel VikicVisby IF Gute
9.38
PB
  
2Zion ErikssonTäby IS
9.51
PB
  
Heat 1
Vind: +1.1
Vind: +1.1
2Oliver PapinskiTäby IS
10.04
PB
  
Heat 2
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Emil JohanssonVäsby IK
9.70
PB
  
2Rasmus Skoglund
9.75
Upsala IF
9.75
PB
  
3Tim Singmandeewised
9.83
Västerås FK
9.83
PB
  
4Julius Berg
Julius Berg 02, Stora Tuna IK
10.24
Stora Tuna IK
10.24
PB
  
5Arman Zehtab FardIFK Märsta
10.30
PB
  
Heat 3
Vind: +0.8
Vind: +0.8
2Hussein Al Khawaja
9.68
Spårvägens FK
9.68
PB
  
3Simon Plesse
9.85
Upsala IF
9.85
PB
  
4Nicklas SjöblomRånäs 4H
9.99
PB
  
P14 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

1Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz 02, Thorengruppen
5:03.89
Thorengruppen TFC
5:03.89
PB
  
2William Rune
5:22.07
Bromma IF
5:22.07
PB
  
3Noha Olsson
Noha Olsson 02, KFUM Örebro
5:25.29
KFUM Örebro
5:25.29
PB
  
4August Kallin
August Kallin 02, Västerås
5:36.02
Västerås FK
5:36.02
PB
  
5Tobias Sjöstedt
5:52.99
SLK Oxelösund
5:52.99
PB
  
6David Mörck
David Mörck 02, Västerås
6:25.99
Västerås FK
6:25.99
PB
  
7Rasmus Rågstad
6:35.61
Stocksäters IF
6:35.61
PB
  
P14 Stav     


Final A

Final

1Samuel ErikssonRånäs 4H
3.37
PB
  
3Joel Andersson
Joel Andersson 02, Leksands FIK
2.97
Leksands FIK
2.97
PB
  
4Erik Dahlberg
2.87
Turebergs FK
2.87
PB
  
5Johannes Jansson
2.77
Östhammar FI
2.77
=PB
  
P14 Längd     


Final A

Final

1Oskar EdlundTäby IS
6.12
+0.7 PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Nicklas Sjöblom
12.67
Rånäs 4H
12.67
PB
  
2Robin Isaksson
11.54
IFK Lidingö
11.54
PB
  
P14 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

5Samuel Eriksson
33.12
Rånäs 4H
33.12
PB
  
6Axel Lundberg Hedman
Axel Lundberg Hedman 02, Djurmo Sifferbo
32.76
Djurmo Sifferbo IF
32.76
PB
  
7Erik Lindkvist
30.30
Wedevågs IF
30.30
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Viktor Wall
1.74
Tyresö FK
1.74
PB
  
Kvinnor
K 300 m häck     


Final A

Final

1Clara Bernhult
Clara Bernhult 02, KFUM Örebro
46.90
KFUM Örebro
46.90
PB
  
3Lisa Fröberg
48.58
IFK Lidingö
48.58
PB
  
Final C
1Matilda Strand
Matilda Strand 02, Filipstads FIF
51.18
Filipstads FIF
51.18
PB
  
F14 80 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
10.53
Råby-Rekarne FIF
10.53
PB
  
2Klara Frih
10.59
Åsbro GoIF
10.59
PB
  
3Emmy LindströmKils AIK
10.78
PB
  
Semi 1
Vind: +0.8
Vind: +0.8
2Anna Back Nilsson
10.80
Leksands FIK
10.80
PB
  
Semi 2
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1Klara Frih
10.49w
Åsbro GoIF
10.49w
  
3Ida Pettersson
Ida Pettersson 02, KFUM Örebro
10.71w
KFUM Örebro
10.71w
  
4Gabriella LindströmFalu IK
10.78w
  
Heat 2
Vind: +0.2
Vind: +0.2
2Ebba Lindblom
10.81
Alunda SK
10.81
PB
  
Heat 4
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1Ella Hagman
10.39w
Huddinge AIS
10.39w
  
2Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
10.53w
Mälarhöjdens IK
10.53w
  
3Anna Back Nilsson
10.80w
Leksands FIK
10.80w
  
F14 1500 m hinder     


Final A

Final

1Hilma Hindsberg
6:45.55
Kvarnsvedens GoIF
6:45.55
PB
  
2Alma Holmberg
5:34.21
IFK Lidingö
5:34.21
PB
  
4Lisa Ekberg
5:37.28
Hammarby IF
5:37.28
PB
  
5Nora Axelsson
6:07.03
Upsala IF
6:07.03
PB
  
7Anna Klingberg
Anna Klingberg 02, Kvarnsveden
6:36.52
Kvarnsvedens GoIF
6:36.52
PB
  
8Emelie Forsberg
Emelie Forsberg 02, Södertälje IF
6:39.37
Södertälje IF
6:39.37
PB
  
9Emelie Lindgren-Oesten
6:43.94
Glanshammars IF
6:43.94
PB
  
F14 Höjd     


Final A

Final

1Vendela Einberg
1.60
Huddinge AIS
1.60
PB
  
F14 Tresteg     


Final A

Final

1Emilia SjöstrandTyresö FK
11.51
–0.3 PB
  
2Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
11.30
Råby-Rekarne FIF
11.30
+1.2 PB
  
3Madeleine Aulio
11.04
IFK Lidingö
11.04
+1.1 PB
  
4Ella Enander
10.63
Täby IS
10.63
–0.2 PB
  
6Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås
10.21
Västerås FK
10.21
0.0 PB
  
8Gabriella LindströmFalu IK
10.09
–0.3 PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Amanda Fridberg
11.38
IF Göta Karlstad
11.38
PB
  
F14 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Hillevi CarlssonFalu IK
50.85
  
3Alexandra Nilsson
34.80
Götlunda IF
34.80
PB
  
4Ida Eriksson
Ida Eriksson 02, Oxelösund
32.40
SLK Oxelösund
32.40
PB
  
F13 60 m     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
1Frida Hjorth
7.94
Säters IF
7.94
PB
  
2Ebba Wulcan
7.99
Säffle FIK
7.99
PB
  
Semi 1
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Justina Esangbedo
8.23
Kvarnsvedens GoIF
8.23
PB
  
Heat 1
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Rebecca ÖstergrenHuddinge AIS
8.26
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

2Felicia Karlsson
2.03
Eskilstuna FI
2.03
SB
  
4Hanna Karlsson
2.03
IF Göta Karlstad
2.03
PB