0

2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
Arena: Friidrottshallen   Arrangör: IS Göta
Tävlande: 61 (50+11)   Starter: 61 (50+11)

Män
M 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Michael Hansson
2:40.51
IS Göta
2:40.51
SB
  
2Emil Gribbling
2:43.71
IS Göta
2:43.71
PB
  
3Henrik Nord
2:46.12
Ystads IF
2:46.12
PB
  
4Johan Alfvén
Johan Alfvén 74, Björnstorp
2:51.10
Björnstorps IF
2:51.10
PB
  
5Stefan Jönsson
2:51.59
Höganäs FF
2:51.59
PB
  
6Martin Åkerlöf ExlerIS Göta
2:55.70
PB
  
7Andreas Tjellander
3:00.23
IS Göta
3:00.23
SB
  
Final B
1Eric Andersson
3:03.69
IS Göta
3:03.69
  
2Andreas Nilsson
3:05.87
IS Göta
3:05.87
PB
  
3Martin EdvardssonYstads IF
3:06.45
PB
  
4David Waller
3:07.11
Ystads IF
3:07.11
PB
  
5Mikael Stagling
3:08.08
IS Göta
3:08.08
SB
  
6Annelie Blomquist
3:08.16
IS Göta
3:08.16
PB
  
K 1
7Thomas Rödin
3:12.39
IS Göta
3:12.39
SB
  
Final C
1Elias Bengtsson
3:09.13
IS Göta
3:09.13
PB
  
2Lars Wallin
3:15.06
IS Göta
3:15.06
PB
  
3Marcus Johannesson
3:15.36
IS Göta
3:15.36
PB
  
4Andreas Strandberg
3:15.51
IS Göta
3:15.51
SB
  
5Alicia Larsson
3:16.23
IS Göta
3:16.23
  
K 1
6Sven-Inge Lindeberg
3:21.76
IS Göta
3:21.76
PB
  
7Christian Skantze
3:22.44
IS Göta
3:22.44
PB
  
Final D
1Robert Svensson
Robert Svensson 84, Terrible Tuesday
3:04.31
Terrible Tuesdays AC
3:04.31
PB
  
2Francis Dignan
3:04.68
IS Göta
3:04.68
PB
  
3Ertan Isikli
3:13.29
IS Göta
3:13.29
PB
  
4Anton Jönsson
3:15.95
IS Göta
3:15.95
PB
  
5Patrik Olsson
3:19.32
IS Göta
3:19.32
PB
  
6Mattias Carlsson
3:26.24
IS Göta
3:26.24
SB
  
Fredrik Aplander RosencrantzIS Göta
DNF
  
Final E
1Daniel Ohlin
Daniel Ohlin 73, Björnstorp
3:14.54
Björnstorps IF
3:14.54
PB
  
2Tristan Routh
3:16.99
IS Göta
3:16.99
PB
  
3Leif Grönqvist
3:19.59
IS Göta
3:19.59
PB
  
4Peter Hagberg
3:20.66
IS Göta
3:20.66
SB
  
5Arvid de la Motte
3:23.91
IS Göta
3:23.91
PB
  
6Jörgen Hejde
3:25.21
Genarps IF
3:25.21
PB
  
7Alf Ek
Alf Ek 60, Björnstorp
3:28.36
Björnstorps IF
3:28.36
PB
  
Final F
1Bujar Bega
Bujar Bega 83, IS Göta
3:21.70
IS Göta
3:21.70
PB
  
2Niklas Lovén
3:27.43
IS Göta
3:27.43
PB
  
3Marcus Jansson
3:29.89
IS Göta
3:29.89
SB
  
4Anders Jönzon
3:32.36
IS Göta
3:32.36
PB
  
5Christian Malmros
3:33.01
IS Göta
3:33.01
PB
  
6Jennie Lorentsson
3:35.42
IS Göta
3:35.42
PB
  
K 1
7Märtha Ots
3:41.79
IS Göta
3:41.79
PB
  
K 2
Final G
1Thomas Nilson
3:42.40
IS Göta
3:42.40
SB
  
2Jerry Olsson
Jerry Olsson 57, Björnstorp
3:45.81
Björnstorps IF
3:45.81
PB
  
3Lars Lindqvist
Lars Lindqvist 56, Björnstorp
3:46.90
Björnstorps IF
3:46.90
PB
  
4Niclas Holger Öman
3:48.46
IS Göta
3:48.46
PB
  
5Tina Reimer
3:48.75
IS Göta
3:48.75
PB
  
K 1
6Bo Andersson
3:58.47
Genarps IF
3:58.47
SB
  
Final H
1Hektor Bega
Hektor Bega 14, IS Göta
3:47.04
14IS Göta
3:47.04
PB
  
2Anders Kristensson
3:51.89
Turebergs FK
3:51.89
PB
  
3Lars Uddbäck
Lars Uddbäck 56, Hässleholm Freeflow
3:52.71
Hässleholm Freeflow AC
3:52.71
PB
  
4Johan Bengtsson
4:01.27
IS Göta
4:01.27
PB
  
5Jonny Hansson
Jonny Hansson 56, Helsingborgs LK
4:05.26
Helsingborgs LK-92
4:05.26
SB
  
6Monica Andersson
4:06.29
IS Göta
4:06.29
SB
  
K 1
7Beatrice Gölin
4:08.50
IS Göta
4:08.50
SB
  
K 2
Final I
1Stefan Magnusson
3:38.40
Heleneholms IF
3:38.40
PB
  
2Katarina Hansson
4:17.21
Björnstorps IF
4:17.21
PB
  
K 1
3Marie Olsson
4:19.43
IS Göta
4:19.43
SB
  
K 2
4Catarina Petersson
4:34.28
IS Göta
4:34.28
PB
  
K 3
5Åke Jonson
4:34.92
Malmö AI
4:34.92
SB
  
6Britt-Mari Fagertun
5:01.34
IS Göta
5:01.34
SB
  
K 4