0
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
U19 M 3000m Final A Final | |||||||||
1 | Albin Sjöblom Albin Sjöblom 93, Rånäs 9:21.66 | 93 | Rånäs 4H | 9:21.66 | =SB | ||||
2 | David Sjögren David Sjögren 92, Arvika 9:33.11 | 92 | KFUM Arvika | 9:33.11 | =SB | ||||
3 | Albin Jonsson Albin Jonsson 93, Ockelbo 9:42.91 | 93 | Ockelbo SK | 9:42.91 | =SB | ||||
5 | Erik Blommegård Erik Blommegård 93, Rydö 9:51.46 | 93 | Rydö ASK | 9:51.46 | =SB | ||||
U19 M 300m Hurdles | |||||||||
Heat 1 | |||||||||
5 | Anton Johansson Anton Johansson 93, Huddinge 44.35 | 93 | Huddinge AIS | 44.35 | =PB | ||||
Heat 2 | |||||||||
3 | Martin Astner Martin Astner 93, Ullevi 44.90 | 93 | Ullevi FK | 44.90 | =PB | ||||
U19 M Discus Throw (1.75kg) Final A Final | |||||||||
1 | Oscar Vestlund Oscar Vestlund 93, Kil 50.23 | 93 | Kils AIK | 50.23 | =PB | ||||
7 | Erik Liberg Erik Liberg 93, Ullevi 37.66 | 93 | Ullevi FK | 37.66 | =PB | ||||
U19 M Javelin Throw Final A Final | |||||||||
6 | Anton Larsson Anton Larsson 93, Järvsö 43.26 | 93 | Järvsö IF | 43.26 | =SB | ||||
7 | Niklas Lindstedt Niklas Lindstedt 93, Hässelby 42.55 | 93 | Hässelby SK | 42.55 | =SB | ||||
U18 M 400m Final A Final | |||||||||
1 | Jonathan Wulff Jonathan Wulff 94, Hammarby 51.54 | 94 | Hammarby IF | 51.54 | =PB | ||||
U18 M 800m Final A Final | |||||||||
3 | Erik Laggren Erik Laggren 94, Alingsås 2:01.94 | 94 | Alingsås IF | 2:01.94 | =PB | ||||
U18 M 3000m Final A Final | |||||||||
4 | Erik Söderlund Erik Söderlund 94, Bore 9:20.11 | 94 | SK Bore | 9:20.11 | =PB | ||||
U18 M 300m Hurdles (84cm) Final A Final | |||||||||
5 | Khalid Salman Khalid Salman 94, Eskilstuna FI 46.26 | 94 | Eskilstuna FI | 46.26 | =PB | ||||
U18 M Hammer Throw (5kg) Final A Final | |||||||||
3 | Simon Pettersson Simon Pettersson 94, Örbyhus 50.81 | 94 | Örbyhus IF | 50.81 | =PB | ||||
8 | Fredrick Ekholm Fredrick Ekholm 94, Huddinge 36.91 | 94 | Huddinge AIS | 36.91 | =PB | ||||
U18 M Javelin Throw (700g) Final A Final | |||||||||
2 | Lucas Kvist Lucas Kvist 94, Helsingborg 63.30 | 94 | IFK Helsingborg | 63.30 | =PB | ||||
6 | Marcus Johansson Marcus Johansson 94, Tanum 42.31 | 94 | Tanums IF | 42.31 | =PB | ||||
U17 M 400m Final A Final | |||||||||
3 | Rasmus Lennartsson Rasmus Lennartsson 95, Orient 53.44 | 95 | IK Orient | 53.44 | =PB | ||||
U17 M 800m Final A Final | |||||||||
2 | Johan Sandsten Johan Sandsten 95, Oskarshamns SK 1:59.36 | 95 | Oskarshamns SK | 1:59.36 | =PB | ||||
3 | Martin Hammar Martin Hammar 95, Rånäs 2:00.14 | 95 | Rånäs 4H | 2:00.14 | =PB | ||||
6 | David Elvingsson David Elvingsson 95, Kristianstad 2:04.61 | 95 | KFUM Kristianstad | 2:04.61 | =PB | ||||
U17 M 3000m Final A Final | |||||||||
2 | Ken Slättengren Ken Slättengren 95, Högby 9:29.40 | 95 | Högby IF | 9:29.40 | =PB | ||||
U17 M 300m Hurdles (84cm) Final A Final | |||||||||
5 | Kevin Fankl Kevin Fankl 95, Ullevi 40.65 | 95 | Ullevi FK | 40.65 | =PB | ||||
Heat 2 | |||||||||
3 | Joakim Rosenqvist Joakim Rosenqvist 95, Sävedalen 42.01 | 95 | Sävedalens AIK | 42.01 | =PB | ||||
U17 M Shot Put (5kg) Final A Final | |||||||||
1 | Oscar Holst Oscar Holst 95, Halmstad 11.33 | 95 | IFK Halmstad | 11.33 | =PB | ||||
5 | Alexander Persson Alexander Persson 95, Huddinge 13.35 | 95 | Huddinge AIS | 13.35 | =PB | ||||
U17 M Hammer Throw (5kg) Final A Final | |||||||||
2 | Tim Söderqvist Tim Söderqvist 95, Dals Södra 49.63 | 95 | Dals Södra FFI | 49.63 | =PB | ||||
5 | Alexander Persson Alexander Persson 95, Huddinge 43.13 | 95 | Huddinge AIS | 43.13 | =PB | ||||
6 | Gustav Liberg Gustav Liberg 95, Ullevi 41.42 | 95 | Ullevi FK | 41.42 | =PB | ||||
U16 M 2000m Final A Final | |||||||||
2 | Vidar Johansson Vidar Johansson 96, Sävedalen 5:59.91 | 96 | Sävedalens AIK | 5:59.91 | =PB | ||||
3 | Daniel Bucht Daniel Bucht 96, Sävedalen 6:02.53 | 96 | Sävedalens AIK | 6:02.53 | =PB | ||||
U16 M 300m Hurdles (76.2cm) Final A Final | |||||||||
1 | Mathieu Nilsson Mathieu Nilsson 96, IF Göta 40.73 | 96 | IF Göta Karlstad | 40.73 | =PB | ||||
2 | Joakim Stenström Joakim Stenström 96, Hinden 41.50 | 96 | IK Hinden | 41.50 | =PB | ||||
U16 M Triple Jump Final A Final | |||||||||
2 | Mathieu Nilsson Mathieu Nilsson 96, IF Göta 12.68 | 96 | IF Göta Karlstad | 12.68 | +1.0 =PB | ||||
3 | Gustav Norén Gustav Norén 96, Örbyhus 12.09 | 96 | Örbyhus IF | 12.09 | –0.3 =PB | ||||
U16 M Shot Put (4kg) Final A Final | |||||||||
2 | Anton Johansson Anton Johansson 96, KFUM Örebro 14.52 | 96 | KFUM Örebro | 14.52 | =PB | ||||
3 | Albin Lager Albin Lager 96, KFUM Örebro 14.30 | 96 | KFUM Örebro | 14.30 | =PB | ||||
U16 M Javelin Throw (600g) Final A Final | |||||||||
4 | Simon Evertsson Simon Evertsson 96, Trollhättan FIK 49.57 | 96 | Trollhättan FIK | 49.57 | =PB | ||||
Women | |||||||||
U19 W 400m Final A Final | |||||||||
4 | Olivia Danell Olivia Danell 93, IK Hakarpspojkarna 1:00.95 | 93 | IK Hakarpspojkarna | 1:00.95 | =PB | ||||
U19 W 800m Final A Final | |||||||||
4 | Josefin Ellmarker Josefin Ellmarker 93, Orient 2:26.70 | 93 | IK Orient | 2:26.70 | =SB | ||||
U19 W 3000m Final A Final | |||||||||
3 | Therese Moberg Therese Moberg 93, Sundsvall 11:10.39 | 93 | Sundsvalls FI | 11:10.39 | =PB | ||||
4 | Johanna Nissén Karlsson Johanna Nissén Karlsson 93, Lidköpings IS 11:18.14 | 93 | Lidköpings IS | 11:18.14 | =SB | ||||
5 | Anna Nilsson Anna Nilsson 92, Sälen 11:48.64 | 92 | Sälens IF | 11:48.64 | =SB | ||||
U19 W 300m Hurdles Final A Final | |||||||||
1 | Ida Hansen Ida Hansen 93, Arvika 44.29 | 93 | KFUM Arvika | 44.29 | =PB | ||||
4 | Emmy Bärjegård Emmy Bärjegård 93, Kvarnsveden 46.36 | 93 | Kvarnsvedens GoIF | 46.36 | =PB | ||||
U19 W High Jump Final A Final | |||||||||
5 | Julia Wigren Julia Wigren 93, Gefle 1.53 | 93 | Gefle IF | 1.53 | =SB | ||||
8 | Madeleine Eriksson Madeleine Eriksson 93, Gefle 1.53 | 93 | Gefle IF | 1.53 | =SB | ||||
U19 W Triple Jump Final A Final | |||||||||
4 | Susanna Bäcker Susanna Bäcker 93, Malmö 10.86 | 93 | Malmö AI | 10.86 | +0.0 =SB | ||||
U19 W Shot Put Final A Final | |||||||||
1 | Emelie Bjuremo Emelie Bjuremo 93, Bore 12.04 | 93 | SK Bore | 12.04 | =PB | ||||
5 | Maria Wennlund Maria Wennlund 93, Filipstad 10.16 | 93 | Filipstads IF | 10.16 | =SB | ||||
6 | Linn Jonsson Linn Jonsson 92, Strömsund 9.59 | 92 | IFK Strömsund | 9.59 | =SB | ||||
U18 W 800m Final A Final | |||||||||
3 | Sofia Granander Sofia Granander 94, Kil 2:27.72 | 94 | Kils AIK | 2:27.72 | =PB | ||||
U18 W 3000m Final A Final | |||||||||
2 | Josefine Malmborg Josefine Malmborg 94, Habo 11:34.70 | 94 | Habo FIF-04 | 11:34.70 | =PB | ||||
U18 W 300m Hurdles Final A Final | |||||||||
3 | Stina M Jansson Stina M Jansson 94, Gefle 46.13 | 94 | Gefle IF | 46.13 | =PB | ||||
4 | Linnea Styrman Linnea Styrman 94, Haparanda SKT 48.42 | 94 | Haparanda SKT | 48.42 | =PB | ||||
U18 W High Jump Final A Final | |||||||||
4 | Sofia Jäger Stenberg Sofia Jäger Stenberg 94, Sundbyberg 1.62 | 94 | Sundbybergs IK | 1.62 | =PB | ||||
U18 W Triple Jump Final A Final | |||||||||
1 | Rebecka Abrahamsson Rebecka Abrahamsson 94, Gnistan 12.08 | 94 | FIF Gnistan | 12.08 | –1.7 =PB | ||||
3 | Emmy Olsson Emmy Olsson 94, Gefle 11.03 | 94 | Gefle IF | 11.03 | +0.8 =PB | ||||
4 | Evelina Erlandsson Evelina Erlandsson 94, Nyköpings BIS 10.99 | 94 | Nyköpings BIS | 10.99 | –0.4 =PB | ||||
U18 W Shot Put (3kg) Final A Final | |||||||||
1 | Lina Bengtson Lina Bengtson 94, Öresund 15.00 | 94 | Öresund FK | 15.00 | =PB | ||||
1 | Malin Nilsson Malin Nilsson 94, Gefle 10.35 | 94 | Gefle IF | 10.35 | =PB | ||||
5 | Khaddi Sagnia Khaddi Sagnia 94, Ullevi 12.71 | 94 | Ullevi FK | 12.71 | =PB | ||||
6 | Stina Petersson Stina Petersson 94, Ljungby 12.50 | 94 | Ljungby FIK | 12.50 | =SB | ||||
7 | Frida Ohlsson Frida Ohlsson 94, Bore 12.35 | 94 | SK Bore | 12.35 | =SB | ||||
8 | Sofia Jäger Stenberg Sofia Jäger Stenberg 94, Sundbyberg 12.12 | 94 | Sundbybergs IK | 12.12 | =PB | ||||
U17 W 400m Final A Final | |||||||||
2 | Ida Jansson Ida Jansson 95, Rånäs 58.37 | 95 | Rånäs 4H | 58.37 | =PB | ||||
3 | Alice Petersson Alice Petersson 95, Kalmarsund 58.60 | 95 | FI Kalmarsund | 58.60 | =PB | ||||
U17 W 800m Final A Final | |||||||||
3 | Amanda Trense Amanda Trense 95, Östersunds GIF 2:20.78 | 95 | Östersunds GIF | 2:20.78 | =PB | ||||
5 | Sophia Persson Sophia Persson 95, Huddinge 2:27.03 | 95 | Huddinge AIS | 2:27.03 | =SB | ||||
U17 W 3000m Final A Final | |||||||||
3 | Lisa Bergdahl Lisa Bergdahl 95, Glanshammar 11:10.49 | 95 | Glanshammars IF | 11:10.49 | =PB | ||||
U17 W 300m Hurdles | |||||||||
Heat 1 | |||||||||
4 | Frida Jansson Frida Jansson 95, IFK Växjö 46.46 | 95 | IFK Växjö | 46.46 | =PB | ||||
5 | Frida Norlund Frida Norlund 95, Skellefteå AIK 50.28 | 95 | Skellefteå AIK | 50.28 | =PB | ||||
Heat 2 | |||||||||
4 | Hannah Rossland Hannah Rossland 95, Tumba 50.33 | 95 | IFK Tumba | 50.33 | =PB | ||||
U17 W Long Jump Final A Final | |||||||||
5 | Sofia Mossberg Sofia Mossberg 95, Falun 5.14 | 95 | Falu IK | 5.14 | +0.3 =PB | ||||
6 | Lisa Sandström Lisa Sandström 95, Sunne 5.09 | 95 | IFK Sunne | 5.09 | +0.1 =SB | ||||
U17 W Discus Throw Final A Final | |||||||||
1 | Frida Jansson Frida Jansson 95, IFK Växjö 25.97 | 95 | IFK Växjö | 25.97 | =PB | ||||
6 | Maria Nilsson Maria Nilsson 95, Orient 31.60 | 95 | IK Orient | 31.60 | =PB | ||||
7 | Ida Elm Ida Elm 95, Linköpings GIF 31.52 | 95 | Linköpings GIF | 31.52 | =PB | ||||
8 | Fanny Hjorth Fanny Hjorth 95, Säter 30.14 | 95 | Säters IF | 30.14 | =PB | ||||
U16 W 100m Wind: +0.2 Final A Final | Wind: +0.2 | ||||||||
2 | Izabelle Kjellberg Izabelle Kjellberg 96, IF Göta 12.95 | 96 | IF Göta Karlstad | 12.95 | =SB | ||||
4 | Daniela Karlsson Daniela Karlsson 96, Västerås FK 13.35 | 96 | Västerås FK | 13.35 | =PB | ||||
U16 W Shot Put (3kg) Final A Final | |||||||||
1 | Emma Wernung Emma Wernung 96, Sävedalen 11.95 | 96 | Sävedalens AIK | 11.95 | =PB | ||||
2 | Ellinor Englundh Ellinor Englundh 96, Säter 11.36 | 96 | Säters IF | 11.36 | =PB | ||||
3 | Julia Marklund Julia Marklund 96, Bore 11.33 | 96 | SK Bore | 11.33 | =PB |