0

10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
Arena: Källbrinks IP (slägga på Jerikovallen)   Arrangör: Huddinge AIS
Tävlande: 185 (110+75)   Starter: 219 (131+88)

Män
M 100 m     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
1Edvard Hansson
10.81
Örgryte IS
10.81
PB
  
2Filip Olsson
10.92
Bromma IF
10.92
PB
  
3Casper Gustafsson
11.27
Hanvikens SK
11.27
SB
  
4Oscar Heaton
11.40
Huddinge AIS
11.40
=PB
  
5Kassim Rashid MohamedSundbybergs IK
11.51
  
6Emil Klockar
11.55
Huddinge AIS
11.55
  
Final B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Emil Kågström TyboniHanvikens SK
11.58
SB
  
2Nils Söderqvist
11.84
Huddinge AIS
11.84
  
3Adam Mittjas
11.89
Strands IF
11.89
  
4David Adrian
11.92
Huddinge AIS
11.92
  
5Tamino Hilkert
Tamino Hilkert 00, GER
11.96
00GER
11.96
PB
  
6Emil Lavett
Emil Lavett 01, Spårvägen
12.09
Spårvägens FK
12.09
  
Final C
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Oliver Ericsson
11.23
Spårvägens FK
11.23
PB
  
2Peter Johansson
11.85
Spårvägens FK
11.85
PB
  
3Michel Muhindo
Michel Muhindo 06, Eskilstuna FI
11.91
Eskilstuna FI
11.91
PB
  
4Ebbe Abrahamsson
Ebbe Abrahamsson 06, Eskilstuna FI
12.07
Eskilstuna FI
12.07
PB
  
5David Svanberg
David Svanberg 06, Tullinge FI
12.23
Tullinge FI
12.23
PB
  
6Lasse Ohtamaa
12.73
Strands IF
12.73
  
Final D
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Alexander Heaton
11.90
Huddinge AIS
11.90
PB
  
2Linus Hasselkvist
12.34
Huddinge AIS
12.34
PB
  
3Wilton Furubom
12.51
IF Linden
12.51
PB
  
4Marcus Adrian
12.57
Huddinge AIS
12.57
  
5Lasha Dvali
Lasha Dvali 03, Spårvägen
12.67
Spårvägens FK
12.67
  
6Algot Eriksson
13.03
IF Linden
13.03
PB
  
7Christer ChristopherssonSpårvägens FK
13.54
SB
  
M 200 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
1Emil Klockar
22.84
Huddinge AIS
22.84
PB
  
2David Adrian
23.19
Huddinge AIS
23.19
PB
  
3Kassim Rashid MohamedSundbybergs IK
23.30
PB
  
4Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
23.36
  
5Nils Söderqvist
23.51
Huddinge AIS
23.51
PB
  
6Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge FI
23.53
Tullinge FI
23.53
SB
  
7Snow Krigh
Snow Krigh 07, Spårvägen
24.01
Spårvägens FK
24.01
PB
  
Final B
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Emil Kågström TyboniHanvikens SK
23.41
PB
  
2Michel Muhindo
Michel Muhindo 06, Eskilstuna FI
23.92
Eskilstuna FI
23.92
PB
  
3Ebbe Abrahamsson
Ebbe Abrahamsson 06, Eskilstuna FI
24.52
Eskilstuna FI
24.52
PB
  
4Mathias Krigh
Mathias Krigh 75, Spårvägen
27.09
Spårvägens FK
27.09
SB
  
5Christer ChristopherssonSpårvägens FK
27.90
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Elias Kapell
49.35
Hammarby IF
49.35
PB
  
2Robin Isaksson
49.50
Turebergs FK
49.50
  
3Edvin Hagberg
49.58
Turebergs FK
49.58
  
4Linus Simmerlein
Linus Simmerlein 02, Linköpings GIF
50.42
Linköpings GIF
50.42
  
5Vilmer Karlsson
51.07
Hammarby IF
51.07
  
Final B
1Simon Sandkvist
52.39
Spårvägens FK
52.39
SB
  
2Max Myrin
52.92
Hellas FK
52.92
  
3Erik NederheimTäby IS
53.27
PB
  
4John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
54.52
Turebergs FK
54.52
SB
  
5Felix ÖsterbergBoo IF
55.98
  
M 800 m     


Final A

Final

1Habtom Asgede
1:54.06
Turebergs FK
1:54.06
  
2Aleksej Pirgholizadeh
1:55.30
Eskilstuna FI
1:55.30
SB
  
3Albert Söderqvist
1:55.63
Tullinge FI
1:55.63
  
4August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
1:56.02
Spårvägens FK
1:56.02
PB
  
5Kalab Alemsegek TesfayTurebergs FK
1:57.14
PB
  
6Jacob Klinth
2:00.65
IFK Lidingö
2:00.65
  
7Axel Strinning
2:01.49
Bromma IF
2:01.49
  
8Jakob Bergström
2:10.31
Turebergs FK
2:10.31
  
Bienvenue Musore
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final B
1Albert Ziegler
2:01.69
Turebergs FK
2:01.69
SB
  
2Joakim Rosendal
2:03.14
Ärla SK
2:03.14
PB
  
3Theodor Broms
Theodor Broms 02, Löparnas vänner
2:03.18
Löparnas vänner IF
2:03.18
  
4Rickard Pell
2:04.94
Hässelby SK
2:04.94
  
5Tamino Hilkert
Tamino Hilkert 00, GER
2:05.55
00GER
2:05.55
PB
  
6Vilhelm Lood Falgén
2:06.72
Turebergs FK
2:06.72
  
7Elliot Sjöberg
2:07.22
Huddinge AIS
2:07.22
PB
  
8Anton Sallnäs
2:09.21
Hammarby IF
2:09.21
  
9Brandon Kounga
Brandon Kounga 06, Spårvägen
2:23.38
Spårvägens FK
2:23.38
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Viktor Zackrisson
8:45.64
Enhörna IF
8:45.64
SB
  
2Stefan Ritte
8:48.86
IFK Tumba
8:48.86
PB
  
3Fredrik Billström
8:49.24
FK Studenterna
8:49.24
SB
  
4Einar Johansson
8:53.18
Ärla SK
8:53.18
SB
  
5Noah Svedberg
Noah Svedberg 07, Sävedalen
8:54.49
Sävedalens AIK
8:54.49
PB
  
6Elias Rapp
Elias Rapp 99, Västerås FK
8:56.38
Västerås FK
8:56.38
PB
  
7Hannes Bjernhagen
8:56.73
Piteå IF
8:56.73
  
8Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
8:57.74
Spårvägens FK
8:57.74
SB
  
9Edvin KarlströmRehns BK
9:00.98
PB
  
10Bienvenue Musore
9:02.61
Spårvägens FK
9:02.61
  
11Habtom Asgede
9:06.25
Turebergs FK
9:06.25
PB
  
12Simon Hansson
9:09.10
IF Rigor
9:09.10
PB
  
13Leonardo Garavini
9:11.02
IFK Lidingö
9:11.02
PB
  
14Jonas Atlassi
9:12.37
IFK Lidingö
9:12.37
PB
  
15Sylvain Glos
Sylvain Glos 87, Studenterna
9:14.45
FK Studenterna
9:14.45
  
16Tage Häggmark
9:15.27
Ärla SK
9:15.27
PB
  
17Simon Rowland
9:16.47
Hammarby IF
9:16.47
PB
  
18Joel Engström
Joel Engström 90, Studenterna
9:21.96
FK Studenterna
9:21.96
  
19Kalab Alemsegek TesfayTurebergs FK
9:28.38
PB
  
Final B
1Fredrik Nybäck
9:46.19
Spårvägens FK
9:46.19
SB
  
2Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
9:47.57
PB
  
3Luca Garavini
9:51.54
IFK Lidingö
9:51.54
PB
  
4Amanda Håkansson
10:00.00
Högby IF
10:00.00
PB
  
K 1
5Oskar Bonnevier
10:00.88
IFK Lidingö
10:00.88
PB
  
6Otto Wendle Lindestam
10:03.64
Spårvägens FK
10:03.64
PB
  
7Edith Blomqvist
Edith Blomqvist 94, Västerås FK
10:04.03
Västerås FK
10:04.03
PB
  
K 2
8Staffan Westerdahl
10:04.52
Fredrikshofs FIF
10:04.52
PB
  
9Anton Karlsson
Anton Karlsson 90, Studenterna
10:05.69
FK Studenterna
10:05.69
PB
  
10Filipa Rodrigues
10:10.10
FK Studenterna
10:10.10
PB
  
K 3
11Malin Österman
10:12.65
LK Roslagen
10:12.65
PB
  
K 4
12Andreas Bylund
Andreas Bylund 77, Studenterna
10:25.68
FK Studenterna
10:25.68
PB
  
13Ida Grimheden
Ida Grimheden 05, Tullinge FI
10:33.68
Tullinge FI
10:33.68
PB
  
K 5
14Olivia Grahn
10:36.99
Hammarby IF
10:36.99
PB
  
K 6
15Weronika Brzuchalska
10:39.72
FK Studenterna
10:39.72
  
K 7
16Alvar Engström
10:45.24
Turebergs FK
10:45.24
PB
  
17Hannah Lahti
Hannah Lahti 05, Västerås FK
11:01.84
Västerås FK
11:01.84
PB
  
K 8
18Wera Falk
Wera Falk 06, KFUM Örebro
11:18.83
KFUM Örebro
11:18.83
PB
  
K 9
19Jakob Lagerdahl
11:29.47
Bromma IF
11:29.47
PB
  
20Fredrik Rosenqvist
11:34.99
Huddinge AIS
11:34.99
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
58.16
  
2Emil Sörqvist
1:01.77
Huddinge AIS
1:01.77
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Olle Hammarberg
1.85
Huddinge AIS
1.85
  
1.761.791.821.851.88
Hammarbergooooxxp
M Stav     


Final A

Final

1Carl Sténson
4.70
Hellas FK
4.70
SB
  
2Oliver Sandberg
4.48
Huddinge AIS
4.48
  
3Simon Lindström
4.38
Turebergs FK
4.38
PB
  
4Alexander Heaton
4.28
Huddinge AIS
4.28
  
5Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
4.08
  
6Jack Forsberg
Jack Forsberg 06, Västerås FK
3.97
Västerås FK
3.97
SB
  
7Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
3.85
Turebergs FK
3.85
SB
  
8Jitse van EschHellas FK
3.85
PB
  
9Alexander GranqvistHuddinge AIS
3.47
  
10Tristan Back
2.70
Turebergs FK
2.70
  
Leo Marcus
Leo Marcus 06, Huddinge
NH
Huddinge AIS
NH
  
Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
NH
  
2.45
3.85
2.70
3.97
2.87
4.08
3.19
4.18
3.34
4.28
3.47
4.38
3.60
4.48
3.73
4.58
Sténson-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
Sandberg-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
-
o
-
xxx
Lindström-
o
-
-
-
xxo
-
-
-
o
-
o
-
xxx
-
Heaton-
-
-
-
-
-
-
o
-
o
-
xxx
-
-
Semb-Josefson-
-
-
-
-
o
-
-
-
xxx
-
-
-
Forsberg-
xo
-
xxo
-
xxx
-
-
-
o
o
Back-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
-
van Esch-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
Granqvist-
-
-
-
xo
o
xxx

Backo
o
xxx





Marcus-
-
-
xxx




Söderström Eskonniemi-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
xxx
-
M Längd     


Final A

Final

1Josh Routh
Josh Routh 02, Huddinge
7.12
Huddinge AIS
7.12
+1.3 PB
  
2Joel Borrman
6.29
Huddinge AIS
6.29
+0.8
  
3Gustaf Vennerholm
6.13
Spårvägens FK
6.13
+0.4 SB
  
4Thirachai Schröder
6.08
Spårvägens FK
6.08
+0.5 SB
  
5Emil Lavett
Emil Lavett 01, Spårvägen
5.88
Spårvägens FK
5.88
+1.7
  
6Snow Krigh
Snow Krigh 07, Spårvägen
5.54
Spårvägens FK
5.54
+1.9 PB
  
Routh7.12
+1.3
x
-0.3
x
+0.4
5.22
+0.3
5.52
+1.0
7.01
+0.1
Borrman6.29
+0.8
x
+1.2
x
+0.7
x
0.0
5.98
0.0
x
+0.6
Vennerholmx
+0.1
x
+1.2
x
+1.1
3.35
-0.1
x
+1.4
6.13
+0.4
Schröder6.08
+0.5
6.01
+0.8
x
+1.6
x
+1.1
4.48
+1.7
Lavettx
+1.1
x
+1.9
5.88
+1.7
x
+1.6
5.86
+0.2
x
+1.5
Krighx
+1.4
5.45
+0.3
5.54
+1.9
5.45
+0.3
M Kula     


Final A

Final

1Martin Sundberg
13.62
Hammarby IF
13.62
  
2Daniel Nilsson
9.25
Sundbybergs IK
9.25
PB
  
Sundberg13.4913.62xx13.2613.13
Nilsson8.429.259.18xx8.55
M Diskus     


Final A

Final

1Niklas Arrhenius
60.34
Spårvägens FK
60.34
  
2Johannes Lilius
46.51
Huddinge AIS
46.51
  
3Emil Holm
Emil Holm 01, Tureberg
44.38
Turebergs FK
44.38
  
4Martin Sundberg
41.30
Hammarby IF
41.30
  
5Gustaf Vennerholm
36.70
Spårvägens FK
36.70
PB
  
6Daniel Nilsson
27.43
Sundbybergs IK
27.43
SB
  
Arrheniusx57.6460.3457.38x59.13
Lilius45.9946.04x46.5145.6246.33
Holmxxx44.3843.8244.25
Sundbergxx41.1641.30x39.73
Vennerholm35.7336.70
Nilsson27.43xxxxx
M Slägga     


Final A

Final

1Daniel Nilsson
29.32
Sundbybergs IK
29.32
SB
  
Nilsson28.75xx28.7825.3129.32
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Ludvig Ellgren
51.91
Turebergs FK
51.91
  
2Joel Wikström
30.85
Huddinge AIS
30.85
  
3Alfred Bergkvist
26.32
Huddinge AIS
26.32
  
Ellgren44.0951.91x51.6248.74x
Wikström28.6630.85xx27.97
Bergkvistxx26.3221.7324.6125.44
M50 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Per-Jonas TrollsåsDanderyds SK
8.29
  
Trollsåsx8.007.848.208.298.29
M50 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Per-Jonas TrollsåsDanderyds SK
28.21
  
Trollsås28.21x28.1627.51xx
M50 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Per-Jonas TrollsåsDanderyds SK
21.70
  
Trollsåsxx21.70x21.4021.47
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
1Alina Popadiuk
12.12
Upsala IF
12.12
  
2Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
12.15
Mälarhöjdens IK
12.15
PB
  
3Felicia Johansson
12.48
Hanvikens SK
12.48
  
4Maria SödergrenTäby IS
12.61
  
5Ebba Hållén
Ebba Hållén 06, Eskilstuna FI
12.73
Eskilstuna FI
12.73
  
6Charlotte Andersson
13.11
Hässelby SK
13.11
  
Final B
Vind: +2.9
Vind: +2.9
1Elin Bjerre
Elin Bjerre 86, Spårvägen
12.67w
Spårvägens FK
12.67w
  
2Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
12.86w
Spårvägens FK
12.86w
  
3Victoria DavidssonTyresö FK
12.89w
  
4Anelia Danielsson
13.02w
Hanvikens SK
13.02w
  
5Eleonora WahlinTäby IS
13.04w
  
6Ebba SjöströmTäby IS
13.14w
  
Final C
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
12.96
PB
  
2Elsa Sundkvist
Elsa Sundkvist 07, Södertälje IF
13.40
Södertälje IF
13.40
  
3Felicia Renman
13.52
Hanvikens SK
13.52
  
4Emma Walfridsson
13.53
Hanvikens SK
13.53
  
5Natalie Johansson
14.42
Huddinge AIS
14.42
  
K 200 m     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
1Alina Popadiuk
25.05
Upsala IF
25.05
  
2Felicia Johansson
25.64
Hanvikens SK
25.64
PB
  
3Evelina Hamos
25.77
Täby IS
25.77
  
4Maria SödergrenTäby IS
26.09
  
5Ebba Hållén
Ebba Hållén 06, Eskilstuna FI
26.10
Eskilstuna FI
26.10
  
Final B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
26.41
SB
  
2Amanda CederbergTäby IS
27.29
  
3Felicia Lindberg
28.27
Hammarby IF
28.27
SB
  
4Felicia Renman
28.36
Hanvikens SK
28.36
  
K 400 m     


Final A

Final

1Linnéa Frobe
54.42
Täby IS
54.42
  
2Ottilia AlvarssonTäby IS
1:01.42
PB
  
3Elin Freed
Elin Freed 06, KFUM Örebro
1:02.00
KFUM Örebro
1:02.00
SB
  
4Agnes Parmhed
Agnes Parmhed 08, Tullinge FI
1:05.39
Tullinge FI
1:05.39
  
K 800 m     


Final A

Final

1Stella Diaz Stenlund
2:20.74
Sundbybergs IK
2:20.74
  
2Alice Berg
Alice Berg 02, Tureberg
2:24.17
Turebergs FK
2:24.17
SB
  
3Tyra Svensson
Tyra Svensson 09, Västerås FK
2:28.07
Västerås FK
2:28.07
PB
  
4Anastasia Rozhkova
2:28.28
Tullinge FI
2:28.28
  
5Jasmina Pruginić
Jasmina Pruginić 98, SRB
2:29.07
98SRB
2:29.07
PB
  
6Nathalie Tolvers
2:29.85
Spårvägens FK
2:29.85
  
7Liva Gustavsson
2:29.88
Spårvägens FK
2:29.88
SB
  
8Edith Grimheden
2:33.47
Tullinge FI
2:33.47
PB
  
9Lisa Löchen
2:36.03
IFK Lidingö
2:36.03
PB
  
10Ella Henriksson
2:36.52
Spårvägens FK
2:36.52
  
11Desirée Trolling
2:39.91
Hanvikens SK
2:39.91
  
12Victoria Pettersson
2:41.31
Turebergs FK
2:41.31
PB
  
13Nora Söderqvist
2:45.08
Huddinge AIS
2:45.08
PB
  
14Elsa Hedenius
Elsa Hedenius 07, Tullinge FI
2:51.00
Tullinge FI
2:51.00
SB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Leticia Buchli
1:07.37
Täby IS
1:07.37
SB
  
2Ylva Garvén
1:10.32
Visby IF Gute
1:10.32
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Lina Bjerkestam
1.71
Huddinge AIS
1.71
  
Kajsa Engblom
NH
Huddinge AIS
NH
  
1.621.651.681.711.74
Bjerkestamoooxxoxxx
Engblomxxx
K Stav     


Final A

Final

1Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
3.73
Turebergs FK
3.73
  
2Alannah HellstadiusHammarby IF
3.47
=SB
  
3Saga Berg Ojeda
3.04
Turebergs FK
3.04
  
4Frida Sörqvist
2.87
Huddinge AIS
2.87
  
4Ylva Björnsjö
2.87
Huddinge AIS
2.87
  
2.70
3.85
2.87
3.04
3.19
3.34
3.47
3.60
3.73
Pott-
xxx
-
-
-
o
xo
o
xo
Hellstadius-
-
-
-
o
o
xxx

Berg Ojedao
xo
o
xxx




Sörqvisto
xo
xxx





Björnsjö-
xo
xxx





K Längd     


Final A

Final

1Elin Hjertzell
5.35
Huddinge AIS
5.35
+0.9
  
2Kristelle Grahn
5.17
Spårvägens FK
5.17
+1.5
  
3Anelia DanielssonHanvikens SK
5.17
+1.1
  
4Bilge Kaya
5.13
Hellas FK
5.13
+1.2
  
5Victoria DavidssonTyresö FK
4.97
+1.0
  
6Natalie JohanssonHuddinge AIS
4.43
+0.7
  
7Agnes Hjertzell
4.15
Huddinge AIS
4.15
+0.5
  
8Rashel Yousef
Rashel Yousef 06, Eskilstuna FI
4.01
Eskilstuna FI
4.01
–0.2 PB
  
Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
NM
Spårvägens FK
NM
  
Vilma StolpenTäby IS
NM
  
Hjertzell5.17
0.0
x
-0.2
5.21
+0.4
5.35
+0.9
x
+0.8
x
+1.5
Grahn5.17
+1.5
3.99
+0.3
4.84
+1.2
5.14
+0.2
4.93
+0.4
x
+2.1
Danielssonx
+1.8
4.96
+1.1
x
+0.5
x
+0.7
x
+0.1
5.17
+1.1
Kayax
+0.8
5.13
+1.2
4.99
+0.6
3.75
-0.2
4.95
+1.4
x
+2.1
Davidsson4.61
+0.7
4.57w
+2.7
4.97
+1.0
2.85
+1.3
x
+0.8
x
+2.6
Johansson4.41
+0.2
4.43
+0.7
4.34
-0.1
4.32
+0.9
x
+2.7
4.38
+0.7
Hjertzell3.68
-0.1
4.09
+1.7
4.15
+0.5
4.103.99
+0.2
4.09
+1.3
Yousef3.85w
+2.1
x
+0.5
2.33
+1.0
x
-0.9
x
+0.8
4.01
-0.2
Stensx
+0.4
x
+1.2
x
+1.7
Stolpenx
-1.6
x
+2.1
x
+1.4
K Kula     


Final A

Final

1Sarah Van Beilen
12.07
Hässelby SK
12.07
  
2Norah Birgen
9.70
Huddinge AIS
9.70
PB
  
3Ella Nilsson
9.21
Hanvikens SK
9.21
  
Van Beilen12.0011.7312.0711.98x11.71
Birgen8.839.199.209.709.349.44
Nilsson7.749.079.21xx8.77
K Diskus     


Final A

Final

1Frida Krantz
Frida Krantz 04, Spårvägen
42.18
Spårvägens FK
42.18
  
2Emelie Malmborg
33.46
Hässelby SK
33.46
SB
  
3Wilja Wickert
29.02
Hässelby SK
29.02
SB
  
4Anna-Karin WikströmHuddinge AIS
23.29
  
Krantz42.1837.5541.07xx40.06
Malmborg31.7132.93x33.4628.08x
Wickertx28.0425.1128.4728.1129.02
Wikström23.19xx23.0122.3723.29
K Slägga     


Final A

Final

1Molly Skugge
54.68
Turebergs FK
54.68
  
2Wilja Wickert
46.64
Hässelby SK
46.64
SB
  
3Vilma Damberg
46.39
Turebergs FK
46.39
  
4Simone Adolfsson
42.13
Huddinge AIS
42.13
PB
  
5Ella Nilsson
41.06
Hanvikens SK
41.06
  
6Johanna Schlyter
39.56
Huddinge AIS
39.56
  
Skugge52.8152.5454.68x52.1051.93
Wickert46.64x45.62x45.5545.57
Dambergxxx45.32x46.39
Adolfsson39.9341.0142.1341.0340.6940.89
Nilsson40.49x41.0640.1540.9938.27
Schlyter33.7335.6236.2437.69x39.56
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Elin Runemar
53.00
Turebergs FK
53.00
  
2Elin Larsson
34.92
Huddinge AIS
34.92
  
Runemar53.00xxxxx
Larssonxx34.92xxx
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Elin Larsson
10.83
Huddinge AIS
10.83
PB
  
Larsson9.799.80x10.6310.839.76