15.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
13.6
13.6
6.6
6.6
10.6
10.6
12.6
10.6
12.6
12.6
12.6
10.6
10.6
10.6
10.6
9.6
3.6
1.6
30.5
12‐13.6
13.6
12‐13.6
3.6
5.6
2.6
2.6
5‐6.6
11.6
10.6
29.5
6.6
8.6
7.6
7.6
9.6
8.6
8.6
8.6
7.6
6.6
9.6
5.6
6.6
5‐6.6
3.6
9.6
8.6
8.6
8.6
8.6
7.6
6.6
6.6
5.6
31.5
29.5
23.5
2.6
8.6
6.6
5‐6.6
5.6
6.6
6.6
3.6
3.6
25.5
5.6
6.6
6.6
6.6
6.6
6.6
Tävlande: 315 (195+120)   Starter: 359 (218+141)
Män
M 4 km terräng     
28 okt

Final A

Final
28 okt
1Napoleon Solomon
12:14
Turebergs FK
12:14
  
2Daniel Lundgren
12:19
Turebergs FK
12:19
  
3David Nilsson
12:27
Högby IF
12:27
  
4John Kingstedt
12:31
Huddinge AIS
12:31
  
5John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
12:34
Spårvägens FK
12:34
  
6Olle Walleräng
12:35
Spårvägens FK
12:35
  
7Andreas Åhwall
12:36
Hässelby SK
12:36
  
8Amanuel Gergis
12:36
Turebergs FK
12:36
  
9Emil Danielsson
12:39
Dala-Järna IK
12:39
  
10Kalle Berglund
Kalle Berglund 96, Spårvägen
12:40
Spårvägens FK
12:40
  
11Emil Blomberg
12:41
Hässelby SK
12:41
  
12Jonas Leandersson
12:45
Enhörna IF
12:45
  
13Elmar Engholm
12:47
Hässelby SK
12:47
  
14Joel ZachrissonUllevi FK
12:50
  
15Hampus BörjessonUllevi FK
12:52
  
16Adhanom Abraha
12:53
Eskilstuna FI
12:53
  
17Anton DanielsonMalmö AI
12:55
  
18Niklas Jonsson
12:57
Huddinge AIS
12:57
  
19Andreas Jansson
12:59
Hässelby SK
12:59
  
20Jonatan Fridolfsson
12:59
Sävedalens AIK
12:59
  
21Oscar Claesson
13:01
Sävedalens AIK
13:01
  
22Alexander Söderberg
13:01
Spårvägens FK
13:01
  
23Emil Svensk
Emil Svensk 93, Tjalve IF
13:05
Tjalve IF Norrköping
13:05
  
24Robin Lindgren
13:08
Örgryte IS
13:08
  
25Vidar Johansson
13:13
Sävedalens AIK
13:13
  
26Fredrik JohanssonIFK Växjö
13:14
  
27Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
13:16
Västerås FK
13:16
  
28Alexander Holmblad
13:18
Spårvägens FK
13:18
  
29Anders Grahl
13:24
Hälle IF
13:24
  
30Seare Kibrom
13:25
Tjalve IF Norrköping
13:25
  
31Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
13:26
Spårvägens FK
13:26
  
32Martin LundqvistIK Sisu
13:29
  
33Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
13:32
Spårvägens FK
13:32
  
34Andreas Åkesson
13:33
Örgryte IS
13:33
  
35Joakim Eriksson
13:35
Spårvägens FK
13:35
  
36Nasir Dawoud
Nasir Dawoud 91, Eskilstuna
13:38
Eskilstuna FI
13:38
  
37Arvid Öhrn
Arvid Öhrn 94, Hakarpspojkarna
13:40
IK Hakarpspojkarna
13:40
  
38Hugo Lindell
Hugo Lindell 95, Mantra Sport
13:41
IF Mantra Sport
13:41
  
39Marcus Gustafsson
13:43
Spårvägens FK
13:43
  
40Gustaf Westman
13:43
Örgryte IS
13:43
  
41Martin Stjernlöf
13:44
Eskilstuna FI
13:44
  
42Rickard Gunnarsson
13:49
Hässelby SK
13:49
  
43Henrik PeterssonMalmö AI
13:53
  
44Ludvig Danielsson
Ludvig Danielsson 95, IK Norrköping FI
13:54
IK Norrköping FI
13:54
  
45Marcus Waerme
13:56
Ullevi FK
13:56
  
46Bienvenue Musore
14:00
Hammarby IF
14:00
  
47William Wickholm
William Wickholm 98, KFUM Örebro
14:04
KFUM Örebro
14:04
  
48Alexander Holm
14:10
Tjalve IF Norrköping
14:10
  
49Abdelhafiz Ibrahim
14:12
Sävedalens AIK
14:12
  
50Erik ThorstenssonÄrla IF
14:15
  
51Björn Östenson
14:21
Ryssbergets IK
14:21
  
52Jonatan Gustafsson
14:43
KFUM Örebro
14:43
  
53Simon GudmundssonFalu IK
15:02
  
54Abdiqani Khadar
Abdiqani Khadar 97, KFUM Örebro
15:02
KFUM Örebro
15:02
  
55Desmond Manu
Desmond Manu 92, Sävedalen
16:20
Sävedalens AIK
16:20
  
56Martin Jansson
16:31
Söderhamns IF
16:31
  
57Jonathan Engberg
17:08
LK Roslagen
17:08
  
58Johan Olsson
17:14
LK Roslagen
17:14
  
59Jonathan Björnaes
18:09
Hässelby SK
18:09
  
M 12 km terräng     
29 okt

Final A

Final
29 okt
1Napoleon Solomon
39:11
Turebergs FK
39:11
  
2Mikael Ekvall
Mikael Ekvall 89, Strömstad LK
39:47
Strömstad LK
39:47
  
3John Kingstedt
40:29
Huddinge AIS
40:29
  
4Andreas Åhwall
40:40
Hässelby SK
40:40
  
5Johan Fagerberg
40:44
IF Malmö Löp
40:44
  
6John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
40:48
Spårvägens FK
40:48
  
7Daniel Lundgren
40:58
Turebergs FK
40:58
  
8John Börjesson
41:16
Spårvägens FK
41:16
  
9Robel Fsiha
Robel Fsiha 96, Spårvägen
41:20
Spårvägens FK
41:20
  
10Elmar Engholm
41:46
Hässelby SK
41:46
  
11Björn Östenson
42:05
Ryssbergets IK
42:05
  
12Robert AlexanderssonHälle IF
42:09
  
13Niklas Jonsson
42:14
Huddinge AIS
42:14
  
14Alexander Söderberg
42:18
Spårvägens FK
42:18
  
15Oscar Carlsson
42:27
Hässelby SK
42:27
  
16Andreas McConville
42:54
FK Studenterna
42:54
  
17Jonatan Fridolfsson
43:19
Sävedalens AIK
43:19
  
18Jonathan WeichbrodtMölndals AIK
43:32
  
19Anton Rehn
43:45
Högby IF
43:45
  
20Martin LundqvistIK Sisu
44:09
  
21Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
44:14
Spårvägens FK
44:14
  
22Andreas Åkesson
44:14
Örgryte IS
44:14
  
23Anders Grahl
44:32
Hälle IF
44:32
  
24Isak Hellström
44:51
FK Studenterna
44:51
  
25Alexander Holm
45:07
Tjalve IF Norrköping
45:07
  
26Patrik AnderssonHälle IF
45:14
  
27Jonatan AlvaeusUpsala IF
45:25
  
28Andreas Lundegård
45:37
FK Studenterna
45:37
  
29Marcus Gustafsson
46:12
Spårvägens FK
46:12
  
30Nuray Yassin
47:44
Ullevi FK
47:44
  
31Mikael BäcklundHögby IF
49:14
  
32Magnus Lindblom
57:18
Huddinge AIS
57:18
  
33Fredrik Rosenqvist
1:02:12
Huddinge AIS
1:02:12
  
Adhanom Abraha
DNF
Eskilstuna FI
DNF
  
M22 8 km terräng     
29 okt

Final A

Final
29 okt
1Amanuel Gergis
26:40
Turebergs FK
26:40
  
2Oscar Claesson
26:46
Sävedalens AIK
26:46
  
3Gabriel SteffensenMölndals AIK
27:14
  
4William Levay
William Levay 96, Spårvägen
27:20
Spårvägens FK
27:20
  
5Erik Lagerlöf
27:33
IFK Lidingö
27:33
  
6Andreas Jansson
28:00
Hässelby SK
28:00
  
7Alexander Nilsson
28:07
Mölndals AIK
28:07
  
8Archibald Casteel
28:13
Spårvägens FK
28:13
  
9Hugo Lindell
Hugo Lindell 95, Mantra Sport
28:42
IF Mantra Sport
28:42
  
10Ahmed Mohamed
Ahmed Mohamed 97, Strömstad LK
28:56
Strömstad LK
28:56
  
11Erik Djurberg
28:59
Hässelby SK
28:59
  
12Emil Ohlsson
29:23
LK Roslagen
29:23
  
13Gustav Nordling
29:42
Spårvägens FK
29:42
  
14Filip HelmrothIK Lerum FI
29:51
  
15Daniel Eriksson
29:52
Mölndals AIK
29:52
  
16Ville Johansson
30:04
OK Kolmården
30:04
  
17Mohammed Loukili
30:41
IFK Lidingö
30:41
  
18Daniel Alemu
Daniel Alemu 97, Spårvägen
30:49
Spårvägens FK
30:49
  
19David Kjellén
30:50
IF Göta Karlstad
30:50
  
20Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
30:56
Spårvägens FK
30:56
  
21Per Lindman
Per Lindman 96, Finspång
31:07
Finspångs AIK
31:07
  
22Olof Nordling
Olof Nordling 97, Spårvägen
31:31
Spårvägens FK
31:31
  
23Heshlu AndemariamIF Start
32:28
  
24Daniel Steinbock
32:51
LK Roslagen
32:51
  
25Edom Abreham
33:45
Hässelby SK
33:45
  
Ludvig Danielson
DNF
Tjalve IF Norrköping
DNF
  
P19 6 km terräng     
29 okt

Final A

Final
29 okt
1Hussein IbrahimUllevi FK
20:09
  
2Yassin Abdi
Yassin Abdi 99, Kungsängen
20:15
Kungsängen FK
20:15
  
3Samuel FitsumbrhanHälle IF
20:22
  
4Sebastian Nilsson
20:24
Mölndals AIK
20:24
  
5Vasco Vilaça
Vasco Vilaça 99, Västerås
20:29
Västerås FK
20:29
  
6Miguel Palm
20:34
Mölndals AIK
20:34
  
7Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
20:46
Sävedalens AIK
20:46
  
8Robel Kahisay
21:12
Hässelby SK
21:12
  
9August Mollén
21:17
Tjalve IF Norrköping
21:17
  
10Mahamuud Ahmed
21:34
Örgryte IS
21:34
  
11Rasmus Ahlgren
Rasmus Ahlgren 99, Spårvägen
21:36
Spårvägens FK
21:36
  
12Samuel Eriksson LidbrinkSpårvägens FK
21:42
  
13Filmon Fshseayen
21:47
Tidaholm SOK Sisu
21:47
  
14Stefan Stojanovic
21:48
Hässelby SK
21:48
  
15Elias Rapp
Elias Rapp 99, Västerås
21:55
Västerås FK
21:55
  
16Axel Djurberg
22:02
Upsala IF
22:02
  
17Erik Karlsson
22:03
Högby IF
22:03
  
18William Wickholm
William Wickholm 98, KFUM Örebro
22:06
KFUM Örebro
22:06
  
19Olle Meijer
22:08
Malmö AI
22:08
  
20Desbele Berihu
22:15
Högbo GIF
22:15
  
21Mowlid Dahur NurUllevi FK
22:19
  
22Jonatan Gustafsson
22:20
KFUM Örebro
22:20
  
23Ludvig Johansson
22:45
IFK Lidingö
22:45
  
24Henry Jacobson
22:56
Hammarby IF
22:56
  
25Daniel Nöu
22:59
Täby IS
22:59
  
26Anton Ledell
23:22
Huddinge AIS
23:22
  
27Erik Eklund
23:54
IK Lerum FI
23:54
  
28Abdullahi RoobleUllevi FK
24:09
  
29Albin Andersson
24:23
Hammarby IF
24:23
  
30Abdolah Hosseini
24:29
Västerås FK
24:29
  
31Frezghi TesfamariamIF Göta Karlstad
24:45
  
32Fathi Hassan IsmailBoden FI
25:50
  
33Adam Forngren
27:39
Ärla IF
27:39
  
P17 4 km terräng     
28 okt

Final A

Final
28 okt
1Omar Ismail
13:21
Högby IF
13:21
  
2Eric KällmanIK Ymer
13:38
  
3Axel Tööj
Axel Tööj 00, IFK Skövde
13:49
IFK Skövde
13:49
  
4Merhawi Seifu
13:51
Hälle IF
13:51
  
5Love Carlsson
13:58
Högby IF
13:58
  
6Harald CarlingFalu IK
14:02
  
7Ludvig BjurelidHögby IF
14:10
  
8Tobias Eknor
Tobias Eknor 00, Spårvägen
14:17
Spårvägens FK
14:17
  
9Max Kuuttanen
14:17
Malmö AI
14:17
  
10Hannes HejdebäckGefle IF
14:26
  
11Wilhelm Olofsson
14:37
IFK Umeå
14:37
  
12Linus Nilssen
14:40
IF Hagen
14:40
  
13Linus NäslundÄrla IF
14:40
  
14Lukas Segersten
14:47
Eskilstuna FI
14:47
  
15Mikael Andersson
14:58
Säffle FIK
14:58
  
16Simon CarringtonHögby IF
15:01
  
17Rasmus Tidestad
15:08
IF Göta Karlstad
15:08
  
18Abdirizak Abdi
15:14
Tjalve IF Norrköping
15:14
  
19Abdisamed KhaderKA 2 IF
15:23
  
20Erik Åberg
Erik Åberg 00, Spårvägen
15:28
Spårvägens FK
15:28
  
21Henrik Möbius
15:38
Malmö AI
15:38
  
22Gustav EdströmLuleå FIF
15:40
  
23Alexander Larsson
15:46
KFUM Örebro
15:46
  
24Olle SerranderIK Ymer
16:42
  
25Joel Wahlqvist
16:47
Rånäs 4H
16:47
  
26Olof Qvant
17:39
Malmö AI
17:39
  
27Hugo HåkanssonIK Ymer
18:41
  
P16 4 km terräng     
28 okt

Final A

Final
28 okt
1Emil Millán Magnell
13:36
Eskilstuna FI
13:36
  
2Omar Nuur
13:45
IFK Växjö
13:45
  
3Anton Axelsson
13:54
Hässelby SK
13:54
  
4Hassan Abdiqadir
14:01
Västerås FK
14:01
  
5Markus Engsner
14:11
Sävedalens AIK
14:11
  
6Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
14:30
Hässelby SK
14:30
  
7Alexander Bucht
14:39
Sävedalens AIK
14:39
  
8Melker Forsberg
Melker Forsberg 01, KFUM Örebro
14:44
KFUM Örebro
14:44
  
9Jacob Klinth
15:29
IFK Lidingö
15:29
  
10Goytom Mengstu
15:34
Sävedalens AIK
15:34
  
11Oscar Eliasson
15:57
Alingsås IF
15:57
  
12Tage Sköldfors
16:04
IFK Lidingö
16:04
  
13Melker Tillenius
16:15
Sävedalens AIK
16:15
  
14Alex Zemenfes
16:40
IFK Växjö
16:40
  
15Erik Bungerfeldt
17:16
Hässelby SK
17:16
  
16Mohamed MohamedKA 2 IF
19:35
  
P15 4 km terräng     
28 okt

Final A

Final
28 okt
1Nils Bredin
14:13
Hälle IF
14:13
  
2Sharmarke AhmedHälle IF
14:16
  
3Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz 02, Thorengruppen
14:30
Thorengruppen TFC
14:30
  
4Anton HermanssonHögby IF
14:47
  
5Michael RosenqvistMölndals AIK
14:48
  
6Anders Danielson Frost
14:48
Dala-Järna IK
14:48
  
7Hampus Andersson
Hampus Andersson 02, Lidköpings VSK
14:57
Lidköpings VSK
14:57
  
8Erik Guander
Erik Guander 02, Sävedalen
14:57
Sävedalens AIK
14:57
  
9Noha Olsson
Noha Olsson 02, Thorengruppen
15:06
Thorengruppen TFC
15:06
  
10Arvid BacktemanIK Lerum FI
15:10
  
11Julius Mördrup
15:11
IFK Lidingö
15:11
  
12Samuel Olsson
15:17
Hässelby SK
15:17
  
13Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
15:37
Eksjö Södra IK
15:37
  
14Victor Gruber
15:41
Turebergs FK
15:41
  
15Victor Wahlgren
15:47
Mölndals AIK
15:47
  
16Alexander AnderssonTurebergs FK
15:53
  
17Viktor Möller
15:57
Hässelby SK
15:57
  
18Melwin StrömqvistHögby IF
16:25
  
19August Kallin
August Kallin 02, Västerås
16:27
Västerås FK
16:27
  
20Karl Källman
16:27
Hässelby SK
16:27
  
21Samuel Bergman
16:46
Hässelby SK
16:46
  
22Ivan Magnusson
16:56
Sävedalens AIK
16:56
  
23Caspar Larsson
17:46
Huddinge AIS
17:46
  
Kvinnor
K 4 km terräng     
28 okt

Final A

Final
28 okt
1Meraf Bahta
14:02
Hälle IF
14:02
  
2Sara Christiansson
14:07
Sävedalens AIK
14:07
  
3Samrawit MengsteabHälle IF
14:18
  
4Maria Larsson
14:22
Örgryte IS
14:22
  
5Sara Holmgren
Sara Holmgren 90, Sävedalen
14:30
Sävedalens AIK
14:30
  
6Linn Nilsson
14:31
Hälle IF
14:31
  
7Madeleine Larsson
14:46
Hässelby SK
14:46
  
8Ronja Fjellner
14:53
Örgryte IS
14:53
  
9Frida KristianssonÖrgryte IS
14:58
  
10Lisa Öhberg
Lisa Öhberg 88, Spårvägen
15:02
Spårvägens FK
15:02
  
11Lisa Ring
Lisa Ring 93, Nocout.se
15:07
IK Nocout.se
15:07
  
12Hanna Lindholm
15:12
Huddinge AIS
15:12
  
13Isabella AnderssonTurebergs FK
15:16
  
14Catherine Taylor
15:17
Rånäs 4H
15:17
  
15Malin Starfelt
15:21
Runacademy IF
15:21
  
16Amanda Nekby
Amanda Nekby 92, Runacademy
15:22
Runacademy IF
15:22
  
17Elin Borglund
Elin Borglund 91, Sävedalen
15:23
Sävedalens AIK
15:23
  
18Frida Aspnäs
Frida Aspnäs 87, Spårvägen
15:24
Spårvägens FK
15:24
  
19Maria Borglund
15:24
Sävedalens AIK
15:24
  
20Johanna Bäcklund
15:32
Runacademy IF
15:32
  
21Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
15:40
Sävedalens AIK
15:40
  
22Erika Svanborg
15:49
Sävedalens AIK
15:49
  
23Louise Laursen
Louise Laursen 88, Mantra Sport
15:50
IF Mantra Sport
15:50
  
24Amanda Bohlin
15:51
Tjalve IF Norrköping
15:51
  
25Johanna Larsson
15:57
Örgryte IS
15:57
  
26Liduina van Sitteren
15:58
Örebro AIK
15:58
  
27Hanna Michaelsson
16:05
Örgryte IS
16:05
  
28Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Sävedalen
16:08
Sävedalens AIK
16:08
  
29Nina Persson
16:18
Örgryte IS
16:18
  
30Nathalie Tolvers
16:20
Spårvägens FK
16:20
  
31Karin Olsson
16:21
Täby IS
16:21
  
32Linnéa Smeds
Linnéa Smeds 85, Spårvägen
16:23
Spårvägens FK
16:23
  
33Malin Besson
16:26
LK Roslagen
16:26
  
34Dace Landström
16:27
Vallentuna FK
16:27
  
35Nadja Strandberg
16:28
Västerås FK
16:28
  
36Hanna DICKÉR
16:48
Örgryte IS
16:48
  
37Ida Tryggveson
16:59
Upsala IF
16:59
  
38Frida Sjöberg
17:14
LK Roslagen
17:14
  
39Jenny Nilsson
18:07
Hässelby SK
18:07
  
40Fredrika Karlsson
18:34
LK Roslagen
18:34
  
Maria SandströmMalmö AI
DNF
  
K 8 km terräng     
29 okt

Final A

Final
29 okt
1Meraf Bahta
29:47
Hälle IF
29:47
  
2Samrawit MengsteabHälle IF
30:01
  
3Sara Holmgren
Sara Holmgren 90, Sävedalen
30:10
Sävedalens AIK
30:10
  
4Maria Larsson
30:28
Örgryte IS
30:28
  
5Ida-Maria NicklassonFinspångs AIK
30:49
  
6Linn Nilsson
31:06
Hälle IF
31:06
  
7Lisa Öhberg
Lisa Öhberg 88, Spårvägen
31:16
Spårvägens FK
31:16
  
8Johanna Bäcklund
31:24
Runacademy IF
31:24
  
9Ronja Fjellner
31:48
Örgryte IS
31:48
  
10Catherine Taylor
32:12
Rånäs 4H
32:12
  
11Hanna Lindholm
32:17
Huddinge AIS
32:17
  
12Amanda Nekby
Amanda Nekby 92, Runacademy
32:20
Runacademy IF
32:20
  
13Malin Starfelt
32:22
Runacademy IF
32:22
  
14Irina Nyberg
32:24
Hellas FK
32:24
  
15Madeleine Larsson
32:25
Hässelby SK
32:25
  
16Frida KristianssonÖrgryte IS
32:29
  
17Emma Stokland
32:44
Hälle IF
32:44
  
18Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
32:50
Sävedalens AIK
32:50
  
19Johanna Anvell
33:17
Mölndals AIK
33:17
  
20Johanna Larsson
33:36
Örgryte IS
33:36
  
21Linnea IvarssonIK Lerum FI
33:38
  
22Annelie JohanssonHälle IF
33:59
  
23Karin Nilsson
34:07
Ullevi FK
34:07
  
24Hanna DICKÉR
34:15
Örgryte IS
34:15
  
25Louise Laursen
Louise Laursen 88, Mantra Sport
34:29
IF Mantra Sport
34:29
  
26Jessica Österberg
36:31
Spårvägens FK
36:31
  
K22 6 km terräng     
29 okt

Final A

Final
29 okt
1Sara Christiansson
22:15
Sävedalens AIK
22:15
  
2Linn Söderholm
23:50
Sävedalens AIK
23:50
  
3Nadja Standberg
24:08
Västerås FK
24:08
  
4Carolina Johnson
Carolina Johnson 96, Linköpings GIF
24:09
Linköpings GIF
24:09
  
5Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Sävedalen
24:29
Sävedalens AIK
24:29
  
6Tsega Fsiha
Tsega Fsiha 96, Eskilstuna
24:36
Eskilstuna FI
24:36
  
7Amélie Svensson
24:41
Sävedalens AIK
24:41
  
8Jessica Edlund
24:43
Umedalens IF
24:43
  
9Frida Michold
24:47
Set Sail IF
24:47
  
10Hanna Bergström
25:01
Huddinge AIS
25:01
  
11Mathilda Ogden
25:13
Upsala IF
25:13
  
12Olivia Weslien
25:19
IF Göta Karlstad
25:19
  
13Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
25:26
Mölndals AIK
25:26
  
14Angelica Strandberg
25:52
IFK Umeå
25:52
  
15Ida Tryggveson
26:13
Upsala IF
26:13
  
F19 4 km terräng     
29 okt

Final A

Final
29 okt
1Alice Greberg
15:47
Mölndals AIK
15:47
  
2Beatrice Brink
15:59
IF Kville
15:59
  
3Julia SamuelssonHögby IF
16:10
  
4Emma Magnusson
16:19
Mölndals AIK
16:19
  
5Linnea Palm
16:36
Falu IK
16:36
  
6Wilma Marcusson
Wilma Marcusson 99, Trångsviken
16:38
Trångsvikens IF
16:38
  
7Kristina AxelssonSya SK
16:45
  
8Sara Dädeby
16:57
Hovslätts IK
16:57
  
9Sofia Johansson
Sofia Johansson 98, Linköpings GIF
16:59
Linköpings GIF
16:59
  
10Linnea Smalström
17:03
Sävedalens AIK
17:03
  
11Elin Marcusson
Elin Marcusson 99, Trångsviken
17:26
Trångsvikens IF
17:26
  
12Amanda Gottfridsson
17:28
Halmstad OK
17:28
  
13Sandra Wikström
18:13
Umedalens IF
18:13
  
14Jessica Borg
18:26
Huddinge AIS
18:26
  
15Elsa Olsson
18:48
Umedalens IF
18:48
  
16Jennifer WikströmUmedalens IF
18:57
  
Malin Dahlbäck
DNF
Åkersberga SK
DNF
  
F17 4 km terräng     
28 okt

Final A

Final
28 okt
1Emilia BentayebTäby IS
16:16
  
2Ella Olsson
16:23
Sågmyra SK
16:23
  
3Linnéa Sennström
16:24
Hässelby SK
16:24
  
4Vy Nguyen
16:56
Ärla IF
16:56
  
5Ztella Krywult
17:03
Hässelby SK
17:03
  
6Filippa Hörnberg
18:08
Hässelby SK
18:08
  
7Caroline Olsmats
18:26
Danderyds SK
18:26
  
8Mimmi Andersson
18:52
IFK Växjö
18:52
  
Linn Alness-BorgIFK Lidingö
DNF
  
Amani IsmaelMalmö AI
DNF
  
F16 4 km terräng     
28 okt

Final A

Final
28 okt
1Elsa Wallenius
15:49
Västerås FK
15:49
  
2Ellinor Aurell
16:02
Ängelholms IF
16:02
  
3Tilda Östberg
Tilda Östberg 01, Borlänge LK
16:11
Borlänge LK
16:11
  
4Ebba BerglinKA 2 IF
16:22
  
5Emma Danarp
Emma Danarp 01, Västerås
17:06
Västerås FK
17:06
  
6Felicia Niklasson
17:19
Sävedalens AIK
17:19
  
7Julia Arnhult
17:21
IFK Lidingö
17:21
  
8Lotta WeyhenmeyerIF Thor
17:30
  
9Almida ThörjessonKyrkhults SK
17:44
  
10Emelie KardellKA 2 IF
17:51
  
11Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar 01, Linköpings GIF
17:56
Linköpings GIF
17:56
  
12Hilda Lindberg
18:06
Västerås FK
18:06
  
13Alexandra Gullberg
18:31
Sävedalens AIK
18:31
  
14Filippa Andersson
22:23
IFK Lidingö
22:23
  
F15 4 km terräng     
28 okt

Final A

Final
28 okt
1Malin Jonson
16:00
Mölndals AIK
16:00
  
2Saga Fältenhag
16:07
Högbo GIF
16:07
  
3Ulrika Bredin
Ulrika Bredin 02, Sävedalen
16:35
Sävedalens AIK
16:35
  
4Josefine Jonsson
16:51
Eskilstuna FI
16:51
  
5Alma Holmberg
17:04
IFK Lidingö
17:04
  
6Ida Blom
Ida Blom 02, Oxelösund
17:09
SLK Oxelösund
17:09
  
7Johanna Mickels
17:16
Eskilstuna FI
17:16
  
8Maja Ottosson
17:25
Mölndals AIK
17:25
  
9Ella Broquist
17:36
IFK Lidingö
17:36
  
10Signe Lindqvist
17:40
Tjalve IF Norrköping
17:40
  
11Lina Karlsson
Lina Karlsson 02, Lidköpings IS
17:47
Lidköpings IS
17:47
  
12Julia Lindblad
18:02
Sävedalens AIK
18:02
  
13Lisa Wreeby
Lisa Wreeby 02, Sävedalen
18:12
Sävedalens AIK
18:12
  
14Kajsa Kassman
18:20
IK Akele
18:20
  
15Ebba WahlbergIK Ymer
18:33
  
16Carolina Larson
19:02
IFK Lidingö
19:02
  
17Linnéa Ericsson BäckvallTurebergs FK
19:14
  
18Anja Jagesten
Anja Jagesten 02, Björnstorp
19:32
Björnstorps IF
19:32