0

2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
Arena: Sollentuna Friidrottshall   Arrangör: Turebergs FK
Tävlande: 228 (120+108)   Starter: 356 (174+182)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Edvin Sidwall
7.00
Danderyds SK
7.00
=PB
  
2Hugo Olsson
7.08
Turebergs FK
7.08
PB
  
3Lucas TörnströmDanderyds SK
7.10
SB
  
4Babu Badjie
7.11
Danderyds SK
7.11
PB
  
5Emil Kågström TyboniHanvikens SK
7.28
  
Heat 1
1Edvin Sidwall
7.00
Danderyds SK
7.00
=PB
q
  
2Hugo Olsson
7.15
Turebergs FK
7.15
PB
q
  
3Babu Badjie
7.17
Danderyds SK
7.17
PB
q
  
4Joel EnanderTäby IS
7.19
q
  
5Lucas TörnströmDanderyds SK
7.20
SB
q
  
6Casper GustafssonHanvikens SK
7.25
  
7Gustaf Vennerholm
7.35
Spårvägens FK
7.35
  
8Kevin Duvert
7.37
Hässelby SK
7.37
SB
  
Heat 2
1Saviola Mbugua WaithiraTurebergs FK
7.20
PB
q
  
2Emil Kågström TyboniHanvikens SK
7.24
PB
q
  
3Marcus EklundTäby IS
7.33
PB
  
4Melvin Nilsson
7.38
Turebergs FK
7.38
PB
  
5Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
7.40
Spårvägens FK
7.40
=PB
  
6Kassim Rashid MohamedSundbybergs IK
7.50
  
7Oscar Niklasson
7.59
Hanvikens SK
7.59
SB
  
8Frank Förnestig
7.72
Hammarby IF
7.72
SB
  
Heat 3
1Milton Cooper
7.23
Bromma IF
7.23
PB
q
  
2Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
7.44
PB
  
3Mindor Bergler
7.46
Hässelby SK
7.46
=PB
  
4Jordan Benitez
7.48
Turebergs FK
7.48
SB
  
5Tim Franc
Tim Franc 09, Sundbyberg
7.52
Sundbybergs IK
7.52
  
6Theodor Duvert
7.53
Hässelby SK
7.53
PB
  
7Karl Thilers
7.62
Turebergs FK
7.62
SB
  
8Viggo StridhTäby IS
7.77
  
Heat 4
1Zanyar Alpergin
7.59
Upsala IF
7.59
  
2Viktor Vilén
7.60
Turebergs FK
7.60
PB
  
3Tom Emfel
Tom Emfel 06, Hammarby
7.60
Hammarby IF
7.60
PB
  
4Terence Mayunga NdongoBromma IF
7.66
PB
  
5Daniel Larsson
7.66
IFK Lidingö
7.66
PB
  
6Filip Rosenberg
7.86
Turebergs FK
7.86
PB
  
7Julius Noreland
7.95
Upsala IF
7.95
  
Heat 5
1Vincent LindqvistBromma IF
7.59
PB
  
2William WellstedtBromma IF
7.76
PB
  
3Eliah AnderssonBromma IF
7.77
PB
  
4Erik Håkansson
7.85
Turebergs FK
7.85
PB
  
5Henrik Östlind
7.93
Turebergs FK
7.93
  
6Gabriel Melander
8.12
Turebergs FK
8.12
  
Heat 6
1Oskar Arrhén
8.13
Turebergs FK
8.13
  
2Anton Wärre
8.13
Danderyds SK
8.13
  
3Oskar KällströmTurebergs FK
8.16
  
4Oliver Carlsson
8.17
Turebergs FK
8.17
SB
  
5Noel Nilsson
8.18
Turebergs FK
8.18
  
6Fredrik Lindgren
8.19
Spårvägens FK
8.19
SB
  
7August Hannerstål
8.42
Sundbybergs IK
8.42
PB
  
Heat 7
1Philip Persson
7.93
Danderyds SK
7.93
PB
  
2Alfred Boström
8.10
Hässelby SK
8.10
PB
  
3Anton Lind
Anton Lind 08, Tureberg
8.17
Turebergs FK
8.17
PB
  
4Philip Byman
8.27
IFK Lidingö
8.27
SB
  
5William Thilers
8.37
Turebergs FK
8.37
  
6Love Lindberg
8.60
Turebergs FK
8.60
  
7Lars-Ove WåhlanderTurebergs FK
8.68
PB
  
Heat 8
1Oliver Persson
8.08
Danderyds SK
8.08
PB
  
2Oskar Ahlstrand
8.44
Turebergs FK
8.44
PB
  
3Hans Säll
Hans Säll 61, Tureberg
8.75
Turebergs FK
8.75
SB
  
4Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
8.85
Hässelby SK
8.85
PB
  
5Ruben StrandTäby IS
9.22
  
6Elmer Engrup KlevardTurebergs FK
9.61
  
7Florian Lindberg
10.11
Turebergs FK
10.11
  
M 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Edvard Hansson
22.34
Hässelby SK
22.34
PB
  
2Uğur Bilgi
Uğur Bilgi 97, TUR
23.82
97TUR
23.82
PB
  
3Jordan Benitez
24.00
Turebergs FK
24.00
SB
  
4Melvin Nilsson
24.06
Turebergs FK
24.06
PB
  
Final B
1Habtom Asgede
23.54
Turebergs FK
23.54
PB
  
2Victor JonssonTäby IS
24.21
PB
  
3Linus Fondin
24.67
Hanvikens SK
24.67
SB
  
4Filip Rosenberg
25.34
Turebergs FK
25.34
PB
  
Final C
1Karl Thilers
24.31
Turebergs FK
24.31
PB
  
2Viktor Vilén
24.59
Turebergs FK
24.59
PB
  
3Emil Ribacke
25.05
Turebergs FK
25.05
  
4Sergej Nikolajev
26.97
Hässelby SK
26.97
  
Final D
1Robin Göransson
23.83
Turebergs FK
23.83
PB
  
2Daniel Larsson
25.26
IFK Lidingö
25.26
PB
  
3August Hannerstål
26.68
Sundbybergs IK
26.68
PB
  
4Christopher LundbergTurebergs FK
27.64
SB
  
Final E
1Bill Gibson
Bill Gibson 09, Upsala IF
25.71
Upsala IF
25.71
PB
  
2Eliah AnderssonBromma IF
25.97
PB
  
3Victor Jakobson
26.26
Danderyds SK
26.26
PB
  
4Oskar Arrhén
26.42
Turebergs FK
26.42
PB
  
Final F
1Henrik Östlind
25.98
Turebergs FK
25.98
PB
  
2Anton Wärre
26.72
Danderyds SK
26.72
PB
  
3William Thilers
27.06
Turebergs FK
27.06
PB
  
4Bruno Ziegler
27.51
Turebergs FK
27.51
PB
  
Final G
1Philip Byman
26.93
IFK Lidingö
26.93
PB
  
2Hans Säll
Hans Säll 61, Tureberg
27.54
Turebergs FK
27.54
PB
  
Final H
1Anton Lind
Anton Lind 08, Tureberg
26.50
Turebergs FK
26.50
PB
  
2Lars-Ove WåhlanderTurebergs FK
28.35
PB
  
3Elmer Engrup KlevardTurebergs FK
31.65
PB
  
4Anders KristenssonTurebergs FK
34.14
PB
  
M 400 m     
Inne
Inne
Final A
1Filip Olsson
50.14
Bromma IF
50.14
PB
  
2Saviola Mbugua WaithiraTurebergs FK
50.22
PB
  
3Nikolaos PathiakisHammarby IF
53.30
SB
  
Final B
1Habtom Asgede
50.62
Turebergs FK
50.62
  
2Kalab Alemsegek TesfayTurebergs FK
53.86
PB
  
3Vilgot DidriksonBromma IF
55.24
PB
  
4Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
56.99
Turebergs FK
56.99
PB
  
M 800 m     
Inne
Inne
Final A
1Robin Isaksson
2:00.15
Turebergs FK
2:00.15
PB
  
2Kalab Alemsegek TesfayTurebergs FK
2:00.32
PB
  
3Axel Strinning
2:01.04
Bromma IF
2:01.04
PB
  
4Tor Agnvall
2:08.68
Turebergs FK
2:08.68
PB
  
5Axel Månsson
2:14.31
Hanvikens SK
2:14.31
SB
  
6René Öhlund KarboubBromma IF
2:46.80
  
Habtom Asgede
DNF
Turebergs FK
DNF
  
Final B
1Johan Åkerström
2:08.12
Turebergs FK
2:08.12
PB
  
2David Ahlberg
2:08.12
Bromma IF
2:08.12
PB
  
3Fredrik Nybäck
2:15.50
Spårvägens FK
2:15.50
  
4Fredrik Eckerström
2:18.97
Spårvägens FK
2:18.97
SB
  
5Svante Lenke
2:19.20
Upsala IF
2:19.20
SB
  
Daniel Förberg
DNF
Fredrikshofs FIF
DNF
  
Final C
1Love Ahlepil
2:21.41
Turebergs FK
2:21.41
  
2Anton Wärre
2:24.85
Danderyds SK
2:24.85
PB
  
3Viktor Berg
2:26.47
Turebergs FK
2:26.47
PB
  
4Samuel Petersen
2:30.48
Turebergs FK
2:30.48
  
Final D
1Oliver Törnblom
2:14.67
Turebergs FK
2:14.67
PB
  
2Alvin Daniels
2:18.77
Hässelby SK
2:18.77
PB
  
3Ben Davidsson
2:36.18
Turebergs FK
2:36.18
PB
  
4Jakob Lagerdahl
2:45.24
Bromma IF
2:45.24
PB
  
5Nils Kirs Lindblom
2:47.87
Turebergs FK
2:47.87
  
6Anders Kristensson
3:03.09
Turebergs FK
3:03.09
PB
  
Nils Nestor
DNF
Turebergs FK
DNF
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.13
Spårvägens FK
8.13
SB
  
2Linus Otto Boyer
8.32
Upsala IF
8.32
SB
  
3Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.39
SB
  
4Andreas GustafssonUpsala IF
8.46
SB
  
5Gustaf Vennerholm
8.57
Spårvägens FK
8.57
PB
  
6Erik Dahlberg
Erik Dahlberg 02, Spårvägen
8.60
Spårvägens FK
8.60
PB
  
7Theodor Duvert
8.78
Hässelby SK
8.78
PB
  
8Kevin Duvert
8.96
Hässelby SK
8.96
PB
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl Ludvik
13.78
Turebergs FK
13.78
SB
  
2Stellan Back
12.28
Turebergs FK
12.28
SB
  
3Gustaf Vennerholm
11.60
Spårvägens FK
11.60
  
4Malte Fuchs EdbergBromma IF
11.43
PB
  
5Theodor Duvert
11.15
Hässelby SK
11.15
PB
  
6Kevin Duvert
10.31
Hässelby SK
10.31
SB
  
Ludvikx13.1913.78xxx
Back11.94x12.2812.15xx
Vennerholm10.5211.0511.4211.60
Fuchs Edberg11.4311.2610.8611.1010.4911.35
Duvert10.5411.1511.1110.90
Duvert9.9810.31xx
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Joel EnanderTäby IS
8.10
PB
  
2Saviola Mbugua WaithiraTurebergs FK
8.11
PB
  
3Emil Kågström TyboniHanvikens SK
8.28
PB
  
4Viggo StridhTäby IS
8.47
SB
  
5Jonathan Edberg
8.94
Turebergs FK
8.94
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Joel Enander
12.67
Täby IS
12.67
PB
  
2Viggo Stridh
12.12
Täby IS
12.12
SB
  
Enander12.1511.9912.6012.2912.67x
Stridh11.8011.2112.12x
P17 60 m häck (91.4 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jacob NorsellTäby IS
8.15
PB
  
2Simon Lindström
8.26
Turebergs FK
8.26
PB
  
3Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
8.71
PB
  
4Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
9.16
Turebergs FK
9.16
  
5Oskar Arrhén
10.61
Turebergs FK
10.61
PB
  
William LindqvistTurebergs FK
DNF
  
Erik Pikkuniemi
DNF
Hässelby SK
DNF
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alessandro MancinellaHammarby IF
8.82
PB
  
2Emil Ribacke
9.11
Turebergs FK
9.11
  
3Anton Wärre
9.34
Danderyds SK
9.34
PB
  
4Oskar Ahlstrand
9.49
Turebergs FK
9.49
PB
  
5Filip Wincent
Filip Wincent 09, Sundbyberg
9.59
Sundbybergs IK
9.59
PB
  
6Alvin Daniels
9.90
Hässelby SK
9.90
PB
  
7Moritz Bruch
10.04
Hässelby SK
10.04
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jumanne Hackett
12.76
Hammarby IF
12.76
  
2Emil Ribacke
11.94
Turebergs FK
11.94
  
3David Bonnevier
11.68
Turebergs FK
11.68
PB
  
4Gabriel Melander
10.66
Turebergs FK
10.66
  
5Jakob Bonnevier
9.59
Turebergs FK
9.59
PB
  
Hackett12.36xx12.76xx
Ribackex11.59x11.94
Bonnevierxx11.0211.68xx
Melanderxxx9.929.9610.66
Bonnevier9.59x9.459.54xx
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Filip Zuckerman
10.98
Turebergs FK
10.98
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Florian Lindberg
9.22
Turebergs FK
9.22
PB
  
Lindberg9.228.449.018.598.24
M50 60 m häck (91.4 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mattias Sunneborn
9.13
Spårvägens FK
9.13
SB
  
2Hunter S Mabon
10.02
Turebergs FK
10.02
SB
  
3Henrik Larsson
12.31
F Bålsta IK
12.31
PB
  
M50 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mattias Sunneborn
11.63
Spårvägens FK
11.63
SB
  
Sunneborn11.63xx
M55 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Henrik Larsson
10.51
F Bålsta IK
10.51
SB
  
Larsson10.51
M65 60 m häck (83.8 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Michael Cocke
Michael Cocke 57, Spårvägen
10.74
Spårvägens FK
10.74
SB
  
M65 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Michael Cocke
Michael Cocke 57, Spårvägen
10.78
Spårvägens FK
10.78
SB
  
Cocke10.5110.4010.78
M90 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Östen Edlund
10.46
Ragunda IF
10.46
SB NR90
  
Edlund10.3210.46x
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karin Bengtsson
7.92
Hanvikens SK
7.92
  
2Elin Hjertzell
8.03
Huddinge AIS
8.03
  
3My Lindberg
8.08
Hammarby IF
8.08
SB
  
4Ema Avramova
8.11
Turebergs FK
8.11
  
Heat 1
1Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
7.68
PB
q
  
2Lina Ånstad
7.74
Turebergs FK
7.74
PB
q
  
3Karin Bengtsson
7.92
Hanvikens SK
7.92
q
  
4Olivia Pihl
Olivia Pihl 08, Hässelby
8.08
Hässelby SK
8.08
SB
q
  
5Ema Avramova
8.08
Turebergs FK
8.08
q
  
6Victoria DavidssonHuddinge AIS
8.25
  
Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
DQ
Turebergs FK
DQ
  
Heat 2
1Olivia Köhler
Olivia Köhler 00, Spårvägen
7.98
Spårvägens FK
7.98
PB
q
  
2Elin Hjertzell
8.06
Huddinge AIS
8.06
q
  
3My Lindberg
8.11
Hammarby IF
8.11
SB
q
  
4Emmie Wedin
8.14
Turebergs FK
8.14
PB
  
5Emelie Lundqvist
8.19
Hässelby SK
8.19
=PB
  
6Emelie EklundTäby IS
8.24
SB
  
7Emilia Nielsen
8.46
Turebergs FK
8.46
  
8Freja AvebäckMalmö AI
8.54
SB
  
Heat 3
1Ebba SjöströmTäby IS
8.16
PB
  
2Emilie EkmanTäby IS
8.28
PB
  
3Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
8.28
Turebergs FK
8.28
PB
  
4Alba Boric
Alba Boric 07, Hanviken
8.36
Hanvikens SK
8.36
  
5Maja Envall
8.40
Turebergs FK
8.40
  
6Selma Tjernström MilioneHässelby SK
8.45
  
7Emma Jäderberg
8.46
Hanvikens SK
8.46
PB
  
8Emma NilssonGefle IF
8.59
  
Heat 4
1Clara Herge
8.30
Bromma IF
8.30
PB
  
2Pixie Lento
8.55
Bromma IF
8.55
SB
  
3Felicia Renman
8.60
Hanvikens SK
8.60
SB
  
4Sofia Sahlén MartinBromma IF
8.61
SB
  
5Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
8.62
Turebergs FK
8.62
  
6Sophie Adolfsson
8.65
Hässelby SK
8.65
SB
  
7Amanda JörbeckTäby IS
8.96
  
Heat 5
1Anja LalanderTäby IS
8.32
PB
  
2Lena Axelson
Lena Axelson 72, Spårvägen
8.67
Spårvägens FK
8.67
SB
  
3Suzanne LesageBromma IF
8.72
SB
  
4Vera StolpenTäby IS
8.82
PB
  
5Lisa AppelquistBromma IF
8.89
SB
  
6Léonie GobitschekBromma IF
8.96
  
7Agnes Karlsson
Agnes Karlsson 12, Åkersberga
9.07
Åkersberga SK
9.07
  
Heat 6
1Stella Nylén
8.69
Bromma IF
8.69
PB
  
2Elsa Eriksson
8.90
Rånäs 4H
8.90
  
3Märtha Englund
8.95
Turebergs FK
8.95
PB
  
4Hedda Mossberg
9.07
IF Linnéa
9.07
SB
  
5Shadia Nabukenya
9.21
Sundbybergs IK
9.21
  
6Camilla Larson
9.33
Tjalve FIF
9.33
  
7Emelie LagerdahlBromma IF
9.42
SB
  
8Estelle GobitschekBromma IF
9.42
  
Heat 7
1Suvi Juntunen
8.85
Bromma IF
8.85
PB
  
2Annica Sandström
9.05
Spårvägens FK
9.05
SB
  
3Naomi Marklund
9.08
Hässelby SK
9.08
PB
  
4Astrid Bengtsson
9.29
Sundbybergs IK
9.29
SB
  
5Alva Lundström
9.52
Turebergs FK
9.52
  
6Elin Dittmer
9.54
Turebergs FK
9.54
  
7Linn Glans
Linn Glans 12, Åkersberga
9.63
Åkersberga SK
9.63
  
Heat 8
1Elsa Unger
8.88
Bromma IF
8.88
PB
  
2Tuva Willén
Tuva Willén 09, Sundbyberg
9.06
Sundbybergs IK
9.06
PB
  
3Tilda Ribacke
9.91
Turebergs FK
9.91
  
4Julia Enhörning EdholmTurebergs FK
10.12
  
5Annelie SchöldströmTurebergs FK
10.79
PB
  
6Kerstin Sjöqvist
11.17
Upsala IF
11.17
SB
  
7Maria Björkman
11.23
Turebergs FK
11.23
  
K 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
24.43
Spårvägens FK
24.43
SB
  
2Moa Granat
Moa Granat 04, Tureberg
24.56
Turebergs FK
24.56
SB
  
3Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Spårvägen
24.57
Spårvägens FK
24.57
PB
  
Final B
1Johanna Pihl
26.58
Hässelby SK
26.58
SB
  
2Malva Lönn
26.89
Hammarby IF
26.89
  
3Ema Avramova
27.00
Turebergs FK
27.00
  
Final C
1Clara Herge
26.91
Bromma IF
26.91
PB
  
2Ellinor Wendel Haak
27.16
Sundbybergs IK
27.16
PB
  
3Maja Envall
27.96
Turebergs FK
27.96
  
Final D
1Emilia Nielsen
27.46
Turebergs FK
27.46
PB
  
2Ida Moodysson
Ida Moodysson 09, Sundbyberg
28.12
Sundbybergs IK
28.12
  
3Sofia Sahlén MartinBromma IF
28.24
SB
  
Final E
1Selma Tjernström MilioneHässelby SK
28.31
  
2Julia Sandler DjerfTurebergs FK
28.50
SB
  
3Freja Kagevik
28.71
Turebergs FK
28.71
PB
  
Final F
1Sophie Adolfsson
28.44
Hässelby SK
28.44
PB
  
2Hedda Mossberg
29.30
IF Linnéa
29.30
PB
  
3Estelle GobitschekBromma IF
30.81
  
4Léonie GobitschekBromma IF
30.93
SB
  
Final G
1Stella Nylén
30.48
Bromma IF
30.48
PB
  
2Lilly Skedung
30.85
Turebergs FK
30.85
  
3Alva Lundström
33.52
Turebergs FK
33.52
  
Final H
1Naomi Marklund
29.71
Hässelby SK
29.71
PB
  
2Marie Karlsson
32.75
Turebergs FK
32.75
SB
  
3Elin Dittmer
33.00
Turebergs FK
33.00
  
Gunnel Tolfes
DNF
Turebergs FK
DNF
  
Final I
1Kerstin Sjöqvist
37.33
Upsala IF
37.33
SB
  
2Maria Björkman
40.69
Turebergs FK
40.69
SB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
57.29
PB
  
2Bianca Salming
57.88
Turebergs FK
57.88
SB
  
3Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
59.86
Turebergs FK
59.86
SB
  
Final B
1Wilma Beiming BrotteTäby IS
1:03.96
  
2Judit Hagerfors
Judit Hagerfors 08, Mälarhöjden
1:06.64
Mälarhöjdens IK
1:06.64
PB
  
3Camilla Larson
1:12.89
Tjalve FIF
1:12.89
SB
  
4Alva Lundström
1:13.02
Turebergs FK
1:13.02
  
K 800 m     
Inne
Inne
Final A
1Freja Kagevik
2:19.29
Turebergs FK
2:19.29
PB
  
2Inari Laihonen Sandamas
2:20.48
Västerås FK
2:20.48
PB
  
3Alice Berg
Alice Berg 02, Tureberg
2:22.55
Turebergs FK
2:22.55
SB
  
4Freja Ahlepil
2:23.07
Turebergs FK
2:23.07
PB
  
5Edith Blomqvist
Edith Blomqvist 94, Västerås FK
2:23.08
Västerås FK
2:23.08
SB
  
6Clara Jansson
Clara Jansson 06, Västerås FK
2:28.99
Västerås FK
2:28.99
SB
  
Final B
1Elsa Danielsson
2:24.96
IFK Lidingö
2:24.96
PB
  
2Arwen Pamelius
2:27.30
Täby IS
2:27.30
PB
  
3Embla Allard
Embla Allard 12, Västerås FK
2:27.56
Västerås FK
2:27.56
PB
  
4Estelle GobitschekBromma IF
2:38.24
  
5Nova Borensjö
2:40.15
Turebergs FK
2:40.15
  
6Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
2:46.06
IFK Lidingö
2:46.06
SB
  
Final C
1Suvi Juntunen
2:35.81
Bromma IF
2:35.81
PB
  
2Mia Lagerström
2:35.85
Turebergs FK
2:35.85
  
3Desirée Trolling
2:36.16
Hanvikens SK
2:36.16
PB
  
4Victoria Pettersson
2:43.81
Turebergs FK
2:43.81
PB
  
5Meja Kjöraas
2:53.70
F Bålsta IK
2:53.70
  
6Gunnel Tolfes
2:57.93
Turebergs FK
2:57.93
SB
  
Final D
1Alva Lundström
2:49.42
Turebergs FK
2:49.42
  
2Astrid Stjernström
2:50.67
Hässelby SK
2:50.67
PB
  
3Julia Bendz
2:52.69
Täby IS
2:52.69
PB
  
4Marie Karlsson
2:55.00
Turebergs FK
2:55.00
SB
  
5Julia Enhörning EdholmTurebergs FK
3:03.82
SB
  
6Linn Glans
Linn Glans 12, Åkersberga
3:09.28
Åkersberga SK
3:09.28
  
K 60 m häck     
Inne
Inne
Final A
1Moa Granat
Moa Granat 04, Tureberg
8.57
Turebergs FK
8.57
PB
  
2Ivona Dadic
Ivona Dadic 93, AUT
8.64
93AUT
8.64
SB
  
3Julia Håkansson
8.83
Hässelby SK
8.83
SB
  
4Bianca Salming
8.91
Turebergs FK
8.91
SB
  
5Karin Bengtsson
8.98
Hanvikens SK
8.98
SB
  
6Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
9.09
SB
  
Final B
1Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
9.11
Turebergs FK
9.11
  F19 1
2Olivia Köhler
Olivia Köhler 00, Spårvägen
9.12
Spårvägens FK
9.12
PB
  
3Matilda HalfwordsonBromma IF
9.14
PB
  F19 2
4Ebba SjöströmTäby IS
9.21
PB
  F19 3
5Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
9.43
PB
  F19 4
6Livia Salov KlaessonHässelby SK
10.91
PB
  F19 5
Final C
1Eleonora WahlinTäby IS
9.44
PB
  F19 1
2Ebba Hasselgren SvenssonSundbybergs IK
9.57
PB
  F19 2
3Anja LalanderTäby IS
9.74
PB
  F19 3
4Emma Jäderberg
9.86
Hanvikens SK
9.86
PB
  F19 4
Felicia LindbergHammarby IF
DNF
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bianca Salming
14.44
Turebergs FK
14.44
SB
  
2Ivona Dadic
Ivona Dadic 93, AUT
13.20
93AUT
13.20
SB
  
3Felicia Lindberg
11.16
Hammarby IF
11.16
SB
  
Salming14.26x13.9213.8414.2314.44
Dadic13.04x12.80x13.20x
Lindberg11.1311.1111.16x10.97x
F19 Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
11.40
Turebergs FK
11.40
PB
  
2Matilda HalfwordsonBromma IF
9.47
PB
  
3Linnea SandströmTurebergs FK
7.48
  
Back10.90x11.3011.40x10.92
Halfwordson9.428.989.478.519.42x
Sandström7.486.987.197.306.987.38
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emmie Wedin
9.02
Turebergs FK
9.02
PB
  
2Wilma Beiming BrotteTäby IS
9.22
PB
  
3My Lindberg
9.23
Hammarby IF
9.23
PB
  
4Alice Helge
9.48
Täby IS
9.48
SB
  
5Elsa Eriksson
9.63
Rånäs 4H
9.63
PB
  
6Emilie EkmanTäby IS
9.80
PB
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malva Lönn
9.27
Hammarby IF
9.27
  
2Pixie Lento
9.99
Bromma IF
9.99
SB
  
3Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
10.16
Turebergs FK
10.16
  
4Suvi Juntunen
10.38
Bromma IF
10.38
PB
  
5Stella Nylén
10.46
Bromma IF
10.46
PB
  
6Léonie GobitschekBromma IF
10.69
PB
  
Final B
1Vera StolpenTäby IS
9.99
PB
  
2Svea Strand
10.18
Täby IS
10.18
  
3Emma Håkansson
10.43
Turebergs FK
10.43
PB
  
4Elin Jernberg
10.56
Täby IS
10.56
PB
  
5Sofia Deresiewicz
10.69
Sundbybergs IK
10.69
PB
  
6Livia Sandström
11.72
Turebergs FK
11.72
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malva Lönn
10.29
Hammarby IF
10.29
PB
  
2Livia Sandström
9.45
Turebergs FK
9.45
PB
  
3Emelie LagerdahlBromma IF
8.59
PB
  
4Lilly Skedung
8.11
Turebergs FK
8.11
  
5Elise Wiklund
7.93
Turebergs FK
7.93
SB
  
6Emma Håkansson
7.17
Turebergs FK
7.17
PB
  
7Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
6.39
Turebergs FK
6.39
PB
  
8Elin Dittmer
6.05
Turebergs FK
6.05
  
9Alva Lundström
6.02
Turebergs FK
6.02
  
Lönn9.4010.2910.25
Sandström9.119.009.458.848.789.17
Lagerdahl7.198.338.447.907.728.59
Skedung7.326.237.657.518.116.95
Wiklundx7.93x7.536.83x
Håkansson5.157.046.456.017.176.21
Oja6.396.355.626.106.296.29
Dittmer6.046.056.025.815.99
Lundström5.145.176.025.82
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Agnes Karlsson
Agnes Karlsson 12, Åkersberga
10.83
Åkersberga SK
10.83
  
2Meja Kjöraas
11.62
F Bålsta IK
11.62
  
3Märtha Englund
11.85
Turebergs FK
11.85
PB
  
4Linn Glans
Linn Glans 12, Åkersberga
12.03
Åkersberga SK
12.03
  
5Nova Borensjö
12.66
Turebergs FK
12.66
  
6Julia Enhörning EdholmTurebergs FK
13.22
  
7Tilda Ribacke
13.59
Turebergs FK
13.59
PB
  
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tilda Ribacke
8.15
Turebergs FK
8.15
  
Ribacke7.756.288.127.248.15
K55 60 m häck (76.2 cm, 7 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Annelie SchöldströmTurebergs FK
13.20
PB
  
K55 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Annelie SchöldströmTurebergs FK
9.34
PB
  
Schöldström8.598.639.348.93x