0

6.12
6.12
11.11
12.11
2‐3.12
11.11
2‐3.12
2.12
2.12
2.12
2.12
16.11
30.9
28.11
25.11
4.11
15.10
25.11
25.11
25.11
22.11
18.11
18.11
9.9
18.11
4.11
22.10
29.10
11.11
19.11
18‐19.11
19.11
19.11
18.11
18‐19.11
18.11
17.11
15.10
12.11
9.11
30.8
4.11
10‐12.11
29.10
7.10
22‐24.9
24.9
4.11
7.10
29.10
22.10
7.10
28.10
28.10
28.10
21.10
4.11
4.11
14.10
21.10
22.10
15.10
8.10
23.10
7.10
14.10
15.10
16.9
29.9
30.9
30.9
16.9
22.10
21.10
8.10
23.9
21‐22.10
7.10
7.10
22.10
22.10
15.10
7.10
15.10
22.10
22.10
22.10
22.10
21.10
28.8
28.9
28.8
14.10
7.10
14.10
20.8
14.10
14.10
26.8
15.10
Arrangör: Turebergs FK, Spårvägens FK och Löparnas vänner IF

Män
M 4 km terräng     


Final A

Final

1Yohannes Kiflay
13:01
Hässelby SK
13:01
  
2Johan Fagerberg
13:08
Spårvägens FK
13:08
  
3Ruslan Glebov
13:15
OK Ravinen
13:15
  
4Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
13:40
Spårvägens FK
13:40
  
5Jamie Wise
Jamie Wise 95, Spårvägen
13:43
Spårvägens FK
13:43
  
6Erik NederheimTäby IS
13:47
  
7Fredrik Billström
13:52
FK Studenterna
13:52
  
8Elmar Engholm
13:59
Hässelby SK
13:59
  
9Tobias Eknor
Tobias Eknor 00, Spårvägen
14:02
Spårvägens FK
14:02
  
10Stefan Ritte
14:03
IFK Tumba
14:03
  
11Simon Milcent
Simon Milcent 00, Studenterna
14:10
FK Studenterna
14:10
  
12Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
14:22
Spårvägens FK
14:22
  
13Christian Smedberg
14:29
FK Studenterna
14:29
  
14Walid Oussalah
Walid Oussalah 95, Spårvägen
14:33
Spårvägens FK
14:33
  
15Edvin KarlströmRehns BK
14:33
  Ej DM
16Getacher Tedla
Getacher Tedla 92, Löparnas vänner
14:39
Löparnas vänner IF
14:39
  
17Simon Sandkvist
14:55
Spårvägens FK
14:55
  
18Maximilian Lohm Isberg
15:06
FK Studenterna
15:06
  
19Rickard Pell
15:10
Hässelby SK
15:10
  
20Gustav Bodin
15:13
Hässelby SK
15:13
  
21Axel Hagerud
15:14
Bromma IF
15:14
  
22Arnau Requena
Arnau Requena 97, ESP
15:18
97ESP
15:18
  
23Theodor Broms
Theodor Broms 02, Tullinge FI
15:20
Tullinge FI
15:20
  
24Timmy Karlsson
Timmy Karlsson 86, Studenterna
15:28
FK Studenterna
15:28
  
25Alexander BjörklundHässelby SK
15:32
  
26Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
15:36
  
27Anton Karlsson
Anton Karlsson 90, Studenterna
16:16
FK Studenterna
16:16
  
28Mikael Alm
16:21
IFK Tumba
16:21
  
29Martin Wahlström
16:46
FK Studenterna
16:46
  
30Alexander AnderssonHammarby IF
17:04
  
31Muhammad Naeem
21:06
Turebergs FK
21:06
  
P19 4 km terräng     


Final A

Final

1Samuel Berhane
13:55
Hässelby SK
13:55
  
2Leonardo Garavini
14:10
IFK Lidingö
14:10
  
3Felix Persson
Felix Persson 05, Västerås FK
14:23
Västerås FK
14:23
  Ej DM
4Albert Söderqvist
14:41
Tullinge FI
14:41
  
5Axel Strinning
15:07
Bromma IF
15:07
  
6Rasmus LundströmVäsby IK
15:07
  
7Milton Khodr
Milton Khodr 04, Spårvägen
15:40
Spårvägens FK
15:40
  
8Axel Månsson
15:52
Hanvikens SK
15:52
  
9Simon Asplund
Simon Asplund 05, Löparnas vänner
15:55
Löparnas vänner IF
15:55
  
P17 4 km terräng     


Final A

Final

1Max Österberg
13:36
Värmdö IF
13:36
  
2Lowe Fuxe BarkvallTurebergs FK
14:21
  
3Albert Ziegler
14:27
Turebergs FK
14:27
  
4Malte Lessing
14:41
Täby IS
14:41
  
5Alexander Hägg
14:55
Hässelby SK
14:55
  
6Vilhelm Lood FalgénTurebergs FK
14:56
  
7Michael Negasi
15:32
Turebergs FK
15:32
  
8Einar Janhunen Arnemar
15:44
Spårvägens FK
15:44
  
9Anton Petersson
16:12
Hässelby SK
16:12
  
10Sandro Pruth
Sandro Pruth 06, Löparnas vänner
16:29
Löparnas vänner IF
16:29
  
11Otto Wendle Lindestam
16:33
Spårvägens FK
16:33
  
12Arvid AhlstrandBoo IF
16:44
  
13Sebastian Salgado BengtssonSpårvägens FK
16:56
  
14Walter Herulf
Walter Herulf 06, Löparnas vänner
16:56
Löparnas vänner IF
16:56
  
15Allan Herulf
Allan Herulf 06, Löparnas vänner
16:57
Löparnas vänner IF
16:57
  
16Ruben Hård
Ruben Hård 06, Löparnas vänner
17:00
Löparnas vänner IF
17:00
  
17Simon Palmgren
Simon Palmgren 06, Löparnas vänner
17:03
Löparnas vänner IF
17:03
  
18Alexander Sand
Alexander Sand 07, Tullinge FI
17:12
Tullinge FI
17:12
  
19Elias Wastholm
Elias Wastholm 07, Tullinge FI
18:15
Tullinge FI
18:15
  
P15 4 km terräng     


Final A

Final

1Sebastian LörstadIFK Lidingö
13:20
  
2Jonas Atlassi
14:07
IFK Lidingö
14:07
  
3Isak Steiner
Isak Steiner 08, Västerås FK
14:34
Västerås FK
14:34
  Ej DM
4David Wallén
David Wallén 08, Västerås FK
14:47
Västerås FK
14:47
  Ej DM
5Rasmus Berglund
14:54
Huddinge AIS
14:54
  
6Ludvig Burenius
15:59
Sundbybergs IK
15:59
  
7Johan Åkerström
16:14
Turebergs FK
16:14
  
8Pontus Aasa
Pontus Aasa 08, Tullinge FI
17:33
Tullinge FI
17:33
  
9Victor Jakobson
20:57
Danderyds SK
20:57
  
P14 4 km terräng     


Final A

Final

1Erik Jansson
Erik Jansson 09, Västerås FK
15:05
Västerås FK
15:05
  Ej DM
2Oskar Bonnevier
15:16
IFK Lidingö
15:16
  
3Luca Garavini
15:20
IFK Lidingö
15:20
  
4Love Willén HolgerssonIFK Lidingö
15:56
  
5David Ahlberg
16:17
Bromma IF
16:17
  
6Karl Pell
Karl Pell 09, Hässelby
16:31
Hässelby SK
16:31
  
7Samuel Oliveira
16:40
Hanvikens SK
16:40
  
8Viktor Berg
17:41
Turebergs FK
17:41
  
9Thomas Moussay
17:48
Sundbybergs IK
17:48
  
10Bruno Nordlander
18:48
Spårvägens FK
18:48
  
P13 2 km terräng     


Final A

Final

1Oliver Kjellin
7:25
Hässelby SK
7:25
  
2Hugo Asp
Hugo Asp 10, Hässelby
7:54
Hässelby SK
7:54
  
3Alvar Engström
7:59
Turebergs FK
7:59
  
4Anton Wärre
8:14
Danderyds SK
8:14
  
5Cy Palino
Cy Palino 10, Tureberg
8:29
Turebergs FK
8:29
  
6Tage Lood FalgénTurebergs FK
8:38
  
7Ted Bekkewold KarlströmHässelby SK
8:43
  
8Charlie Svahn LundqvistTurebergs FK
9:02
  
9Elias AllingerIF Linden
9:50
  
10Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
11:29
Spårvägens FK
11:29
  
P12 2 km terräng     


Final A

Final

1Love Ahlepil
7:36
Turebergs FK
7:36
  
2Tom Zeffer
Tom Zeffer 11, Mälarö
8:00
Mälarö SOK
8:00
  
3Samuel Petersen
8:17
Turebergs FK
8:17
  
4Svante JohanssonVäsby IK
8:25
  
5Neo Rämö
Neo Rämö 11, Spårvägen
8:31
Spårvägens FK
8:31
  
6Alexander Glavenhed ForsbergIF Linden
8:39
  
7Arthur Ljunggren
8:46
Turebergs FK
8:46
  
8Hugo Oliveira
8:49
Hanvikens SK
8:49
  
9Nils Hadmyr
Nils Hadmyr 11, Spårvägen
8:50
Spårvägens FK
8:50
  
10Olof Sundquist JangertSpårvägens FK
8:51
  
11Victor Furuskär
8:53
Spårvägens FK
8:53
  
12Ivar Nisu
8:57
Ingarö IF
8:57
  
13Viggo BrantingIF Linden
9:01
  
14Hannes Nordin
9:08
IFK Lidingö
9:08
  
15Albert Engvall
Albert Engvall 11, Spårvägen
9:09
Spårvägens FK
9:09
  
16Pontus Bergkvist
9:11
Turebergs FK
9:11
  
17Anton Westin
Anton Westin 11, Tullinge FI
9:17
Tullinge FI
9:17
  
18Hannes Proskorin
9:27
IFK Lidingö
9:27
  
19Noah Enberg
Noah Enberg 11, Tullinge FI
9:29
Tullinge FI
9:29
  
20Algot Lorentzon
9:31
Tullinge FI
9:31
  
21Elias ÖhrströmIF Linden
9:40
  
22Herman Jirlind
Herman Jirlind 11, Spårvägen
9:52
Spårvägens FK
9:52
  
23Ivar Jansson CederholmHässelby SK
9:57
  
24Alvin Lindén
10:06
Ingarö IF
10:06
  
25Åke Carlsson
Åke Carlsson 11, Spårvägen
10:54
Spårvägens FK
10:54
  
26Ivar Steinbergs
11:03
Huddinge AIS
11:03
  
27Jack Engström
11:16
Hanvikens SK
11:16
  
M35 4 km terräng     


Final A

Final

1Simon Rowland
14:46
Hammarby IF
14:46
  
1Vilhelm Dickman
15:56
Åkersberga SK
15:56
  
2Petter More
Petter More 84, Studenterna
16:18
FK Studenterna
16:18
  
3Ludvig Dickman
Ludvig Dickman 86, Åkersberga
18:57
Åkersberga SK
18:57
  
M40 4 km terräng     


Final A

Final

1Damian Nevins
Damian Nevins 80, Studenterna
15:07
FK Studenterna
15:07
  
2Joar Palm
Joar Palm 79, Hammarby
17:15
Hammarby IF
17:15
  
3Tobias Thalén
Tobias Thalén 81, Studenterna
17:40
FK Studenterna
17:40
  
4Jakob Feldman
Jakob Feldman 83, Spårvägen
17:52
Spårvägens FK
17:52
  
5Markus Johansson
Markus Johansson 81, Mälarhöjden
18:15
Mälarhöjdens IK
18:15
  
6Teodor Karlstedt
19:05
Huddinge AIS
19:05
  
M45 4 km terräng     


Final A

Final

1Mattias Willim
15:52
Vallentuna FK
15:52
  
2Daniel Nilsson
16:04
IFK Lidingö
16:04
  
3Arturs Steinbergs
16:36
Huddinge AIS
16:36
  
4Anders Rees
16:44
IF Göta Karlstad
16:44
  Ej DM
5Andreas Bylund
Andreas Bylund 77, Studenterna
16:59
FK Studenterna
16:59
  
6Jesper Wahlund
17:56
  
7Daniel Förberg
18:11
Fredrikshofs FIF
18:11
  
M50 4 km terräng     


Final A

Final

1Fredrik Nybäck
15:49
Spårvägens FK
15:49
  
2Per Hallmén Lundberg
16:13
FK Studenterna
16:13
  
3Patrik HillerströmGudö SK
16:25
  
4Martin Törnqvist
16:36
Turebergs FK
16:36
  
5Fredrik Eckerström
17:48
Spårvägens FK
17:48
  
6Johan JohanssonVäsby IK
17:50
  
7Mikael Eriksson
17:55
Åkersberga SK
17:55
  
8Fredrik Lindblom
17:56
  
9Alain Gouygou
19:47
  
10Jonas Asplund
22:55
Turebergs FK
22:55
  
11Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
24:43
IKJ Haninge
24:43
  
M55 4 km terräng     


Final A

Final

1Niklas Kåvius
Niklas Kåvius 68, Fredrikshof
16:45
Fredrikshofs FIF
16:45
  
2Patrik Hentschke
17:05
Tullinge FI
17:05
  
3Lorenzo Nesi
Lorenzo Nesi 65, Studenterna
17:10
FK Studenterna
17:10
  
4Lars Jansson
22:16
Hässelby SK
22:16
  
M60 4 km terräng     


Final A

Final

1Johan Engholm
17:17
Hässelby SK
17:17
  
2Roger Reinhold
Roger Reinhold 61, Spårvägen
17:57
Spårvägens FK
17:57
  
M65 4 km terräng     


Final A

Final

1Kenneth Gysing
19:09
IFK Lidingö
19:09
  
2Lars Hagström
Lars Hagström 55, Spårvägen
20:13
Spårvägens FK
20:13
  
3Patrik Nissen
Patrik Nissen 58, Spårvägen
21:05
Spårvägens FK
21:05
  
M75 4 km terräng     


Final A

Final

1Lars Svidén
21:46
Hammarby IF
21:46
  
2Ola Bryngelson
Ola Bryngelson 48, Fredrikshof
23:57
Fredrikshofs FIF
23:57
  
Kvinnor
K 4 km terräng     


Final A

Final

1Leonie Balter
Leonie Balter 91, Studenterna
15:18
FK Studenterna
15:18
  
2Frederica Richards
15:28
Spårvägens FK
15:28
  
3Anna Jonsson
Anna Jonsson 86, Studenterna
16:06
FK Studenterna
16:06
  
4Elina Johansson
16:09
Spårvägens FK
16:09
  
5Josefin Heier
Josefin Heier 96, Spårvägen
16:23
Spårvägens FK
16:23
  
6Weronika Brzuchalska
16:35
FK Studenterna
16:35
  
7Veronica Paterlini
Veronica Paterlini 85, ITA
16:41
85ITA
16:41
  
8Isabelle Öblom DelattreFK Studenterna
16:48
  
9Linnea SmalströmHälle IF
16:51
  
10Leira Sandvall
Leira Sandvall 09, Västerås FK
17:12
Västerås FK
17:12
  Ej DM
11Johanna Granhällen
18:06
IF Rinkeby Run
18:06
  
12Erika Forsberg
Erika Forsberg 93, Studenterna
18:22
FK Studenterna
18:22
  
13Lisa Löchen
19:23
IFK Lidingö
19:23
  
14Mica Stare
Mica Stare 95, Löparnas vänner
19:35
Löparnas vänner IF
19:35
  
F19 4 km terräng     


Final A

Final

1Ida Grimheden
Ida Grimheden 05, Tullinge FI
16:49
Tullinge FI
16:49
  
2Lova Klar
Lova Klar 04, Lidingö
18:35
IFK Lidingö
18:35
  
3Elina Hellgren
18:43
Vallentuna FK
18:43
  
F17 4 km terräng     


Final A

Final

1Hannah Kinane
15:57
Hässelby SK
15:57
  
2Agnes Josefsson
16:35
Vallentuna FK
16:35
  
3Olivia Grahn
16:45
Hammarby IF
16:45
  
4Anastasia Nilsson
16:47
Spårvägens FK
16:47
  
5Linn Adolfsson
16:57
Hässelby SK
16:57
  
6Venla Engström
17:32
Turebergs FK
17:32
  
7Clara Jansson
Clara Jansson 06, Västerås FK
17:58
Västerås FK
17:58
  
8Anastasia Rozhkova
18:09
Tullinge FI
18:09
  
9Tyra Klingspor-LindblomTurebergs FK
18:33
  
10Julia Wändin
18:36
Hammarby IF
18:36
  
11Inez Bergström
19:17
Vallentuna FK
19:17
  
12Elsa Hedenius
Elsa Hedenius 07, Tullinge FI
24:10
Tullinge FI
24:10
  
F15 4 km terräng     


Final A

Final

1Lilly Selsborg
17:43
Hammarby IF
17:43
  
2Inez Resare
18:59
Hammarby IF
18:59
  
3Arwen PameliusTäby IS
19:18
  
4Agnes Parmhed
Agnes Parmhed 08, Tullinge FI
20:34
Tullinge FI
20:34
  
F14 4 km terräng     


Final A

Final

1Freja Ahlepil
17:33
Turebergs FK
17:33
  
2Elsa Danielsson
18:27
IFK Lidingö
18:27
  
3Hilda Hellner HågstrandHässelby SK
18:37
  
4Tyra Svensson
Tyra Svensson 09, Västerås FK
18:44
Västerås FK
18:44
  Ej DM
5Elvira Karlstedt
23:17
Huddinge AIS
23:17
  
6Elin Andrén
23:32
Huddinge AIS
23:32
  
F13 2 km terräng     


Final A

Final

1Hilda Järvinen
8:30
Hammarby IF
8:30
  
2Ester NybergerÄlta IF
8:33
  
3Hedda Strömö
8:40
Hammarby IF
8:40
  
4Ella HallstenTäby IS
9:30
  
5Iris AhlqvistTäby IS
9:35
  
6Julia Alm
Julia Alm 10, Spårvägen
10:05
Spårvägens FK
10:05
  
7Elvira Bengtsson MoströmSundbybergs IK
10:11
  
8Anni Anjemo
10:16
Hammarby IF
10:16
  
9Alicia Jalvén
11:18
Ingarö IF
11:18
  
10Amanda Iveblad
11:21
Sundbybergs IK
11:21
  
F12 2 km terräng     


Final A

Final

1Jacqueline TorgnerIFK Lidingö
8:36
  
2Julia Zettergren
Julia Zettergren 11, Mälarhöjden
8:39
Mälarhöjdens IK
8:39
  
3Ellenor Grahn
8:44
Hammarby IF
8:44
  
4Vega Glauser
Vega Glauser 11, Mälarhöjden
9:09
Mälarhöjdens IK
9:09
  
5Estelle GobitschekBromma IF
9:12
  
6Isabel Andersson
9:18
IFK Lidingö
9:18
  
7Emilia Johansson
Emilia Johansson 11, Mälarhöjden
9:23
Mälarhöjdens IK
9:23
  
8Ingrid Jansson
9:33
Hässelby SK
9:33
  
9Matilda Rangne
9:40
IFK Lidingö
9:40
  
10Jasmine Svensson
Jasmine Svensson 11, Mälarhöjden
9:43
Mälarhöjdens IK
9:43
  
11Hedda RantalainenDuvbo IK
10:14
  
12Vera Pell
Vera Pell 11, Hässelby
10:18
Hässelby SK
10:18
  
13Julie Ryott
10:30
IFK Lidingö
10:30
  
K35 4 km terräng     


Final A

Final

1Maura Mahoney
Maura Mahoney 88, IRL
17:46
88IRL
17:46
  Ej DM
1Jennie Lind
Jennie Lind 85, Hässelby
18:36
Hässelby SK
18:36
  
2Diane Sadik
Diane Sadik 88, Studenterna
18:43
FK Studenterna
18:43
  
K40 4 km terräng     


Final A

Final

1Ami Wester
Ami Wester 82, Löparnas vänner
20:46
Löparnas vänner IF
20:46
  
K45 4 km terräng     


Final A

Final

1Madelaine Örtengren
19:30
FK Studenterna
19:30
  
2Jessica Bené
Jessica Bené 76, Åkersberga
22:34
Åkersberga SK
22:34
  
K50 4 km terräng     


Final A

Final

1Ragnvi JonssonIFK Tumba
24:02
  
K55 4 km terräng     


Final A

Final

1Katarina Löf HagströmSpårvägens FK
18:19
  
2Nina Willén HolgerssonIFK Lidingö
18:30
  
3Helena Bäckman
Helena Bäckman 64, Löparnas vänner
24:19
Löparnas vänner IF
24:19
  
K60 4 km terräng     


Final A

Final

1Kerstin Holmgren
Kerstin Holmgren 59, Löparnas vänner
24:03
Löparnas vänner IF
24:03
  

© 2023 Friidrottsstatistik