0

18.3
19.3
18‐19.3
18.3
18‐19.3
18‐19.3
18.3
9.3
7.3
18.3
11.3
9‐11.12
11‐12.3
12.3
12.3
10‐12.3
11.3
11.3
11.3
7.3
9.3
7.3
6.3
25.2
7.3
3.3
5.3
4‐5.3
4‐5.3
4‐5.3
4.3
2.3
28.2
14.1
26.2
25.2
25‐26.2
20.2
20.2
19.2
25.2
25‐26.2
25‐26.2
23.2
23.2
17.12
18.12
18.2
15.2
24.1
13.2
19.2
19.2
19.2
12.2
6.2
18.2
18.2
18‐19.2
17‐19.2
15.2
14.2
15.2
15.2
15.2
12.2
15.2
14.2
9.2
12.2
11‐12.2
11‐12.2
11‐12.2
10‐12.2
12.2
5.2
11.2
11.2
11.2
11.2
9.2
9.2
8.2
28.1
6.2
8.2
6.2
7.2
7.2
5.2
4.2
3‐5.2
5.2
28.1
5.2
3‐5.2
2.2
4‐5.2
4‐5.2
4.2
Arena: Sollentunavallen
Tävlande: 52 (23+29)   Starter: 62 (25+37)

Män
M 100 m     
3 jun
Vind: +0.2

Final A

Final
3 jun
Vind: +0.2
1Sunday Ojuri
10.96
Hammarby IF
10.96
SB
  
M 400 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Erik MartinssonGefle IF
47.45
PB
  
2Axel Bergrahm
Axel Bergrahm 92, Spårvägen
47.76
Spårvägens FK
47.76
SB
  
3Kristian Efremov
48.82
Hammarby IF
48.82
SB
  
M 3000 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Emil Danielsson
8:16.32
Dala-Järna IK
8:16.32
PB
  
2Joel Zachrisson
8:22.88
Ullevi FK
8:22.88
PB
  
3Erik Widing
8:23.07
Turebergs FK
8:23.07
SB
  
4Abdelfath Yassin
8:24.65
Gefle IF
8:24.65
PB
  
5Ebba Tulu Chala
8:25.66
Huddinge AIS
8:25.66
SB
  
6Hampus Börjesson
8:28.34
Ullevi FK
8:28.34
PB
  
7Simon Sundström
8:29.16
IFK Lidingö
8:29.16
PB
  
8Amanuel Gergis
8:30.92
Turebergs FK
8:30.92
SB
  
9John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
8:36.44
Spårvägens FK
8:36.44
SB
  
10Jonathan Cleghorn
8:37.02
Spårvägens FK
8:37.02
SB
  
11Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
8:38.03
Spårvägens FK
8:38.03
SB
  
12Hussein Hussein
8:42.05
Ullevi FK
8:42.05
  
M 110 m häck     
3 jun
Vind: -0.6

Final A

Final
3 jun
Vind: -0.6
2Anton Levin
14.28
Malmö AI
14.28
  
Final 1
3 jun Vind: +1.6
3 junVind: +1.6
1Amir Shaker
14.07
Hammarby IF
14.07
SB
  
2Anton Levin
14.17
Malmö AI
14.17
SB
  
3Fredrick Ekholm
14.21
Huddinge AIS
14.21
SB
  
Final 2
3 jun Vind: -0.6
3 junVind: -0.6
1Amir Shaker
14.10
Hammarby IF
14.10
  
M Stav     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
4.82
KFUM Örebro
4.82
  
M Diskus     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Matt Brown
Matt Brown 80, Hammarby
51.54
Hammarby IF
51.54
  
M Slägga     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Mattias Lindberg
Mattias Lindberg 90, Skellefteå AIK
64.77
Skellefteå AIK
64.77
SB
  
2Anton Andersson
59.09
Umedalens IF
59.09
  
Kvinnor
K 100 m     
3 jun
Vind: +0.7

Final A

Final
3 jun
Vind: +0.7
1Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
11.65
Spårvägens FK
11.65
PB
  
28 SWE AT
2Isabelle Eurenius
11.77
Spårvägens FK
11.77
=PB
  
3Amanda Hansson
11.97
Hässelby SK
11.97
PB
  
4Karolina Nikamo
12.10
Upsala IF
12.10
SB
  
5Hanna Axelsson
12.13
Upsala IF
12.13
PB
  
Heat 1
3 jun Vind: -0.8
3 junVind: -0.8
1Amanda Hansson
12.11
Hässelby SK
12.11
PB
  
2Hanna Axelsson
12.20
Upsala IF
12.20
PB
  
Heat 2
3 jun Vind: +0.7
3 junVind: +0.7
1Hanna Wiss
Hanna Wiss 91, KFUM Örebro
12.11
KFUM Örebro
12.11
SB
  
2Sandra TörnrosGefle IF
12.11
SB
  
3Karolina Nikamo
12.28
Upsala IF
12.28
  
Heat 3
3 jun Vind: +1.1
3 junVind: +1.1
1Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
11.86
Spårvägens FK
11.86
SB
  
2Isabelle Eurenius
11.87
Spårvägens FK
11.87
SB
  
3Evelina Nilsson
12.23
IFK Umeå
12.23
SB
  
K 400 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
54.51
Spårvägens FK
54.51
  
2Elin Moraiti
55.80
Hässelby SK
55.80
SB
  
K 3000 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Lisa Öhberg
9:48.58
Hälle IF
9:48.58
SB
  
2Dace Landström
10:06.94
Vallentuna FK
10:06.94
SB
  
K 2000 m hinder     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Mika Söderström
6:57.31
IFK Lidingö
6:57.31
PB
  
2Sara Gunnarsson
6:57.85
Mölndals AIK
6:57.85
PB
  
K 100 m häck     
3 jun
Vind: +0.9

Final A

Final
3 jun
Vind: +0.9
1Elin Westerlund
13.28
Spårvägens FK
13.28
PB
  
2Tale Ørving
Tale Ørving 89, NOR
13.81
89NOR
13.81
  
3Sofia MossbergFalu IK
13.87
SB
  
Heat 1
3 jun Vind: +2.1
3 junVind: +2.1
1Tale Ørving
Tale Ørving 89, NOR
13.70w
89NOR
13.70w
  
2Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
14.15w
KFUM Örebro
14.15w
  
Heat 2
3 jun Vind: +2.4
3 junVind: +2.4
1Elin Westerlund
13.22w
Spårvägens FK
13.22w
  
2Sofia Mossberg
13.94w
Falu IK
13.94w
  
K Höjd     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Linda Skantze
1.74
IFK Lidingö
1.74
PB
  
K Tresteg     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Ewa Marcinkiewicz
Ewa Marcinkiewicz 93, Västerås FK
12.59
Västerås FK
12.59
–0.4 PB
  
K Kula     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Sara Lennman
Sara Lennman 96, Katrineholm
15.08
Katrineholms SK
15.08
  
K Diskus     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Lydia Sundin
46.52
IFK Mora
46.52
PB
  
2Lena Björk
43.70
IFK Lidingö
43.70
SB
  
K Slägga     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Eleni Larsson
65.71
Huddinge AIS
65.71
SB
  
2Josefin Berg
58.32
IF Göta Karlstad
58.32
  
3Kristina Andersson
52.90
Råby-Rekarne FIF
52.90
  
F19 Slägga     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Frida Bååth
59.31
Timrå AIF
59.31
  
2Grete Ahlberg
53.33
Hammarby IF
53.33
  
3Mathilda BjörklundF Bålsta IK
53.15
PB
  

© 2023 Friidrottsstatistik