27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 58 (22+36)   Starter: 64 (24+40)


select distinct results11.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results11.Ind AS Indiiy, results11.ID AS ID, results11.ID AS IDI, Events.TF AS type, results11.eventname AS en2, results11.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results11.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results11.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results11.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results11.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results11.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results11.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results11.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results11.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results11.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results11.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results11.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results11.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results11.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results11.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results11.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results11 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results11.ID AND CASE WHEN results11.Sex=1 and (results11.secondarypos not rlike ('K|F') or results11.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results11.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results11.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results11.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results11.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results11.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results11.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results11.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results11.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results11.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results11.iid LEFT JOIN world.countries ON results11.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results11.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results11.IID=combinedmen.parentid AND results11.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results11.IID=combinedwomen.parentid AND results11.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results11.iid=womenpbestsweden.iid AND (results11.Sex=2 OR results11.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results11.iid=womensbestsweden.iid AND (results11.Sex=2 OR results11.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results11.CID= 12810808 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results11.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results11.AGO=12 THEN 999999 ELSE results11.AGO END, results11.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M Längd     


Final A

Final

1Joakim Andersson
Joakim Andersson 90, KFUM Örebro
6.27
KFUM Örebro
6.27
–0.1 SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Ulf Ankarling
58.14
IF Göta Karlstad
58.14
PB
  
2Axel Härstedt
57.75
Malmö AI
57.75
  
3Johnny Karlsson
56.01
IFK Umeå
56.01
PB
  
6Stefan SundlerSK Bore
43.64
SB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Eivind Henriksen
Eivind Henriksen 90, NOR
73.18
90NOR
73.18
  
2Karl-Erik LudvigssonIF Göta Karlstad
63.25
  
3Robert AlnerothGefle IF
61.53
SB
  
4Hans ErikssonSK Bore
60.40
  
7Victor Nilsson
Victor Nilsson 91, Oskarshamn RC
41.22
Oskarshamn RC
41.22
SB
  
M Spjut     


Final A

Final

1Jiannis Smalios
Jiannis Smalios 87, KFUM Örebro
67.05
KFUM Örebro
67.05
  
P19 3000 m     


Final A

Final

1Henrik Fristedt
9:59.59
Högbo GIF
9:59.59
SB
  
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Niklas Lindstedt
17.76
Hässelby SK
17.76
PB
  
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

1Niklas Lindstedt
48.59
Hässelby SK
48.59
PB
  
P19 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Kjetil Røste Ringen
Kjetil Røste Ringen 93, NOR
66.03
93NOR
66.03
PB
  
4Niklas Lindstedt
59.94
Hässelby SK
59.94
PB
  
5Oscar ArlestrandIFK Sunne
51.87
PB
  
P17 100 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Carl Sjöstedt
11.53
IF Göta Karlstad
11.53
PB
  
P17 3000 m     


Final A

Final

2René Fjeldberg
René Fjeldberg 94, Stjerneskolan
9:58.71
Stjerneskolans IF
9:58.71
PB
  
P17 Stav     


Final A

Final

1Andreè NilssonSK Bore
2.57
SB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Robin Bergqvist
14.38
IFK Umeå
14.38
PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

2Love Litzell
Love Litzell 94, Östersunds GIF
60.48
Östersunds GIF
60.48
PB
  
8Adam MaschelSK Bore
48.80
PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

3Andreas HolmgrenSK Bore
33.42
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Caroline Sandsjoe
12.00
IF Göta Karlstad
12.00
SB
  
K 200 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
1Caroline Sandsjoe
24.40
IF Göta Karlstad
24.40
PB
  
2Erica Pettersson
24.50
IF Göta Karlstad
24.50
PB
  
3Caroline Tegel
25.51
IF Göta Karlstad
25.51
SB
  
4Kristin Franke BjörkmanIF Göta Karlstad
25.61
PB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Sofia Larsson
54.97
IF Göta Karlstad
54.97
  
2Trude Raad
Trude Raad 90, NOR
48.00
90NOR
48.00
SB
  
4Sara WesterlundUllevi FK
34.46
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Mona Holm Solberg
Mona Holm Solberg 83, NOR
67.15
83NOR
67.15
SB
  
2Trude Raad
Trude Raad 90, NOR
61.31
90NOR
61.31
SB
  
3Katja Vangsnes
Katja Vangsnes 91, NOR
60.53
91NOR
60.53
  
4Josefin Berg
58.86
IF Göta Karlstad
58.86
  
K Spjut     


Final A

Final

1Elisabeth HöglundIF Göta Karlstad
47.85
  
F19 200 m     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
2Caroline AnderssonIF Göta Karlstad
26.12
PB
  
F19 3000 m     


Final A

Final

1Maja Falk
Maja Falk 93, Stjerneskolan
11:33.73
Stjerneskolans IF
11:33.73
PB
  
2Stina Nilsson
Stina Nilsson 93, Malungs IF
11:43.10
Malungs IF
11:43.10
PB
  
F19 Slägga     


Final A

Final

1Malin Johansson
Malin Johansson 92, Atleticum Växjö
60.76
Atleticum Växjö SK
60.76
PB
  
8 SWE F19 AT
2Eleni Larsson
58.98
Huddinge AIS
58.98
  
3Linn Jonsson
Linn Jonsson 92, Strömsund
57.47
IFK Strömsund
57.47
SB
  
4Johanna Larsson
52.74
Filipstads IF
52.74
PB
  
5Michela Baldacchino
Michela Baldacchino 93, ITA
52.53
93ITA
52.53
PB
  
F19 Spjut     


Final A

Final

1Yuselin Greek
38.41
Filipstads IF
38.41
PB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +3.6

Final A

Final

Vind: +3.6
2Jenny Carlson
15.25w
Ullevi FK
15.25w
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) extra     

Vind: +3.3

Final A

Final

Vind: +3.3
1Hanna HermanssonKils AIK
15.37w
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Martina BorglerSK Bore
12.63
PB
  
F17 Diskus     


Final A

Final

6Amanda Hanstål
29.31
Säffle FIK
29.31
PB
  
F17 Slägga     


Final A

Final

1Mona Ekroll Jaidi
Mona Ekroll Jaidi 95, NOR
51.98
95NOR
51.98
PB
  
5Anna-Clara RydbergSK Bore
47.21
PB
  
F17 Spjut     


Final A

Final

4Martina BorglerSK Bore
39.04
PB
  
F15 100 m     

Vind: +3.4

Final A

Final

Vind: +3.4
1Emilia KjellbergIFK Sunne
12.23w
  
2Elvira Richardsson
13.22w
IFK Kristinehamn
13.22w
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Alma Sundin
12.50
IFK Mora
12.50
PB
  
F14 800 m     


Final A

Final

2Beatrice Larsson
2:32.54
IF Göta Karlstad
2:32.54
PB
  
F14 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

2Helena ÅhlénSK Bore
38.77
PB
  
4Elin Edgren
35.11
SK Bore
35.11
PB
  
F14 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Helena ÅhlénSK Bore
43.70
PB
  
F14 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Anna Karlsson TufugaSK Bore
42.45
PB
  
2Felicia JohanssonSK Bore
41.96
PB
  
3Lovisa Sjöstrand
Lovisa Sjöstrand 97, Östersunds GIF
41.60
Östersunds GIF
41.60
PB
  
F13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Carolin NäslundSK Bore
40.75
PB