27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Halmstad Arena   Arrangör: IFK Halmstad
Tävlande: 253 (129+124)   Starter: 284 (141+143)

 Män 
1Hässelby SK99
2Örgryte IS92
3Malmö AI90
4Spårvägens FK90
5Ullevi FK80
6Upsala IF79
7Hammarby IF59
8IFK Växjö56
 Kvinnor 
1Hässelby SK107
2IF Göta Karlstad103
3Spårvägens FK98
4Ullevi FK84
5Upsala IF82
6Örgryte IS72
7IFK Växjö58
8Huddinge AIS42
Män
M 100 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Dennis Otieno
10.34
Hammarby IF
10.34
MR PB
  
2Desmond Rogo
10.58
Upsala IF
10.58
SB
  
3Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
10.59
Spårvägens FK
10.59
  
4Isak Hughes
Isak Hughes 05, IFK Växjö
10.67
IFK Växjö
10.67
PB
  
5Patrik AnderssonUllevi FK
10.72
  
6Alexander AndreassonÖrgryte IS
10.77
=SB
  
7Martin Hagberg
10.84
Hässelby SK
10.84
PB
  
8Emmanuel DawlsonMalmö AI
10.94
SB
  
M 200 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Anders Pihlblad
21.38
Örgryte IS
21.38
  
2Kasper KadestålMalmö AI
21.51
=SB
  
3Desmond Rogo
21.56
Upsala IF
21.56
SB
  
4Dennis Otieno
21.57
Hammarby IF
21.57
SB
  
5Adam Denguir
21.78
Ullevi FK
21.78
  
6Dennis Forsman
21.95
Hässelby SK
21.95
SB
  
7Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
22.05
Spårvägens FK
22.05
  
8Johan Claeson
Johan Claeson 01, IFK Växjö
22.39
IFK Växjö
22.39
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
47.11
  
2Joel Groth
Joel Groth 91, Spårvägen
48.09
Spårvägens FK
48.09
SB
  
3Gustav Gahne
48.13
Hässelby SK
48.13
PB
  
4Vidar Stenqvist
48.40
Örgryte IS
48.40
  
5Johan Claeson
Johan Claeson 01, IFK Växjö
48.63
IFK Växjö
48.63
PB
  
6Alexander Pilgrim
49.60
Hammarby IF
49.60
PB
  
7Martin Selin
49.63
Ullevi FK
49.63
  
8Albert Nygren
51.89
Upsala IF
51.89
  
M 800 m     


Final A

Final

1Erik Martinsson
1:48.43
Upsala IF
1:48.43
SB
  
2Joakim Andersson
1:48.91
Spårvägens FK
1:48.91
  
3Felix Francois
1:49.94
Örgryte IS
1:49.94
SB
  
4Warsame Doley
1:50.04
Malmö AI
1:50.04
PB
  
5Gustav Bivstedt
1:51.45
Hässelby SK
1:51.45
SB
  
6Markus Moberg
2:06.81
Hammarby IF
2:06.81
SB
  
7Martin Selin
2:08.92
Ullevi FK
2:08.92
PB
  
8Anton Bertilsson
2:25.84
IFK Växjö
2:25.84
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Gustav Berlin
3:43.97
Hässelby SK
3:43.97
MR
  
2Suldan Hassan
3:44.36
Ullevi FK
3:44.36
SB
  
3Emil Danielsson
3:44.75
Spårvägens FK
3:44.75
  
4Abubakar AbdullahiMalmö AI
3:44.85
  
5Chris Gray
Chris Gray 92, Örgryte
4:04.39
Örgryte IS
4:04.39
SB
  
6Björn Seifert
4:04.62
Upsala IF
4:04.62
PB
  
7Nils Holm
Nils Holm 04, Hammarby
4:23.63
Hammarby IF
4:23.63
  
8Abdinur Aden
Abdinur Aden 00, IFK Växjö
4:25.00
IFK Växjö
4:25.00
SB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Mohammad Reza
Mohammad Reza 89, Spårvägen
14:47.35
Spårvägens FK
14:47.35
  
2Samuel Russom
14:49.32
Hässelby SK
14:49.32
  
3Gabriel Steffensen
14:58.92
Ullevi FK
14:58.92
SB
  
4Mohamed Nuur
15:08.67
Örgryte IS
15:08.67
  
5Gustav Runefors
15:40.84
IFK Växjö
15:40.84
PB
  
6Joakim Thelin
16:02.99
Upsala IF
16:02.99
PB
  
7Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
18:21.83
SB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Omar Nuur
Omar Nuur 01, IFK Växjö
9:00.60
IFK Växjö
9:00.60
  
2Erik Djurberg
9:02.82
Hässelby SK
9:02.82
PB
  
3Awet Mengsteab
9:10.62
Örgryte IS
9:10.62
  
4Henry Jacobson
Henry Jacobson 99, Spårvägen
9:26.23
Spårvägens FK
9:26.23
PB
  
5Jens Petrusson
9:39.34
Ullevi FK
9:39.34
SB
  
6Johan Lindberg
10:45.38
Upsala IF
10:45.38
SB
  
7Noah Bucht Wesslén
12:12.37
Hammarby IF
12:12.37
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
1Max Hrelja
13.86w
Malmö AI
13.86w
  
2Jonatan Håkansson
14.78w
Hässelby SK
14.78w
  
3Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
14.82w
Spårvägens FK
14.82w
  
4Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
15.01w
Upsala IF
15.01w
  
5Hannes Egonsson
15.18w
IFK Växjö
15.18w
  
6Jonathan Carbe
15.63w
Örgryte IS
15.63w
  
7Isak Barrow
17.33w
Ullevi FK
17.33w
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Carl Bengtström
50.66
Örgryte IS
50.66
MR
  
2Viktor BondessonMalmö AI
52.72
SB
  
3David Thid
David Thid 03, Hammarby
53.44
Hammarby IF
53.44
PB
  
4Filip Pestić
53.52
Hässelby SK
53.52
SB
  
5Anton Bertilsson
54.08
IFK Växjö
54.08
  
6Alexander LundskogUllevi FK
54.21
SB
  
7Andreas Gustafsson
56.10
Upsala IF
56.10
PB
  
8Mattias Sunneborn
57.15
Spårvägens FK
57.15
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Samuel FranssonMalmö AI
2.06
PB
  
2Oskar Lundqvist
2.06
Upsala IF
2.06
  
3Isak Persson
2.03
Örgryte IS
2.03
SB
  
4Fredrik SamuelssonHässelby SK
2.03
SB
  
5Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
2.00
Spårvägens FK
2.00
SB
  
6Yuan-Zhong Wu
Yuan-Zhong Wu 91, IFK Växjö
1.96
IFK Växjö
1.96
SB
  
7Robin JacobssonUllevi FK
1.92
  
8Jonatan Borg
1.87
Hammarby IF
1.87
SB
  
1.751.821.871.921.962.002.032.062.09
Fransson---oooooxxx
Lundqvist----ooxooxxx
Persson-oooooxoxxx
Samuelsson-ooooxxoxxoxxx
Chiguer-oxooxoxxoxxx
Wu-ooooxxx
Jacobsson-ooxoxxx
Borgo-xoxxx
M Stav     


Final A

Final

1Robin JacobssonUllevi FK
4.96
  
2Magnus HerstedtMalmö AI
4.96
PB
  
3Simon Thor
Simon Thor 00, Hässelby
4.96
Hässelby SK
4.96
SB
  
4William Asker
4.66
Örgryte IS
4.66
  
5Emil Carlsson
Emil Carlsson 02, IFK Växjö
4.56
IFK Växjö
4.56
SB
  
6Teodor Borgius
4.46
Hammarby IF
4.46
  
7Erik Thorstensson
4.31
Spårvägens FK
4.31
  
8Andreas GustafssonUpsala IF
4.31
  
4.004.164.314.464.564.664.764.864.965.06
Jacobsson-----o-oxoxxx
Herstedt---o-ooxoxoxxx
Thor---xxo-o0xoxoxxx
Asker-o-oxxoxoxxx
Carlsson----xxo-xxx
Borgius---oxxx
Thorstensson--oxxx
Gustafssonoxxoxoxxx
M Längd     


Final A

Final

1Thobias MontlerMalmö AI
8.07
+0.1 MR
  
2Carl af Forselles
7.42
Hässelby SK
7.42
+0.5 PB
  
3Jonatan Hirsh
7.35
Örgryte IS
7.35
0.0
  
4Marko Pestić
Marko Pestić 94, Spårvägen
7.22
Spårvägens FK
7.22
0.0 SB
  
5Oliwer DanielssonUllevi FK
7.10
+1.8
  
6Niklas Wall
7.00
Hammarby IF
7.00
+1.6 PB
  
7Albin Månsson
Albin Månsson 99, IFK Växjö
6.18
IFK Växjö
6.18
+0.1
  
8Max Andersson
1.55
Upsala IF
1.55
0.0
  
Montler8.06
+0.6
7.90
0.0
8.07
+0.1
af Forsellesx
0.0
7.18
+0.3
7.42
+0.5
x
+2.0
x
+1.5
Hirshx
+0.4
x
+0.8
7.07
0.0
7.35
0.0
x
0.0
7.13
0.0
Pestić6.98
+0.5
x
0.0
7.22
0.0
x
+1.4
x
0.0
6.88
0.0
Danielssonx
+1.0
7.10
+1.8
x
+2.3
x
+1.3
7.05
+0.4
7.00
+1.4
Wall7.00
+1.6
x
+1.8
2.13
+0.5
2.21
+1.2
6.90
+1.2
6.96
+1.6
Månsson6.18
+0.1
x
0.0
Anderssonx
+1.5
x
+1.8
1.55
0.0
M Tresteg     


Final A

Final

1Gabriel Wallmark
15.78
Örgryte IS
15.78
+0.9 PB
  
2Gustaf BålströmUllevi FK
15.27
+0.1 SB
  
3Antonis Dinopoulos
15.13
Upsala IF
15.13
+0.3 SB
  
4Erik Ehrlin
14.92
Hammarby IF
14.92
–0.5
  
5Marcus Nyberg
14.56
Malmö AI
14.56
0.0 SB
  
6Marko Pestić
Marko Pestić 94, Spårvägen
14.26
Spårvägens FK
14.26
0.0 SB
  
7Alexander Nyman
14.06
Hässelby SK
14.06
+0.3 SB
  
8Abbas Taheri Nilsson
12.80
IFK Växjö
12.80
–1.0
  
Wallmark15.35
-0.7
13.69
+0.2
15.24
+0.6
15.62
+0.1
15.78
+0.9
Bålströmx
+0.5
13.82
+0.1
15.27
+0.1
x
0.0
14.60
+0.6
x
-0.1
Dinopoulos14.64
0.0
14.22
0.0
15.13
+0.3
14.78
0.0
14.50
+0.6
x
0.0
Ehrlinx
0.0
14.58
0.0
14.86
+0.6
x
+0.4
x
0.0
14.92
-0.5
Nyberg13.25
+0.5
14.31
0.0
14.45
0.0
14.56
0.0
Pestićx
0.0
x
0.0
14.26
0.0
x
0.0
x
0.0
x
-0.1
Nyman13.69
+1.2
x
0.0
x
0.0
14.06
+0.3
13.89
0.0
13.52
0.0
Taheri Nilsson11.52
0.0
12.13
0.0
x
0.0
11.68
0.0
12.17
0.0
12.80
-1.0
M Kula     


Final A

Final

1Wictor PeterssonMalmö AI
20.93
MR SB
  
2Viktor Gardenkrans
18.87
Upsala IF
18.87
SB
  
3Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
18.87
Spårvägens FK
18.87
PB
  
29 SWE AT
4Gabriel Heen
16.83
Hässelby SK
16.83
  
5Arwid Koskinen
16.49
Ullevi FK
16.49
  
6Leo Zikovic
14.99
Örgryte IS
14.99
  
7Martin Sundberg
13.40
Hammarby IF
13.40
PB
  
8Linus Leveau
Linus Leveau 97, IFK Växjö
12.14
IFK Växjö
12.14
PB
  
Petersson19.8420.7120.9320.6220.5920.76
Gardenkrans18.4218.1118.0118.8218.8718.20
Arbinge18.09x18.8718.4918.6518.39
Heen15.6116.1016.8316.63x
Koskinen16.14x16.49x16.16x
Zikovic14.7314.9214.99x14.80x
Sundbergx13.4013.35xx13.07
Leveau11.4412.1411.6611.8511.4211.83
M Diskus     


Final A

Final

1Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
68.65
Spårvägens FK
68.65
  
2Simon Pettersson
65.23
Hässelby SK
65.23
  
3Jakob Gardenkrans
58.25
Upsala IF
58.25
  
4Wictor PeterssonMalmö AI
54.76
  
5Matt Brown
Matt Brown 80, Hammarby
47.46
Hammarby IF
47.46
  
6Theodor WaltherUllevi FK
46.48
SB
  
7Kevin Fankl
39.58
Örgryte IS
39.58
SB
  
8Theodor Ahlström
37.19
IFK Växjö
37.19
SB
  
Ståhl67.78x67.4868.6568.1368.51
Pettersson62.5762.6265.23x63.3162.96
Gardenkrans53.7855.9856.3057.36x58.25
Petersson54.56xx51.6952.1554.76
Brown41.2845.5444.4247.46x44.16
Waltherxx44.38x44.8246.48
Fankl38.8438.09x39.5838.51x
Ahlström36.11x32.71x37.19x
M Slägga     


Final A

Final

1Ragnar Carlsson
70.82
Hässelby SK
70.82
  
2Hugo Sörby
Hugo Sörby 01, Upsala IF
60.89
Upsala IF
60.89
  
3Ivar Moisander
Ivar Moisander 00, Spårvägen
60.48
Spårvägens FK
60.48
  
4August BergstrandUllevi FK
58.03
  
5Sebastian Thörngren
48.06
IFK Växjö
48.06
SB
  
6Alexander LindefalkHammarby IF
38.57
PB
  
7Arvid Mägi TheorinMalmö AI
38.24
SB
  
8Erik Olsson
36.22
Örgryte IS
36.22
PB
  
Carlsson66.6168.43x70.82xx
Sörby59.7459.7760.1459.9358.8960.89
Moisander59.8060.4859.0360.1259.1459.17
Bergstrand58.03x57.2257.6156.33x
Thörngren48.06x
Lindefalkxx38.57x34.88x
Mägi Theorin35.4738.24xxx35.60
Olssonx31.2934.1134.8436.2234.74
M Spjut     


Final A

Final

1Jakob Samuelsson
73.81
Hässelby SK
73.81
SB
  
2Sebastian Thörngren
73.64
IFK Växjö
73.64
SB
  
3Jonathan HarleyUllevi FK
69.35
  
4Joni Kaartinen
64.12
Örgryte IS
64.12
  
5Sebastian Ruthström
62.75
Spårvägens FK
62.75
  
6Tim Holmberg
58.37
Upsala IF
58.37
SB
  
7Richard Olsson-PetersonHammarby IF
56.18
SB
  
8Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
26.60
PB
  
Samuelsson66.5967.85x73.81xx
Thörngren65.2473.6469.0767.0968.6969.93
Harley66.1668.06x68.07x69.35
Kaartinen55.6161.6555.8863.0064.12x
Ruthström62.75xxx60.4862.61
Holmbergx54.2557.6755.9154.3958.37
Olsson-Peterson56.18
Ekelund-Arenander23.71xx26.60x22.62
M 4x100 m     


Final A

Final

1Örgryte IS 
40.81
  
  Jonatan Hirsh  98, Alex Apelgrim  04, Carl Bengtström  00, Anders Pihlblad  98
2Ullevi FK 
41.07
  
  Nils Thornberg  94, Patrik Andersson  91, Lucas Bolin  01, Adam Denguir  94
3Malmö AI 
41.42
  
  Kasper Kadestål  99, Emmanuel Dawlson  92, Nick Ekelund-Arenander  89, Viktor Bondesson  98
4Hammarby IF 
41.43
  
  David Thid  03, Alexander Pilgrim  03, Jonatan Borg  09, Viktor Wall  03
5Spårvägens FK 
41.90
  
  Odain Rose  92, Marcus Berggren  96, Grigorios Kyriakoudis  97, Sidrak Afework  01
6Upsala IF 
42.03
  
  Simon Plesse  02, Desmond Rogo  96, Oskar Motta  98, Marcus Hagerud  01
7Hässelby SK 
42.20
  
  Jonatan Håkansson  01, Carl af Forselles  01, Fredrik Samuelsson  95, Martin Hagberg  01
8IFK Växjö 
42.33
  
  Isak Hughes  05, Johan Claeson  01, Moltas Strömberg  03, Anton Bertilsson  99
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
11.58
Spårvägens FK
11.58
=SB
  
2Claudia Payton
11.61
Ullevi FK
11.61
  
3Emilia Kjellberg
12.10
IF Göta Karlstad
12.10
SB
  
4Cajsa Augustsson
12.20
Örgryte IS
12.20
  
5Gabriella HolmströmUpsala IF
12.30
  
6Amanda Hansson
12.30
Hässelby SK
12.30
  
7Vanja Blomberg
Vanja Blomberg 98, IFK Växjö
12.48
IFK Växjö
12.48
  
8Minna LeijonhufvudHuddinge AIS
12.75
PB
  
K 200 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Lisa Lilja
23.42
Ullevi FK
23.42
PB
  
2Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.51
Spårvägens FK
23.51
  
3Ebba Svantesson
24.74
Upsala IF
24.74
PB
  
4Nora Lindahl
25.29
Hässelby SK
25.29
SB
  
5Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
25.66
IF Göta Karlstad
25.66
  
6Vanja Blomberg
Vanja Blomberg 98, IFK Växjö
25.76
IFK Växjö
25.76
SB
  
7Sarah Karlsson
27.58
Huddinge AIS
27.58
  
K 400 m     


Final A

Final

1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
53.49
Spårvägens FK
53.49
  
2Sandra Knezevic
54.79
Hässelby SK
54.79
  
3Klara Helander
54.89
Upsala IF
54.89
SB
  
4Lova Perman
55.04
IF Göta Karlstad
55.04
  
5Vendela Rydbäck
55.96
IFK Växjö
55.96
  
6Alice SvantessonUllevi FK
56.19
SB
  
7Elwira Ripsweden
1:01.25
Huddinge AIS
1:01.25
  
8Alicia Jisbrant
1:09.28
Örgryte IS
1:09.28
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Anna Silvander
2:17.91
Hässelby SK
2:17.91
SB
  
2Johanna Widarsson NorbeckÖrgryte IS
2:19.24
  
3Elin Joabsson
Elin Joabsson 04, IFK Växjö
2:19.80
IFK Växjö
2:19.80
SB
  
4Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
2:20.05
Upsala IF
2:20.05
  
5Alicia Nilsson
2:20.16
Ullevi FK
2:20.16
SB
  
6Ella Holmqvist
2:20.70
IF Göta Karlstad
2:20.70
PB
  
7Lisa Mårtensson
2:23.46
Huddinge AIS
2:23.46
PB
  
8Elvira Fredin
Elvira Fredin 03, Spårvägen
2:23.47
Spårvägens FK
2:23.47
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Caroline Högardh
4:45.10
Hässelby SK
4:45.10
  
2Olivia Weslien
4:46.15
IF Göta Karlstad
4:46.15
  
3Johanna Widarsson NorbeckÖrgryte IS
4:52.59
PB
  
4Alicia Nilsson
4:54.73
Ullevi FK
4:54.73
SB
  
5Fanny Szalkai
Fanny Szalkai 08, Spårvägen
4:57.99
Spårvägens FK
4:57.99
SB
  
6Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
4:59.35
Upsala IF
4:59.35
  
7Hanna Joabsson
Hanna Joabsson 04, IFK Växjö
5:07.14
IFK Växjö
5:07.14
PB
  
8Ylva Björnsjö
6:01.79
Huddinge AIS
6:01.79
PB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Charlotta Fougberg
16:21.56
Ullevi FK
16:21.56
SB
  
2Hanna Lindholm
16:31.70
Huddinge AIS
16:31.70
PB
  
3Olivia Weslien
17:05.88
IF Göta Karlstad
17:05.88
PB
  
4Louise Wiker
17:11.66
Hässelby SK
17:11.66
  
5Mikaela Arfwedson
17:21.50
Spårvägens FK
17:21.50
SB
  
6Johanna Larsson
17:41.85
Örgryte IS
17:41.85
  
7Alva Malmsten Nilsson
17:46.83
Upsala IF
17:46.83
  
8Rebecca Arnesson
20:00.61
IFK Växjö
20:00.61
SB
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

1Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
10:28.09
Örgryte IS
10:28.09
SB
  
2Wilma Karlsson
11:06.91
IF Göta Karlstad
11:06.91
PB
  
3Vilma Jonsson
Vilma Jonsson 99, Spårvägen
11:12.97
Spårvägens FK
11:12.97
PB
  
4Filippa Hägglund
11:24.65
Upsala IF
11:24.65
  
5Kerstin Axelsson
11:48.09
Hässelby SK
11:48.09
PB
  
6Annie Lindh
Annie Lindh 97, IFK Växjö
11:54.49
IFK Växjö
11:54.49
PB
  
7Karin Nilsson
12:12.12
Ullevi FK
12:12.12
PB
  
8Louise Nilsson
16:08.17
Huddinge AIS
16:08.17
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Amanda Hansson
14.01
Hässelby SK
14.01
SB
  
2Estelle MontlerUllevi FK
14.28
  
3Minna Svärd
14.30
IF Göta Karlstad
14.30
PB
  
4Julia Håkansson
14.70
Spårvägens FK
14.70
PB
  
5Kajsa Engblom
15.51
Huddinge AIS
15.51
  
6Siri Elofsson
Siri Elofsson 03, IFK Växjö
15.58
IFK Växjö
15.58
  
7Levina Ahlgren
15.90
Upsala IF
15.90
  
8Jenny Lestander
16.16
Örgryte IS
16.16
SB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Amanda Holmberg
59.60
Hässelby SK
59.60
SB
  
2Ebba Svantesson
59.73
Upsala IF
59.73
PB
  
3Hanna Karlsson
1:00.05
IF Göta Karlstad
1:00.05
  
4Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
1:04.27
PB
  
5Emelie Öberg
1:04.85
Ullevi FK
1:04.85
  
6Vendela Rydbäck
1:05.22
IFK Växjö
1:05.22
  
7Judith Wagersten
1:08.84
Örgryte IS
1:08.84
PB
  
8Maia Eppelin
Maia Eppelin 96, Spårvägen
1:12.42
Spårvägens FK
1:12.42
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Maja Nilsson
1.96
Örgryte IS
1.96
MR PB
  
4 SWE AT
2Sofie Skoog
1.82
IF Göta Karlstad
1.82
  
3Klara Rådbo
1.79
Hässelby SK
1.79
PB
  
4Kajsa Engblom
1.76
Huddinge AIS
1.76
PB
  
5Ellen Ekholm
1.73
Ullevi FK
1.73
SB
  
6Edda Flink
Edda Flink 03, Upsala IF
1.63
Upsala IF
1.63
  
7Lovisa Lindholm
1.63
Spårvägens FK
1.63
SB
  
8Tove Larsson
Tove Larsson 02, IFK Växjö
1.47
IFK Växjö
1.47
SB
  
1.20
1.82
1.40
1.88
1.47
1.92
1.54
1.96
1.59
1.63
1.67
1.70
1.73
1.76
1.79
Nilsson-
o
-
o
-
o
-
o
-
-
-
-
-
o
-
Skoog-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
o
xxo
Rådbo-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
o
xxo
o
Engblom-
-
-
-
-
o
o
xxo
o
xo
xxx
Ekholm-
-
-
-
-
o
xo
xxo
o
xxx

Flink-
-
o
o
o
xo
xxx




Lindholm-
-
o
o
o
xxo
xxx




Larssono
o
o
xxx







K Stav     


Final A

Final

1Angelica BengtssonHässelby SK
4.28
  
2Minna Svärd
3.98
IF Göta Karlstad
3.98
  
3Malin Dahlström
3.88
Örgryte IS
3.88
  
4Johanna Duplantis
3.78
Upsala IF
3.78
  
4Annika Jönsson
3.78
Spårvägens FK
3.78
SB
  
6Sandra Alvero
Sandra Alvero 01, IFK Växjö
3.58
IFK Växjö
3.58
SB
  
7Emelie Forsberg
3.48
Huddinge AIS
3.48
PB
  
8Ester Schenck
2.60
Ullevi FK
2.60
  
2.60
3.98
2.80
4.08
3.00
4.18
3.15
4.28
3.28
4.38
3.38
3.48
3.58
3.68
3.78
3.88
Bengtsson-
-
-
-
-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
Svärd-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
-
xxo
xo
xo
o
Dahlström-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
o
o
xxo
Duplantis-
-
-
-
-
-
o
o
o
o
xxx
Jönsson-
-
-
-
-
o
-
o
o
o
xxx
Alvero-
o
-
xo
o
xo
xo
o
xp


Forsberg-
-
o
o
xxo
xo
xo
xxx



Schenckxo
xxx









K Längd     


Final A

Final

1Kaiza Karlén
6.20w
IF Göta Karlstad
6.20w
+2.2
  
2Clara Fallenius
5.96
Hässelby SK
5.96
+1.7 PB
  
3Sandra Törnros
5.89
Spårvägens FK
5.89
+1.6
  
4Thilda SärnevångUpsala IF
5.61
+0.3 SB
  
5Elin PetterssonUllevi FK
5.57
0.0
  
6Jenny Lestander
5.43
Örgryte IS
5.43
+1.9
  
7Maja Pettersson
5.28
IFK Växjö
5.28
+0.9 SB
  
8Lisa Mårtensson
5.17
Huddinge AIS
5.17
+2.0
  
Karlén5.97
+1.1
6.20w
+2.2
x
+1.8
x
+0.6
5.99
+0.6
6.10
+0.3
Fallenius5.80
0.0
5.81
+0.3
5.96
+1.7
x
0.0
x
0.0
5.83
0.0
Törnros5.79
+0.2
x
+1.0
5.89
+1.6
5.86
+1.0
x
+0.9
5.73
0.0
Särnevång5.61
+0.3
5.51
0.0
x
+1.0
3.53
+1.2
x
+0.2
5.49
+0.7
Pettersson5.50
+1.6
5.55
+0.5
x
+0.5
x
0.0
5.57
0.0
5.34
+0.8
Lestanderx
+2.2
x
+2.0
5.38
+1.1
5.43
+1.9
Pettersson5.21
+0.4
5.28
+0.9
5.28
+1.7
5.23
+1.4
5.16
0.0
5.22
0.0
Mårtensson5.16
-0.1
5.03
+1.1
x
+0.9
5.17
+2.0
4.92
0.0
4.77
0.0
K Tresteg     


Final A

Final

1Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
13.55
Spårvägens FK
13.55
+1.4 SB
  
2Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS
13.49
+0.6
  
3Emilia Kjellberg
12.37
IF Göta Karlstad
12.37
0.0 PB
  
4Amanda Hjalmarsson
12.24
IFK Växjö
12.24
+0.8 SB
  
5Lisa Weyhenmeyer
12.03
Upsala IF
12.03
0.0
  
6Clara Fallenius
11.72
Hässelby SK
11.72
+2.0 PB
  
7Victoria JacobssonUllevi FK
11.68
+1.5
  
8Maja Björk
11.19
Huddinge AIS
11.19
0.0 PB
  
Griksaitex
+0.1
x
+0.7
x
+0.9
13.55
+1.4
x
+1.1
13.53
0.0
Abrahamsson13.05
+0.3
x
+0.4
x
0.0
13.49
+0.6
x
+0.1
x
+0.8
Kjellberg12.18
0.0
12.37
0.0
12.36
+1.1
x
0.0
12.19
+0.1
12.33
0.0
Hjalmarssonx
+0.7
11.90
+0.1
x
+1.8
12.24
+0.8
12.07
+0.1
x
0.0
Weyhenmeyer11.77
0.0
x
+0.3
x
+1.0
x
+2.3
x
+0.8
12.03
0.0
Fallenius11.09
+1.4
11.04
+0.7
11.11
+1.0
11.72
+2.0
11.63
0.0
Jacobsson11.31
0.0
11.68
+1.5
11.46
+1.0
11.31
+1.7
11.39w
+2.4
11.34
+0.8
Björk11.19
0.0
10.82
+0.6
K Kula     


Final A

Final

1Axelina Johansson
17.92
Hässelby SK
17.92
MR
  
2Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
17.67
Spårvägens FK
17.67
PB
  
4 SWE AT
3Vanessa Kamga
14.55
Upsala IF
14.55
PB
  
34 SWE AT
4Emilia Malmehed
14.17
IF Göta Karlstad
14.17
=PB
  
5Beatrice Lantz
Beatrice Lantz 97, IFK Växjö
12.79
IFK Växjö
12.79
SB
  
6Amanda Nilsson
12.16
Örgryte IS
12.16
  
7Emilia Stenström
12.11
Huddinge AIS
12.11
SB
  
8Ebba Toorell
9.69
Ullevi FK
9.69
  
Johansson16.9517.2317.4917.3817.9217.82
Lennman17.0116.9617.0416.9817.6717.43
Kamga13.91x14.5513.6713.92x
Malmehed13.54x14.0514.1613.8314.17
Lantz12.1512.1612.32x12.7912.55
Nilsson11.7211.3612.1611.40x11.05
Stenström11.3911.61x11.8512.0912.11
Toorell9.69xxxxx
K Diskus     


Final A

Final

1Caisa-Marie LindforsUpsala IF
57.46
  
2Emma Ljungberg
Emma Ljungberg 94, Spårvägen
54.83
Spårvägens FK
54.83
  
3Jennifer Rudberg
50.77
IFK Växjö
50.77
PB
  
4Frida Åkerström
50.48
Hässelby SK
50.48
SB
  
5Erica Larsson
46.79
IF Göta Karlstad
46.79
  
6Linn Hessler-BergstrandUllevi FK
36.45
SB
  
7Karolina Pedersen
34.05
Örgryte IS
34.05
SB
  
8Jennie Gregestam
29.12
Huddinge AIS
29.12
  
Lindfors56.0557.4656.3155.9351.8354.22
Ljungberg53.15x50.92x54.83x
Rudberg48.7945.41xx50.7750.18
Åkerström45.2049.7650.4848.4647.3649.09
Larsson45.6946.79x46.01xx
Hessler-Bergstrandx32.6836.3536.3936.4533.92
Pedersen33.1731.53x33.2232.3234.05
Gregestamx29.12x28.26xx
K Slägga     


Final A

Final

1Tracey AnderssonUllevi FK
65.64
  
2Eleni Larsson
Eleni Larsson 93, Spårvägen
64.22
Spårvägens FK
64.22
  
3Hillevi Carlsson
58.48
Hässelby SK
58.48
  
4Linnéa Jönsson
58.32
Upsala IF
58.32
  
5Karolina Pedersen
53.60
Örgryte IS
53.60
SB
  
6Josefin Berg
53.24
IF Göta Karlstad
53.24
SB
  
7Simone Adolfsson
36.72
Huddinge AIS
36.72
  
8Matilda Elfgaard
29.31
IFK Växjö
29.31
SB
  
Andersson62.7764.58x65.6463.38x
Larsson63.5764.22x64.03xx
Carlsson57.3758.4857.0857.6257.3156.82
Jönsson55.9852.03x58.32x56.94
Pedersen50.15xx53.6051.1952.46
Berg53.1552.3350.9553.2450.4053.02
Adolfsson36.5633.3236.4434.4336.7136.72
Elfgaardx29.31
K Spjut     


Final A

Final

1Matilda Elfgaard
53.62
IFK Växjö
53.62
PB
  
8 SWE AT
2Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, Spårvägen
49.91
Spårvägens FK
49.91
PB
  
18 SWE AT
3Carolin Näslund
47.01
IF Göta Karlstad
47.01
  
4Sofie Hammar
42.55
Ullevi FK
42.55
SB
  
5Klara Rådbo
41.47
Hässelby SK
41.47
SB
  
6Stina Jacobson
39.39
Örgryte IS
39.39
  
7Daniella Ekström
38.72
Upsala IF
38.72
SB
  
8Emilia Stenström
32.05
Huddinge AIS
32.05
  
Elfgaard50.7449.0651.3446.1952.2053.62
Thunberg42.9547.0332.54xx49.91
Näslund46.50x47.0146.2746.8145.34
Hammar40.3439.0139.3342.5538.9637.22
Rådbo37.1939.0339.48x41.4739.13
Jacobson39.3936.59x34.2139.1436.80
Ekström37.5734.3237.6034.63x38.72
Stenström32.05x30.95x27.9130.78
K 4x100 m     


Final A

Final

1Ullevi FK 
45.16
  
 Ebba Magnusson  01, Lisa Lilja  96, Matilda Hellqvist  93, Elvira Tanderud  04
2IF Göta Karlstad 
46.62
  
 Emilia Kjellberg  96, Ida Hansen  93, Minna Svärd  98, Hanna Karlsson  03
3Spårvägens FK 
46.64
  
 Maia Eppelin  96, Irene Ekelund  97, Saga Berneryd  99, Moa Hjelmer  90
4Upsala IF 
47.17
  
 Maya Bergström-Weekes  05, Gabriella Holmström  00, Ebba Svantesson  97, Klara Helander  95
5Hässelby SK 
47.92
  
 Clara Fallenius  03, Nora Lindahl  04, Jessica Östlund  93, Amanda Hansson  99
6Örgryte IS 
48.81
  
 Judith Wagersten  98, Cajsa Augustsson  02, Rebecka Abrahamsson  94, Ellen Hansson  04
7Huddinge AIS 
49.24
  
 Izabella Ripsweden  00, Sarah Karlsson  01, Alva von Gerber  00, Minna Leijonhufvud  03
8IFK Växjö 
50.13
  
 Vanja Blomberg  98, Siri Elofsson  03, Tove Larsson  02, Maja Pettersson  02