21.9
5.10
2.10
15.9
1.10
1.10
5.10
25.9
10.9
1.10
17.9
6.8
1.10
4.10
9.7
28.9
17.6
23‐24.9
1.10
25.9
25.9
25.9
18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
Tävlande: 49 (27+22)   Starter: 54 (30+24)

Män
M 200 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
6Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
22.76
IK Hakarpspojkarna
22.76
SB
  
7Amir Shaker
22.83
Hammarby IF
22.83
PB
  
M 300 m     


Final A

Final

3Fabian Mix
41.83
Täby IS
41.83
PB
  
Final B
1Melker Andersson
Melker Andersson 04, Västerås FK
40.56
Västerås FK
40.56
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

4Viktor Skoglund
52.53
Danderyds SK
52.53
PB
  
5Jesper Rilegård
53.65
IFK Lidingö
53.65
PB
  
M 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
4Victor TörnströmDanderyds SK
12.34
PB
  
Final B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
3Erik Skoglund
13.01
Danderyds SK
13.01
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +3.0

Final A

Final

Vind: +3.0
7David Adrian
15.30w
Huddinge AIS
15.30w
  
M Kula     


Final A

Final

2William Ullberg
15.42
IFK Umeå
15.42
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Jussi Kiviniemi
Jussi Kiviniemi 93, Södertälje IF
54.41
Södertälje IF
54.41
SB
  
2Andreas ErikssonIK Heros
45.05
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
1Kasper HammarlundAlunda SK
15.86
PB
  
2Lukas Holm
16.02
Gefle IF
16.02
PB
  
3William Odelbrink
17.68
Upsala IF
17.68
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

3Erik Sandström
5.96
Söderhamns IF
5.96
+1.8 PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Johannes Jansson
12.50
Östhammar FI
12.50
PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

2Johannes Jansson
37.53
Östhammar FI
37.53
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

2Valter Kjellberg
6:51.38
Turebergs FK
6:51.38
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

3David Axelsson
2.95
Upsala IF
2.95
PB
  
4Lucas TörnströmDanderyds SK
2.90
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

1Albin EdgertTäby IS
5.11
+1.2 PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Fabian Mix
14.25
Täby IS
14.25
PB
  
3Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
13.30
Råby-Rekarne FIF
13.30
PB
  
5Mikola Ahlgren
Mikola Ahlgren 05, Västerås FK
10.75
Västerås FK
10.75
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Joel Enander
40.26
Täby IS
40.26
PB
  
5William Brändeborn
34.12
Råby-Rekarne FIF
34.12
PB
  
6Lucas Törnström
30.02
Danderyds SK
30.02
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Oliver Ericsson
Oliver Ericsson 06, Österhaningen IF
1.72
Österhaningen IF
1.72
PB
  
P13 Stav     


Final A

Final

2Hugo Engkvist
2.50
Upsala IF
2.50
PB
  
Kvinnor
K 200 m     
Final B
Vind: +1.7
Vind: +1.7
3Lovisa Linde
25.79
Täby IS
25.79
SB
  
4Maja SöderlundGefle IF
26.72
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

2Ida Jansson
Ida Jansson 95, Upsala IF
57.75
Upsala IF
57.75
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Linn Tapani
Linn Tapani 01, Jukkasjärvi IF
4:50.30
Jukkasjärvi IF
4:50.30
PB
  
K 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
2Tilde SöderlundAlunda SK
12.39
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
5Veronika NordinGefle IF
16.84
PB
  
K Stav     


Final A

Final

2Elsa Eriksson
2.90
Hässelby SK
2.90
PB
  
2Elsa Eriksson
2.90
Hässelby SK
2.90
PB
  
3Ebba KristianssonHuddinge AIS
2.90
PB
  
5Ylva Björnsjö
2.80
Huddinge AIS
2.80
PB
  
K Längd     


Final A

Final

4Johanna Hedberg
5.37w
Söderhamns IF
5.37w
+4.6
  
F17 400 m     


Final A

Final

1Elsa Palmgren
1:03.53
Sundsvalls FI
1:03.53
SB
  
F17 1500 m     


Final A

Final

1Elin Ekengren
Elin Ekengren 02, Eskilstuna FI
4:52.46
Eskilstuna FI
4:52.46
PB
  
F17 Diskus     


Final A

Final

1Wilja Wickert
32.01
Hässelby SK
32.01
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

3Alvah Lind
44.99
Tyresö FK
44.99
PB
  
4Ruth Eklöf
42.66
Alunda SK
42.66
PB
  
6Maja Martinsson
37.52
Huddinge AIS
37.52
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Norah Lind
12.30
Tyresö FK
12.30
PB
  
2Anna Strunke
12.10
Turebergs FK
12.10
PB
  
3Saga Berg
Saga Berg 04, Östhammar
10.84
Östhammar FI
10.84
SB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

2Tindra Dahlberg
32.12
Upsala IF
32.12
PB
  
4Olivia Ellgren
29.47
Turebergs FK
29.47
PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

2Norah Lind
50.28
Tyresö FK
50.28
PB
  
8Linnéa WestlinGefle IF
31.64
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik