0
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 4 km Final A Final | |||||||||
1 | Samuel Sandberg Samuel Sandberg 82, Enhörna 17:03 | 82 | Enhörna IF | 17:03 | = | ||||
2 | Robin Rydlander 20:52 | 08 | 20:52 | = | |||||
3 | Anders Lindgren Anders Lindgren 68, Nyköpings BIS 22:11 | 68 | Nyköpings BIS | 22:11 | = | ||||
M 8.9 km Final A Final | |||||||||
1 | Samuel Tsegay Samuel Tsegay 88, Hälle 26:26 | 88 | Hälle IF | 26:26 | = | ||||
2 | Ebba Tulu Chala Ebba Tulu Chala 96, Keep Up 26:27 | 96 | Keep Up RC | 26:27 | = | ||||
3 | Awet Mengsteab Awet Mengsteab 95, Örgryte 27:05 | 95 | Örgryte IS | 27:05 | = | ||||
4 | Andreas Jansson Andreas Jansson 96, Hässelby 27:08 | 96 | Hässelby SK | 27:08 | = | ||||
5 | Petter Svensson Petter Svensson 90, Hälle 27:10 | 90 | Hälle IF | 27:10 | = | ||||
6 | Tom Honig Tom Honig 91, Keep Up 27:21 | 91 | Keep Up RC | 27:21 | = | ||||
7 | Rickard Emilsson Rickard Emilsson 89, Akele 27:28 | 89 | IK Akele | 27:28 | = | ||||
8 | Olle Ahlberg Olle Ahlberg 97, Hälle 27:43 | 97 | Hälle IF | 27:43 | = | ||||
9 | Isak Hellström Isak Hellström 91, Studenterna 27:46 | 91 | FK Studenterna | 27:46 | = | ||||
10 | Viktor Zackrisson Viktor Zackrisson 00, Enhörna 27:48 | 00 | Enhörna IF | 27:48 | = | ||||
P14 2.3 km Final A Final | |||||||||
1 | Jack Edberg Jack Edberg 09, Trosa-Vagnhärad 9:14 | 09 | Trosa-Vagnhärad SK | 9:14 | = | ||||
2 | Sven Frick 9:30 | 10 | 9:30 | = | |||||
3 | Morris Hall 9:30 | 10 | 9:30 | = | |||||
P12 2.3 km Final A Final | |||||||||
1 | Simon Rydlander | 11 | 9:18 | = | |||||
2 | Axel Strid Axel Strid 11, Trosabygden 9:26 | 11 | Trosabygdens OK | 9:26 | = | ||||
3 | Mio Zettervall | 11 | 9:36 | = | |||||
Kvinnor | |||||||||
K 4 km Final A Final | |||||||||
1 | Sara Hillbom 19:32 | 71 | 19:32 | = | |||||
2 | Romina Neselius 19:57 | 86 | 19:57 | = | |||||
3 | Susanne Sjösten 21:50 | 73 | 21:50 | = | |||||
K 8.9 km Final A Final | |||||||||
1 | Sanna Mustonen Sanna Mustonen 91, Hässelby 30:08 | 91 | Hässelby SK | 30:08 | = | ||||
2 | Carolina Johnson Carolina Johnson 96, Linköpings GIF 30:28 | 96 | Linköpings GIF | 30:28 | = | ||||
3 | Johanna Salminen Johanna Salminen 78, Studenterna 31:30 | 78 | FK Studenterna | 31:30 | = | ||||
F14 2.3 km Final A Final | |||||||||
1 | Wilma Hellman Wilma Hellman 10, Nyköpings BIS 10:24 | 10 | Nyköpings BIS | 10:24 | = | ||||
2 | Stella Brunfelter 10:32 | 10 | 10:32 | = | |||||
3 | Astrid Westervall Astrid Westervall 10, Duved 10:35 | 10 | Duveds IF | 10:35 | = | ||||
F12 2.3 km Final A Final | |||||||||
1 | Nova Borensjö Nova Borensjö 12, Tureberg 9:28 | 12 | Turebergs FK | 9:28 | = | ||||
2 | Ellen Askling Ellen Askling 13, Akele 9:44 | 13 | IK Akele | 9:44 | = | ||||
3 | Emi Rees Emi Rees 11, Spårvägen 9:59 | 11 | Spårvägens FK | 9:59 | = |