0

2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
Arena: Sätra Friidrottshall   Arrangör: Hässelby SK
Tävlande: 242 (111+131)   Starter: 616 (294+322)

Män
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mustapha Jagana
7.60
Spårvägens FK
7.60
PB
  
2Max Unger
7.74
IF Linnéa
7.74
PB
  
3Nicholas Chang
7.76
Hammarby IF
7.76
  
4Alfred Boström
7.93
Hässelby SK
7.93
PB
  
5Eli Bashor
Eli Bashor 09, Södertälje IF
8.19
Södertälje IF
8.19
PB
  
6Fritiof Wärn
8.22
Hässelby SK
8.22
  
7Axel Alberts
8.25
Hammarby IF
8.25
  
8Eddie Carlsten
8.47
Hässelby SK
8.47
  
Heat 1
1Max Unger
7.90
IF Linnéa
7.90
q
  
2Axel Alberts
8.06
Hammarby IF
8.06
PB
q
  
3Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
8.49
Spårvägens FK
8.49
PB
  
4Albin Berglund
8.50
Hässelby SK
8.50
  
5Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
8.77
  
6Murthatha Altmymy
9.44
Spårvägens FK
9.44
PB
  
Heat 2
1Alfred Boström
8.05
Hässelby SK
8.05
PB
q
  
2Fritiof Wärn
8.07
Hässelby SK
8.07
q
  
3Bobo Sewall Bärnarp
8.53
Spårvägens FK
8.53
PB
  
4Svante Djurstedt
8.57
Hammarby IF
8.57
PB
  
5Eyuel Tibebu Terfa
10.51
Spårvägens FK
10.51
SB
  
Heat 3
1Nicholas Chang
7.68
Hammarby IF
7.68
q
  
2Eli Bashor
Eli Bashor 09, Södertälje IF
8.25
Södertälje IF
8.25
PB
q
  
3Victor Herge
8.39
Bromma IF
8.39
=PB
  
4Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
9.16
Mälarhöjdens IK
9.16
PB
  
5Filip Fogde
Filip Fogde 10, Spårvägen
9.21
Spårvägens FK
9.21
PB
  
6Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
9.21
Spårvägens FK
9.21
PB
  
Heat 4
1Mustapha Jagana
7.68
Spårvägens FK
7.68
q
  
2Eddie Carlsten
8.36
Hässelby SK
8.36
=PB
q
  
3Olov Rosvall KlehnIF Linnéa
8.56
  
4Isak Söderhäll
8.79
Hässelby SK
8.79
  
5Julian Boman
9.51
Hammarby IF
9.51
PB
  
6Rafael Diseborn
9.78
Spårvägens FK
9.78
  
P15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alvin Daniels
3:03.30
Hässelby SK
3:03.30
PB
  
2Eli Bashor
Eli Bashor 09, Södertälje IF
3:25.69
Södertälje IF
3:25.69
PB
  
3Noel Hedman
3:30.14
Huddinge AIS
3:30.14
PB
  
4Fabian Freding
3:35.42
Täby IS
3:35.42
PB
  
5Eddie Carlsten
3:38.22
Hässelby SK
3:38.22
PB
  
6Oliver Trigarsky
3:43.94
Spårvägens FK
3:43.94
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nicholas Chang
9.29
Hammarby IF
9.29
  
2Moritz Bruch
9.80
Hässelby SK
9.80
  
3Alvin Daniels
10.01
Hässelby SK
10.01
  
4Tristan Back
10.69
Turebergs FK
10.69
PB
  
5Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
12.02
Spårvägens FK
12.02
PB
  
6Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
12.11
Spårvägens FK
12.11
PB
  
7Julian Boman
12.42
Hammarby IF
12.42
  
Heat 1
1Moritz Bruch
9.58
Hässelby SK
9.58
PB
q
  
2Alvin Daniels
9.87
Hässelby SK
9.87
PB
q
  
3Tristan Back
10.70
Turebergs FK
10.70
PB
q
  
4Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
12.06
Spårvägens FK
12.06
PB
q
  
5Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
12.28
Spårvägens FK
12.28
PB
q
  
6Julian Boman
12.38
Hammarby IF
12.38
PB
q
  
Heat 2
1Nicholas Chang
9.25
Hammarby IF
9.25
PB
q
  
2Oskar Liwell
Oskar Liwell 09, Södertälje IF
9.78
Södertälje IF
9.78
PB
q
  
3Svante Djurstedt
12.41
Hammarby IF
12.41
PB
  
4Eyuel Tibebu Terfa
14.51
Spårvägens FK
14.51
PB
  
P15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Leon Bermhed
Leon Bermhed 10, Tjalve FIF
3.45
Tjalve FIF
3.45
  
2Oskar Liwell
Oskar Liwell 09, Södertälje IF
3.35
Södertälje IF
3.35
  
3Samuel Härkegård WulffMälarhöjdens IK
3.15
  
4Tristan Back
2.65
Turebergs FK
2.65
  
5Fritiof Wärn
2.35
Hässelby SK
2.35
  
6Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
2.25
  
2.00
3.15
2.15
3.25
2.25
3.35
2.35
3.45
2.45
3.60
2.55
2.65
2.75
Bermhed-
-
-
xo
-
-
-
xxo
-
xxx
-
-
-
Liwell-
xo
-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
-
Härkegård Wulff-
o
-
-
-
xxx
-
-
-
-
-
Back-
-
-
-
-
xxo
xxo
xxx
Wärn-
xxo
o
o
-
xxx


Klingvall Berglundo
o
o
-
xxx



Final B
1Ebbe Engström
2.35
Hässelby SK
2.35
PB
  
2Hugo Oliveira
2.35
Hanvikens SK
2.35
PB
  
3Tage Niklasson
2.05
Hammarby IF
2.05
PB
  
4Olek Szulkin
1.95
Hammarby IF
1.95
PB
  
5Sebastian Kotte
1.95
Hammarby IF
1.95
PB
  
6Victor Herge
1.95
Bromma IF
1.95
  
1.55
2.35
1.65
2.45
1.75
1.85
1.95
2.05
2.15
2.25
Engström-
o
-
xxx
-
-
-
xxo
o
o
Oliveira-
xxo
-
xxx
o
-
o
o
o
xo
Niklassonxo
o
o
o
o
xo
xxx

Szulkino
xo
o
o
o
xxx


Kotteo
o
o
xxo
xo
xxx


Herge-
-
xo
xxo
xo
xxx


Final C
1Marlon Rodriguez ÅhrbergSpårvägens FK
2.15
PB
  
2Alexander Göthesson SignalHässelby SK
1.95
PB
  
3Ivar Jansson CederholmHässelby SK
1.75
PB
  
4Axel Barratt-Due
1.65
Hammarby IF
1.65
PB
  
5Willem Hertz
1.35
Hässelby SK
1.35
=PB
  
6Melker Atthem
1.10
Hässelby SK
1.10
PB
  
1.10
1.95
1.25
2.05
1.35
2.15
1.45
2.25
1.55
1.65
1.75
1.85
Rodriguez Åhrberg-
o
-
o
-
o
-
xxx
o
o
o
xo
Göthesson Signal-
xo
-
xxx
-
o
o
o
o
o
Jansson Cederholm-
o
o
o
o
xo
xxo
xxx
Barratt-Due-
xo
o
o
o
xo
xxx

Hertzo
o
o
xxx




Atthemxxo
xxx






P15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanwen Dong
5.70
Turebergs FK
5.70
PB
  
2Moritz Bruch
5.53
Hässelby SK
5.53
PB
  
3Nicholas Chang
5.47
Hammarby IF
5.47
  
4Jonathan Dalid
5.15
Turebergs FK
5.15
  
5Fritiof Wärn
5.11
Hässelby SK
5.11
  
6Max Unger
5.03
IF Linnéa
5.03
  
7Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
4.94
Spårvägens FK
4.94
PB
  
8Eli Bashor
Eli Bashor 09, Södertälje IF
4.87
Södertälje IF
4.87
PB
  
9Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
4.79
Hässelby SK
4.79
  
10Axel Alberts
4.79
Hammarby IF
4.79
  
11Alvin Daniels
4.67
Hässelby SK
4.67
  
12Albin Berglund
4.30
Hässelby SK
4.30
  
13Eddie Carlsten
4.04
Hässelby SK
4.04
  
14Oliver Trigarsky
3.67
Spårvägens FK
3.67
PB
  
Dong5.705.635.345.555.534.00
Bruch5.254.925.015.265.405.53
Chang5.195.235.475.345.28
Dalid4.934.925.065.045.154.86
Wärn4.615.105.115.065.10
Unger4.895.03
Skantz4.624.94x3.844.864.78
Bashor4.874.794.65
Dahl4.794.794.67
Alberts4.604.794.61
Daniels4.664.594.67
Berglund4.174.30x
Carlsten4.041.59
Trigarsky3.603.673.22
Final B
1Bobo Sewall Bärnarp
4.88
Spårvägens FK
4.88
PB
  
2Isak Söderhäll
4.35
Hässelby SK
4.35
  
3Svante Djurstedt
4.34
Hammarby IF
4.34
  
4Ebbe Engström
4.28
Hässelby SK
4.28
  
5Filip Fogde
Filip Fogde 10, Spårvägen
4.12
Spårvägens FK
4.12
PB
  
6Oliver Wallbom
4.04
Hanvikens SK
4.04
  
7Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
4.00
Mälarhöjdens IK
4.00
  
8Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
3.82
Spårvägens FK
3.82
  
9Julian Boman
3.65
Hammarby IF
3.65
PB
  
Sewall Bärnarp4.88x4.674.864.654.03
Söderhäll4.154.354.30
Djurstedt4.203.914.34
Engströmx4.244.28
Fogdex4.104.12
Wallbom4.014.043.78
Formanek4.003.68x
Gassama3.823.80
Bomanxx3.65
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
12.44
PB
  
2Fritiof Wärn
10.63
Hässelby SK
10.63
PB
  
3Svante Djurstedt
9.20
Hammarby IF
9.20
PB
  
4Eddie Carlsten
8.65
Hässelby SK
8.65
  
5Liam Canstrén
Liam Canstrén 09, Södertälje IF
8.25
Södertälje IF
8.25
PB
  
6Tristan Back
7.93
Turebergs FK
7.93
  
7Anton Kruse
7.89
Turebergs FK
7.89
PB
  
8Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
7.71
Spårvägens FK
7.71
  
9Ebbe Engström
7.14
Hässelby SK
7.14
  
10Julian Boman
6.76
Hammarby IF
6.76
PB
  
Klingvall Berglundx11.7511.76x12.44x
Wärn10.4710.6310.1810.629.7510.20
Djurstedt9.208.368.618.058.568.65
Carlsten8.36x8.598.65xx
Canstrén7.907.757.897.457.658.25
Back7.757.73x7.747.93x
Krusex7.756.717.007.897.29
Skantz7.205.937.507.017.697.71
Engström7.14
Boman6.216.766.40
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anton Svalstedt
8.12
Huddinge AIS
8.12
=PB
  
2Neo Rämö
Neo Rämö 11, Spårvägen
8.77
Spårvägens FK
8.77
PB
  
3Tage Niklasson
8.85
Hammarby IF
8.85
PB
  
4Elwin Hagy-Zade
Elwin Hagy-Zade 11, Södertälje IF
8.88
Södertälje IF
8.88
  
5Olof Sundquist JangertSpårvägens FK
8.97
PB
  
6Victor Furuskär
9.19
Spårvägens FK
9.19
PB
  
7Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
9.38
Hässelby SK
9.38
  
8Erik Sahlén MartinBromma IF
9.67
  
Heat 1
1Neo Rämö
Neo Rämö 11, Spårvägen
8.80
Spårvägens FK
8.80
=PB
q
  
2Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
9.13
Hässelby SK
9.13
q
  
3Victor Furuskär
9.27
Spårvägens FK
9.27
q
  
4Axel Barratt-Due
9.27
Hammarby IF
9.27
  
5Olek Szulkin
9.57
Hammarby IF
9.57
  
6Alexander Göthesson SignalHässelby SK
9.67
PB
  
7Hannes Nordin
9.72
IFK Lidingö
9.72
PB
  
8Samuel Wondimagegnehu
10.28
Spårvägens FK
10.28
PB
  
Heat 2
1Elwin Hagy-Zade
Elwin Hagy-Zade 11, Södertälje IF
8.79
Södertälje IF
8.79
q
  
2Tage Niklasson
8.88
Hammarby IF
8.88
PB
q
  
3Erik Sahlén MartinBromma IF
8.92
PB
q
  
4Ivar Jansson CederholmHässelby SK
9.38
  
5Pontus Bergkvist
9.49
Turebergs FK
9.49
PB
  
6Melker Atthem
10.00
Hässelby SK
10.00
  
7Zakarias El Amri
10.10
Spårvägens FK
10.10
PB
  
Heat 3
1Anton Svalstedt
8.18
Huddinge AIS
8.18
q
  
2Olof Sundquist JangertSpårvägens FK
9.05
q
  
3Hugo Ahlberg
9.33
Bromma IF
9.33
=PB
  
4Ivar Steinbergs
9.41
Huddinge AIS
9.41
SB
  
5Arthur Ljunggren
9.51
Turebergs FK
9.51
  
6Willem Hertz
10.27
Hässelby SK
10.27
  
7Felix Widberg
10.44
Hässelby SK
10.44
PB
  
P13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Pontus Bergkvist
2:54.79
Turebergs FK
2:54.79
SB
  
2Algot Lorentzon
2:59.30
Tullinge FI
2:59.30
PB
  
3Willem Hertz
3:00.02
Hässelby SK
3:00.02
PB
  
4Zakarias El Amri
3:07.59
Spårvägens FK
3:07.59
PB
  
5Oscar Engberg
Oscar Engberg 11, Södertälje IF
3:10.32
Södertälje IF
3:10.32
  
6Samuel Wondimagegnehu
3:13.90
Spårvägens FK
3:13.90
PB
  
7Felix Widberg
3:17.16
Hässelby SK
3:17.16
PB
  
Final B
1Neo Rämö
Neo Rämö 11, Spårvägen
2:29.97
Spårvägens FK
2:29.97
  
2Hugo Oliveira
2:31.55
Hanvikens SK
2:31.55
  
3René Öhlund KarboubBromma IF
2:33.14
  
4Olof Sundquist Jangert
2:35.67
Spårvägens FK
2:35.67
PB
  
5Ivar Jansson Cederholm
2:43.76
Hässelby SK
2:43.76
PB
  
6Victor Furuskär
2:43.80
Spårvägens FK
2:43.80
PB
  
7Arthur Ljunggren
2:51.49
Turebergs FK
2:51.49
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Axel Barratt-Due
10.89
Hammarby IF
10.89
  
2Sebastian Kotte
11.07
Hammarby IF
11.07
  
3Alexander Göthesson SignalHässelby SK
11.63
PB
  
4Olek Szulkin
11.73
Hammarby IF
11.73
=PB
  
5Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
11.80
Hässelby SK
11.80
PB
  
6Alvin Nordström
11.98
IFK Lidingö
11.98
PB
  
7Ivar Jansson CederholmHässelby SK
12.09
  
Heat 1
1Axel Barratt-Due
10.81
Hammarby IF
10.81
q
  
2Olek Szulkin
11.73
Hammarby IF
11.73
PB
q
  
3Ivar Jansson CederholmHässelby SK
11.85
PB
q
  
4Melker Atthem
12.91
Hässelby SK
12.91
PB
  
5Felix Widberg
14.22
Hässelby SK
14.22
PB
  
Heat 2
1Sebastian Kotte
10.99
Hammarby IF
10.99
q
  
2Alexander Göthesson SignalHässelby SK
11.96
q
  
3Alvin Nordström
12.15
IFK Lidingö
12.15
PB
q
  
4Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
12.26
Hässelby SK
12.26
PB
q
  
5Erik Sahlén MartinBromma IF
12.76
PB
q
  
6Hannes Nordin
12.82
IFK Lidingö
12.82
SB
  
7Willem Hertz
14.56
Hässelby SK
14.56
PB
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Axel Barratt-Due
1.45
Hammarby IF
1.45
  
2Noah Enberg
Noah Enberg 11, Tullinge FI
1.42
Tullinge FI
1.42
PB
  
3Alvin Nordström
1.39
IFK Lidingö
1.39
PB
  
4Hugo Ahlberg
1.32
Bromma IF
1.32
=PB
  
5Olek Szulkin
1.32
Hammarby IF
1.32
  
5Hannes Nordin
1.32
IFK Lidingö
1.32
PB
  
7René Öhlund KarboubBromma IF
1.28
  
8Tage Niklasson
1.23
Hammarby IF
1.23
  
9Sebastian Kotte
1.23
Hammarby IF
1.23
  
1.11
1.45
1.18
1.50
1.23
1.28
1.32
1.36
1.39
1.42
Barratt-Due-
xo
-
xxx
o
o
o
o
o
xxo
Enbergo
xxx
o
xo
o
o
xxo
xo
o
Nordström-
o
xo
xo
o
xo
xxo
xxx
Ahlberg-
-
o
o
xo
xxx


Szulkin-
o
o
o
xxo
xxx


Nordin-
o
o
o
xxo
xxx


Öhlund Karboubo
o
xo
o
xxx



Niklasson-
o
o
xxx




Kotteo
xxo
o
xxx




P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ivar Steinbergs
9.89
Huddinge AIS
9.89
  
2Marlon Rodriguez ÅhrbergSpårvägens FK
9.01
  
3Anton Svalstedt
8.98
Huddinge AIS
8.98
  
4Hugo Oliveira
8.76
Hanvikens SK
8.76
  
5Alvin Nordström
8.69
IFK Lidingö
8.69
PB
  
6Hugo Ahlberg
8.05
Bromma IF
8.05
PB
  
7Erik Sahlén MartinBromma IF
7.44
  
8Elwin Hagy-Zade
Elwin Hagy-Zade 11, Södertälje IF
7.35
Södertälje IF
7.35
PB
  
9Noah Enberg
Noah Enberg 11, Tullinge FI
7.01
Tullinge FI
7.01
  
10Lucas Wastholm
Lucas Wastholm 11, Tullinge FI
6.79
Tullinge FI
6.79
PB
  
11Oscar Engberg
Oscar Engberg 11, Södertälje IF
6.22
Södertälje IF
6.22
PB
  
12Zakarias El Amri
5.61
Spårvägens FK
5.61
PB
  
13Felix Widberg
4.59
Hässelby SK
4.59
  
14Samuel WondimagegnehuSpårvägens FK
4.41
PB
  
15Oliver Sigerstad
4.01
Hanvikens SK
4.01
  
Steinbergs9.129.899.249.88
Rodriguez Åhrberg9.018.588.948.57
Svalstedt8.698.248.808.98
Oliveirax7.798.368.76
Nordström7.647.858.698.40
Ahlberg7.368.057.627.57
Sahlén Martin6.537.446.816.80
Hagy-Zade6.646.236.827.35
Enberg6.93x6.547.01
Wastholm6.526.656.586.79
Engberg4.996.225.785.31
El Amri5.61xx5.00
Widberg4.514.594.264.49
Wondimagegnehu4.003.733.714.41
Sigerstad3.834.013.66x
P12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alexander Chang
8.74
Hammarby IF
8.74
  
2David Treacher
9.10
Sundbybergs IK
9.10
  
3Christos Zarris
9.30
IF Triangeln
9.30
  
4Linus Åhlund Vågesjö
9.34
Mälarhöjdens IK
9.34
PB
  
5Hugo Swanström
9.47
Danderyds SK
9.47
  
6Vincent GustafssonHanvikens SK
9.49
  
7Levi Johansson KalströmMälarhöjdens IK
9.50
  
8Hjalmar Ehn
Hjalmar Ehn 12, Mälarhöjden
9.53
Mälarhöjdens IK
9.53
  
Heat 1
1David Treacher
8.92
Sundbybergs IK
8.92
q
  
2Christos Zarris
9.19
IF Triangeln
9.19
PB
q
  
3Rafael Irmias
Rafael Irmias 12, Spårvägen
9.98
Spårvägens FK
9.98
  
4Elias Stolpe
Elias Stolpe 12, Kungsängen
10.06
Kungsängen FK
10.06
PB
  
5Alexander Gadesund
10.24
Mälarhöjdens IK
10.24
SB
  
6Algot Tinaeus
Algot Tinaeus 12, Mälarhöjden
10.24
Mälarhöjdens IK
10.24
PB
  
7Zachy Dube
Zachy Dube 12, Triangeln
10.45
IF Triangeln
10.45
PB
  
Heat 2
1Hugo Swanström
9.30
Danderyds SK
9.30
q
  
2Levi Johansson KalströmMälarhöjdens IK
9.49
PB
q
  
3Vincent GustafssonHanvikens SK
9.54
q
  
4Hjalmar Ehn
Hjalmar Ehn 12, Mälarhöjden
9.58
Mälarhöjdens IK
9.58
q
  
5Jayden Adams
9.94
IF Triangeln
9.94
PB
  
6Kevin Quddus
10.01
IFK Tumba
10.01
PB
  
7Edvin Flemmer
Edvin Flemmer 12, Mälarhöjden
10.26
Mälarhöjdens IK
10.26
PB
  
8Eric Scheja
Eric Scheja 12, Spårvägen
10.74
Spårvägens FK
10.74
PB
  
Heat 3
1Linus Åhlund Vågesjö
9.47
Mälarhöjdens IK
9.47
q
  
2Teodor Järdö AllströmMälarhöjdens IK
9.76
  
3Loa Josefsson SpångbergAIK
9.80
PB
  
4Rasmus Anttila
Rasmus Anttila 12, Tullinge FI
10.32
Tullinge FI
10.32
PB
  
5Casper Formanek
Casper Formanek 12, Mälarhöjden
10.37
Mälarhöjdens IK
10.37
SB
  
6Linus Persson
10.40
Huddinge AIS
10.40
  
7Loui Nilsson
Loui Nilsson 12, Ösmo Nynäs
10.48
Ösmo Nynäs FIK
10.48
PB
  
8August Hibell
August Hibell 12, Mälarhöjden
10.55
Mälarhöjdens IK
10.55
PB
  
Heat 4
1Alexander Chang
8.65
Hammarby IF
8.65
PB
q
  
2Raman Salih
Raman Salih 12, Spårvägen
9.59
Spårvägens FK
9.59
PB
  
3Theo Engvall
9.63
IF Triangeln
9.63
  
4Rasmus SvedbergBoo IF
10.35
PB
  
5Jamie Kjellin
10.59
Hässelby SK
10.59
PB
  
6Henning GarpsäterIFK Tumba
10.61
PB
  
7Axel Gautier LissertHammarby IF
11.07
PB
  
P12 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sixten Tjärdal
2:41.38
Spårvägens FK
2:41.38
  
2Oscar Sundborg
2:41.41
Täby IS
2:41.41
PB
  
3Raman Salih
Raman Salih 12, Spårvägen
2:45.78
Spårvägens FK
2:45.78
PB
  
4Folke Sternlind
2:51.15
Hammarby IF
2:51.15
  
5Theo Engvall
2:51.17
IF Triangeln
2:51.17
  
6Hjalmar Ehn
Hjalmar Ehn 12, Mälarhöjden
2:51.79
Mälarhöjdens IK
2:51.79
PB
  
7Linus Åhlund Vågesjö
3:02.16
Mälarhöjdens IK
3:02.16
PB
  
8Kevin Quddus
3:21.89
IFK Tumba
3:21.89
PB
  
9Henning GarpsäterIFK Tumba
3:31.88
PB
  
Final B
1Jamie Kjellin
2:56.73
Hässelby SK
2:56.73
PB
  
2August Hibell
August Hibell 12, Mälarhöjden
3:00.79
Mälarhöjdens IK
3:00.79
PB
  
3Loa Josefsson SpångbergAIK
3:01.40
PB
  
4Rasmus SvedbergBoo IF
3:02.21
PB
  
5Rasmus Anttila
Rasmus Anttila 12, Tullinge FI
3:02.46
Tullinge FI
3:02.46
PB
  
6Tyko Elfving Björk
3:03.68
Mälarhöjdens IK
3:03.68
PB
  
7Christos Zarris
3:10.58
IF Triangeln
3:10.58
PB
  
8Ture Jonsland
Ture Jonsland 12, Mälarhöjden
3:12.22
Mälarhöjdens IK
3:12.22
PB
  
P12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alexander Chang
1.46
Hammarby IF
1.46
PB
  
2Lucas Olsson
1.32
Turebergs FK
1.32
  
3Vincent GustafssonHanvikens SK
1.23
  
3Kevin QuddusIFK Tumba
1.23
PB
  
5Theo Engvall
1.23
IF Triangeln
1.23
PB
  
6Christos Zarris
1.23
IF Triangeln
1.23
PB
  
7Elias Stolpe
Elias Stolpe 12, Kungsängen
1.18
Kungsängen FK
1.18
PB
  
8Linus Persson
1.11
Huddinge AIS
1.11
  
9Loa Josefsson SpångbergAIK
1.11
PB
  
10Zachy Dube
Zachy Dube 12, Triangeln
1.11
IF Triangeln
1.11
PB
  
11Henning GarpsäterIFK Tumba
1.05
PB
  
Jayden Adams
NH
IF Triangeln
NH
  
0.99
1.39
1.05
1.43
1.11
1.46
1.18
1.49
1.23
1.28
1.32
1.36
Chang-
o
-
xo
o
xxo
o
xxx
o
o
o
o
Olsson-
-
o
o
o
xo
o
xxx
Gustafsson-
-
o
o
xo
xxx


Quddus-
o
o
o
xo
xxx


Engvall-
o
o
xo
xo
xxx


Zarris-
xo
o
xo
xo
xxx


Stolpe-
o
o
xo
xxx



Persson-
o
o
xxx




Josefsson Spångberg-
xxo
o
xxp
r



Dube-
o
xo
xxx




Garpsätero
o
xxx





Adams-
xxx






Final B
1Mario Rodriguez Åhrberg
Mario Rodriguez Åhrberg 13, Spårvägen
1.36
13Spårvägens FK
1.36
  
2Alexander Gadesund
1.32
Mälarhöjdens IK
1.32
PB
  
3Edvin Flemmer
Edvin Flemmer 12, Mälarhöjden
1.32
Mälarhöjdens IK
1.32
PB
  
4Tyko Elfving Björk
1.28
Mälarhöjdens IK
1.28
PB
  
5David Treacher
1.23
Sundbybergs IK
1.23
  
5Jonathan BäckestrandSundbybergs IK
1.23
  
5Raman Salih
Raman Salih 12, Spårvägen
1.23
Spårvägens FK
1.23
  
8Pelle Jernberg
1.23
Sundbybergs IK
1.23
  
9Algot Tinaeus
Algot Tinaeus 12, Mälarhöjden
1.23
Mälarhöjdens IK
1.23
PB
  
10Casper Formanek
Casper Formanek 12, Mälarhöjden
1.18
Mälarhöjdens IK
1.18
=PB
  
11Hjalmar Ehn
Hjalmar Ehn 12, Mälarhöjden
1.11
Mälarhöjdens IK
1.11
  
12Levi Johansson KalströmMälarhöjdens IK
1.11
PB
  
13Philip Scheja
Philip Scheja 12, Spårvägen
1.11
Spårvägens FK
1.11
PB
  
Linus Åhlund VågesjöMälarhöjdens IK
NH
  
1.051.111.181.231.281.321.361.39
Rodriguez Åhrbergoooxxooxxoxxoxxx
Gadesundoooxooxxoxxx
Flemmeroooxxoxoxxoxxx
Elfving Björkooxoooxxx
Treacherooooxxx
Bäckestrand-oooxxx
Salihooooxxx
Jernberg-oxooxxx
Tinaeusooxxoxoxxx
Formanekooxxoxxx
Ehnooxxx
Johansson Kalströmxooxxx
Schejaoxxoxxx
Åhlund Vågesjöxxx
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1David Treacher
8.42
Sundbybergs IK
8.42
  
2Theo Engvall
7.11
IF Triangeln
7.11
PB
  
3Pelle Jernberg
6.89
Sundbybergs IK
6.89
  
4Christos Zarris
6.69
IF Triangeln
6.69
PB
  
5Alexander Gadesund
5.83
Mälarhöjdens IK
5.83
PB
  
6Levi Johansson KalströmMälarhöjdens IK
5.46
PB
  
7Hjalmar Ehn
Hjalmar Ehn 12, Mälarhöjden
5.37
Mälarhöjdens IK
5.37
PB
  
8Algot Tinaeus
Algot Tinaeus 12, Mälarhöjden
5.22
Mälarhöjdens IK
5.22
  
9Linus Åhlund Vågesjö
5.16
Mälarhöjdens IK
5.16
  
10Tyko Elfving Björk
5.15
Mälarhöjdens IK
5.15
PB
  
11Zachy Dube
Zachy Dube 12, Triangeln
4.68
IF Triangeln
4.68
PB
  
Treacher8.017.898.428.06
Engvall6.556.457.115.82
Jernberg6.626.896.74x
Zarris6.696.35x6.34
Gadesund5.195.835.575.60
Johansson Kalström5.464.954.914.01
Ehn5.345.375.284.48
Tinaeus4.655.225.055.05
Åhlund Vågesjö5.164.544.95x
Elfving Björk5.115.15xx
Dubexx3.584.68
Final B
1Alexander Chang
8.23
Hammarby IF
8.23
PB
  
2Vincent GustafssonHanvikens SK
7.49
PB
  
3Linus Persson
6.46
Huddinge AIS
6.46
  
4Elias Stolpe
Elias Stolpe 12, Kungsängen
6.26
Kungsängen FK
6.26
PB
  
5Kevin QuddusIFK Tumba
5.93
PB
  
6Edvin Flemmer
Edvin Flemmer 12, Mälarhöjden
5.89
Mälarhöjdens IK
5.89
PB
  
7Jamie Kjellin
5.53
Hässelby SK
5.53
  
8Henning GarpsäterIFK Tumba
5.06
PB
  
9Loui Nilsson
Loui Nilsson 12, Ösmo Nynäs
4.83
Ösmo Nynäs FIK
4.83
PB
  
10Rasmus Anttila
Rasmus Anttila 12, Tullinge FI
4.41
Tullinge FI
4.41
PB
  
Chang8.237.367.617.49
Gustafsson6.216.527.147.49
Persson5.776.466.116.46
Stolpe5.786.266.226.16
Quddus5.505.465.935.91
Flemmer5.675.895.785.65
Kjellin5.535.095.304.77
Garpsäter4.314.515.064.53
Nilssonxx4.574.83
Anttila3.734.264.244.41
Kvinnor
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nova Hedlund CarlsonBromma IF
8.02
=PB
  
2Ema Avramova
8.08
Turebergs FK
8.08
  
3Sophie Adolfsson
8.38
Hässelby SK
8.38
  
4Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
8.43
  
5Pixie Lento
8.53
Bromma IF
8.53
=SB
  
6Stella Nylén
8.62
Bromma IF
8.62
  
7Nora Smetana
Nora Smetana 10, Sundbyberg
8.69
Sundbybergs IK
8.69
  
8Valerie Wäsström
8.91
Spårvägens FK
8.91
  
Heat 1
1Sophie Adolfsson
8.43
Hässelby SK
8.43
q
  
2Stella Nylén
8.53
Bromma IF
8.53
PB
q
  
3Hedda Mossberg
8.95
IF Linnéa
8.95
PB
  
4Ellen LandegrenBromma IF
9.07
  
5Frida Åström
Frida Åström 10, Spårvägen
9.47
Spårvägens FK
9.47
  
6Felicia Wikerfors
10.15
IF Triangeln
10.15
  
Heat 2
1Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
8.44
q
  
2Pixie Lento
8.53
Bromma IF
8.53
SB
q
  
3Valerie Wäsström
8.86
Spårvägens FK
8.86
PB
q
  
4Naomi Marklund
8.94
Hässelby SK
8.94
PB
  
5Bianca Borgman
9.37
IF Linnéa
9.37
PB
  
6Ebba Hellberg
Ebba Hellberg 10, Södertälje IF
9.51
Södertälje IF
9.51
  
Heat 3
1Nova Hedlund CarlsonBromma IF
8.02
PB
q
  
2Elin Almgren
9.00
Hässelby SK
9.00
  
3Yana Halubouskaya
9.03
Spårvägens FK
9.03
PB
  
4Greta Roording
9.53
Danderyds SK
9.53
  
5Emilia Andersson
10.04
Hässelby SK
10.04
  
Heat 4
1Ema Avramova
8.05
Turebergs FK
8.05
q
  
2Nora Smetana
Nora Smetana 10, Sundbyberg
8.61
Sundbybergs IK
8.61
PB
q
  
3Astrid LandegrenBromma IF
8.90
  
4Alice Forsberg
Alice Forsberg 09, Västerås FK
9.11
Västerås FK
9.11
PB
  
5Alba Tell
9.23
IF Linnéa
9.23
PB
  
6Maja GustavssonAIK
9.74
PB
  
7Ella Noreland
Ella Noreland 10, Södertälje IF
10.24
Södertälje IF
10.24
PB
  
F15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Denise Kemi RehnborgMalmö AI
3:15.20
PB
  
2Ester Nyberger
Ester Nyberger 10, Spårvägen
3:19.49
Spårvägens FK
3:19.49
PB
  
3Hedda Strömö
3:22.56
Hammarby IF
3:22.56
PB
  
4Astrid Landegren
3:24.50
Bromma IF
3:24.50
PB
  
5Hilda Hellner HågstrandHässelby SK
3:26.85
SB
  
6Tindra Windisch
3:31.53
Tjalve FIF
3:31.53
  
7Alva Lundström
3:36.40
Turebergs FK
3:36.40
PB
  
8Elvira Bengtsson MoströmSundbybergs IK
3:37.15
PB
  
9Fredrika Nyblom
Fredrika Nyblom 09, Västerås FK
3:42.20
Västerås FK
3:42.20
PB
  
10Elin Almgren
3:42.90
Hässelby SK
3:42.90
PB
  
11Lavina Sadiki
3:55.30
Hässelby SK
3:55.30
PB
  
Ellen LandegrenBromma IF
DNF
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara Johansson
9.42
Stocksäters IF
9.42
PB
  
2Stina Östholm
Stina Östholm 09, Eskilstuna FI
9.52
Eskilstuna FI
9.52
PB
  
3Ebba Hammarstrand
9.68
Tjalve FIF
9.68
PB
  
4Léonie GobitschekBromma IF
9.98
=PB
  
5Vera Stolpen
10.15
Täby IS
10.15
  
6Astrid LandegrenBromma IF
10.73
  
7Ellen LandegrenBromma IF
10.86
PB
  
Heat 1
1Stina Östholm
Stina Östholm 09, Eskilstuna FI
9.61
Eskilstuna FI
9.61
q
  
2Ebba Hammarstrand
9.72
Tjalve FIF
9.72
PB
q
  
3Léonie GobitschekBromma IF
9.98
PB
q
  
4Ellen LandegrenBromma IF
10.98
PB
q
  
5Hedda Strömö
11.31
Hammarby IF
11.31
PB
  
6Line Möller
Line Möller 10, Spårvägen
11.91
Spårvägens FK
11.91
PB
  
7Frida Åström
Frida Åström 10, Spårvägen
12.27
Spårvägens FK
12.27
PB
  
Heat 2
1Klara Johansson
9.50
Stocksäters IF
9.50
PB
q
  
2Vera Stolpen
10.27
Täby IS
10.27
q
  
3Astrid LandegrenBromma IF
10.65
PB
q
  
4Yana Halubouskaya
10.65
Spårvägens FK
10.65
PB
q
  
5Lavina Sadiki
11.20
Hässelby SK
11.20
PB
  
6Valerie Wäsström
12.23
Spårvägens FK
12.23
PB
  
7Clara Gruvfält
12.64
IF Linnéa
12.64
  
8Emilia Andersson
12.68
Hässelby SK
12.68
PB
  
F15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Hammarstrand
3.25
Tjalve FIF
3.25
PB
  
2Klara Johansson
3.15
Stocksäters IF
3.15
  
3Ida Lind
Ida Lind 10, Hässelby
2.45
Hässelby SK
2.45
PB
  
3Yana Halubouskaya
2.45
Spårvägens FK
2.45
  
2.00
3.25
2.15
3.35
2.25
2.35
2.45
2.55
3.05
3.15
Hammarstrand-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
o
o
Johansson-
xxx
-
-
-
-
-
o
xo
Lindo
o
o
o
xo
xxx


Halubouskayao
o
o
o
xo
xxx


Final B
1Julia Zettergren
Julia Zettergren 11, Mälarhöjden
2.15
Mälarhöjdens IK
2.15
PB
  
2Audrey Coan
2.15
Turebergs FK
2.15
PB
  
3Astrid LandegrenBromma IF
2.05
PB
  
4Isabella WilkinsonHammarby IF
1.95
PB
  
4Isabel Andersson
1.95
IFK Lidingö
1.95
  
6Emi Rees
Emi Rees 11, Spårvägen
1.75
Spårvägens FK
1.75
  
7Maj Hagerfors
Maj Hagerfors 11, Mälarhöjden
1.65
Mälarhöjdens IK
1.65
  
8Devina Karlsson LöfgrenTurebergs FK
1.55
  
1.40
2.25
1.55
1.65
1.75
1.85
1.95
2.05
2.15
Zettergren-
xxx
o
o
o
o
o
o
xo
Coan-
xxx
o
o
o
o
xo
o
xxo
Landegren-
o
-
o
o
xxo
o
xxx
Wilkinson-
o
o
o
o
xo
xxx

Andersson-
o
o
o
o
xo
xxx

Rees-
o
o
xo
xxx



Hagerforso
xxo
xo
xxx




Karlsson Löfgreno
o
xxp
x




F15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ema Avramova
5.03
Turebergs FK
5.03
  
2Stina Östholm
Stina Östholm 09, Eskilstuna FI
4.92
Eskilstuna FI
4.92
  
3Tyra Sternlind
4.75
Hammarby IF
4.75
  
4Sophie Adolfsson
4.67
Hässelby SK
4.67
  
5Vera StolpenTäby IS
4.65
  
6Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
4.49
=PB
  
7Léonie GobitschekBromma IF
4.48
  
8Hedda Mossberg
4.37
IF Linnéa
4.37
SB
  
9Alba Tell
4.20
IF Linnéa
4.20
  
10Elin JernbergTäby IS
4.10
PB
  
11Elin Almgren
4.04
Hässelby SK
4.04
  
12Felicia Wikerfors
3.98
IF Triangeln
3.98
=PB
  
13Emelie Hjelm
3.91
Hässelby SK
3.91
  
14Ellen LandegrenBromma IF
3.83
  
Avramova4.925.034.323.074.704.95
Östholm4.843.194.854.924.853.39
Sternlind4.754.634.663.79xx
Adolfsson4.344.584.304.67xx
Stolpen4.544.594.604.65x4.65
Hultén Skrzeczynski4.03x4.404.314.49x
Gobitschek4.154.33x4.48x4.07
Mossberg4.234.064.33x4.224.37
Tell4.014.204.20
Jernberg3.90x4.10
Almgren3.583.774.04
Wikerfors3.983.753.77
Hjelm3.913.903.79
Landegren3.763.583.83
Final B
1Lavina Sadiki
3.94
Hässelby SK
3.94
PB
  
2Audrey Coan
3.93
Turebergs FK
3.93
PB
  
3Nellie Canstrén
Nellie Canstrén 10, Södertälje IF
3.91
Södertälje IF
3.91
PB
  
4Ebba Hellberg
Ebba Hellberg 10, Södertälje IF
3.87
Södertälje IF
3.87
PB
  
5Emilia Andersson
3.80
Hässelby SK
3.80
PB
  
6Nina Caesar
Nina Caesar 10, Sundbyberg
3.77
Sundbybergs IK
3.77
PB
  
7Alva Lundström
3.73
Turebergs FK
3.73
  
8Valerie Wäsström
3.70
Spårvägens FK
3.70
  
9Clara GruvfältIF Linnéa
3.67
  
10Frida Åström
Frida Åström 10, Spårvägen
3.52
Spårvägens FK
3.52
PB
  
11Ella Noreland
Ella Noreland 10, Södertälje IF
3.45
Södertälje IF
3.45
PB
  
12Bianca Borgman
3.37
IF Linnéa
3.37
PB
  
13Maja GustavssonAIK
3.01
PB
  
14Greta Roording
2.58
Danderyds SK
2.58
  
Sadiki3.853.94x
Coan2.253.93
Canstrén3.773.913.75
Hellberg3.863.873.73
Andersson3.803.533.55
Caesar3.77x3.45
Lundström3.73xx
Wäsström3.493.703.52
Gruvfält3.673.673.56
Åströmx3.413.52
Noreland3.453.093.10
Borgman2.95x3.37
Gustavsson3.012.932.96
Roording2.512.582.18
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tyra Sternlind
9.98
Hammarby IF
9.98
  
2Astrid WetterstrandHässelby SK
9.63
PB
  
3Elin Aneby
Elin Aneby 10, Tureberg
9.60
Turebergs FK
9.60
PB
  
4Agnes Nilsson
9.46
IFK Lidingö
9.46
PB
  
5Ellen LandegrenBromma IF
8.13
PB
  
6Emelie Hjelm
7.75
Hässelby SK
7.75
  
7Astrid LandegrenBromma IF
7.17
  
Sternlind9.479.989.669.46x9.60
Wetterstrand9.639.409.229.39x8.87
Aneby8.719.32x9.429.609.20
Nilsson9.129.468.988.78x7.25
Landegren7.247.007.597.798.13
Hjelm7.597.757.717.71xx
Landegren6.857.176.876.746.82
Final B
1Clara GruvfältIF Linnéa
7.69
PB
  
2Nina Caesar
Nina Caesar 10, Sundbyberg
6.70
Sundbybergs IK
6.70
PB
  
3Elin Almgren
6.61
Hässelby SK
6.61
PB
  
4Lavina Sadiki
6.29
Hässelby SK
6.29
  
5Greta Roording
6.18
Danderyds SK
6.18
  
6Emilia Andersson
5.81
Hässelby SK
5.81
  
7Alva Lundström
5.75
Turebergs FK
5.75
  
Gruvfält6.806.457.067.55x7.69
Caesar6.705.996.45
Almgren6.616.246.39
Sadiki6.295.656.15
Roording6.185.876.17
Andersson5.815.535.53
Lundström5.75x5.52
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Signe Tholander
8.35
Hammarby IF
8.35
PB
  
2Hanna LörenskogBromma IF
8.50
  
3Meja Tunmar Blonde
8.74
Spårvägens FK
8.74
  
4Nellie Eiving
Nellie Eiving 11, Åkersberga
8.78
Åkersberga SK
8.78
  
5Elin Jansson
Elin Jansson 11, Kungsängen
8.82
Kungsängen FK
8.82
  
6Felicia Andersson
8.89
Tullinge FI
8.89
  
7Jacqueline TorgnerIFK Lidingö
8.93
  
8Ingrid Jansson
10.26
Hässelby SK
10.26
  
Heat 1
1Signe Tholander
8.37
Hammarby IF
8.37
PB
q
  
2Jacqueline TorgnerIFK Lidingö
8.81
PB
q
  
3Aveline Glöggler GrandellTäby IS
8.86
  
4Amanda HåkanssonHammarby IF
9.11
  
5Aldaeunna Lewis
9.16
Spårvägens FK
9.16
PB
  
6Maja Dabrowska
9.47
Hässelby SK
9.47
  
7Filippa Berfenstam
9.48
Spårvägens FK
9.48
PB
  
8Sally Faxén
9.86
Bromma IF
9.86
PB
  
Heat 2
1Hanna LörenskogBromma IF
8.40
q
  
2Nellie Eiving
Nellie Eiving 11, Åkersberga
8.68
Åkersberga SK
8.68
PB
q
  
3Elin Jansson
Elin Jansson 11, Kungsängen
8.74
Kungsängen FK
8.74
PB
q
  
4Estelle GobitschekBromma IF
9.14
  
5Yana Slobodenyuk
9.33
Danderyds SK
9.33
  
6Isabel Andersson
9.53
IFK Lidingö
9.53
PB
  
Heat 3
1Meja Tunmar Blonde
8.70
Spårvägens FK
8.70
=PB
q
  
2Ingrid Jansson
8.72
Hässelby SK
8.72
q
  
3Felicia Andersson
8.77
Tullinge FI
8.77
PB
q
  
4Jade Novella
Jade Novella 11, Spårvägen
8.99
Spårvägens FK
8.99
=PB
  
5Selma Bladh
Selma Bladh 11, Mälarhöjden
9.43
Mälarhöjdens IK
9.43
  
6Mia Elinder
10.46
Bromma IF
10.46
PB
  
F13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Estelle GobitschekBromma IF
2:30.34
PB
  
2Ellenor Grahn
2:34.53
Hammarby IF
2:34.53
PB
  
3Emi Rees
Emi Rees 11, Spårvägen
2:34.78
Spårvägens FK
2:34.78
  
4Nellie Eiving
Nellie Eiving 11, Åkersberga
2:45.94
Åkersberga SK
2:45.94
  
5Aldaeunna Lewis
2:50.13
Spårvägens FK
2:50.13
PB
  
6Vera Pell
Vera Pell 11, Hässelby
2:50.18
Hässelby SK
2:50.18
PB
  
7Astrid Kallin
Astrid Kallin 11, Spårvägen
2:53.17
Spårvägens FK
2:53.17
  
8Greta Haglund
2:53.93
IFK Tumba
2:53.93
  
Final B
1Julia Zettergren
Julia Zettergren 11, Mälarhöjden
2:48.85
Mälarhöjdens IK
2:48.85
PB
  
2Nora Ställberg
2:50.13
Tullinge FI
2:50.13
PB
  
3Ella Ranung
Ella Ranung 11, Hässelby
2:54.62
Hässelby SK
2:54.62
PB
  
4Selma Bladh
Selma Bladh 11, Mälarhöjden
2:54.77
Mälarhöjdens IK
2:54.77
PB
  
5Jade Novella
Jade Novella 11, Spårvägen
2:55.98
Spårvägens FK
2:55.98
PB
  
6Yana Slobodenyuk
3:04.93
Danderyds SK
3:04.93
  
7Sally Faxén
3:04.98
Bromma IF
3:04.98
PB
  
8Mia Elinder
3:19.52
Bromma IF
3:19.52
PB
  
9Melissa Niclasson
Melissa Niclasson 11, Södertälje IF
3:25.82
Södertälje IF
3:25.82
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
9.47
Västerås FK
9.47
PB
  
2Hanna LörenskogBromma IF
9.53
=PB
  
3Jacqueline TorgnerIFK Lidingö
10.24
=PB
  
4Estelle GobitschekBromma IF
10.71
PB
  
5Signe Tholander
10.79
Hammarby IF
10.79
  
6Ingrid Jansson
10.97
Hässelby SK
10.97
  
7Hanna Ekström
11.01
Bromma IF
11.01
  
8Isabella WilkinsonHammarby IF
11.02
PB
  
Heat 1
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
9.57
Västerås FK
9.57
PB
q
  
2Jacqueline TorgnerIFK Lidingö
10.24
PB
q
  
3Yana Slobodenyuk
12.05
Danderyds SK
12.05
PB
  
4Astrid Kallin
Astrid Kallin 11, Spårvägen
13.35
Spårvägens FK
13.35
PB
  
Heat 2
1Hanna LörenskogBromma IF
9.53
PB
q
  
2Hanna Ekström
10.87
Bromma IF
10.87
PB
q
  
3Amanda Dyberg
12.07
Turebergs FK
12.07
PB
  
4Aldaeunna Lewis
13.11
Spårvägens FK
13.11
PB
  
5Amanda Håkansson
22.07
Hammarby IF
22.07
PB
  
Heat 3
1Signe Tholander
10.23
Hammarby IF
10.23
PB
q
  
2Estelle GobitschekBromma IF
10.76
PB
q
  
3Ingrid Jansson
10.93
Hässelby SK
10.93
PB
q
  
4Isabella WilkinsonHammarby IF
11.09
PB
q
  
5Selma Bladh
Selma Bladh 11, Mälarhöjden
11.77
Mälarhöjdens IK
11.77
PB
  
6Vera DavidgårdBromma IF
13.09
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
1.57
Västerås FK
1.57
PB
  
2Jacqueline TorgnerIFK Lidingö
1.51
=PB
  
3Nellie Eiving
Nellie Eiving 11, Åkersberga
1.36
Åkersberga SK
1.36
  
4Felicia Andersson
1.36
Tullinge FI
1.36
SB
  
5Hanna LörenskogBromma IF
1.36
  
6Amanda HåkanssonHammarby IF
1.32
  
6Aveline Glöggler GrandellTäby IS
1.32
  
8Estelle GobitschekBromma IF
1.28
=PB
  
8Hanna EkströmBromma IF
1.28
  
10Vera DavidgårdBromma IF
1.23
PB
  
1.11
1.45
1.18
1.48
1.23
1.51
1.28
1.54
1.32
1.57
1.36
1.60
1.39
1.42
Öryd-
xo
-
xxo
-
o
-
xxo
-
o
xo
xxx
o
o
Torgner-
o
o
o
o
xo
o
xxx
o
o
o
o
Eiving-
o
o
o
o
o
xxx

Anderssono
o
xo
o
xo
o
xxx

Lörenskog-
o
o
xo
o
xxo
xxx

Håkanssono
o
o
o
xo
xxx


Glöggler Grandell-
o
o
o
xo
xxx


Gobitscheko
o
o
xo
xxx



Ekströmo
o
o
xo
xxx



Davidgårdo
xo
o
xxx




Final B
1Emi Rees
Emi Rees 11, Spårvägen
1.39
Spårvägens FK
1.39
PB
  
2Matilda Albright
1.36
Turebergs FK
1.36
=PB
  
3Meja Tunmar Blonde
1.32
Spårvägens FK
1.32
  
4Astrid Kallin
Astrid Kallin 11, Spårvägen
1.28
Spårvägens FK
1.28
  
5Ella Ranung
Ella Ranung 11, Hässelby
1.28
Hässelby SK
1.28
  
6Ingrid Jansson
1.28
Hässelby SK
1.28
  
7Vera Pell
Vera Pell 11, Hässelby
1.23
Hässelby SK
1.23
PB
  
8Aldaeunna Lewis
1.23
Spårvägens FK
1.23
  
9Maj Hagerfors
Maj Hagerfors 11, Mälarhöjden
1.23
Mälarhöjdens IK
1.23
  
10Maja Dabrowska
1.18
Hässelby SK
1.18
  
11Melissa Niclasson
Melissa Niclasson 11, Södertälje IF
1.11
Södertälje IF
1.11
SB
  
1.05
1.42
1.11
1.18
1.23
1.28
1.32
1.36
1.39
Rees-
xxx
o
o
o
xo
xo
xxo
xo
Albright-
o
o
o
xo
xo
xxo
xxx
Tunmar Blonde-
o
o
o
o
o
xxx

Kallin-
o
o
xo
o
xxx


Ranung-
xo
o
xxo
o
xxx


Jansson-
-
-
o
xo
r


Pell-
o
o
o
xxx



Lewis-
o
xo
o
xxx



Hagerfors-
xxo
o
o
xxx



Dabrowskao
o
o
xxx




Niclasson-
o
xxx





F13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Moa Attersand
1.85
Hammarby IF
1.85
PB
  
2Amanda Dyberg
1.65
Turebergs FK
1.65
  
3Matilda Albright
1.65
Turebergs FK
1.65
PB
  
1.10
1.95
1.25
1.35
1.45
1.55
1.65
1.75
1.85
Attersand-
xxx
o
o
o
-
o
o
o
Dybergo
o
o
o
o
o
xxx

Albrighto
o
o
o
xo
xo
xxx

F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maja Dabrowska
11.19
Hässelby SK
11.19
  
2Hanna LörenskogBromma IF
8.22
  
3Aveline Glöggler GrandellTäby IS
8.14
PB
  
4Ingrid Jansson
7.31
Hässelby SK
7.31
  
5Ella Ranung
Ella Ranung 11, Hässelby
6.66
Hässelby SK
6.66
PB
  
6Vera DavidgårdBromma IF
6.40
SB
  
7Sally Faxén
5.69
Bromma IF
5.69
PB
  
8Embla Norell
5.44
Bromma IF
5.44
  
9Mia Elinder
5.02
Bromma IF
5.02
PB
  
Dabrowska11.1911.1010.3910.85
Lörenskog8.227.49x7.54
Glöggler Grandell7.827.557.798.14
Jansson6.146.687.317.12
Ranung6.406.666.426.59
Davidgård5.455.516.405.60
Faxén5.485.20x5.69
Norell5.325.445.315.32
Elinder5.024.903.734.50
Final B
1Isabella WilkinsonHammarby IF
9.88
PB
  
2Aldaeunna Lewis
8.91
Spårvägens FK
8.91
PB
  
3Signe Tholander
8.60
Hammarby IF
8.60
PB
  
4Melissa Niclasson
Melissa Niclasson 11, Södertälje IF
8.50
Södertälje IF
8.50
  
5Felicia Andersson
7.66
Tullinge FI
7.66
PB
  
6Selma Bladh
Selma Bladh 11, Mälarhöjden
7.18
Mälarhöjdens IK
7.18
  
7Yana Slobodenyuk
6.74
Danderyds SK
6.74
  
Wilkinson8.989.279.889.17
Lewis8.797.578.548.91
Tholander8.387.807.998.60
Niclasson7.106.898.508.26
Andersson7.665.856.917.08
Bladh6.827.186.406.29
Slobodenyuk4.916.744.866.26
F12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Estelle Thisner
8.97
Enköpings AI
8.97
  
2Liv Nyman
9.16
Bromma IF
9.16
PB
  
3Fatma Siahmed
Fatma Siahmed 12, Spårvägen
9.25
Spårvägens FK
9.25
PB
  
4Matilda Jansson
9.31
Värmdö IF
9.31
  
5Binta Jammeh
Binta Jammeh 12, Spårvägen
9.36
Spårvägens FK
9.36
  
6Emma Jonker
9.41
Bromma IF
9.41
  
7Juni Engström
9.46
Upsala IF
9.46
  
8Ella Kinsten TroedssonBromma IF
9.49
  
Heat 1
1Liv Nyman
9.23
Bromma IF
9.23
q
  
2Emma Jonker
9.45
Bromma IF
9.45
q
  
3Cornelia Engqvist
Cornelia Engqvist 12, Mälarhöjden
9.53
Mälarhöjdens IK
9.53
PB
  
4Ella Sandzelius
10.00
Sundbybergs IK
10.00
PB
  
5Agnes Thibblin
Agnes Thibblin 12, Tullinge FI
10.08
Tullinge FI
10.08
PB
  
6Judith Nordberg
10.33
Hammarby IF
10.33
  
7Linnea Nilsson LöfgrenBromma IF
11.11
  
Heat 2
1Juni Engström
9.37
Upsala IF
9.37
q
  
2Ella Kinsten TroedssonBromma IF
9.40
q
  
3Nova Rosèn
9.58
Bromma IF
9.58
  
4Siri Linder
10.25
IFK Tumba
10.25
PB
  
5Ebba Rosendal
Ebba Rosendal 12, Mälarhöjden
10.49
Mälarhöjdens IK
10.49
PB
  
6Rohia Cham
Rohia Cham 12, Spårvägen
10.52
Spårvägens FK
10.52
  
7Adéle Snickars
10.61
Kungsängen FK
10.61
PB
  
8Layla Dahir
Layla Dahir 12, Triangeln
10.69
IF Triangeln
10.69
  
Heat 3
1Estelle Thisner
9.01
Enköpings AI
9.01
q
  
2Ella Ljungquist
9.67
Turebergs FK
9.67
  
3Mathilde ArvidssonTurebergs FK
9.69
  
4Nelli Daniels
9.78
Hässelby SK
9.78
PB
  
5Joline Winter
11.07
IFK Tumba
11.07
PB
  
6Ava Nåhh
Ava Nåhh 12, Hässelby
11.10
Hässelby SK
11.10
PB
  
7Isabella FärndahlHanvikens SK
11.31
  
Heat 4
1Matilda Jansson
9.27
Värmdö IF
9.27
PB
q
  
2Binta Jammeh
Binta Jammeh 12, Spårvägen
9.34
Spårvägens FK
9.34
q
  
3Fatma Siahmed
Fatma Siahmed 12, Spårvägen
9.39
Spårvägens FK
9.39
q
  
4Siri Edlund Hellekant
9.49
Mälarhöjdens IK
9.49
PB
  
5Iris Askengren
Iris Askengren 12, Tullinge FI
10.06
Tullinge FI
10.06
PB
  
6Lilly Sjöqvist
10.26
Hässelby SK
10.26
PB
  
7Greta Bernstedt
10.43
Spårvägens FK
10.43
PB
  
8Hannah Mohamed
Hannah Mohamed 12, Spårvägen
11.23
Spårvägens FK
11.23
  
F12 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Astrid Stjernström
2:40.87
Hässelby SK
2:40.87
PB
  
2Mathilde Arvidsson
2:44.56
Turebergs FK
2:44.56
PB
  
3Fatma Siahmed
Fatma Siahmed 12, Spårvägen
2:47.35
Spårvägens FK
2:47.35
PB
  
4Ella Kinsten TroedssonBromma IF
2:50.22
PB
  
5Vera Ställberg
2:52.18
Tullinge FI
2:52.18
PB
  
6Alice Lindskog
2:56.50
IFK Lidingö
2:56.50
  
7Ella Ljungquist
2:59.61
Turebergs FK
2:59.61
PB
  
8Lily Lind
3:05.22
Bromma IF
3:05.22
PB
  
9Binta Jammeh
Binta Jammeh 12, Spårvägen
3:21.83
Spårvägens FK
3:21.83
  
10Simona Araya
Simona Araya 12, Sundbyberg
3:26.66
Sundbybergs IK
3:26.66
PB
  
Final B
1Ella Sandzelius
3:07.31
Sundbybergs IK
3:07.31
PB
  
2Emilia Carlsson
Emilia Carlsson 12, Södertälje IF
3:07.37
Södertälje IF
3:07.37
PB
  
3Tiva Nobary
Tiva Nobary 12, Sundbyberg
3:07.67
Sundbybergs IK
3:07.67
PB
  
4Siri Edlund Hellekant
3:09.75
Mälarhöjdens IK
3:09.75
PB
  
5Vida Ahlenius
3:10.76
Hässelby SK
3:10.76
PB
  
6Lilly Sjöqvist
3:21.28
Hässelby SK
3:21.28
PB
  
7Linnea Nilsson LöfgrenBromma IF
3:21.69
PB
  
8Ava Nåhh
Ava Nåhh 12, Hässelby
3:28.96
Hässelby SK
3:28.96
PB
  
9Selin Fakhreddine
3:29.03
Hässelby SK
3:29.03
PB
  
F12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fatma Siahmed
Fatma Siahmed 12, Spårvägen
1.32
Spårvägens FK
1.32
PB
  
2Estelle Thisner
1.32
Enköpings AI
1.32
  
3Binta Jammeh
Binta Jammeh 12, Spårvägen
1.28
Spårvägens FK
1.28
PB
  
4Greta Bernstedt
1.11
Spårvägens FK
1.11
PB
  
5Siri Linder
1.05
IFK Tumba
1.05
PB
  
6Adéle Snickars
1.05
Kungsängen FK
1.05
PB
  
Joline WinterIFK Tumba
NH
  
Amina Vesterberg
Amina Vesterberg 13, Spårvägen
NH
13Spårvägens FK
NH
  
0.90
1.36
0.95
1.05
1.11
1.18
1.23
1.28
1.32
Siahmed-
xxx
-
o
o
xo
o
xo
o
Thisner-
xxx
-
-
-
o
xo
xxo
xo
Jammeh-
-
o
o
xxo
xo
xxo
xxx
Bernstedt-
-
o
xo
xxx



Lindero
o
xo
xxx




Snickarso
o
xxo
xxx




Winter







Vesterberg







Final B
1Nelli Daniels
1.28
Hässelby SK
1.28
PB
  
1Ella Ljungquist
1.28
Turebergs FK
1.28
PB
  
3Juni Engström
1.28
Upsala IF
1.28
=PB
  
4Ella Kinsten TroedssonBromma IF
1.23
  
5Emma Jonker
1.18
Bromma IF
1.18
  
6Liv Nyman
1.18
Bromma IF
1.18
  
7Vida Ahlenius
1.18
Hässelby SK
1.18
PB
  
8Agnes Thibblin
Agnes Thibblin 12, Tullinge FI
1.05
Tullinge FI
1.05
PB
  
9Tiva Nobary
Tiva Nobary 12, Sundbyberg
1.05
Sundbybergs IK
1.05
PB
  
9Amanda Lindgren
Amanda Lindgren 13, Spårvägen
1.05
13Spårvägens FK
1.05
PB
  
Nova RosènBromma IF
NH
  
Ava Nåhh
Ava Nåhh 12, Hässelby
NH
Hässelby SK
NH
  
0.900.951.051.111.181.231.281.32
Daniels---ooooxxx
Ljungquist---ooooxxx
Engström---ooxooxxx
Kinsten Troedsson-oooooxxx
Jonker-ooooxxx
Nyman-ooxooxxx
Ahlenius--oxxoxxoxxx
Thibblin--xoxxx
Nobary--xxoxxx
Lindgrenooxxoxxx
Rosèn--xxx
Nåhh-xxx
F12 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emma Jonker
8.25
Bromma IF
8.25
PB
  
2Juni Engström
7.92
Upsala IF
7.92
PB
  
3Ella Kinsten TroedssonBromma IF
7.60
  
4Nelli Daniels
7.50
Hässelby SK
7.50
PB
  
5Liv Nyman
6.75
Bromma IF
6.75
  
6Ava Nåhh
Ava Nåhh 12, Hässelby
5.92
Hässelby SK
5.92
PB
  
7Vida Ahlenius
5.29
Hässelby SK
5.29
PB
  
8Layla Dahir
Layla Dahir 12, Triangeln
4.51
IF Triangeln
4.51
PB
  
9Linnea Nilsson LöfgrenBromma IF
4.23
PB
  
Jonker8.118.258.118.04
Engström7.367.927.027.21
Kinsten Troedssonxxx7.60
Daniels7.017.307.357.50
Nyman6.756.016.336.36
Nåhh5.92x5.354.84
Ahlenius4.615.285.294.96
Dahir3.874.514.044.03
Nilsson Löfgren4.164.234.144.11
Final B
1Siri Edlund Hellekant
7.67
Mälarhöjdens IK
7.67
PB
  
2Mathilde ArvidssonTurebergs FK
6.47
  
3Tiva Nobary
Tiva Nobary 12, Sundbyberg
5.91
Sundbybergs IK
5.91
PB
  
4Elin Lindblom
Elin Lindblom 12, Tullinge FI
5.71
Tullinge FI
5.71
  
5Isabella FärndahlHanvikens SK
5.40
  
6Hannah Mohamed
Hannah Mohamed 12, Spårvägen
5.40
Spårvägens FK
5.40
PB
  
7Siri Linder
5.02
IFK Tumba
5.02
PB
  
8Joline WinterIFK Tumba
4.95
PB
  
Edlund Hellekant7.057.676.156.76
Arvidsson6.475.955.754.88
Nobary5.395.915.425.00
Lindblom5.335.715.295.51
Färndahl5.405.035.185.39
Mohamed4.605.114.585.40
Linder3.184.365.024.76
Winter4.704.744.784.95