0

24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
19.1
22.1
16.1
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: Glanshammars IF
Tävlande: 197 (73+124)   Starter: 548 (182+366)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sebastian ErikssonIF Hagen
7.67
SB
  
2Adam Mittjas
7.69
Strands IF
7.69
SB
  
3Pontus Weman TellIF Linnéa
8.49
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
22.62
KFUM Örebro
22.62
SB
  
2Folke Eriksson
Folke Eriksson 06, Eskilstuna FI
24.50
Eskilstuna FI
24.50
SB
  
3Mathias Unger
28.39
IF Linnéa
28.39
PB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Freddy Leijon
9:34.92
Finspångs AIK
9:34.92
PB
  
2Fredrik Nybäck
9:49.74
Spårvägens FK
9:49.74
SB
  
3Marie Dasler
11:02.01
IF Start
11:02.01
PB
  
K 1
4Carin Brink
Carin Brink 71, Fredrikshof
11:14.32
Fredrikshofs FIF
11:14.32
SB
  
K 2
5Kim Semstrand
12:37.84
IF Start
12:37.84
SB
  
K 3
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gustav Malmkvist
1.98
Katrineholms SK
1.98
PB
  
2Sebastian ErikssonIF Hagen
1.70
SB
  
3Mats Nagle
Mats Nagle 60, KFUM Örebro
1.45
KFUM Örebro
1.45
SB
  
1.40
1.73
1.45
1.79
1.49
1.85
1.57
1.90
1.61
1.95
1.64
1.98
1.67
2.00
1.70
Malmkvist-
-
-
o
-
o
-
o
-
xo
-
xo
-
xxx
-
Eriksson-
xxx
-
-
o
o
o
o
o
Nagleo
xo
xxx





M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sebastian ErikssonIF Hagen
5.84
SB
  
Eriksson5.695.705.735.745.845.79
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andreas SilfverstrandIF Hagen
9.18
PB
  
Silfverstrand7.449.187.38
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1August Stierna
August Stierna 08, Nyköpings BIS
7.43
Nyköpings BIS
7.43
PB
  
2Jenson King
7.50
KFUM Arvika
7.50
PB
  
3Marvin Hallin
Marvin Hallin 08, Katrineholm
7.68
Katrineholms SK
7.68
SB
  
P17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jenson King
23.87
KFUM Arvika
23.87
PB
  
2August Stierna
August Stierna 08, Nyköpings BIS
24.17
Nyköpings BIS
24.17
PB
  
3Marvin Hallin
Marvin Hallin 08, Katrineholm
24.61
Katrineholms SK
24.61
PB
  
P17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Samuel Berglund
Samuel Berglund 07, KFUM Örebro
1.79
KFUM Örebro
1.79
SB
  
2August Stierna
August Stierna 08, Nyköpings BIS
1.70
Nyköpings BIS
1.70
PB
  
1.611.671.701.731.761.791.83
Berglund-ooxoxxooxxx
Stiernao-o
P17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Marvin Hallin
Marvin Hallin 08, Katrineholm
6.27
Katrineholms SK
6.27
PB
  
2August Stierna
August Stierna 08, Nyköpings BIS
5.92
Nyköpings BIS
5.92
PB
  
Hallinxxx6.276.246.26
Stierna5.925.545.825.585.66
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linus Engqvist
10.77
IF Hagen
10.77
PB
  
2Anton HalkonenFalu IK
10.56
PB
  
Engqvist9.9710.229.9810.0110.7710.59
Halkonenxx10.0910.5610.34x
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanwen Dong
7.75
Turebergs FK
7.75
  
2Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
7.80
KFUM Örebro
7.80
  
3Lukas Einarsson
Lukas Einarsson 10, Linköpings GIF
7.83
Linköpings GIF
7.83
PB
  
4Wilton FurubomIF Linden
7.84
PB
  
5Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
7.87
Västerås FK
7.87
  
6Charlie Jullien PerssonSOK Träff
8.02
  
7Oliver SilfverstrandIF Hagen
8.35
  
8Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
8.36
KFUM Örebro
8.36
  
Heat 1
1Wilton FurubomIF Linden
7.88
PB
q
  
2Charlie Jullien PerssonSOK Träff
7.95
PB
q
  
3Lukas Einarsson
Lukas Einarsson 10, Linköpings GIF
7.96
Linköpings GIF
7.96
SB
q
  
4Oliver SilfverstrandIF Hagen
8.28
PB
q
  
5Ian von Reis
8.30
IF Linnéa
8.30
PB
  
6Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
8.90
KFUM Örebro
8.90
PB
  
7Alfons WetterwaldIF Linnéa
9.30
PB
  
Heat 2
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
7.76
KFUM Örebro
7.76
PB
q
  
2Olov Rosvall KlehnIF Linnéa
8.49
PB
  
3Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
8.55
KFUM Örebro
8.55
SB
  
4Edvin DannfeldtLudvika FFI
8.56
PB
  
5Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
8.85
KFUM Örebro
8.85
PB
  
Heat 3
1Hanwen Dong
7.68
Turebergs FK
7.68
PB
q
  
2Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
7.86
Västerås FK
7.86
=PB
q
  
3Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
8.25
KFUM Örebro
8.25
PB
q
  
4Theo Lauritsen
Theo Lauritsen 09, Linköpings GIF
8.30
Linköpings GIF
8.30
PB
  
5Gustav Forsling
Gustav Forsling 09, KFUM Örebro
8.34
KFUM Örebro
8.34
PB
  
6Vilgot Tränk
Vilgot Tränk 10, KFUM Örebro
9.65
KFUM Örebro
9.65
SB
  
P15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanwen Dong
24.77
Turebergs FK
24.77
PB
  
2Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
25.28
Västerås FK
25.28
PB
  
3Lukas Einarsson
Lukas Einarsson 10, Linköpings GIF
25.32
Linköpings GIF
25.32
PB
  
Final B
1Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
26.91
KFUM Örebro
26.91
PB
  
2Charlie Jullien PerssonSOK Träff
26.92
PB
  
3William Daun
William Daun 09, Katrineholm
27.02
Katrineholms SK
27.02
SB
  
4Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
27.42
KFUM Örebro
27.42
PB
  
Final C
1Oliver SilfverstrandIF Hagen
27.39
PB
  
2Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
27.40
KFUM Örebro
27.40
PB
  
3Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
28.33
KFUM Örebro
28.33
PB
  
Final D
1Gustav Forsling
Gustav Forsling 09, KFUM Örebro
27.94
KFUM Örebro
27.94
PB
  
2Edvin Dannfeldt
28.69
Ludvika FFI
28.69
PB
  
3Anton MartinssonSOK Träff
34.11
PB
  
Final E
1Wilton Furubom
25.90
IF Linden
25.90
PB
  
2Ian von Reis
26.93
IF Linnéa
26.93
PB
  
3Adam Gunnarsson
Adam Gunnarsson 10, KFUM Örebro
30.78
KFUM Örebro
30.78
PB
  
P15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1William Daun
William Daun 09, Katrineholm
2:21.77
Katrineholms SK
2:21.77
PB
  
2Sixten Didriksson
2:23.94
KFUM Örebro
2:23.94
PB
  
3Sixten Axmon
Sixten Axmon 10, KFUM Örebro
2:24.15
KFUM Örebro
2:24.15
PB
  
4Casper Enarsson
2:25.11
IK Westmannia
2:25.11
PB
  
5Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
2:32.73
KFUM Örebro
2:32.73
PB
  
6Edvin Dannfeldt
2:52.71
Ludvika FFI
2:52.71
PB
  
7Anton Martinsson
3:14.43
SOK Träff
3:14.43
PB
  
P15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oliver SilfverstrandIF Hagen
1.64
PB
  
2Theo Lauritsen
Theo Lauritsen 09, Linköpings GIF
1.61
Linköpings GIF
1.61
PB
  
3Anton Pranjic
1.49
IF Göta Karlstad
1.49
SB
  
4Anton MartinssonSOK Träff
1.40
PB
  
5Vilgot Tränk
Vilgot Tränk 10, KFUM Örebro
1.35
KFUM Örebro
1.35
=PB
  
1.25
1.61
1.30
1.64
1.35
1.70
1.40
1.45
1.49
1.53
1.57
Silfverstrand-
o
o
o
o
xxx
-
o
o
-
xo
Lauritsen-
xxo
-
xxx
-
-
o
o
xo
o
Pranjic-
-
o
-
o
xo
x

Martinssono
o
o
xo
xxx



Tränko
o
o
xxx




P15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanwen Dong
5.58
Turebergs FK
5.58
PB
  
2William Daun
William Daun 09, Katrineholm
5.23
Katrineholms SK
5.23
PB
  
3Charlie Jullien PerssonSOK Träff
5.11
PB
  
4Theo Lauritsen
Theo Lauritsen 09, Linköpings GIF
5.11
Linköpings GIF
5.11
PB
  
5Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
4.89
KFUM Örebro
4.89
PB
  
6Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
4.60
KFUM Örebro
4.60
PB
  
7Edvin DannfeldtLudvika FFI
4.60
PB
  
8Alex Nordh
Alex Nordh 09, KFUM Örebro
4.27
KFUM Örebro
4.27
SB
  
9Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
4.25
KFUM Örebro
4.25
PB
  
10Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
4.21
Glanshammars IF
4.21
PB
  
11Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
4.14
KFUM Örebro
4.14
PB
  
12Anton MartinssonSOK Träff
3.94
PB
  
13Adam Gunnarsson
Adam Gunnarsson 10, KFUM Örebro
3.60
KFUM Örebro
3.60
PB
  
Dong5.235.565.335.585.565.32
Daun4.974.865.23
Jullien Persson4.884.674.895.115.045.08
Lauritsen4.404.014.224.544.565.11
Sjöholm4.894.834.854.834.644.81
Unosson4.494.374.454.224.464.60
Dannfeldt4.374.054.60x4.29x
Nordh4.25x4.274.243.134.03
Jorbrant4.25x4.11
Seger4.004.21x
Ivansson4.004.14x
Martinsson3.403.94x
Gunnarssonx3.463.60
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anton Pranjic
16.32
IF Göta Karlstad
16.32
PB
  
2Hanwen Dong
10.52
Turebergs FK
10.52
PB
  
3Edvin DannfeldtLudvika FFI
9.54
PB
  
4Charlie Jullien PerssonSOK Träff
9.46
PB
  
5Oliver SilfverstrandIF Hagen
8.77
PB
  
6Anton MartinssonSOK Träff
6.69
PB
  
7Ragnar NordgrenIF Linnéa
6.67
PB
  
8Abd Alnafra
6.61
Åsbro GOIF
6.61
PB
  
Pranjic16.32x15.08xxx
Dong10.2410.5210.27
Dannfeldtx6.757.278.289.548.80
Jullien Persson8.478.027.979.128.349.46
Silfverstrand8.118.298.778.678.598.02
Martinsson6.69x6.036.276.66x
Nordgrenx5.686.676.326.386.11
Alnafrax5.535.375.856.615.69
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
8.98
KFUM Örebro
8.98
PB
  
2Gustav Östlund
Gustav Östlund 11, KFUM Örebro
9.36
KFUM Örebro
9.36
SB
  
3Vincent Bäckrud
Vincent Bäckrud 11, KFUM Örebro
9.38
KFUM Örebro
9.38
PB
  
4Oscar SilfverstrandIF Hagen
9.48
SB
  
5Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
9.71
KFUM Örebro
9.71
PB
  
6William MalmgrenSOK Träff
9.81
PB
  
7Olle Fellbrant
9.94
IF Hagen
9.94
PB
  
P13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
28.33
KFUM Örebro
28.33
PB
  
2Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
29.71
KFUM Örebro
29.71
SB
  
Final B
1Oscar SilfverstrandIF Hagen
31.46
PB
  
2Vincent Bäckrud
Vincent Bäckrud 11, KFUM Örebro
32.61
KFUM Örebro
32.61
PB
  
3Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
32.86
KFUM Örebro
32.86
PB
  
P13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
2:05.54
KFUM Örebro
2:05.54
PB
  
2Marcus Sundelius
2:22.89
Upsala IF
2:22.89
PB
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
1.65
KFUM Örebro
1.65
PB
  
2Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
1.48
KFUM Örebro
1.48
SB
  
3Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
1.32
KFUM Örebro
1.32
SB
  
4Vincent Bäckrud
Vincent Bäckrud 11, KFUM Örebro
1.24
KFUM Örebro
1.24
PB
  
1.10
1.42
1.15
1.45
1.20
1.48
1.24
1.51
1.28
1.55
1.32
1.62
1.36
1.65
1.39
1.68
Victorén-
o
-
o
-
o
-
o
-
o
-
o
o
o
o
xxx
Ekvall-
o
-
o
-
xo
-
xxx
-
o
o
o
Thuvander-
-
o
xo
o
xo
xxx

Bäckrudo
xo
xo
o
xxx



P13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
4.65
KFUM Örebro
4.65
SB
  
2Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
4.58
KFUM Örebro
4.58
PB
  
3Gustav Östlund
Gustav Östlund 11, KFUM Örebro
4.33
KFUM Örebro
4.33
PB
  
4Oscar SilfverstrandIF Hagen
4.31
PB
  
5William MalmgrenSOK Träff
3.91
PB
  
6Olle Fellbrant
3.70
IF Hagen
3.70
PB
  
Ekvall4.594.454.544.524.654.60
Thuvander4.522.314.422.454.584.48
Östlund4.334.234.224.22x4.15
Silfverstrand4.314.314.084.274.154.30
Malmgrenx3.913.833.663.48x
Fellbrant3.703.553.483.473.533.48
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
10.88
KFUM Örebro
10.88
PB
  
2Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
8.65
KFUM Örebro
8.65
SB
  
3Oscar SilfverstrandIF Hagen
6.00
PB
  
Victorén10.8810.6010.169.71xx
Ekvall8.478.168.387.44x8.65
Silfverstrand5.706.005.895.435.565.77
P12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
8.67
KFUM Örebro
8.67
SB
  
2Lucas Halvarsson
Lucas Halvarsson 12, KFUM Örebro
9.30
KFUM Örebro
9.30
PB
  
3Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
9.36
KFUM Örebro
9.36
  
4Algot Sundström
Algot Sundström 12, KFUM Örebro
9.57
KFUM Örebro
9.57
=PB
  
5Sixten Viking
Sixten Viking 12, KFUM Örebro
9.93
KFUM Örebro
9.93
  
6Eskil Svenberg
Eskil Svenberg 12, KFUM Örebro
10.02
KFUM Örebro
10.02
  
7Tim Andersson
10.11
Tranås AIF
10.11
  
Heat 1
1Lucas Halvarsson
Lucas Halvarsson 12, KFUM Örebro
9.36
KFUM Örebro
9.36
PB
q
  
2Max Lönegård
9.56
IF Linnéa
9.56
SB
q
  
3Eskil Svenberg
Eskil Svenberg 12, KFUM Örebro
9.93
KFUM Örebro
9.93
PB
q
  
4William Ingenäs Allvin
10.11
KFUM Örebro
10.11
PB
  
5Isaac Wilhelmsson
10.27
KFUM Örebro
10.27
PB
  
6Marcus Sundelius
10.95
Upsala IF
10.95
PB
  
Heat 2
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
8.96
KFUM Örebro
8.96
SB
q
  
2Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
9.35
KFUM Örebro
9.35
PB
q
  
3Algot Sundström
Algot Sundström 12, KFUM Örebro
9.57
KFUM Örebro
9.57
PB
q
  
4Sixten Viking
Sixten Viking 12, KFUM Örebro
9.90
KFUM Örebro
9.90
PB
q
  
5Tim Andersson
10.00
Tranås AIF
10.00
PB
q
  
6Max Vinblad
Max Vinblad 12, KFUM Örebro
10.12
KFUM Örebro
10.12
PB
  
7Erik Bodelsson
Erik Bodelsson 12, Glanshammar
11.14
Glanshammars IF
11.14
PB
  
P12 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
31.81
KFUM Örebro
31.81
SB
  
2Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
33.96
KFUM Örebro
33.96
PB
  
3Sixten Viking
Sixten Viking 12, KFUM Örebro
35.52
KFUM Örebro
35.52
SB
  
Final B
1Algot Sundström
Algot Sundström 12, KFUM Örebro
33.29
KFUM Örebro
33.29
PB
  
2Max Vinblad
Max Vinblad 12, KFUM Örebro
35.23
KFUM Örebro
35.23
PB
  
3Marcus Sundelius
37.99
Upsala IF
37.99
PB
  
P12 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
1:57.68
KFUM Örebro
1:57.68
SB
  
2Eskil Svenberg
Eskil Svenberg 12, KFUM Örebro
1:58.86
KFUM Örebro
1:58.86
PB
  
3Lucas Halvarsson
Lucas Halvarsson 12, KFUM Örebro
2:00.87
KFUM Örebro
2:00.87
PB
  
P12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
1.42
KFUM Örebro
1.42
PB
  
2Max Lönegård
1.32
IF Linnéa
1.32
PB
  
3Tim Andersson
1.20
Tranås AIF
1.20
PB
  
4Eskil Svenberg
Eskil Svenberg 12, KFUM Örebro
1.15
KFUM Örebro
1.15
PB
  
5Isaac Wilhelmsson
1.10
KFUM Örebro
1.10
PB
  
1.00
1.36
1.05
1.39
1.10
1.42
1.15
1.45
1.20
1.24
1.28
1.32
Kvelland-
o
-
o
o
o
o
xxx
o
o
o
o
Lönegårdo
xxx
o
o
o
xo
o
o
xo
Anderssono
o
o
xxo
o
xxx


Svenbergxo
o
xo
o
xxx



Wilhelmsson-
xxo
o
xxx




P12 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
4.74
KFUM Örebro
4.74
PB
  
2Lucas Halvarsson
Lucas Halvarsson 12, KFUM Örebro
4.18
KFUM Örebro
4.18
PB
  
3Sixten Viking
Sixten Viking 12, KFUM Örebro
3.61
KFUM Örebro
3.61
PB
  
4Tim Andersson
3.59
Tranås AIF
3.59
SB
  
5Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
3.47
KFUM Örebro
3.47
SB
  
6Max Vinblad
Max Vinblad 12, KFUM Örebro
3.40
KFUM Örebro
3.40
PB
  
7Isaac Wilhelmsson
3.34
KFUM Örebro
3.34
PB
  
8Max Svernestam
Max Svernestam 12, Nyköpings BIS
3.23
Nyköpings BIS
3.23
PB
  
9Marcus Sundelius
2.48
Upsala IF
2.48
PB
  
10Erik Bodelsson
Erik Bodelsson 12, Glanshammar
2.36
Glanshammars IF
2.36
PB
  
Kvelland4.254.514.60x4.474.74
Halvarsson4.184.094.153.894.084.13
Viking3.503.553.313.533.313.61
Andersson3.543.253.523.593.303.38
Harling3.473.063.133.433.343.27
Vinblad3.05xx3.403.382.74
Wilhelmsson3.203.34x3.063.323.14
Svernestam3.13x3.233.073.193.10
Sundelius2.332.482.44
Bodelsson2.302.36x
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Isaac Wilhelmsson
6.45
KFUM Örebro
6.45
PB
  
2Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
6.08
KFUM Örebro
6.08
SB
  
3Tim Andersson
5.76
Tranås AIF
5.76
PB
  
4Max Vinblad
Max Vinblad 12, KFUM Örebro
5.68
KFUM Örebro
5.68
PB
  
5Max Svernestam
Max Svernestam 12, Nyköpings BIS
5.27
Nyköpings BIS
5.27
PB
  
6Marcus Sundelius
5.06
Upsala IF
5.06
PB
  
7Sixten Viking
Sixten Viking 12, KFUM Örebro
5.00
KFUM Örebro
5.00
PB
  
8Erik Bodelsson
Erik Bodelsson 12, Glanshammar
4.08
Glanshammars IF
4.08
PB
  
Axel Östh
NM
Åsbro GoIF
NM
  
Florian LindbergTurebergs FK
NM
  
Wilhelmsson5.446.45x5.656.136.20
Harling5.775.925.826.085.725.91
Andersson5.344.695.27x4.545.76
Vinblad5.685.205.155.355.435.34
Svernestamx4.724.724.574.355.27
Sundelius4.654.614.465.064.484.81
Viking4.484.284.715.004.614.75
Bodelsson3.252.964.083.883.703.96
Östhxxxxxx
Lindbergxxxxxx
M60 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bengt Petersson
15.59
Spårvägens FK
15.59
PB NR60
  
Peterssonx15.2015.59x14.66x
Kvinnor
F17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
8.32
Stocksäters IF
8.32
PB
  
2Jostin King
8.33
KFUM Arvika
8.33
PB
  
3Maja Andersson
8.59
IF Hagen
8.59
PB
  
4Siri Fellbrant
8.78
IF Hagen
8.78
SB
  
5Nellie Nordh-PorathSäffle FIK
8.89
PB
  
F17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
27.63
Stocksäters IF
27.63
PB
  
2Jostin King
28.40
KFUM Arvika
28.40
SB
  
3Maja Andersson
28.63
IF Hagen
28.63
PB
  
Final B
1Alice Lundström
29.12
Stocksäters IF
29.12
PB
  
2Siri Fellbrant
30.02
IF Hagen
30.02
SB
  
3Kim Semstrand
32.12
IF Start
32.12
SB
  
F17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
1.69
KFUM Örebro
1.69
PB
  
2Elsa Sjögren
1.44
Säffle FIK
1.44
SB
  
3Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
1.40
Katrineholms SK
1.40
SB
  
1.35
1.69
1.40
1.72
1.44
1.48
1.52
1.60
1.63
1.66
Victorén-
xo
-
xx
-
-
o
o
o
xo
Sjögreno
o
xxo
xxx




Sevelin-
o
xxx





F17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie Nordh-PorathSäffle FIK
4.53
PB
  
2Maja Andersson
4.30
IF Hagen
4.30
PB
  
3Siri Fellbrant
4.19
IF Hagen
4.19
PB
  
4Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
4.06
Katrineholms SK
4.06
SB
  
Nordh-Porath4.04x4.53xx4.39
Anderssonx4.203.794.204.254.30
Fellbrant4.164.124.194.153.933.93
Sevelin4.06xxxx3.98
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Karlsson
Julia Karlsson 07, KFUM Örebro
12.30
KFUM Örebro
12.30
PB
  
2Jostin King
10.37
KFUM Arvika
10.37
SB
  
3Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
10.28
Eksjö Södra IK
10.28
SB
  
4Elsa Sjögren
8.31
Säffle FIK
8.31
SB
  
5Nellie Nordh-PorathSäffle FIK
7.54
PB
  
6Signe SpännarIFK Nora
7.04
SB
  
7Maja Andersson
6.99
IF Hagen
6.99
SB
  
8Elvira SpalinIFK Nora
6.74
SB
  
Karlsson11.6411.5012.2611.45x12.30
King10.37xx8.36x
Thorell9.399.589.869.9610.2810.23
Sjögren7.847.857.788.317.72x
Nordh-Porath7.327.547.357.18x6.76
Spännarx7.04xxxx
Andersson6.496.99x6.556.45
Spalin6.576.606.646.646.326.74
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ema Avramova
8.20
Turebergs FK
8.20
PB
  
2Nellie Garmland
8.25
Katrineholms SK
8.25
SB
  
3Elisa Östin
8.28
Karlskoga FIF
8.28
PB
  
4Maria Russetti
8.33
IF Hagen
8.33
  
5Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
8.69
KFUM Örebro
8.69
  
6Ebba Forslund Ekberg
8.76
KFUM Örebro
8.76
  
7Agnes SchröderKFUM Arvika
8.80
  
8Klara Johansson
8.84
Stocksäters IF
8.84
  
Heat 1
1Ema Avramova
8.23
Turebergs FK
8.23
PB
q
  
2Agnes SchröderKFUM Arvika
8.59
PB
q
  
3Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
8.64
KFUM Örebro
8.64
PB
q
  
4Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
9.34
Stocksäters IF
9.34
PB
  
5Nemi Flobrink-Wiik
9.34
IK Westmannia
9.34
SB
  
6Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
9.36
PB
  
7Cecilia Sundberg
10.63
Ludvika FFI
10.63
SB
  
Heat 2
1Elisa Östin
8.33
Karlskoga FIF
8.33
PB
q
  
2Ebba Forslund Ekberg
8.57
KFUM Örebro
8.57
PB
q
  
3Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
8.92
KFUM Örebro
8.92
PB
  
4Clara GruvfältIF Linnéa
9.37
PB
  
5Alba Tell
9.40
IF Linnéa
9.40
SB
  
5Greta Roording
9.40
Danderyds SK
9.40
PB
  
7Emma Cewe FranzenIF Linnéa
9.64
PB
  
8Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
9.64
Glanshammars IF
9.64
SB
  
Heat 3
1Nellie Garmland
8.30
Katrineholms SK
8.30
SB
q
  
2Klara Johansson
8.72
Stocksäters IF
8.72
SB
q
  
3Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
8.77
KFUM Örebro
8.77
PB
  
4Tuva LjunggrenKFUM Arvika
9.15
PB
  
5Julia Karlsson
9.20
Säffle FIK
9.20
PB
  
6Hanna Gren
Hanna Gren 09, Glanshammar
9.91
Glanshammars IF
9.91
PB
  
7Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Råby-Rekarne
10.14
Råby-Rekarne FIF
10.14
SB
  
Heat 4
1Maria Russetti
8.32
IF Hagen
8.32
PB
q
  
2Siri BogehällÅsbro GoIF
8.81
SB
  
3Elin Abelin
8.84
Säffle FIK
8.84
PB
  
4Cornelia Staf
8.91
Motala AIF
8.91
PB
  
5Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
8.95
KFUM Örebro
8.95
SB
  
6Ester DanielssonIF Linnéa
9.15
PB
  
7Saga Widholm
Saga Widholm 10, KFUM Örebro
9.20
KFUM Örebro
9.20
PB
  
8Bianca Borgman
9.61
IF Linnéa
9.61
SB
  
F15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie Garmland
27.14
Katrineholms SK
27.14
SB
  
2Ema Avramova
27.62
Turebergs FK
27.62
PB
  
3Elisa Östin
27.86
Karlskoga FIF
27.86
PB
  
4Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
29.31
KFUM Örebro
29.31
SB
  
Final B
1Moa Kjöraas
28.59
F Bålsta IK
28.59
PB
  
2Klara Johansson
29.17
Stocksäters IF
29.17
SB
  
3Tyra Lagerquist
29.59
Katrineholms SK
29.59
PB
  
4Siri Bogehäll
30.97
Åsbro GoIF
30.97
SB
  
Final C
1Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
29.23
KFUM Örebro
29.23
PB
  
2Agnes SchröderKFUM Arvika
29.86
PB
  
3Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
30.91
Katrineholms SK
30.91
PB
  
Final D
1Alba Tell
31.98
IF Linnéa
31.98
SB
  
2Clara Gruvfält
32.17
IF Linnéa
32.17
SB
  
3Nemi Flobrink-Wiik
33.07
IK Westmannia
33.07
SB
  
4Cecilia Sundberg
37.33
Ludvika FFI
37.33
SB
  
Final E
1Maria Russetti
27.31
IF Hagen
27.31
PB
  
2Ester Danielsson
30.32
IF Linnéa
30.32
PB
  
3Tuva Ljunggren
30.86
KFUM Arvika
30.86
PB
  
F15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maria Russetti
2:24.86
IF Hagen
2:24.86
PB
  
2Moa Kjöraas
2:25.72
F Bålsta IK
2:25.72
PB
  
3Tyra Lagerquist
2:48.76
Katrineholms SK
2:48.76
SB
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Edla Danielsson
1.62
IK Westmannia
1.62
PB
  
2Agnes SchröderKFUM Arvika
1.52
PB
  
3Julia Karlsson
1.52
Säffle FIK
1.52
PB
  
4Ema Avramova
1.52
Turebergs FK
1.52
PB
  
5Ebba Forslund Ekberg
1.44
KFUM Örebro
1.44
PB
  
6Elin Abelin
1.44
Säffle FIK
1.44
SB
  
7Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
1.44
Katrineholms SK
1.44
=PB
  
8Lovisa Sannö
Lovisa Sannö 10, KFUM Örebro
1.40
KFUM Örebro
1.40
PB
  
9Tyra Lagerquist
1.40
Katrineholms SK
1.40
PB
  
10Leia Gimlander
Leia Gimlander 10, Nyköpings BIS
1.35
Nyköpings BIS
1.35
SB
  
10Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
1.35
Glanshammars IF
1.35
SB
  
12Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
1.25
Stocksäters IF
1.25
SB
  
1.20
1.56
1.25
1.60
1.30
1.62
1.35
1.64
1.40
1.44
1.48
1.52
Danielsson-
o
-
o
-
xxo
-
xxx
o
-
o
o
Schröder-
xxx
o
o
o
o
o
o
xo
Karlsson-
xxx
-
-
o
o
o
o
xxo
Avramova-
x
-
o
o
o
xo
o
xxo
Forslund Ekberg-
-
o
o
o
xo
xxx

Abelin-
-
-
o
xxo
xo
xxx

Sevelin-
-
o
o
xo
xxo
xx

Sannöo
o
o
xo
xo
xxx


Lagerquist-
o
o
o
xxo
xxx


Gimlander-
-
o
o
xxx



Svensson-
o
o
o
xxx



Peterssono
o






F15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elisa Östin
4.98
Karlskoga FIF
4.98
PB
  
2Ema Avramova
4.93
Turebergs FK
4.93
PB
  
3Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
4.85
KFUM Örebro
4.85
PB
  
4Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
4.64
KFUM Örebro
4.64
SB
  
5Nellie Garmland
4.62
Katrineholms SK
4.62
SB
  
6Moa Kjöraas
4.52
F Bålsta IK
4.52
PB
  
7Siri BogehällÅsbro GoIF
4.43
PB
  
8Alba Tell
4.34
IF Linnéa
4.34
PB
  
9Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
4.26
KFUM Örebro
4.26
SB
  
10Elin Abelin
4.21
Säffle FIK
4.21
SB
  
11Julia Karlsson
4.16
Säffle FIK
4.16
PB
  
12Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
4.15
KFUM Örebro
4.15
SB
  
13Tyra Lagerquist
4.09
Katrineholms SK
4.09
PB
  
Östinx4.634.504.584.984.66
Avramova4.394.744.664.934.80
Strand4.604.694.724.664.85x
Rasmussen4.404.514.294.644.604.44
Garmlandx4.594.514.354.62
Kjöraas4.524.394.394.424.474.52
Bogehäll4.434.313.844.074.20x
Tell4.34xx
Kjellbom4.26xx
Abelin4.21
Karlsson4.16
Medbergxx4.15
Lagerquistx3.464.09
Final B
1Ebba Forslund Ekberg
4.65
KFUM Örebro
4.65
PB
  
2Saga Widholm
Saga Widholm 10, KFUM Örebro
4.18
KFUM Örebro
4.18
PB
  
3Cornelia Staf
4.14
Motala AIF
4.14
PB
  
4Ester DanielssonIF Linnéa
4.12
PB
  
5Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
4.05
Glanshammars IF
4.05
PB
  
6Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
4.02
Stocksäters IF
4.02
PB
  
7Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
4.01
Katrineholms SK
4.01
PB
  
8Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
3.99
PB
  
9Emma Cewe FranzenIF Linnéa
3.89
PB
  
10Hedvig Alexandersson
3.66
Glanshammars IF
3.66
PB
  
11Clara GruvfältIF Linnéa
3.57
PB
  
Forslund Ekberg4.544.634.653.464.633.88
Widholmxx4.18
Stafx3.954.14
Danielsson4.123.803.95
Käll4.054.013.95
Petersson4.023.903.86
Sevelin3.894.01x
Danielsson Wellsén3.903.983.99
Cewe Franzen3.853.893.71
Alexandersson3.353.663.49
Gruvfält3.573.573.51
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Råby-Rekarne
9.88
Råby-Rekarne FIF
9.88
SB
  
2Elisa Östin
9.42
Karlskoga FIF
9.42
PB
  
3Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
9.18
Stocksäters IF
9.18
PB
  
4Moa Ekblad Haarala
8.37
IK Westmannia
8.37
PB
  
5Tuva LjunggrenKFUM Arvika
8.15
PB
  
6Ebba Forslund Ekberg
7.88
KFUM Örebro
7.88
PB
  
7Tuva Wistrand
Tuva Wistrand 09, Glanshammar
7.85
Glanshammars IF
7.85
PB
  
8Märta Nystrand FockIF Linnéa
7.67
SB
  
9Cornelia Staf
7.19
Motala AIF
7.19
PB
  
10Jonna Berndt
Jonna Berndt 09, KFUM Örebro
7.14
KFUM Örebro
7.14
PB
  
11Clara GruvfältIF Linnéa
6.93
PB
  
12Greta Roording
6.52
Danderyds SK
6.52
PB
  
13Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
6.26
PB
  
14Bianca Borgman
5.72
IF Linnéa
5.72
PB
  
15Cecilia SundbergLudvika FFI
5.67
PB
  
Dekreon9.868.899.889.399.19x
Östin8.948.939.428.759.028.24
Petersson7.828.108.147.838.349.18
Ekblad Haarala8.377.65x7.91x7.99
Ljunggrenxx7.887.948.157.39
Forslund Ekberg7.287.397.397.717.88
Wistrand7.287.537.857.117.077.22
Nystrand Fock7.587.677.396.716.876.53
Staf6.707.167.19
Berndt5.497.147.14
Gruvfält6.936.435.74
Roording6.276.286.52
Danielsson Wellsén5.875.836.26
Borgman5.725.395.11
Sundberg5.445.675.29
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ingrid Jansson
8.67
Hässelby SK
8.67
  
2Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
8.77
  
3Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
8.80
  
4Ruth Thapper
Ruth Thapper 11, KFUM Örebro
8.92
KFUM Örebro
8.92
  
5Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
8.93
  
6Zara Branneby
9.03
Karlskoga FIF
9.03
PB
  
7Hilde Andersson
Hilde Andersson 11, Leksands FIK
9.27
Leksands FIK
9.27
  
8Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
9.33
Stocksäters IF
9.33
  
Heat 1
1Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
8.68
PB
q
  
2Hilde Andersson
Hilde Andersson 11, Leksands FIK
9.13
Leksands FIK
9.13
PB
q
  
3Lina Svenzen
Lina Svenzen 11, Linköpings GIF
9.28
Linköpings GIF
9.28
PB
  
4Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
9.33
Katrineholms SK
9.33
PB
  
5Klara Lövlin
9.50
Tranås AIF
9.50
PB
  
6Gabriella AnderssonTranås AIF
9.62
PB
  
7Idun Heidenreich HjärtsjöStocksäters IF
10.47
SB
  
Heat 2
1Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
8.76
PB
q
  
2Ruth Thapper
Ruth Thapper 11, KFUM Örebro
8.87
KFUM Örebro
8.87
PB
q
  
3Zara Branneby
9.07
Karlskoga FIF
9.07
PB
q
  
4Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
9.27
Stocksäters IF
9.27
PB
q
  
5Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
9.91
Stocksäters IF
9.91
PB
  
6Molly Gramsby
9.97
Motala AIF
9.97
PB
  
Heat 3
1Ingrid Jansson
8.66
Hässelby SK
8.66
PB
q
  
2Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
8.85
PB
q
  
3Ellen AdolfssonMotala AIF
9.60
SB
  
4Bodil EfraimssonMotala AIF
9.66
PB
  
5Sigrid LjungdahlTranås AIF
9.73
PB
  
6Tuva Flobrink-Wiik
10.04
IK Westmannia
10.04
SB
  
7Agnes Nord
Agnes Nord 11, KFUM Örebro
10.87
KFUM Örebro
10.87
PB
  
F13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
29.04
Katrineholms SK
29.04
PB
  
2Ingrid Jansson
29.52
Hässelby SK
29.52
PB
  
3Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
30.49
SB
  
4Freja Gustafsson
Freja Gustafsson 11, IKHP Huskvarna
30.58
IKHP Huskvarna
30.58
SB
  
Final B
1Ruth Thapper
Ruth Thapper 11, KFUM Örebro
30.13
KFUM Örebro
30.13
PB
  
2Zara Branneby
30.16
Karlskoga FIF
30.16
PB
  
3Emma MattiassonKils AIK
30.55
PB
  
4Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
32.13
Stocksäters IF
32.13
PB
  
Final C
1Astrid Tallsäter
31.00
IF Göta Karlstad
31.00
PB
  
2Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
32.24
Katrineholms SK
32.24
PB
  
3Idun Heidenreich HjärtsjöStocksäters IF
33.47
PB
  
Final D
1Emma Johansson
29.47
IF Göta Karlstad
29.47
PB
  
2Elsa Hjelm
Elsa Hjelm 11, Katrineholm
31.20
Katrineholms SK
31.20
PB
  
3Klara Lövlin
32.06
Tranås AIF
32.06
PB
  
F13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
1:51.74
Katrineholms SK
1:51.74
SB
  
2Hilde Andersson
Hilde Andersson 11, Leksands FIK
1:54.89
Leksands FIK
1:54.89
PB
  
3Emma Johansson
2:01.91
IF Göta Karlstad
2:01.91
PB
  
4Idun Heidenreich HjärtsjöStocksäters IF
2:06.31
PB
  
5Astrid Tallsäter
2:06.95
IF Göta Karlstad
2:06.95
PB
  
6Ingrid Jansson
2:10.00
Hässelby SK
2:10.00
  
7Lina Svenzen
Lina Svenzen 11, Linköpings GIF
2:11.61
Linköpings GIF
2:11.61
PB
  
8Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
2:14.04
Stocksäters IF
2:14.04
PB
  
9Sigrid Ljungdahl
2:26.50
Tranås AIF
2:26.50
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Zara Branneby
1.50
Karlskoga FIF
1.50
PB
  
2Emma Johansson
1.50
IF Göta Karlstad
1.50
PB
  
3Ella Wykman
1.47
Tranås AIF
1.47
PB
  
3Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
1.47
PB
  
5Klara Lövlin
1.39
Tranås AIF
1.39
PB
  
6Lina Svenzen
Lina Svenzen 11, Linköpings GIF
1.39
Linköpings GIF
1.39
PB
  
7Ellen AdolfssonMotala AIF
1.35
PB
  
8Alma Thörnholm
Alma Thörnholm 11, KFUM Örebro
1.35
KFUM Örebro
1.35
PB
  
9Bodil EfraimssonMotala AIF
1.31
PB
  
10Ingrid Jansson
1.31
Hässelby SK
1.31
PB
  
11Sigrid LjungdahlTranås AIF
1.26
PB
  
11Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
1.26
Stocksäters IF
1.26
PB
  
13Elsa Hjelm
Elsa Hjelm 11, Katrineholm
1.21
Katrineholms SK
1.21
PB
  
14Gabriella AnderssonTranås AIF
1.16
PB
  
15Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
1.16
Stocksäters IF
1.16
PB
  
16Tuva Flobrink-Wiik
1.16
IK Westmannia
1.16
PB
  
Thowa Dahl
Thowa Dahl 11, IF Hagen
NH
IF Hagen
NH
  
Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
NH
Katrineholms SK
NH
  
1.11
1.47
1.16
1.50
1.21
1.53
1.26
1.31
1.35
1.39
1.43
Branneby-
xo
-
xo
o
xxx
o
o
o
o
xo
Johansson-
xxo
-
xo
o
xxx
o
o
o
o
xo
Wykman-
o
-
xxx
o
o
o
o
o
o
Jonsson Sivén-
o
-
xxx
o
o
o
o
o
o
Lövlino
x
o
o
xo
o
xxo
o
xxx
Svenzen-
x
o
o
o
o
xxo
xo
xxx
Adolfssono
x
o
o
o
o
o
xxx
x
Thörnholmo
x
xo
o
o
xo
o
xxx
x
Efraimssono
x
o
o
o
xo
xxx
x
x
Janssono
x
o
o
o
xxo
xxx
x
x
Ljungdahlo
x
o
o
o
xxx
x
x
x
Luthmano
x
o
o
o
xxx
x
x
x
Hjelmo
r
o
o
xr
r
r
r
r
Anderssono
x
o
xxx
x
x
x
x
x
Svahno
x
xo
xxx
x
x
x
x
x
Flobrink-Wiiko
x
xxo
xxx
x
x
x
x
x
Dahlxxx
x
x
x
x
x
x
x
x
Arvidssonxxx
x
x
x
x
x
x
x
x
F13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ingrid Jansson
4.65
Hässelby SK
4.65
PB
  
2Freja Gustafsson
Freja Gustafsson 11, IKHP Huskvarna
4.58
IKHP Huskvarna
4.58
SB
  
3Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
4.58
Katrineholms SK
4.58
SB
  
4Zara Branneby
4.52
Karlskoga FIF
4.52
PB
  
5Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
4.49
Katrineholms SK
4.49
PB
  
6Lina Svenzen
Lina Svenzen 11, Linköpings GIF
4.37
Linköpings GIF
4.37
PB
  
7Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
4.32
PB
  
8Hilde Andersson
Hilde Andersson 11, Leksands FIK
4.15
Leksands FIK
4.15
PB
  
9Bodil EfraimssonMotala AIF
4.10
PB
  
10Emma MattiassonKils AIK
4.09
SB
  
11Elsa Hjelm
Elsa Hjelm 11, Katrineholm
4.07
Katrineholms SK
4.07
PB
  
12Ellen AdolfssonMotala AIF
4.04
SB
  
13Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
4.02
SB
  
14Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
4.02
PB
  
15Sandelia Tränk
Sandelia Tränk 11, KFUM Örebro
3.99
KFUM Örebro
3.99
PB
  
16Alma Thörnholm
Alma Thörnholm 11, KFUM Örebro
3.94
KFUM Örebro
3.94
PB
  
17Ella Wykman
3.85
Tranås AIF
3.85
PB
  
18Molly Gramsby
3.81
Motala AIF
3.81
PB
  
19Klara Lövlin
3.60
Tranås AIF
3.60
PB
  
20Gabriella AnderssonTranås AIF
3.59
PB
  
21Tuva Flobrink-Wiik
3.41
IK Westmannia
3.41
PB
  
22Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
3.16
Stocksäters IF
3.16
SB
  
23Sigrid LjungdahlTranås AIF
3.13
SB
  
Jansson4.654.354.444.214.294.44
Gustafsson4.514.504.554.524.524.58
Daun4.504.534.544.494.534.58
Branneby4.274.523.874.284.314.35
Arvidsson4.264.484.324.484.464.49
Svenzen4.234.23xx4.204.37
Tallsäter4.324.214.234.134.184.17
Andersson4.094.044.15x4.13x
Efraimsson4.104.053.99
Mattiassonx4.094.03
Hjelm3.984.034.07
Adolfsson4.04x2.19
Jonsson Sivén3.974.023.87
Hansson3.911.794.02
Tränk3.993.683.75
Thörnholm3.85x3.94
Wykman3.853.813.85
Gramsby3.813.803.65
Lövlin3.603.433.47
Andersson3.593.473.47
Flobrink-Wiik3.413.323.00
Svahnx3.16x
Ljungdahl3.13x3.06
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Freja Gustafsson
Freja Gustafsson 11, IKHP Huskvarna
11.06
IKHP Huskvarna
11.06
PB
  
2Zara Branneby
9.61
Karlskoga FIF
9.61
PB
  
3Emma MattiassonKils AIK
9.37
PB
  
4Ellen AdolfssonMotala AIF
8.47
PB
  
5Gabriella AnderssonTranås AIF
8.35
PB
  
6Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
8.22
PB
  
7Ella Wykman
8.16
Tranås AIF
8.16
PB
  
8Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
8.16
PB
  
9Emma Sund Rodriguez
6.92
KFUM Örebro
6.92
PB
  
10Sandelia Tränk
Sandelia Tränk 11, KFUM Örebro
6.74
KFUM Örebro
6.74
PB
  
11Lina Svenzen
Lina Svenzen 11, Linköpings GIF
6.46
Linköpings GIF
6.46
PB
  
Gustafsson11.069.6610.839.9710.70
Branneby9.409.168.468.749.459.61
Mattiasson8.269.128.448.618.489.37
Adolfsson8.478.288.468.39
Andersson7.847.107.367.177.908.35
Jonsson Sivén6.977.677.867.608.22
Wykman7.977.248.167.696.838.04
Hansson6.887.037.948.018.167.82
Sund Rodriguez6.836.306.92
Tränk6.506.746.33
Svenzen5.026.466.44
F12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Isadora StavmarkIFK Tumba
9.17
PB
  
2Matilda SjöbergÅsbro GoIF
9.20
PB
  
3Maja Östberg
9.29
Finspångs AIK
9.29
  
4Elsa Löfberg
Elsa Löfberg 12, KFUM Örebro
9.33
KFUM Örebro
9.33
PB
  
5Stina Anfält
Stina Anfält 12, KFUM Örebro
9.42
KFUM Örebro
9.42
  
6Elvira Rasmussen
Elvira Rasmussen 12, KFUM Örebro
9.46
KFUM Örebro
9.46
  
7Stella Holmqvist
Stella Holmqvist 12, KFUM Örebro
9.50
KFUM Örebro
9.50
  
8Elina Wester
9.89
Åsbro GoIF
9.89
  
Heat 1
1Elvira Rasmussen
Elvira Rasmussen 12, KFUM Örebro
9.27
KFUM Örebro
9.27
PB
q
  
2Stella Holmqvist
Stella Holmqvist 12, KFUM Örebro
9.29
KFUM Örebro
9.29
PB
q
  
3Elina Wester
9.41
Åsbro GoIF
9.41
SB
q
  
4Wilma Åsberg
Wilma Åsberg 12, Glanshammar
9.64
Glanshammars IF
9.64
PB
  
5Moa Lindvall LokanderFinspångs AIK
9.73
PB
  
6Ellinore SundbergLudvika FFI
9.86
PB
  
7Rut Lindqvist
Rut Lindqvist 12, KFUM Örebro
10.48
KFUM Örebro
10.48
PB
  
Heat 2
1Stina Anfält
Stina Anfält 12, KFUM Örebro
9.33
KFUM Örebro
9.33
PB
q
  
2Hanna Gruber
9.72
Turebergs FK
9.72
SB
  
3Isabelle Rex
9.79
Turebergs FK
9.79
PB
  
4Elsa Leijon
Elsa Leijon 12, Finspång
10.53
Finspångs AIK
10.53
SB
  
5Li Lennartsson
10.71
Finspångs AIK
10.71
PB
  
6Hanna Werke
Hanna Werke 12, KFUM Örebro
11.15
KFUM Örebro
11.15
SB
  
Heat 3
1Maja Östberg
9.15
Finspångs AIK
9.15
PB
q
  
2Isadora StavmarkIFK Tumba
9.21
PB
q
  
3Molly Lauritsen
Molly Lauritsen 12, Linköpings GIF
9.68
Linköpings GIF
9.68
PB
  
4Lova Tang Kempe
Lova Tang Kempe 12, KFUM Örebro
9.82
KFUM Örebro
9.82
PB
  
5Klara Jones
Klara Jones 12, Nyköpings BIS
9.89
Nyköpings BIS
9.89
PB
  
6Alma Severinsson
9.90
Glanshammars IF
9.90
PB
  
7Matilda Wester
10.56
Åsbro GoIF
10.56
PB
  
8Rasha Boshnak
10.58
Finspångs AIK
10.58
PB
  
Heat 4
1Matilda SjöbergÅsbro GoIF
9.21
PB
q
  
2Elsa Löfberg
Elsa Löfberg 12, KFUM Örebro
9.41
KFUM Örebro
9.41
PB
q
  
3Alma Stierna
Alma Stierna 12, Nyköpings BIS
9.47
Nyköpings BIS
9.47
PB
  
4Vera Hillerström
9.48
KFUM Örebro
9.48
PB
  
5Sigrid Ericson
Sigrid Ericson 12, Glanshammar
9.96
Glanshammars IF
9.96
PB
  
6Nike Svensson
Nike Svensson 12, Glanshammar
10.23
Glanshammars IF
10.23
PB
  
7Penny Kalin
Penny Kalin 12, Finspång
11.01
Finspångs AIK
11.01
PB
  
F12 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Matilda SjöbergÅsbro GoIF
30.82
PB
  
2Isadora StavmarkIFK Tumba
32.36
PB
  
3Maja Östberg
33.05
Finspångs AIK
33.05
SB
  
4Hanna Gruber
35.67
Turebergs FK
35.67
SB
  
Final B
1Isabelle Rex
32.84
Turebergs FK
32.84
PB
  
2Ellinore SundbergLudvika FFI
33.09
PB
  
3Molly Lauritsen
Molly Lauritsen 12, Linköpings GIF
34.15
Linköpings GIF
34.15
PB
  
4Li Lennartsson
40.98
Finspångs AIK
40.98
PB
  
Final C
1Alma Severinsson
33.57
Glanshammars IF
33.57
PB
  
2Vera Hillerström
33.77
KFUM Örebro
33.77
PB
  
3Moa Lindvall LokanderFinspångs AIK
34.10
PB
  
4Penny Kalin
Penny Kalin 12, Finspång
37.37
Finspångs AIK
37.37
PB
  
Final D
1Elsa Löfberg
Elsa Löfberg 12, KFUM Örebro
33.58
KFUM Örebro
33.58
PB
  
2Klara Jones
Klara Jones 12, Nyköpings BIS
33.91
Nyköpings BIS
33.91
PB
  
3Sessan Lunde
Sessan Lunde 12, KFUM Örebro
35.15
KFUM Örebro
35.15
PB
  
4Rasha Boshnak
38.33
Finspångs AIK
38.33
PB
  
F12 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Isadora Stavmark
2:07.62
IFK Tumba
2:07.62
PB
  
2Elvira Rasmussen
Elvira Rasmussen 12, KFUM Örebro
2:07.72
KFUM Örebro
2:07.72
PB
  
3Maja Östberg
2:13.64
Finspångs AIK
2:13.64
PB
  
4Isabelle Rex
2:15.32
Turebergs FK
2:15.32
PB
  
5Moa Lindvall Lokander
2:17.45
Finspångs AIK
2:17.45
PB
  
6Elsa Pettersson
2:18.94
Glanshammars IF
2:18.94
PB
  
7Elsa Löfberg
Elsa Löfberg 12, KFUM Örebro
2:20.98
KFUM Örebro
2:20.98
PB
  
8Ellinore Sundberg
2:21.81
Ludvika FFI
2:21.81
PB
  
9Hanna Gruber
2:30.61
Turebergs FK
2:30.61
SB
  
10Rasha Boshnak
2:35.63
Finspångs AIK
2:35.63
PB
  
F12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Stina Anfält
Stina Anfält 12, KFUM Örebro
1.38
KFUM Örebro
1.38
=PB
  
2Alma Stierna
Alma Stierna 12, Nyköpings BIS
1.38
Nyköpings BIS
1.38
PB
  
3Elina Wester
1.28
Åsbro GoIF
1.28
SB
  
4Maja Östberg
1.28
Finspångs AIK
1.28
SB
  
5Lova Tang Kempe
Lova Tang Kempe 12, KFUM Örebro
1.24
KFUM Örebro
1.24
PB
  
6Moa Lindvall LokanderFinspångs AIK
1.24
PB
  
7Isadora StavmarkIFK Tumba
1.20
PB
  
8Alma Severinsson
1.20
Glanshammars IF
1.20
PB
  
9Molly Lauritsen
Molly Lauritsen 12, Linköpings GIF
1.10
Linköpings GIF
1.10
PB
  
10Penny Kalin
Penny Kalin 12, Finspång
1.10
Finspångs AIK
1.10
PB
  
11Elsa Leijon
Elsa Leijon 12, Finspång
1.10
Finspångs AIK
1.10
SB
  
12Li Lennartsson
1.10
Finspångs AIK
1.10
PB
  
13Sessan Lunde
Sessan Lunde 12, KFUM Örebro
1.05
KFUM Örebro
1.05
PB
  
14Rasha Boshnak
1.00
Finspångs AIK
1.00
PB
  
0.95
1.32
1.00
1.35
1.05
1.38
1.10
1.41
1.15
1.20
1.24
1.28
Anfält-
xo
-
o
-
xo
-
xxx
o
o
o
o
Stierna-
o
-
xo
o
xxo
-
xxx
xo
o
o
xo
Wester-
xxx
-
o
-
o
o
o
o
Östberg-
xxx
o
o
o
o
o
xo
o
Tang Kempeo
o
xo
o
o
o
o
xxx
Lindvall Lokander-
o
o
xo
o
xo
o
xxx
Stavmark-
o
o
o
o
o
xxx

Severinsson-
o
o
xo
xxo
xxo
xxx

Lauritsen-
xo
o
o
xxx



Kalino
o
o
xxo
xxx



Leijon-
o
xo
xxo
xxx



Lennartssonxo
xo
xo
xxo
xxx



Lundeo
o
xxo
xxx




Boshnako
o
xxx





F12 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Matilda SjöbergÅsbro GoIF
4.41
PB
  
2Isadora StavmarkIFK Tumba
4.11
PB
  
3Maja Östberg
4.06
Finspångs AIK
4.06
PB
  
4Elina Wester
3.98
Åsbro GoIF
3.98
PB
  
5Stella Holmqvist
Stella Holmqvist 12, KFUM Örebro
3.88
KFUM Örebro
3.88
PB
  
6Elsa Pettersson
3.82
Glanshammars IF
3.82
PB
  
7Vera Hillerström
3.82
KFUM Örebro
3.82
PB
  
8Elvira Rasmussen
Elvira Rasmussen 12, KFUM Örebro
3.72
KFUM Örebro
3.72
PB
  
9Alma Stierna
Alma Stierna 12, Nyköpings BIS
3.70
Nyköpings BIS
3.70
PB
  
10Isabelle Rex
3.70
Turebergs FK
3.70
PB
  
11Elsa Löfberg
Elsa Löfberg 12, KFUM Örebro
3.60
KFUM Örebro
3.60
PB
  
12Wilma Åsberg
Wilma Åsberg 12, Glanshammar
3.59
Glanshammars IF
3.59
PB
  
13Sigrid Ericson
Sigrid Ericson 12, Glanshammar
3.57
Glanshammars IF
3.57
PB
  
14Alma Aremyr
Alma Aremyr 12, KFUM Örebro
3.35
KFUM Örebro
3.35
PB
  
15Molly Lauritsen
Molly Lauritsen 12, Linköpings GIF
3.34
Linköpings GIF
3.34
SB
  
16Alma Severinsson
3.32
Glanshammars IF
3.32
SB
  
17Matilda WesterÅsbro GoIF
3.32
PB
  
18Lisa Vendelsten
Lisa Vendelsten 12, Nyköpings BIS
3.22
Nyköpings BIS
3.22
PB
  
19Sessan Lunde
Sessan Lunde 12, KFUM Örebro
3.20
KFUM Örebro
3.20
PB
  
20Lova Tang Kempe
Lova Tang Kempe 12, KFUM Örebro
3.19
KFUM Örebro
3.19
SB
  
21Hanna Gruber
3.19
Turebergs FK
3.19
PB
  
22Moa Lindvall LokanderFinspångs AIK
3.15
SB
  
23Heidi Magnusson
3.11
Fjugesta IF
3.11
PB
  
24Emelina Strålman
3.07
Glanshammars IF
3.07
PB
  
25Rut Lindqvist
Rut Lindqvist 12, KFUM Örebro
3.06
KFUM Örebro
3.06
PB
  
26Penny Kalin
Penny Kalin 12, Finspång
3.04
Finspångs AIK
3.04
SB
  
27Elsa Leijon
Elsa Leijon 12, Finspång
3.03
Finspångs AIK
3.03
SB
  
28Ellinore SundbergLudvika FFI
3.02
PB
  
29Li Lennartsson
3.00
Finspångs AIK
3.00
PB
  
30Hanna Werke
Hanna Werke 12, KFUM Örebro
2.88
KFUM Örebro
2.88
=PB
  
31Rasha Boshnak
2.47
Finspångs AIK
2.47
PB
  
Sjöberg3.843.924.293.994.064.41
Stavmark3.743.823.833.614.024.11
Östberg3.713.593.623.994.06x
Wester3.823.853.913.963.883.98
Holmqvist3.703.763.743.763.883.74
Pettersson3.183.193.823.803.653.68
Hillerström3.723.653.823.793.513.57
Rasmussen3.723.603.713.423.673.59
Stierna3.663.613.70
Rex3.62x3.70
Löfberg3.423.533.60
Åsberg3.563.573.59
Ericson3.573.523.49
Aremyr3.303.353.03
Lauritsen3.213.343.17
Severinsson3.323.32x
Wester3.323.263.24
Vendelsten3.173.223.12
Lunde3.133.202.95
Tang Kempe3.093.19x
Gruber3.002.973.19
Lindvall Lokander3.013.043.15
Magnusson2.843.053.11
Strålman2.592.883.07
Lindqvist2.883.062.99
Kalin2.773.042.55
Leijon2.912.903.03
Sundberg3.022.962.96
Lennartsson2.943.002.99
Werke2.882.812.81
Boshnak2.372.322.47
F12 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Matilda SjöbergÅsbro GoIF
8.81
PB
  
2Hilma Kabo
Hilma Kabo 12, IFK Mora FIK
8.52
IFK Mora FIK
8.52
PB
  
3Olivia Staf
7.72
Motala AIF
7.72
PB
  
4Maja Östberg
7.68
Finspångs AIK
7.68
PB
  
5Elsa Leijon
Elsa Leijon 12, Finspång
7.46
Finspångs AIK
7.46
PB
  
6Penny Kalin
Penny Kalin 12, Finspång
6.95
Finspångs AIK
6.95
PB
  
7Matilda WesterÅsbro GoIF
6.94
PB
  
8Molly Lauritsen
Molly Lauritsen 12, Linköpings GIF
6.67
Linköpings GIF
6.67
PB
  
9Heidi Magnusson
6.08
Fjugesta IF
6.08
PB
  
10Sigrid Ericson
Sigrid Ericson 12, Glanshammar
6.04
Glanshammars IF
6.04
PB
  
11Isabelle Rex
5.93
Turebergs FK
5.93
PB
  
12Li Lennartsson
5.84
Finspångs AIK
5.84
SB
  
13Elsa Pettersson
5.68
Glanshammars IF
5.68
PB
  
14Lova Tang Kempe
Lova Tang Kempe 12, KFUM Örebro
5.50
KFUM Örebro
5.50
PB
  
15Alma Severinsson
5.49
Glanshammars IF
5.49
PB
  
16Klara Jones
Klara Jones 12, Nyköpings BIS
4.73
Nyköpings BIS
4.73
PB
  
17Lisa Vendelsten
Lisa Vendelsten 12, Nyköpings BIS
4.29
Nyköpings BIS
4.29
SB
  
Sjöberg8.178.468.398.708.818.44
Kabo8.018.278.526.877.38
Staf7.257.347.577.727.467.23
Östberg7.187.147.617.347.337.68
Leijon6.826.697.467.226.187.37
Kalin6.746.956.376.446.626.55
Wester6.546.035.826.456.576.94
Lauritsen6.676.396.395.816.596.28
Magnusson5.756.085.77
Ericson5.656.045.78
Rex5.935.305.21
Lennartsson5.845.785.78
Pettersson4.875.665.68
Tang Kempe5.505.335.24
Severinssonx4.225.49
Jonesx4.544.73
Vendelstenx4.29x