0

2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
Arena: Aspen   Arrangör: Haparanda SKT
Tävlande: 189 (59+130)   Starter: 584 (192+392)

Män
M 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Carl Eriksson
7.56
Luleå FIF
7.56
  
2Hannes Furberg
Hannes Furberg 06, Skellefteå AIK
7.60
Skellefteå AIK
7.60
PB
  
3Edwin Bergh
Edwin Bergh 06, Skellefteå AIK
7.78
Skellefteå AIK
7.78
  
4Melker Tuvemyr
7.85
Morjärvs SK
7.85
  
5Hugo Hakeberg
8.04
Luleå FIF
8.04
PB
  
6Janne Kokkonen
Janne Kokkonen 73, FIN
8.83
73FIN
8.83
  
M 200 m     
Inne
Inne
Final A
20 jan
20 jan
1Tatu Palokangas
Tatu Palokangas 06, FIN
25.29
06FIN
25.29
PB
  
2Melker Tuvemyr
25.63
Morjärvs SK
25.63
  
3Hugo Hakeberg
26.98
Luleå FIF
26.98
  
Final B
20 jan
20 jan
1Mats Olsson
27.06
Morjärvs SK
27.06
SB
  
M 400 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Tatu Palokangas
Tatu Palokangas 06, FIN
53.57
06FIN
53.57
PB
  
2Edwin Bergh
Edwin Bergh 06, Skellefteå AIK
57.59
Skellefteå AIK
57.59
  
M 60 m häck     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Joni Heikkinen
Joni Heikkinen 99, FIN
8.64
99FIN
8.64
SB
  
M Höjd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Hannes Furberg
Hannes Furberg 06, Skellefteå AIK
1.73
Skellefteå AIK
1.73
PB
  
1.561.611.661.711.731.75
Furbergoooxxooxxx
M Längd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Joni Heikkinen
Joni Heikkinen 99, FIN
6.66
99FIN
6.66
SB
  
2Hannes Furberg
Hannes Furberg 06, Skellefteå AIK
6.07
Skellefteå AIK
6.07
PB
  
3Hugo Hakeberg
5.39
Luleå FIF
5.39
  
Heikkinen6.416.47x6.50x6.66
Furbergx5.455.966.005.946.07
Hakeberg2.395.284.86xx5.39
M Tresteg     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Hannes Furberg
Hannes Furberg 06, Skellefteå AIK
11.99
Skellefteå AIK
11.99
  
2Väinö Kekkonen
Väinö Kekkonen 08, FIN
11.83
08FIN
11.83
SB
  
3Aleksi Pohjola
Aleksi Pohjola 08, FIN
11.69
08FIN
11.69
PB
  
4Gustav Furberg
Gustav Furberg 08, Skellefteå AIK
11.00
Skellefteå AIK
11.00
PB
  
5Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
10.69
Nedre Soppero IK
10.69
PB
  
6Vilmer Kågström
Vilmer Kågström 08, Skellefteå AIK
9.62
Skellefteå AIK
9.62
PB
  
Furberg11.1811.9911.7610.2111.8311.50
Kekkonen11.6711.83xxxx
Pohjolaxx11.69x11.61x
Furbergxx10.81x11.00x
Lantto9.749.90x10.6910.05
Kågströmxxx9.629.519.58
M Kula     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Joni Heikkinen
Joni Heikkinen 99, FIN
14.33
99FIN
14.33
PB
  
2Matti Kahilainen
Matti Kahilainen 96, FIN
13.96
96FIN
13.96
SB
  
Heikkinen13.1413.4413.42x13.8314.33
Kahilainen13.96xx13.90xx
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Ossian Nyroos
Ossian Nyroos 06, Skellefteå AIK
11.44
Skellefteå AIK
11.44
PB
  
Nyroos10.5511.4410.61x10.5911.10
P17 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Eskil Grundström
Eskil Grundström 08, Skellefteå AIK
7.96
Skellefteå AIK
7.96
  
2Gustav Furberg
Gustav Furberg 08, Skellefteå AIK
8.05
Skellefteå AIK
8.05
PB
  
3Simon Eriksson
8.28
Piteå IF
8.28
PB
  
P17 400 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Carl Eriksson
54.36
Luleå FIF
54.36
  
2Melker Tuvemyr
1:01.11
Morjärvs SK
1:01.11
  
3Simon Eriksson
1:04.69
Piteå IF
1:04.69
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Simon Eriksson
10.06
Piteå IF
10.06
PB
  
2Gustav Furberg
Gustav Furberg 08, Skellefteå AIK
10.70
Skellefteå AIK
10.70
PB
  
3Vilmer Kågström
Vilmer Kågström 08, Skellefteå AIK
11.72
Skellefteå AIK
11.72
PB
  
P17 Höjd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Eskil Grundström
Eskil Grundström 08, Skellefteå AIK
1.66
Skellefteå AIK
1.66
PB
  
2Simon Eriksson
1.66
Piteå IF
1.66
PB
  
3Vilmer Kågström
Vilmer Kågström 08, Skellefteå AIK
1.46
Skellefteå AIK
1.46
PB
  
1.361.411.461.511.561.611.661.71
Grundström--ooooxoxxx
Eriksson--oooxoxoxxx
Kågströmoxxoxxoxxx
P17 Längd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Eskil Grundström
Eskil Grundström 08, Skellefteå AIK
5.30
Skellefteå AIK
5.30
PB
  
2Gustav Furberg
Gustav Furberg 08, Skellefteå AIK
4.98
Skellefteå AIK
4.98
  
3Simon Eriksson
4.67
Piteå IF
4.67
PB
  
4Vilmer Kågström
Vilmer Kågström 08, Skellefteå AIK
4.48
Skellefteå AIK
4.48
PB
  
Grundström5.165.125.253.025.025.30
Furbergx4.90x4.98xx
Eriksson4.384.434.674.464.554.50
Kågströmx4.074.034.054.483.94
P15 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Nuutti Säily
Nuutti Säily 09, FIN
8.23
09FIN
8.23
PB
  
2Olle Nordström
9.16
Boden FI
9.16
  
P15 1000 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
3:23.33
Gällivare SK
3:23.33
  
2Melker Thomson
3:34.35
Star SC
3:34.35
  
3Elias Hellström
Elias Hellström 09, Tväråselet
3:39.36
Tväråselets AIF
3:39.36
PB
  
4Daniel Spets
Daniel Spets 10, Nedre Soppero
3:45.62
Nedre Soppero IK
3:45.62
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Elias Hellström
Elias Hellström 09, Tväråselet
11.15
Tväråselets AIF
11.15
SB
  
P15 Höjd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Olle Nordström
1.31
Boden FI
1.31
  
1.311.36
Nordströmoxxx
P15 Stav     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Kaapo Heikkilä
Kaapo Heikkilä 09, FIN
3.54
09FIN
3.54
PB
  
2Roope Tuomaala
Roope Tuomaala 09, FIN
3.14
09FIN
3.14
PB
  
2.742.943.043.143.243.443.543.70
Heikkilä----oxoxxoxxx
Tuomaalaxooooxxx
P15 Längd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Elias Hellström
Elias Hellström 09, Tväråselet
4.57
Tväråselets AIF
4.57
PB
  
Hellströmxx4.574.52xx
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Arvid Norén
10.18
Boden FI
10.18
PB
  
2Laara-Issat Fjellgren
9.05
Gällivare SK
9.05
  
Norén9.579.919.9710.1710.1310.18
Fjellgren8.669.05x8.78x8.86
P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Arvid Norén
11.14
Boden FI
11.14
PB
  
2Laara-Issat Fjellgren
8.25
Gällivare SK
8.25
  
3Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
6.21
Gällivare SK
6.21
PB
  
4Oliver Karlsson
Oliver Karlsson 10, Gällivare SK
5.19
Gällivare SK
5.19
  
Norénxx11.1411.13x10.19
Fjellgrenx8.007.938.25x7.53
Lindmark6.045.816.215.775.725.68
Karlsson4.464.03x5.194.864.80
P14 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
8.42
Nedre Soppero IK
8.42
  
2Axel Rehnmark
Axel Rehnmark 10, Haparanda SKT
8.78
Haparanda SKT
8.78
PB
  
3Hannes Majanen
Hannes Majanen 10, Haparanda SKT
9.14
Haparanda SKT
9.14
PB
  
4Hjalmar Lundmark
Hjalmar Lundmark 10, Skellefteå AIK
9.25
Skellefteå AIK
9.25
PB
  
5Torsten PetterssonBoden FI
9.40
  
6Sixten Lundqvist
9.51
Piteå IF
9.51
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Axel Rehnmark
Axel Rehnmark 10, Haparanda SKT
8.92
Haparanda SKT
8.92
PB
q
  
2Hannes Majanen
Hannes Majanen 10, Haparanda SKT
9.15
Haparanda SKT
9.15
PB
q
  
3Isak Tjikkom
Isak Tjikkom 10, Nedre Soppero
9.31
Nedre Soppero IK
9.31
PB
  
4Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
9.84
Gällivare SK
9.84
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
8.40
Nedre Soppero IK
8.40
PB
q
  
2Torsten PetterssonBoden FI
9.16
PB
q
  
3Hjalmar Lundmark
Hjalmar Lundmark 10, Skellefteå AIK
9.26
Skellefteå AIK
9.26
PB
q
  
4Sixten Lundqvist
9.29
Piteå IF
9.29
=SB
q
  
Oliver Karlsson
Oliver Karlsson 10, Gällivare SK
DNF
Gällivare SK
DNF
  
P14 300 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Arvid Lundblom
49.31
Morjärvs SK
49.31
PB
  
2Daniel Spets
Daniel Spets 10, Nedre Soppero
51.12
Nedre Soppero IK
51.12
PB
  
3Torsten PetterssonBoden FI
56.87
PB
  
Final B
20 jan
20 jan
1Hjalmar Lundmark
Hjalmar Lundmark 10, Skellefteå AIK
50.43
Skellefteå AIK
50.43
PB
  
2Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
51.11
Gällivare SK
51.11
PB
  
P14 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Sixten Lundqvist
11.65
Piteå IF
11.65
  
2Torsten PetterssonBoden FI
12.72
  
P14 Höjd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Sixten Lundqvist
1.46
Piteå IF
1.46
PB
  
2Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
1.46
Nedre Soppero IK
1.46
PB
  
3Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
1.36
Gällivare SK
1.36
  
4Hannes Majanen
Hannes Majanen 10, Haparanda SKT
1.36
Haparanda SKT
1.36
=PB
  
1.211.261.311.361.411.461.51
Lundqvistoxooooxxoxxx
Lantto-oooxxoxxoxxx
Lindmark-xoooxxx
Majanen-oxoxoxxx
P14 Stav     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Hannes Majanen
Hannes Majanen 10, Haparanda SKT
2.25
Haparanda SKT
2.25
PB
  
2Sixten Lundqvist
2.15
Piteå IF
2.15
  
3Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
1.95
Gällivare SK
1.95
  
1.551.751.851.952.052.152.252.35
Majanenooxoxxooxooxxx
Lundqvistoooxoooxxx
Lindmarkooooxxx
P14 Längd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
4.78
Nedre Soppero IK
4.78
PB
  
2Hannes Majanen
Hannes Majanen 10, Haparanda SKT
4.56
Haparanda SKT
4.56
PB
  
3Melker ThomsonStar SC
4.18
PB
  
4Daniel Spets
Daniel Spets 10, Nedre Soppero
4.14
Nedre Soppero IK
4.14
PB
  
5Axel Rehnmark
Axel Rehnmark 10, Haparanda SKT
4.03
Haparanda SKT
4.03
PB
  
6Torsten PetterssonBoden FI
3.85
PB
  
7Hjalmar Lundmark
Hjalmar Lundmark 10, Skellefteå AIK
3.85
Skellefteå AIK
3.85
PB
  
8Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
3.84
Gällivare SK
3.84
PB
  
Isak Tjikkom
Isak Tjikkom 10, Nedre Soppero
NM
Nedre Soppero IK
NM
  
Lantto4.404.45xx4.634.78
Majanen4.294.284.073.954.144.56
Thomson3.934.054.18xx4.01
Spetsxx3.903.893.884.14
Rehnmarkx3.193.733.244.033.94
Pettersson3.553.413.853.823.853.80
Lundmark3.673.223.793.403.853.83
Lindmark3.293.463.343.84x3.57
Tjikkomxxx
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
7.93
Nedre Soppero IK
7.93
PB
  
2Torsten PetterssonBoden FI
7.56
PB
  
3Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
7.28
Gällivare SK
7.28
PB
  
4Isak Tjikkom
Isak Tjikkom 10, Nedre Soppero
6.61
Nedre Soppero IK
6.61
  
5Axel Rehnmark
Axel Rehnmark 10, Haparanda SKT
6.57
Haparanda SKT
6.57
PB
  
6Daniel Spets
Daniel Spets 10, Nedre Soppero
6.46
Nedre Soppero IK
6.46
  
Lantto7.337.936.887.626.21
Pettersson7.567.286.887.136.567.10
Lindmark6.95x6.527.287.126.88
Tjikkom6.366.616.116.105.78
Rehnmark6.57x5.024.925.676.02
Spets6.34xx6.466.24
P13 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Egon Johansson
8.74
Piteå IF
8.74
  
2Rio Berglund
8.89
Luleå FIF
8.89
=PB
  
3Pontus Eriksson
9.54
Piteå IF
9.54
  
4Ture AnderssonLuleå FIF
9.86
  
5Sebastian Bonde
Sebastian Bonde 11, Haparanda SKT
9.98
Haparanda SKT
9.98
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Egon Johansson
8.74
Piteå IF
8.74
q
  
2Rio Berglund
8.89
Luleå FIF
8.89
PB
q
  
3Pontus Eriksson
9.54
Piteå IF
9.54
q
  
4Ture AnderssonLuleå FIF
9.86
q
  
5Sebastian Bonde
Sebastian Bonde 11, Haparanda SKT
9.98
Haparanda SKT
9.98
q
  
P13 300 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Rio Berglund
51.22
Luleå FIF
51.22
PB
  
2Ture Andersson
54.16
Luleå FIF
54.16
PB
  
Final B
21 jan
21 jan
1Pontus Eriksson
52.40
Piteå IF
52.40
PB
  
2Sebastian Bonde
Sebastian Bonde 11, Haparanda SKT
53.47
Haparanda SKT
53.47
PB
  
P13 800 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Rio Berglund
2:51.42
Luleå FIF
2:51.42
  
2Pontus Eriksson
2:53.35
Piteå IF
2:53.35
  
3Ture Andersson
2:54.46
Luleå FIF
2:54.46
  
4Sebastian Bonde
Sebastian Bonde 11, Haparanda SKT
2:54.48
Haparanda SKT
2:54.48
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Pontus Eriksson
11.94
Piteå IF
11.94
  
2Ture Andersson
13.03
Luleå FIF
13.03
  
3Sebastian Bonde
Sebastian Bonde 11, Haparanda SKT
13.28
Haparanda SKT
13.28
  
P13 Höjd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Egon Johansson
1.46
Piteå IF
1.46
PB
  
2Birk Waara
Birk Waara 11, Gällivare SK
1.16
Gällivare SK
1.16
  
3Pontus Eriksson
1.11
Piteå IF
1.11
  
0.96
1.40
1.01
1.43
1.06
1.46
1.11
1.48
1.16
1.21
1.30
1.35
Johansson-
xxo
-
xo
-
xxo
-
xxx
-
o
o
xo
Waara-
-
o
o
o
xxx


Erikssono
o
o
o
xxx



P13 Stav     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Sebastian Bonde
Sebastian Bonde 11, Haparanda SKT
2.10
Haparanda SKT
2.10
PB
  
1.651.751.851.952.002.102.15
Bondeoooooxoxxx
P13 Längd (zon)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Egon Johansson
4.65
Piteå IF
4.65
  
2Birk Waara
Birk Waara 11, Gällivare SK
3.88
Gällivare SK
3.88
  
3Ture AnderssonLuleå FIF
3.77
  
4Sixten Strandberg
3.74
Piteå IF
3.74
PB
  
5Sebastian Bonde
Sebastian Bonde 11, Haparanda SKT
3.56
Haparanda SKT
3.56
  
Johansson4.653.704.59
Waara3.80x3.82x3.843.88
Andersson3.663.473.773.36x3.53
Strandberg3.743.583.693.293.673.67
Bonde3.403.563.553.353.283.49
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Sixten Strandberg
8.19
Piteå IF
8.19
PB
  
2Sebastian Bonde
Sebastian Bonde 11, Haparanda SKT
5.34
Haparanda SKT
5.34
PB
  
Strandberg4.837.698.197.23x7.95
Bonde4.835.065.345.205.144.88
P12 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Viktor Bladh
8.44
Piteå IF
8.44
PB
  
2Benjamin Lantto
9.49
Turebergs FK
9.49
  
3Antti Väisänen
Antti Väisänen 12, FIN
9.54
12FIN
9.54
PB
  
4Adrian Björkevid
Adrian Björkevid 12, Nedre Soppero
9.71
Nedre Soppero IK
9.71
  
5Elis Berggren
9.81
Piteå IF
9.81
  
6Joshua Spets
Joshua Spets 12, Nedre Soppero
9.88
Nedre Soppero IK
9.88
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Viktor Bladh
8.71
Piteå IF
8.71
q
  
2Joshua Spets
Joshua Spets 12, Nedre Soppero
9.81
Nedre Soppero IK
9.81
PB
q
  
2Elis Berggren
9.81
Piteå IF
9.81
q
  
4Tristan Fallström
9.85
Haparanda SKT
9.85
PB
  
5Malte Fällman
10.92
Hörnefors IF
10.92
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Antti Väisänen
Antti Väisänen 12, FIN
9.62
12FIN
9.62
PB
q
  
2Adrian Björkevid
Adrian Björkevid 12, Nedre Soppero
9.64
Nedre Soppero IK
9.64
q
  
3Benjamin Lantto
9.65
Turebergs FK
9.65
q
  
4Oscar Leppäniemi
Oscar Leppäniemi 12, Haparanda SKT
10.79
Haparanda SKT
10.79
PB
  
5Bore Forslund
Bore Forslund 12, Nedre Soppero
10.80
Nedre Soppero IK
10.80
PB
  
P12 300 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Tristan Fallström
54.47
Haparanda SKT
54.47
PB
  
2Joshua Spets
Joshua Spets 12, Nedre Soppero
54.74
Nedre Soppero IK
54.74
PB
  
3Natnael Dawit
Natnael Dawit 12, Haparanda SKT
1:06.09
Haparanda SKT
1:06.09
PB
  
Final B
21 jan
21 jan
1Adrian Björkevid
Adrian Björkevid 12, Nedre Soppero
57.19
Nedre Soppero IK
57.19
PB
  
2Bore Forslund
Bore Forslund 12, Nedre Soppero
1:05.75
Nedre Soppero IK
1:05.75
PB
  
P12 800 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Viktor Bladh
2:35.28
Piteå IF
2:35.28
PB
  
2Elis Berggren
3:01.95
Piteå IF
3:01.95
  
3Tristan Fallström
3:03.93
Haparanda SKT
3:03.93
PB
  
4Joshua Spets
Joshua Spets 12, Nedre Soppero
3:12.60
Nedre Soppero IK
3:12.60
  
5Adrian Björkevid
Adrian Björkevid 12, Nedre Soppero
3:13.22
Nedre Soppero IK
3:13.22
PB
  
P12 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Benjamin Lantto
11.79
Turebergs FK
11.79
  
2Adrian Björkevid
Adrian Björkevid 12, Nedre Soppero
13.05
Nedre Soppero IK
13.05
PB
  
3Tristan Fallström
13.18
Haparanda SKT
13.18
PB
  
P12 Höjd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Adrian Björkevid
Adrian Björkevid 12, Nedre Soppero
1.40
Nedre Soppero IK
1.40
PB
  
2Bore Forslund
Bore Forslund 12, Nedre Soppero
1.31
Nedre Soppero IK
1.31
PB
  
3Benjamin Lantto
1.26
Turebergs FK
1.26
  
1.111.161.211.261.311.361.401.42
Björkevidoooooooxxx
Forslundooxxoxoxoxxx
Lantto-oooxxx
P12 Längd (zon)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Viktor Bladh
5.05
Piteå IF
5.05
PB
  
2Benjamin Lantto
4.13
Turebergs FK
4.13
PB
  
3Antti Väisänen
Antti Väisänen 12, FIN
4.07
12FIN
4.07
PB
  
4Adrian Björkevid
Adrian Björkevid 12, Nedre Soppero
3.98
Nedre Soppero IK
3.98
PB
  
5Joshua Spets
Joshua Spets 12, Nedre Soppero
3.90
Nedre Soppero IK
3.90
PB
  
6Tristan Fallström
3.66
Haparanda SKT
3.66
PB
  
7Elis Berggren
3.65
Piteå IF
3.65
PB
  
8Oscar Leppäniemi
Oscar Leppäniemi 12, Haparanda SKT
3.39
Haparanda SKT
3.39
PB
  
9Malte Fällman
3.25
Hörnefors IF
3.25
PB
  
10Bore Forslund
Bore Forslund 12, Nedre Soppero
3.20
Nedre Soppero IK
3.20
PB
  
11Natnael Dawit
Natnael Dawit 12, Haparanda SKT
2.59
Haparanda SKT
2.59
PB
  
Bladh4.274.454.514.394.725.05
Lantto4.133.973.793.983.98
Väisänen4.003.723.953.883.824.07
Björkevid3.933.933.912.52x3.98
Spets3.673.903.683.663.613.73
Fallström3.603.663.213.413.12x
Berggren3.453.543.433.463.313.65
Leppäniemi3.113.393.052.862.973.01
Fällman2.893.003.25
Forslund3.203.16x
Dawit2.482.592.48
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Natnael Dawit
Natnael Dawit 12, Haparanda SKT
6.46
Haparanda SKT
6.46
PB
  
2Antti Väisänen
Antti Väisänen 12, FIN
6.38
12FIN
6.38
PB
  
3Bore Forslund
Bore Forslund 12, Nedre Soppero
6.22
Nedre Soppero IK
6.22
PB
  
4Adrian Björkevid
Adrian Björkevid 12, Nedre Soppero
6.03
Nedre Soppero IK
6.03
  
5Joshua Spets
Joshua Spets 12, Nedre Soppero
5.45
Nedre Soppero IK
5.45
=PB
  
6Oscar Leppäniemi
Oscar Leppäniemi 12, Haparanda SKT
4.71
Haparanda SKT
4.71
PB
  
Dawit6.285.956.465.94x5.85
Väisänen5.756.384.875.505.53x
Forslund5.62xx5.89x6.22
Björkevidx5.335.125.656.035.90
Spets5.325.455.105.454.634.52
Leppäniemi4.614.434.714.17x4.09
M40 Kula     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Nils Pettersson
11.30
Boden FI
11.30
  
Pettersson11.1011.30xxx11.18
M40 Vikt     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Nils Pettersson
9.17
Boden FI
9.17
SB
  
Petterssonxx9.17xxx
M50 Kula (6.0 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Rami Spets
Rami Spets 73, Nedre Soppero
9.89
Nedre Soppero IK
9.89
  
2Antti Kaihua
Antti Kaihua 69, FIN
9.84
69FIN
9.84
SB
  
Spets9.89x9.89x9.36x
Kaihua9.84x9.34
M55 1500 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Veijo Honkaniemi
Veijo Honkaniemi 66, FIN
4:54.33
66FIN
4:54.33
PB
  
M55 60 m häck (91.4 cm)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Antti Kaihua
Antti Kaihua 69, FIN
9.84
69FIN
9.84
SB
  
M55 Stav     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Antti Kaihua
Antti Kaihua 69, FIN
3.60
69FIN
3.60
PB
  
3.403.503.603.70
Kaihuaoxoxxoxxx
M60 3000 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Taisto Puurunen
Taisto Puurunen 60, FIN
13:39.10
60FIN
13:39.10
SB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Elisabet Salmela
Elisabet Salmela 97, FIN
7.68
97FIN
7.68
  
2Merituuli Jääskeläinen
Merituuli Jääskeläinen 96, FIN
7.69
96FIN
7.69
  
3Anniina Piipponen
Anniina Piipponen 07, FIN
7.92
07FIN
7.92
SB
  
4Emmi Erikkilä
Emmi Erikkilä 98, FIN
7.97
98FIN
7.97
=SB
  
4Saana Peura
Saana Peura 03, FIN
7.97
03FIN
7.97
PB
  
6Saana Turunen
Saana Turunen 05, FIN
8.02
05FIN
8.02
PB
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Elisabet Salmela
Elisabet Salmela 97, FIN
7.77
97FIN
7.77
q
  
2Emmi Erikkilä
Emmi Erikkilä 98, FIN
8.05
98FIN
8.05
q
  
3Saana Turunen
Saana Turunen 05, FIN
8.09
05FIN
8.09
PB
q
  
4Aada Niemi
Aada Niemi 06, FIN
8.62
06FIN
8.62
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Merituuli Jääskeläinen
Merituuli Jääskeläinen 96, FIN
7.76
96FIN
7.76
q
  
2Anniina Piipponen
Anniina Piipponen 07, FIN
7.94
07FIN
7.94
SB
q
  
3Saana Peura
Saana Peura 03, FIN
8.07
03FIN
8.07
PB
q
  
4Erika Gustafsson
8.17
Boden FI
8.17
=SB
  
5Anna-Sofia Orajärvi
Anna-Sofia Orajärvi 05, FIN
8.51
05FIN
8.51
  
K 200 m     
Inne
Inne
Final A
20 jan
20 jan
1Tilda Fridenborg
Tilda Fridenborg 08, Skellefteå AIK
27.80
Skellefteå AIK
27.80
SB
  
2Erika Gustafsson
28.39
Boden FI
28.39
PB
  
3Wilma Nordgren
30.34
Boden FI
30.34
SB
  
Final B
20 jan
20 jan
1Meja Berggren
Meja Berggren 07, Skellefteå AIK
28.46
Skellefteå AIK
28.46
PB
  
2Aada Niemi
Aada Niemi 06, FIN
28.75
06FIN
28.75
PB
  
Final C
20 jan
20 jan
1Anniina Jernvall
Anniina Jernvall 07, FIN
28.94
07FIN
28.94
PB
  
2Johanna Orava
Johanna Orava 06, FIN
30.55
06FIN
30.55
PB
  
K 1500 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Enni Petrelius
Enni Petrelius 04, FIN
5:13.80
04FIN
5:13.80
PB
  
K 3000 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Elina Heikkinen
Elina Heikkinen 97, FIN
11:18.00
97FIN
11:18.00
PB
  
K 60 m häck     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Anna-Sofia Orajärvi
Anna-Sofia Orajärvi 05, FIN
9.69
05FIN
9.69
SB
  
K Höjd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Vega Kågström
Vega Kågström 05, Skellefteå AIK
1.59
Skellefteå AIK
1.59
  
1Mira Jonsson
0.90
Piteå IF
0.90
PB
  
2Maija Keinil
Maija Keinil 06, Skellefteå AIK
1.51
Skellefteå AIK
1.51
=PB
  
2Elvira Sandlund
0.85
Piteå IF
0.85
SB
  
0.70
1.41
0.75
1.46
0.80
1.51
0.85
1.56
0.90
1.59
0.95
1.62
1.31
1.36
Kågström-
-
-
o
-
o
-
o
-
xo
-
xxx
-
-
Jonsson-
-
o
o
o
xxx


Keinil-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
-
o
o
Sandlundxo
o
o
xxo




K Stav     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Tuva Weiland
3.34
Piteå IF
3.34
SB
  
2Ylva Björnsjö
3.14
Huddinge AIS
3.14
PB
  
2Ellinor Hannerfors
3.14
Haparanda SKT
3.14
  
Elise Eneris
Elise Eneris 06, Gällivare SK
NH
Gällivare SK
NH
  
2.442.842.943.043.143.243.343.40
Weiland--xxooxoxxoxxoxxx
Björnsjö-ooxoxxoxxx
Hannerfors--xooxxoxxx
Enerisxxx
K Längd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Saana Peura
Saana Peura 03, FIN
5.67
03FIN
5.67
  
2Saana Turunen
Saana Turunen 05, FIN
5.09
05FIN
5.09
  
3Johanna Orava
Johanna Orava 06, FIN
4.51
06FIN
4.51
PB
  
4Elise Eneris
Elise Eneris 06, Gällivare SK
4.40
Gällivare SK
4.40
PB
  
5Agnes Grönlund
Agnes Grönlund 06, Skellefteå AIK
4.39
Skellefteå AIK
4.39
SB
  
Peura5.674.385.63x5.365.63
Turunen2.764.964.965.095.08
Orava4.514.194.21
Eneris4.143.963.984.214.084.40
Grönlundxxx4.22x4.39
K Tresteg     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Saana Peura
Saana Peura 03, FIN
12.25
03FIN
12.25
SB
  
2Signe Pettersson
Signe Pettersson 09, Skellefteå AIK
11.85
Skellefteå AIK
11.85
PB
  
3Miranda Rosenius
Miranda Rosenius 02, Skellefteå AIK
10.83
Skellefteå AIK
10.83
PB
  
4Meja Berggren
Meja Berggren 07, Skellefteå AIK
10.61
Skellefteå AIK
10.61
PB
  
5Maija Keinil
Maija Keinil 06, Skellefteå AIK
9.66
Skellefteå AIK
9.66
PB
  
6Tilda Fridenborg
Tilda Fridenborg 08, Skellefteå AIK
9.49
Skellefteå AIK
9.49
  
7Moa Lindgren
Moa Lindgren 09, Skellefteå AIK
9.10
Skellefteå AIK
9.10
PB
  
8Siri Lindgren
Siri Lindgren 09, Skellefteå AIK
8.75
Skellefteå AIK
8.75
PB
  
9Nea Hyväri
Nea Hyväri 10, FIN
8.47
10FIN
8.47
PB
  
10Millie Lundgren
Millie Lundgren 09, Skellefteå AIK
7.93
Skellefteå AIK
7.93
  
11Sofia Rycaj Holm
Sofia Rycaj Holm 09, Skellefteå AIK
7.51
Skellefteå AIK
7.51
  
Peura11.32x11.8211.7111.9212.25
Pettersson11.1311.2411.4011.2811.8510.91
Rosenius10.40x10.34x10.4410.83
Berggren10.2610.1110.27x10.6110.33
Keinilxx9.599.529.66x
Fridenborg9.49xxxxx
Lindgren6.608.749.009.10x8.94
Lindgren8.658.528.758.278.368.67
Hyväri8.478.448.19
Lundgren7.43x7.93
Rycaj Holm6.297.517.50
K Kula     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Ella Soinilehto
Ella Soinilehto 04, FIN
10.28
04FIN
10.28
  
2Kiia Vanhatupa
Kiia Vanhatupa 06, FIN
9.72
06FIN
9.72
  
3Elise Eneris
Elise Eneris 06, Gällivare SK
7.17
Gällivare SK
7.17
  
Evelina WallStar SC
NM
  
Soinilehto8.828.709.068.478.9810.28
Vanhatupax9.159.72x8.939.53
Eneris6.13xx6.106.577.17
Wallxxxxxx
K Vikt     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Linneah Kronqvist-WilhelmssonSkellefteå AIK
10.17
PB
  
Kronqvist-Wilhelmsson9.44x9.4310.0010.179.32
F17 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Tilda Fridenborg
Tilda Fridenborg 08, Skellefteå AIK
8.28
Skellefteå AIK
8.28
  
2Olivia Laine
Olivia Laine 07, FIN
8.29
07FIN
8.29
SB
  
3Kiia Kellola
Kiia Kellola 08, FIN
8.44
08FIN
8.44
  
4Tindra StrandbergLuleå FIF
8.55
SB
  
5Edith Kilpiäinen
Edith Kilpiäinen 07, FIN
9.27
07FIN
9.27
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Tilda Fridenborg
Tilda Fridenborg 08, Skellefteå AIK
8.28
Skellefteå AIK
8.28
q
  
2Kiia Kellola
Kiia Kellola 08, FIN
8.50
08FIN
8.50
q
  
3Tindra StrandbergLuleå FIF
8.65
SB
q
  
4Saga Engfors
Saga Engfors 08, Gällivare SK
9.20
Gällivare SK
9.20
q
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Olivia Laine
Olivia Laine 07, FIN
8.39
07FIN
8.39
SB
q
  
2Edith Kilpiäinen
Edith Kilpiäinen 07, FIN
9.22
07FIN
9.22
PB
q
  
F17 400 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Lotta Talvensaari
Lotta Talvensaari 07, FIN
1:07.46
07FIN
1:07.46
PB
  
F17 1500 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Lotta Talvensaari
Lotta Talvensaari 07, FIN
5:12.18
07FIN
5:12.18
PB
  
F17 Höjd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Felicia Bojang
Felicia Bojang 08, Haparanda SKT
1.41
Haparanda SKT
1.41
SB
  
2Saga Engfors
Saga Engfors 08, Gällivare SK
1.36
Gällivare SK
1.36
=SB
  
1.261.311.361.411.46
Bojang---oxxx
Engforsooxoxxx
F17 Längd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Anniina Piipponen
Anniina Piipponen 07, FIN
5.47
07FIN
5.47
PB
  
2Olivia Laine
Olivia Laine 07, FIN
5.09
07FIN
5.09
PB
  
3Felicia Bojang
Felicia Bojang 08, Haparanda SKT
4.99
Haparanda SKT
4.99
  
4Tilda Fridenborg
Tilda Fridenborg 08, Skellefteå AIK
4.96
Skellefteå AIK
4.96
  
5Sointu Oinas
Sointu Oinas 07, FIN
4.91
07FIN
4.91
  
6Kiia Kellola
Kiia Kellola 08, FIN
4.73
08FIN
4.73
PB
  
7Anniina Jernvall
Anniina Jernvall 07, FIN
4.68
07FIN
4.68
  
8Meja Berggren
Meja Berggren 07, Skellefteå AIK
4.60
Skellefteå AIK
4.60
PB
  
9Alma Lindgren
Alma Lindgren 07, Skellefteå AIK
4.34
Skellefteå AIK
4.34
PB
  
10Saga Engfors
Saga Engfors 08, Gällivare SK
4.09
Gällivare SK
4.09
SB
  
Piipponen5.27x5.325.47x3.42
Laine5.094.854.924.904.67x
Bojang4.99xxxxx
Fridenborgx4.75x3.154.96x
Oinasx4.804.74x4.664.91
Kellola4.464.374.504.454.564.73
Jernvallxx4.68xx4.63
Berggren4.36x4.604.544.51x
Lindgren4.344.294.33
Engfors3.863.874.09
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Felicia Bojang
Felicia Bojang 08, Haparanda SKT
9.94
Haparanda SKT
9.94
  
2Meja Berggren
Meja Berggren 07, Skellefteå AIK
9.64
Skellefteå AIK
9.64
PB
  
3Felicia Blom
Felicia Blom 07, Skellefteå AIK
7.89
Skellefteå AIK
7.89
  
4Alexandra Mattsin
Alexandra Mattsin 08, Gällivare SK
7.81
Gällivare SK
7.81
SB
  
5Tindra StrandbergLuleå FIF
7.53
  
6Maya Jakobsson
Maya Jakobsson 08, Gällivare SK
6.58
Gällivare SK
6.58
  
Bojangx9.569.629.929.94x
Berggren8.988.989.649.07x8.90
Blom6.277.007.897.467.477.57
Mattsin7.407.137.81x7.23x
Strandbergxx7.53xxx
Jakobsson5.125.934.445.906.585.98
F17 Vikt (7.26 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Alexandra Mattsin
Alexandra Mattsin 08, Gällivare SK
9.70
Gällivare SK
9.70
PB
  
2Alma Lindgren
Alma Lindgren 07, Skellefteå AIK
8.09
Skellefteå AIK
8.09
  
3Maya Jakobsson
Maya Jakobsson 08, Gällivare SK
7.43
Gällivare SK
7.43
SB
  
Felicia Bojang
Felicia Bojang 08, Haparanda SKT
NM
Haparanda SKT
NM
  
Mattsin7.377.05x8.809.707.52
Lindgren8.097.68x7.387.68x
Jakobssonx6.757.436.687.20x
Bojangxxxxxx
F15 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Signe Pettersson
Signe Pettersson 09, Skellefteå AIK
8.34
Skellefteå AIK
8.34
  
2Elvira Stenlund
Elvira Stenlund 09, Skellefteå AIK
8.48
Skellefteå AIK
8.48
PB
  
3Sanni Paganus
Sanni Paganus 09, FIN
8.66
09FIN
8.66
  
4Janna Juujärvi
Janna Juujärvi 09, FIN
8.68
09FIN
8.68
  
5Nelli Kumpula
Nelli Kumpula 09, HaparandaTornio
8.97
HaparandaTornio TFC
8.97
  
6Asta StrömbergLuleå FIF
9.03
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Elvira Stenlund
Elvira Stenlund 09, Skellefteå AIK
8.55
Skellefteå AIK
8.55
q
  
2Janna Juujärvi
Janna Juujärvi 09, FIN
8.61
09FIN
8.61
SB
q
  
3Sanni Paganus
Sanni Paganus 09, FIN
8.63
09FIN
8.63
PB
q
  
4Nelli Kumpula
Nelli Kumpula 09, HaparandaTornio
8.84
HaparandaTornio TFC
8.84
PB
q
  
5Asta StrömbergLuleå FIF
8.91
q
  
6Sofia Rycaj Holm
Sofia Rycaj Holm 09, Skellefteå AIK
9.32
Skellefteå AIK
9.32
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Signe Pettersson
Signe Pettersson 09, Skellefteå AIK
8.44
Skellefteå AIK
8.44
q
  
2Nova FagerqvistLuleå FIF
9.00
=SB
  
3Siri Lindgren
Siri Lindgren 09, Skellefteå AIK
9.19
Skellefteå AIK
9.19
SB
  
4Moa Lindgren
Moa Lindgren 09, Skellefteå AIK
9.43
Skellefteå AIK
9.43
PB
  
5Maya Ahlin
Maya Ahlin 09, Skellefteå AIK
9.68
Skellefteå AIK
9.68
  
6Agnes Niskala Blick
9.95
Haparanda SKT
9.95
PB
  
F15 200 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Signe Pettersson
Signe Pettersson 09, Skellefteå AIK
28.43
Skellefteå AIK
28.43
  
2Sofia Rycaj Holm
Sofia Rycaj Holm 09, Skellefteå AIK
32.73
Skellefteå AIK
32.73
  
F15 1000 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Elsa Åström
Elsa Åström 09, Nedre Soppero
3:55.30
Nedre Soppero IK
3:55.30
PB
  
2Fanny Barchéus
3:56.15
Boden FI
3:56.15
PB
  
F15 Höjd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Sanni Paganus
Sanni Paganus 09, FIN
1.51
09FIN
1.51
PB
  
2Adina AidanpääLuleå FIF
1.46
PB
  
3Elvira Stenlund
Elvira Stenlund 09, Skellefteå AIK
1.41
Skellefteå AIK
1.41
  
4Mira Åberg
1.36
Luleå FIF
1.36
  
5Millie Lundgren
Millie Lundgren 09, Skellefteå AIK
1.26
Skellefteå AIK
1.26
=PB
  
1.16
1.54
1.21
1.26
1.31
1.36
1.41
1.46
1.51
Paganus-
xxx
-
-
o
xo
xo
xo
xo
Aidanpää-
-
o
xxo
o
xxo
xxo
xxx
Stenlund-
-
-
-
o
o
xxx

Åberg-
-
o
o
o
xxx


Lundgreno
xo
o
xxx




F15 Stav     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Adina AidanpääLuleå FIF
2.71
PB
  
2Mira Åberg
2.45
Luleå FIF
2.45
PB
  
3Nelli Kumpula
Nelli Kumpula 09, HaparandaTornio
2.25
HaparandaTornio TFC
2.25
SB
  
4Agnes Niskala Blick
2.15
Haparanda SKT
2.15
PB
  
5Moa Lindgren
Moa Lindgren 09, Skellefteå AIK
2.15
Skellefteå AIK
2.15
PB
  
6Maya Salmi
Maya Salmi 09, Haparanda SKT
1.65
Haparanda SKT
1.65
SB
  
1.45
2.45
1.65
2.55
1.85
2.62
1.95
2.68
2.05
2.71
2.15
2.74
2.25
2.35
Aidanpää-
o
-
xo
-
xo
-
o
-
o
-
xxp
xo
o
Åberg-
o
-
xxx
-
-
-
o
o
xo
Kumpula-
-
-
o
o
xxo
xxo
xxx
Niskala Blick-
-
xo
xo
o
xo
xxx

Lindgren-
-
xo
xxo
o
xo
xxx

Salmio
o
xxx





F15 Längd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Signe Pettersson
Signe Pettersson 09, Skellefteå AIK
5.33
Skellefteå AIK
5.33
  
2Elvira Stenlund
Elvira Stenlund 09, Skellefteå AIK
5.09
Skellefteå AIK
5.09
PB
  
3Sanni Paganus
Sanni Paganus 09, FIN
4.76
09FIN
4.76
  
4Janna Juujärvi
Janna Juujärvi 09, FIN
4.64
09FIN
4.64
  
5Nova FagerqvistLuleå FIF
4.62
  
6Siri Lindgren
Siri Lindgren 09, Skellefteå AIK
4.36
Skellefteå AIK
4.36
PB
  
7Asta StrömbergLuleå FIF
4.25
PB
  
8Nelli Kumpula
Nelli Kumpula 09, HaparandaTornio
4.15
HaparandaTornio TFC
4.15
SB
  
9Maya Ahlin
Maya Ahlin 09, Skellefteå AIK
3.80
Skellefteå AIK
3.80
  
10Sofia Rycaj Holm
Sofia Rycaj Holm 09, Skellefteå AIK
3.59
Skellefteå AIK
3.59
  
11Elsa Åström
Elsa Åström 09, Nedre Soppero
3.52
Nedre Soppero IK
3.52
PB
  
12Ida-Felicia Koski
Ida-Felicia Koski 09, Haparanda SKT
3.35
Haparanda SKT
3.35
SB
  
Agnes Niskala Blick
NM
Haparanda SKT
NM
  
Petterssonx5.33xxx5.28
Stenlund4.594.784.954.934.895.09
Paganusx4.764.55x4.64x
Juujärvi4.604.644.394.644.514.58
Fagerqvist4.55x4.624.534.313.33
Lindgrenx4.364.294.074.26x
Strömberg4.184.133.824.204.254.15
Kumpula4.114.15xx4.144.05
Ahlin3.773.753.80
Rycaj Holm3.183.393.59
Åströmxx3.52
Koski3.223.353.28
Niskala Blickxxx
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Asta StrömbergLuleå FIF
9.87
PB
  
2Eira Keränen
Eira Keränen 09, Gällivare SK
7.18
Gällivare SK
7.18
  
3Agnes Niskala Blick
6.55
Haparanda SKT
6.55
  
4Ida-Felicia Koski
Ida-Felicia Koski 09, Haparanda SKT
6.34
Haparanda SKT
6.34
SB
  
5Elsa Åström
Elsa Åström 09, Nedre Soppero
6.14
Nedre Soppero IK
6.14
  
Strömberg8.799.138.979.288.929.87
Keränenx7.186.557.056.756.67
Niskala Blick5.976.116.226.336.55x
Koski6.345.89x5.485.905.84
Åström5.706.145.725.665.506.06
F15 Vikt (7.26 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Mira Åberg
8.47
Luleå FIF
8.47
  
2Adina AidanpääLuleå FIF
8.11
  
3Ellen Möller
Ellen Möller 09, Skellefteå AIK
7.28
Skellefteå AIK
7.28
  
Åberg8.47x7.12x8.308.25
Aidanpääx7.307.818.118.10x
Möller7.286.826.806.726.846.86
F14 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Alva Renström
Alva Renström 10, Skellefteå AIK
8.46
Skellefteå AIK
8.46
  
2Iina-Emilia Häyry
Iina-Emilia Häyry 10, FIN
8.74
10FIN
8.74
  
3Lotta Saloniemi
Lotta Saloniemi 10, FIN
8.82
10FIN
8.82
  
4Elvira Brännström
8.87
Haparanda SKT
8.87
  
5Inkeri Myllylä
Inkeri Myllylä 10, FIN
8.93
10FIN
8.93
  
6Julia Waara
Julia Waara 10, Gällivare SK
9.09
Gällivare SK
9.09
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Alva Renström
Alva Renström 10, Skellefteå AIK
8.43
Skellefteå AIK
8.43
PB
q
  
2Elvira Brännström
8.88
Haparanda SKT
8.88
q
  
3Julia Waara
Julia Waara 10, Gällivare SK
8.96
Gällivare SK
8.96
PB
q
  
4Maya Pettersson
Maya Pettersson 10, Skellefteå AIK
9.47
Skellefteå AIK
9.47
PB
  
5Filippa Mattsin
Filippa Mattsin 10, Gällivare SK
10.42
Gällivare SK
10.42
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Lotta Saloniemi
Lotta Saloniemi 10, FIN
8.81
10FIN
8.81
q
  
2Iina-Emilia Häyry
Iina-Emilia Häyry 10, FIN
8.87
10FIN
8.87
q
  
3Lisa HedströmStar SC
9.03
  
4Edla Anttila
Edla Anttila 10, FIN
9.10
10FIN
9.10
  
5Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
9.26
Nedre Soppero IK
9.26
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Inkeri Myllylä
Inkeri Myllylä 10, FIN
8.85
10FIN
8.85
q
  
2Nea Hyväri
Nea Hyväri 10, FIN
9.06
10FIN
9.06
PB
  
3Alice Lundström
Alice Lundström 10, Nedre Soppero
9.10
Nedre Soppero IK
9.10
PB
  
4Lilli Haataja
Lilli Haataja 10, FIN
9.66
10FIN
9.66
  
F14 300 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Iina-Emilia Häyry
Iina-Emilia Häyry 10, FIN
47.05
10FIN
47.05
PB
  
2Julia Waara
Julia Waara 10, Gällivare SK
50.84
Gällivare SK
50.84
PB
  
3Maya Pettersson
Maya Pettersson 10, Skellefteå AIK
53.50
Skellefteå AIK
53.50
PB
  
Final B
20 jan
20 jan
1Inkeri Myllylä
Inkeri Myllylä 10, FIN
49.60
10FIN
49.60
PB
  
2Lilli Haataja
Lilli Haataja 10, FIN
53.43
10FIN
53.43
PB
  
3Tyra Forslund
Tyra Forslund 10, Skellefteå AIK
54.26
Skellefteå AIK
54.26
PB
  
F14 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Lisa HedströmStar SC
10.38
  
2Ilona Karhu
Ilona Karhu 10, FIN
11.15
10FIN
11.15
PB
  
3Tyra Forslund
Tyra Forslund 10, Skellefteå AIK
12.44
Skellefteå AIK
12.44
  
F14 Höjd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Lisa HedströmStar SC
1.41
  
2Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
1.41
Nedre Soppero IK
1.41
=PB
  
3Maya Pettersson
Maya Pettersson 10, Skellefteå AIK
1.31
Skellefteå AIK
1.31
PB
  
4Tyra Forslund
Tyra Forslund 10, Skellefteå AIK
1.31
Skellefteå AIK
1.31
  
1.161.211.261.311.361.411.46
Hedström--ooooxxx
Emanuelsson--ooxooxxx
Petterssonooooxxx
Forslund-ooxoxxx
F14 Stav     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Ilona Karhu
Ilona Karhu 10, FIN
1.85
10FIN
1.85
PB
  
2Elvira Brännström
1.85
Haparanda SKT
1.85
=PB
  
1.551.651.751.851.95
Karhuooxooxxx
Brännström-ooxxoxxx
F14 Längd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Iina-Emilia Häyry
Iina-Emilia Häyry 10, FIN
4.74
10FIN
4.74
  
2Alva Renström
Alva Renström 10, Skellefteå AIK
4.53
Skellefteå AIK
4.53
PB
  
3Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
4.39
Nedre Soppero IK
4.39
PB
  
4Lisa HedströmStar SC
4.32
  
5Julia Waara
Julia Waara 10, Gällivare SK
4.30
Gällivare SK
4.30
PB
  
6Inkeri Myllylä
Inkeri Myllylä 10, FIN
4.27
10FIN
4.27
PB
  
7Nea Hyväri
Nea Hyväri 10, FIN
4.14
10FIN
4.14
PB
  
8Maya Pettersson
Maya Pettersson 10, Skellefteå AIK
3.88
Skellefteå AIK
3.88
PB
  
9Lilli Haataja
Lilli Haataja 10, FIN
3.87
10FIN
3.87
PB
  
10Tyra Forslund
Tyra Forslund 10, Skellefteå AIK
3.78
Skellefteå AIK
3.78
=PB
  
11Filippa Mattsin
Filippa Mattsin 10, Gällivare SK
3.01
Gällivare SK
3.01
  
Häyry3.464.744.494.704.654.73
Renström4.06x4.104.454.534.07
Emanuelsson4.084.274.204.134.394.21
Hedström4.174.304.20x4.324.04
Waara3.713.973.994.224.304.19
Myllylä4.094.27x4.164.173.97
Hyväri4.14x3.924.073.93x
Pettersson2.822.873.883.803.823.79
Haataja3.873.693.77
Forslund3.78x3.55
Mattsin3.01xx
F14 Kula (3.0 kg)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Edla Anttila
Edla Anttila 10, FIN
9.24
10FIN
9.24
PB
  
2Alice Lundström
Alice Lundström 10, Nedre Soppero
7.60
Nedre Soppero IK
7.60
PB
  
3Maya Pettersson
Maya Pettersson 10, Skellefteå AIK
7.22
Skellefteå AIK
7.22
PB
  
4Julia Waara
Julia Waara 10, Gällivare SK
7.00
Gällivare SK
7.00
PB
  
5Filippa Mattsin
Filippa Mattsin 10, Gällivare SK
5.91
Gällivare SK
5.91
PB
  
Anttila8.809.219.229.248.229.08
Lundström7.606.797.577.277.477.23
Pettersson5.696.657.226.886.626.66
Waara6.426.496.796.946.677.00
Mattsin5.915.575.675.625.704.33
F13 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Nike Gebing
Nike Gebing 11, Piteå IF
8.60
Piteå IF
8.60
PB
  
2Nea Kylmämaa
Nea Kylmämaa 11, Haparanda SKT
8.66
Haparanda SKT
8.66
PB
  
3Juni Andersson
Juni Andersson 11, Gällivare SK
8.81
Gällivare SK
8.81
SB
  
4Nova Blomstam
Nova Blomstam 11, Gällivare SK
8.86
Gällivare SK
8.86
  
5Noora Haka-Risku
Noora Haka-Risku 11, FIN
8.87
11FIN
8.87
  
6Ellen Vierimaa
Ellen Vierimaa 11, FIN
9.01
11FIN
9.01
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Nike Gebing
Nike Gebing 11, Piteå IF
8.69
Piteå IF
8.69
q
  
2Agnes Ejerfors
9.16
Piteå IF
9.16
PB
  
3Nourelhouda Bensalem
9.26
Gällivare SK
9.26
  
4Ella Klippmark
Ella Klippmark 11, Haparanda SKT
9.96
Haparanda SKT
9.96
PB
  
5Eevi Virkkala
Eevi Virkkala 11, Haparanda SKT
10.61
Haparanda SKT
10.61
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Noora Haka-Risku
Noora Haka-Risku 11, FIN
8.81
11FIN
8.81
PB
q
  
2Nova Blomstam
Nova Blomstam 11, Gällivare SK
8.85
Gällivare SK
8.85
q
  
3Saga Simone Willerslev
9.13
Gällivare SK
9.13
PB
  
4Ebba Salonen
Ebba Salonen 11, Haparanda SKT
10.52
Haparanda SKT
10.52
PB
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Juni Andersson
Juni Andersson 11, Gällivare SK
8.94
Gällivare SK
8.94
q
  
2Ellen Vierimaa
Ellen Vierimaa 11, FIN
8.99
11FIN
8.99
PB
q
  
3Peppi Heikkilä
Peppi Heikkilä 11, FIN
9.16
11FIN
9.16
PB
  
4Sanni Tennilä
Sanni Tennilä 11, FIN
9.30
11FIN
9.30
PB
  
5Olivia BergströmBoden FI
9.66
  
6Hanna Andersson
9.83
Piteå IF
9.83
  
Heat 4
20 jan
20 jan
1Nea Kylmämaa
Nea Kylmämaa 11, Haparanda SKT
8.81
Haparanda SKT
8.81
PB
q
  
2Lilly Josefsson
9.00
Piteå IF
9.00
PB
  
3Mira Karjalainen
Mira Karjalainen 11, FIN
9.40
11FIN
9.40
PB
  
4Juuli Sarkkila
Juuli Sarkkila 11, FIN
9.67
11FIN
9.67
PB
  
5Selma Sundqvist
9.98
Boden FI
9.98
PB
  
6Stella Tuisku
Stella Tuisku 11, Haparanda SKT
10.09
Haparanda SKT
10.09
SB
  
F13 300 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Nike Gebing
Nike Gebing 11, Piteå IF
47.39
Piteå IF
47.39
PB
  
2Noora Haka-Risku
Noora Haka-Risku 11, FIN
47.52
11FIN
47.52
PB
  
3Saga Simone Willerslev
50.48
Gällivare SK
50.48
PB
  
Final B
21 jan
21 jan
1Nourelhouda Bensalem
50.98
Gällivare SK
50.98
PB
  
2Nova Blomstam
Nova Blomstam 11, Gällivare SK
51.24
Gällivare SK
51.24
PB
  
3Agnes Ejerfors
51.73
Piteå IF
51.73
PB
  
Final C
21 jan
21 jan
1Juni Andersson
Juni Andersson 11, Gällivare SK
48.22
Gällivare SK
48.22
PB
  
2Olivia Bergström
53.90
Boden FI
53.90
PB
  
3Selma Sundqvist
57.56
Boden FI
57.56
PB
  
Final D
21 jan
21 jan
1Peppi Heikkilä
Peppi Heikkilä 11, FIN
51.09
11FIN
51.09
PB
  
2Mira Karjalainen
Mira Karjalainen 11, FIN
53.47
11FIN
53.47
PB
  
Final E
21 jan
21 jan
1Stella Tuisku
Stella Tuisku 11, Haparanda SKT
53.66
Haparanda SKT
53.66
PB
  
2Eevi Virkkala
Eevi Virkkala 11, Haparanda SKT
1:00.19
Haparanda SKT
1:00.19
PB
  
F13 800 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Juni Andersson
Juni Andersson 11, Gällivare SK
2:44.06
Gällivare SK
2:44.06
SB
  
2Tuva Ljungwe
2:46.47
Piteå IF
2:46.47
  
3Peppi Heikkilä
Peppi Heikkilä 11, FIN
2:46.74
11FIN
2:46.74
PB
  
4Ellen Vierimaa
Ellen Vierimaa 11, FIN
2:46.80
11FIN
2:46.80
PB
  
5Nourelhouda Bensalem
2:58.94
Gällivare SK
2:58.94
  
6Agnes Ejerfors
3:06.19
Piteå IF
3:06.19
  
7Eevi Virkkala
Eevi Virkkala 11, Haparanda SKT
3:28.42
Haparanda SKT
3:28.42
PB
  
Selma SundqvistBoden FI
DNF
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Noora Haka-Risku
Noora Haka-Risku 11, FIN
10.10
11FIN
10.10
PB
  
2Nea Kylmämaa
Nea Kylmämaa 11, Haparanda SKT
10.39
Haparanda SKT
10.39
PB
  
3Lilly Josefsson
10.48
Piteå IF
10.48
PB
  
4Ellen Vierimaa
Ellen Vierimaa 11, FIN
10.64
11FIN
10.64
PB
  
Heat 1
21 jan
21 jan
1Ellen Vierimaa
Ellen Vierimaa 11, FIN
10.79
11FIN
10.79
PB
q
  
2Lilly Josefsson
11.04
Piteå IF
11.04
PB
q
  
3Nourelhouda Bensalem
11.49
Gällivare SK
11.49
PB
  
4Juuli Sarkkila
Juuli Sarkkila 11, FIN
11.82
11FIN
11.82
PB
  
Heat 2
21 jan
21 jan
1Noora Haka-Risku
Noora Haka-Risku 11, FIN
10.13
11FIN
10.13
PB
q
  
2Hanna Andersson
12.31
Piteå IF
12.31
PB
  
3Olivia Bergström
12.98
Boden FI
12.98
  
Heat 3
21 jan
21 jan
1Nea Kylmämaa
Nea Kylmämaa 11, Haparanda SKT
10.53
Haparanda SKT
10.53
PB
q
  
2Saga Simone Willerslev
11.82
Gällivare SK
11.82
PB
  
F13 Höjd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Lilly Josefsson
1.47
Piteå IF
1.47
PB
  
2Nourelhouda Bensalem
1.39
Gällivare SK
1.39
PB
  
3Nova Blomstam
Nova Blomstam 11, Gällivare SK
1.36
Gällivare SK
1.36
  
4Sally Bystedt
Sally Bystedt 11, Skellefteå AIK
1.36
Skellefteå AIK
1.36
PB
  
5Juuli Sarkkila
Juuli Sarkkila 11, FIN
1.31
11FIN
1.31
PB
  
6Selma Sundqvist
1.26
Boden FI
1.26
PB
  
7Stella Tuisku
Stella Tuisku 11, Haparanda SKT
1.16
Haparanda SKT
1.16
  
8Ella Klippmark
Ella Klippmark 11, Haparanda SKT
1.11
Haparanda SKT
1.11
  
Saga Simone WillerslevGällivare SK
NH
  
1.01
1.39
1.06
1.42
1.11
1.45
1.16
1.47
1.21
1.26
1.31
1.36
Josefsson-
o
-
o
-
o
-
o
o
o
o
o
Bensalem-
xo
-
xxx
-
-
o
o
o
o
Blomstam-
xxx
-
-
-
xo
o
xxo
o
Bystedt-
xxx
-
-
o
o
o
o
xxo
Sarkkila-
-
-
o
o
o
xo
xxx
Sundqvist-
-
o
o
o
o
xxx

Tuisku-
o
o
xo
xxx



Klippmarko
xo
o
xxx




Simone Willerslev







F13 Stav     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Lilly Josefsson
2.65
Piteå IF
2.65
PB
  
2Stella Tuisku
Stella Tuisku 11, Haparanda SKT
2.15
Haparanda SKT
2.15
PB
  
3Saga Simone Willerslev
1.75
Gällivare SK
1.75
PB
  
4Ella Klippmark
Ella Klippmark 11, Haparanda SKT
1.75
Haparanda SKT
1.75
PB
  
5Juuli Sarkkila
Juuli Sarkkila 11, FIN
1.75
11FIN
1.75
PB
  
1.25
2.05
1.35
2.15
1.45
2.25
1.55
2.35
1.65
2.45
1.75
2.56
1.85
2.60
1.95
2.65
Josefsson-
o
-
o
-
o
-
o
-
xo
-
o
-
xxo
-
xo
Tuisku-
o
-
o
-
xxx
o
o
o
o
o
Simone Willerslevo
o
o
o
o
o
xxx

Klippmark-
o
xxo
o
o
o
xxx

Sarkkila-
-
o
xo
xxo
o
xxx

F13 Längd (zon)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Nike Gebing
Nike Gebing 11, Piteå IF
4.94
Piteå IF
4.94
PB
  
2Saga Simone Willerslev
4.68
Gällivare SK
4.68
PB
  
3Lilly Josefsson
4.63
Piteå IF
4.63
PB
  
4Nea Kylmämaa
Nea Kylmämaa 11, Haparanda SKT
4.52
Haparanda SKT
4.52
=PB
  
5Noora Haka-Risku
Noora Haka-Risku 11, FIN
4.42
11FIN
4.42
PB
  
6Ellen Vierimaa
Ellen Vierimaa 11, FIN
4.42
11FIN
4.42
PB
  
7Nova Blomstam
Nova Blomstam 11, Gällivare SK
4.29
Gällivare SK
4.29
  
8Nourelhouda Bensalem
4.17
Gällivare SK
4.17
PB
  
9Agnes Ejerfors
4.02
Piteå IF
4.02
  
10Peppi Heikkilä
Peppi Heikkilä 11, FIN
4.00
11FIN
4.00
PB
  
11Juni Andersson
Juni Andersson 11, Gällivare SK
3.97
Gällivare SK
3.97
  
12Juuli Sarkkila
Juuli Sarkkila 11, FIN
3.96
11FIN
3.96
PB
  
13Stella Tuisku
Stella Tuisku 11, Haparanda SKT
3.92
Haparanda SKT
3.92
  
14Selma Sundqvist
3.76
Boden FI
3.76
PB
  
15Mira Karjalainen
Mira Karjalainen 11, FIN
3.68
11FIN
3.68
PB
  
16Olivia BergströmBoden FI
3.66
PB
  
17Hanna Andersson
3.58
Piteå IF
3.58
  
18Ebba Salonen
Ebba Salonen 11, Haparanda SKT
3.42
Haparanda SKT
3.42
PB
  
19Sally Bystedt
Sally Bystedt 11, Skellefteå AIK
3.35
Skellefteå AIK
3.35
  
20Ella Klippmark
Ella Klippmark 11, Haparanda SKT
3.30
Haparanda SKT
3.30
  
21Eevi Virkkala
Eevi Virkkala 11, Haparanda SKT
3.23
Haparanda SKT
3.23
PB
  
Gebing4.654.624.504.734.754.94
Simone Willerslev4.384.424.324.354.504.68
Josefsson4.084.144.034.304.364.63
Kylmämaa4.314.514.434.424.524.23
Haka-Risku4.424.084.214.314.374.38
Vierimaa4.204.084.423.123.944.33
Blomstam3.864.134.294.193.864.12
Bensalem3.874.093.993.964.174.13
Ejerfors3.533.904.02
Heikkilä2.393.824.00
Andersson3.863.853.97
Sarkkila3.893.943.96
Tuisku3.923.773.82
Sundqvist3.663.76x
Karjalainen3.683.393.59
Bergström3.543.493.66
Andersson3.443.58x
Salonen3.422.333.28
Bystedtx3.033.35
Klippmarkxx3.30
Virkkala2.873.232.69
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Saga Nyström
Saga Nyström 11, Gällivare SK
9.39
Gällivare SK
9.39
PB
q
  
2Nova Blomstam
Nova Blomstam 11, Gällivare SK
9.23
Gällivare SK
9.23
q
  
3Emilia Harjutsalo
Emilia Harjutsalo 11, Haparanda SKT
8.66
Haparanda SKT
8.66
PB
q
  
4Nea Kylmämaa
Nea Kylmämaa 11, Haparanda SKT
8.65
Haparanda SKT
8.65
PB
q
  
5Juuli Sarkkila
Juuli Sarkkila 11, FIN
8.43
11FIN
8.43
PB
q
  
6Nourelhouda Bensalem
8.36
Gällivare SK
8.36
PB
q
  
7Noora Haka-Risku
Noora Haka-Risku 11, FIN
8.33
11FIN
8.33
PB
q
  
8Hanna Andersson
8.30
Piteå IF
8.30
PB
q
  
9Nike Gebing
Nike Gebing 11, Piteå IF
7.60
Piteå IF
7.60
  
10Sanni Tennilä
Sanni Tennilä 11, FIN
7.35
11FIN
7.35
PB
  
11Olivia BergströmBoden FI
7.00
  
12Agnes Ejerfors
6.98
Piteå IF
6.98
  
13Stella Tuisku
Stella Tuisku 11, Haparanda SKT
6.98
Haparanda SKT
6.98
  
14Sally Bystedt
Sally Bystedt 11, Skellefteå AIK
6.65
Skellefteå AIK
6.65
PB
  
15Ella Klippmark
Ella Klippmark 11, Haparanda SKT
6.58
Haparanda SKT
6.58
  
16Ebba Salonen
Ebba Salonen 11, Haparanda SKT
6.31
Haparanda SKT
6.31
PB
  
17Eevi Virkkala
Eevi Virkkala 11, Haparanda SKT
5.33
Haparanda SKT
5.33
PB
  
Nyström8.568.238.468.267.789.39
Blomstam8.538.649.018.528.999.23
Harjutsalo7.508.528.198.668.46
Kylmämaa7.978.648.308.658.098.45
Sarkkila8.338.427.907.558.438.43
Bensalem8.36x7.878.048.057.90
Haka-Risku7.466.727.637.318.008.33
Andersson6.767.308.307.736.117.63
Gebing7.607.507.33
Tennilä7.356.847.27
Bergström7.005.925.97
Ejerfors6.976.986.93
Tuisku6.676.986.36
Bystedtx5.986.65
Klippmark6.306.585.96
Salonen4.825.146.31
Virkkalaxx5.33
F12 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Rio Baltzari
Rio Baltzari 12, Nedre Soppero
9.56
Nedre Soppero IK
9.56
PB
  
2Elsa Brännström
Elsa Brännström 12, Haparanda SKT
9.64
Haparanda SKT
9.64
  
3Engla SandbergLuleå FIF
9.87
  
4Sofie Mogemark
Sofie Mogemark 12, Haparanda SKT
10.02
Haparanda SKT
10.02
  
5Ellie Forsberg
10.56
Boden FI
10.56
  
6Idun Koivumaa
10.95
Boden FI
10.95
  
Final B
20 jan
20 jan
1Erisa Rexhepi
Erisa Rexhepi 12, FIN
9.23
12FIN
9.23
PB
  
2Astrid Rehnmark
Astrid Rehnmark 12, Haparanda SKT
9.38
Haparanda SKT
9.38
PB
  
3Saana Daavittila
Saana Daavittila 12, FIN
9.58
12FIN
9.58
PB
  
4Netta Kananen
Netta Kananen 12, FIN
9.73
12FIN
9.73
PB
  
5Elina SundströmLuleå FIF
10.47
  
6Jiia Piippo
Jiia Piippo 12, FIN
11.21
12FIN
11.21
PB
  
Final C
20 jan
20 jan
1Lillian PetterssonBoden FI
9.51
PB
  
2Jasmin Joentakanen
Jasmin Joentakanen 12, FIN
9.60
12FIN
9.60
PB
  
3Nora Dahlberg
Nora Dahlberg 12, Nedre Soppero
9.64
Nedre Soppero IK
9.64
PB
  
4Elsa Lundberg
Elsa Lundberg 12, Tväråselet
9.69
Tväråselets AIF
9.69
PB
  
F12 300 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Elsa Lundberg
Elsa Lundberg 12, Tväråselet
54.51
Tväråselets AIF
54.51
PB
  
2Ebba Karhu
Ebba Karhu 12, FIN
55.26
12FIN
55.26
PB
  
3Elina SundströmLuleå FIF
59.28
PB
  
Final B
21 jan
21 jan
1Nora Dahlberg
Nora Dahlberg 12, Nedre Soppero
55.41
Nedre Soppero IK
55.41
PB
  
2Engla Sandberg
55.93
Luleå FIF
55.93
PB
  
3Ellie Forsberg
1:00.44
Boden FI
1:00.44
PB
  
F12 800 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Engla Sandberg
3:18.21
Luleå FIF
3:18.21
  
2Elina Sundström
3:21.33
Luleå FIF
3:21.33
  
3Ellie Forsberg
3:21.54
Boden FI
3:21.54
  
4Jasmin Joentakanen
Jasmin Joentakanen 12, FIN
3:21.58
12FIN
3:21.58
PB
  
F12 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Erisa Rexhepi
Erisa Rexhepi 12, FIN
10.92
12FIN
10.92
  
2Selina Paganus
Selina Paganus 12, FIN
11.81
12FIN
11.81
PB
  
3Netta Kananen
Netta Kananen 12, FIN
11.99
12FIN
11.99
PB
  
4Ella Tervonen
Ella Tervonen 12, FIN
13.60
12FIN
13.60
  
Heat 1
21 jan
21 jan
1Erisa Rexhepi
Erisa Rexhepi 12, FIN
10.87
12FIN
10.87
PB
q
  
2Ella Tervonen
Ella Tervonen 12, FIN
11.22
12FIN
11.22
PB
q
  
3Lillian PetterssonBoden FI
12.98
SB
  
Heat 2
21 jan
21 jan
1Nora Dahlberg
Nora Dahlberg 12, Nedre Soppero
12.70
Nedre Soppero IK
12.70
PB
  
2Rio Baltzari
Rio Baltzari 12, Nedre Soppero
13.11
Nedre Soppero IK
13.11
PB
  
3Elsa Lundberg
Elsa Lundberg 12, Tväråselet
13.35
Tväråselets AIF
13.35
  
Ebba Karhu
Ebba Karhu 12, FIN
DNF
12FIN
DNF
  
Heat 3
21 jan
21 jan
1Selina Paganus
Selina Paganus 12, FIN
11.82
12FIN
11.82
PB
q
  
2Astrid Rehnmark
Astrid Rehnmark 12, Haparanda SKT
12.57
Haparanda SKT
12.57
PB
  
3Engla Sandberg
14.14
Luleå FIF
14.14
SB
  
Heat 4
21 jan
21 jan
1Netta Kananen
Netta Kananen 12, FIN
12.07
12FIN
12.07
PB
q
  
2Elina SundströmLuleå FIF
14.00
SB
  
F12 Höjd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Selina Paganus
Selina Paganus 12, FIN
1.31
12FIN
1.31
PB
  
2Nora Dahlberg
Nora Dahlberg 12, Nedre Soppero
1.31
Nedre Soppero IK
1.31
PB
  
3Elsa Brännström
Elsa Brännström 12, Haparanda SKT
1.26
Haparanda SKT
1.26
PB
  
4Rio Baltzari
Rio Baltzari 12, Nedre Soppero
1.21
Nedre Soppero IK
1.21
=PB
  
5Elina SundströmLuleå FIF
1.21
PB
  
6Netta Kananen
Netta Kananen 12, FIN
1.21
12FIN
1.21
PB
  
7Aava Kekkonen
Aava Kekkonen 12, FIN
1.16
12FIN
1.16
PB
  
8Idun Koivumaa
1.11
Boden FI
1.11
  
1.011.061.111.161.211.261.311.36
Paganus--oooxoxxoxxx
Dahlberg-ooooxxoxxoxxx
Brännström-ooxooxxoxxx
Baltzari--oooxxx
Sundströmooooxoxxx
Kananen-oxxooxxoxxx
Kekkonenooxoxoxxx
Koivumaaoxooxxx
F12 Stav     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Saana Daavittila
Saana Daavittila 12, FIN
2.35
12FIN
2.35
PB
  
2Ella Tervonen
Ella Tervonen 12, FIN
2.15
12FIN
2.15
PB
  
3Astrid Rehnmark
Astrid Rehnmark 12, Haparanda SKT
2.15
Haparanda SKT
2.15
PB
  
4Sofie Mogemark
Sofie Mogemark 12, Haparanda SKT
1.75
Haparanda SKT
1.75
PB
  
5Selina Paganus
Selina Paganus 12, FIN
1.65
12FIN
1.65
PB
  
6Aili Siirtola
Aili Siirtola 13, FIN
1.25
13FIN
1.25
PB
  
1.15
1.95
1.25
2.05
1.35
2.15
1.45
2.25
1.55
2.35
1.65
2.43
1.75
1.85
Daavittila-
-
-
o
-
o
-
o
-
xxo
-
xxx
-
-
Tervonen-
o
-
o
-
xo
-
xxx
-
o
o
xo
Rehnmark-
xo
o
o
o
xo
o
xxx
o
o
o
xo
Mogemark-
o
o
o
o
o
o
xxx
Paganus-
-
-
-
xo
o
xxx

Siirtolaxo
xo
xxx





F12 Längd (zon)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Elina Saarinen
Elina Saarinen 12, FIN
4.21
12FIN
4.21
PB
  
2Erisa Rexhepi
Erisa Rexhepi 12, FIN
4.17
12FIN
4.17
PB
  
3Ella Tervonen
Ella Tervonen 12, FIN
4.04
12FIN
4.04
PB
  
4Astrid Rehnmark
Astrid Rehnmark 12, Haparanda SKT
3.94
Haparanda SKT
3.94
PB
  
5Elsa Lundberg
Elsa Lundberg 12, Tväråselet
3.90
Tväråselets AIF
3.90
PB
  
6Selina Paganus
Selina Paganus 12, FIN
3.75
12FIN
3.75
PB
  
7Netta Kananen
Netta Kananen 12, FIN
3.62
12FIN
3.62
SB
  
8Ebba Karhu
Ebba Karhu 12, FIN
3.61
12FIN
3.61
PB
  
9Rio Baltzari
Rio Baltzari 12, Nedre Soppero
3.53
Nedre Soppero IK
3.53
  
10Elina SundströmLuleå FIF
3.36
  
11Engla SandbergLuleå FIF
3.36
PB
  
12Ellie Forsberg
3.33
Boden FI
3.33
  
13Nora Dahlberg
Nora Dahlberg 12, Nedre Soppero
3.21
Nedre Soppero IK
3.21
  
14Sofie Mogemark
Sofie Mogemark 12, Haparanda SKT
3.20
Haparanda SKT
3.20
  
Saarinen3.994.174.154.213.774.01
Rexhepi4.094.144.174.044.094.10
Tervonen4.003.824.043.863.903.42
Rehnmark2.56x3.783.823.943.90
Lundberg3.743.823.813.703.813.90
Paganus3.733.703.703.683.753.64
Kananen3.273.623.393.523.543.41
Karhu3.523.613.453.613.413.49
Baltzari3.533.123.36
Sundström3.173.36x
Sandberg2.873.023.36
Forsberg3.183.153.33
Dahlberg3.213.122.92
Mogemark3.202.933.18
F12 Kula (2.0 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Lillian PetterssonBoden FI
8.79
PB
  
2Astrid Rehnmark
Astrid Rehnmark 12, Haparanda SKT
7.72
Haparanda SKT
7.72
PB
  
3Elina SundströmLuleå FIF
6.67
PB
  
4Netta Kananen
Netta Kananen 12, FIN
6.52
12FIN
6.52
PB
  
5Sofie Mogemark
Sofie Mogemark 12, Haparanda SKT
6.39
Haparanda SKT
6.39
  
6Rio Baltzari
Rio Baltzari 12, Nedre Soppero
6.20
Nedre Soppero IK
6.20
  
7Nora Dahlberg
Nora Dahlberg 12, Nedre Soppero
6.16
Nedre Soppero IK
6.16
  
8Ellie Forsberg
5.43
Boden FI
5.43
PB
  
9Engla SandbergLuleå FIF
5.01
  
Pettersson7.388.458.538.437.968.79
Rehnmark6.820.017.720.017.227.05
Sundström6.266.676.346.236.546.12
Kananen6.456.525.955.625.835.91
Mogemark5.706.305.985.896.246.39
Baltzari5.996.205.325.966.143.79
Dahlberg5.596.076.165.575.885.34
Forsberg5.235.435.045.384.955.01
Sandberg4.854.335.01
K40 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Emma Bystedt
Emma Bystedt 83, Skellefteå AIK
10.90
Skellefteå AIK
10.90
PB
  
K40 200 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Emma Bystedt
Emma Bystedt 83, Skellefteå AIK
36.14
Skellefteå AIK
36.14
PB
  
K40 3000 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Pia Pohjola
Pia Pohjola 80, Haparanda SKT
11:58.52
Haparanda SKT
11:58.52
SB
  
K50 Kula (3.0 kg)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Malin Weiland
9.95
Piteå IF
9.95
  
Weiland9.909.95x9.649.859.84
K60 Höjd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Eva-Lena BergkvistPiteå IF
1.27
SB NR60
  
1.161.211.241.271.29
Bergkvistoooxoxxx
K60 Vikt (7.26 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Eva-Lena Bergkvist
10.90
Piteå IF
10.90
SB
  
Bergkvistx10.03x9.85x10.90