27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
21‐22.9
Tävlande: 81 (37+44)   Starter: 85 (39+46)


select distinct results11.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results11.Ind AS Indiiy, results11.ID AS ID, results11.ID AS IDI, Events.TF AS type, results11.eventname AS en2, results11.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results11.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results11.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results11.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results11.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results11.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results11.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results11.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results11.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results11.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results11.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results11.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results11.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results11.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results11.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results11.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results11 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results11.ID AND CASE WHEN results11.Sex=1 and (results11.secondarypos not rlike ('K|F') or results11.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results11.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results11.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results11.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results11.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results11.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results11.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results11.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results11.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results11.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results11.iid LEFT JOIN world.countries ON results11.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results11.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results11.IID=combinedmen.parentid AND results11.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results11.IID=combinedwomen.parentid AND results11.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results11.iid=womenpbestsweden.iid AND (results11.Sex=2 OR results11.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results11.iid=womensbestsweden.iid AND (results11.Sex=2 OR results11.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results11.CID= 12963773 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results11.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results11.AGO=12 THEN 999999 ELSE results11.AGO END, results11.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
P18 3000 m     


Final A

Final

1Albin Sjöblom
9:21.66
Rånäs 4H
9:21.66
SB
  
2David Sjögren
9:33.11
KFUM Arvika
9:33.11
SB
  
3Albin Jonsson
9:42.91
Ockelbo SK
9:42.91
SB
  
5Erik Blommegård
9:51.46
Rydö ASK
9:51.46
SB
  
P18 300 m häck     
Heat 1
5Anton Johansson
44.35
Huddinge AIS
44.35
PB
  
Heat 2
3Martin Astner
44.90
Ullevi FK
44.90
PB
  
P18 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

1Oscar VestlundKils AIK
50.23
PB
  
7Erik Liberg
37.66
Ullevi FK
37.66
PB
  
P18 Spjut     


Final A

Final

6Anton Larsson
43.26
Järvsö IF
43.26
SB
  
7Niklas Lindstedt
42.55
Hässelby SK
42.55
SB
  
P17 400 m     


Final A

Final

1Jonathan Wulff
51.54
Hammarby IF
51.54
PB
  
P17 800 m     


Final A

Final

3Erik Laggren
2:01.94
Alingsås IF
2:01.94
PB
  
P17 3000 m     


Final A

Final

4Erik SöderlundSK Bore
9:20.11
PB
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

5Khalid Salman
Khalid Salman 94, Eskilstuna
46.26
Eskilstuna FI
46.26
PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

3Simon Pettersson
50.81
Örbyhus IF
50.81
PB
  
8Fredrick Ekholm
36.91
Huddinge AIS
36.91
PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

2Lucas Kvist
Lucas Kvist 94, Helsingborg
63.30
IFK Helsingborg
63.30
PB
  
6Marcus JohanssonTanums IF
42.31
PB
  
P16 400 m     


Final A

Final

3Rasmus LennartssonIK Orient
53.44
PB
  
P16 800 m     


Final A

Final

2Johan Sandsten
1:59.36
Oskarshamns SK
1:59.36
PB
  
3Martin Hammar
2:00.14
Rånäs 4H
2:00.14
PB
  
6David Elvingsson
David Elvingsson 95, Kristianstad
2:04.61
KFUM Kristianstad
2:04.61
PB
  
P16 3000 m     


Final A

Final

2Ken Slättengren
9:29.40
Högby IF
9:29.40
PB
  
P16 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

5Kevin Fankl
40.65
Ullevi FK
40.65
PB
  
Heat 2
3Joakim Rosenqvist
42.01
Sävedalens AIK
42.01
PB
  
P16 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Oscar Holst
11.33
IFK Halmstad
11.33
PB
  
5Alexander Persson
13.35
Huddinge AIS
13.35
PB
  
P16 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

2Tim Söderqvist
49.63
Dals Södra FFI
49.63
PB
  
5Alexander Persson
43.13
Huddinge AIS
43.13
PB
  
6Gustav Liberg
41.42
Ullevi FK
41.42
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

2Vidar Johansson
5:59.91
Sävedalens AIK
5:59.91
PB
  
3Daniel Bucht
Daniel Bucht 96, Sävedalen
6:02.53
Sävedalens AIK
6:02.53
PB
  
P15 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1Mathieu Nilsson
40.73
IF Göta Karlstad
40.73
PB
  
2Joakim StenströmIK Hinden
41.50
PB
  
P15 Tresteg     


Final A

Final

2Mathieu Nilsson
12.68
IF Göta Karlstad
12.68
+1.0 PB
  
3Gustav Norén
12.09
Örbyhus IF
12.09
–0.3 PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

2Anton Johansson
Anton Johansson 96, KFUM Örebro
14.52
KFUM Örebro
14.52
PB
  
3Albin Lager
Albin Lager 96, KFUM Örebro
14.30
KFUM Örebro
14.30
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

4Simon Evertsson
Simon Evertsson 96, Trollhättan FIK
49.57
Trollhättan FIK
49.57
PB
  
Kvinnor
F18 400 m     


Final A

Final

4Olivia Danell
Olivia Danell 93, IK Hakarpspojkarna
1:00.95
IK Hakarpspojkarna
1:00.95
PB
  
F18 800 m     


Final A

Final

4Josefin Ellmarker
2:26.70
IK Orient
2:26.70
SB
  
F18 3000 m     


Final A

Final

3Therese Moberg
11:10.39
Sundsvalls FI
11:10.39
PB
  
4Johanna Nissén Karlsson
11:18.14
Lidköpings IS
11:18.14
SB
  
5Anna Nilsson
11:48.64
Sälens IF
11:48.64
SB
  
F18 300 m häck     


Final A

Final

1Ida Hansen
44.29
KFUM Arvika
44.29
PB
  
4Emmy Bärjegård
46.36
Kvarnsvedens GoIF
46.36
PB
  
F18 Höjd     


Final A

Final

5Julia WigrenGefle IF
1.53
SB
  
8Madeleine ErikssonGefle IF
1.53
SB
  
F18 Tresteg     


Final A

Final

4Susanna BäckerMalmö AI
10.86
0.0 SB
  
F18 Kula     


Final A

Final

1Emelie BjuremoSK Bore
12.04
PB
  
5Maria Wennlund
10.16
Filipstads IF
10.16
SB
  
6Linn Jonsson
Linn Jonsson 92, Strömsund
9.59
IFK Strömsund
9.59
SB
  
F17 800 m     


Final A

Final

3Sofia GrananderKils AIK
2:27.72
PB
  
F17 3000 m     


Final A

Final

2Josefine MalmborgHabo FIF-04
11:34.70
PB
  
F17 300 m häck     


Final A

Final

3Stina M JanssonGefle IF
46.13
PB
  
4Linnea Styrman
Linnea Styrman 94, Haparanda SKT
48.42
Haparanda SKT
48.42
PB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

4Sofia Jäger StenbergSundbybergs IK
1.62
=PB
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

1Rebecka AbrahamssonFIF Gnistan
12.08
–1.7 PB
  
3Emmy Olsson
11.03
Gefle IF
11.03
+0.8 PB
  
4Evelina Erlandsson
10.99
Nyköpings BIS
10.99
–0.4 PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Lina Bengtson
15.00
Öresund FK
15.00
PB
  
1Malin Nilsson
10.35
Gefle IF
10.35
PB
  
5Khaddi Sagnia
12.71
Ullevi FK
12.71
PB
  
6Stina Petersson
12.50
Ljungby FIK
12.50
SB
  
7Frida OhlssonSK Bore
12.35
SB
  
8Sofia Jäger StenbergSundbybergs IK
12.12
PB
  
F16 400 m     


Final A

Final

2Ida Jansson
58.37
Rånäs 4H
58.37
PB
  
3Alice Petersson
58.60
FI Kalmarsund
58.60
PB
  
F16 800 m     


Final A

Final

3Amanda Trense
Amanda Trense 95, Östersunds GIF
2:20.78
Östersunds GIF
2:20.78
PB
  
5Sophia Persson
2:27.03
Huddinge AIS
2:27.03
SB
  
F16 3000 m     


Final A

Final

3Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Glanshammar
11:10.49
Glanshammars IF
11:10.49
PB
  
F16 300 m häck     
Heat 1
4Frida Jansson
Frida Jansson 95, IFK Växjö
46.46
IFK Växjö
46.46
PB
  
5Frida Norlund
Frida Norlund 95, Skellefteå AIK
50.28
Skellefteå AIK
50.28
PB
  
Heat 2
4Hannah RosslandIFK Tumba
50.33
PB
  
F16 Längd     


Final A

Final

5Sofia MossbergFalu IK
5.14
+0.3 PB
  
6Lisa SandströmIFK Sunne
5.09
+0.1 SB
  
F16 Diskus     


Final A

Final

1Frida Jansson
Frida Jansson 95, IFK Växjö
25.97
IFK Växjö
25.97
PB
  
6Maria Nilsson
31.60
IK Orient
31.60
PB
  
7Ida Elm
Ida Elm 95, Linköpings GIF
31.52
Linköpings GIF
31.52
PB
  
8Fanny Hjorth
30.14
Säters IF
30.14
PB
  
F15 100 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
2Izabelle KjellbergIF Göta Karlstad
12.95
SB
  
4Daniela Karlsson
13.35
Västerås FK
13.35
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Emma Wernung
Emma Wernung 96, Sävedalen
11.95
Sävedalens AIK
11.95
PB
  
2Ellinor EnglundhSäters IF
11.36
PB
  
3Julia MarklundSK Bore
11.33
PB