0

24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
19.1
22.1
16.1
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: Åsbro GoIF, Stocksäters IF
Tävlande: 234 (90+144)   Starter: 591 (219+372)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oliver Ericsson
7.26
Spårvägens FK
7.26
SB
  
2Marvin Hallin
Marvin Hallin 08, Katrineholm
7.49
Katrineholms SK
7.49
PB
  
3Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
7.87
Spårvägens FK
7.87
PB
  
4Lucas Westerberg
8.64
Spårvägens FK
8.64
PB
  
5Omar Mohamed
Omar Mohamed 08, Spårvägen
8.77
Spårvägens FK
8.77
PB
  
M 1 mile     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mattias Gustafsson
4:51.98
IK Nocout.se
4:51.98
PB
  
2Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
4:52.44
Malungs SoFK
4:52.44
SB
  
3Markus Munkhammar
4:52.48
Ludvika FFI
4:52.48
PB
  
4Fredrik Nybäck
4:53.08
Spårvägens FK
4:53.08
SB
  
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oliver Ericsson
13.43
Spårvägens FK
13.43
SB
  
Ericsson13.1713.2013.10x13.43x
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oliver Ericsson
10.64
Spårvägens FK
10.64
PB
  
Ericsson10.6410.16x10.01xx
P17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Neo Kanedal
Neo Kanedal 07, KFUM Örebro
23.85
KFUM Örebro
23.85
=PB
  
2Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
25.69
Spårvägens FK
25.69
PB
  
3Alwe Widman
Alwe Widman 07, KFUM Örebro
26.18
KFUM Örebro
26.18
PB
  
4Omar Mohamed
Omar Mohamed 08, Spårvägen
28.03
Spårvägens FK
28.03
PB
  
P17 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bastian Widlund
Bastian Widlund 07, KFUM Örebro
2:50.75
KFUM Örebro
2:50.75
PB
  
2Hanna Törnqvist
3:34.05
Åkersberga SK
3:34.05
PB
  
K 1
3Lilly Wizén
3:52.69
Roma IF
3:52.69
SB
  
K 2
4Sara Norgren
4:12.67
Ludvika FFI
4:12.67
PB
  
K 3
P17 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
3.36
Spårvägens FK
3.36
PB
  
2Lucas Westerberg
1.86
Spårvägens FK
1.86
PB
  
1.56
3.16
1.66
3.26
1.76
3.36
1.86
3.46
1.96
2.86
2.96
3.06
Lewis-
o
-
o
-
xxo
-
xxx
-
o
o
o
Westerbergo
o
xo
o
xxx



P17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Marvin Hallin
Marvin Hallin 08, Katrineholm
12.91
Katrineholms SK
12.91
PB
  
2Lucas Westerberg
10.25
Spårvägens FK
10.25
PB
  
Hallin11.4212.9112.44xx
Westerberg10.259.9210.109.9910.079.98
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linus Engqvist
10.61
IF Hagen
10.61
  
2Lucas Westerberg
7.67
Spårvägens FK
7.67
PB
  
Engqvist9.8510.469.8910.6110.1810.53
Westerberg7.677.63
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mustapha Jagana
7.66
Spårvägens FK
7.66
PB
  
2Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
7.69
KFUM Örebro
7.69
PB
  
3Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
7.71
Västerås FK
7.71
PB
  
4Martin Skoog
Martin Skoog 09, Västerås FK
7.74
Västerås FK
7.74
PB
  
5Marcus Aronsson
8.08
Tjalve FIF
8.08
  
6Theo Elster
Theo Elster 09, KFUM Örebro
8.13
KFUM Örebro
8.13
  
7Gustav Forsling
Gustav Forsling 09, KFUM Örebro
8.26
KFUM Örebro
8.26
PB
  
8Loe Asph Hennerdal
8.31
Västerås FK
8.31
  
Heat 1
1Martin Skoog
Martin Skoog 09, Västerås FK
7.81
Västerås FK
7.81
=PB
q
  
2Gustav Forsling
Gustav Forsling 09, KFUM Örebro
8.34
KFUM Örebro
8.34
=PB
q
  
3Jonas Kimpe
8.77
Ludvika FFI
8.77
PB
  
4Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
8.92
KFUM Örebro
8.92
  
5Melvin Bergvall
Melvin Bergvall 10, Södertälje IF
9.10
Södertälje IF
9.10
PB
  
6Rafael Diseborn
9.55
Spårvägens FK
9.55
PB
  
Heat 2
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
7.78
KFUM Örebro
7.78
q
  
2Marcus Aronsson
7.97
Tjalve FIF
7.97
PB
q
  
3Axel Sjöholm
Axel Sjöholm 10, KFUM Örebro
8.44
KFUM Örebro
8.44
PB
  
4Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
8.56
Spårvägens FK
8.56
PB
  
5Oskar Liwell
Oskar Liwell 09, Södertälje IF
8.71
Södertälje IF
8.71
PB
  
6Murthatha Altmymy
10.37
Spårvägens FK
10.37
SB
  
Heat 3
1Mustapha Jagana
7.69
Spårvägens FK
7.69
PB
q
  
2Theo Elster
Theo Elster 09, KFUM Örebro
8.12
KFUM Örebro
8.12
PB
q
  
3Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
8.36
KFUM Örebro
8.36
PB
  
4Bobo Sewall Bärnarp
8.62
Spårvägens FK
8.62
PB
  
5Edvin DannfeldtLudvika FFI
8.66
  
6Hugo Baurmann Wirf
8.70
Tjalve FIF
8.70
PB
  
7Malte Hagerud
8.93
Åsbro GoIF
8.93
PB
  
Heat 4
1Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
7.86
Västerås FK
7.86
=PB
q
  
2Loe Asph Hennerdal
8.15
Västerås FK
8.15
PB
q
  
3Leon Bermhed
Leon Bermhed 10, Tjalve FIF
8.61
Tjalve FIF
8.61
PB
  
4Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
8.90
KFUM Örebro
8.90
=PB
  
5Edwin WallgrenÅsbro GoIF
9.46
PB
  
6Vilgot Tränk
Vilgot Tränk 10, KFUM Örebro
9.78
KFUM Örebro
9.78
  
P15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
25.54
Västerås FK
25.54
  
2Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
25.58
KFUM Örebro
25.58
SB
  
3Martin Skoog
Martin Skoog 09, Västerås FK
25.72
Västerås FK
25.72
PB
  
4Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
26.92
KFUM Örebro
26.92
  
Final B
1Gustav Forsling
Gustav Forsling 09, KFUM Örebro
27.33
KFUM Örebro
27.33
PB
  
2Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
27.47
KFUM Örebro
27.47
  
3Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
28.30
KFUM Örebro
28.30
PB
  
4Loe Asph Hennerdal
28.68
Västerås FK
28.68
  
Final C
1Marcus Aronsson
26.32
Tjalve FIF
26.32
PB
  
2Bobo Sewall Bärnarp
27.89
Spårvägens FK
27.89
PB
  
3Edvin Dannfeldt
28.74
Ludvika FFI
28.74
  
4Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
28.88
KFUM Örebro
28.88
PB
  
Final D
1Hugo Baurmann Wirf
28.60
Tjalve FIF
28.60
PB
  
2Malte Hagerud
29.87
Åsbro GoIF
29.87
PB
  
3Jonas Kimpe
30.27
Ludvika FFI
30.27
PB
  
4Edwin Wallgren
33.32
Åsbro GoIF
33.32
SB
  
Final E
1Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
29.13
Spårvägens FK
29.13
PB
  
2Melvin Bergvall
Melvin Bergvall 10, Södertälje IF
30.99
Södertälje IF
30.99
PB
  
3Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
32.98
Spårvägens FK
32.98
PB
  
Oliver Trigarsky
DQ
Spårvägens FK
DQ
  
Final F
1Mustapha Jagana
25.14
Spårvägens FK
25.14
PB
  
2Theo Elster
Theo Elster 09, KFUM Örebro
27.84
KFUM Örebro
27.84
PB
  
Axel Sjöholm
Axel Sjöholm 10, KFUM Örebro
DQ
KFUM Örebro
DQ
  
P15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jonathan Enarsson
2:18.92
IK Westmannia
2:18.92
PB
  
2Sixten Axmon
Sixten Axmon 10, KFUM Örebro
2:22.27
KFUM Örebro
2:22.27
PB
  
3Casper Enarsson
2:23.21
IK Westmannia
2:23.21
PB
  
4Sixten Didriksson
2:23.55
KFUM Örebro
2:23.55
PB
  
5Marcus Aronsson
2:25.53
Tjalve FIF
2:25.53
PB
  
6Olle Skoog Karlsson
2:29.61
Finspångs AIK
2:29.61
PB
  
7Bobo Sewall Bärnarp
2:29.87
Spårvägens FK
2:29.87
PB
  
8Eli Bashor
Eli Bashor 09, Södertälje IF
2:33.02
Södertälje IF
2:33.02
PB
  
9Hugo Baurmann Wirf
2:33.49
Tjalve FIF
2:33.49
PB
  
10Oliver Trigarsky
2:51.78
Spårvägens FK
2:51.78
PB
  
P15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Leon Bermhed
Leon Bermhed 10, Tjalve FIF
3.46
Tjalve FIF
3.46
PB
  
2Oskar Liwell
Oskar Liwell 09, Södertälje IF
3.06
Södertälje IF
3.06
PB
  
3Loe Asph Hennerdal
2.66
Västerås FK
2.66
=PB
  
4Alex Nordh
Alex Nordh 09, KFUM Örebro
2.56
KFUM Örebro
2.56
PB
  
2.06
2.96
2.16
3.06
2.36
3.16
2.46
3.26
2.56
3.46
2.66
3.60
2.76
2.86
Bermhed-
-
-
-
-
xo
-
o
-
xxo
-
xxx
-
-
Liwell-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
Asph Hennerdalo
o
o
o
o
o
xxx

Nordh-
-
-
xo
o
xr


P15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Loe Asph Hennerdal
11.02
Västerås FK
11.02
PB
  
2Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
10.29
KFUM Örebro
10.29
PB
  
3Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
9.77
Spårvägens FK
9.77
PB
  
4Martin Skoog
Martin Skoog 09, Västerås FK
9.56
Västerås FK
9.56
PB
  
5Adam Gunnarsson
Adam Gunnarsson 10, KFUM Örebro
9.28
KFUM Örebro
9.28
PB
  
6Jonas Kimpe
8.87
Ludvika FFI
8.87
PB
  
7Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
8.82
KFUM Örebro
8.82
PB
  
8Melvin Bergvall
Melvin Bergvall 10, Södertälje IF
8.70
Södertälje IF
8.70
PB
  
9Edvin DannfeldtLudvika FFI
8.60
PB
  
10Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
8.28
KFUM Örebro
8.28
PB
  
11Eli Bashor
Eli Bashor 09, Södertälje IF
8.07
Södertälje IF
8.07
PB
  
12Oliver Trigarsky
7.33
Spårvägens FK
7.33
PB
  
13Murthatha Altmymy
7.29
Spårvägens FK
7.29
PB
  
Asph Hennerdal11.00x11.0210.1910.53
Sjöholm10.2910.149.84xxx
Gassama9.149.759.77x9.039.40
Skoog9.568.65x9.51x9.28
Gunnarsson8.828.959.159.289.169.14
Kimpe8.878.72xx8.878.41
Ivansson8.828.608.698.57x8.80
Bergvall8.708.498.468.568.368.50
Dannfeldt7.358.60
Vinblad7.848.288.14
Bashor8.02x8.07
Trigarskyxx7.33
Altmymy7.297.11x
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anton Pranjic
16.13
IF Göta Karlstad
16.13
  
2Felix Sjöstedt
11.73
Glanshammars IF
11.73
PB
  
3Mustapha Jagana
10.30
Spårvägens FK
10.30
PB
  
4Edvin DannfeldtLudvika FFI
9.48
  
5Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
8.79
Glanshammars IF
8.79
PB
  
6Loe Asph Hennerdal
8.51
Västerås FK
8.51
  
7Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
8.33
Spårvägens FK
8.33
PB
  
8Oskar Liwell
Oskar Liwell 09, Södertälje IF
8.18
Södertälje IF
8.18
PB
  
9Arefhi Ahmadi
Arefhi Ahmadi 09, Spårvägen
7.46
Spårvägens FK
7.46
SB
  
10Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
7.04
Spårvägens FK
7.04
PB
  
11Eli Bashor
Eli Bashor 09, Södertälje IF
6.12
Södertälje IF
6.12
PB
  
12Rafael Diseborn
5.80
Spårvägens FK
5.80
PB
  
13Murthatha Altmymy
5.63
Spårvägens FK
5.63
PB
  
Pranjicx15.32x15.5416.13x
Sjöstedt11.4911.73xx10.25x
Jagana10.309.759.418.969.829.76
Dannfeldtx9.419.489.168.768.86
Tesell8.798.167.748.698.528.72
Asph Hennerdal8.108.51
Skantz7.798.108.026.898.138.33
Liwell7.888.18
Ahmadi7.465.706.59
Gassama6.976.777.04
Bashorx6.126.08
Diseborn5.805.505.80
Altmymy5.635.52x
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
8.44
KFUM Örebro
8.44
PB
  
2Emil Allvin
Emil Allvin 11, Leksands FIK
8.47
Leksands FIK
8.47
  
3Henry Aronsson
Henry Aronsson 11, Västerås FK
8.70
Västerås FK
8.70
  
4Oliver Antic
Oliver Antic 11, Westmannia
8.74
IK Westmannia
8.74
  
5Elwin Hagy-Zade
Elwin Hagy-Zade 11, Södertälje IF
8.76
Södertälje IF
8.76
  
6Marlon Rodriguez ÅhrbergSpårvägens FK
9.05
  
7Olof Sundquist JangertSpårvägens FK
9.11
  
8Didrik Petrén
Didrik Petrén 11, Västerås FK
9.19
Västerås FK
9.19
  
Heat 1
1Emil Allvin
Emil Allvin 11, Leksands FIK
8.42
Leksands FIK
8.42
PB
q
  
2Olof Sundquist JangertSpårvägens FK
9.02
PB
q
  
3Albert Engvall
Albert Engvall 11, Spårvägen
9.22
Spårvägens FK
9.22
PB
  
4Lucas Olsson
9.36
Turebergs FK
9.36
  
5Malte ForssparreLudvika FFI
9.99
PB
  
6Isaac Wilhelmsson
10.19
KFUM Örebro
10.19
PB
  
7Leon Skyllberg
Leon Skyllberg 11, KFUM Örebro
10.25
KFUM Örebro
10.25
PB
  
Heat 2
1Henry Aronsson
Henry Aronsson 11, Västerås FK
8.69
Västerås FK
8.69
q
  
2Didrik Petrén
Didrik Petrén 11, Västerås FK
9.12
Västerås FK
9.12
SB
q
  
3Victor Furuskär
9.27
Spårvägens FK
9.27
PB
  
4Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
9.69
KFUM Örebro
9.69
  
5Sixten Viking
Sixten Viking 12, KFUM Örebro
10.24
KFUM Örebro
10.24
  
6Hjalmar HagerudÅsbro GoIF
11.86
SB
  
Heat 3
1Elwin Hagy-Zade
Elwin Hagy-Zade 11, Södertälje IF
8.75
Södertälje IF
8.75
PB
q
  
2Marlon Rodriguez ÅhrbergSpårvägens FK
8.91
SB
q
  
3Valter Enbuske
Valter Enbuske 11, Åkersberga
9.44
Åkersberga SK
9.44
PB
  
4Algot Sundström
Algot Sundström 12, KFUM Örebro
9.61
KFUM Örebro
9.61
  
5Raman Salih
Raman Salih 12, Spårvägen
9.94
Spårvägens FK
9.94
PB
  
6Ivar Hägg
Ivar Hägg 12, Linköpings GIF
11.93
Linköpings GIF
11.93
SB
  
Heat 4
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
8.45
KFUM Örebro
8.45
PB
q
  
2Oliver Antic
Oliver Antic 11, Westmannia
8.60
IK Westmannia
8.60
PB
q
  
3Gustav Östlund
Gustav Östlund 11, KFUM Örebro
9.39
KFUM Örebro
9.39
  
4Åke Carlsson
Åke Carlsson 11, Spårvägen
9.50
Spårvägens FK
9.50
PB
  
5Edvin Bergvall
Edvin Bergvall 12, Södertälje IF
9.94
Södertälje IF
9.94
PB
  
6Elliot Ahlström
Elliot Ahlström 12, Linköpings GIF
10.33
Linköpings GIF
10.33
SB
  
7Emil Trigarszky
10.36
Spårvägens FK
10.36
PB
  
P13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
27.60
KFUM Örebro
27.60
PB
  
2Emil Allvin
Emil Allvin 11, Leksands FIK
27.79
Leksands FIK
27.79
PB
  
3Henry Aronsson
Henry Aronsson 11, Västerås FK
27.98
Västerås FK
27.98
PB
  
4Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
31.35
Västerås FK
31.35
  
Final B
1Elwin Hagy-Zade
Elwin Hagy-Zade 11, Södertälje IF
29.37
Södertälje IF
29.37
PB
  
2Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
29.68
KFUM Örebro
29.68
PB
  
3Lucas Halvarsson
Lucas Halvarsson 12, KFUM Örebro
31.14
KFUM Örebro
31.14
PB
  
4Gustav Östlund
Gustav Östlund 11, KFUM Örebro
31.62
KFUM Örebro
31.62
PB
  
Final C
1Olof Sundquist Jangert
30.08
Spårvägens FK
30.08
PB
  
2Algot Sundström
Algot Sundström 12, KFUM Örebro
31.62
KFUM Örebro
31.62
PB
  
3Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
32.15
KFUM Örebro
32.15
PB
  
4Sixten Viking
Sixten Viking 12, KFUM Örebro
34.59
KFUM Örebro
34.59
SB
  
Final D
1Neo Rämö
Neo Rämö 11, Spårvägen
29.33
Spårvägens FK
29.33
PB
  
2Victor Furuskär
31.60
Spårvägens FK
31.60
PB
  
3Leon Skyllberg
Leon Skyllberg 11, KFUM Örebro
34.91
KFUM Örebro
34.91
PB
  
Final E
1Albert Engvall
Albert Engvall 11, Spårvägen
30.65
Spårvägens FK
30.65
PB
  
2Valter Enbuske
Valter Enbuske 11, Åkersberga
32.54
Åkersberga SK
32.54
PB
  
P13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Didrik Petrén
Didrik Petrén 11, Västerås FK
1:48.65
Västerås FK
1:48.65
PB
  
2Neo Rämö
Neo Rämö 11, Spårvägen
1:50.98
Spårvägens FK
1:50.98
PB
  
3Olof Sundquist Jangert
1:52.38
Spårvägens FK
1:52.38
PB
  
4Eskil Svenberg
Eskil Svenberg 12, KFUM Örebro
1:53.10
KFUM Örebro
1:53.10
PB
  
5Victor Furuskär
2:00.50
Spårvägens FK
2:00.50
PB
  
6Algot Sundström
Algot Sundström 12, KFUM Örebro
2:09.89
KFUM Örebro
2:09.89
PB
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
1.58
KFUM Örebro
1.58
  
2Marlon Rodriguez ÅhrbergSpårvägens FK
1.55
PB
  
3Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
1.46
KFUM Örebro
1.46
  
4Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
1.39
KFUM Örebro
1.39
SB
  
5Didrik Petrén
Didrik Petrén 11, Västerås FK
1.35
Västerås FK
1.35
SB
  
6Lucas Olsson
1.35
Turebergs FK
1.35
PB
  
7Valter Enbuske
Valter Enbuske 11, Åkersberga
1.30
Åkersberga SK
1.30
PB
  
8Elliot Ahlström
Elliot Ahlström 12, Linköpings GIF
1.30
Linköpings GIF
1.30
PB
  
9Leon Skyllberg
Leon Skyllberg 11, KFUM Örebro
1.25
KFUM Örebro
1.25
PB
  
10Lucas Halvarsson
Lucas Halvarsson 12, KFUM Örebro
1.25
KFUM Örebro
1.25
PB
  
11Raman Salih
Raman Salih 12, Spårvägen
1.25
Spårvägens FK
1.25
PB
  
12Isaac Wilhelmsson
1.15
KFUM Örebro
1.15
PB
  
Emil Trigarszky
NH
Spårvägens FK
NH
  
1.10
1.46
1.15
1.49
1.20
1.52
1.25
1.55
1.30
1.58
1.35
1.62
1.39
1.43
Victorén-
o
-
o
-
o
-
o
-
o
o
xxx
-
o
Rodriguez Åhrberg-
o
o
o
o
o
o
xo
o
xxx
o
o
o
Ekvall-
xxo
-
xxx
o
o
o
o
o
o
Thuvander-
-
o
o
o
o
xo
xxx
Petrén-
o
o
o
o
xo
xxx

Olssono
o
o
xxo
o
xo
xxx

Enbuskeo
o
o
o
o
xxx


Ahlströmo
xo
o
o
xo
xxx


Skyllbergo
o
o
o
xxx



Halvarssono
o
xo
xo
xxx



Salihxo
xo
o
xo
xxx



Wilhelmssonxxo
o
xxx





Trigarszkyxxx







P13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
1.96
Västerås FK
1.96
PB
  
2Lucas Olsson
1.66
Turebergs FK
1.66
PB
  
3Albin Thorell
Albin Thorell 11, KFUM Örebro
1.66
KFUM Örebro
1.66
PB
  
1.361.461.561.661.761.861.962.06
Larsson-ooooooxxx
Olssonooooxxx
Thorell--oxoxxx
P13 Tresteg (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emil Allvin
Emil Allvin 11, Leksands FIK
10.15
Leksands FIK
10.15
PB
  
2Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
9.65
KFUM Örebro
9.65
PB
  
3Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
9.35
KFUM Örebro
9.35
PB
  
4Lucas Halvarsson
Lucas Halvarsson 12, KFUM Örebro
8.70
KFUM Örebro
8.70
PB
  
5Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
8.48
Västerås FK
8.48
PB
  
6Edvin Bergvall
Edvin Bergvall 12, Södertälje IF
8.04
Södertälje IF
8.04
PB
  
7Raman Salih
Raman Salih 12, Spårvägen
8.01
Spårvägens FK
8.01
PB
  
8Elliot Ahlström
Elliot Ahlström 12, Linköpings GIF
7.54
Linköpings GIF
7.54
PB
  
9Max Vinblad
Max Vinblad 12, KFUM Örebro
7.23
KFUM Örebro
7.23
PB
  
10Emil Trigarszky
7.15
Spårvägens FK
7.15
PB
  
11Eskil Svenberg
Eskil Svenberg 12, KFUM Örebro
7.06
KFUM Örebro
7.06
PB
  
12Viktor PeterssonLudvika FFI
7.00
PB
  
Allvin10.158.709.9910.019.849.84
Ekvall9.439.649.659.539.658.65
Thuvander9.149.359.298.979.009.31
Halvarsson8.598.168.018.508.378.70
Larsson8.228.138.428.268.487.83
Bergvall7.847.887.867.377.838.04
Salih8.007.716.617.96x8.01
Ahlström7.546.687.267.327.337.41
Vinblad7.147.23x
Trigarszky7.15xx
Svenberg6.427.06x
Petersson7.006.87x
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
10.80
KFUM Örebro
10.80
  
2Emil Allvin
Emil Allvin 11, Leksands FIK
9.76
Leksands FIK
9.76
PB
  
3Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
9.35
KFUM Örebro
9.35
PB
  
4Marlon Rodriguez ÅhrbergSpårvägens FK
9.05
PB
  
5Elwin Hagy-Zade
Elwin Hagy-Zade 11, Södertälje IF
7.29
Södertälje IF
7.29
PB
  
6Lucas Olsson
7.23
Turebergs FK
7.23
PB
  
7Isaac Wilhelmsson
6.71
KFUM Örebro
6.71
PB
  
8Elliot Ahlström
Elliot Ahlström 12, Linköpings GIF
6.55
Linköpings GIF
6.55
PB
  
9Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
6.34
KFUM Örebro
6.34
SB
  
10Ivar Hägg
Ivar Hägg 12, Linköpings GIF
6.12
Linköpings GIF
6.12
PB
  
11Edvin Bergvall
Edvin Bergvall 12, Södertälje IF
6.08
Södertälje IF
6.08
PB
  
12Max Vinblad
Max Vinblad 12, KFUM Örebro
5.85
KFUM Örebro
5.85
PB
  
13Viktor PeterssonLudvika FFI
5.56
PB
  
14Sixten Viking
Sixten Viking 12, KFUM Örebro
4.94
KFUM Örebro
4.94
  
15Hjalmar HagerudÅsbro GoIF
4.48
SB
  
Victorén7.4810.807.039.3810.079.75
Allvin9.329.76x9.309.619.48
Ekvall8.108.137.668.858.919.35
Rodriguez Åhrberg8.289.058.928.627.608.99
Hagy-Zade6.886.806.796.827.297.26
Olsson7.166.786.026.317.237.23
Wilhelmsson6.326.505.545.986.716.37
Ahlström5.916.555.095.396.225.32
Harling6.345.965.97
Hägg5.996.125.77
Bergvall6.085.855.26
Vinblad5.855.265.82
Petersson5.215.195.56
Viking4.924.114.94
Hagerud4.403.874.48
M60 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bengt Petersson
14.14
Spårvägens FK
14.14
  
Petersson14.14xxxxx
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sara Johansson
Sara Johansson 05, Åkersberga
8.86
Åkersberga SK
8.86
SB
  
2Valerie Wäsström
8.98
Spårvägens FK
8.98
PB
  
3Tova Erlandsson
9.28
Åkersberga SK
9.28
SB
  
4Elin Eriksson StockmanÅkersberga SK
9.53
SB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
27.55
Stocksäters IF
27.55
PB
  
2Judy Alesi
Judy Alesi 07, Spårvägen
28.62
Spårvägens FK
28.62
PB
  
3Felicia SternhammarFalu IK
29.80
SB
  
Final B
1Alice Lundström
29.06
Stocksäters IF
29.06
PB
  
2Alma Gunnarsson
Alma Gunnarsson 08, Västerås FK
31.20
Västerås FK
31.20
SB
  
3Emma Jälefors
Emma Jälefors 06, Åkersberga
31.44
Åkersberga SK
31.44
PB
  
4Hanna Törnqvist
33.29
Åkersberga SK
33.29
PB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
1.66
Åkersberga SK
1.66
SB
  
2Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
1.48
Katrineholms SK
1.48
SB
  
3Yana Halubouskaya
1.44
Spårvägens FK
1.44
PB
  
4Freja Wilén
Freja Wilén 09, KFUM Örebro
1.40
KFUM Örebro
1.40
SB
  
4Felicia SternhammarFalu IK
1.40
SB
  
1.20
1.56
1.25
1.60
1.30
1.63
1.35
1.66
1.40
1.70
1.44
1.48
1.52
Eckers-
o
-
xxo
-
xxo
-
xo
o
xxx
o
o
o
Sevelin-
-
-
-
o
o
o
xxx
Halubouskaya-
o
o
o
o
xxo
xxx

Wiléno
o
o
o
o
xxx


Sternhammar-
-
o
o
o
xxx


K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sara Johansson
Sara Johansson 05, Åkersberga
3.06
Åkersberga SK
3.06
PB
  
2Ellen Lundberg Hedman
3.06
Djurmo Sifferbo IF
3.06
PB
  
2.562.662.762.862.963.063.16
Johanssonoooooxoxxx
Lundberg Hedman-ooooxxoxxx
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Martina EfraimssonMotala AIF
12.44
PB
  
2Sara Angelmyr
Sara Angelmyr 94, KFUM Örebro
9.31
KFUM Örebro
9.31
SB
  
3Elsa Hagman
Elsa Hagman 06, Åkersberga
7.08
Åkersberga SK
7.08
PB
  
4Emma Jälefors
Emma Jälefors 06, Åkersberga
6.70
Åkersberga SK
6.70
PB
  
5Tova Erlandsson
6.53
Åkersberga SK
6.53
PB
  
6Marie ÖsterlingIF Start
4.47
PB
  
7Maja Nyström
Maja Nyström 86, KFUM Örebro
3.88
KFUM Örebro
3.88
SB
  
Efraimsson11.8211.7611.8012.4411.8911.72
Angelmyr9.078.109.318.719.149.30
Hagmanx4.60x6.056.697.08
Jälefors6.54xx5.046.606.70
Erlandsson4.234.815.835.646.536.48
Österling4.124.344.264.334.474.25
Nyström3.173.163.883.673.883.65
F17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
8.21
Stocksäters IF
8.21
PB
  
2Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
8.60
Åkersberga SK
8.60
SB
  
3Judy Alesi
Judy Alesi 07, Spårvägen
8.67
Spårvägens FK
8.67
PB
  
4Siri Fellbrant
8.94
IF Hagen
8.94
  
5Alma Gunnarsson
Alma Gunnarsson 08, Västerås FK
9.01
Västerås FK
9.01
SB
  
6Meija Ivarsson Linnér
9.09
Ösmo Nynäs FIK
9.09
PB
  
7Meya Karlsson
Meya Karlsson 08, Västerås FK
9.44
Västerås FK
9.44
PB
  
F17 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Siri Fellbrant
2.16
IF Hagen
2.16
PB
  
1.661.761.861.962.062.162.26
Fellbrantoooooxoxxx
F17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Judy Alesi
Judy Alesi 07, Spårvägen
10.52
Spårvägens FK
10.52
PB
  
2Anna Tolonen Albrecht
10.18
Spårvägens FK
10.18
PB
  
3Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
8.58
Katrineholms SK
8.58
SB
  
Alesi10.239.2310.0810.3610.52
Tolonen Albrecht10.189.879.91xx
Sevelin8.588.39
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Karlsson
Julia Karlsson 07, KFUM Örebro
11.89
KFUM Örebro
11.89
  
2Signe SpännarIFK Nora
8.41
PB
  
3Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
5.39
Åkersberga SK
5.39
SB
  
Karlsson11.8211.7611.4511.4811.6311.89
Spännarxxxx7.588.41
Eckers5.095.39x5.213.855.01
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie Garmland
8.15
Katrineholms SK
8.15
=SB
  
2Elisa Östin
8.29
Karlskoga FIF
8.29
  
3Rebecka Albinsson
8.37
Karlskoga FIF
8.37
  
4Ebba Forslund Ekberg
8.58
KFUM Örebro
8.58
  
5Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
8.65
KFUM Örebro
8.65
PB
  
6Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
8.65
KFUM Örebro
8.65
PB
  
7Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
8.66
KFUM Örebro
8.66
  
8Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
8.83
KFUM Örebro
8.83
  
Heat 1
1Nellie Garmland
8.15
Katrineholms SK
8.15
SB
q
  
2Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
8.66
KFUM Örebro
8.66
PB
q
  
3Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
8.75
Västerås FK
8.75
PB
  
4Yana Halubouskaya
9.08
Spårvägens FK
9.08
PB
  
5Nemi Flobrink-Wiik
9.24
IK Westmannia
9.24
PB
  
6Ebba Hellberg
Ebba Hellberg 10, Södertälje IF
9.63
Södertälje IF
9.63
SB
  
7Liza Blomgren
Liza Blomgren 09, Västerås FK
9.83
Västerås FK
9.83
PB
  
Heat 2
1Rebecka Albinsson
8.33
Karlskoga FIF
8.33
PB
q
  
2Ebba Forslund Ekberg
8.61
KFUM Örebro
8.61
q
  
3Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
8.71
KFUM Örebro
8.71
PB
q
  
4Elisabeth Baffoe
9.11
Spårvägens FK
9.11
PB
  
5Laura Karlsson
Laura Karlsson 10, Västerås FK
9.17
Västerås FK
9.17
PB
  
6Line Möller
Line Möller 10, Spårvägen
9.61
Spårvägens FK
9.61
PB
  
7Hilda Öhman
Hilda Öhman 10, Ösmo Nynäs
9.77
Ösmo Nynäs FIK
9.77
PB
  
Heat 3
1Elisa Östin
8.33
Karlskoga FIF
8.33
q
  
2Klara Johansson
8.79
Stocksäters IF
8.79
  
3Tyra Lagerquist
8.84
Katrineholms SK
8.84
PB
  
4Märta Furn
Märta Furn 10, Spårvägen
8.92
Spårvägens FK
8.92
SB
  
5Agnes Anderbro
Agnes Anderbro 10, Västerås FK
9.27
Västerås FK
9.27
PB
  
6Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
9.30
PB
  
7Mika Kanu
Mika Kanu 09, Spårvägen
10.21
Spårvägens FK
10.21
PB
  
Heat 4
1Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
8.61
KFUM Örebro
8.61
PB
q
  
2Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
8.74
KFUM Örebro
8.74
SB
q
  
3Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
8.91
KFUM Örebro
8.91
PB
  
4Siri BogehällÅsbro GoIF
8.93
  
5Alva Nilsson
9.15
Ludvika FFI
9.15
PB
  
6Frida Åström
Frida Åström 10, Spårvägen
9.39
Spårvägens FK
9.39
PB
  
7Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
9.39
Stocksäters IF
9.39
  
8Nyima Ceesay
Nyima Ceesay 10, Spårvägen
10.71
Spårvägens FK
10.71
PB
  
F15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie Garmland
26.51
Katrineholms SK
26.51
SB
  
2Rebecka Albinsson
27.04
Karlskoga FIF
27.04
PB
  
3Elisa Östin
27.53
Karlskoga FIF
27.53
PB
  
Maria RussettiIF Hagen
DQ
  
Final B
1Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
28.36
KFUM Örebro
28.36
PB
  
2Ebba Forslund Ekberg
28.36
KFUM Örebro
28.36
PB
  
3Klara Johansson
29.35
Stocksäters IF
29.35
  
4Siri Bogehäll
29.54
Åsbro GoIF
29.54
SB
  
Final C
1Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
28.34
Västerås FK
28.34
PB
  
2Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
28.70
KFUM Örebro
28.70
PB
  
3Andjela Kjellberg
Andjela Kjellberg 10, Västerås FK
28.79
Västerås FK
28.79
PB
  
4Tyra Lagerquist
29.46
Katrineholms SK
29.46
PB
  
Final D
1Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
28.84
KFUM Örebro
28.84
PB
  
2Märta Furn
Märta Furn 10, Spårvägen
29.64
Spårvägens FK
29.64
PB
  
3Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
31.75
Katrineholms SK
31.75
  
Final E
1Valerie Wäsström
30.39
Spårvägens FK
30.39
PB
  
2Nemi Flobrink-Wiik
32.20
IK Westmannia
32.20
PB
  
3Ebba Hellberg
Ebba Hellberg 10, Södertälje IF
32.37
Södertälje IF
32.37
SB
  
4Maja Martini
32.88
Motala AIF
32.88
SB
  
Final F
1Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
29.58
KFUM Örebro
29.58
PB
  
2Frida Åström
Frida Åström 10, Spårvägen
31.30
Spårvägens FK
31.30
PB
  
3Iris Jernström
36.24
Spårvägens FK
36.24
PB
  
4Nyima Ceesay
Nyima Ceesay 10, Spårvägen
39.34
Spårvägens FK
39.34
PB
  
F15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maria Russetti
2:26.71
IF Hagen
2:26.71
  
2Andjela Kjellberg
Andjela Kjellberg 10, Västerås FK
2:35.59
Västerås FK
2:35.59
PB
  
3Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
2:36.20
Västerås FK
2:36.20
PB
  
4Tyra Lagerquist
2:38.72
Katrineholms SK
2:38.72
PB
  
5Tindra Windisch
2:43.23
Tjalve FIF
2:43.23
PB
  
6Hilda Öhman
Hilda Öhman 10, Ösmo Nynäs
2:59.27
Ösmo Nynäs FIK
2:59.27
PB
  
F15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara Johansson
3.06
Stocksäters IF
3.06
SB
  
2Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
2.76
KFUM Örebro
2.76
PB
  
3Freja Wilén
Freja Wilén 09, KFUM Örebro
2.66
KFUM Örebro
2.66
PB
  
4Yana Halubouskaya
2.36
Spårvägens FK
2.36
PB
  
5Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
2.36
KFUM Örebro
2.36
PB
  
6Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
1.96
Katrineholms SK
1.96
PB
  
7Siri BogehällÅsbro GoIF
1.96
PB
  
8Laura Karlsson
Laura Karlsson 10, Västerås FK
1.86
Västerås FK
1.86
PB
  
9Agnes Anderbro
Agnes Anderbro 10, Västerås FK
1.76
Västerås FK
1.76
SB
  
1.46
2.26
1.56
2.36
1.66
2.46
1.76
2.56
1.86
2.66
1.96
2.76
2.06
2.86
2.16
2.96
Johansson-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
Strand-
-
-
-
-
o
-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
Wilén-
-
-
-
-
o
-
o
-
xo
-
xxx
-
-
Halubouskaya-
o
-
o
-
xxx
-
o
o
o
o
Eriksson-
xo
-
xxo
-
xxx
o
o
o
o
o
Sevelin-
-
-
o
xo
o
xxx

Bogehäll-
-
-
-
o
xxo
xxx

Karlssono
o
o
o
xxo
xxx


Anderbroo
xxo
o
o
xxx



F15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie Garmland
11.04
Katrineholms SK
11.04
SB
  
2Ebba Forslund Ekberg
10.30
KFUM Örebro
10.30
PB
  
3Elisa Östin
10.18
Karlskoga FIF
10.18
PB
  
4Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
10.07
KFUM Örebro
10.07
PB
  
5Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
9.34
KFUM Örebro
9.34
PB
  
6Laura Karlsson
Laura Karlsson 10, Västerås FK
8.99
Västerås FK
8.99
PB
  
7Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
8.84
Katrineholms SK
8.84
PB
  
8Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
8.72
PB
  
9Freja Wilén
Freja Wilén 09, KFUM Örebro
8.53
KFUM Örebro
8.53
SB
  
10Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
8.08
Stocksäters IF
8.08
PB
  
11Ebba Hellberg
Ebba Hellberg 10, Södertälje IF
7.99
Södertälje IF
7.99
PB
  
12Maja Martini
7.88
Motala AIF
7.88
PB
  
Line Möller
Line Möller 10, Spårvägen
NM
Spårvägens FK
NM
  
Nyima Ceesay
Nyima Ceesay 10, Spårvägen
NM
Spårvägens FK
NM
  
Garmland10.7110.8311.0410.939.72
Forslund Ekberg9.88x9.979.8010.309.36
Östin9.9010.189.669.55
Rasmussen9.589.879.639.409.8110.07
Medberg8.908.808.709.349.149.26
Karlsson8.548.608.60xx8.99
Sevelin7.808.718.847.758.418.32
Danielsson Wellsén8.318.728.628.428.668.30
Wilén8.53xx
Petersson7.728.087.77
Hellberg7.567.587.99
Martini7.887.767.45
Möllerxxx
Ceesayxx
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elisa Östin
9.59
Karlskoga FIF
9.59
PB
  
2Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
8.65
Stocksäters IF
8.65
  
3Moa Ekblad Haarala
8.61
IK Westmannia
8.61
PB
  
4Tuva Wistrand
Tuva Wistrand 09, Glanshammar
8.07
Glanshammars IF
8.07
PB
  
5Jonna Berndt
Jonna Berndt 09, KFUM Örebro
8.02
KFUM Örebro
8.02
PB
  
6Ebba Forslund Ekberg
7.89
KFUM Örebro
7.89
PB
  
7Märta Furn
Märta Furn 10, Spårvägen
7.75
Spårvägens FK
7.75
PB
  
8Maja Martini
7.64
Motala AIF
7.64
PB
  
9Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
6.93
PB
  
10Wilda Indrén
Wilda Indrén 10, Ösmo Nynäs
6.22
Ösmo Nynäs FIK
6.22
PB
  
11Valerie Wäsström
6.10
Spårvägens FK
6.10
PB
  
12Mika Kanu
Mika Kanu 09, Spårvägen
6.00
Spårvägens FK
6.00
PB
  
13Hilda Öhman
Hilda Öhman 10, Ösmo Nynäs
5.88
Ösmo Nynäs FIK
5.88
PB
  
14Hedvig Alexandersson
5.83
Glanshammars IF
5.83
PB
  
15Iris Jernström
5.68
Spårvägens FK
5.68
PB
  
16Alva Nilsson
5.52
Ludvika FFI
5.52
PB
  
17Elisabeth Baffoe
5.28
Spårvägens FK
5.28
SB
  
Östin9.598.889.268.918.749.12
Petersson7.657.938.65x7.887.96
Ekblad Haarala8.617.808.438.318.468.55
Wistrand7.998.077.166.877.90x
Berndt8.027.727.807.447.69x
Forslund Ekberg7.287.677.697.677.89x
Furn7.317.287.747.757.637.39
Martini7.646.876.947.057.047.03
Danielsson Wellsén6.086.934.63
Indrén5.655.466.22
Wäsström6.006.006.10
Kanu5.134.656.00
Öhman5.885.715.60
Alexandersson5.505.83x
Jernström5.684.603.99
Nilsson5.525.335.17
Baffoe5.284.804.20
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
8.42
Västerås FK
8.42
PB
  
2Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
8.67
PB
  
3Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
8.68
Katrineholms SK
8.68
PB
  
4Meja Tunmar Blonde
8.70
Spårvägens FK
8.70
PB
  
5Stina Sjöström
8.73
Turebergs FK
8.73
  
6Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
8.74
  
7Nelli Orr
Nelli Orr 11, Westmannia
8.85
IK Westmannia
8.85
PB
  
8Nova Westman
Nova Westman 11, Ösmo Nynäs
8.96
Ösmo Nynäs FIK
8.96
  
Heat 1
1Stina Sjöström
8.71
Turebergs FK
8.71
PB
q
  
2Cajsa Bååthe
Cajsa Bååthe 11, Åkersberga
9.10
Åkersberga SK
9.10
PB
  
3Elina Wester
9.26
Åsbro GoIF
9.26
PB
  
4Bodil EfraimssonMotala AIF
9.45
PB
  
5Astrid Anderbro
Astrid Anderbro 12, Västerås FK
9.66
Västerås FK
9.66
PB
  
6Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
9.73
Stocksäters IF
9.73
PB
  
7Rut Lindqvist
Rut Lindqvist 12, KFUM Örebro
10.61
KFUM Örebro
10.61
  
Heat 2
1Zara Branneby
8.95
Karlskoga FIF
8.95
PB
  
2Thowa Dahl
Thowa Dahl 11, IF Hagen
8.95
IF Hagen
8.95
PB
  
3Nellie Lieberth Järman
9.13
Lidköpings IS
9.13
PB
  
4Vera Hillerström
9.71
KFUM Örebro
9.71
  
5Elsa Bäckstrand
Elsa Bäckstrand 12, Västerås FK
9.89
Västerås FK
9.89
PB
  
6Alva Seldahl
Alva Seldahl 11, Ösmo Nynäs
10.17
Ösmo Nynäs FIK
10.17
SB
  
7Sofie Ingårda
Sofie Ingårda 11, Ösmo Nynäs
10.41
Ösmo Nynäs FIK
10.41
PB
  
8Ophelia Pettersson ÖsterbergKFUM Örebro
10.59
PB
  
Heat 3
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
8.83
Katrineholms SK
8.83
SB
q
  
2Jade Novella
Jade Novella 11, Spårvägen
9.18
Spårvägens FK
9.18
PB
  
3Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
9.33
Stocksäters IF
9.33
  
4Blanka Jegers
Blanka Jegers 11, KFUM Örebro
9.54
KFUM Örebro
9.54
PB
  
5Filippa Berfenstam
9.55
Spårvägens FK
9.55
PB
  
6Märta Ekman
Märta Ekman 11, KFUM Örebro
9.96
KFUM Örebro
9.96
PB
  
7Agnes Nord
Agnes Nord 11, KFUM Örebro
10.69
KFUM Örebro
10.69
PB
  
Heat 4
1Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
8.97
  
2Isadora StavmarkIFK Tumba
9.21
  
3Binta Jammeh
Binta Jammeh 12, Spårvägen
9.21
Spårvägens FK
9.21
PB
  
4Ellen AdolfssonMotala AIF
9.48
SB
  
5Tuva Flobrink-Wiik
9.77
IK Westmannia
9.77
PB
  
6Ingrid Selin
Ingrid Selin 12, Västerås FK
10.08
Västerås FK
10.08
PB
  
7Livia Törnqvist
10.23
Åkersberga SK
10.23
PB
  
8Wilma Hedlund
Wilma Hedlund 12, KFUM Örebro
10.28
KFUM Örebro
10.28
PB
  
Heat 5
1Nova Westman
Nova Westman 11, Ösmo Nynäs
8.87
Ösmo Nynäs FIK
8.87
PB
q
  
2Lina PeterssonIstrums SK
9.02
PB
  
3Agnes Karlsson
Agnes Karlsson 12, Åkersberga
9.05
Åkersberga SK
9.05
PB
  
4Corinne CederrothTurebergs FK
9.54
PB
  
5Nova Borensjö
9.84
Turebergs FK
9.84
PB
  
6Molly Good
Molly Good 11, Katrineholm
10.14
Katrineholms SK
10.14
PB
  
7Sky Mäkynen
Sky Mäkynen 12, Spårvägen
10.15
Spårvägens FK
10.15
PB
  
8Hanna Werke
Hanna Werke 12, KFUM Örebro
11.09
KFUM Örebro
11.09
PB
  
Heat 6
1Meja Tunmar Blonde
8.77
Spårvägens FK
8.77
PB
q
  
2Nelli Orr
Nelli Orr 11, Westmannia
8.87
IK Westmannia
8.87
PB
q
  
3Filippa NorgrenLudvika FFI
9.08
PB
  
4Siri Asph Hennerdahl
9.58
Västerås FK
9.58
=PB
  
5Linn Glans
Linn Glans 12, Åkersberga
9.67
Åkersberga SK
9.67
PB
  
6Idun Heidenreich HjärtsjöStocksäters IF
10.13
PB
  
7Rohia Cham
Rohia Cham 12, Spårvägen
10.33
Spårvägens FK
10.33
PB
  
8Agnes Karlsson
Agnes Karlsson 12, Åkersberga
11.06
Åkersberga SK
11.06
  
Heat 7
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
8.46
Västerås FK
8.46
PB
q
  
2Lina Svenzen
Lina Svenzen 11, Linköpings GIF
9.15
Linköpings GIF
9.15
PB
  
3Saga Ivarsson Linnér
9.22
Ösmo Nynäs FIK
9.22
PB
  
4Fatma Siahmed
Fatma Siahmed 12, Spårvägen
9.38
Spårvägens FK
9.38
PB
  
5Hannah Ungerberg
9.41
IF Göta Karlstad
9.41
PB
  
6Agnes Söderman
Agnes Söderman 11, KFUM Örebro
9.79
KFUM Örebro
9.79
SB
  
7Ester Ekman
Ester Ekman 11, KFUM Örebro
10.53
KFUM Örebro
10.53
PB
  
8Rut Anttonen
Rut Anttonen 12, KFUM Örebro
10.59
KFUM Örebro
10.59
PB
  
Heat 8
1Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
8.71
PB
q
  
2Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
8.76
q
  
3Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
9.20
Katrineholms SK
9.20
PB
  
4Elvira Rasmussen
Elvira Rasmussen 12, KFUM Örebro
9.34
KFUM Örebro
9.34
  
5Stina Anfält
Stina Anfält 12, KFUM Örebro
9.60
KFUM Örebro
9.60
  
6Wilma Häggqvist
Wilma Häggqvist 11, Västerås FK
9.90
Västerås FK
9.90
PB
  
7Lova Tang Kempe
Lova Tang Kempe 12, KFUM Örebro
10.00
KFUM Örebro
10.00
  
8Felicia Sevelin
Felicia Sevelin 12, KFUM Örebro
10.73
KFUM Örebro
10.73
PB
  
F13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
29.03
Katrineholms SK
29.03
PB
  
2Stina Sjöström
29.11
Turebergs FK
29.11
PB
  
3Ellie Lageskog
29.57
IK Orient
29.57
PB
  
4Zara Branneby
30.04
Karlskoga FIF
30.04
PB
  
Final B
1Aldaeunna Lewis
30.37
Spårvägens FK
30.37
PB
  
2Filippa Norgren
30.65
Ludvika FFI
30.65
PB
  
3Cajsa Bååthe
Cajsa Bååthe 11, Åkersberga
31.20
Åkersberga SK
31.20
SB
  
4Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
31.51
Stocksäters IF
31.51
PB
  
Final C
1Nova Westman
Nova Westman 11, Ösmo Nynäs
29.55
Ösmo Nynäs FIK
29.55
PB
  
2Agnes Karlsson
Agnes Karlsson 12, Åkersberga
30.73
Åkersberga SK
30.73
PB
  
3Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
31.16
Katrineholms SK
31.16
PB
  
4Lina Svenzen
Lina Svenzen 11, Linköpings GIF
31.19
Linköpings GIF
31.19
PB
  
Final D
1Jade Novella
Jade Novella 11, Spårvägen
31.03
Spårvägens FK
31.03
PB
  
2Binta Jammeh
Binta Jammeh 12, Spårvägen
31.47
Spårvägens FK
31.47
PB
  
3Vendela Jonsson Sivén
32.00
Stocksäters IF
32.00
PB
  
4Idun Heidenreich HjärtsjöStocksäters IF
32.99
PB
  
Final E
1Fatma Siahmed
Fatma Siahmed 12, Spårvägen
32.40
Spårvägens FK
32.40
PB
  
2Filippa Berfenstam
32.76
Spårvägens FK
32.76
PB
  
3Linn Glans
Linn Glans 12, Åkersberga
32.87
Åkersberga SK
32.87
PB
  
4Molly Good
Molly Good 11, Katrineholm
35.23
Katrineholms SK
35.23
PB
  
Final F
1Astrid Kallin
Astrid Kallin 11, Spårvägen
33.41
Spårvägens FK
33.41
PB
  
2Siri Asph Hennerdahl
34.04
Västerås FK
34.04
  
3Märta Ekman
Märta Ekman 11, KFUM Örebro
34.81
KFUM Örebro
34.81
PB
  
4Ester Ekman
Ester Ekman 11, KFUM Örebro
36.31
KFUM Örebro
36.31
PB
  
Final G
1Meja Tunmar Blonde
29.69
Spårvägens FK
29.69
PB
  
2Ella Lindfors
Ella Lindfors 11, Spårvägen
32.66
Spårvägens FK
32.66
PB
  
3Alice Hall-Wallteng
35.14
KFUM Örebro
35.14
PB
  
Final H
1Astrid Anderbro
Astrid Anderbro 12, Västerås FK
32.76
Västerås FK
32.76
PB
  
2Elsa Bäckstrand
Elsa Bäckstrand 12, Västerås FK
33.88
Västerås FK
33.88
  
3Rohia Cham
Rohia Cham 12, Spårvägen
38.52
Spårvägens FK
38.52
PB
  
Livia Törnqvist
DQ
Åkersberga SK
DQ
  
F13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
1:53.23
Katrineholms SK
1:53.23
  
2Nova Borensjö
1:54.61
Turebergs FK
1:54.61
PB
  
3Filippa Norgren
1:57.29
Ludvika FFI
1:57.29
PB
  
4Cajsa Bååthe
Cajsa Bååthe 11, Åkersberga
2:01.34
Åkersberga SK
2:01.34
SB
  
5Tuwa Montén
2:03.75
IF Start
2:03.75
PB
  
6Lina Petersson
2:07.77
Istrums SK
2:07.77
PB
  
7Jade Novella
Jade Novella 11, Spårvägen
2:08.53
Spårvägens FK
2:08.53
PB
  
8Elvira Rasmussen
Elvira Rasmussen 12, KFUM Örebro
2:08.63
KFUM Örebro
2:08.63
  
Final B
1Linn Glans
Linn Glans 12, Åkersberga
2:02.35
Åkersberga SK
2:02.35
PB
  
2Idun Heidenreich HjärtsjöStocksäters IF
2:02.57
PB
  
3Ebba Vestman
2:03.19
IF Start
2:03.19
PB
  
4Astrid Kallin
Astrid Kallin 11, Spårvägen
2:08.15
Spårvägens FK
2:08.15
PB
  
5Ella Lindfors
Ella Lindfors 11, Spårvägen
2:08.60
Spårvägens FK
2:08.60
PB
  
6Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
2:16.20
Katrineholms SK
2:16.20
SB
  
7Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
2:19.68
Stocksäters IF
2:19.68
  
8Sofie Ingårda
Sofie Ingårda 11, Ösmo Nynäs
2:23.46
Ösmo Nynäs FIK
2:23.46
PB
  
9Märta Ekman
Märta Ekman 11, KFUM Örebro
2:25.25
KFUM Örebro
2:25.25
PB
  
10Ester Ekman
Ester Ekman 11, KFUM Örebro
2:35.44
KFUM Örebro
2:35.44
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Wilma Adolfsson
1.47
IF Göta Karlstad
1.47
PB
  
2Nova Westman
Nova Westman 11, Ösmo Nynäs
1.47
Ösmo Nynäs FIK
1.47
PB
  
3Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
1.47
Västerås FK
1.47
PB
  
4Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
1.47
=PB
  
5Thowa Dahl
Thowa Dahl 11, IF Hagen
1.44
IF Hagen
1.44
PB
  
6Nellie Lieberth Järman
1.44
Lidköpings IS
1.44
PB
  
7Zara Branneby
1.41
Karlskoga FIF
1.41
  
8Stina Anfält
Stina Anfält 12, KFUM Örebro
1.41
KFUM Örebro
1.41
PB
  
9Saga Ivarsson Linnér
1.41
Ösmo Nynäs FIK
1.41
PB
  
10Meja Tunmar Blonde
1.34
Spårvägens FK
1.34
PB
  
11Corinne CederrothTurebergs FK
1.34
PB
  
12Nelli Orr
Nelli Orr 11, Westmannia
1.34
IK Westmannia
1.34
PB
  
13Cajsa Bååthe
Cajsa Bååthe 11, Åkersberga
1.30
Åkersberga SK
1.30
PB
  
14Astrid Kallin
Astrid Kallin 11, Spårvägen
1.30
Spårvägens FK
1.30
PB
  
14Lina Svenzen
Lina Svenzen 11, Linköpings GIF
1.30
Linköpings GIF
1.30
  
16Aldaeunna Lewis
1.30
Spårvägens FK
1.30
PB
  
17Ingrid Selin
Ingrid Selin 12, Västerås FK
1.30
Västerås FK
1.30
PB
  
17Ellen AdolfssonMotala AIF
1.30
  
17Bodil EfraimssonMotala AIF
1.30
  
20Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
1.30
Stocksäters IF
1.30
PB
  
21Fatma Siahmed
Fatma Siahmed 12, Spårvägen
1.30
Spårvägens FK
1.30
PB
  
22Agnes Karlsson
Agnes Karlsson 12, Åkersberga
1.25
Åkersberga SK
1.25
PB
  
22Isadora StavmarkIFK Tumba
1.25
PB
  
24Astrid Anderbro
Astrid Anderbro 12, Västerås FK
1.25
Västerås FK
1.25
PB
  
25Elina Wester
1.25
Åsbro GoIF
1.25
  
26Linn Glans
Linn Glans 12, Åkersberga
1.25
Åkersberga SK
1.25
PB
  
27Siri Asph Hennerdahl
1.25
Västerås FK
1.25
=PB
  
28Elsa Bäckstrand
Elsa Bäckstrand 12, Västerås FK
1.20
Västerås FK
1.20
PB
  
29Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
1.20
Stocksäters IF
1.20
PB
  
30Agnes Söderman
Agnes Söderman 11, KFUM Örebro
1.15
KFUM Örebro
1.15
SB
  
30Binta Jammeh
Binta Jammeh 12, Spårvägen
1.15
Spårvägens FK
1.15
PB
  
32Lina PeterssonIstrums SK
1.15
PB
  
33Rut Anttonen
Rut Anttonen 12, KFUM Örebro
1.15
KFUM Örebro
1.15
PB
  
34Livia Törnqvist
1.10
Åkersberga SK
1.10
PB
  
34Lova Tang Kempe
Lova Tang Kempe 12, KFUM Örebro
1.10
KFUM Örebro
1.10
  
Tuva Flobrink-WiikIK Westmannia
NH
  
Filippa BerfenstamSpårvägens FK
NH
  
1.10
1.44
1.15
1.47
1.20
1.50
1.25
1.53
1.30
1.34
1.38
1.41
Adolfsson-
o
-
o
o
xxx
o
o
o
xo
o
Westman-
xo
-
o
o
xxx
o
o
xo
o
o
Öryd-
o
-
xo
-
xxx
o
o
o
o
o
Jonsson Sivén-
xo
-
xo
-
xxx
o
o
o
o
o
Dahl-
o
-
xxx
o
o
o
o
o
o
Lieberth Järmano
xo
o
xxx
o
o
o
o
o
o
Branneby-
xxx
-
o
o
o
o
o
o
Anfält-
xxx
o
o
o
o
o
xo
xo
Ivarsson Linnér-
xxx
o
o
o
o
o
xxo
xo
Tunmar Blondeo
o
o
o
o
xo
xxx

Cederrotho
o
o
xo
xo
xo
xxx

Orr-
o
o
o
xxo
xxo
xxx

Bååtheo
r
o
r
o
r
o
r
o
xxr
r
r
Kallino
o
o
xo
o
xxx


Svenzen-
o
xo
o
o
xxx


Lewiso
xo
o
xo
o
xxx


Selino
o
o
o
xo
xxx


Adolfsson-
r
o
r
o
r
o
r
xo
xxr
r
r
Efraimssono
r
o
r
o
r
o
r
xo
xr
r
r
Luthmano
o
xo
o
xo
xxx


Siahmedo
o
o
o
xxo
xxx


Karlssono
o
o
o




Stavmarko
o
o
o




Anderbroo
o
xo
o




Westero
o
o
xxo




Glanso
o
xo
xxo




Asph Hennerdahlo
xo
xo
xxo




Bäckstrando
o
o
xxx




Svahno
o
xo
xxx




Södermano
o
xxx





Jammeho
o
xxx





Peterssonxo
o
xxx





Anttoneno
xo
xxx





Törnqvisto
xxx






Tang Kempeo
r
r
r
r
r
r
r
r
r
r
r
Flobrink-Wiikxxx







Berfenstamxxr







F13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elina Wester
2.36
Åsbro GoIF
2.36
PB
  
2Nova Borensjö
1.86
Turebergs FK
1.86
PB
  
3Agnes Karlsson
Agnes Karlsson 12, Åkersberga
1.76
Åkersberga SK
1.76
PB
  
4Linn Glans
Linn Glans 12, Åkersberga
1.76
Åkersberga SK
1.76
PB
  
4Corinne CederrothTurebergs FK
1.76
PB
  
6Lina Svenzen
Lina Svenzen 11, Linköpings GIF
1.66
Linköpings GIF
1.66
PB
  
1.36
2.16
1.46
2.26
1.56
2.36
1.66
2.46
1.76
1.86
1.96
2.06
Wester-
o
-
o
-
xxo
-
xxx
-
-
o
xo
Borensjöo
o
o
o
o
o
xxx

Karlssono
xxo
xo
o
o
xxx


Glanso
o
o
xxo
xxo
xxx


Cederrotho
o
o
xxo
xxo
xxx


Svenzeno
o
o
xxo
xxx



F13 Tresteg (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
10.47
Katrineholms SK
10.47
PB
  
2Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
10.21
Västerås FK
10.21
PB
  
3Nova Westman
Nova Westman 11, Ösmo Nynäs
9.90
Ösmo Nynäs FIK
9.90
SB
  
4Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
9.78
PB
  
5Nellie Lieberth Järman
9.72
Lidköpings IS
9.72
PB
  
6Zara Branneby
9.65
Karlskoga FIF
9.65
PB
  
7Agnes Karlsson
Agnes Karlsson 12, Åkersberga
9.58
Åkersberga SK
9.58
PB
  
8Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
9.45
Katrineholms SK
9.45
PB
  
9Wilma Adolfsson
9.24
IF Göta Karlstad
9.24
PB
  
10Ellie LageskogIK Orient
9.23
PB
  
11Saga Ivarsson Linnér
9.22
Ösmo Nynäs FIK
9.22
PB
  
12Linn Glans
Linn Glans 12, Åkersberga
8.85
Åkersberga SK
8.85
PB
  
13Stina Anfält
Stina Anfält 12, KFUM Örebro
8.84
KFUM Örebro
8.84
PB
  
14Lina Svenzen
Lina Svenzen 11, Linköpings GIF
8.77
Linköpings GIF
8.77
PB
  
15Elvira Rasmussen
Elvira Rasmussen 12, KFUM Örebro
8.42
KFUM Örebro
8.42
PB
  
16Vera Hillerström
8.22
KFUM Örebro
8.22
PB
  
17Agnes Söderman
Agnes Söderman 11, KFUM Örebro
8.16
KFUM Örebro
8.16
PB
  
18Stina Sjöström
8.14
Turebergs FK
8.14
PB
  
19Filippa NorgrenLudvika FFI
7.82
PB
  
20Ella Lindfors
Ella Lindfors 11, Spårvägen
7.78
Spårvägens FK
7.78
PB
  
21Sandelia Tränk
Sandelia Tränk 11, KFUM Örebro
7.66
KFUM Örebro
7.66
PB
  
22Isadora StavmarkIFK Tumba
7.65
PB
  
23Wilma Häggqvist
Wilma Häggqvist 11, Västerås FK
7.50
Västerås FK
7.50
PB
  
24Nova Borensjö
7.49
Turebergs FK
7.49
PB
  
25Felicia Sevelin
Felicia Sevelin 12, KFUM Örebro
7.42
KFUM Örebro
7.42
PB
  
26Molly Good
Molly Good 11, Katrineholm
7.31
Katrineholms SK
7.31
PB
  
27Stella Thyni
Stella Thyni 11, Västerås FK
7.20
Västerås FK
7.20
PB
  
28Livia Törnqvist
6.76
Åkersberga SK
6.76
PB
  
Daun9.029.419.009.789.7810.47
Öryd8.769.9310.2110.158.5910.19
Westman9.499.539.409.619.729.90
Tallsäter9.349.68x9.399.789.48
Lieberth Järman9.418.389.139.389.439.72
Branneby9.219.529.659.439.349.56
Karlsson8.779.319.019.319.589.24
Arvidsson9.129.369.409.459.249.45
Adolfsson7.449.249.24
Lageskog9.239.19x
Ivarsson Linnér8.778.849.22
Glans8.268.858.32
Anfält8.848.598.76
Svenzen8.538.778.70
Rasmussen8.427.858.22
Hillerström8.227.587.30
Söderman8.127.908.16
Sjöström8.138.148.13
Norgren7.827.75x
Lindforsx7.787.58
Tränk7.547.397.66
Stavmark7.577.577.65
Häggqvist6.947.177.50
Borensjö7.197.49x
Sevelin7.426.87x
Good7.237.037.31
Thyni7.206.887.13
Törnqvist6.736.76x
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Zara Branneby
9.93
Karlskoga FIF
9.93
PB
  
2Saga Ivarsson Linnér
9.48
Ösmo Nynäs FIK
9.48
PB
  
3Vilma Harry
Vilma Harry 11, Västerås FK
9.43
Västerås FK
9.43
PB
  
4Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
9.23
Västerås FK
9.23
PB
  
5Ellen AdolfssonMotala AIF
9.20
PB
  
6Nelli Orr
Nelli Orr 11, Westmannia
8.79
IK Westmannia
8.79
SB
  
7Siri Asph Hennerdahl
8.75
Västerås FK
8.75
PB
  
8Bodil EfraimssonMotala AIF
7.87
PB
  
9Nellie Lieberth Järman
7.74
Lidköpings IS
7.74
PB
  
10Alva Seldahl
Alva Seldahl 11, Ösmo Nynäs
7.51
Ösmo Nynäs FIK
7.51
  
11Stina Sjöström
7.32
Turebergs FK
7.32
PB
  
12Freja Karlsson
6.66
IF Göta Karlstad
6.66
PB
  
13Stella Thyni
Stella Thyni 11, Västerås FK
6.55
Västerås FK
6.55
SB
  
14Tuva Flobrink-Wiik
6.37
IK Westmannia
6.37
PB
  
15Sandelia Tränk
Sandelia Tränk 11, KFUM Örebro
6.34
KFUM Örebro
6.34
  
16Felicia Sevelin
Felicia Sevelin 12, KFUM Örebro
6.32
KFUM Örebro
6.32
PB
  
17Livia Törnqvist
6.31
Åkersberga SK
6.31
PB
  
18Ophelia Pettersson ÖsterbergKFUM Örebro
6.30
PB
  
19Wilma Häggqvist
Wilma Häggqvist 11, Västerås FK
6.28
Västerås FK
6.28
SB
  
20Heidi Magnusson
6.23
Fjugesta IF
6.23
PB
  
21Matilda WesterÅsbro GoIF
6.19
  
22Ingrid Selin
Ingrid Selin 12, Västerås FK
6.04
Västerås FK
6.04
PB
  
23Agnes Karlsson
Agnes Karlsson 12, Åkersberga
5.97
Åkersberga SK
5.97
SB
  
24Elsa Bäckstrand
Elsa Bäckstrand 12, Västerås FK
5.95
Västerås FK
5.95
PB
  
25Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
5.94
Stocksäters IF
5.94
PB
  
26Molly Good
Molly Good 11, Katrineholm
5.76
Katrineholms SK
5.76
PB
  
27Sky Mäkynen
Sky Mäkynen 12, Spårvägen
5.70
Spårvägens FK
5.70
PB
  
28Wilma Hedlund
Wilma Hedlund 12, KFUM Örebro
5.63
KFUM Örebro
5.63
PB
  
29Nova Borensjö
5.50
Turebergs FK
5.50
SB
  
30Lova Tang Kempe
Lova Tang Kempe 12, KFUM Örebro
5.11
KFUM Örebro
5.11
  
31Corinne CederrothTurebergs FK
4.97
SB
  
32Linn Glans
Linn Glans 12, Åkersberga
4.53
Åkersberga SK
4.53
SB
  
33Agnes Karlsson
Agnes Karlsson 12, Åkersberga
3.47
Åkersberga SK
3.47
  
34Rut Lindqvist
Rut Lindqvist 12, KFUM Örebro
3.40
KFUM Örebro
3.40
PB
  
Branneby8.698.939.489.579.938.80
Ivarsson Linnér8.418.008.718.398.079.48
Harry8.988.639.319.089.029.43
Öryd8.898.919.239.20
Adolfsson8.959.208.278.438.628.76
Orr8.147.988.798.258.478.52
Asph Hennerdahl8.147.708.398.448.757.85
Efraimsson7.876.737.087.737.427.72
Lieberth Järman7.74
Seldahl7.34x7.51
Sjöström6.587.327.32
Karlsson6.405.826.66
Thyni6.555.936.44
Flobrink-Wiik6.376.125.95
Tränk5.936.036.34
Sevelin6.074.686.32
Törnqvist5.135.826.31
Pettersson Österberg5.785.666.30
Häggqvist5.846.285.52
Magnusson6.075.896.23
Wester5.366.056.19
Selin5.655.806.04
Karlsson3.47xx
Bäckstrand4.285.175.95
Svahn4.984.605.94
Good5.735.765.50
Mäkynenx5.70x
Hedlund4.305.095.63
Borensjö5.504.915.25
Tang Kempe4.674.695.11
Cederroth4.964.97
Glans4.254.294.53
Karlsson3.47xx
Lindqvist3.40x2.99