0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men Cross Country 4 km 28 Oct Final A Final | 28 Oct | ||||||||
1 | Napoleon Solomon Napoleon Solomon 94, Tureberg 12:14 | 94 | Turebergs FK | 12:14 | = | ||||
2 | Daniel Lundgren Daniel Lundgren 85, Tureberg 12:19 | 85 | Turebergs FK | 12:19 | = | ||||
3 | David Nilsson David Nilsson 87, Högby 12:27 | 87 | Högby IF | 12:27 | = | ||||
4 | John Kingstedt John Kingstedt 92, Huddinge 12:31 | 92 | Huddinge AIS | 12:31 | = | ||||
5 | John Foitzik John Foitzik 91, Spårvägen 12:34 | 91 | Spårvägens FK | 12:34 | = | ||||
6 | Olle Walleräng Olle Walleräng 85, Spårvägen 12:35 | 85 | Spårvägens FK | 12:35 | = | ||||
7 | Andreas Åhwall Andreas Åhwall 89, Hässelby 12:36 | 89 | Hässelby SK | 12:36 | = | ||||
8 | Amanuel Gergis Amanuel Gergis 96, Tureberg 12:36 | 96 | Turebergs FK | 12:36 | = | ||||
9 | Emil Danielsson Emil Danielsson 97, Dala-Järna 12:39 | 97 | Dala-Järna IK | 12:39 | = | ||||
10 | Kalle Berglund Kalle Berglund 96, Spårvägen 12:40 | 96 | Spårvägens FK | 12:40 | = | ||||
11 | Emil Blomberg Emil Blomberg 92, Hässelby 12:41 | 92 | Hässelby SK | 12:41 | = | ||||
12 | Jonas Leandersson Jonas Leandersson 90, Enhörna 12:45 | 90 | Enhörna IF | 12:45 | = | ||||
13 | Elmar Engholm Elmar Engholm 92, Hässelby 12:47 | 92 | Hässelby SK | 12:47 | = | ||||
14 | Joel Zachrisson Joel Zachrisson 94, Ullevi 12:50 | 94 | Ullevi FK | 12:50 | = | ||||
15 | Hampus Börjesson Hampus Börjesson 94, Ullevi 12:52 | 94 | Ullevi FK | 12:52 | = | ||||
16 | Adhanom Adhanom Adhanom Adhanom 77, Eskilstuna FI 12:53 | 77 | Eskilstuna FI | 12:53 | = | ||||
17 | Anton Danielson Anton Danielson 90, Malmö 12:55 | 90 | Malmö AI | 12:55 | = | ||||
18 | Niklas Jonsson Niklas Jonsson 92, Huddinge 12:57 | 92 | Huddinge AIS | 12:57 | = | ||||
19 | Andreas Jansson Andreas Jansson 96, Hässelby 12:59 | 96 | Hässelby SK | 12:59 | = | ||||
20 | Jonatan Fridolfsson Jonatan Fridolfsson 92, Sävedalen 12:59 | 92 | Sävedalens AIK | 12:59 | = | ||||
21 | Oscar Claesson Oscar Claesson 95, Sävedalen 13:01 | 95 | Sävedalens AIK | 13:01 | = | ||||
22 | Alexander Söderberg Alexander Söderberg 88, Spårvägen 13:01 | 88 | Spårvägens FK | 13:01 | = | ||||
23 | Emil Svensk Emil Svensk 93, Tjalve IF Norrköping 13:05 | 93 | Tjalve IF Norrköping | 13:05 | = | ||||
24 | Robin Lindgren Robin Lindgren 90, Örgryte 13:08 | 90 | Örgryte IS | 13:08 | = | ||||
25 | Vidar Johansson Vidar Johansson 96, Sävedalen 13:13 | 96 | Sävedalens AIK | 13:13 | = | ||||
26 | Fredrik Johansson Fredrik Johansson 86, IFK Växjö 13:14 | 86 | IFK Växjö | 13:14 | = | ||||
27 | Efrem Brhane Efrem Brhane 94, Västerås FK 13:16 | 94 | Västerås FK | 13:16 | = | ||||
28 | Alexander Holmblad Alexander Holmblad 94, Spårvägen 13:18 | 94 | Spårvägens FK | 13:18 | = | ||||
29 | Anders Grahl Anders Grahl 87, Hälle 13:24 | 87 | Hälle IF | 13:24 | = | ||||
30 | Seare Kibrom Seare Kibrom 98, Tjalve IF Norrköping 13:25 | 98 | Tjalve IF Norrköping | 13:25 | = | ||||
31 | Daniel Gleimar Daniel Gleimar 92, Spårvägen 13:26 | 92 | Spårvägens FK | 13:26 | = | ||||
32 | Martin Lundqvist Martin Lundqvist 90, Sisu 13:29 | 90 | IK Sisu | 13:29 | = | ||||
33 | Nils Spetz Nils Spetz 91, Spårvägen 13:32 | 91 | Spårvägens FK | 13:32 | = | ||||
34 | Andreas Åkesson Andreas Åkesson 90, Örgryte 13:33 | 90 | Örgryte IS | 13:33 | = | ||||
35 | Joakim Eriksson Joakim Eriksson 92, Spårvägen 13:35 | 92 | Spårvägens FK | 13:35 | = | ||||
36 | Nasir Dawoud Nasir Dawoud 91, Eskilstuna FI 13:38 | 91 | Eskilstuna FI | 13:38 | = | ||||
37 | Arvid Öhrn Arvid Öhrn 94, IK Hakarpspojkarna 13:40 | 94 | IK Hakarpspojkarna | 13:40 | = | ||||
38 | Hugo Lindell Hugo Lindell 95, Mantra Sport 13:41 | 95 | IF Mantra Sport | 13:41 | = | ||||
39 | Marcus Gustafsson Marcus Gustafsson 88, Spårvägen 13:43 | 88 | Spårvägens FK | 13:43 | = | ||||
40 | Gustaf Westman Gustaf Westman 93, Örgryte 13:43 | 93 | Örgryte IS | 13:43 | = | ||||
41 | Martin Stjernlöf Martin Stjernlöf 87, Eskilstuna FI 13:44 | 87 | Eskilstuna FI | 13:44 | = | ||||
42 | Rickard Gunnarsson Rickard Gunnarsson 91, Hässelby 13:49 | 91 | Hässelby SK | 13:49 | = | ||||
43 | Henrik Petersson Henrik Petersson 93, Malmö 13:53 | 93 | Malmö AI | 13:53 | = | ||||
44 | Ludvig Danielsson Ludvig Danielsson 95, IK Norrköping FI 13:54 | 95 | IK Norrköping FI | 13:54 | = | ||||
45 | Marcus Waerme Marcus Waerme 91, Ullevi 13:56 | 91 | Ullevi FK | 13:56 | = | ||||
46 | Bienvenue Musore Bienvenue Musore 90, Hammarby 14:00 | 90 | Hammarby IF | 14:00 | = | ||||
47 | William Wickholm William Wickholm 98, KFUM Örebro 14:04 | 98 | KFUM Örebro | 14:04 | = | ||||
48 | Alexander Holm Alexander Holm 92, Tjalve IF Norrköping 14:10 | 92 | Tjalve IF Norrköping | 14:10 | = | ||||
49 | Abdelhafiz Ibrahim Abdelhafiz Ibrahim 96, Sävedalen 14:12 | 96 | Sävedalens AIK | 14:12 | = | ||||
50 | Erik Thorstensson Erik Thorstensson 85, Ärla IF 14:15 | 85 | Ärla IF | 14:15 | = | ||||
51 | Björn Östenson Björn Östenson 93, Ryssberget 14:21 | 93 | Ryssbergets IK | 14:21 | = | ||||
52 | Jonatan Gustafsson Jonatan Gustafsson 99, KFUM Örebro 14:43 | 99 | KFUM Örebro | 14:43 | = | ||||
53 | Simon Gudmundsson Simon Gudmundsson 92, Falun 15:02 | 92 | Falu IK | 15:02 | = | ||||
54 | Abdiqani Khadar Abdiqani Khadar 97, KFUM Örebro 15:02 | 97 | KFUM Örebro | 15:02 | = | ||||
55 | Desmond Manu Desmond Manu 92, Sävedalen 16:20 | 92 | Sävedalens AIK | 16:20 | = | ||||
56 | Martin Jansson Martin Jansson 91, Söderhamn 16:31 | 91 | Söderhamns IF | 16:31 | = | ||||
57 | Jonathan Engberg Jonathan Engberg 90, Roslagen 17:08 | 90 | LK Roslagen | 17:08 | = | ||||
58 | Johan Olsson Johan Olsson 89, Roslagen 17:14 | 89 | LK Roslagen | 17:14 | = | ||||
59 | Jonathan Björnaes Jonathan Björnaes 90, Hässelby 18:09 | 90 | Hässelby SK | 18:09 | = | ||||
Men Cross Country 12 km 29 Oct Final A Final | 29 Oct | ||||||||
1 | Napoleon Solomon Napoleon Solomon 94, Tureberg 39:11 | 94 | Turebergs FK | 39:11 | = | ||||
2 | Mikael Ekvall Mikael Ekvall 89, Strömstad LK 39:47 | 89 | Strömstad LK | 39:47 | = | ||||
3 | John Kingstedt John Kingstedt 92, Huddinge 40:29 | 92 | Huddinge AIS | 40:29 | = | ||||
4 | Andreas Åhwall Andreas Åhwall 89, Hässelby 40:40 | 89 | Hässelby SK | 40:40 | = | ||||
5 | Johan Fagerberg Johan Fagerberg 87, Malmö Löp 40:44 | 87 | IF Malmö Löp | 40:44 | = | ||||
6 | John Foitzik John Foitzik 91, Spårvägen 40:48 | 91 | Spårvägens FK | 40:48 | = | ||||
7 | Daniel Lundgren Daniel Lundgren 85, Tureberg 40:58 | 85 | Turebergs FK | 40:58 | = | ||||
8 | John Börjesson John Börjesson 92, Spårvägen 41:16 | 92 | Spårvägens FK | 41:16 | = | ||||
9 | Robel Fsiha Robel Fsiha 96, Spårvägen 41:20 | 96 | Spårvägens FK | 41:20 | = | ||||
10 | Elmar Engholm Elmar Engholm 92, Hässelby 41:46 | 92 | Hässelby SK | 41:46 | = | ||||
11 | Björn Östenson Björn Östenson 93, Ryssberget 42:05 | 93 | Ryssbergets IK | 42:05 | = | ||||
12 | Robert Alexandersson Robert Alexandersson 90, Hälle 42:09 | 90 | Hälle IF | 42:09 | = | ||||
13 | Niklas Jonsson Niklas Jonsson 92, Huddinge 42:14 | 92 | Huddinge AIS | 42:14 | = | ||||
14 | Alexander Söderberg Alexander Söderberg 88, Spårvägen 42:18 | 88 | Spårvägens FK | 42:18 | = | ||||
15 | Oscar Carlsson Oscar Carlsson 91, Hässelby 42:27 | 91 | Hässelby SK | 42:27 | = | ||||
16 | Andreas McConville Andreas McConville 81, Studenterna 42:54 | 81 | FK Studenterna | 42:54 | = | ||||
17 | Jonatan Fridolfsson Jonatan Fridolfsson 92, Sävedalen 43:19 | 92 | Sävedalens AIK | 43:19 | = | ||||
18 | Jonathan Weichbrodt Jonathan Weichbrodt 94, Mölndal 43:32 | 94 | Mölndals AIK | 43:32 | = | ||||
19 | Anton Rehn Anton Rehn 92, Högby 43:45 | 92 | Högby IF | 43:45 | = | ||||
20 | Martin Lundqvist Martin Lundqvist 90, Sisu 44:09 | 90 | IK Sisu | 44:09 | = | ||||
21 | Nils Spetz Nils Spetz 91, Spårvägen 44:14 | 91 | Spårvägens FK | 44:14 | = | ||||
22 | Andreas Åkesson Andreas Åkesson 90, Örgryte 44:14 | 90 | Örgryte IS | 44:14 | = | ||||
23 | Anders Grahl Anders Grahl 87, Hälle 44:32 | 87 | Hälle IF | 44:32 | = | ||||
24 | Isak Hellström Isak Hellström 91, Studenterna 44:51 | 91 | FK Studenterna | 44:51 | = | ||||
25 | Alexander Holm Alexander Holm 92, Tjalve IF Norrköping 45:07 | 92 | Tjalve IF Norrköping | 45:07 | = | ||||
26 | Patrik Andersson Patrik Andersson 86, Hälle 45:14 | 86 | Hälle IF | 45:14 | = | ||||
27 | Jonatan Alvaeus Jonatan Alvaeus 90, Upsala IF 45:25 | 90 | Upsala IF | 45:25 | = | ||||
28 | Andreas Lundegård Andreas Lundegård 86, Studenterna 45:37 | 86 | FK Studenterna | 45:37 | = | ||||
29 | Marcus Gustafsson Marcus Gustafsson 88, Spårvägen 46:12 | 88 | Spårvägens FK | 46:12 | = | ||||
30 | Nuray Yassin Nuray Yassin 81, Ullevi 47:44 | 81 | Ullevi FK | 47:44 | = | ||||
31 | Mikael Bäcklund Mikael Bäcklund 84, Högby 49:14 | 84 | Högby IF | 49:14 | = | ||||
32 | Magnus Lindblom Magnus Lindblom 85, Huddinge 57:18 | 85 | Huddinge AIS | 57:18 | = | ||||
33 | Fredrik Rosenqvist Fredrik Rosenqvist 83, Huddinge 1:02:12 | 83 | Huddinge AIS | 1:02:12 | = | ||||
Adhanom Adhanom Adhanom Adhanom 77, Eskilstuna FI DNF | 77 | Eskilstuna FI | DNF | = | |||||
U23 M Cross Country 8 km 29 Oct Final A Final | 29 Oct | ||||||||
1 | Amanuel Gergis Amanuel Gergis 96, Tureberg 26:40 | 96 | Turebergs FK | 26:40 | = | ||||
2 | Oscar Claesson Oscar Claesson 95, Sävedalen 26:46 | 95 | Sävedalens AIK | 26:46 | = | ||||
3 | Gabriel Steffensen Gabriel Steffensen 96, Mölndal 27:14 | 96 | Mölndals AIK | 27:14 | = | ||||
4 | William Levay William Levay 96, Spårvägen 27:20 | 96 | Spårvägens FK | 27:20 | = | ||||
5 | Erik Lagerlöf Erik Lagerlöf 97, Lidingö 27:33 | 97 | IFK Lidingö | 27:33 | = | ||||
6 | Andreas Jansson Andreas Jansson 96, Hässelby 28:00 | 96 | Hässelby SK | 28:00 | = | ||||
7 | Alexander Nilsson Alexander Nilsson 95, Mölndal 28:07 | 95 | Mölndals AIK | 28:07 | = | ||||
8 | Archibald Casteel Archibald Casteel 96, Spårvägen 28:13 | 96 | Spårvägens FK | 28:13 | = | ||||
9 | Hugo Lindell Hugo Lindell 95, Mantra Sport 28:42 | 95 | IF Mantra Sport | 28:42 | = | ||||
10 | Ahmed Mahmoud Ahmed Mahmoud 97, Strömstad LK 28:56 | 97 | Strömstad LK | 28:56 | = | ||||
11 | Erik Djurberg Erik Djurberg 97, Hässelby 28:59 | 97 | Hässelby SK | 28:59 | = | ||||
12 | Emil Ohlsson Emil Ohlsson 95, Roslagen 29:23 | 95 | LK Roslagen | 29:23 | = | ||||
13 | Gustav Nordling Gustav Nordling 97, Spårvägen 29:42 | 97 | Spårvägens FK | 29:42 | = | ||||
14 | Filip Helmroth Filip Helmroth 97, Lerum 29:51 | 97 | IK Lerum FI | 29:51 | = | ||||
15 | Daniel Eriksson Daniel Eriksson 97, Mölndal 29:52 | 97 | Mölndals AIK | 29:52 | = | ||||
16 | Ville Johansson Ville Johansson 97, Kolmården 30:04 | 97 | OK Kolmården | 30:04 | = | ||||
17 | Mohammed Loukili Mohammed Loukili 96, Lidingö 30:41 | 96 | IFK Lidingö | 30:41 | = | ||||
18 | Daniel Alemu Daniel Alemu 97, Spårvägen 30:49 | 97 | Spårvägens FK | 30:49 | = | ||||
19 | David Kjellén David Kjellén 95, IF Göta 30:50 | 95 | IF Göta Karlstad | 30:50 | = | ||||
20 | Dennis Olsson Dennis Olsson 97, Spårvägen 30:56 | 97 | Spårvägens FK | 30:56 | = | ||||
21 | Per Lindman Per Lindman 96, Finspångs SOK 31:07 | 96 | Finspångs SOK | 31:07 | = | ||||
22 | Olof Nordling Olof Nordling 97, Spårvägen 31:31 | 97 | Spårvägens FK | 31:31 | = | ||||
23 | Heshlu Andemariam Heshlu Andemariam 97, Start 32:28 | 97 | IF Start | 32:28 | = | ||||
24 | Daniel Steinbock Daniel Steinbock 96, Roslagen 32:51 | 96 | LK Roslagen | 32:51 | = | ||||
25 | Edom Abreham Edom Abreham 95, Hässelby 33:45 | 95 | Hässelby SK | 33:45 | = | ||||
Ludvig Danielson Ludvig Danielson 95, Tjalve IF Norrköping DNF | 95 | Tjalve IF Norrköping | DNF | = | |||||
U20 M Cross Country 6 km 29 Oct Final A Final | 29 Oct | ||||||||
1 | Hussein Hussein Hussein Hussein 04, Ullevi 20:09 | 04 | Ullevi FK | 20:09 | = | ||||
2 | Yassin Abdi Yassin Abdi 99, Kungsängen 20:15 | 99 | Kungsängen FK | 20:15 | = | ||||
3 | Samuel Fitsumbrhan Samuel Fitsumbrhan 99, Hälle 20:22 | 99 | Hälle IF | 20:22 | = | ||||
4 | Sebastian Nilsson Sebastian Nilsson 98, Mölndal 20:24 | 98 | Mölndals AIK | 20:24 | = | ||||
5 | Vasco Vilaça Vasco Vilaça 99, Västerås FK 20:29 | 99 | Västerås FK | 20:29 | = | ||||
6 | Miguel Palm Miguel Palm 98, Mölndal 20:34 | 98 | Mölndals AIK | 20:34 | = | ||||
7 | Leo Magnusson Leo Magnusson 98, Sävedalen 20:46 | 98 | Sävedalens AIK | 20:46 | = | ||||
8 | Robel Kahisay Robel Kahisay 98, Hässelby 21:12 | 98 | Hässelby SK | 21:12 | = | ||||
9 | August Mollén August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping 21:17 | 99 | Tjalve IF Norrköping | 21:17 | = | ||||
10 | Mahamuud Ahmed Mahamuud Ahmed 98, Örgryte 21:34 | 98 | Örgryte IS | 21:34 | = | ||||
11 | Rasmus Ahlgren Rasmus Ahlgren 99, Spårvägen 21:36 | 99 | Spårvägens FK | 21:36 | = | ||||
12 | Samuel Eriksson Lidbrink Samuel Eriksson Lidbrink 99, Spårvägen 21:42 | 99 | Spårvägens FK | 21:42 | = | ||||
13 | Filmon Fshseayen Filmon Fshseayen 98, Tidaholm 21:47 | 98 | Tidaholm SOK Sisu | 21:47 | = | ||||
14 | Stefan Stojanovic Stefan Stojanovic 98, Hässelby 21:48 | 98 | Hässelby SK | 21:48 | = | ||||
15 | Elias Rapp Elias Rapp 99, Västerås FK 21:55 | 99 | Västerås FK | 21:55 | = | ||||
16 | Axel Djurberg Axel Djurberg 99, Upsala IF 22:02 | 99 | Upsala IF | 22:02 | = | ||||
17 | Erik Karlsson Erik Karlsson 98, Högby 22:03 | 98 | Högby IF | 22:03 | = | ||||
18 | William Wickholm William Wickholm 98, KFUM Örebro 22:06 | 98 | KFUM Örebro | 22:06 | = | ||||
19 | Olle Meijer Olle Meijer 98, Malmö 22:08 | 98 | Malmö AI | 22:08 | = | ||||
20 | Desbele Berihu Desbele Berihu 99, Högbo GIF 22:15 | 99 | Högbo GIF | 22:15 | = | ||||
21 | Mowlid Dahur Nur Mowlid Dahur Nur 98, Ullevi 22:19 | 98 | Ullevi FK | 22:19 | = | ||||
22 | Jonatan Gustafsson Jonatan Gustafsson 99, KFUM Örebro 22:20 | 99 | KFUM Örebro | 22:20 | = | ||||
23 | Ludvig Johansson Ludvig Johansson 98, Lidingö 22:45 | 98 | IFK Lidingö | 22:45 | = | ||||
24 | Henry Jacobson Henry Jacobson 99, Hammarby 22:56 | 99 | Hammarby IF | 22:56 | = | ||||
25 | Daniel Nöu Daniel Nöu 99, Täby 22:59 | 99 | Täby IS | 22:59 | = | ||||
26 | Anton Ledell Anton Ledell 99, Huddinge 23:22 | 99 | Huddinge AIS | 23:22 | = | ||||
27 | Erik Eklund Erik Eklund 99, Lerum 23:54 | 99 | IK Lerum FI | 23:54 | = | ||||
28 | Abdullahi Rooble Abdullahi Rooble 99, Ullevi 24:09 | 99 | Ullevi FK | 24:09 | = | ||||
29 | Albin Andersson Albin Andersson 98, Hammarby 24:23 | 98 | Hammarby IF | 24:23 | = | ||||
30 | Abdolah Hosseini Abdolah Hosseini 99, Västerås FK 24:29 | 99 | Västerås FK | 24:29 | = | ||||
31 | Frezghi Tesfamariam Frezghi Tesfamariam 98, IF Göta 24:45 | 98 | IF Göta Karlstad | 24:45 | = | ||||
32 | Fathi Hassan Ismail Fathi Hassan Ismail 99, Boden FI 25:50 | 99 | Boden FI | 25:50 | = | ||||
33 | Adam Forngren Adam Forngren 99, Ärla IF 27:39 | 99 | Ärla IF | 27:39 | = | ||||
U18 M Cross Country 4 km 28 Oct Final A Final | 28 Oct | ||||||||
1 | Omar Ismail Omar Ismail 00, Högby 13:21 | 00 | Högby IF | 13:21 | = | ||||
2 | Eric Källman Eric Källman 00, Ymer 13:38 | 00 | IK Ymer | 13:38 | = | ||||
3 | Axel Tööj Axel Tööj 00, IFK Skövde 13:49 | 00 | IFK Skövde | 13:49 | = | ||||
4 | Merhawi Seifu Merhawi Seifu 00, Hälle 13:51 | 00 | Hälle IF | 13:51 | = | ||||
5 | Love Carlsson Love Carlsson 00, Högby 13:58 | 00 | Högby IF | 13:58 | = | ||||
6 | Harald Carling Harald Carling 00, Falun 14:02 | 00 | Falu IK | 14:02 | = | ||||
7 | Ludvig Bjurelid Ludvig Bjurelid 00, Högby 14:10 | 00 | Högby IF | 14:10 | = | ||||
8 | Tobias Eknor Tobias Eknor 00, Spårvägen 14:17 | 00 | Spårvägens FK | 14:17 | = | ||||
9 | Max Kuuttanen Max Kuuttanen 00, Malmö 14:17 | 00 | Malmö AI | 14:17 | = | ||||
10 | Hannes Hejdebäck Hannes Hejdebäck 00, Gefle 14:26 | 00 | Gefle IF | 14:26 | = | ||||
11 | Wilhelm Olofsson Wilhelm Olofsson 00, IFK Umeå 14:37 | 00 | IFK Umeå | 14:37 | = | ||||
12 | Linus Nilssen Linus Nilssen 00, IF Hagen 14:40 | 00 | IF Hagen | 14:40 | = | ||||
13 | Linus Näslund Linus Näslund 00, Ärla IF 14:40 | 00 | Ärla IF | 14:40 | = | ||||
14 | Lukas Segersten Lukas Segersten 00, Enköping 14:47 | 00 | Enköpings AI | 14:47 | = | ||||
15 | Mikael Andersson Mikael Andersson 00, Säffle 14:58 | 00 | Säffle FIK | 14:58 | = | ||||
16 | Simon Carrington Simon Carrington 00, Högby 15:01 | 00 | Högby IF | 15:01 | = | ||||
17 | Rasmus Tidestad Rasmus Tidestad 00, IF Göta 15:08 | 00 | IF Göta Karlstad | 15:08 | = | ||||
18 | Abdirizak Abdi Abdirizak Abdi 00, Tjalve IF Norrköping 15:14 | 00 | Tjalve IF Norrköping | 15:14 | = | ||||
19 | Abdisamed Khader Abdisamed Khader 00, KA2 15:23 | 00 | KA 2 IF | 15:23 | = | ||||
20 | Erik Åberg Erik Åberg 00, Spårvägen 15:28 | 00 | Spårvägens FK | 15:28 | = | ||||
21 | Henrik Möbius Henrik Möbius 00, Malmö 15:38 | 00 | Malmö AI | 15:38 | = | ||||
22 | Gustav Edström Gustav Edström 00, Luleå 15:40 | 00 | Luleå FIF | 15:40 | = | ||||
23 | Alexander Larsson Alexander Larsson 00, KFUM Örebro 15:46 | 00 | KFUM Örebro | 15:46 | = | ||||
24 | Olle Serrander Olle Serrander 00, Ymer 16:42 | 00 | IK Ymer | 16:42 | = | ||||
25 | Joel Wahlqvist Joel Wahlqvist 00, Rånäs 16:47 | 00 | Rånäs 4H | 16:47 | = | ||||
26 | Olof Qvant Olof Qvant 00, Malmö 17:39 | 00 | Malmö AI | 17:39 | = | ||||
27 | Hugo Håkansson Hugo Håkansson 00, Ymer 18:41 | 00 | IK Ymer | 18:41 | = | ||||
U17 M Cross Country 4 km 28 Oct Final A Final | 28 Oct | ||||||||
1 | Emil Magnell Millán Emil Magnell Millán 01, Eskilstuna FI 13:36 | 01 | Eskilstuna FI | 13:36 | = | ||||
2 | Omar Nuur Omar Nuur 01, IFK Växjö 13:45 | 01 | IFK Växjö | 13:45 | = | ||||
3 | Anton Axelsson Anton Axelsson 01, Hässelby 13:54 | 01 | Hässelby SK | 13:54 | = | ||||
4 | Hassan Abdiqadir Hassan Abdiqadir 01, Västerås FK 14:01 | 01 | Västerås FK | 14:01 | = | ||||
5 | Markus Engsner Markus Engsner 01, Sävedalen 14:11 | 01 | Sävedalens AIK | 14:11 | = | ||||
6 | Max Bechtel Max Bechtel 01, Hässelby 14:30 | 01 | Hässelby SK | 14:30 | = | ||||
7 | Alexander Bucht Alexander Bucht 01, Sävedalen 14:39 | 01 | Sävedalens AIK | 14:39 | = | ||||
8 | Melker Forsberg Melker Forsberg 01, KFUM Örebro 14:44 | 01 | KFUM Örebro | 14:44 | = | ||||
9 | Jacob Klinth Jacob Klinth 01, Lidingö 15:29 | 01 | IFK Lidingö | 15:29 | = | ||||
10 | Abdulaziz Mengstu Abdulaziz Mengstu 01, Sävedalen 15:34 | 01 | Sävedalens AIK | 15:34 | = | ||||
11 | Oscar Eliasson Oscar Eliasson 01, Alingsås 15:57 | 01 | Alingsås IF | 15:57 | = | ||||
12 | Tage Sköldfors Tage Sköldfors 01, Lidingö 16:04 | 01 | IFK Lidingö | 16:04 | = | ||||
13 | Melker Tillenius Melker Tillenius 01, Sävedalen 16:15 | 01 | Sävedalens AIK | 16:15 | = | ||||
14 | Alex Zemenfes Alex Zemenfes 01, IFK Växjö 16:40 | 01 | IFK Växjö | 16:40 | = | ||||
15 | Erik Bungerfeldt Erik Bungerfeldt 01, Hässelby 17:16 | 01 | Hässelby SK | 17:16 | = | ||||
16 | Mohamed Mohamed Mohamed Mohamed 01, KA2 19:35 | 01 | KA 2 IF | 19:35 | = | ||||
U16 M Cross Country 4 km 28 Oct Final A Final | 28 Oct | ||||||||
1 | Nils Bredin Nils Bredin 02, Hälle 14:13 | 02 | Hälle IF | 14:13 | = | ||||
2 | Sharmarke Ahmed Sharmarke Ahmed 02, Hälle 14:16 | 02 | Hälle IF | 14:16 | = | ||||
3 | Wilhelm Bergentz Wilhelm Bergentz 02, Thorengruppen 14:30 | 02 | Thorengruppen TFC | 14:30 | = | ||||
4 | Anton Hermansson Anton Hermansson 02, Högby 14:47 | 02 | Högby IF | 14:47 | = | ||||
5 | Michael Rosenqvist Michael Rosenqvist 02, Mölndal 14:48 | 02 | Mölndals AIK | 14:48 | = | ||||
6 | Anders Danielson Frost Anders Danielson Frost 02, Dala-Järna 14:48 | 02 | Dala-Järna IK | 14:48 | = | ||||
7 | Hampus Andersson Hampus Andersson 02, Lidköpings VSK 14:57 | 02 | Lidköpings VSK | 14:57 | = | ||||
8 | Erik Guander Erik Guander 02, Sävedalen 14:57 | 02 | Sävedalens AIK | 14:57 | = | ||||
9 | Noha Olsson Noha Olsson 02, Thorengruppen 15:06 | 02 | Thorengruppen TFC | 15:06 | = | ||||
10 | Arvid Backteman Arvid Backteman 02, Lerum 15:10 | 02 | IK Lerum FI | 15:10 | = | ||||
11 | Julius Mördrup Julius Mördrup 02, Lidingö 15:11 | 02 | IFK Lidingö | 15:11 | = | ||||
12 | Samuel Olsson Samuel Olsson 02, Hässelby 15:17 | 02 | Hässelby SK | 15:17 | = | ||||
13 | Olof Hedin Olof Hedin 02, Eksjö Södra 15:37 | 02 | Eksjö Södra IK | 15:37 | = | ||||
14 | Victor Gruber Victor Gruber 02, Tureberg 15:41 | 02 | Turebergs FK | 15:41 | = | ||||
15 | Victor Wahlgren Victor Wahlgren 02, Mölndal 15:47 | 02 | Mölndals AIK | 15:47 | = | ||||
16 | Alexander Andersson Alexander Andersson 02, Tureberg 15:53 | 02 | Turebergs FK | 15:53 | = | ||||
17 | Viktor Möller Viktor Möller 02, Hässelby 15:57 | 02 | Hässelby SK | 15:57 | = | ||||
18 | Melwin Strömqvist Melwin Strömqvist 02, Högby 16:25 | 02 | Högby IF | 16:25 | = | ||||
19 | August Kallin August Kallin 02, Västerås FK 16:27 | 02 | Västerås FK | 16:27 | = | ||||
20 | Karl Källman Karl Källman 02, Hässelby 16:27 | 02 | Hässelby SK | 16:27 | = | ||||
21 | Samuel Bergman Samuel Bergman 02, Hässelby 16:46 | 02 | Hässelby SK | 16:46 | = | ||||
22 | Ivan Magnusson Ivan Magnusson 02, Sävedalen 16:56 | 02 | Sävedalens AIK | 16:56 | = | ||||
23 | Caspar Larsson Caspar Larsson 02, Huddinge 17:46 | 02 | Huddinge AIS | 17:46 | = | ||||
Women | |||||||||
Women Cross Country 4 km 28 Oct Final A Final | 28 Oct | ||||||||
1 | Meraf Bahta Meraf Bahta 89, Hälle 14:02 | 89 | Hälle IF | 14:02 | = | ||||
2 | Sara Christiansson Sara Christiansson 97, Sävedalen 14:07 | 97 | Sävedalens AIK | 14:07 | = | ||||
3 | Samrawit Mengsteab Samrawit Mengsteab 90, Hälle 14:18 | 90 | Hälle IF | 14:18 | = | ||||
4 | Maria Larsson Maria Larsson 94, Örgryte 14:22 | 94 | Örgryte IS | 14:22 | = | ||||
5 | Sara Holmgren Sara Holmgren 90, Sävedalen 14:30 | 90 | Sävedalens AIK | 14:30 | = | ||||
6 | Linn Nilsson Linn Nilsson 90, Hälle 14:31 | 90 | Hälle IF | 14:31 | = | ||||
7 | Madeleine Larsson Madeleine Larsson 81, Hässelby 14:46 | 81 | Hässelby SK | 14:46 | = | ||||
8 | Ronja Fjellner Ronja Fjellner 89, Örgryte 14:53 | 89 | Örgryte IS | 14:53 | = | ||||
9 | Frida Kristiansson Frida Kristiansson 92, Örgryte 14:58 | 92 | Örgryte IS | 14:58 | = | ||||
10 | Lisa Öhberg Lisa Öhberg 88, Spårvägen 15:02 | 88 | Spårvägens FK | 15:02 | = | ||||
11 | Lisa Ring Lisa Ring 93, Nocout.se 15:07 | 93 | IK Nocout.se | 15:07 | = | ||||
12 | Hanna Lindholm Hanna Lindholm 79, Huddinge 15:12 | 79 | Huddinge AIS | 15:12 | = | ||||
13 | Isabella Andersson Isabella Andersson 97, Tureberg 15:16 | 97 | Turebergs FK | 15:16 | = | ||||
14 | Catherine Taylor Catherine Taylor 89, Rånäs 15:17 | 89 | Rånäs 4H | 15:17 | = | ||||
15 | Malin Starfelt Malin Starfelt 86, Runacademy 15:21 | 86 | Runacademy IF | 15:21 | = | ||||
16 | Amanda Nekby Amanda Nekby 92, Runacademy 15:22 | 92 | Runacademy IF | 15:22 | = | ||||
17 | Elin Borglund Elin Borglund 91, Sävedalen 15:23 | 91 | Sävedalens AIK | 15:23 | = | ||||
18 | Frida Aspnäs Frida Aspnäs 87, Spårvägen 15:24 | 87 | Spårvägens FK | 15:24 | = | ||||
19 | Maria Borglund Maria Borglund 91, Sävedalen 15:24 | 91 | Sävedalens AIK | 15:24 | = | ||||
20 | Johanna Bäcklund Johanna Bäcklund 85, Runacademy 15:32 | 85 | Runacademy IF | 15:32 | = | ||||
21 | Malin Strand Malin Strand 93, Sävedalen 15:40 | 93 | Sävedalens AIK | 15:40 | = | ||||
22 | Erika Svanborg Erika Svanborg 91, Sävedalen 15:49 | 91 | Sävedalens AIK | 15:49 | = | ||||
23 | Louise Laursen Louise Laursen 88, Mantra Sport 15:50 | 88 | IF Mantra Sport | 15:50 | = | ||||
24 | Amanda Bohlin Amanda Bohlin 89, Tjalve IF Norrköping 15:51 | 89 | Tjalve IF Norrköping | 15:51 | = | ||||
25 | Johanna Larsson Johanna Larsson 93, Örgryte 15:57 | 93 | Örgryte IS | 15:57 | = | ||||
26 | Liduina van Sitteren Liduina van Sitteren 89, Örebro AIK 15:58 | 89 | Örebro AIK | 15:58 | = | ||||
27 | Hanna Michaelsson Hanna Michaelsson 89, Örgryte 16:05 | 89 | Örgryte IS | 16:05 | = | ||||
28 | Lisa Bergdahl Lisa Bergdahl 95, Sävedalen 16:08 | 95 | Sävedalens AIK | 16:08 | = | ||||
29 | Nina Persson Nina Persson 91, Örgryte 16:18 | 91 | Örgryte IS | 16:18 | = | ||||
30 | Nathalie Tolvers Nathalie Tolvers 90, Spårvägen 16:20 | 90 | Spårvägens FK | 16:20 | = | ||||
31 | Karin Olsson Karin Olsson 92, Täby 16:21 | 92 | Täby IS | 16:21 | = | ||||
32 | Linnéa Smeds Linnéa Smeds 85, Spårvägen 16:23 | 85 | Spårvägens FK | 16:23 | = | ||||
33 | Malin Besson Malin Besson 89, Roslagen 16:26 | 89 | LK Roslagen | 16:26 | = | ||||
34 | Dace Landström Dace Landström 83, Vallentuna 16:27 | 83 | Vallentuna FK | 16:27 | = | ||||
35 | Nadja Strandberg Nadja Strandberg 96, Västerås FK 16:28 | 96 | Västerås FK | 16:28 | = | ||||
36 | Hanna DICKÉR Hanna DICKÉR 92, Örgryte 16:48 | 92 | Örgryte IS | 16:48 | = | ||||
37 | Ida Tryggveson Ida Tryggveson 97, Upsala IF 16:59 | 97 | Upsala IF | 16:59 | = | ||||
38 | Frida Sjöberg Frida Sjöberg 88, Roslagen 17:14 | 88 | LK Roslagen | 17:14 | = | ||||
39 | Jenny Nilsson Jenny Nilsson 87, Hässelby 18:07 | 87 | Hässelby SK | 18:07 | = | ||||
40 | Fredrika Karlsson Fredrika Karlsson 86, Roslagen 18:34 | 86 | LK Roslagen | 18:34 | = | ||||
Maria Sandström Maria Sandström 90, Malmö DNF | 90 | Malmö AI | DNF | = | |||||
Women Cross Country 8 km 29 Oct Final A Final | 29 Oct | ||||||||
1 | Meraf Bahta Meraf Bahta 89, Hälle 29:47 | 89 | Hälle IF | 29:47 | = | ||||
2 | Samrawit Mengsteab Samrawit Mengsteab 90, Hälle 30:01 | 90 | Hälle IF | 30:01 | = | ||||
3 | Sara Holmgren Sara Holmgren 90, Sävedalen 30:10 | 90 | Sävedalens AIK | 30:10 | = | ||||
4 | Maria Larsson Maria Larsson 94, Örgryte 30:28 | 94 | Örgryte IS | 30:28 | = | ||||
5 | Ida-Maria Nicklasson Ida-Maria Nicklasson 86, Finspång 30:49 | 86 | Finspångs AIK | 30:49 | = | ||||
6 | Linn Nilsson Linn Nilsson 90, Hälle 31:06 | 90 | Hälle IF | 31:06 | = | ||||
7 | Lisa Öhberg Lisa Öhberg 88, Spårvägen 31:16 | 88 | Spårvägens FK | 31:16 | = | ||||
8 | Johanna Bäcklund Johanna Bäcklund 85, Runacademy 31:24 | 85 | Runacademy IF | 31:24 | = | ||||
9 | Ronja Fjellner Ronja Fjellner 89, Örgryte 31:48 | 89 | Örgryte IS | 31:48 | = | ||||
10 | Catherine Taylor Catherine Taylor 89, Rånäs 32:12 | 89 | Rånäs 4H | 32:12 | = | ||||
11 | Hanna Lindholm Hanna Lindholm 79, Huddinge 32:17 | 79 | Huddinge AIS | 32:17 | = | ||||
12 | Amanda Nekby Amanda Nekby 92, Runacademy 32:20 | 92 | Runacademy IF | 32:20 | = | ||||
13 | Malin Starfelt Malin Starfelt 86, Runacademy 32:22 | 86 | Runacademy IF | 32:22 | = | ||||
14 | Irina Nyberg Irina Nyberg 83, Hellas 32:24 | 83 | Hellas FK | 32:24 | = | ||||
15 | Madeleine Larsson Madeleine Larsson 81, Hässelby 32:25 | 81 | Hässelby SK | 32:25 | = | ||||
16 | Frida Kristiansson Frida Kristiansson 92, Örgryte 32:29 | 92 | Örgryte IS | 32:29 | = | ||||
17 | Emma Stokland Emma Stokland 90, Hälle 32:44 | 90 | Hälle IF | 32:44 | = | ||||
18 | Malin Strand Malin Strand 93, Sävedalen 32:50 | 93 | Sävedalens AIK | 32:50 | = | ||||
19 | Johanna Anvell Johanna Anvell 89, Mölndal 33:17 | 89 | Mölndals AIK | 33:17 | = | ||||
20 | Johanna Larsson Johanna Larsson 93, Örgryte 33:36 | 93 | Örgryte IS | 33:36 | = | ||||
21 | Linnea Ivarsson Linnea Ivarsson 94, Lerum 33:38 | 94 | IK Lerum FI | 33:38 | = | ||||
22 | Annelie Johansson Annelie Johansson 78, Hälle 33:59 | 78 | Hälle IF | 33:59 | = | ||||
23 | Karin Nilsson Karin Nilsson 82, Ullevi 34:07 | 82 | Ullevi FK | 34:07 | = | ||||
24 | Hanna DICKÉR Hanna DICKÉR 92, Örgryte 34:15 | 92 | Örgryte IS | 34:15 | = | ||||
25 | Louise Laursen Louise Laursen 88, Mantra Sport 34:29 | 88 | IF Mantra Sport | 34:29 | = | ||||
26 | Jessica Österberg Jessica Österberg 81, Spårvägen 36:31 | 81 | Spårvägens FK | 36:31 | = | ||||
U23 W Cross Country 6 km 29 Oct Final A Final | 29 Oct | ||||||||
1 | Sara Christiansson Sara Christiansson 97, Sävedalen 22:15 | 97 | Sävedalens AIK | 22:15 | = | ||||
2 | Linn Söderholm Linn Söderholm 96, Sävedalen 23:50 | 96 | Sävedalens AIK | 23:50 | = | ||||
3 | Nadja Strandberg Nadja Strandberg 96, Västerås FK 24:08 | 96 | Västerås FK | 24:08 | = | ||||
4 | Carolina Johnson Carolina Johnson 96, Linköpings GIF 24:09 | 96 | Linköpings GIF | 24:09 | = | ||||
5 | Lisa Bergdahl Lisa Bergdahl 95, Sävedalen 24:29 | 95 | Sävedalens AIK | 24:29 | = | ||||
6 | Tsega Fsiha Tsega Fsiha 96, Eskilstuna FI 24:36 | 96 | Eskilstuna FI | 24:36 | = | ||||
7 | Amélie Svensson Amélie Svensson 96, Sävedalen 24:41 | 96 | Sävedalens AIK | 24:41 | = | ||||
8 | Jessica Edlund Jessica Edlund 95, Umedalen 24:43 | 95 | Umedalens IF | 24:43 | = | ||||
9 | Frida Michold Frida Michold 95, Set Sail 24:47 | 95 | Set Sail IF | 24:47 | = | ||||
10 | Hanna Bergström Hanna Bergström 97, Huddinge 25:01 | 97 | Huddinge AIS | 25:01 | = | ||||
11 | Mathilda Ogden Mathilda Ogden 97, Upsala IF 25:13 | 97 | Upsala IF | 25:13 | = | ||||
12 | Olivia Weslien Olivia Weslien 97, IF Göta 25:19 | 97 | IF Göta Karlstad | 25:19 | = | ||||
13 | Elin Brink Elin Brink 97, Mölndal 25:26 | 97 | Mölndals AIK | 25:26 | = | ||||
14 | Angelica Strandberg Angelica Strandberg 96, IFK Umeå 25:52 | 96 | IFK Umeå | 25:52 | = | ||||
15 | Ida Tryggveson Ida Tryggveson 97, Upsala IF 26:13 | 97 | Upsala IF | 26:13 | = | ||||
U20 W Cross Country 4 km 29 Oct Final A Final | 29 Oct | ||||||||
1 | Alice Greberg Alice Greberg 98, Mölndal 15:47 | 98 | Mölndals AIK | 15:47 | = | ||||
2 | Beatrice Brink Beatrice Brink 99, Kville 15:59 | 99 | IF Kville | 15:59 | = | ||||
3 | Julia Samuelsson Julia Samuelsson 99, Högby 16:10 | 99 | Högby IF | 16:10 | = | ||||
4 | Emma Magnusson Emma Magnusson 99, Mölndal 16:19 | 99 | Mölndals AIK | 16:19 | = | ||||
5 | Linnea Palm Linnea Palm 99, Falun 16:36 | 99 | Falu IK | 16:36 | = | ||||
6 | Wilma Marcusson Wilma Marcusson 99, Trångsviken 16:38 | 99 | Trångsvikens IF | 16:38 | = | ||||
7 | Kristina Axelsson Kristina Axelsson 99, Sya 16:45 | 99 | Sya SK | 16:45 | = | ||||
8 | Sara Dädeby Sara Dädeby 99, Hovslätt 16:57 | 99 | Hovslätts IK | 16:57 | = | ||||
9 | Sofia Johansson Sofia Johansson 98, Linköpings GIF 16:59 | 98 | Linköpings GIF | 16:59 | = | ||||
10 | Linnea Smalström Linnea Smalström 99, Sävedalen 17:03 | 99 | Sävedalens AIK | 17:03 | = | ||||
11 | Elin Marcusson Elin Marcusson 99, Trångsviken 17:26 | 99 | Trångsvikens IF | 17:26 | = | ||||
12 | Amanda Gottfridsson Amanda Gottfridsson 99, Halmstad OK 17:28 | 99 | Halmstad OK | 17:28 | = | ||||
13 | Sandra Wikström Sandra Wikström 99, Umedalen 18:13 | 99 | Umedalens IF | 18:13 | = | ||||
14 | Jessica Borg Jessica Borg 98, Huddinge 18:26 | 98 | Huddinge AIS | 18:26 | = | ||||
15 | Elsa Olsson Elsa Olsson 98, Umedalen 18:48 | 98 | Umedalens IF | 18:48 | = | ||||
16 | Jennifer Wikström Jennifer Wikström 99, Umedalen 18:57 | 99 | Umedalens IF | 18:57 | = | ||||
Malin Dahlbäck Malin Dahlbäck 99, Åkersberga DNF | 99 | Åkersberga SK | DNF | = | |||||
U18 W Cross Country 4 km 28 Oct Final A Final | 28 Oct | ||||||||
1 | Emilia Bentayeb Emilia Bentayeb 00, Täby 16:16 | 00 | Täby IS | 16:16 | = | ||||
2 | Ella Olsson Ella Olsson 00, Sågmyra 16:23 | 00 | Sågmyra SK | 16:23 | = | ||||
3 | Linnéa Sennström Linnéa Sennström 00, Hässelby 16:24 | 00 | Hässelby SK | 16:24 | = | ||||
4 | Vy Nguyen Vy Nguyen 00, Ärla IF 16:56 | 00 | Ärla IF | 16:56 | = | ||||
5 | Ztella Krywult Ztella Krywult 00, Hässelby 17:03 | 00 | Hässelby SK | 17:03 | = | ||||
6 | Filippa Hörnberg Filippa Hörnberg 00, Hässelby 18:08 | 00 | Hässelby SK | 18:08 | = | ||||
7 | Caroline Olsmats Caroline Olsmats 00, Danderyd 18:26 | 00 | Danderyds SK | 18:26 | = | ||||
8 | Mimmi Andersson Mimmi Andersson 00, IFK Växjö 18:52 | 00 | IFK Växjö | 18:52 | = | ||||
Linn Alness-Borg Linn Alness-Borg 00, Lidingö DNF | 00 | IFK Lidingö | DNF | = | |||||
Amani Ismael Amani Ismael 00, Malmö DNF | 00 | Malmö AI | DNF | = | |||||
U17 W Cross Country 4 km 28 Oct Final A Final | 28 Oct | ||||||||
1 | Elsa Wallenius Elsa Wallenius 01, Västerås FK 15:49 | 01 | Västerås FK | 15:49 | = | ||||
2 | Ellinor Aurell Ellinor Aurell 01, Ängelholm 16:02 | 01 | Ängelholms IF | 16:02 | = | ||||
3 | Tilda Östberg Tilda Östberg 01, Borlänge LK 16:11 | 01 | Borlänge LK | 16:11 | = | ||||
4 | Ebba Berglin Ebba Berglin 01, KA2 16:22 | 01 | KA 2 IF | 16:22 | = | ||||
5 | Emma Danarp Emma Danarp 01, Västerås FK 17:06 | 01 | Västerås FK | 17:06 | = | ||||
6 | Felicia Niklasson Felicia Niklasson 01, Sävedalen 17:19 | 01 | Sävedalens AIK | 17:19 | = | ||||
7 | Julia Arnhult Julia Arnhult 01, Lidingö 17:21 | 01 | IFK Lidingö | 17:21 | = | ||||
8 | Lotta Weyhenmeyer Lotta Weyhenmeyer 01, Thor 17:30 | 01 | IF Thor | 17:30 | = | ||||
9 | Almida Thörjesson Almida Thörjesson 01, Kyrkhult 17:44 | 01 | Kyrkhults SK | 17:44 | = | ||||
10 | Emelie Kardell Emelie Kardell 01, KA2 17:51 | 01 | KA 2 IF | 17:51 | = | ||||
11 | Amanda Ivehammar Amanda Ivehammar 01, Linköpings GIF 17:56 | 01 | Linköpings GIF | 17:56 | = | ||||
12 | Hilda Lindberg Hilda Lindberg 01, Västerås FK 18:06 | 01 | Västerås FK | 18:06 | = | ||||
13 | Alexandra Gullberg Alexandra Gullberg 01, Sävedalen 18:31 | 01 | Sävedalens AIK | 18:31 | = | ||||
14 | Filippa Andersson Filippa Andersson 01, Lidingö 22:23 | 01 | IFK Lidingö | 22:23 | = | ||||
U16 W Cross Country 4 km 28 Oct Final A Final | 28 Oct | ||||||||
1 | Malin Jonson Malin Jonson 02, Mölndal 16:00 | 02 | Mölndals AIK | 16:00 | = | ||||
2 | Saga Fältenhag Saga Fältenhag 02, Högbo GIF 16:07 | 02 | Högbo GIF | 16:07 | = | ||||
3 | Ulrika Bredin Ulrika Bredin 02, Sävedalen 16:35 | 02 | Sävedalens AIK | 16:35 | = | ||||
4 | Josefine Johnsson Josefine Johnsson 02, Eskilstuna FI 16:51 | 02 | Eskilstuna FI | 16:51 | = | ||||
5 | Alma Holmberg Alma Holmberg 02, Lidingö 17:04 | 02 | IFK Lidingö | 17:04 | = | ||||
6 | Ida Blom Ida Blom 02, Oxelösund 17:09 | 02 | SLK Oxelösund | 17:09 | = | ||||
7 | Johanna Mickels Johanna Mickels 02, Eskilstuna FI 17:16 | 02 | Eskilstuna FI | 17:16 | = | ||||
8 | Maja Ottosson Maja Ottosson 02, Mölndal 17:25 | 02 | Mölndals AIK | 17:25 | = | ||||
9 | Ella Broquist Ella Broquist 02, Lidingö 17:36 | 02 | IFK Lidingö | 17:36 | = | ||||
10 | Signe Lindqvist Signe Lindqvist 02, Tjalve IF Norrköping 17:40 | 02 | Tjalve IF Norrköping | 17:40 | = | ||||
11 | Lina Karlsson Lina Karlsson 02, Lidköpings IS 17:47 | 02 | Lidköpings IS | 17:47 | = | ||||
12 | Julia Lindblad Julia Lindblad 02, Sävedalen 18:02 | 02 | Sävedalens AIK | 18:02 | = | ||||
13 | Lisa Wreeby Lisa Wreeby 02, Sävedalen 18:12 | 02 | Sävedalens AIK | 18:12 | = | ||||
14 | Kajsa Kassman Kajsa Kassman 02, Akele 18:20 | 02 | IK Akele | 18:20 | = | ||||
15 | Ebba Wahlberg Ebba Wahlberg 02, Ymer 18:33 | 02 | IK Ymer | 18:33 | = | ||||
16 | Carolina Larson Carolina Larson 02, Lidingö 19:02 | 02 | IFK Lidingö | 19:02 | = | ||||
17 | Linnéa Ericsson Bäckvall Linnéa Ericsson Bäckvall 02, Tureberg 19:14 | 02 | Turebergs FK | 19:14 | = | ||||
18 | Anja Jagesten Anja Jagesten 02, Björnstorp 19:32 | 02 | Björnstorps IF | 19:32 | = |