0

10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: IF Start
Tävlande: 41 (30+11)   Starter: 43 (32+11)

Män
M 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fredrik Nybäck
1:36.69
Spårvägens FK
1:36.69
PB
  
2Karl-Martin Nordling
1:37.38
IF Göta Karlstad
1:37.38
PB
  
3Pär Johansson
Pär Johansson 74, Örebro AIK
1:37.65
Örebro AIK
1:37.65
PB
  
4Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
1:39.71
Malungs SoFK
1:39.71
PB NR60
  
Final B
1Lars Lundegård
1:46.15
IF Start
1:46.15
SB
  
2Wera Falk
Wera Falk 06, KFUM Örebro
1:50.97
KFUM Örebro
1:50.97
PB
  
K 1
3Johan FredrikssonKumla SF
1:55.34
PB
  
4Emil Larsson
Emil Larsson 13, KFUM Örebro
1:57.23
13KFUM Örebro
1:57.23
PB
  
5Theodor Dahlström
Theodor Dahlström 13, KFUM Örebro
2:00.40
13KFUM Örebro
2:00.40
PB
  
Knut Ivansson
Knut Ivansson 13, KFUM Örebro
DNF
13KFUM Örebro
DNF
  
Final C
1Lukas Fagre
Lukas Fagre 13, KFUM Örebro
2:01.71
13KFUM Örebro
2:01.71
PB
  
2Rebecca Strid
Rebecca Strid 13, KFUM Örebro
2:04.02
13KFUM Örebro
2:04.02
  
K 1
3Wilgot Nordvall
Wilgot Nordvall 13, KFUM Örebro
2:07.52
13KFUM Örebro
2:07.52
  
4Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
2:10.48
Stocksäters IF
2:10.48
  
K 2
5Filippa Ehrling
2:14.36
Stocksäters IF
2:14.36
PB
  
K 3
6Amanda Brånn
Amanda Brånn 13, KFUM Örebro
2:25.48
13KFUM Örebro
2:25.48
PB
  
K 4
7Rut Johansson
Rut Johansson 13, KFUM Örebro
2:26.64
13KFUM Örebro
2:26.64
PB
  
K 5
8Alfred Luthman
Alfred Luthman 15, Stocksäter
2:27.86
15Stocksäters IF
2:27.86
PB
  
M 2000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Christoffer Skantz
5:57.58
IF Göta Karlstad
5:57.58
PB
  
2Måns Dahlberg
6:17.27
IF Start
6:17.27
PB
  
3Elias Zika
6:18.57
IF Start
6:18.57
SB
  
4Karl Wilenius
Karl Wilenius 85, Lidköpings VSK
6:19.13
Lidköpings VSK
6:19.13
SB
  
5Anders Montén
6:20.03
IF Start
6:20.03
PB
  
6Rodney HundermarkIFK Nora
6:26.32
PB
  
7Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
6:36.76
Malungs SoFK
6:36.76
SB
  
Final B
1Albin Wallgren
6:55.38
Åsbro GoIF
6:55.38
PB
  
2Emma Reinhed LiljeqvistIF Start
6:58.46
PB
  
K 1
3Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
6:59.15
KFUM Örebro
6:59.15
PB
  
4Rasmus Andersson
6:59.49
Örebro AIK
6:59.49
PB
  
5Henrik Hellborg
6:59.70
Örebro AIK
6:59.70
PB
  
6Mikael Hansson
7:01.68
IF Start
7:01.68
PB
  
7Marie Dasler
7:08.13
IF Start
7:08.13
SB NR55
  
K 2
8Johan FredrikssonKumla SF
7:31.22
PB
  
9Oskar Granberg
Oskar Granberg 13, KFUM Örebro
7:36.20
13KFUM Örebro
7:36.20
PB
  
10Karl Kind
Karl Kind 90, Örebro AIK
7:44.02
Örebro AIK
7:44.02
PB
  
11Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
7:51.90
Östansjö SK
7:51.90
SB
  
K 3
Final C
1Jonas Blomqvist
7:40.28
Örebro AIK
7:40.28
PB
  
2Roger SköldqvistIF Start
8:23.85
SB
  
3Tuwa Montén
8:27.05
IF Start
8:27.05
PB
  
K 4
4Lars Karlsson
Lars Karlsson 64, Östansjö SK
8:44.25
Östansjö SK
8:44.25
SB
  
5Nathan Ingemarsson
Nathan Ingemarsson 13, KFUM Örebro
8:56.99
13KFUM Örebro
8:56.99
PB
  
6Edith Janegren
9:16.39
OK Tisaren
9:16.39
PB
  
K 5
7Olle Janegren
Olle Janegren 14, Tisaren
9:16.47
14OK Tisaren
9:16.47
PB