27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Ränneborgs IP   Arrangör: Eksjö Södra IK
Tävlande: 32 (17+15)   Starter: 53 (27+26)

Män
M Diskus     


Final A

Final

1Leo Janén
Leo Janén 02, Kalmar SK
47.40
Kalmar SK
47.40
SB
  
2Alexander Sjögren
45.21
Kalmar SK
45.21
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Lukas Björklund
Lukas Björklund 05, Eksjö Södra
29.14
Eksjö Södra IK
29.14
PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Lukas Björklund
Lukas Björklund 05, Eksjö Södra
28.59
Eksjö Södra IK
28.59
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt 07, Färjestaden
14.68
FIK Färjestaden
14.68
PB
  
2Eric Hansson
13.05
Malmö AI
13.05
  
3Bo Rydstrand
12.14
Rånäs 4H
12.14
PB
  
4Elias Andersson
11.95
Wärnamo SK
11.95
  
Ejderstedt13.4614.6811.03x
Hanssonx12.2813.05x
Rydstrand12.0611.4512.1411.52
Anderssonx11.95xx
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Akilles TeglbjaergKA 2 IF
47.94
PB
  
2Ludvig Fredman
45.89
IFK Märsta
45.89
  
3Joel Holgersson
40.68
Tyft Arena IF
40.68
  
4Elias Andersson
36.70
Wärnamo SK
36.70
  
5Wilson SjöströmKA 2 IF
26.57
PB
  
6Simon JohanssonKA 2 IF
20.47
PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Ludvig Fredman
51.46
IFK Märsta
51.46
  
2Lowe Wängelin
41.52
Upsala IF
41.52
  
3Joel Holgersson
38.15
Tyft Arena IF
38.15
  
4Eric Hansson
33.86
Malmö AI
33.86
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Akilles TeglbjaergKA 2 IF
52.34
PB
  
2Lowe Wängelin
39.26
Upsala IF
39.26
  
3Ludvig Ellgren
36.66
Turebergs FK
36.66
  
4Bo Rydstrand
33.52
Rånäs 4H
33.52
  
P13 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Elton Palmberg
7.29
IFK Sävsjö
7.29
PB
  
Palmberg7.296.936.726.20
P13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Carl RidderstråleF Bålsta IK
25.14
PB
  
2Sixten Schütz
Sixten Schütz 09, Färjestaden
23.54
FIK Färjestaden
23.54
PB
  
P13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Sixten Schütz
Sixten Schütz 09, Färjestaden
24.85
FIK Färjestaden
24.85
PB
  
2Carl RidderstråleF Bålsta IK
23.29
PB
  
Kvinnor
K Spjut     


Final A

Final

1Nadja Lennartsson
28.70
Örgryte IS
28.70
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Nike Fredriksson LöfdahlVillstad GIF
10.70
SB
  
2Alba Hansson
10.66
Malmö AI
10.66
SB
  
Fredriksson Löfdahl10.5410.709.7810.54
Hanssonx9.4510.2610.66
F17 Diskus     


Final A

Final

1Alba Hansson
30.02
Malmö AI
30.02
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Lovisa RidderstråleF Bålsta IK
38.14
PB
  
2Amanda Rönn
33.29
Malmö AI
33.29
PB
  
3Almida Karlsson
31.02
FIF Gnistan
31.02
SB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Amanda Rönn
31.93
Malmö AI
31.93
  
2Nike Fredriksson LöfdahlVillstad GIF
30.97
SB
  
3Ida Andersson
19.73
IF Hagen
19.73
SB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Siri Vrethammar
Siri Vrethammar 07, Eksjö Södra
6.64
Eksjö Södra IK
6.64
PB
  
Vrethammar6.525.475.006.64
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Sara Björklund
Sara Björklund 07, Eksjö Södra
19.17
Eksjö Södra IK
19.17
PB
  
2Julia Elofsson
Julia Elofsson 07, Eksjö Södra
15.05
Eksjö Södra IK
15.05
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Emma AnderssonIF Hagen
36.43
PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Emma AnderssonIF Hagen
29.07
  
2Julia Elofsson
Julia Elofsson 07, Eksjö Södra
25.30
Eksjö Södra IK
25.30
  
3Siri Vrethammar
Siri Vrethammar 07, Eksjö Södra
23.24
Eksjö Södra IK
23.24
PB
  
4Sara Björklund
Sara Björklund 07, Eksjö Södra
18.90
Eksjö Södra IK
18.90
PB
  
F13 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Klara PeterssonIK Lerum FI
12.69
  
2Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
11.67
Eksjö Södra IK
11.67
  
3Noomi Emanuelsson
Noomi Emanuelsson 08, IFK Göteborg
11.45
IFK Göteborg
11.45
PB
  
Petersson11.2612.3011.5212.69
Thorell11.518.98x11.67
Emanuelsson10.5810.8511.2511.45
F13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
30.25
Eksjö Södra IK
30.25
  
F13 Slägga (2.0 kg)     


Final A

Final

1Felicia Bjärnlöv
39.21
Eksjö Södra IK
39.21
  
2Klara PeterssonIK Lerum FI
33.72
  
F13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Noomi Emanuelsson
Noomi Emanuelsson 08, IFK Göteborg
28.12
IFK Göteborg
28.12
  
2Felicia Bjärnlöv
19.22
Eksjö Södra IK
19.22
PB