0

10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
Arena: Sollentuna Friidrottshall   Arrangör: Turebergs FK
Tävlande: 112 (51+61)   Starter: 161 (68+93)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oscar Heaton
7.47
Huddinge AIS
7.47
  
2Simon Lindström
7.50
Turebergs FK
7.50
  
3Diego Snayers
Diego Snayers 88, RSA
7.73
88RSA
7.73
  
4Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
7.73
Turebergs FK
7.73
  
5Max Unger
7.81
IF Linnéa
7.81
  
6Mårten Skogman
7.84
Spårvägens FK
7.84
  
7Anton Wärre
7.94
Danderyds SK
7.94
PB
  
Alexander MickelsonTurebergs FK
DQ
  
Heat 1
1Alexander MickelsonTurebergs FK
7.31
PB
q
  
2Oscar Heaton
7.45
Huddinge AIS
7.45
SB
q
  
3Simon Lindström
7.49
Turebergs FK
7.49
q
  
4Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
7.69
Turebergs FK
7.69
PB
q
  
5Mårten Skogman
7.79
Spårvägens FK
7.79
SB
q
  
6Max Unger
7.81
IF Linnéa
7.81
q
  
Heat 2
1Diego Snayers
Diego Snayers 88, RSA
7.63
88RSA
7.63
PB
q
  
2Oskar Arrhén
8.08
Turebergs FK
8.08
PB
  
2Stellan Back
8.08
Turebergs FK
8.08
SB
  
4Gabriel Melander
8.10
Turebergs FK
8.10
  
5Fredrik Lindgren
8.24
Spårvägens FK
8.24
  
6Alexander CederrothTurebergs FK
8.36
  
Heat 3
1Anton Wärre
7.97
Danderyds SK
7.97
PB
q
  
2Love Lindberg
8.28
Turebergs FK
8.28
PB
  
3Hans Säll
Hans Säll 61, Tureberg
8.87
Turebergs FK
8.87
  
4Elmer Engrup KlevardTurebergs FK
9.32
  
5Florian Lindberg
9.88
Turebergs FK
9.88
  
6Bengt O Hallberg
11.88
IFK Lidingö
11.88
  
M 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
24.52
Turebergs FK
24.52
PB
  
2Mårten Skogman
24.92
Spårvägens FK
24.92
SB
  
Gabriel MelanderTurebergs FK
DQ
  
Final B
1Victor Jakobson
25.67
Danderyds SK
25.67
PB
  
2Alfred Boström
25.81
Hässelby SK
25.81
PB
  
3Henrik Tegnér
Henrik Tegnér 70, Spårvägen
25.96
Spårvägens FK
25.96
  
Final C
1Anton Wärre
26.34
Danderyds SK
26.34
PB
  
2Karl Pell
Karl Pell 09, Hässelby
26.59
Hässelby SK
26.59
PB
  
3Fredrik Lindgren
27.40
Spårvägens FK
27.40
  
Final D
1Alexander CederrothTurebergs FK
26.84
PB
  
2Hans Säll
Hans Säll 61, Tureberg
27.79
Turebergs FK
27.79
  
Erik HåkanssonTurebergs FK
DQ
  
Final E
1Samuel Petersen
27.94
Turebergs FK
27.94
PB
  
2Bobbie Baars
28.16
Turebergs FK
28.16
SB
  
3Mathias Lindgren
28.28
Turebergs FK
28.28
PB
  
Final F
1Love Lindberg
26.60
Turebergs FK
26.60
PB
  
2Erik Rosenberg
26.92
Turebergs FK
26.92
PB
  
3Florian Lindberg
34.09
Turebergs FK
34.09
PB
  
M 400 m     
Inne
Inne
Final A
1Habtom Asgede
48.82
Turebergs FK
48.82
PB
  
2Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
49.63
  
3Robin Isaksson
50.65
Turebergs FK
50.65
  
Final B
1Robin Göransson
53.07
Turebergs FK
53.07
PB
  
2Tor Agnvall
55.54
Turebergs FK
55.54
PB
  
M 800 m     
Inne
Inne
Final A
1Rickard Pell
2:03.63
Hässelby SK
2:03.63
SB
  
2Michael Negasi
2:08.33
Turebergs FK
2:08.33
PB
  
3Fredrik Nybäck
2:09.35
Spårvägens FK
2:09.35
PB
  
4Noah Busch
Noah Busch 05, Danderyd
2:09.58
Danderyds SK
2:09.58
PB
  
5Oliver Persson
2:11.12
Danderyds SK
2:11.12
PB
  
6Philip Persson
2:12.51
Danderyds SK
2:12.51
PB
  
7Love Ahlepil
2:18.04
Turebergs FK
2:18.04
PB
  
Final B
1William Davidsson ErikssonDanderyds SK
2:12.75
PB
  
2Daniel Förberg
2:22.30
Fredrikshofs FIF
2:22.30
  
3Gustav Svensson DrobnyDanderyds SK
2:24.04
  
4Björn Axelsson
2:27.25
Turebergs FK
2:27.25
SB
  
5Roger Reinhold
Roger Reinhold 61, Spårvägen
2:30.62
Spårvägens FK
2:30.62
SB
  
Fredrik Eckerström
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final C
1Ben Davidsson
2:24.20
Turebergs FK
2:24.20
PB
  
2Viktor Berg
2:28.42
Turebergs FK
2:28.42
  
3Christian Josefsson
2:31.34
Turebergs FK
2:31.34
PB
  
4Sergej Nikolajev
2:35.82
Hässelby SK
2:35.82
PB
  
5Hans Tove
Hans Tove 57, Spårvägen
2:36.49
Spårvägens FK
2:36.49
SB
  
6Noel Henriksson
2:59.42
Turebergs FK
2:59.42
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maya Bergström-WeekesUpsala IF
7.85
  
2Emmie Wedin
8.04
Turebergs FK
8.04
  
3Elisabeth Teearu
8.07
Turebergs FK
8.07
  
4Clara Spangenberg
8.10
Upsala IF
8.10
  
5Victoria DavidssonHuddinge AIS
8.13
  
6Tuva Lindqvist
Tuva Lindqvist 02, Spårvägen
8.16
Spårvägens FK
8.16
  
7Anna Björkstedt
8.17
Spårvägens FK
8.17
=SB
  
8Helen Hermundstad
8.29
Spårvägens FK
8.29
  
Heat 1
1Maya Bergström-WeekesUpsala IF
7.70
SB
q
  
2Tuva Lindqvist
Tuva Lindqvist 02, Spårvägen
8.01
Spårvägens FK
8.01
=SB
q
  
3Emmie Wedin
8.08
Turebergs FK
8.08
q
  
4Victoria DavidssonHuddinge AIS
8.12
q
  
5Elisabeth Teearu
8.15
Turebergs FK
8.15
q
  
6Clara Spangenberg
8.17
Upsala IF
8.17
q
  
7Anna Björkstedt
8.22
Spårvägens FK
8.22
q
  
8Livia Salov KlaessonHässelby SK
8.33
  
Heat 2
1Helen Hermundstad
8.23
Spårvägens FK
8.23
SB =NR50
q
  
2Emilie EkmanTäby IS
8.34
  
3Maja Envall
8.37
Turebergs FK
8.37
  
4Tilde Norrbrand
8.41
Turebergs FK
8.41
SB
  
5Julia Sandler DjerfTurebergs FK
8.57
  
6Stella Nylén
8.67
Bromma IF
8.67
  
7Ulrika Evjen
Ulrika Evjen 74, Spårvägen
8.67
Spårvägens FK
8.67
  
Heat 3
1Anneli Virenius BergsjöVallentuna FK
8.65
SB NR55
  
2Ester DanielssonIF Linnéa
8.89
PB
  
3Stina Sjöström
8.92
Turebergs FK
8.92
  
4Emelie Lu
Emelie Lu 10, Tureberg
9.07
Turebergs FK
9.07
  
5Alba Tell
9.10
IF Linnéa
9.10
PB
  
6Alma Rydén
9.16
IF Linnéa
9.16
  
7Rebecca Kruus
9.21
Turebergs FK
9.21
SB
  
Heat 4
1Alva Lundström
9.02
Turebergs FK
9.02
PB
  
2Clara GruvfältIF Linnéa
9.23
PB
  
3Bianca Borgman
9.45
IF Linnéa
9.45
  
4Elin Dittmer
9.55
Turebergs FK
9.55
  
5Corinne CederrothTurebergs FK
9.55
  
6Ella Ljungquist
9.66
Turebergs FK
9.66
  
7Audrey Coan
9.71
Turebergs FK
9.71
PB
  
8Hanna Gruber
9.78
Turebergs FK
9.78
  
Heat 5
1Wilma Lagander
9.20
Turebergs FK
9.20
PB
  
2Livia Sandström
9.85
Turebergs FK
9.85
  
3Isabelle Rex
9.87
Turebergs FK
9.87
  
4Sanni Forsberg
10.08
Turebergs FK
10.08
PB
  
5Gunnel Tolfes
10.25
Turebergs FK
10.25
  
6Kerstin Sjöqvist
11.05
Upsala IF
11.05
SB
  
7Maria Björkman
11.12
Turebergs FK
11.12
  
K 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Linnéa Frobe
24.62
Täby IS
24.62
SB
  
2Klara Helander
25.24
Upsala IF
25.24
  
3Evelina Hamos
26.02
Täby IS
26.02
  
Final B
1Tuva Lindqvist
Tuva Lindqvist 02, Spårvägen
26.00
Spårvägens FK
26.00
PB
  
2Ebba SjöströmTäby IS
26.10
PB
  
3Helen Hermundstad
26.68
Spårvägens FK
26.68
  
Final C
1Linn Adolfsson
26.44
Hässelby SK
26.44
PB
  
2Carolina Calvo
Carolina Calvo 07, AUT
27.72
07AUT
27.72
  
3Elin Aneby
Elin Aneby 10, Tureberg
28.33
Turebergs FK
28.33
  
Final D
1Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
27.50
Turebergs FK
27.50
PB
  
2Emma Håkansson
28.49
Turebergs FK
28.49
  
Linda Pimmeshofer
DQ
Spårvägens FK
DQ
  
Final E
1Hedda Mossberg
28.97
IF Linnéa
28.97
PB
  
2Stina Sjöström
29.27
Turebergs FK
29.27
  
3Anneli Virenius BergsjöVallentuna FK
29.57
  
Final F
1Estelle GobitschekBromma IF
28.92
PB
  
2Ester Danielsson
29.29
IF Linnéa
29.29
PB
  
Alba Tell
DNS
IF Linnéa
DNS
  
Final G
1Wilma Lagander
30.02
Turebergs FK
30.02
PB
  
2Clara Gruvfält
30.93
IF Linnéa
30.93
PB
  
3Isabelle Rex
33.14
Turebergs FK
33.14
  
Final H
1Corinne Cederroth
32.00
Turebergs FK
32.00
PB
  
2Sanni Forsberg
32.88
Turebergs FK
32.88
PB
  
3Livia Sandström
33.05
Turebergs FK
33.05
PB
  
Final I
1Gunnel Tolfes
33.13
Turebergs FK
33.13
SB
  
2Nova Borensjö
33.19
Turebergs FK
33.19
PB
  
3Ulla Karnebäck
37.03
Turebergs FK
37.03
SB
  
Final J
1Alma Rydén
31.24
IF Linnéa
31.24
PB
  
2Ella Ljungquist
32.41
Turebergs FK
32.41
PB
  
3Hanna Gruber
33.48
Turebergs FK
33.48
PB
  
4Maria Björkman
40.00
Turebergs FK
40.00
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maja Envall
1:00.04
Turebergs FK
1:00.04
PB
  
2Estelle GobitschekBromma IF
1:03.56
PB
  
3Suzanne Lesage
1:04.41
Bromma IF
1:04.41
PB
  
4Kerstin Sjöqvist
1:23.56
Upsala IF
1:23.56
  
K 800 m     
Inne
Inne
Final A
1Freja Kagevik
2:19.65
Turebergs FK
2:19.65
  
2Freja Ahlepil
2:20.39
Turebergs FK
2:20.39
PB
  
3Moa Kjöraas
2:20.68
Turebergs FK
2:20.68
PB
  
4Alice Berg
Alice Berg 02, Tureberg
2:25.64
Turebergs FK
2:25.64
  
5Ebba Wetterberg
2:27.76
Bromma IF
2:27.76
PB
  
6Mia Lagerström
2:29.92
Turebergs FK
2:29.92
PB
  
7Liva Gustavsson
2:36.59
Spårvägens FK
2:36.59
  
Final B
1Nova Borensjö
2:38.13
Turebergs FK
2:38.13
  
2Camilla Wiech
2:39.33
Turebergs FK
2:39.33
PB
  
3Meja Kjöraas
2:47.23
F Bålsta IK
2:47.23
  
4Gunnel Tolfes
2:55.43
Turebergs FK
2:55.43
  
5Ulla Karnebäck
3:13.61
Turebergs FK
3:13.61
SB
  
Alva LundströmTurebergs FK
DNF