19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
4.7
4.7
9‐11.7
11.7
12.7
11.7
11.7
11.7
11.7
10.7
10.7
10.7
10.7
8.7
8.7
7.7
7.7
6.7
4.7
1.7
30.6
11.7
10‐11.7
30.6
8.7
7.7
7.7
5.7
3.7
8.7
8.7
8.7
Arena: Sollentuna GP
Tävlande: 227 (139+88)   Starter: 234 (140+94)

Män
M 200 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Mosito Lehata
Mosito Lehata 89, LES
20.37
89LES
20.37
PB NR
  
2Nil de Oliveira
20.53
Spårvägens FK
20.53
PB
  
2 SWE AT
3Adolphus Nevers
Adolphus Nevers 90, JAM
20.84
90JAM
20.84
  
4Emre Zafer Barnes
Emre Zafer Barnes 88, JAM
21.00
88JAM
21.00
PB
  
5Obinna Metu
Obinna Metu 88, NGR
21.07
88NGR
21.07
  
6Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
21.12
SB
  
7Fahad Mohamed Al-Subaie
Fahad Mohamed Al-Subaie 94, KSA
21.14
94KSA
21.14
  
8Benjamin Olsson
21.66
IFK Helsingborg
21.66
  
Final B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Alexander NordkvistHuddinge AIS
21.52
SB
  
2Stefan Tärnhuvud
21.53
Sundsvalls FI
21.53
SB
  
3Sunday Ojuri
21.68
Hammarby IF
21.68
PB
  
4Petter Olson
21.79
Hässelby SK
21.79
PB
  
5Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
21.84
Spårvägens FK
21.84
  
6Lars Jøran Storhaug
Lars Jøran Storhaug 89, NOR
22.22
89NOR
22.22
SB
  
7Mabrook Mubarak Al-Hartig
Mabrook Mubarak Al-Hartig 86, OMA
22.40
86OMA
22.40
PB
  
8Lukas Nilsson
22.58
Hässelby SK
22.58
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Jacques de Swardt
Jacques de Swardt 92, RSA
46.91
92RSA
46.91
  
2Ahmed Mubarak Saleh Al-Saadi
Ahmed Mubarak Saleh Al-Saadi 88, OMA
47.37
88OMA
47.37
PB
  
3Mohamed El Nour Mohamed
Mohamed El Nour Mohamed 96, QAT
48.27
96QAT
48.27
PB
  
4Elias Amado
48.69
Falu IK
48.69
PB
  
5Salah Al-Ajmi
Salah Al-Ajmi 93, OMA
48.72
93OMA
48.72
PB
  
6Martin Loftås Kåstad
Martin Loftås Kåstad 90, NOR
49.13
90NOR
49.13
SB
  
7Patrik Sjöö
49.30
Hässelby SK
49.30
  
M 800 m     


Final A

Final

1Ayanleh Souleiman
Ayanleh Souleiman 92, DJI
1:43.63
92DJI
1:43.63
PB NR
  
2Abdulrahman Musaeb Balla
Abdulrahman Musaeb Balla 89, QAT
1:44.31
89QAT
1:44.31
PB
  
3Michael Rimmer
Michael Rimmer 86, GBR
1:45.34
86GBR
1:45.34
  
4Mukhtar Mohammed
Mukhtar Mohammed 90, GBR
1:47.48
90GBR
1:47.48
  
5Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
1:48.26
F Stenungsunds FI
1:48.26
  
6Rickard Gunnarsson
1:48.62
Hässelby SK
1:48.62
PB
  
7Joni Jaako
Joni Jaako 86, Hammarby
1:48.97
Hammarby IF
1:48.97
SB
  
8Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
1:50.56
Spårvägens FK
1:50.56
  
9Jamal Al-Hayrani
Jamal Al-Hayrani 93, QAT
1:52.21
93QAT
1:52.21
  
Geoffrey Rono
Geoffrey Rono 87, KEN
DNF
87KEN
DNF
  pace
Final B
1Nick Jensen
Nick Jensen 91, DEN
1:50.40
91DEN
1:50.40
SB
  
2Mattias Claesson
1:51.32
Hässelby SK
1:51.32
SB
  
3Sean Molloy
Sean Molloy 95, GBR
1:51.46
95GBR
1:51.46
  
4Anton Asplund
1:52.67
Turebergs FK
1:52.67
  
5William Levay
William Levay 96, Spårvägen
1:52.95
Spårvägens FK
1:52.95
  
6Elias Ottosen
Elias Ottosen 93, NOR
1:52.98
93NOR
1:52.98
  
7Alex Torgersson
1:53.64
Hammarby IF
1:53.64
  
8Kevin D'Emic
Kevin D'Emic 90, USA
1:53.66
90USA
1:53.66
PB
  
Mikael Röjerås
DNF
Västerås FK
DNF
  pace
Final C
1Michael Schmidt
Michael Schmidt 85, DEN
1:52.30
85DEN
1:52.30
SB
  
2Snorre Holtan Løken
Snorre Holtan Løken 94, NOR
1:52.47
94NOR
1:52.47
  
3Matias B. Reedtz
Matias B. Reedtz 87, DEN
1:52.78
87DEN
1:52.78
SB
  
4Cho Mihn Kyun
Cho Mihn Kyun 94, DEN
1:53.44
94DEN
1:53.44
  
5Bienvenue Musore
1:53.67
Tyresö FK
1:53.67
PB
  
6Henrik Hansson
Henrik Hansson 89, Strömstad LK
1:53.94
Strömstad LK
1:53.94
SB
  
7Ahmed Tahir
1:54.26
Malmö AI
1:54.26
  
8Mattias Ohlsson
1:55.65
Öresund FK
1:55.65
  
9Kristoffer Janson Grindedal
Kristoffer Janson Grindedal 89, NOR
1:55.83
89NOR
1:55.83
PB
  
10Sondre Dingsør
Sondre Dingsør 96, NOR
1:57.18
96NOR
1:57.18
PB
  
Albin Johansson
DNF
Hässelby SK
DNF
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Youness Essalhi
Youness Essalhi 93, MAR
3:35.52
93MAR
3:35.52
PB
  
2Vincent Kibet
Vincent Kibet 91, KEN
3:35.62
91KEN
3:35.62
PB
  
3Tesfaye Cheru
Tesfaye Cheru 93, ETH
3:35.85
93ETH
3:35.85
  
4Garrett Heath
Garrett Heath 85, USA
3:36.43
85USA
3:36.43
SB
  
5Dmitrijs Jurkevičs
Dmitrijs Jurkevičs 87, LAT
3:38.31
87LAT
3:38.31
SB
  
6Jamal Hitrane
Jamal Hitrane 89, MAR
3:38.98
89MAR
3:38.98
  
7Paul Robinson
Paul Robinson 91, IRL
3:40.13
91IRL
3:40.13
  
8Niclas Sandells
Niclas Sandells 84, FIN
3:40.89
84FIN
3:40.89
SB
  
9Adam Czerwiński
Adam Czerwiński 88, POL
3:42.13
88POL
3:42.13
  
10Nacerddine Hallil
3:43.63
Hässelby SK
3:43.63
  
11Cameron Page
Cameron Page 91, AUS
3:45.45
91AUS
3:45.45
  
12Johan Hydén
3:45.88
Hammarby IF
3:45.88
  
13Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
3:46.68
Björnstorps IF
3:46.68
SB
  
Gideon Kipnegetich
Gideon Kipnegetich 90, KEN
DNF
90KEN
DNF
  
Bartosz Nowicki
Bartosz Nowicki 84, POL
DNF
84POL
DNF
  
Abdallah Abdelgader
Abdallah Abdelgader 87, SUD
DNF
87SUD
DNF
  
Final B
1Ole Hesselbjerg
Ole Hesselbjerg 90, DEN
3:49.98
90DEN
3:49.98
SB
  
2Vidar Dahle
Vidar Dahle 88, NOR
3:50.12
88NOR
3:50.12
  
3Magnus Hannevig Pettersen
Magnus Hannevig Pettersen 95, NOR
3:51.75
95NOR
3:51.75
  
4Jørgen Frost Bø
Jørgen Frost Bø 94, NOR
3:52.59
94NOR
3:52.59
SB
  
5Anders Sørensen
Anders Sørensen 96, NOR
3:52.60
96NOR
3:52.60
PB
  
6Klas Persson
3:52.75
Turebergs FK
3:52.75
PB
  
7Alexander Holmblad
3:52.99
Spårvägens FK
3:52.99
SB
  
8Daniel Gleimar
3:53.45
Turebergs FK
3:53.45
PB
  
9Albin Sjöblom
3:55.23
Turebergs FK
3:55.23
PB
  
10Abdikadir Abdi
3:56.06
Ullevi FK
3:56.06
PB
  
11Elias Johansson
4:03.82
Sävedalens AIK
4:03.82
PB
  
12Joakim Eriksson
4:06.36
Estuna IF
4:06.36
SB
  
Vetle Aasland
Vetle Aasland 91, NOR
DNF
91NOR
DNF
  
Robin Leanderson
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Andy Vernon
Andy Vernon 86, GBR
13:36.16
86GBR
13:36.16
SB
  
2Olle Walleräng
13:36.18
Spårvägens FK
13:36.18
PB
  
3Monder Rizki
Monder Rizki 79, BEL
13:36.81
79BEL
13:36.81
SB
  
4Ababa Lama
13:38.04
Hälle IF
13:38.04
PB
  
5Adil Bouafif
13:55.18
Hässelby SK
13:55.18
SB
  
6Jesper van der Wielen
Jesper van der Wielen 91, NED
14:02.51
91NED
14:02.51
SB
  
7Asbjørn Ellefsen Persen
Asbjørn Ellefsen Persen 87, NOR
14:03.59
87NOR
14:03.59
  
8Abdi Hakin Ulad
Abdi Hakin Ulad 91, DEN
14:10.55
91DEN
14:10.55
  
9Martti Siikaluoma
Martti Siikaluoma 92, FIN
14:33.89
92FIN
14:33.89
  
10Lars Södergård
14:34.00
Vallentuna FK
14:34.00
SB
  
11Fredrik Johansson
14:35.11
IFK Växjö
14:35.11
PB
  
12John Kingstedt
14:40.72
Hammarby IF
14:40.72
PB
  
13Meberhatom Yamana
14:54.19
Spårvägens FK
14:54.19
PB
  
14Henrik Löfås
15:35.95
Upsala IF
15:35.95
SB
  
Audun Nordtveit
Audun Nordtveit 88, NOR
DNF
88NOR
DNF
  
Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  pace
M 10 000 m     


Final A

Final

1Dejen Gebremeskel
Dejen Gebremeskel 89, ETH
26:51.02
89ETH
26:51.02
PB
  
2Abera Kuma
Abera Kuma 90, ETH
26:52.85
90ETH
26:52.85
PB
  
3Imane Merga
Imane Merga 88, ETH
26:57.33
88ETH
26:57.33
SB
  
4Yigrem Demelash
Yigrem Demelash 94, ETH
27:15.51
94ETH
27:15.51
SB
  
5Atsedu Tsegay
Atsedu Tsegay 91, ETH
27:28.11
91ETH
27:28.11
PB
  
Hassan Mead
Hassan Mead 89, USA
DNF
89USA
DNF
  pace
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1James Nipperess
James Nipperess 90, AUS
8:34.87
90AUS
8:34.87
PB
  
2Andrey Farnosov
Andrey Farnosov 80, RUS
8:37.14
80RUS
8:37.14
  
3Peter Bomo
Peter Bomo 84, KEN
8:40.69
84KEN
8:40.69
PB
  
4Dmitriy Balashov
Dmitriy Balashov 89, RUS
8:45.38
89RUS
8:45.38
  
5Dean Brummer
Dean Brummer 88, RSA
8:46.51
88RSA
8:46.51
  
6Henrik Jakobsson
9:11.90
Spårvägens FK
9:11.90
PB
  
7Jonas Lurås Hammer
Jonas Lurås Hammer 91, NOR
9:13.64
91NOR
9:13.64
SB
  
8Halfdan-Emil Færø
Halfdan-Emil Færø 91, NOR
9:24.30
91NOR
9:24.30
PB
  
9Erik Norrbom
9:31.01
Turebergs FK
9:31.01
PB
  
Emil Blomberg
DNF
Hässelby SK
DNF
  pace
M 110 m häck     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Philip Nossmy
13.61
Malmö AI
13.61
SB
  
2Francisco Javier López
Francisco Javier López 89, ESP
13.65
89ESP
13.65
  
3Ruan de Vries
Ruan de Vries 86, RSA
13.73
86RSA
13.73
  
4Amir Shaker
Amir Shaker 89, Råby-Rekarne
13.90
Råby-Rekarne FIF
13.90
  
5Dániel Kiss
Dániel Kiss 82, HUN
13.97
82HUN
13.97
  
6Fred Townsend
Fred Townsend 82, USA
14.20
82USA
14.20
  
7Petter Olson
14.41
Hässelby SK
14.41
PB
  
8Martin Kallur
14.42
Falu IK
14.42
PB
  
Final B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Anders LeifssonIK Orient
14.86
  
2Dennis ErikssonFalu IK
15.58
PB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Victor Hogan
Victor Hogan 89, RSA
60.33
89RSA
60.33
  
2Benn Harradine
60.06
Hammarby IF
60.06
  
3Przemysław Czajkowski
Przemysław Czajkowski 88, POL
60.03
88POL
60.03
  
4Sergiu Ursu
Sergiu Ursu 80, ROU
59.76
80ROU
59.76
  
5Leif Arrhenius
Leif Arrhenius 86, Spårvägen
59.32
Spårvägens FK
59.32
  
6Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
58.61
Spårvägens FK
58.61
  
7Niklas Arrhenius
58.57
Spårvägens FK
58.57
  
8Ulf Ankarling
53.23
IF Göta Karlstad
53.23
  
9Per Rosell
48.85
Ullevi FK
48.85
  
10Niklas TrennéusIK Ymer
46.24
  
Hogan53.9059.30x59.2260.33x
Harradinex59.84x58.8560.06x
Czajkowskix58.9759.9860.03x60.00
Ursu58.4659.76xx59.4958.24
Arrhenius58.4359.3258.13xx59.26
Ståhl58.61xx55.3654.96x
Arrhenius58.5754.3057.8057.9955.92x
Ankarling53.01x52.85xx53.23
Rosell48.85x46.11
Trennéus46.2445.94x
M Nationell Höjd     


Final A

Final

1Dmytro Demyanyuk
Dmytro Demyanyuk 83, UKR
2.13
83UKR
2.13
  
2Fredrik KonradssonIFK Umeå
2.13
PB
  
3Marcus LundquistRånäs 4H
2.13
PB
  
4Carl Rönnow
Carl Rönnow 90, Club Olympique
2.05
C Olympique
2.05
SB
  
5Jonathan KruseUpsala IF
2.00
  
1.901.952.002.052.092.132.172.21
Demyanyuk-----o-xxx
Konradsson-oooxooxxx
Lundquist-xxoxoxxoxxoxoxxx
Rönnow-xxoooxxx
Kruseoooxxx
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
1Irene EkelundKils AIK
11.46
  
2Weronika Wedler
Weronika Wedler 89, POL
11.59
89POL
11.59
  
3Marika Popowicz
Marika Popowicz 88, POL
11.61
88POL
11.61
  
4Johanna GustafssonMotala AIF
12.03
  
5Marie Sönnerfors
12.24
Spårvägens FK
12.24
SB
  
6Adriana Janic
12.30
Malmö AI
12.30
PB
  
7Susanne SchüsslerIF Göta Karlstad
12.54
SB
  
K 200 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Hrystyna Stuy
Hrystyna Stuy 88, UKR
23.19
88UKR
23.19
SB
  
2Yelizaveta Bryzgina
Yelizaveta Bryzgina 89, UKR
23.23
89UKR
23.23
SB
  
3Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.23
Spårvägens FK
23.23
  
4Weronika Wedler
Weronika Wedler 89, POL
23.36
89POL
23.36
SB
  
5Marika Popowicz
Marika Popowicz 88, POL
23.66
88POL
23.66
  
6Yuliya Baraley
Yuliya Baraley 90, UKR
24.18
90UKR
24.18
PB
  
7Linda Frödin GladTurebergs FK
24.77
  
8Jonna Skrifvars
Jonna Skrifvars 91, FIN
25.37
91FIN
25.37
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Meraf Bahta
4:11.25
Hälle IF
4:11.25
  
2Axumawit Embaye
Axumawit Embaye 94, ETH
4:11.66
94ETH
4:11.66
  
3Laura Crowe
Laura Crowe 87, IRL
4:12.87
87IRL
4:12.87
  
4Natalija Piliušina
Natalija Piliušina 90, LTU
4:13.20
90LTU
4:13.20
  
5Tova Eurén Magnusson
4:24.99
Göteborgs KIK
4:24.99
PB
  
6Linn Nilsson
4:25.38
Hälle IF
4:25.38
  
7Kaisa Tyni
Kaisa Tyni 90, FIN
4:26.48
90FIN
4:26.48
SB
  
8Nathalie Rohlén
4:43.04
Spårvägens FK
4:43.04
  
9Julia Forsmark
4:45.49
Falu IK
4:45.49
  
10Alem Tesfaye
Alem Tesfaye 95, Sundbyberg
4:57.76
Sundbybergs IK
4:57.76
SB
  
Anna Silvander
DNF
Danderyds SK
DNF
  
Tamara Tverdostup
Tamara Tverdostup 79, UKR
DNF
79UKR
DNF
  pace
Sonja Roman
Sonja Roman 79, SLO
DNF
79SLO
DNF
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Haftamnesh Tesfay
Haftamnesh Tesfay 94, ETH
15:22.79
94ETH
15:22.79
PB
  
2Almensch Belete
Almensch Belete 89, BEL
15:28.51
89BEL
15:28.51
SB
  
3Nazret Weldu
Nazret Weldu 90, ERI
15:42.71
90ERI
15:42.71
PB
  
4Sarah Lahti
Sarah Lahti 95, Hässelby
16:27.65
Hässelby SK
16:27.65
PB
  
5Minna Lamminen
Minna Lamminen 82, FIN
16:28.90
82FIN
16:28.90
PB
  
6Madeleine Larsson
16:39.79
Hässelby SK
16:39.79
PB
  
7Hilde Aasheim
Hilde Aasheim 84, NOR
16:41.39
84NOR
16:41.39
PB
  
8Cecilia Kleist
16:43.30
IK Akele
16:43.30
PB
  
9Agnes Sjöström
16:44.84
IK Westmannia
16:44.84
PB
  
10Louise Wiker
16:47.62
Hässelby SK
16:47.62
SB
  
11Cecilia Norrbom
17:14.76
Spårvägens FK
17:14.76
SB
  
12Sanna Mustonen
17:37.97
Hässelby SK
17:37.97
SB
  
Sofia Öberg
DNF
IFK Lidingö
DNF
  pace
Viktoriya Pohoryelska
Viktoriya Pohoryelska 90, UKR
DNF
90UKR
DNF
  pace
K 10 000 m     


Final A

Final

1Meseret Defar
Meseret Defar 83, ETH
30:08.06
83ETH
30:08.06
SB
  
2Afera Godfay
Afera Godfay 91, ETH
31:08.23
91ETH
31:08.23
PB
  
3Goytatom Gebreselassie
Goytatom Gebreselassie 95, ETH
31:51.42
95ETH
31:51.42
PB
  
4Aheza Kiros
Aheza Kiros 85, ETH
32:32.23
85ETH
32:32.23
SB
  
5Aynensh Niguse
Aynensh Niguse 92, ETH
33:40.59
92ETH
33:40.59
PB
  
Viktoriya Pohoryelska
Viktoriya Pohoryelska 90, UKR
DNF
90UKR
DNF
  pace
K 400 m häck     


Final A

Final

1Annerie Ebersohn
Annerie Ebersohn 90, RSA
56.68
90RSA
56.68
  
2Shevon Stoddart
Shevon Stoddart 82, JAM
57.11
82JAM
57.11
  
3Stine Meland Tomb
57.13
Hammarby IF
57.13
SB
  
4Jennifer Rockwell
Jennifer Rockwell 83, ITA
57.36
83ITA
57.36
  
5Joanna Linkiewicz
Joanna Linkiewicz 90, POL
57.65
90POL
57.65
  
Anna Titimets
Anna Titimets 89, UKR
55.75DQ
89UKR
55.75DQ
  
K Höjd     


Final A

Final

1Ruth Beitia
Ruth Beitia 79, ESP
1.92
79ESP
1.92
  
2Oksana Okuneva
Oksana Okuneva 90, UKR
1.89
90UKR
1.89
SB
  
3Sofie Skoog
1.85
IF Göta Karlstad
1.85
  
4Nataliya Hapchuk
Nataliya Hapchuk 88, UKR
1.80
88UKR
1.80
  
5Jayne Nisbet
Jayne Nisbet 88, GBR
1.80
88GBR
1.80
  
6Alesya Paklina
Alesya Paklina 88, RUS
1.80
88RUS
1.80
  
7Madeleine SerenhovIFK Lidingö
1.75
PB
  
7Ebba Jungmark
1.75
Mölndals AIK
1.75
SB
  
1.651.751.801.851.891.921.96
Beitia--oxoxxoxoxxx
Okuneva-ooxoxoxxx
Skoog-oxxooxxx
Hapchuk-ooxxx
Nisbetoxoxoxxx
Paklina-oxxoxxx
Serenhovooxxx
Jungmark-oxxx
K Stav     


Final A

Final

1Angelica BengtssonHässelby SK
4.40
  
2Malin DahlströmUllevi FK
4.20
  
3Minna Nikkanen
Minna Nikkanen 88, FIN
4.00
88FIN
4.00
  
4Madeleine Nilsson
4.00
Kvarnsvedens GoIF
4.00
=SB
  
5Olga Mullina
Olga Mullina 92, RUS
3.80
92RUS
3.80
  
Kristina UlitinaHammarby IF
NH
  
Cathrine Larsåsen
Cathrine Larsåsen 86, NOR
NH
86NOR
NH
  
3.503.804.004.204.404.55
Bengtsson---xoxoxxx
Dahlström--oxxoxxx
Nikkanen--oxxx
Nilsson-xoxxoxxx
Mullina-xoxxx
Ulitinaxxx
Larsåsen--xxx
K Längd     


Final A

Final

1Veronika Mosina
Veronika Mosina 90, RUS
6.53
90RUS
6.53
+1.7
  
2Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
6.50
Spårvägens FK
6.50
+0.9
  
3Teresa Dobija
Teresa Dobija 82, POL
6.35w
82POL
6.35w
+2.2
  
4Irina Ilyina
Irina Ilyina 85, RUS
6.21
85RUS
6.21
+1.0
  
5Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
5.70w
Hässelby SK
5.70w
+2.9
  
6Hanna Wiss
Hanna Wiss 91, KFUM Örebro
5.56w
KFUM Örebro
5.56w
+3.1
  
Mosina6.35
+0.3
6.53
+1.7
x
+1.6
5.00w
+2.2
x
+2.2
x
+1.1
Jarder6.28
+1.4
6.40
+1.4
x
+2.3
x
+1.1
6.33
+0.9
6.50
+0.9
Dobija6.29
+1.1
6.35w
+2.2
6.21
+1.3
6.25w
+2.5
6.25w
+2.2
6.19
+1.7
Ilyina5.87
+0.8
5.91
+1.8
6.21
+1.0
x
+2.0
6.01
+1.1
x
+0.3
Lund5.57w
+2.1
x
+1.3
x
+2.5
5.61
+1.3
5.47
+1.7
5.70w
+2.9
Wiss5.31w
+2.6
5.27
+1.1
5.45
+1.9
x
+0.4
x
+1.7
5.56w
+3.1
K Spjut     


Final A

Final

1Sofi Flink
Sofi Flink 95, Västerås
60.96
Västerås FK
60.96
SB
  
2Ásdís Hjálmsdóttir
59.97
Spårvägens FK
59.97
SB
  
3Kathryn Mitchell
Kathryn Mitchell 82, AUS
59.13
82AUS
59.13
SB
  
4Isabell Gradin
49.16
Hässelby SK
49.16
PB
  
21 SWE AT
5Matilda ElfgaardHabo FIF-04
47.62
  
Flink51.2654.2557.4856.3054.5960.96
Hjálmsdóttir53.8055.9159.97xx57.01
Mitchell56.91x57.8053.9855.4059.13
Gradin44.9949.1646.37x40.4244.92
Elfgaard43.4647.6246.2744.6347.1247.44
K 4x100 m     


Final A

Final

1 IFK Göteborg
45.33
  
2 IFK Göteborg
46.65
  
3 IFK Göteborg
47.00
  
K 400 m     


Final A

Final

1Rebecca Högberg
55.89
Hammarby IF
55.89
SB
  
2Lisa Duffy
Lisa Duffy 93, Hässelby
56.40
Hässelby SK
56.40
SB
  
3Klara Helander
56.64
Upsala IF
56.64
  
4Caroline Kihlblom
56.79
Huddinge AIS
56.79
SB
  
5Anna Silvander
57.84
Danderyds SK
57.84
PB
  
6Caroline AnderssonGefle IF
59.19
PB
  
7Malin Trollsås
1:00.01
Danderyds SK
1:00.01
SB
  
8Suzanna Filipska
1:00.46
FK Studenterna
1:00.46
PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Jasmin Sabir
12.76
Hammarby IF
12.76
+0.9 PB
  
2Angelica Ström
12.71
Spårvägens FK
12.71
0.0
  
3Frida Lindström
11.99w
Huddinge AIS
11.99w
+2.1
  
Sabir12.17
+2.0
12.46
+1.0
12.14w
+2.4
12.27
+0.7
12.44
+1.0
12.76
+0.9
Strömx
+1.6
x
+1.6
12.43
+1.6
11.78
+0.5
12.11
-0.4
12.71
Lindström11.62
+1.6
11.43
+1.2
11.92
+0.7
x
+2.2
x
+1.4
11.99w
+2.1