0

24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
19.1
22.1
16.1
Arena: Sollentuna Friidrottshall   Arrangör: Turebergs FK
Tävlande: 296 (143+153)   Starter: 963 (464+499)

Män
P15 60 m     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Tim Franc
Tim Franc 09, Sundbyberg
7.48
Sundbybergs IK
7.48
  
2Wilton FurubomIF Linden
7.72
PB
  
3Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
7.76
Västerås FK
7.76
  
4Kasper Langevoort
7.80
Sundbybergs IK
7.80
=PB
  
5Emil Ribacke
7.81
Turebergs FK
7.81
PB
  
6Lukas Einarsson
Lukas Einarsson 10, Linköpings GIF
7.81
Linköpings GIF
7.81
PB
  
7Carl Grindange
7.90
Turebergs FK
7.90
PB
  
8Anton Wärre
8.07
Danderyds SK
8.07
  
Heat 1
2 dec
2 dec
1Lukas Einarsson
Lukas Einarsson 10, Linköpings GIF
7.87
Linköpings GIF
7.87
q
  
2Carl Grindange
7.93
Turebergs FK
7.93
PB
q
  
3Fritiof Wärn
8.11
Hässelby SK
8.11
PB
  
4William Thilers
8.43
Turebergs FK
8.43
PB
  
5Anton Elmqvist
8.63
Turebergs FK
8.63
PB
  
6Ludwig KlippingeAIK
9.13
PB
  
7William Lindelöf
9.32
Sundbybergs IK
9.32
PB
  
Heat 2
2 dec
2 dec
1Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
7.92
Västerås FK
7.92
q
  
2Anton Wärre
8.03
Danderyds SK
8.03
PB
q
  
3Gabriel Melander
8.03
Turebergs FK
8.03
PB
  
4David Bonnevier
8.75
Turebergs FK
8.75
PB
  
5Vidar Martin
9.65
Turebergs FK
9.65
PB
  
Heat 3
2 dec
2 dec
1Tim Franc
Tim Franc 09, Sundbyberg
7.47
Sundbybergs IK
7.47
PB
q
  
2Kasper Langevoort
7.80
Sundbybergs IK
7.80
PB
q
  
3Emil Ribacke
7.82
Turebergs FK
7.82
PB
q
  
4Malte Sandén
8.39
Turebergs FK
8.39
PB
  
5Ebbe Engström
8.58
Hässelby SK
8.58
PB
  
6Oliver Wallbom
8.81
Hanvikens SK
8.81
PB
  
7Jeremias Marklund GöritzTurebergs FK
9.17
PB
  
Heat 4
2 dec
2 dec
1Wilton FurubomIF Linden
7.82
PB
q
  
2Jim Ogden
Jim Ogden 09, Upsala IF
8.09
Upsala IF
8.09
  
3Oskar KällströmTurebergs FK
8.10
PB
  
4Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.25
PB
  
5Love Lindberg
8.49
Turebergs FK
8.49
PB
  
6Tristan Back
9.35
Turebergs FK
9.35
SB
  
7Frank Bergman
9.77
Turebergs FK
9.77
PB
  
P15 200 m     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Tim Franc
Tim Franc 09, Sundbyberg
24.78
Sundbybergs IK
24.78
PB
  
2Filip Wincent
Filip Wincent 09, Sundbyberg
25.43
Sundbybergs IK
25.43
PB
  
3Lukas Einarsson
Lukas Einarsson 10, Linköpings GIF
25.59
Linköpings GIF
25.59
  
4Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
26.58
Västerås FK
26.58
  
Final B
2 dec
2 dec
1Max Unger
24.93
IF Linnéa
24.93
PB
  
2Emil Ribacke
25.34
Turebergs FK
25.34
PB
  
3Wilton Furubom
25.54
IF Linden
25.54
PB
  
4Gabriel Melander
25.75
Turebergs FK
25.75
PB
  
Final C
2 dec
2 dec
1Eliah Hallberg HossainTurebergs FK
26.52
PB
  
2Samuel Oliveira
27.11
Hanvikens SK
27.11
PB
  
3Fritiof Wärn
28.05
Hässelby SK
28.05
PB
  
Final D
2 dec
2 dec
1Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
26.75
PB
  
2Thomas Moussay
27.72
Sundbybergs IK
27.72
SB
  
Final E
2 dec
2 dec
1David Bonnevier
28.60
Turebergs FK
28.60
PB
  
Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
DQ
Sundbybergs IK
DQ
  
Final F
2 dec
2 dec
1Anton Wärre
26.86
Danderyds SK
26.86
PB
  
2Malte Sandén
27.56
Turebergs FK
27.56
PB
  
P15 1000 m     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Samuel Oliveira
2:49.83
Hanvikens SK
2:49.83
PB
  
2Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
2:50.69
Mälarhöjdens IK
2:50.69
PB
  
3Thomas Moussay
3:02.04
Sundbybergs IK
3:02.04
SB
  
4Anton Wärre
3:11.57
Danderyds SK
3:11.57
PB
  
5Viktor Berg
3:13.74
Turebergs FK
3:13.74
SB
  
6Cy Palino
Cy Palino 10, Tureberg
3:17.35
Turebergs FK
3:17.35
PB
  
7Sirak GebrekidanAIK
3:28.78
PB
  
8Elias Allinger
3:36.55
IF Linden
3:36.55
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Nils GrufmanTäby IS
8.85
PB
  
2Emil Ribacke
9.16
Turebergs FK
9.16
  
3Anton Wärre
9.40
Danderyds SK
9.40
PB
  
4Anton Elmqvist
10.55
Turebergs FK
10.55
PB
  
5Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
11.33
Sundbybergs IK
11.33
PB
  
Heat 1
3 dec
3 dec
1Anton Wärre
9.43
Danderyds SK
9.43
PB
q
  
2Filip Wincent
Filip Wincent 09, Sundbyberg
9.76
Sundbybergs IK
9.76
PB
q
  
3Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
11.36
Sundbybergs IK
11.36
PB
q
  
Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
DNF
  
Heat 2
3 dec
3 dec
1Nils GrufmanTäby IS
8.87
PB
q
  
2Emil Ribacke
9.14
Turebergs FK
9.14
PB
q
  
3Anton Elmqvist
10.83
Turebergs FK
10.83
PB
q
  
4Cy Palino
Cy Palino 10, Tureberg
11.79
Turebergs FK
11.79
PB
q
  
5Frank Bergman
15.49
Turebergs FK
15.49
PB
q
  
P15 Höjd     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Alexander Brändeborn
1.73
Eskilstuna FI
1.73
PB
  
2Emil Ribacke
1.60
Turebergs FK
1.60
PB
  
3Anton Elmqvist
1.56
Turebergs FK
1.56
PB
  
4Fritiof Wärn
1.52
Hässelby SK
1.52
PB
  
5Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
1.48
PB
  
6Anton KristoffersonTurebergs FK
1.48
PB
  
7Vidar Martin
1.44
Turebergs FK
1.44
PB
  
8Ludwig KlippingeAIK
1.40
PB
  
9Tristan Back
1.36
Turebergs FK
1.36
SB
  
10Jeremias Marklund GöritzTurebergs FK
1.28
=PB
  
10William Lindelöf
1.28
Sundbybergs IK
1.28
PB
  
1.16
1.48
1.20
1.52
1.24
1.56
1.28
1.60
1.32
1.64
1.36
1.70
1.40
1.73
1.44
1.76
Brändeborn-
-
-
o
-
-
-
o
-
o
-
xo
-
xo
-
xxx
Ribacke-
-
-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
-
o
Elmqvist-
o
-
xxo
-
xxo
-
xxx
o
o
o
o
Wärn-
xo
-
xo
-
xxx
-
xo
o
o
o
Klingvall Berglund-
o
-
xxx
-
-
-
o
o
xo
Kristofferson-
xxo
-
xxx
-
o
o
o
o
o
Martin-
xxx
-
o
o
o
o
xo
xo
Klippingeo
o
o
o
o
o
xo
xxx
Back-
-
o
xo
o
xo
xxx

Marklund Göritzo
xo
xo
xxo
xxx



Lindelöfo
o
xxo
xxo
xxx



P15 Stav     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Filip Wincent
Filip Wincent 09, Sundbyberg
3.55
Sundbybergs IK
3.55
PB
  
2Nils GrufmanTäby IS
3.40
SB
  
3Samuel Härkegård WulffMälarhöjdens IK
3.10
SB
  
4Oskar KällströmTurebergs FK
3.00
PB
  
5Tristan Back
2.70
Turebergs FK
2.70
SB
  
6Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
2.60
Mälarhöjdens IK
2.60
PB
  
7Per Lomakka
2.60
Hellas FK
2.60
PB
  
8Viktor Berg
2.50
Turebergs FK
2.50
PB
  
9Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
2.50
PB
  
10Fritiof Wärn
2.40
Hässelby SK
2.40
PB
  
11Anton Elmqvist
2.40
Turebergs FK
2.40
PB
  
12Anton Bernström
1.85
Turebergs FK
1.85
PB
  
David BonnevierTurebergs FK
NH
  
Emil Ribacke
NH
Turebergs FK
NH
  
1.70
2.60
1.85
2.70
2.00
2.80
2.10
2.90
2.20
3.00
2.30
3.10
2.40
3.20
2.50
3.30
Wincent-
-
-
-
-
-
-
o
-
o
-
-
-
o
-
o
Grufman-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Härkegård Wulff-
-
-
-
-
o
-
-
-
o
-
xo
-
xxx
-
Källström-
-
-
o
-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
o
Back-
xxo
-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
o
Lorentzon-
o
-
xxx
-
-
-
xxo
-
xxo
Lomakka-
xo
-
xxx
-
-
o
o
xxo
xo
Berg-
xxx
-
-
-
o
xo
o
xo
Klingvall Berglund-
xpp
-
r
o
o
o
xo
xxo
xxo
Wärnxo
o
o
o
o
o
o
xxx
Elmqvisto
o
o
o
o
xo
xxo
xxx
Bernströmxxo
o
xxx





Bonnevier-
xxx






Ribackexxx







P15 Längd     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Jim Ogden
Jim Ogden 09, Upsala IF
5.85
Upsala IF
5.85
PB
  
2Axel Lindén
5.83
Upsala IF
5.83
PB
  
3Nils GrufmanTäby IS
5.68
PB
  
4Joar Larsson
5.47
Huddinge AIS
5.47
PB
  
5Filip Wincent
Filip Wincent 09, Sundbyberg
5.26
Sundbybergs IK
5.26
SB
  
6Jonathan Dalid
5.22
Turebergs FK
5.22
PB
  
7Fritiof Wärn
5.15
Hässelby SK
5.15
PB
  
8Thomas Moussay
5.04
Sundbybergs IK
5.04
PB
  
9Eliah Hallberg HossainTurebergs FK
4.72
PB
  
10William Thilers
4.66
Turebergs FK
4.66
PB
  
11Emil Ribacke
4.61
Turebergs FK
4.61
PB
  
12Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
4.40
PB
  
Ogden5.855.605.725.665.78x
Lindénx5.675.835.77x5.75
Grufman5.685.555.525.605.465.43
Larsson5.364.895.235.105.475.34
Wincent4.815.165.265.015.19x
Dalid4.975.175.015.004.935.22
Wärn4.634.575.144.905.155.13
Moussayxx5.044.534.51x
Hallberg Hossain4.454.554.72
Thilers4.524.474.66
Ribackex4.614.59
Enhörning Edholm4.31x4.40
Final B
2 dec
2 dec
1Anton Wärre
4.73
Danderyds SK
4.73
PB
  
2Ebbe Engström
4.59
Hässelby SK
4.59
PB
  
3Love Lindberg
4.35
Turebergs FK
4.35
PB
  
4Oliver Wallbom
4.35
Hanvikens SK
4.35
PB
  
5Tristan Back
4.18
Turebergs FK
4.18
PB
  
6Anton KristoffersonTurebergs FK
4.17
PB
  
7Max Haraldsson
4.14
Upsala IF
4.14
  
8Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
4.13
Sundbybergs IK
4.13
PB
  
9Cy Palino
Cy Palino 10, Tureberg
4.04
Turebergs FK
4.04
PB
  
10William Lindelöf
3.87
Sundbybergs IK
3.87
PB
  
11Vidar Martin
3.74
Turebergs FK
3.74
PB
  
12Anton Bernström
3.66
Turebergs FK
3.66
PB
  
13Frank Bergman
3.44
Turebergs FK
3.44
PB
  
Wärre4.73x4.64
Engström4.384.59x
Lindberg4.354.33x
Wallbom4.354.182.65
Back3.834.184.16
Kristofferson4.153.904.17
Haraldsson3.954.14x
Köhn4.10x4.13
Palino3.873.914.04
Lindelöfx3.763.87
Martin3.743.643.48
Bernström3.223.663.47
Bergman3.313.442.81
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Jumanne Hackett
12.99
Hammarby IF
12.99
PB
  
2Emil Ribacke
12.38
Turebergs FK
12.38
PB
  
3Hugo Wiklund
11.89
Hanvikens SK
11.89
PB
  
4Gabriel Melander
11.77
Turebergs FK
11.77
PB
  
5David Bonnevier
11.21
Turebergs FK
11.21
PB
  
6Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
10.61
PB
  
7Fritiof Wärn
9.81
Hässelby SK
9.81
PB
  
8Anton Elmqvist
8.89
Turebergs FK
8.89
PB
  
9Jakob Bonnevier
8.56
Turebergs FK
8.56
  
10Tristan Back
7.75
Turebergs FK
7.75
PB
  
11Anton Kruse
7.30
Turebergs FK
7.30
PB
  
12Anton Bernström
5.93
Turebergs FK
5.93
PB
  
Hackett12.6812.3312.99x12.1212.25
Ribacke12.3811.27x11.6510.8912.37
Wiklundx11.2011.57x11.8911.51
Melander11.7711.27xxxx
Bonnevier11.2110.29xxxx
Klingvall Berglund9.7210.259.9910.1910.1610.61
Wärn9.81x8.717.967.988.35
Elmqvist8.738.628.718.868.898.07
Bonnevier7.558.56x
Back7.757.417.65
Kruse7.296.217.30x
Bernström5.435.705.93
P13 60 m     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Edvin BergendahlTäby IS
8.37
PB
  
2Tudor Tocca
8.50
Turebergs FK
8.50
PB
  
3Love Ahlepil
8.75
Turebergs FK
8.75
PB
  
4Svante JohanssonVäsby IK
8.89
  
5Leo Tärnhuvud
9.03
Sundsvalls FI
9.03
  
6Mathias Lindgren
9.13
Turebergs FK
9.13
  
7Sebastian Kotte
9.14
Hammarby IF
9.14
  
8Samuel Petersen
9.17
Turebergs FK
9.17
  
Heat 1
2 dec
2 dec
1Samuel Petersen
9.02
Turebergs FK
9.02
PB
q
  
2Vilmer Buchar
9.20
Turebergs FK
9.20
SB
  
3Filip Zuckerman
9.29
Turebergs FK
9.29
PB
  
4Ivar Steinbergs
9.46
Huddinge AIS
9.46
SB
  
5Marcus Altenberg
9.60
Turebergs FK
9.60
PB
  
6Melker Atthem
9.95
Hässelby SK
9.95
PB
  
Heat 2
2 dec
2 dec
1Edvin BergendahlTäby IS
8.49
PB
q
  
2Axel Barratt-Due
9.24
Hammarby IF
9.24
PB
  
3Ville Axelsson
9.27
Hammarby IF
9.27
PB
  
4Erik Sahlén MartinBromma IF
9.30
  
5Oskar Kumlin
10.28
Turebergs FK
10.28
SB
  
6Ruben Elkert
10.46
Turebergs FK
10.46
SB
  
Heat 3
2 dec
2 dec
1Tudor Tocca
8.61
Turebergs FK
8.61
q
  
2Svante JohanssonVäsby IK
8.84
PB
q
  
3Leo Tärnhuvud
9.00
Sundsvalls FI
9.00
PB
q
  
4Sebastian Kotte
9.06
Hammarby IF
9.06
PB
q
  
5Karl FyrbergTäby IS
9.33
PB
  
6Ivar Cederholm
9.47
Hässelby SK
9.47
PB
  
7Olek Szulkin
9.59
Hammarby IF
9.59
  
Heat 4
2 dec
2 dec
1Mathias Lindgren
8.94
Turebergs FK
8.94
SB
q
  
2Love Ahlepil
8.97
Turebergs FK
8.97
PB
q
  
3Love Anderberg GrunanderTurebergs FK
9.23
  
4Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
9.32
Österhaninge IF
9.32
PB
  
5Alexander Göthesson SignalHässelby SK
9.82
PB
  
6Marcus Swärd
10.26
IF Triangeln
10.26
PB
  
7Knut Wijk
Knut Wijk 11, Tureberg
11.24
Turebergs FK
11.24
SB
  
P13 200 m     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Edvin BergendahlTäby IS
27.47
PB
  
2Tudor Tocca
27.62
Turebergs FK
27.62
PB
  
3Samuel Petersen
28.57
Turebergs FK
28.57
PB
  
4Sebastian Kotte
30.17
Hammarby IF
30.17
PB
  
Final B
2 dec
2 dec
1Svante JohanssonVäsby IK
29.05
PB
  
2Erik Sahlén MartinBromma IF
30.39
PB
  
3Hugo Oliveira
30.93
Hanvikens SK
30.93
PB
  
Final C
2 dec
2 dec
1Love Anderberg GrunanderTurebergs FK
29.91
PB
  
2Axel Barratt-Due
30.88
Hammarby IF
30.88
PB
  
3Filip Zuckerman
30.94
Turebergs FK
30.94
PB
  
4Marcus Altenberg
31.68
Turebergs FK
31.68
PB
  
Final D
2 dec
2 dec
1Karl Fyrberg
31.53
Täby IS
31.53
PB
  
2Ivar Cederholm
32.09
Hässelby SK
32.09
PB
  
3Alexander Göthesson SignalHässelby SK
32.53
PB
  
4Melker Atthem
34.33
Hässelby SK
34.33
PB
  
Final E
2 dec
2 dec
1Love Ahlepil
28.96
Turebergs FK
28.96
PB
  
2Ville Axelsson
30.78
Hammarby IF
30.78
PB
  
3Olek Szulkin
32.66
Hammarby IF
32.66
PB
  
4Oskar Kumlin
35.49
Turebergs FK
35.49
PB
  
Final F
2 dec
2 dec
1Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
30.68
Österhaninge IF
30.68
PB
  
2Vilmer Buchar
31.88
Turebergs FK
31.88
PB
  
3Knut Wijk
Knut Wijk 11, Tureberg
36.23
Turebergs FK
36.23
PB
  
P13 800 m     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Love Ahlepil
2:27.62
Turebergs FK
2:27.62
SB
  
2Samuel Petersen
2:29.85
Turebergs FK
2:29.85
PB
  
3René Öhlund KarboubBromma IF
2:31.56
PB
  
4Hugo Oliveira
2:31.94
Hanvikens SK
2:31.94
PB
  
5Arthur Ljunggren
2:42.19
Turebergs FK
2:42.19
PB
  
Final B
3 dec
3 dec
1Svante Johansson
2:30.83
Väsby IK
2:30.83
PB
  
2Sebastian Kotte
2:44.61
Hammarby IF
2:44.61
  
3Julius Dahlberg
Julius Dahlberg 11, Västerås FK
2:45.05
Västerås FK
2:45.05
PB
  
4Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
2:51.42
Österhaninge IF
2:51.42
SB
  
Final C
3 dec
3 dec
1Eskil Chatelet
2:46.60
Sundbybergs IK
2:46.60
PB
  
2Helmer Forsgren
2:47.83
Hanvikens SK
2:47.83
PB
  
3Ivar Cederholm
2:47.89
Hässelby SK
2:47.89
PB
  
4Gustav Troili
2:48.81
Danderyds SK
2:48.81
PB
  
5Alexander Harning
3:00.59
Estuna IF
3:00.59
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Svante JohanssonVäsby IK
9.91
  
2Andreas Gusting
10.31
Hammarby IF
10.31
PB
  
3Love Ahlepil
10.69
Turebergs FK
10.69
PB
  
4Sebastian Kotte
11.10
Hammarby IF
11.10
PB
  
5Eskil Chatelet
11.12
Sundbybergs IK
11.12
PB
  
6Axel Barratt-Due
11.26
Hammarby IF
11.26
PB
  
7Filip Zuckerman
11.28
Turebergs FK
11.28
PB
  
8Gustav Löwing
11.39
Väsby IK
11.39
  
Heat 1
3 dec
3 dec
1Svante JohanssonVäsby IK
9.90
PB
q
  
2Love Ahlepil
10.83
Turebergs FK
10.83
PB
q
  
3Gustav Löwing
11.35
Väsby IK
11.35
PB
q
  
4Axel Barratt-Due
11.46
Hammarby IF
11.46
PB
q
  
5Filip Zuckerman
11.49
Turebergs FK
11.49
PB
q
  
6Gustav Troili
12.57
Danderyds SK
12.57
PB
  
Heat 2
3 dec
3 dec
1Andreas Gusting
10.40
Hammarby IF
10.40
PB
  
2Sebastian Kotte
11.12
Hammarby IF
11.12
PB
q
  
3Eskil Chatelet
11.27
Sundbybergs IK
11.27
PB
q
  
4Vilmer Buchar
11.74
Turebergs FK
11.74
PB
  
5Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
12.46
Österhaninge IF
12.46
PB
  
6Edvin BergendahlTäby IS
12.54
SB
  
7Olek Szulkin
12.73
Hammarby IF
12.73
SB
  
P13 Höjd     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Samuel Petersen
1.48
Turebergs FK
1.48
PB
  
2Love Ahlepil
1.48
Turebergs FK
1.48
PB
  
3Leo Tärnhuvud
1.44
Sundsvalls FI
1.44
PB
  
3Axel Barratt-Due
1.44
Hammarby IF
1.44
PB
  
5Gustav LöwingVäsby IK
1.36
PB
  
6Svante JohanssonVäsby IK
1.36
SB
  
7Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
1.36
Österhaninge IF
1.36
PB
  
8Olek Szulkin
1.36
Hammarby IF
1.36
PB
  
9Edvin BergendahlTäby IS
1.32
=PB
  
10Alexander HarningEstuna IF
1.32
SB
  
10Heino TahkokorpiVäsby IK
1.32
PB
  
12Helmer Forsgren
1.28
Hanvikens SK
1.28
PB
  
13Love Anderberg GrunanderTurebergs FK
1.28
  
13Sebastian Kotte
1.28
Hammarby IF
1.28
=SB
  
15Adam Dunkars
1.24
Turebergs FK
1.24
=PB
  
16Elias ÖhrströmIF Linden
1.24
SB
  
17Gustav Troili
1.24
Danderyds SK
1.24
PB
  
18Ludvig Grimvall
1.24
Turebergs FK
1.24
PB
  
19Hugo Oliveira
1.20
Hanvikens SK
1.20
=PB
  
20Axel Karlsson
1.20
Turebergs FK
1.20
PB
  
21Vilmer Buchar
1.20
Turebergs FK
1.20
=PB
  
1.00
1.32
1.04
1.36
1.08
1.40
1.12
1.44
1.16
1.48
1.20
1.52
1.24
1.28
Petersen-
xo
-
o
-
o
-
xo
-
o
-
xxx
o
-
Ahlepil-
-
-
xo
-
o
-
o
-
xxo
-
xxx
-
o
Tärnhuvud-
o
-
o
-
o
-
o
-
xxx
o
o
o
Barratt-Due-
o
-
o
-
o
-
o
o
xxx
o
o
o
Löwing-
o
-
o
-
xxx
o
o
o
o
o
Johansson-
o
-
xo
-
xxx
-
-
o
o
o
Theorin-
o
-
xxo
o
xxx
o
o
o
o
o
Szulkin-
xxo
-
xxo
-
xxx
o
o
o
o
xo
Bergendahl-
o
-
xxx
o
o
o
o
o
o
Harning-
xxo
-
xxx
-
o
o
o
xo
o
Tahkokorpi-
xxo
-
xxx
-
-
o
xo
o
o
Forsgren-
xxx
-
-
o
o
o
o
o
Anderberg Grunander-
xxx
-
-
-
-
-
o
xxo
Kotte-
xxx
-
-
o
o
o
o
xxo
Dunkars-
o
o
o
o
o
o
xxx
Öhrström-
o
xo
o
o
xxo
o
xxx
Troili-
o
o
o
o
o
xxo
xxx
Grimvall-
-
o
o
o
xxo
xxo
xxx
Oliveira-
-
o
o
o
o
xxx

Karlssono
o
o
o
xo
o
xxx

Buchar-
-
o
o
o
xxo
xxx

P13 Stav     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Love Ahlepil
2.40
Turebergs FK
2.40
PB
  
2Tudor Tocca
2.30
Turebergs FK
2.30
PB
  
3Ari Freyr GautasonUmedalens IF
2.20
  
4Love Anderberg GrunanderTurebergs FK
2.00
PB
  
5Samuel Petersen
2.00
Turebergs FK
2.00
PB
  
6Mathias Lindgren
1.85
Turebergs FK
1.85
PB
  
6Olek Szulkin
1.85
Hammarby IF
1.85
PB
  
8Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
1.85
Västerås FK
1.85
  
9Lucas Olsson
1.70
Turebergs FK
1.70
PB
  
10Rupert Coan
1.70
Turebergs FK
1.70
PB
  
11Alexander Göthesson SignalHässelby SK
1.70
PB
  
12Benjamin Lantto
1.55
Turebergs FK
1.55
PB
  
12Filip Zuckerman
1.55
Turebergs FK
1.55
PB
  
14Vilmer Buchar
1.55
Turebergs FK
1.55
PB
  
15Ludvig Grimvall
1.40
Turebergs FK
1.40
PB
  
Melker Atthem
NH
Hässelby SK
NH
  
1.40
2.40
1.55
2.50
1.70
1.85
2.00
2.10
2.20
2.30
Ahlepil-
o
-
xxx
-
-
-
o
o
o
Tocca-
xxx
-
o
o
xo
xxo
o
xo
Gautason-
-
-
o
o
o
xo
xxx
Anderberg Grunander-
o
o
xo
xo
xxx


Petersenxo
o
xo
o
xxo
x


Lindgreno
o
o
o
xxx



Szulkino
o
o
o
xxx



Larssono
o
o
xo
xxx



Olssono
o
o
xxx




Coano
xo
o
xxx




Göthesson Signalo
xo
xo
xxx




Lanttoo
o
xxx





Zuckermano
o
xxx





Bucharo
xo
xxx





Grimvallxxo
xxx






Atthemxxx







P13 Längd (zon)     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Svante JohanssonVäsby IK
4.59
PB
  
2Sebastian Kotte
4.53
Hammarby IF
4.53
=PB
  
3Love Anderberg GrunanderTurebergs FK
4.52
  
4Eskil Chatelet
4.47
Sundbybergs IK
4.47
SB
  
5Mathias Lindgren
4.25
Turebergs FK
4.25
SB
  
6Samuel Petersen
4.25
Turebergs FK
4.25
  
7Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
4.24
Österhaninge IF
4.24
  
8Axel Barratt-Due
4.17
Hammarby IF
4.17
  
9Olek Szulkin
4.12
Hammarby IF
4.12
  
10Heino TahkokorpiVäsby IK
4.05
=PB
  
11Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
3.90
Västerås FK
3.90
  
Johansson4.574.534.59x4.394.59
Kotte4.324.404.354.394.514.53
Anderberg Grunander4.134.224.444.324.424.52
Chatelet4.474.394.314.264.344.47
Lindgren4.254.054.183.844.214.02
Petersen4.144.253.974.023.93
Theorin4.224.14x4.244.204.06
Barratt-Duex3.914.17
Szulkin3.893.994.12
Tahkokorpi3.754.053.90
Larssonx3.743.90
Final B
3 dec
3 dec
1Andreas Gusting
4.54
Hammarby IF
4.54
PB
  
2Edvin BergendahlTäby IS
4.19
PB
  
3Filip Zuckerman
4.03
Turebergs FK
4.03
PB
  
4Marcus Altenberg
3.95
Turebergs FK
3.95
PB
  
5Vilmer Buchar
3.79
Turebergs FK
3.79
PB
  
6Adam Dunkars
3.77
Turebergs FK
3.77
PB
  
7Gustav Troili
3.72
Danderyds SK
3.72
PB
  
8Ludvig Grimvall
3.71
Turebergs FK
3.71
SB
  
9Alexander Glavenhed ForsbergIF Linden
3.69
PB
  
10Oskar Kumlin
3.63
Turebergs FK
3.63
PB
  
11Elias ÖhrströmIF Linden
3.48
PB
  
12Marcus Swärd
3.37
IF Triangeln
3.37
PB
  
13Axel Karlsson
3.32
Turebergs FK
3.32
PB
  
Gusting4.414.314.464.544.374.49
Bergendahl4.19x4.15
Zuckerman3.963.834.03
Altenberg3.813.873.95
Buchar3.393.793.13
Dunkars3.473.773.68
Troili3.723.603.64
Grimvall3.613.713.61
Glavenhed Forsberg3.693.663.50
Kumlin3.633.633.51
Öhrström3.373.373.48
Swärd3.373.303.22
Karlsson3.313.323.14
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Ivar Steinbergs
9.71
Huddinge AIS
9.71
PB
  
2Tudor Tocca
9.63
Turebergs FK
9.63
  
3Hugo Oliveira
8.51
Hanvikens SK
8.51
PB
  
4Alexander HarningEstuna IF
8.11
=PB
  
5Love Anderberg GrunanderTurebergs FK
7.69
PB
  
6Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
7.25
Österhaninge IF
7.25
  
7Sebastian Kotte
7.16
Hammarby IF
7.16
PB
  
8Mathias Lindgren
7.03
Turebergs FK
7.03
PB
  
9Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
6.88
Västerås FK
6.88
  
10Axel Barratt-Due
6.87
Hammarby IF
6.87
PB
  
11Karl FyrbergTäby IS
6.68
PB
  
12Olek Szulkin
6.64
Hammarby IF
6.64
  
13Ludvig Grimvall
6.59
Turebergs FK
6.59
PB
  
14Ville Axelsson
6.53
Hammarby IF
6.53
PB
  
15Ruben Elkert
5.33
Turebergs FK
5.33
PB
  
16Melker Atthem
4.76
Hässelby SK
4.76
SB
  
17Knut Wijk
Knut Wijk 11, Tureberg
4.42
Turebergs FK
4.42
PB
  
Steinbergs9.519.43x8.569.719.45
Tocca9.639.399.469.05x8.86
Oliveirax7.578.518.40
Harning7.627.578.028.117.227.93
Anderberg Grunander7.096.967.697.207.065.83
Theorin7.247.257.02
Kotte7.166.226.776.63x6.97
Lindgren5.946.457.036.736.636.26
Larsson6.506.886.50
Barratt-Due6.476.736.87
Fyrberg5.945.996.68
Szulkin6.646.406.42
Grimvall5.326.59x
Axelsson6.466.535.99
Elkert5.335.245.32
Atthem4.574.454.76
Wijk3.944.144.42
P12 60 m     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Hugo Lindberg
8.76
Danderyds SK
8.76
=PB
  
2Cesar EngströmBromma IF
8.95
PB
  
3Ruben StrandTäby IS
9.06
PB
  
4Lucas Olsson
9.07
Turebergs FK
9.07
  
5David Treacher
9.08
Sundbybergs IK
9.08
  
6Hugo Ahlstedt
9.09
IFK Lidingö
9.09
PB
  
7Hugo Swanström
9.18
Danderyds SK
9.18
PB
  
8Elmer Engrup KlevardTurebergs FK
9.33
  
Heat 1
2 dec
2 dec
1Lucas Olsson
9.03
Turebergs FK
9.03
PB
q
  
2Hugo Swanström
9.21
Danderyds SK
9.21
PB
q
  
3Oscar Granath
Oscar Granath 12, Mälarhöjden
9.43
Mälarhöjdens IK
9.43
PB
  
4August Waltré
9.77
Danderyds SK
9.77
PB
  
5Sixten WigstenHellas FK
9.78
PB
  
6Lucas CederbergTäby IS
10.09
SB
  
7Aaron Kuflu Wrede
10.68
Sundbybergs IK
10.68
  
8Marcus Sundelius
10.90
Upsala IF
10.90
  
Heat 2
2 dec
2 dec
1Max Lönegård
9.47
IF Linnéa
9.47
SB
  
2Vincent GustafssonHanvikens SK
9.47
PB
  
3Christos Zarris
9.49
IF Triangeln
9.49
PB
  
4Benjamin Lantto
9.55
Turebergs FK
9.55
SB
  
5Maximilian Iskender
9.69
Sundbybergs IK
9.69
PB
  
6Isak Strömbäck
10.36
Sundbybergs IK
10.36
  
7Zachy Dube
Zachy Dube 12, Triangeln
11.01
IF Triangeln
11.01
PB
  
8Jayanthan SridharanTurebergs FK
11.75
SB
  
Heat 3
2 dec
2 dec
1Hugo Lindberg
8.76
Danderyds SK
8.76
PB
q
  
2Elmer Engrup KlevardTurebergs FK
9.22
PB
q
  
3Nils Lindvall
9.43
IFK Lidingö
9.43
PB
  
4Nils Kirs LindblomTurebergs FK
9.50
PB
  
5Jonathan BäckestrandSundbybergs IK
10.25
PB
  
6Frank Forssmed
10.80
Turebergs FK
10.80
PB
  
7Noel Henriksson
10.86
Turebergs FK
10.86
PB
  
Heat 4
2 dec
2 dec
1Hugo Ahlstedt
9.10
IFK Lidingö
9.10
PB
q
  
2Ruben StrandTäby IS
9.20
PB
q
  
3Theo Engvall
9.58
IF Triangeln
9.58
PB
  
4Florian Lindberg
9.98
Turebergs FK
9.98
  
5Edwin Hobbs
10.16
Turebergs FK
10.16
PB
  
6Nils Axelsson SundkvistTurebergs FK
10.22
PB
  
7Vihaan Sangaraju
11.27
Turebergs FK
11.27
PB
  
Heat 5
2 dec
2 dec
1Cesar EngströmBromma IF
8.99
PB
q
  
2David Treacher
9.02
Sundbybergs IK
9.02
PB
q
  
3Oskar Söderlund
9.24
Turebergs FK
9.24
PB
  
4Sixten SkeppstedtHammarby IF
9.56
PB
  
5Aston Thorman
10.02
Turebergs FK
10.02
SB
  
6Vincent Stenborg
10.28
Huddinge AIS
10.28
PB
  
7David Bertenstam
10.44
Hanvikens SK
10.44
PB
  
8Atle Vintberger
11.23
Vallentuna FK
11.23
PB
  
P12 800 m     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Ari Freyr Gautason
2:31.75
Umedalens IF
2:31.75
PB
  
2Sixten Wigsten
2:50.54
Hellas FK
2:50.54
PB
  
3Oscar Granath
Oscar Granath 12, Mälarhöjden
2:54.35
Mälarhöjdens IK
2:54.35
PB
  
4Melvin Choppelo GarneijHellas FK
3:01.90
  
5Vincent Stenborg
3:04.75
Huddinge AIS
3:04.75
  
Aaron Kuflu Wrede
DNF
Sundbybergs IK
DNF
  
Noel HenrikssonTurebergs FK
DNF
  
Final B
3 dec
3 dec
1Sixten Tjärdal
2:42.93
Spårvägens FK
2:42.93
PB
  
2Nils Kirs Lindblom
2:43.51
Turebergs FK
2:43.51
PB
  
3Theo Engvall
2:48.51
IF Triangeln
2:48.51
PB
  
4Edwin Hobbs
2:55.91
Turebergs FK
2:55.91
PB
  
5Gustave Ehret TunebroTurebergs FK
3:06.08
PB
  
6Marcus Sundelius
3:18.86
Upsala IF
3:18.86
PB
  
7Adrian Vita
Adrian Vita 12, Sundbyberg
3:25.90
Sundbybergs IK
3:25.90
PB
  
8Jayanthan Sridharan
3:30.29
Turebergs FK
3:30.29
PB
  
P12 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Lucas Olsson
11.19
Turebergs FK
11.19
PB
  
2Benjamin Lantto
11.44
Turebergs FK
11.44
PB
  
3Oskar Söderlund
11.88
Turebergs FK
11.88
PB
  
4David Treacher
12.14
Sundbybergs IK
12.14
PB
  
5Oscar Granath
Oscar Granath 12, Mälarhöjden
12.29
Mälarhöjdens IK
12.29
PB
  
6Ruben Strand
12.47
Täby IS
12.47
  
7Jonathan BäckestrandSundbybergs IK
13.49
  
8Pelle Jernberg
13.70
Sundbybergs IK
13.70
  
Heat 1
3 dec
3 dec
1Lucas Olsson
11.30
Turebergs FK
11.30
PB
q
  
2Benjamin Lantto
11.72
Turebergs FK
11.72
PB
q
  
3Oskar Söderlund
12.24
Turebergs FK
12.24
PB
q
  
4David Treacher
12.37
Sundbybergs IK
12.37
PB
q
  
5Nils Kirs LindblomTurebergs FK
13.71
PB
  
6Jayanthan SridharanTurebergs FK
16.72
PB
  
7Vihaan Sangaraju
19.65
Turebergs FK
19.65
PB
  
Heat 2
3 dec
3 dec
1Ruben Strand
11.79
Täby IS
11.79
PB
q
  
2Oscar Granath
Oscar Granath 12, Mälarhöjden
12.54
Mälarhöjdens IK
12.54
PB
q
  
3Pelle Jernberg
13.08
Sundbybergs IK
13.08
PB
q
  
4Jonathan BäckestrandSundbybergs IK
13.41
PB
q
  
5Florian Lindberg
13.51
Turebergs FK
13.51
SB
  
6Sixten Wigsten
13.55
Hellas FK
13.55
PB
  
7Edwin Hobbs
13.76
Turebergs FK
13.76
PB
  
P12 Höjd     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Rupert Coan
1.44
Turebergs FK
1.44
PB
  
2Oscar Granath
Oscar Granath 12, Mälarhöjden
1.40
Mälarhöjdens IK
1.40
PB
  
3Benjamin Lantto
1.32
Turebergs FK
1.32
PB
  
4Lucas Olsson
1.32
Turebergs FK
1.32
  
5Vincent GustafssonHanvikens SK
1.32
PB
  
6Elmer Engrup KlevardTurebergs FK
1.32
PB
  
7Max Lönegård
1.28
IF Linnéa
1.28
  
8Florian Lindberg
1.28
Turebergs FK
1.28
PB
  
9Aston Thorman
1.28
Turebergs FK
1.28
=PB
  
10David Treacher
1.24
Sundbybergs IK
1.24
PB
  
11Ruben StrandTäby IS
1.24
PB
  
12Sixten WigstenHellas FK
1.24
PB
  
13Jonathan BäckestrandSundbybergs IK
1.20
PB
  
14Hugo Ahlstedt
1.20
IFK Lidingö
1.20
PB
  
15Oskar Söderlund
1.20
Turebergs FK
1.20
PB
  
16Sixten SkeppstedtHammarby IF
1.20
PB
  
17Cesar EngströmBromma IF
1.16
  
17Vincent Stenborg
1.16
Huddinge AIS
1.16
=PB
  
19David Bertenstam
1.16
Hanvikens SK
1.16
PB
  
19Nils Lindvall
1.16
IFK Lidingö
1.16
=PB
  
21Nils Axelsson SundkvistTurebergs FK
1.12
PB
  
22Lucas CederbergTäby IS
1.08
PB
  
23Zachy Dube
Zachy Dube 12, Triangeln
1.00
IF Triangeln
1.00
PB
  
23Atle Vintberger
1.00
Vallentuna FK
1.00
PB
  
Vihaan SangarajuTurebergs FK
NH
  
Orion Theorin
Orion Theorin 12, Österhaninge
NH
Österhaninge IF
NH
  
1.00
1.32
1.04
1.36
1.08
1.40
1.12
1.44
1.16
1.48
1.20
1.24
1.28
Coan-
o
-
xxo
-
xxo
-
o
-
r
o
o
o
Granath-
o
-
xxo
o
xo
o
xxx
o
o
o
o
Lantto-
o
-
xxx
-
o
o
o
o
xo
Olsson-
o
-
xxx
-
-
xxo
o
o
xxo
Gustafsson-
xo
o
xxx
o
o
o
xo
o
xo
Engrup Klevard-
xo
-
xxx
o
o
o
o
xxo
xxo
Lönegård-
xxx
o
o
o
o
o
xo
o
Lindberg-
xxx
-
o
o
o
o
o
xo
Thorman-
xxx
o
o
o
o
xo
o
xo
Treacher-
-
-
o
xxo
o
xo
xxx
Strand-
-
o
xxo
o
xxo
xxo
xxx
Wigstenxo
o
o
o
xxo
xxo
xxo
xxx
Bäckestrand-
o
o
o
xxo
o
xxx

Ahlstedto
xo
o
o
xxo
o
xxx

Söderlundxo
xo
o
o
o
xo
xxx

Skeppstedt-
-
-
o
o
xxo
xxx

Engström-
-
o
o
xo
xxx


Stenborgo
o
o
o
xo
xxx


Bertenstam-
-
-
o
xxo
xxx


Lindvallo
o
o
o
xxo
xxr


Axelsson Sundkvist-
o
o
xo
xxx



Cederbergo
xo
o
xxx




Dubexo
xxx






Vintbergerxo
xxx






Sangarajuxxx







Theorinxxx







P12 Längd (zon)     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Ari Freyr GautasonUmedalens IF
4.75
PB
  
2Lucas Olsson
4.29
Turebergs FK
4.29
  
3Max Lönegård
4.23
IF Linnéa
4.23
PB
  
4Benjamin Lantto
4.05
Turebergs FK
4.05
SB
  
5Nils Lindvall
4.04
IFK Lidingö
4.04
PB
  
6Hugo Ahlstedt
3.99
IFK Lidingö
3.99
PB
  
7Cesar EngströmBromma IF
3.90
  
8Florian Lindberg
3.78
Turebergs FK
3.78
  
9Oscar Granath
Oscar Granath 12, Mälarhöjden
3.75
Mälarhöjdens IK
3.75
PB
  
10Ruben StrandTäby IS
3.69
PB
  
11Lucas CederbergTäby IS
3.64
PB
  
12Sixten SkeppstedtHammarby IF
3.61
SB
  
13Vincent Stenborg
3.53
Huddinge AIS
3.53
PB
  
14Sixten WigstenHellas FK
3.53
PB
  
15Max Roslund
3.49
Hammarby IF
3.49
PB
  
16Aston Thorman
3.44
Turebergs FK
3.44
PB
  
Gautason4.544.614.664.184.754.58
Olsson4.14x4.174.29xx
Lönegård3.80x3.933.974.234.23
Lantto4.053.963.323.96
Lindvallx4.043.973.753.743.82
Ahlstedt3.993.813.51x3.963.81
Engström3.903.823.83
Lindberg3.783.663.71
Granathx3.75
Strand3.603.693.39
Cederberg3.313.443.64
Skeppstedt3.59x3.61
Stenborg3.483.533.40
Wigsten3.333.53x
Roslund3.343.49x
Thorman3.443.393.38
Final B
2 dec
2 dec
1Theo Engvall
4.27
IF Triangeln
4.27
PB
  
2Elmer Engrup KlevardTurebergs FK
4.23
PB
  
3Vincent GustafssonHanvikens SK
3.89
PB
  
4Oskar Söderlund
3.60
Turebergs FK
3.60
PB
  
5Nils Axelsson SundkvistTurebergs FK
3.55
PB
  
6David Bertenstam
3.51
Hanvikens SK
3.51
PB
  
7Nils Kirs LindblomTurebergs FK
3.48
PB
  
8Edwin Hobbs
3.48
Turebergs FK
3.48
PB
  
9Isak Strömbäck
3.43
Sundbybergs IK
3.43
PB
  
10Zachy Dube
Zachy Dube 12, Triangeln
3.07
IF Triangeln
3.07
PB
  
11Noel Henriksson
2.97
Turebergs FK
2.97
SB
  
12Frank Forssmed
2.95
Turebergs FK
2.95
PB
  
13Orion Theorin
Orion Theorin 12, Österhaninge
2.75
Österhaninge IF
2.75
PB
  
14Vihaan Sangaraju
2.75
Turebergs FK
2.75
PB
  
15Marcus Sundelius
2.60
Upsala IF
2.60
PB
  
Maximilian IskenderSundbybergs IK
NM
  
Jayanthan SridharanTurebergs FK
NM
  
Engvall4.163.884.053.933.884.27
Engrup Klevard3.924.103.933.844.234.03
Gustafsson3.583.853.89
Söderlund3.603.423.48
Axelsson Sundkvist3.443.333.55
Bertenstam3.463.51x
Kirs Lindblom3.483.363.39
Hobbsx3.383.48
Strömbäck3.433.193.33
Dube2.853.053.07
Henriksson2.942.962.97
Forssmed2.902.822.95
Theorin2.752.582.43
Sangaraju2.752.572.51
Sundelius2.602.462.30
Iskenderxx
Sridharanx
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Lucas Olsson
8.21
Turebergs FK
8.21
PB
  
2Florian Lindberg
8.19
Turebergs FK
8.19
SB
  
3David Treacher
8.07
Sundbybergs IK
8.07
PB
  
4Pelle Jernberg
7.28
Sundbybergs IK
7.28
PB
  
5Melvin Choppelo GarneijHellas FK
6.39
PB
  
6Oscar Granath
Oscar Granath 12, Mälarhöjden
6.02
Mälarhöjdens IK
6.02
PB
  
7Edwin Hobbs
5.92
Turebergs FK
5.92
PB
  
8Vincent Stenborg
5.21
Huddinge AIS
5.21
PB
  
9Ruben StrandTäby IS
4.89
PB
  
10Marcus Sundelius
4.86
Upsala IF
4.86
  
11Sixten WigstenHellas FK
4.57
  
12Vihaan Sangaraju
4.53
Turebergs FK
4.53
PB
  
13Noel Henriksson
4.44
Turebergs FK
4.44
PB
  
14Jayanthan SridharanTurebergs FK
4.42
PB
  
15Orion Theorin
Orion Theorin 12, Österhaninge
4.41
Österhaninge IF
4.41
PB
  
16Aaron Kuflu Wrede
3.95
Sundbybergs IK
3.95
  
17Nils Kirs LindblomTurebergs FK
3.95
PB
  
18Oskar Söderlund
3.70
Turebergs FK
3.70
PB
  
Olsson6.697.068.216.927.05
Lindberg7.798.087.768.018.197.91
Treacher7.557.957.13x7.278.07
Jernberg6.396.72x7.036.997.28
Choppelo Garneij6.235.616.166.386.395.25
Granath5.436.025.895.725.42x
Hobbs5.225.925.465.055.525.28
Stenborg4.885.214.904.665.094.93
Strand4.894.25
Sundelius4.714.864.76
Wigsten4.254.034.57
Sangarajux3.604.53
Henriksson4.444.214.34
Sridharan4.424.204.10
Theorin4.344.414.17
Kuflu Wrede3.953.723.84
Kirs Lindblomxx3.95
Söderlund3.703.61
Kvinnor
F15 60 m     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Ema Avramova
7.99
Turebergs FK
7.99
PB
  
2Eyja GautadóttirUmedalens IF
8.35
PB
  
3Ida Moodysson
Ida Moodysson 09, Sundbyberg
8.39
Sundbybergs IK
8.39
PB
  
4Stephanie Rimer
8.48
Turebergs FK
8.48
  
5Elin Aneby
Elin Aneby 10, Tureberg
8.55
Turebergs FK
8.55
PB
  
6Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
8.58
Turebergs FK
8.58
  
7Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
8.61
Västerås FK
8.61
  
8Amanda JörbeckTäby IS
8.68
  
Heat 1
2 dec
2 dec
1Eyja GautadóttirUmedalens IF
8.40
q
  
2Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
8.57
Turebergs FK
8.57
PB
q
  
3Elin Aneby
Elin Aneby 10, Tureberg
8.63
Turebergs FK
8.63
PB
q
  
4Elin Almgren
9.00
Hässelby SK
9.00
PB
  
5Smilla Videhall
9.09
Vallentuna FK
9.09
PB
  
6Alva Lundström
9.53
Turebergs FK
9.53
PB
  
7Melda Nur Cigel
9.67
Turebergs FK
9.67
PB
  
Heat 2
2 dec
2 dec
1Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
8.60
Västerås FK
8.60
PB
q
  
2Meja Ahrne
Meja Ahrne 09, Upsala IF
8.75
Upsala IF
8.75
SB
  
3Hedvig Ulvenfalk Berg
8.88
Mälarhöjdens IK
8.88
PB
  
4Klara Magnusson
9.21
Turebergs FK
9.21
SB
  
5Elin Dittmer
9.34
Turebergs FK
9.34
PB
  
6Ariana Najafian
9.38
Turebergs FK
9.38
PB
  
7Elvira Arpi HolstiAIK
9.53
PB
  
Heat 3
2 dec
2 dec
1Ema Avramova
8.10
Turebergs FK
8.10
q
  
2Anya Davidson
8.80
Upsala IF
8.80
PB
  
3Moa Kjöraas
8.86
F Bålsta IK
8.86
PB
  
4Emelie Lu
Emelie Lu 10, Tureberg
9.05
Turebergs FK
9.05
PB
  
5Ella Dahlberg
Ella Dahlberg 10, Vallentuna
9.15
Vallentuna FK
9.15
PB
  
6Greta Roording
9.29
Danderyds SK
9.29
PB
  
7Haley Hallberg Linde
10.54
Sundbybergs IK
10.54
SB
  
Heat 4
2 dec
2 dec
1Stephanie Rimer
8.40
Turebergs FK
8.40
SB
q
  
2Svea Strand
8.85
Täby IS
8.85
SB
  
3Emma Håkansson
8.86
Turebergs FK
8.86
PB
  
4Emilia Frödin
9.04
Upsala IF
9.04
PB
  
5Alva Hagelind ÖhmanAIK
9.24
PB
  
6Lilly Skedung
9.38
Turebergs FK
9.38
SB
  
7Felicia Wikerfors
9.87
IF Triangeln
9.87
PB
  
Heat 5
2 dec
2 dec
1Ida Moodysson
Ida Moodysson 09, Sundbyberg
8.43
Sundbybergs IK
8.43
PB
q
  
2Amanda JörbeckTäby IS
8.59
PB
q
  
3Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
8.72
SB
  
4Stella Tuzovic
8.96
Hammarby IF
8.96
PB
  
5Gloria FranciscaAIK
9.30
PB
  
6Hedda RenströmAIK
9.50
PB
  
7Ellen Sandesjö
9.90
Turebergs FK
9.90
SB
  
8Lily Norén
10.06
IFK Tumba
10.06
  
F15 200 m     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Ema Avramova
26.74
Turebergs FK
26.74
PB
  
2Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
28.06
Västerås FK
28.06
PB
  
3Moa Kjöraas
28.27
F Bålsta IK
28.27
PB
  
4Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
28.29
Turebergs FK
28.29
PB
  
Final B
2 dec
2 dec
1Ida Moodysson
Ida Moodysson 09, Sundbyberg
27.82
Sundbybergs IK
27.82
PB
  
2Emma Håkansson
28.25
Turebergs FK
28.25
PB
  
3Anya Davidson
29.12
Upsala IF
29.12
SB
  
Final C
2 dec
2 dec
1Freja Ahlepil
29.41
Turebergs FK
29.41
PB
  
2Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
29.76
SB
  
3Klara Magnusson
29.99
Turebergs FK
29.99
PB
  
Final D
2 dec
2 dec
1Amanda JörbeckTäby IS
28.05
PB
  
2Lilly Skedung
30.81
Turebergs FK
30.81
PB
  
3Alva Lundström
31.19
Turebergs FK
31.19
PB
  
Final E
2 dec
2 dec
1Elin Dittmer
31.49
Turebergs FK
31.49
PB
  
2Felicia Wikerfors
33.75
IF Triangeln
33.75
PB
  
3Lily Norén
34.31
IFK Tumba
34.31
PB
  
4Elvira Bengtsson MoströmSundbybergs IK
34.39
PB
  
Final F
2 dec
2 dec
1Ebba Hedenryd
30.30
IFK Lidingö
30.30
PB
  
2Elin Almgren
30.73
Hässelby SK
30.73
PB
  
3Signe Selmered
32.12
Sundbybergs IK
32.12
PB
  
Final G
2 dec
2 dec
1Emelie Lu
Emelie Lu 10, Tureberg
30.00
Turebergs FK
30.00
PB
  
2Alva Hagelind ÖhmanAIK
30.88
PB
  
3Greta Roording
31.13
Danderyds SK
31.13
PB
  
Final H
2 dec
2 dec
1Gloria FranciscaAIK
32.32
PB
  
2Hedda RenströmAIK
32.38
PB
  
3Elvira Arpi HolstiAIK
32.83
PB
  
F15 1000 m     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Leira Sandvall
Leira Sandvall 09, Västerås FK
2:58.57
Västerås FK
2:58.57
PB
  
2Eyja Gautadóttir
3:02.27
Umedalens IF
3:02.27
PB
  
3Moa Kjöraas
3:02.64
F Bålsta IK
3:02.64
PB
  
4Freja Ahlepil
3:07.09
Turebergs FK
3:07.09
PB
  
5Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
3:20.12
Västerås FK
3:20.12
PB
  
6Anya Davidson
3:24.36
Upsala IF
3:24.36
PB
  
7Signe Selmered
3:38.35
Sundbybergs IK
3:38.35
PB
  
Final B
3 dec
3 dec
1Hilda Järvinen
3:19.06
Hammarby IF
3:19.06
PB
  
2Klara Magnusson
3:33.82
Turebergs FK
3:33.82
PB
  
3Lilly Skedung
3:41.79
Turebergs FK
3:41.79
PB
  
4Elvira Bengtsson MoströmSundbybergs IK
3:44.40
PB
  
5Alva Lundström
3:48.65
Turebergs FK
3:48.65
PB
  
6Iris Ahlqvist
3:52.55
Täby IS
3:52.55
PB
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Wilma Wallsten
9.70
Huddinge AIS
9.70
PB
  
2Anya Davidson
9.83
Upsala IF
9.83
PB
  
3Elise Wiklund
9.89
Turebergs FK
9.89
  
4Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
9.99
Turebergs FK
9.99
  
5Nellie Krantz
10.06
Turebergs FK
10.06
SB
  
6Elin Aneby
Elin Aneby 10, Tureberg
10.09
Turebergs FK
10.09
  
7Svea Strand
10.12
Täby IS
10.12
  
8Meja Ahrne
Meja Ahrne 09, Upsala IF
10.97
Upsala IF
10.97
  
Heat 1
3 dec
3 dec
1Wilma Wallsten
9.78
Huddinge AIS
9.78
PB
q
  
2Elise Wiklund
9.88
Turebergs FK
9.88
SB
q
  
3Elin Aneby
Elin Aneby 10, Tureberg
10.00
Turebergs FK
10.00
PB
q
  
4Nellie Krantz
10.08
Turebergs FK
10.08
SB
q
  
5Vera Stolpen
10.21
Täby IS
10.21
PB
  
6Alba JergmarBoo IF
11.12
PB
  
7Alva Lundström
12.60
Turebergs FK
12.60
PB
  
8Elsa Adolfsson
13.19
Danderyds SK
13.19
PB
  
Heat 2
3 dec
3 dec
1Anya Davidson
9.98
Upsala IF
9.98
PB
q
  
1Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
9.98
Turebergs FK
9.98
PB
q
  
3Svea Strand
10.00
Täby IS
10.00
PB
q
  
3Meja Ahrne
Meja Ahrne 09, Upsala IF
10.00
Upsala IF
10.00
PB
q
  
5Ema Avramova
10.17
Turebergs FK
10.17
PB
  
6Hedvig Ulvenfalk Berg
10.23
Mälarhöjdens IK
10.23
PB
  
7Hilda Järvinen
10.92
Hammarby IF
10.92
PB
  
8Iris Ahlqvist
11.50
Täby IS
11.50
PB
  
F15 Höjd     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Edla Danielsson
1.60
IK Westmannia
1.60
  
2Nellie Krantz
1.60
Turebergs FK
1.60
PB
  
3Therese LöwenthalHellas FK
1.52
PB
  
4Anya Davidson
1.44
Upsala IF
1.44
SB
  
4Elin Aneby
Elin Aneby 10, Tureberg
1.44
Turebergs FK
1.44
PB
  
6Meja Åsbrink
1.44
Upsala IF
1.44
=PB
  
7Vera StolpenTäby IS
1.40
SB
  
8Stephanie Rimer
1.40
Turebergs FK
1.40
SB
  
9Agnes Roslund
1.36
Hammarby IF
1.36
PB
  
9Ella Dahlberg
Ella Dahlberg 10, Vallentuna
1.36
Vallentuna FK
1.36
PB
  
11Stella Tuzovic
1.36
Hammarby IF
1.36
SB
  
12Astrid StrömTäby IS
1.36
=PB
  
13Emelie Hjelm
1.36
Hässelby SK
1.36
PB
  
14Audrey Coan
1.32
Turebergs FK
1.32
SB
  
14Svea Strand
1.32
Täby IS
1.32
SB
  
14Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
1.32
Turebergs FK
1.32
PB
  
17Hedvig Ulvenfalk Berg
1.28
Mälarhöjdens IK
1.28
=PB
  
18Elin Almgren
1.28
Hässelby SK
1.28
PB
  
19Lily Norén
1.00
IFK Tumba
1.00
PB
  
1.00
1.40
1.04
1.44
1.16
1.48
1.20
1.52
1.24
1.56
1.28
1.60
1.32
1.64
1.36
Danielsson-
-
-
o
-
-
-
o
-
-
-
xo
-
xxx
-
Krantz-
o
-
o
-
o
-
xxo
-
xo
-
xo
-
xxx
o
Löwenthal-
o
-
o
-
xo
-
o
-
xxx
-
o
o
Davidson-
o
-
xo
-
xxx
-
-
o
o
o
Aneby-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
o
o
Åsbrink-
xxo
-
xo
-
xxx
-
-
-
o
o
Stolpen-
o
-
xxx
-
-
-
-
xo
o
Rimer-
xo
-
xxx
-
-
-
-
o
o
Roslund-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
Dahlberg-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
Tuzovic-
xxx
-
-
-
xo
xo
o
o
Ström-
xxx
-
-
-
-
-
xo
xo
Hjelm-
xxx
-
-
-
o
o
xo
xxo
Coan-
-
-
o
o
o
o
xxx
Strand-
-
-
-
-
-
o
xxx
Oja-
-
-
-
-
o
o
xxx
Ulvenfalk Berg-
-
-
o
o
o
xxx

Almgren-
-
o
xo
o
xxo
xxx

Noréno
xxx






F15 Stav     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Meja Ahrne
Meja Ahrne 09, Upsala IF
3.00
Upsala IF
3.00
PB
  
2Freja Ahlepil
2.60
Turebergs FK
2.60
PB
  
3Stephanie Rimer
2.60
Turebergs FK
2.60
PB
  
4Elise Wiklund
2.50
Turebergs FK
2.50
SB
  
5Astrid WetterstrandHässelby SK
2.00
PB
  
6Audrey Coan
1.85
Turebergs FK
1.85
SB
  
Ida Lind
Ida Lind 10, Hässelby
NH
Hässelby SK
NH
  
1.70
2.70
1.85
2.80
2.00
2.90
2.10
3.00
2.30
3.10
2.40
2.50
2.60
Ahrne-
o
-
xo
-
o
-
xxo
-
xxx
-
o
o
Ahlepil-
xxx
-
-
-
xxo
o
o
o
Rimer-
xxx
-
-
-
o
o
o
xo
Wiklund-
-
-
-
-
-
o
xxx
Wetterstrando
xo
xxo
xxx




Coanxxo
xo
xxx





Lind-
xxx






F15 Längd     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Eyja GautadóttirUmedalens IF
5.37
PB
  
2Ema Avramova
5.31
Turebergs FK
5.31
PB
  
3Stephanie Rimer
4.98
Turebergs FK
4.98
PB
  
4Amanda JörbeckTäby IS
4.87
PB
  
5Moa Kjöraas
4.57
F Bålsta IK
4.57
PB
  
6Vera StolpenTäby IS
4.55
SB
  
7Stella Tuzovic
4.50
Hammarby IF
4.50
SB
  
8Malva Gille-GrenmarkSundbybergs IK
4.41
PB
  
9Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
4.34
PB
  
10Hedvig Ulvenfalk Berg
4.34
Mälarhöjdens IK
4.34
PB
  
11Elin Almgren
4.30
Hässelby SK
4.30
PB
  
12Emelie Hjelm
4.15
Hässelby SK
4.15
PB
  
13Lilly Skedung
4.01
Turebergs FK
4.01
PB
  
14Smilla Videhall
4.01
Vallentuna FK
4.01
PB
  
15Felicia Wikerfors
3.85
IF Triangeln
3.85
PB
  
16Agnes Roslund
3.83
Hammarby IF
3.83
PB
  
Gautadóttir5.065.074.854.795.125.37
Avramova5.165.314.965.125.24
Rimerx4.644.834.79x4.98
Jörbeck4.694.684.364.37x4.87
Kjöraas4.504.364.334.364.484.57
Stolpen4.314.404.374.514.484.55
Tuzovicx4.314.504.27xx
Gille-Grenmark4.054.404.413.964.134.07
Hultén Skrzeczynski4.344.244.31
Ulvenfalk Berg4.204.114.34
Almgren4.304.093.95
Hjelm4.154.004.07
Skedungx3.984.01
Videhall4.01xx
Wikerfors3.853.743.75
Roslund3.693.583.83
Final B
2 dec
2 dec
1Emelie Lu
Emelie Lu 10, Tureberg
4.34
Turebergs FK
4.34
PB
  
2Anya Davidson
4.24
Upsala IF
4.24
PB
  
3Emilia Frödin
4.11
Upsala IF
4.11
PB
  
4Ella Dahlberg
Ella Dahlberg 10, Vallentuna
4.05
Vallentuna FK
4.05
PB
  
5Klara Magnusson
3.91
Turebergs FK
3.91
PB
  
6Livia Sandström
3.73
Turebergs FK
3.73
PB
  
7Melda Nur Cigel
3.70
Turebergs FK
3.70
PB
  
8Alva Lundström
3.67
Turebergs FK
3.67
PB
  
9Ariana Najafian
3.67
Turebergs FK
3.67
PB
  
10Elvira Bengtsson MoströmSundbybergs IK
3.38
PB
  
11Elin Dittmer
3.33
Turebergs FK
3.33
PB
  
12Sanni Forsberg
3.30
Turebergs FK
3.30
PB
  
13Greta Roording
3.11
Danderyds SK
3.11
PB
  
14Haley Hallberg LindeSundbybergs IK
2.85
PB
  
15Nelly Kristoffers
2.83
Sundbybergs IK
2.83
PB
  
Alba JergmarBoo IF
NM
  
Lily NorénIFK Tumba
NM
  
Lu4.343.894.02
Davidson3.994.024.24
Frödin4.113.934.04
Dahlberg3.77x4.05
Magnusson3.913.643.91
Sandström3.613.733.63
Nur Cigel3.433.073.70
Lundström3.67x3.62
Najafian3.673.423.07
Bengtsson Moström3.183.383.36
Dittmer3.33x3.09
Forsberg3.303.233.16
Roording2.492.493.11
Hallberg Lindex2.85x
Kristoffers2.802.832.81
Jergmarxxx
Norénxxx
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Leah Sageborn
9.99
IFK Gnesta
9.99
PB
  
2Esther Elliot
9.63
Huddinge AIS
9.63
SB
  
3Livia Sandström
9.25
Turebergs FK
9.25
PB
  
4Astrid StrömTäby IS
9.08
SB
  
5Astrid WetterstrandHässelby SK
9.07
PB
  
6Elin Aneby
Elin Aneby 10, Tureberg
8.72
Turebergs FK
8.72
PB
  
7Lilly Skedung
8.22
Turebergs FK
8.22
PB
  
8Elsa Adolfsson
8.03
Danderyds SK
8.03
PB
  
9Emelie Hjelm
7.79
Hässelby SK
7.79
PB
  
10Stephanie Rimer
7.36
Turebergs FK
7.36
SB
  
11Emelie Lu
Emelie Lu 10, Tureberg
7.35
Turebergs FK
7.35
PB
  
12Alba JergmarBoo IF
7.17
PB
  
13Vera StolpenTäby IS
6.99
PB
  
14Haley Hallberg LindeSundbybergs IK
6.86
PB
  
15Nelly Kristoffers
6.85
Sundbybergs IK
6.85
PB
  
16Alva Lundström
6.64
Turebergs FK
6.64
PB
  
17Greta Roording
6.61
Danderyds SK
6.61
PB
  
18Elin Dittmer
6.34
Turebergs FK
6.34
PB
  
Sageborn9.999.689.49x9.64x
Elliot8.69x6.978.959.189.63
Sandström9.099.24x9.119.25x
Ström7.737.869.029.088.027.80
Wetterstrand8.268.539.078.41xx
Aneby7.927.998.648.728.198.35
Skedung7.888.016.697.448.227.55
Adolfsson8.038.007.857.967.667.18
Hjelm6.737.437.79
Rimerxx7.36
Lu7.117.356.78
Jergmar7.176.856.47
Stolpen6.456.666.99
Hallberg Linde6.456.866.13
Kristoffers5.726.856.47
Lundström6.646.42x
Roording6.566.616.35
Dittmer6.096.346.26
F13 60 m     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Leyla Davidson
8.02
Upsala IF
8.02
PB
  
2Hanna LörenskogBromma IF
8.32
  
3Maja Envall
8.38
Turebergs FK
8.38
  
4Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
8.49
Västerås FK
8.49
  
5Ingrid Jansson
8.62
Hässelby SK
8.62
PB
  
6Aveline Glöggler GrandellTäby IS
8.74
PB
  
7Elin Jansson
Elin Jansson 11, Kungsängen
8.77
Kungsängen FK
8.77
=PB
  
8Elvira Livak
8.95
Bromma IF
8.95
  
Heat 1
2 dec
2 dec
1Ingrid Jansson
8.78
Hässelby SK
8.78
q
  
2Estelle GobitschekBromma IF
9.11
  
3Emilia Wincent
9.19
Sundbybergs IK
9.19
PB
  
4Rachel Lu
Rachel Lu 11, Tureberg
9.41
Turebergs FK
9.41
SB
  
5Evelina Stolpe
9.62
Sundbybergs IK
9.62
  
6Sally Faxén
9.96
Bromma IF
9.96
PB
  
7Sara Karlen
Sara Karlen 11, Västerås FK
10.17
Västerås FK
10.17
PB
  
Heat 2
2 dec
2 dec
1Hanna LörenskogBromma IF
8.30
PB
q
  
2Elvira Livak
8.83
Bromma IF
8.83
PB
q
  
3Nova Palm
Nova Palm 11, Österhaninge
9.05
Österhaninge IF
9.05
PB
  
4Maja Dabrowska
9.35
Hässelby SK
9.35
PB
  
5Ebba Grip
Ebba Grip 11, Tureberg
9.72
Turebergs FK
9.72
SB
  
6Ella Hilding
10.10
Turebergs FK
10.10
PB
  
7Lovisa Wiklund
Lovisa Wiklund 11, Västerås FK
10.36
Västerås FK
10.36
PB
  
Heat 3
2 dec
2 dec
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
8.54
Västerås FK
8.54
q
  
2Elin Jansson
Elin Jansson 11, Kungsängen
8.77
Kungsängen FK
8.77
PB
q
  
3Vega Glauser
Vega Glauser 11, Mälarhöjden
9.02
Mälarhöjdens IK
9.02
PB
  
4Ellen Medin
9.35
Turebergs FK
9.35
PB
  
5Selma Bladh
Selma Bladh 11, Mälarhöjden
9.60
Mälarhöjdens IK
9.60
PB
  
6Embla Norell
10.51
Bromma IF
10.51
PB
  
Heat 4
2 dec
2 dec
1Leyla Davidson
8.03
Upsala IF
8.03
PB
q
  
2Jacqueline TorgnerIFK Lidingö
8.99
PB
  
3Linnea HellebladTäby IS
9.09
PB
  
4Matilda Öhlin
Matilda Öhlin 11, Trosa-Vagnhärad
9.18
Trosa-Vagnhärad SK
9.18
  
5Iva JäreholmAIK
9.46
PB
  
6Wilma Häggqvist
Wilma Häggqvist 11, Västerås FK
9.85
Västerås FK
9.85
PB
  
7Stella Thyni
Stella Thyni 11, Västerås FK
10.25
Västerås FK
10.25
PB
  
Heat 5
2 dec
2 dec
1Maja Envall
8.34
Turebergs FK
8.34
PB
q
  
2Aveline Glöggler GrandellTäby IS
8.82
PB
q
  
3Yana Slobodenyuk
9.45
Danderyds SK
9.45
PB
  
4Alicia Altenberg
9.50
Turebergs FK
9.50
PB
  
5Devina Karlsson LöfgrenTurebergs FK
9.64
PB
  
6Cornelia Klasson
Cornelia Klasson 11, Västerås FK
10.12
Västerås FK
10.12
PB
  
F13 200 m     
Inne 2 dec

Final A

Final
Inne 2 dec
1Leyla Davidson
26.16
Upsala IF
26.16
PB
  
2Hanna LörenskogBromma IF
27.71
PB
  
3Ingrid Jansson
29.06
Hässelby SK
29.06
PB
  
4Vega Glauser
Vega Glauser 11, Mälarhöjden
30.68
Mälarhöjdens IK
30.68
PB
  
Final B
2 dec
2 dec
1Julia Zettergren
Julia Zettergren 11, Mälarhöjden
28.92
Mälarhöjdens IK
28.92
PB
  
2Aveline Glöggler GrandellTäby IS
29.56
PB
  
3Elvira Livak
29.77
Bromma IF
29.77
PB
  
4Nova Palm
Nova Palm 11, Österhaninge
31.00
Österhaninge IF
31.00
PB
  
Final C
2 dec
2 dec
1Estelle GobitschekBromma IF
29.88
PB
  
2Alicia Altenberg
32.26
Turebergs FK
32.26
SB
  
3Cornelia Klasson
Cornelia Klasson 11, Västerås FK
34.22
Västerås FK
34.22
  
Final D
2 dec
2 dec
1Maja Envall
27.39
Turebergs FK
27.39
PB
  
2Maja Dabrowska
32.61
Hässelby SK
32.61
PB
  
3Matilda Öhlin
Matilda Öhlin 11, Trosa-Vagnhärad
33.20
Trosa-Vagnhärad SK
33.20
PB
  
4Wilma Häggqvist
Wilma Häggqvist 11, Västerås FK
34.72
Västerås FK
34.72
  
Final E
2 dec
2 dec
1Selma Bladh
Selma Bladh 11, Mälarhöjden
32.28
Mälarhöjdens IK
32.28
PB
  
2Leah Hellström
33.13
Hammarby IF
33.13
PB
  
3Sara Karlen
Sara Karlen 11, Västerås FK
35.15
Västerås FK
35.15
PB
  
4Lovisa Wiklund
Lovisa Wiklund 11, Västerås FK
36.98
Västerås FK
36.98
  
Final F
2 dec
2 dec
1Elin Jansson
Elin Jansson 11, Kungsängen
29.83
Kungsängen FK
29.83
PB
  
2Rachel Lu
Rachel Lu 11, Tureberg
31.90
Turebergs FK
31.90
PB
  
3Amanda Dyberg
32.62
Turebergs FK
32.62
PB
  
4Yana Slobodenyuk
33.13
Danderyds SK
33.13
PB
  
Final G
2 dec
2 dec
1Jacqueline TorgnerIFK Lidingö
30.38
PB
  
2Iva JäreholmAIK
32.02
PB
  
3Ebba Grip
Ebba Grip 11, Tureberg
32.42
Turebergs FK
32.42
PB
  
4Emma Lockner
33.08
Turebergs FK
33.08
PB
  
Final H
2 dec
2 dec
1Ellen Medin
30.59
Turebergs FK
30.59
PB
  
2Evelina Stolpe
31.94
Sundbybergs IK
31.94
PB
  
3Devina Karlsson LöfgrenTurebergs FK
32.59
PB
  
4Sally Faxén
33.23
Bromma IF
33.23
PB
  
F13 800 m     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Maja Envall
2:30.58
Turebergs FK
2:30.58
PB
  
2Leyla Davidson
2:30.59
Upsala IF
2:30.59
PB
  
3Emi Rees
Emi Rees 11, Spårvägen
2:34.07
Spårvägens FK
2:34.07
PB
  
4Estelle GobitschekBromma IF
2:35.57
PB
  
5Ellenor Grahn
2:37.03
Hammarby IF
2:37.03
PB
  
6Vally Sylvan
3:00.49
IF Linden
3:00.49
PB
  
7Ärna Nyström
3:00.59
Upsala IF
3:00.59
SB
  
8Emma Lockner
3:00.71
Turebergs FK
3:00.71
PB
  
Final B
3 dec
3 dec
1Mia Lagerström
2:44.24
Turebergs FK
2:44.24
PB
  
2Ingrid Jansson
2:56.84
Hässelby SK
2:56.84
PB
  
3Alicia Altenberg
3:01.35
Turebergs FK
3:01.35
PB
  
4Yana Slobodenyuk
3:10.21
Danderyds SK
3:10.21
  
5Stella Thyni
Stella Thyni 11, Västerås FK
3:11.27
Västerås FK
3:11.27
PB
  
6Cornelia Klasson
Cornelia Klasson 11, Västerås FK
3:11.92
Västerås FK
3:11.92
PB
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Leyla Davidson
9.27
Upsala IF
9.27
PB
  
2Hanna LörenskogBromma IF
9.41
PB
  
3Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
9.50
Västerås FK
9.50
PB
  
4Maja Envall
9.80
Turebergs FK
9.80
PB
  
5Ingrid Jansson
10.61
Hässelby SK
10.61
  
6Cajsa Bååthe
Cajsa Bååthe 11, Åkersberga
10.86
Åkersberga SK
10.86
  
7Linnea HellebladTäby IS
11.48
  
Heat 1
3 dec
3 dec
1Leyla Davidson
9.49
Upsala IF
9.49
PB
q
  
2Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
9.62
Västerås FK
9.62
PB
q
  
3Emilia Wincent
10.47
Sundbybergs IK
10.47
PB
q
  
4Linnea HellebladTäby IS
10.97
PB
q
  
5Lova Zettersten
12.73
Ingarö IF
12.73
SB
  
6Amanda Dyberg
12.74
Turebergs FK
12.74
PB
  
7Hally Torstensson
13.93
Turebergs FK
13.93
PB
  
Heat 2
3 dec
3 dec
1Hanna LörenskogBromma IF
9.81
q
  
2Cajsa Bååthe
Cajsa Bååthe 11, Åkersberga
10.81
Åkersberga SK
10.81
PB
q
  
3Elvira Livak
11.15
Bromma IF
11.15
  
4Nora Wiksten
11.51
IF Linden
11.51
PB
  
5Yana Slobodenyuk
12.48
Danderyds SK
12.48
PB
  
6Matilda Öhlin
Matilda Öhlin 11, Trosa-Vagnhärad
12.90
Trosa-Vagnhärad SK
12.90
SB
  
Heat 3
3 dec
3 dec
1Maja Envall
9.82
Turebergs FK
9.82
PB
q
  
2Ingrid Jansson
10.65
Hässelby SK
10.65
q
  
3Alicia Altenberg
11.54
Turebergs FK
11.54
PB
  
4Maja Dabrowska
11.59
Hässelby SK
11.59
  
5Linn Nordlund
Linn Nordlund 11, Österhaninge
11.80
Österhaninge IF
11.80
PB
  
6Ebba Grip
Ebba Grip 11, Tureberg
12.57
Turebergs FK
12.57
PB
  
F13 Höjd     
Inne 3 dec

Final A

Final
Inne 3 dec
1Emilia Wincent
1.40
Sundbybergs IK
1.40
PB
  
2Rachel Lu
Rachel Lu 11, Tureberg
1.40
Turebergs FK
1.40
PB
  
4Ärna Nyström
1.40
Upsala IF
1.40
PB