0

2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
Arena: Sollentuna Friidrottshall   Arrangör: Turebergs FK
Tävlande: 157 (80+77)   Starter: 222 (107+115)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lion Martinez
7.00
Upsala IF
7.00
  
2Casper GustafssonHanvikens SK
7.07
PB
  
3Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi 02, Oskarshamns SK
7.28
Oskarshamns SK
7.28
  
4Anton HöglundTäby IS
7.45
  
5Vincent LindqvistBromma IF
7.47
PB
  
Hugo Olsson
DNS
Turebergs FK
DNS
  
Joar Eriksson
DNS
Turebergs FK
DNS
  
Linus Otto Boyer
DNS
Upsala IF
DNS
  
Heat 1
1Hugo Olsson
6.99
Turebergs FK
6.99
PB
q
  
2Lion Martinez
7.05
Upsala IF
7.05
q
  
3Casper GustafssonHanvikens SK
7.14
PB
q
  
4Linus Otto Boyer
7.29
Upsala IF
7.29
q
  
5Anton HöglundTäby IS
7.38
PB
q
  
6Joar Eriksson
7.46
Turebergs FK
7.46
SB
q
  
7Mindor Bergler
7.55
Hässelby SK
7.55
  
Heat 2
1Vincent LindqvistBromma IF
7.48
PB
q
  
2Linus MattssonTäby IS
7.55
PB
  
3Ebbe Abrahamsson
Ebbe Abrahamsson 06, Eskilstuna FI
7.64
Eskilstuna FI
7.64
PB
  
4William BlomquistTurebergs FK
7.67
  
5Erik Håkansson
7.74
Turebergs FK
7.74
PB
  
6Emil Ribacke
7.74
Turebergs FK
7.74
  
7Peter Johansson
11.51
Spårvägens FK
11.51
  
Heat 3
1Mårten Skogman
7.85
Spårvägens FK
7.85
SB
  
2Jakob LindbergHellas FK
7.89
=PB
  
3Henrik Östlind
7.91
Turebergs FK
7.91
  
4Erik Pikkuniemi
7.95
Hässelby SK
7.95
  
5Mano Veljic
7.98
IFK Lidingö
7.98
  
6Gabriel Melander
8.05
Turebergs FK
8.05
  
7Malte Sandén
8.07
Turebergs FK
8.07
  
8Anton Wärre
8.15
Danderyds SK
8.15
  
Heat 4
1Diego Snayers
Diego Snayers 88, RSA
7.82
88RSA
7.82
PB
  
2Alfred Boström
8.06
Hässelby SK
8.06
PB
  
3Noel Nilsson
8.09
Turebergs FK
8.09
PB
  
4Oskar Arrhén
8.10
Turebergs FK
8.10
  
5Viktor MagnussonHellas FK
8.15
PB
  
6Hunter S Mabon
8.18
Turebergs FK
8.18
SB
  
7William Thilers
8.30
Turebergs FK
8.30
PB
  
8Christian JosefssonTurebergs FK
8.36
SB
  
Heat 5
1Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi 02, Oskarshamns SK
7.38
Oskarshamns SK
7.38
q
  
2Jakob AxelssonTäby IS
7.90
PB
  
3Erik Rosenberg
8.24
Turebergs FK
8.24
PB
  
4Cy Palino
Cy Palino 10, Tureberg
8.43
Turebergs FK
8.43
PB
  
5Hans Säll
Hans Säll 61, Tureberg
8.77
Turebergs FK
8.77
  
6Bobbie Baars
8.80
Turebergs FK
8.80
  
7Love Lindberg
8.94
Hellas FK
8.94
PB
  
M 400 m     
Inne
Inne
Final A
1Habtom Asgede
49.18
Turebergs FK
49.18
PB
  
2Edvin Hagberg
49.44
Hässelby SK
49.44
SB
  
3Robin Isaksson
50.11
Turebergs FK
50.11
PB
  
4Linus Fondin
55.12
Hanvikens SK
55.12
SB
  
Final B
1David Mattiasson
50.17
Turebergs FK
50.17
PB
  
2Robin Göransson
53.29
Turebergs FK
53.29
PB
  
3Nikolaos PathiakisHammarby IF
53.59
  
4Kalab Alemsegek TesfayTurebergs FK
53.76
PB
  
Final C
1Theodor Duvert
53.35
Hässelby SK
53.35
PB
  
2Noah Busch
Noah Busch 05, Danderyd
55.91
Danderyds SK
55.91
SB
  
3Ben Davidsson
1:01.93
Turebergs FK
1:01.93
PB
  
Final D
1Victor Jakobson
58.50
Danderyds SK
58.50
PB
  
2Gabriel Melander
1:00.31
Turebergs FK
1:00.31
PB
  
3Hans Säll
Hans Säll 61, Tureberg
1:01.11
Turebergs FK
1:01.11
  
4Eliah Hallberg HossainTurebergs FK
1:01.39
PB
  
Final E
1William Davidsson ErikssonDanderyds SK
56.90
PB
  
2Malte Sandén
1:01.14
Turebergs FK
1:01.14
PB
  
3Fredrik Lindgren
1:01.79
Spårvägens FK
1:01.79
SB
  
4Bobbie Baars
1:04.29
Turebergs FK
1:04.29
  
Final F
1Love Ahlepil
1:02.81
Turebergs FK
1:02.81
PB
  
2Tristan Back
1:15.60
Turebergs FK
1:15.60
SB
  
3Anders Kristensson
1:17.48
Turebergs FK
1:17.48
PB
  
M 1000 m     
Inne
Inne
Final A
1Habtom Asgede
2:35.33
Turebergs FK
2:35.33
PB
  
2Samuel Oliveira
2:43.79
Hanvikens SK
2:43.79
PB
  
3Edvin Karlström
2:45.38
FK Studenterna
2:45.38
SB
  
4Fredrik Nybäck
2:51.15
Spårvägens FK
2:51.15
SB
  
5Fredrik Eckerström
2:57.40
Spårvägens FK
2:57.40
PB
  
6Thomas Moussay
2:59.19
Sundbybergs IK
2:59.19
  
Final B
1Hugo Oliveira
3:12.58
Hanvikens SK
3:12.58
PB
  
2Javier Cabello
3:17.20
Turebergs FK
3:17.20
PB
  
3Nils Kirs Lindblom
3:28.89
Turebergs FK
3:28.89
PB
  
4Anders Kristensson
3:56.18
Turebergs FK
3:56.18
PB
  
Leo Ahlberg
Leo Ahlberg 07, Vallentuna
DQ
Vallentuna FK
DQ
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ludvig All
8.15
Täby IS
8.15
  
2Linus Otto Boyer
8.23
Upsala IF
8.23
=SB
  
3Erik Dahlberg
Erik Dahlberg 02, Spårvägen
8.51
Spårvägens FK
8.51
PB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
4.55
SB
  
2Simon Lindström
4.40
Turebergs FK
4.40
  
3Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
4.40
Turebergs FK
4.40
PB
  
4Filip Wincent
Filip Wincent 09, Sundbyberg
3.95
Sundbybergs IK
3.95
  
5Oskar KällströmTurebergs FK
3.20
PB
  
6Viktor Berg
2.45
Turebergs FK
2.45
  
7Tristan Back
2.45
Turebergs FK
2.45
  
8Love Ahlepil
2.30
Turebergs FK
2.30
  
2.15
3.35
2.30
3.65
2.45
3.80
2.60
3.95
2.75
4.10
2.90
4.25
3.05
4.40
3.20
4.55
Semb-Josefson-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
xxo
-
xxo
-
o
Lindström-
-
-
-
-
-
-
o
-
-
-
o
-
xo
-
xxx
Back-
-
-
o
-
xxo
-
o
-
xo
-
o
-
xo
-
xxx
Wincent-
o
-
o
-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
Källström-
xxx
-
-
o
o
o
xo
xo
Berg-
o
o
xxx




Back-
xo
xxo
xxx




Ahlepilxo
xo
xxx





P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Henning Ehn
Henning Ehn 05, Sundsvall
8.19
Sundsvalls FI
8.19
  
P17 60 m häck (91.4 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jacob NorsellTäby IS
8.15
  
2Simon Lindström
8.29
Turebergs FK
8.29
  
3Edvin Våhlin
8.99
Upsala IF
8.99
  
4Erik Pikkuniemi
9.82
Hässelby SK
9.82
PB
  
5Oskar Arrhén
10.07
Turebergs FK
10.07
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emil Ribacke
8.79
Turebergs FK
8.79
PB
  
2Hanwen Dong
8.85
Turebergs FK
8.85
PB
  
3Nils GrufmanTäby IS
8.95
  
4Anton Wärre
9.22
Danderyds SK
9.22
PB
  
5Jakob LindbergHellas FK
9.83
PB
  
6Love Lindberg
10.58
Hellas FK
10.58
PB
  
7Cy Palino
Cy Palino 10, Tureberg
12.03
Turebergs FK
12.03
  
M50 60 m häck (91.4 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sergej Nikolajev
10.70
Hässelby SK
10.70
  
M55 60 m häck (91.4 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Christian JosefssonTurebergs FK
9.56
  
2Hunter S Mabon
9.65
Turebergs FK
9.65
SB
  
M60 60 m häck (83.8 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anders Toll
Anders Toll 61, Uppsala LK
11.09
Uppsala LK
11.09
SB
  
2Johan Ansén
Johan Ansén 64, Löparnas vänner
11.12
Löparnas vänner IF
11.12
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karin Bengtsson
7.83
Hanvikens SK
7.83
  
2Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
7.83
Turebergs FK
7.83
SB
  
3Maya Bergström-WeekesUpsala IF
7.86
  
4Clara Spangenberg
7.98
Upsala IF
7.98
  
5Emmie Wedin
8.01
Turebergs FK
8.01
PB
  
6Ebba Hållén
Ebba Hållén 06, Eskilstuna FI
8.05
Eskilstuna FI
8.05
  
7Felicia JohanssonHanvikens SK
8.10
SB
  
8Ema Avramova
8.13
Turebergs FK
8.13
  
Heat 1
1Karin Bengtsson
7.81
Hanvikens SK
7.81
PB
q
  
2Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
7.93
Turebergs FK
7.93
q
  
3Clara Spangenberg
7.97
Upsala IF
7.97
SB
q
  
4Ebba Hållén
Ebba Hållén 06, Eskilstuna FI
8.04
Eskilstuna FI
8.04
SB
q
  
5Emmie Wedin
8.12
Turebergs FK
8.12
PB
q
  
6Felicia JohanssonHanvikens SK
8.13
SB
q
  
7Ebba SjöströmTäby IS
8.19
  
8Elisabeth Teearu
8.21
Turebergs FK
8.21
  
Heat 2
1Livia Salov KlaessonHässelby SK
8.16
PB
  
2Anna Björkstedt
8.25
Spårvägens FK
8.25
  
3Maja Envall
8.29
Turebergs FK
8.29
  
4Emilie EkmanTäby IS
8.29
  
5Alice Helge
8.30
Täby IS
8.30
SB
  
6Helen Hermundstad
8.31
Spårvägens FK
8.31
SB
  
7Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
8.35
Turebergs FK
8.35
  
8Alba Boric
Alba Boric 07, Hanviken
8.41
Hanvikens SK
8.41
  
Heat 3
1Eleonora WahlinTäby IS
8.35
PB
  
2Vilma StolpenTäby IS
8.39
PB
  
3Julia Sandler DjerfTurebergs FK
8.50
PB
  
4Felicia Renman
8.53
Hanvikens SK
8.53
  
5Jenny Karlsson RydensjöEskilstuna FI
8.56
  
6Jenny Åkervall
8.61
Spårvägens FK
8.61
SB
  
7Elsa Unger
8.79
Bromma IF
8.79
  
8Thea Katsoulaki
8.86
Hanvikens SK
8.86
SB
  
Heat 4
1Ema Avramova
8.01
Turebergs FK
8.01
q
  
2Svea Strand
8.69
Täby IS
8.69
PB
  
3Léonie GobitschekBromma IF
8.70
PB
  
4Julia LindquistHellas FK
8.81
PB
  
5Vera StolpenTäby IS
8.84
  
6Moa Kjöraas
8.96
Turebergs FK
8.96
  
7Emma Håkansson
8.99
Turebergs FK
8.99
  
8Cornelia CedergrenDanderyds SK
9.03
  
Heat 5
1Frida Johansson
8.50
Upsala IF
8.50
PB
  
2Alva Lundström
9.11
Turebergs FK
9.11
PB
  
3Jenny Rosén
Jenny Rosén 72, Nyköpings BIS
9.15
Nyköpings BIS
9.15
SB
  
4Lilly Skedung
9.39
Turebergs FK
9.39
  
5Meja Kjöraas
9.44
F Bålsta IK
9.44
PB
  
6Mathilde ArvidssonTurebergs FK
9.49
PB
  
7Yana Slobodenyuk
9.52
Danderyds SK
9.52
  
8Emelie Lindholm
9.67
Hanvikens SK
9.67
PB
  
Heat 6
1Molly Fogelström
9.32
Vallentuna FK
9.32
PB
  
2Ella Ljungquist
9.57
Turebergs FK
9.57
SB
  
3Hanna Gruber
9.81
Turebergs FK
9.81
  
4Tilda Ribacke
9.86
Turebergs FK
9.86
  
5Gunnel Tolfes
10.11
Turebergs FK
10.11
SB
  
6Ulla Karnebäck
10.60
Turebergs FK
10.60
SB
  
7Maria Björkman
10.89
Turebergs FK
10.89
PB
  
8Thea Karlsson
11.33
Turebergs FK
11.33
SB
  
Heat 7
1Maya Bergström-WeekesUpsala IF
7.88
q
  
2Elin Dittmer
9.28
Turebergs FK
9.28
  
K 400 m     
Inne
Inne
Final A
1Linnéa Frobe
54.96
Täby IS
54.96
  
2Klara Helander
55.00
Upsala IF
55.00
SB
  
3Maja Sund
58.35
Täby IS
58.35
SB
  
4Freja Kagevik
1:01.07
Turebergs FK
1:01.07
PB
  
Final B
1Maja Envall
1:01.95
Turebergs FK
1:01.95
  
2Ottilia AlvarssonTäby IS
1:01.96
PB
  
3Moa Kjöraas
1:02.34
Turebergs FK
1:02.34
  
4Jenny Åkervall
1:04.28
Spårvägens FK
1:04.28
  
Final C
1Wilma Beiming BrotteTäby IS
59.70
PB
  
2Julia Sandler Djerf
1:02.39
Turebergs FK
1:02.39
PB
  
3Emilia Nielsen
1:05.23
Turebergs FK
1:05.23
  
4Freja Ahlepil
1:06.66
Turebergs FK
1:06.66
  
Final D
1Arwen Pamelius
1:01.67
Täby IS
1:01.67
PB
  
2Inez Bergström
1:07.86
Vallentuna FK
1:07.86
PB
  
3Gunnel Tolfes
1:13.77
Turebergs FK
1:13.77
  
4Marie Karlsson
1:14.19
Turebergs FK
1:14.19
  
Final E
1Estelle GobitschekBromma IF
1:04.46
PB
  
2Hanna Gruber
1:19.64
Turebergs FK
1:19.64
PB
  
3Yana Slobodenyuk
1:20.02
Danderyds SK
1:20.02
PB
  
4Ulla Karnebäck
1:22.69
Turebergs FK
1:22.69
SB
  
K 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mia Lagerström
3:20.25
Turebergs FK
3:20.25
PB
  
2Ellenor Grahn
3:22.54
Hammarby IF
3:22.54
PB
  
3Klara Magnusson
3:25.21
Turebergs FK
3:25.21
PB
  
4Nova Borensjö
3:25.26
Turebergs FK
3:25.26
PB
  
5Mathilde Arvidsson
3:33.64
Turebergs FK
3:33.64
PB
  
Alva LundströmTurebergs FK
DNF
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maya Bergström-WeekesUpsala IF
8.62
  
2Karin Bengtsson
8.85
Hanvikens SK
8.85
=SB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Saga Berg Ojeda
3.20
Turebergs FK
3.20
  
2Freja Ahlepil
2.75
Turebergs FK
2.75
PB
  
3Stephanie Rimer
2.60
Turebergs FK
2.60
=PB
  
4Livia Sandström
2.30
Turebergs FK
2.30
SB
  
Elise Wiklund
NH
Turebergs FK
NH
  
2.15
3.35
2.30
2.45
2.60
2.75
2.90
3.05
3.20
Berg Ojeda-
xxx
-
-
-
-
o
o
xo
Ahlepilo
o
o
xxo
xxo
xxx


Rimer-
o
o
o
xxx



Sandströmo
xo
xxx





Wiklund-
xxx






F19 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
Eleonora WahlinTäby IS
DNF
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emmie Wedin
8.97
Turebergs FK
8.97
  
2Emilie EkmanTäby IS
9.42
  
3Wilma Beiming BrotteTäby IS
9.82
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
9.87
Turebergs FK
9.87
  
2Nellie Krantz
9.88
Turebergs FK
9.88
=PB
  
3Svea Strand
9.93
Täby IS
9.93
PB
  
4Léonie GobitschekBromma IF
10.04
PB
  
Vera StolpenTäby IS
DNF
  
Final B
1Emma Håkansson
10.26
Turebergs FK
10.26
PB
  
2Lilly Skedung
10.84
Turebergs FK
10.84
PB
  
3Kajsa Kubu
11.05
Hellas FK
11.05
  
4Thea Karlsson
14.55
Turebergs FK
14.55
PB
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Estelle GobitschekBromma IF
10.95
PB
  
2Meja Kjöraas
11.13
F Bålsta IK
11.13
PB
  
3Yana Slobodenyuk
12.13
Danderyds SK
12.13
PB
  
4Nova Borensjö
12.42
Turebergs FK
12.42
PB
  
5Hanna Gruber
12.44
Turebergs FK
12.44
PB
  
6Tilda Ribacke
13.95
Turebergs FK
13.95
  
K40 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malin Forséll
9.08
Enköpings AI
9.08
SB
  
2Rebecca Kruus
11.21
Turebergs FK
11.21
  
K45 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anna Wiklund
9.55
Turebergs FK
9.55
PB
  
K50 60 m häck (76.2 cm, 7 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jenny Rosén
Jenny Rosén 72, Nyköpings BIS
10.47
Nyköpings BIS
10.47
SB
  
K55 60 m häck (76.2 cm, 7 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Annelie SchöldströmTurebergs FK
13.25