11.9
8.9
25.8
26.9
6.9
6.9
25.9
23.9
25.9
23.9
19.9
16.9
5.9
25.9
26.9
26.9
26.9
26.9
26.9
26.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
24.9
23.9
23.9
19.9
18.9
18.9
12.9
8.9
5.9
22.9
19.9
4.9
25.9
18‐19.9
25.9
25.9
18.9
18.9
23.9
12.8
22.9
22.9
22.9
22.9
23.9
22.9
22.9
18.9
19.9
22.9
22.9
16.9
11.9
19.9
11.9
21.9
25.6
22.9
16.9
11‐12.9
29.8
18.9
16.9
12.9
18‐19.9
19.9
20.9
19.9
19.9
19.9
18.9
16.9
15.9
5.9
12.9
18.9
18‐19.9
18.9
18‐19.9
19.9
19.9
18.9
16.9
13.9
16.9
16.9
14.9
13.9
12.9
16.9
16.9
2.9
18.9
18.9
Tävlande: 24 (9+15)   Starter: 28 (12+16)

Män
M 100 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
3Victor Thunström
11.99
IF Göta Karlstad
11.99
PB
  
P16 Längd     


Final A

Final

2Simon JonängenKFUM Arvika
6.17
+0.7 PB
  
P15 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Nicklas Sjöblom
23.95
Rånäs 4H
23.95
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Johan Lennvik
Johan Lennvik 02, Kongahälla
1.76
Kongahälla AIK
1.76
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

1Viktor Palmén
5.66
Karlskoga FI
5.66
+1.1 PB
  
P15 Tresteg     


Final A

Final

1Viktor Palmén
11.13
Karlskoga FI
11.13
+1.0 PB
  
2Karl-William EinarsonWedevågs IF
10.96w
+4.0
  
3Erik Lindkvist
10.67w
Wedevågs IF
10.67w
+2.7
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

4Erik Lindkvist
40.61
Wedevågs IF
40.61
PB
  
5Karl-William EinarsonWedevågs IF
37.59
PB
  
P14 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

4Axel OlssonEds SK
24.36
PB
  
P14 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Rikard Throgen-HedinSK Bore
38.26
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
1Frida Johansson
Frida Johansson 95, Tjalve IF Norrköping
26.20
Tjalve IF Norrköping
26.20
SB
  
2Hanna Karlsson
26.82
IF Göta Karlstad
26.82
PB
  
3Tuva Wikman
27.48
KFUM Arvika
27.48
PB
  
Final B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Minna Geerts
Minna Geerts 03, Håfreström
27.51
Håfreströms IF
27.51
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Frida Sjöberg
2:21.05
LK Roslagen
2:21.05
PB
  
K Spjut     


Final A

Final

1Frida Johansson
Frida Johansson 95, Tjalve IF Norrköping
30.43
Tjalve IF Norrköping
30.43
PB
  
F19 Slägga     


Final A

Final

4Emma Yngve
35.02
Motala AIF
35.02
PB
  
F16 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

2Maja PerssonSK Bore
46.75
PB
  
3Jessica BillaSK Bore
42.43
PB
  
F15 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Elisabeth HvalgrenIFK Lidingö
26.84
PB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

1Matilda Strand
Matilda Strand 02, Filipstads FIF
9.52
Filipstads FIF
9.52
+0.3 SB
  
F14 Tresteg     


Final A

Final

1Katharina GråmanTyresö FK
11.89
+1.8 PB
  
4Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
9.89
Sundbybergs IK
9.89
+0.3 PB
  
5Ebba Wulcan
9.85
Säffle FIK
9.85
+1.4 PB
  
6Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
9.54w
Stocksäters IF
9.54w
+2.2
  
F14 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

2Sandra LarssonKils AIK
25.81
PB