0
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 |
Män | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 200 m Vind: +0.7 Final A Final | Vind: +0.7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Joel Ekman Joel Ekman 04, Upsala IF 23.06 | 04 | Upsala IF | 23.06 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gustaf Vennerholm Gustaf Vennerholm 01, Spårvägen 23.78 | 01 | Spårvägens FK | 23.78 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pierre Nordkvist Pierre Nordkvist 83, Linköpings GIF 24.21 | 83 | Linköpings GIF | 24.21 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mattias Sunneborn Mattias Sunneborn 70, Spårvägen 24.94 | 70 | Spårvägens FK | 24.94 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jonatan Borg Jonatan Borg 09, Hammarby 25.13 | 09 | Hammarby IF | 25.13 | =PB | P15 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Zanyar Alpergin Zanyar Alpergin 08, Upsala IF 25.95 | 08 | Upsala IF | 25.95 | =PB | P15 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Jim Ogden Jim Ogden 09, Upsala IF 27.12 | 09 | Upsala IF | 27.12 | =PB | P15 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Max Haraldsson Max Haraldsson 09, Upsala IF 31.59 | 09 | Upsala IF | 31.59 | =PB | P15 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 1000 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Roy Doss Roy Doss 81, Umeå TFC 2:47.10 | 81 | Umeå TFC | 2:47.10 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jakob Feldman Jakob Feldman 83, Spårvägen 3:19.51 | 83 | Spårvägens FK | 3:19.51 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Birger Forsberg Birger Forsberg 52, Tureberg 3:43.05 | 52 | Turebergs FK | 3:43.05 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Fredrik Eckerström Fredrik Eckerström 70, Spårvägen DNF | 70 | Spårvägens FK | DNF | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Höjd Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gabriel Heen Gabriel Heen 95, Hässelby 1.83 | 95 | Hässelby SK | 1.83 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gustaf Vennerholm Gustaf Vennerholm 01, Spårvägen 1.64 | 01 | Spårvägens FK | 1.64 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Spjut Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gustaf Vennerholm Gustaf Vennerholm 01, Spårvägen 43.26 | 01 | Spårvägens FK | 43.26 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Juhan Nöps Juhan Nöps 78, Upsala IF 30.95 | 78 | Upsala IF | 30.95 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Slägga (5.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lowe Wängelin Lowe Wängelin 07, Upsala IF 60.52 | 07 | Upsala IF | 60.52 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Bo Rydstrand Bo Rydstrand 06, Rånäs 59.69 | 06 | Rånäs 4H | 59.69 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Spjut (700 g) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Johannes Forsblad Johannes Forsblad 07, Upsala IF 53.48 | 07 | Upsala IF | 53.48 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hannes Erlingsson Hannes Erlingsson 06, Bålsta 42.26 | 06 | F Bålsta IK | 42.26 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 Höjd Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vilgot Didrikson Vilgot Didrikson 08, Bromma 1.64 | 08 | Bromma IF | 1.64 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 Tresteg Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vilgot Didrikson Vilgot Didrikson 08, Bromma 12.32 | 08 | Bromma IF | 12.32 | +0.6 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Felix Camarstrand Felix Camarstrand 08, Hammarby 11.60 | 08 | Hammarby IF | 11.60 | +1.5 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jim Ogden Jim Ogden 09, Upsala IF 10.74 | 09 | Upsala IF | 10.74 | +1.3 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jonatan Borg Jonatan Borg 09, Hammarby 10.49 | 09 | Hammarby IF | 10.49 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Max Haraldsson Max Haraldsson 09, Upsala IF 9.14w | 09 | Upsala IF | 9.14w | +2.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 Slägga (4.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oscar Juhlén Oscar Juhlén 08, Upsala IF 58.19 | 08 | Upsala IF | 58.19 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emil Kennbäck Milbrink Emil Kennbäck Milbrink 08, Upsala IF 50.88 | 08 | Upsala IF | 50.88 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Albin Wolgast Albin Wolgast 08, Hammarby 42.56 | 08 | Hammarby IF | 42.56 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 Spjut (600 g) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vilmer Dahlqvist Vilmer Dahlqvist 08, Upsala IF 37.55 | 08 | Upsala IF | 37.55 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Rufus Butler Rufus Butler 09, Upsala IF 28.92 | 09 | Upsala IF | 28.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Theodore Butler Theodore Butler 09, Upsala IF 28.43 | 09 | Upsala IF | 28.43 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Albin Wolgast Albin Wolgast 08, Hammarby 24.36 | 08 | Hammarby IF | 24.36 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P13 Höjd Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexander Harning Alexander Harning 11, Estuna 1.28 | 11 | Estuna IF | 1.28 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P13 Tresteg (zon) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Axel Lindén Axel Lindén 10, Upsala IF 11.51 | 10 | Upsala IF | 11.51 | +1.8 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P13 Slägga (3.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ivar Steinbergs Ivar Steinbergs 11, Huddinge 24.07 | 11 | Huddinge AIS | 24.07 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P13 Spjut (400 g) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ivar Steinbergs Ivar Steinbergs 11, Huddinge 36.51 | 11 | Huddinge AIS | 36.51 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 200 m Vind: +1.2 Final A Final | Vind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Moa Hjelmer Moa Hjelmer 90, Spårvägen 24.43 | 90 | Spårvägens FK | 24.43 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jonna Claesson Jonna Claesson 00, Spårvägen 24.78 | 00 | Spårvägens FK | 24.78 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Klara Helander Klara Helander 95, Upsala IF 24.87 | 95 | Upsala IF | 24.87 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alina Popadiuk Alina Popadiuk 95, Upsala IF 25.02 | 95 | Upsala IF | 25.02 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Marie Ebbestad Marie Ebbestad 00, Upsala IF 27.33 | 00 | Upsala IF | 27.33 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Leyla Davidson Leyla Davidson 11, Upsala IF 27.59 | 11 | Upsala IF | 27.59 | = | F13 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +1.0 | Vind: +1.0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gwen Fagerström Gwen Fagerström 09, Hammarby 26.60 | 09 | Hammarby IF | 26.60 | =PB | F15 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ella Kjellberg Ella Kjellberg 09, Udd 27.63 | 09 | IF Udd | 27.63 | =PB | F15 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anna Björkstedt Anna Björkstedt 78, Spårvägen 27.76 | 78 | Spårvägens FK | 27.76 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lisa Palmheden Lisa Palmheden 09, Hammarby 28.50 | 09 | Hammarby IF | 28.50 | =PB | F15 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Alice Davies Alice Davies 10, Upsala IF 28.64 | 10 | Upsala IF | 28.64 | = | F13 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Amanda Broberg Rydqvist Amanda Broberg Rydqvist 09, Hammarby 29.00 | 09 | Hammarby IF | 29.00 | =SB | F15 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: +1.1 | Vind: +1.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Meja Ahrne Meja Ahrne 09, Upsala IF 28.56 | 09 | Upsala IF | 28.56 | =PB | F15 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Moa Kjöraas Moa Kjöraas 09, Bålsta 28.95 | 09 | F Bålsta IK | 28.95 | = | F15 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lova Nordvarg Lova Nordvarg 08, Upsala IF 29.04 | 08 | Upsala IF | 29.04 | = | F15 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anneli Virenius Bergsjö Anneli Virenius Bergsjö 69, Vallentuna 29.19 | 69 | Vallentuna FK | 29.19 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Filippa Cassman Filippa Cassman 09, Upsala IF 29.83 | 09 | Upsala IF | 29.83 | =PB | F15 9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Görel Manners Görel Manners 63, Spårvägen 30.15 | 63 | Spårvägens FK | 30.15 | =SB NR60 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D Vind: +0.4 | Vind: +0.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Bianca Haraldsson Cebrian Bianca Haraldsson Cebrian 09, Upsala IF 29.43 | 09 | Upsala IF | 29.43 | =PB | F15 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emma Wahlin Emma Wahlin 79, Upsala IF 32.94 | 79 | Upsala IF | 32.94 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kerstin Sjöqvist Kerstin Sjöqvist 56, Upsala IF 37.74 | 56 | Upsala IF | 37.74 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ewa Wahlberg Ewa Wahlberg 55, Uppsala LK 50.56 | 55 | Uppsala LK | 50.56 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 1000 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Victoria Pettersson Victoria Pettersson 03, Tureberg 3:48.80 | 03 | Turebergs FK | 3:48.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gunnel Tolfes Gunnel Tolfes 58, Tureberg 3:58.64 | 58 | Turebergs FK | 3:58.64 | =PB NR65 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maria-Pia Karlsson Maria-Pia Karlsson 56, Uppsala LK 5:07.03 | 56 | Uppsala LK | 5:07.03 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ewa Wahlberg Ewa Wahlberg 55, Uppsala LK DNF | 55 | Uppsala LK | DNF | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Höjd Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lina Bjerkestam Lina Bjerkestam 05, Huddinge NH | 05 | Huddinge AIS | NH | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Tresteg Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Malin Otterling Marmbrandt Malin Otterling Marmbrandt 85, Västerås FK 12.91 | 85 | Västerås FK | 12.91 | +0.0 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Smilla Eriksson Smilla Eriksson 05, Upsala IF 9.49 nwi | 05 | Upsala IF | 9.49 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Tilde Söderlund Tilde Söderlund 04, Upsala IF NM | 04 | Upsala IF | NM | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Slägga Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kajsa Wennberg Kajsa Wennberg 96, Upsala IF 61.32 | 96 | Upsala IF | 61.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emma Holmgren Löf Emma Holmgren Löf 02, Upsala IF 59.71 | 02 | Upsala IF | 59.71 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Spjut Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Caroline Bredsten Henriksen Caroline Bredsten Henriksen 98, Lidingö 43.33 | 98 | IFK Lidingö | 43.33 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maja Gustavsson Maja Gustavsson 98, Västerås FK 42.81 | 98 | Västerås FK | 42.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Slägga (3.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Patricia Kamga Patricia Kamga 06, Upsala IF 59.08 | 06 | Upsala IF | 59.08 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Linnea Sandström Linnea Sandström 06, Tureberg 41.12 | 06 | Turebergs FK | 41.12 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Spjut (500 g) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elina Hallgren Elina Hallgren 06, Upsala IF 23.59 | 06 | Upsala IF | 23.59 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 Höjd Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elvira Larsson Elvira Larsson 09, Upsala IF 1.48 | 09 | Upsala IF | 1.48 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Amanda Broberg Rydqvist Amanda Broberg Rydqvist 09, Hammarby 1.40 | 09 | Hammarby IF | 1.40 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Meja Åsbrink Meja Åsbrink 09, Upsala IF 1.36 | 09 | Upsala IF | 1.36 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Linn Ullerås Nordlander Linn Ullerås Nordlander 09, Upsala IF 1.32 | 09 | Upsala IF | 1.32 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Anna Chalon Anna Chalon 08, Upsala IF 1.28 | 08 | Upsala IF | 1.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 Tresteg Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gwen Fagerström Gwen Fagerström 09, Hammarby 11.04 | 09 | Hammarby IF | 11.04 | +0.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elise Wiklund Elise Wiklund 09, Tureberg 10.94 | 09 | Turebergs FK | 10.94 | +1.1 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ella Kjellberg Ella Kjellberg 09, Udd 10.27 | 09 | IF Udd | 10.27 | +0.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Natalie Johansson Natalie Johansson 09, Huddinge 9.83w | 09 | Huddinge AIS | 9.83w | +2.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Moa Kjöraas Moa Kjöraas 09, Bålsta 9.05 | 09 | F Bålsta IK | 9.05 | +2.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 Slägga (3.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Midea Allard Midea Allard 08, Västerås FK 53.19 | 08 | Västerås FK | 53.19 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Svea Enghag Aaskov Svea Enghag Aaskov 08, Bålsta 45.04 | 08 | F Bålsta IK | 45.04 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Molly Eriksson Molly Eriksson 09, Västerås FK 41.57 | 09 | Västerås FK | 41.57 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Nejla Numanovic Nejla Numanovic 09, Gefle 39.29 | 09 | Gefle IF | 39.29 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Emmy Lindblom Emmy Lindblom 09, Hammarby 33.63 | 09 | Hammarby IF | 33.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wilma Löf Wilma Löf 08, Upsala IF NM | 08 | Upsala IF | NM | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 Spjut (500 g) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tyra Sternlind Tyra Sternlind 09, Hammarby 35.54 | 09 | Hammarby IF | 35.54 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Midea Allard Midea Allard 08, Västerås FK 32.36 | 08 | Västerås FK | 32.36 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Amanda Broberg Rydqvist Amanda Broberg Rydqvist 09, Hammarby 32.08 | 09 | Hammarby IF | 32.08 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Molly Eriksson Molly Eriksson 09, Västerås FK 29.24 | 09 | Västerås FK | 29.24 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F13 600 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Leyla Davidson Leyla Davidson 11, Upsala IF 2:03.01 | 11 | Upsala IF | 2:03.01 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ärna Nyström Ärna Nyström 11, Upsala IF 2:04.72 | 11 | Upsala IF | 2:04.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Meja Kjöraas Meja Kjöraas 12, Bålsta 2:05.99 | 12 | F Bålsta IK | 2:05.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F13 Höjd Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Moa Hallqvist Moa Hallqvist 10, Upsala IF 1.40 | 10 | Upsala IF | 1.40 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ärna Nyström Ärna Nyström 11, Upsala IF 1.32 | 11 | Upsala IF | 1.32 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Meja Kjöraas Meja Kjöraas 12, Bålsta 1.28 | 12 | F Bålsta IK | 1.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Leyla Davidson Leyla Davidson 11, Upsala IF 1.28 | 11 | Upsala IF | 1.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F13 Slägga (2.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maya Löf Maya Löf 10, Upsala IF 46.35 | 10 | Upsala IF | 46.35 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Astrid Wetterstrand Astrid Wetterstrand 10, Hässelby 34.22 | 10 | Hässelby SK | 34.22 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ellen Wetterstrand Ellen Wetterstrand 13, Hässelby 24.02 | 13 | Hässelby SK | 24.02 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F13 Spjut (400 g) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Astrid Wetterstrand Astrid Wetterstrand 10, Hässelby 23.90 | 10 | Hässelby SK | 23.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ellen Wetterstrand Ellen Wetterstrand 13, Hässelby 19.07 | 13 | Hässelby SK | 19.07 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|