0

10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
Arena: Atleticum   Arrangör: Skånes FIF, IS Göta, Ystads IF och Heleneholms IF
Tävlande: 79 (60+19)   Starter: 92 (71+21)

Män
M 400 m     
Inne
Inne
Final A
1Andreas JönssonMalmö AI
52.48
SB
  
2Zeth Söderlund
54.46
Heleneholms IF
54.46
SB
  
3Lucas Linder
54.65
Höörs IS
54.65
  
P16 1
4Sebastian Persson
54.76
Heleneholms IF
54.76
  
Final B
1Joar Franck
54.69
Ystads IF
54.69
SB
  
P19 1
2Odin Viscomi
Odin Viscomi 09, Simrishamn
59.35
Simrishamns AIF
59.35
PB
  
P15 1
Final C
1Martin Åkerlöf ExlerIS Göta
56.16
PB
  
M45 1
2David Waller
1:01.42
Ystads IF
1:01.42
PB
  
M45 2
3Martin EdvardssonYstads IF
1:01.86
SB
  
M45 3
4Cedrik Wreme
1:05.76
IK Finish
1:05.76
SB
  
M50 1
Final D
1Caroline NorrsandYstads IF
1:04.64
SB
  
K35 1
2Emelie Lundin
Emelie Lundin 90, Helsingborg
1:05.11
IFK Helsingborg
1:05.11
SB
  
K 1
3Lillian Cardinali
1:05.17
Höörs IS
1:05.17
PB
  
F16 1
4Erika Jonasson
Erika Jonasson 88, Björnstorp
1:06.22
Björnstorps IF
1:06.22
SB
  
K35 2
Final E
1Leif Grönqvist
1:05.89
IS Göta
1:05.89
SB
  
M55 1
2Niclas Wate
Niclas Wate 73, Björnstorp
1:06.38
Björnstorps IF
1:06.38
SB
  
M50 2
3Jonas Hemgren
Jonas Hemgren 66, Björnstorp
1:06.85
Björnstorps IF
1:06.85
PB
  
M55 2
4Anders Östman
1:13.27
Genarps IF
1:13.27
PB
  
M60 1
Final F
1Lars Björkqvist
1:12.93
Björnstorps IF
1:12.93
PB
  
M65 1
2Anneli Lundblom
1:14.51
Björnstorps IF
1:14.51
SB
  
K45 1
3Susanne Ekström
1:26.78
Björnstorps IF
1:26.78
PB
  
K50 1
Final G
1Bo Andersson
1:19.64
Genarps IF
1:19.64
SB
  
M70 1
2Åke Jonson
1:27.32
Malmö AI
1:27.32
SB
  
M80 1
3Josefina Norman
1:27.91
Ystads IF
1:27.91
PB
  
K45 2
4Greger Ahnlund
1:42.19
Heleneholms IF
1:42.19
PB
  
M85 1
Final H
1Mattias LindénMalmö AI
59.97
PB
  
M40 1
2Gustav Sande
1:11.17
Genarps IF
1:11.17
PB
  
M55 3
M 3000 m     
Inne
Inne
Final A
1Mikael Seger
8:52.06
IS Göta
8:52.06
PB
  
2Axel Smith
Axel Smith 86, Björnstorp
8:57.40
Björnstorps IF
8:57.40
PB
  
M35 1
3Emil Gribbling
8:59.38
IS Göta
8:59.38
PB
  
4Karl Dannestam
Karl Dannestam 80, Björnstorp
9:11.62
Björnstorps IF
9:11.62
PB
  
M40 1
5Ahmed Abdelhamid
9:14.92
IS Göta
9:14.92
PB
  
M35 2
6Nils Holmqvist
Nils Holmqvist 99, Björnstorp
9:15.31
Björnstorps IF
9:15.31
  
7Henrik Nord
9:30.22
Ystads IF
9:30.22
SB
  
M50 1
8Max Harris
Max Harris 93, IS Göta
9:47.01
IS Göta
9:47.01
PB
  
9David Sanchez
9:54.77
IS Göta
9:54.77
PB
  
M40 2
10Simon Persson
10:10.15
Höörs IS
10:10.15
PB
  
P19 1
Final B
1Christoffer ZachrissonIS Göta
9:59.19
PB
  
M40 3
2Emil Nilsson
9:59.66
IS Göta
9:59.66
PB
  
3Joakim Smedberg
Joakim Smedberg 88, Slottsstaden RC
10:00.75
Slottsstaden RC
10:00.75
PB
  
M35 3
4Martin Edvardsson
10:07.36
Ystads IF
10:07.36
PB
  
M45 1
5Annelie Blomquist
10:08.61
IS Göta
10:08.61
PB
  
K 1
6Andreas Klingebrant
10:12.16
GF Idrott
10:12.16
PB
  
M40 4
7David Waller
10:19.84
Ystads IF
10:19.84
PB
  
M45 3
8Thomas Rödin
10:28.85
IS Göta
10:28.85
SB
  
M40 5
9Bo-Göran Nilensjö
10:40.56
IS Göta
10:40.56
SB
  
M60 1
Final C
1Per Lundqvist
10:10.48
IS Göta
10:10.48
PB
  
M45 2
2Martin Scharp
Martin Scharp 68, Malmö Löp
10:35.47
IF Malmö Löp
10:35.47
PB
  
M55 1
3Isak Kämpe
Isak Kämpe 09, Ängelholm
10:37.62
Ängelholms IF
10:37.62
PB
  
P15 1
4Mattias Stenström
10:38.89
IS Göta
10:38.89
PB
  
M35 4
5Max Lundberg
Max Lundberg 70, Björnstorp
10:48.67
Björnstorps IF
10:48.67
SB
  
M50 2
6Lars Wallin
10:49.26
IS Göta
10:49.26
PB
  
M45 4
7Henrik Dahlström
10:55.74
Söderåsens FK
10:55.74
PB
  
M40 6
8Martin Åkerlöf Exler
10:55.84
IS Göta
10:55.84
PB
  
M45 6
9Evelina Lundblad
10:56.14
Malmö AI
10:56.14
PB
  
F17 1
10Sven-Inge Lindeberg
11:00.01
IS Göta
11:00.01
SB
  
M60 2
11Anton Jönsson
11:00.99
IS Göta
11:00.99
PB
  
12Florentina Stojakovic
11:05.98
IS Göta
11:05.98
SB
  
K50 1
Final D
1Magnus Magnoy
10:53.66
IK Finish
10:53.66
PB
  
M45 5
2Patric Astrén
10:53.94
Ryssbergets IK
10:53.94
PB
  
M55 2
3Alicia Larsson
10:55.63
IS Göta
10:55.63
PB
  
F15 1
4Daniel Ohlin
Daniel Ohlin 73, Björnstorp
11:01.79
Björnstorps IF
11:01.79
PB
  
M50 3
5Håkan Ekfors
Håkan Ekfors 68, Björnstorp
11:01.97
Björnstorps IF
11:01.97
PB
  
M55 3
6Christian Daanen
11:22.70
IS Göta
11:22.70
SB
  
M65 1
7Arvid de la Motte
11:27.55
IS Göta
11:27.55
PB
  
P15 2
8Jörgen Hejde
11:34.72
Genarps IF
11:34.72
SB
  
M55 4
9Erika Jonasson
Erika Jonasson 88, Björnstorp
11:42.18
Björnstorps IF
11:42.18
PB
  
K35 1
10Fabian Tillander
11:52.28
Ystads IF
11:52.28
PB
  
P15 3
11Anders Östman
12:15.01
Genarps IF
12:15.01
PB
  
M60 3
Final E
1Lars Lindqvist
Lars Lindqvist 56, Björnstorp
11:59.43
Björnstorps IF
11:59.43
PB
  
M65 2
2Leif Grönqvist
12:17.87
IS Göta
12:17.87
PB
  
M55 5
3Marie Olsson
Marie Olsson 63, Björnstorp
12:20.33
Björnstorps IF
12:20.33
SB
  
K60 1
4Josefine Carlberg
12:22.32
IS Göta
12:22.32
PB
  
K55 1
5Jerry Olsson
Jerry Olsson 57, Björnstorp
12:30.07
Björnstorps IF
12:30.07
SB
  
M65 3
6Lars Uddbäck
Lars Uddbäck 56, Hässleholm Freeflow
12:44.94
Hässleholm Freeflow AC
12:44.94
SB
  
M65 4
7Tina Reimer
12:57.51
IS Göta
12:57.51
PB
  
K55 2
8Kajsa Hansson
Kajsa Hansson 56, Snapphanarna
13:45.62
FK Snapphanarna
13:45.62
SB
  
K65 1
9Bo Andersson
13:46.40
Genarps IF
13:46.40
SB
  
M70 1
10Dennis Due
Dennis Due 73, IS Göta
14:55.60
IS Göta
14:55.60
SB
  
M50 4
Final F
1Beatrice Gölin
13:48.73
IS Göta
13:48.73
SB
  
K50 2
2Nils H Persson
14:05.37
Heleneholms IF
14:05.37
PB
  
M75 1
3Bengt Håkansson
14:17.27
IS Göta
14:17.27
PB
  
M65 5
4Gunnar Sterner
14:36.06
Heleneholms IF
14:36.06
PB
  
M75 2
5Catarina Petersson
14:56.42
IS Göta
14:56.42
SB
  
K65 2
6Josefina Norman
15:11.32
Ystads IF
15:11.32
SB
  
K45 1
7Åke Jonson
15:13.62
Malmö AI
15:13.62
SB
  
M80 1
8Barbro Liljequist
15:51.34
Heleneholms IF
15:51.34
SB
  
K70 1
9Greger Ahnlund
16:57.69
Heleneholms IF
16:57.69
PB
  
M85 1
Marie Olsson
DNF
IS Göta
DNF
  
K55
M50 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Dennis Due
Dennis Due 73, IS Göta
8.45
IS Göta
8.45
SB
  
M80 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Åke Jonson
1.85
Malmö AI
1.85
SB
  
M80 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Åke Jonson
5.17
Malmö AI
5.17
SB