0

2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
Arena: Friidrottshallen   Arrangör: IS Göta
Tävlande: 62 (49+13)   Starter: 62 (49+13)

Män
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Michael Hansson
2:04.54
IS Göta
2:04.54
  
2Mikael Seger
2:04.83
IS Göta
2:04.83
PB
  
3Emil Gribbling
2:06.10
IS Göta
2:06.10
PB
  
4Karl Dannestam
Karl Dannestam 80, Björnstorp
2:06.33
Björnstorps IF
2:06.33
SB
  
M40 1
5Henrik Nord
2:09.48
Ystads IF
2:09.48
SB
  
M50 1
6Elliott Johansson
2:09.56
Malmö AI
2:09.56
PB
  
P17 1
Final B
1Gabriel Hanfler
2:12.53
IFK Helsingborg
2:12.53
SB
  
P19 1
2Stefan Jönsson
2:14.23
Höganäs FF
2:14.23
PB
  
M50 2
3Terje Augdal
2:18.00
IS Göta
2:18.00
PB
  
M35 1
4Marcus Lundblad
2:22.63
IS Göta
2:22.63
SB
  
M40 2
5Thomas Novin
2:23.86
IS Göta
2:23.86
SB
  
M40 3
6Annelie Blomquist
2:28.55
IS Göta
2:28.55
SB
  
K 1
Final C
1Martin Åkerlöf ExlerIS Göta
2:16.73
SB
  
M45 1
2Andreas Tjellander
2:17.52
IS Göta
2:17.52
PB
  
M45 2
3Andreas Nilsson
2:21.27
IS Göta
2:21.27
PB
  
M50 3
4Martin EdvardssonYstads IF
2:22.81
SB
  
M45 3
5Florentina StojakovicIS Göta
2:36.73
SB
  
K50 1
Final D
1Elias Bengtsson
2:22.48
IS Göta
2:22.48
PB
  
P17 2
2Mattias Stenström
2:23.03
IS Göta
2:23.03
PB
  
M35 2
3Anton Jönsson
2:32.47
IS Göta
2:32.47
PB
  
4Tristan Routh
2:34.11
IS Göta
2:34.11
PB
  
5Caroline NorrsandYstads IF
2:34.70
SB
  
K35 1
6Erika Jonasson
Erika Jonasson 88, Björnstorp
2:37.58
Björnstorps IF
2:37.58
PB
  
K35 2
Final E
1Daniel Ohlin
Daniel Ohlin 73, Björnstorp
2:29.42
Björnstorps IF
2:29.42
PB
  
M50 4
2Niclas Malm
2:32.73
IS Göta
2:32.73
PB
  
M40 4
3Bo-Göran Nilensjö
2:33.21
IS Göta
2:33.21
SB
  
M60 1
4Ertan Isikli
2:33.27
IS Göta
2:33.27
PB
  
M40 5
5Paul Bredhe
2:34.52
IS Göta
2:34.52
SB
  
M60 2
6Peter Hagberg
2:36.58
IS Göta
2:36.58
PB
  
M40 6
7Alf Ek
Alf Ek 60, Björnstorp
2:43.58
Björnstorps IF
2:43.58
SB
  
M60 3
Final F
1Lars Wallin
2:31.70
IS Göta
2:31.70
PB
  
M45 4
2Isak Kämpe
Isak Kämpe 09, Ängelholm
2:31.99
Ängelholms IF
2:31.99
PB
  
P15 1
3Arvid de la Motte
2:40.01
IS Göta
2:40.01
PB
  
P13 1
4Jonas Hemgren
Jonas Hemgren 66, Björnstorp
2:45.73
Björnstorps IF
2:45.73
PB
  
M55 6
5Gustav Sande
2:47.64
Genarps IF
2:47.64
PB
  
M55 7
6Thomas Nilson
2:57.52
IS Göta
2:57.52
SB
  
M55 8
Final G
1Niklas Lovén
2:33.47
IS Göta
2:33.47
SB
  
M55 1
2Fredrik Aplander RosencrantzIS Göta
2:34.58
SB
  
M55 2
3Mattias Carlsson
2:35.22
IS Göta
2:35.22
SB
  
M55 3
4Sara Liljegren
2:35.99
IS Göta
2:35.99
SB
  
K40 1
5Leif Grönqvist
2:36.77
IS Göta
2:36.77
SB
  
M55 4
6Håkan Ekfors
Håkan Ekfors 68, Björnstorp
2:37.51
Björnstorps IF
2:37.51
SB
  
M55 5
Final H
1Christian Malmros
2:49.67
IS Göta
2:49.67
PB
  
M50 5
2Anders Jönzon
2:50.16
IS Göta
2:50.16
PB
  
M50 6
3Ida Wikberg
2:59.01
IK Finish
2:59.01
PB
  
F15 1
4Anton Håkansson
2:59.13
IS Göta
2:59.13
PB
  
P15 2
5Molly Söderling
3:00.08
IFK Helsingborg
3:00.08
PB
  
F13 1
Final I
1Julia Palm
Julia Palm 06, IS Göta
2:49.89
IS Göta
2:49.89
PB
  
K 1
2Jerry Olsson
Jerry Olsson 57, Björnstorp
2:55.86
Björnstorps IF
2:55.86
SB
  
M65 1
3Lars Björkqvist
2:55.88
Björnstorps IF
2:55.88
SB
  
M65 2
4Jørgen Randløv Madsen
Jørgen Randløv Madsen 52, DEN
2:57.43
52DEN
2:57.43
PB
  
M70 1
5Anders Kristensson
3:00.72
Turebergs FK
3:00.72
PB
  
M65 3
6Lars Uddbäck
Lars Uddbäck 56, Hässleholm Freeflow
3:02.43
Hässleholm Freeflow AC
3:02.43
SB
  
M65 4
7Bengt Håkansson
3:11.15
IS Göta
3:11.15
PB
  
M65 5
Final J
1Niclas Holger Öman
2:54.26
IS Göta
2:54.26
SB
  
M40 7
2Tina Reimer
2:59.38
IS Göta
2:59.38
PB
  
K55 1
3Monica Andersson
3:08.12
IS Göta
3:08.12
SB
  
K50 2
Final K
1Kajsa Hansson
Kajsa Hansson 56, Snapphanarna
3:22.01
FK Snapphanarna
3:22.01
SB
  
K65 1
2Åke Jonson
3:37.21
Malmö AI
3:37.21
SB
  
M80 1
3Catarina Petersson
3:38.89
IS Göta
3:38.89
PB
  
K65 2
4Kjell Gunnarsson
3:46.36
IS Göta
3:46.36
PB
  
M80 2
5Britt-Mari Fagertun
3:49.74
IS Göta
3:49.74
SB
  
K70 1