0

10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
Arena: Sollentunavallen   Arrangör: Hässelby SK, Spårvägens FK, Turebergs FK
Tävlande: 257 (132+125)   Starter: 286 (144+142)

 Män 
1Hässelby SK100.5
2Spårvägens FK98
3Örgryte IS83
4Malmö AI81.5
5Upsala IF81
6Turebergs FK71.5
7Ullevi FK68
8Mölndals AIK63.5
 Kvinnor 
1IF Göta Karlstad92.5
2Örgryte IS89
3Malmö AI87
4Upsala IF84
5Spårvägens FK81.5
6Hässelby SK77
7Täby IS68.5
8Ullevi FK65.5
Män
M 100 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
1Simon Plesse
10.58
Upsala IF
10.58
  
2Joel Bengtsson
10.76
Malmö AI
10.76
PB
  
3Rafael Tejada De LeonUllevi FK
10.76
  
4Alex Apelgrim
10.83
Örgryte IS
10.83
  
5Linus Jonsson
11.06
Hässelby SK
11.06
  
6Imran Lernebo
11.08
Turebergs FK
11.08
  
7Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
11.17
Spårvägens FK
11.17
  
8Viggo Henriksson
11.69
Mölndals AIK
11.69
PB
  
M 200 m     

Vind: -0.9

Final A

Final

Vind: -0.9
1Emil Johansson
21.13
Turebergs FK
21.13
PB
  
41 SWE AT
2Desmond Rogo
21.18
Upsala IF
21.18
SB
  
3Joel Groth
Joel Groth 91, Spårvägen
21.42
Spårvägens FK
21.42
SB
  
4Gustav Gahne
21.67
Hässelby SK
21.67
PB
  
5Nils Thornberg
21.98
Ullevi FK
21.98
=SB
  
6Alex Apelgrim
22.07
Örgryte IS
22.07
  
7Omar Chaaban
22.44
Malmö AI
22.44
  
8Oscar Björkman SchölinMölndals AIK
23.00
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Emil Johansson
46.87
Turebergs FK
46.87
  
2Marcus Tornée
47.33
Örgryte IS
47.33
PB
  
3David Thid
David Thid 03, Spårvägen
48.54
Spårvägens FK
48.54
  
4Erik Martinsson
48.82
Upsala IF
48.82
SB
  
5Martin Selin
49.27
Ullevi FK
49.27
SB
  
6Vincent Arousell
51.03
Hässelby SK
51.03
SB
  
7Melvin Vala TefreMalmö AI
51.85
  
8Karl Aderstedt AlthoffMölndals AIK
53.72
  
M 800 m     


Final A

Final

1Alexander LundskogUllevi FK
1:49.68
  
2Emil Danielsson
1:50.40
Spårvägens FK
1:50.40
PB
  
3Yohannes Kiflay
1:51.40
Hässelby SK
1:51.40
PB
  
4Victor Wahlgren
1:51.96
Mölndals AIK
1:51.96
  
5Valter Kjellberg
1:52.53
Turebergs FK
1:52.53
PB
  
6Erik Martinsson
1:55.37
Upsala IF
1:55.37
  
7Theo Hellberg
1:57.49
Malmö AI
1:57.49
SB
  
8Felix Larsen Nilsson
1:58.58
Örgryte IS
1:58.58
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Jonathan Grahn
3:47.81
Mölndals AIK
3:47.81
  
2Oliver Löfqvist
3:50.00
Spårvägens FK
3:50.00
  
3Chris Gray
Chris Gray 92, Örgryte
3:50.97
Örgryte IS
3:50.97
PB
  
4Erik Djurberg
3:51.98
Hässelby SK
3:51.98
SB
  
5Johan Eriksson
3:57.10
Turebergs FK
3:57.10
SB
  
6Marcus Asker
3:59.29
Malmö AI
3:59.29
PB
  
7Björn Seifert
4:06.65
Upsala IF
4:06.65
SB
  
8Oscar Hjerm
5:57.93
Ullevi FK
5:57.93
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Jonas Glans
13:36.00
Malmö AI
13:36.00
CR SB
  
2Alexander Nilsson
14:27.42
Mölndals AIK
14:27.42
  
3Miguel Palm
Miguel Palm 98, Hässelby
14:34.70
Hässelby SK
14:34.70
SB
  
4Awet Mengsteab
15:10.99
Örgryte IS
15:10.99
  
5Estifanos Faid Asked
15:19.70
Spårvägens FK
15:19.70
SB
  
6Anders Wibaeus
16:06.43
Turebergs FK
16:06.43
PB
  
7Joakim Thelin
16:51.38
Upsala IF
16:51.38
SB
  
8Aaron Ladestam
18:41.12
Ullevi FK
18:41.12
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Vidar Johansson
8:56.80
Ullevi FK
8:56.80
  
2Axel Djurberg
9:00.11
Hässelby SK
9:00.11
  
3Awet Mengsteab
9:17.91
Örgryte IS
9:17.91
  
4Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
9:35.31
Spårvägens FK
9:35.31
SB
  
5Simon Wiklund
9:59.92
Mölndals AIK
9:59.92
  
6Sander Petri Bere
10:12.14
Malmö AI
10:12.14
  
7Vidar Arvidsson
10:24.80
Upsala IF
10:24.80
PB
  
8Lowe Fuxe Barkvall
10:25.74
Turebergs FK
10:25.74
PB
  
M 110 m häck     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
1Max Hrelja
13.97
Malmö AI
13.97
  
2Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
14.40
Spårvägens FK
14.40
  
3Elias Martinsson
14.59
Mölndals AIK
14.59
SB
  
4Fredrik Samuelsson
14.71
Hässelby SK
14.71
  
5Staffan Risberg
14.76
Turebergs FK
14.76
SB
  
6Linus Otto Boyer
14.81
Upsala IF
14.81
  
7Petter Gustafsson
15.07
Örgryte IS
15.07
SB
  
8Oscar Hjerm
15.46
Ullevi FK
15.46
SB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Karl Wållgren
50.82
Örgryte IS
50.82
  
2David Thid
David Thid 03, Spårvägen
51.69
Spårvägens FK
51.69
  
3Isak Andersson
51.77
Upsala IF
51.77
SB
  
4Viktor BondessonMalmö AI
52.40
SB
  
5Isak Stieberth SiljedahlTurebergs FK
54.30
PB
  
6Oskar Greilert
54.92
Ullevi FK
54.92
SB
  
7Arvid Gustafsson
55.40
Mölndals AIK
55.40
SB
  
8Kevin Duvert
58.15
Hässelby SK
58.15
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Elliot Duvert
2.03
Hässelby SK
2.03
  
1Joakim Wadstein
2.03
Mölndals AIK
2.03
SB
  
3Fredrik Sangberg
2.00
Örgryte IS
2.00
  
4Adam Svensson
1.96
Malmö AI
1.96
SB
  
5Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
1.96
Spårvägens FK
1.96
SB
  
6Emil De Maria PeterssonTurebergs FK
1.87
  
7Hugo Tilldal
1.87
Ullevi FK
1.87
SB
  
8Andreas GustafssonUpsala IF
1.82
  
1.65
2.06
1.75
1.82
1.87
1.92
1.96
2.00
2.03
Duvert-
xpx
-
-
o
o
o
o
xxo
Wadstein-
xxx
-
o
o
o
o
o
xxo
Sangberg-
-
o
xo
o
xo
xo
xxx
Svensson-
-
-
o
o
o
xp
x
Chiguer-
-
o
xo
xo
xxo
xxx

De Maria Petersson-
-
xxo
o
xxx



Tilldalo
o
xo
xo
xxx



Gustafsson-
xo
o
xxx




M Stav     


Final A

Final

1Armand Duplantis
5.71
Upsala IF
5.71
CR
  
2William Asker
5.16
Örgryte IS
5.16
  
3Simon Thor
Simon Thor 00, Hässelby
4.86
Hässelby SK
4.86
  
4Samuel ErikssonMalmö AI
4.31
=SB
  
4Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
4.31
=SB
  
6Philip Stömne
Philip Stömne 00, Spårvägen
4.31
Spårvägens FK
4.31
  
7Philip Bayer
2.30
Mölndals AIK
2.30
SB
  
Robin JacobssonUllevi FK
NH
  
2.30
4.86
3.80
4.96
4.00
5.06
4.16
5.16
4.31
5.26
4.46
5.36
4.66
5.71
4.76
5.85
Duplantis-
-
-
-
-
-
-
-
-
xo
-
o
-
xo
-
xxx
Asker-
-
-
o
-
-
-
xo
-
-
-
xxx
-
o
Thor-
xo
-
-
-
xxx
-
-
-
xo
-
Eriksson-
-
o
o
xo
xxx


Semb-Josefson-
o
-
o
xo
xxx


Stömne-
o
xo
o
xxo
xxx


Bayero
-
-
-
-
r


Jacobsson-
-
-
-
-
-
-
xxx
M Längd     


Final A

Final

1Thobias MontlerUllevi FK
7.76
+1.6
  
2Carl af Forselles
7.41
Hässelby SK
7.41
+1.6
  
3Marko Pestić
Marko Pestić 94, Spårvägen
7.26
Spårvägens FK
7.26
+1.3
  
4Caleb Conable
7.24
Malmö AI
7.24
+1.0 SB
  
5Oskar Weidenholm
7.13
Mölndals AIK
7.13
+1.8 PB
  
6Lukas Edqvist
7.00
Örgryte IS
7.00
–1.0 PB
  
7Hugo Olsson
6.96w
Turebergs FK
6.96w
+2.1
  
8Josef Malsher
6.66
Upsala IF
6.66
+0.5 PB
  
Montlerx
-0.2
7.76
+1.6
7.71
+1.0
af Forselles7.35
+0.7
7.31
+1.3
7.41
+1.6
6.96
+0.6
Pestić7.01
+0.8
7.26
+1.3
6.90
-0.7
7.20
+0.5
x
+0.3
7.19
+1.7
Conable7.24
+1.0
7.11
+1.7
7.23
+0.9
5.86
+1.4
7.08
-0.8
Weidenholmx
-1.3
x
+0.3
6.67
+1.4
6.78
-0.2
7.13
+1.8
x
-2.0
Edqvist6.60
+0.4
x
+2.2
7.00
-1.0
6.86
-0.2
x
+1.2
5.41
-1.3
Olsson4.99
+0.3
x
+0.6
6.95w
+2.5
6.96w
+2.1
6.92
+0.5
6.91
+0.9
Malsherx
+0.4
6.62
+1.6
6.66
+0.5
6.66
+1.8
6.60
+0.8
x
+0.9
M Tresteg     


Final A

Final

1Gabriel Wallmark
15.40
Örgryte IS
15.40
+0.6
  
2Jesper Hellström
14.98
Hässelby SK
14.98
+0.6 SB
  
3Oskar Weidenholm
14.29
Mölndals AIK
14.29
–0.1
  
4Tim Svantesson
14.27
Upsala IF
14.27
+0.4 SB
  
5Markus LundborgUllevi FK
14.06
0.0
  
6Oliver Ericsson
13.58
Spårvägens FK
13.58
–0.2
  
7Max Rosquist-LarssonMalmö AI
12.79
+0.2 PB
  
8Erik Dahlberg
12.64
Turebergs FK
12.64
+0.4 PB
  
Wallmark15.40
+0.6
15.30
-0.4
x
+0.1
15.05
+0.5
x
+0.1
Hellström14.81
+0.1
14.98
+0.6
14.82
+0.4
x
+0.2
Weidenholmx
+1.0
x
+0.4
14.29
-0.1
Svantessonx
+0.2
x
-0.7
x
+1.5
14.03
+0.3
14.27
+0.4
x
-0.3
Lundborg13.76
+0.8
13.47
+0.4
14.01
-0.2
x
+0.3
x
+0.3
14.06
0.0
Ericsson12.87
+0.2
13.06
+0.4
13.22
+0.5
13.50
+0.5
13.58
-0.2
Rosquist-Larsson12.47
+0.2
12.11
+0.7
12.28
-0.1
12.33
+0.3
12.48
+0.4
12.79
+0.2
Dahlberg11.81
-0.3
12.35
+0.2
11.01
+0.3
12.19
-0.4
12.41
+0.1
12.64
+0.4
M Kula     


Final A

Final

1Wictor PeterssonMalmö AI
19.66
  
2Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
18.56
Spårvägens FK
18.56
SB
  
3Viktor Gardenkrans
17.90
Upsala IF
17.90
SB
  
4Jesper Ahlin
17.34
Turebergs FK
17.34
  
5Patrik Lindstedt
17.21
Hässelby SK
17.21
PB
  
6Leo Zikovic
17.02
Örgryte IS
17.02
PB
  
7Måns Roos
Måns Roos 02, Mölndal
15.44
Mölndals AIK
15.44
  
8Erik Liberg
10.70
Ullevi FK
10.70
SB
  
Petersson19.48xx19.66x19.48
Arbinge18.2918.4218.4018.5418.4618.56
Gardenkrans16.7117.0517.0117.3917.9017.76
Ahlin17.34xx15.74xx
Lindstedt16.5617.21x16.8116.9116.72
Zikovic16.03x16.5516.5717.0216.80
Roos13.0315.44xxxx
Liberg10.70
M Diskus     


Final A

Final

1Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
69.80
Spårvägens FK
69.80
  
2Simon Pettersson
63.49
Hässelby SK
63.49
  
3Wictor PeterssonMalmö AI
54.22
SB
  
4Jakob Gardenkrans
52.41
Upsala IF
52.41
SB
  
5Teo Paganus
50.41
Turebergs FK
50.41
PB
  
6Måns Roos
Måns Roos 02, Mölndal
49.85
Mölndals AIK
49.85
  
7Leo Zikovic
44.97
Örgryte IS
44.97
PB
  
8Erik Liberg
37.53
Ullevi FK
37.53
PB
  
Ståhl64.17x69.80x66.87x
Pettersson63.49x62.08x60.24x
Petersson52.1050.4251.8250.4554.2251.50
Gardenkrans50.41xx50.2951.8952.41
Paganus47.1646.6249.22xx50.41
Roosxx49.85xxx
Zikovic42.3439.1044.97x40.9242.61
Liberg35.0837.53x
M Slägga     


Final A

Final

1Ragnar Carlsson
74.16
Hässelby SK
74.16
CR
  
2Ivar Moisander
Ivar Moisander 00, Spårvägen
63.51
Spårvägens FK
63.51
  
3Karl Ludvik
59.90
Turebergs FK
59.90
  
4William LanndalenUllevi FK
52.18
SB
  
5Gustav Rydåker
51.68
Upsala IF
51.68
SB
  
6Philip Fabian
48.03
Örgryte IS
48.03
PB
  
7Arvid Mägi TheorinMalmö AI
44.20
PB
  
8Emil Predan
19.17
Mölndals AIK
19.17
SB
  
Carlsson71.9774.16x70.5872.6370.39
Moisander62.8462.0561.8663.3263.2863.51
Ludvikx59.1258.2958.3159.90x
Lanndalen42.0550.3250.2249.7352.1850.86
Rydåker51.68xxxxx
Fabian46.0845.49x48.0347.22x
Mägi Theorin42.4638.40xx41.9844.20
Predan19.17
M Spjut     


Final A

Final

1Jakob Samuelsson
69.05
Hässelby SK
69.05
  
2Joni Kaartinen
68.42
Örgryte IS
68.42
SB
  
3Esa Hiltunen
66.04
Ullevi FK
66.04
  
4Axel Lönegren
61.50
Upsala IF
61.50
SB
  
5Stellan Back
61.35
Turebergs FK
61.35
  
6Olle Hübert
Olle Hübert 03, Spårvägen
60.74
Spårvägens FK
60.74
  
7Måns BergströmMalmö AI
57.77
  
8Philip Bayer
34.51
Mölndals AIK
34.51
SB
  
Samuelsson64.2168.1869.05
Kaartinen65.3564.1665.48x68.4265.07
Hiltunen64.2266.0465.00xxx
Lönegren51.2261.5059.9260.15x58.29
Back58.4760.1959.5959.3259.9461.35
Hübertx55.97x60.74xx
Bergström56.7854.2957.7755.71xx
Bayer34.51
M 4x100 m     


Final A

Final

1Upsala IF 
40.74
  
 
2Malmö AI 
41.56
  
 
3Spårvägens FK 
41.56
  
 
4Ullevi FK 
41.91
  
 
5Hässelby SK 
42.37
  
 
6Turebergs FK 
42.94
  
 
7Mölndals AIK 
44.00
  
 
8Örgryte IS 
44.23
  
 
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
1Filippa SivnertMalmö AI
11.73
  
2Nora Lindahl
11.95
Hässelby SK
11.95
  
3Emilia Kjellberg
12.19
IF Göta Karlstad
12.19
SB
  
4Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
12.22
Spårvägens FK
12.22
SB
  
5Fanny Runheim
12.25
Örgryte IS
12.25
  
6Helmi HjortbäckUllevi FK
12.29
  
7Gabriella HolmströmUpsala IF
12.63
  
8Ebba Jernmark BurrowsTäby IS
12.76
  
K 200 m     

Vind: -2.9

Final A

Final

Vind: -2.9
1Julia HenrikssonMalmö AI
23.63
  
2Lisa Lilja
Lisa Lilja 96, Örgryte
23.75
Örgryte IS
23.75
  
3Irene Ekelund
24.78
IF Göta Karlstad
24.78
  
4Linnéa Frobe
24.80
Täby IS
24.80
SB
  
5Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Spårvägen
24.89
Spårvägens FK
24.89
  
6Helmi HjortbäckUllevi FK
25.20
  
7Klara Helander
25.21
Upsala IF
25.21
  
8Olivia Pihl
Olivia Pihl 08, Hässelby
27.30
Hässelby SK
27.30
  
K 400 m     


Final A

Final

1Lisa Lilja
Lisa Lilja 96, Örgryte
53.18
Örgryte IS
53.18
CR
  
2Linnéa Frobe
54.25
Täby IS
54.25
SB
  
3Klara Helander
54.43
Upsala IF
54.43
SB
  
4Josephine Risberg ThoorMalmö AI
54.81
SB
  
5Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Spårvägen
55.40
Spårvägens FK
55.40
PB
  
6Lovisa Ellström
56.19
IF Göta Karlstad
56.19
SB
  
7Alice SvantessonUllevi FK
56.58
SB
  
8Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
58.30
Hässelby SK
58.30
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Maria Freij
2:16.74
Malmö AI
2:16.74
  
2Wilma Nielsen
2:16.75
Örgryte IS
2:16.75
  
3Lova Perman
2:18.22
IF Göta Karlstad
2:18.22
  
4Caroline Högardh
2:18.73
Hässelby SK
2:18.73
  
5Maja Sund
2:20.94
Täby IS
2:20.94
SB
  
6Alicia Nilsson
2:21.53
Ullevi FK
2:21.53
  
7Johanna Bülow
Johanna Bülow 02, Spårvägen
2:22.18
Spårvägens FK
2:22.18
  
8Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
2:25.30
Upsala IF
2:25.30
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Lovisa Lindh
4:44.56
Ullevi FK
4:44.56
SB
  
2Olivia Weslien
4:44.80
IF Göta Karlstad
4:44.80
  
3Vera Sjöberg
4:44.89
Täby IS
4:44.89
  
4Julia Nielsen
4:45.56
Örgryte IS
4:45.56
  
5Linn Adolfsson
4:51.28
Hässelby SK
4:51.28
  
6Fanny Szalkai
Fanny Szalkai 08, Spårvägen
4:51.70
Spårvägens FK
4:51.70
  
7Elsa Sundqvist
4:51.72
Upsala IF
4:51.72
  
8Emilia Mandl
4:54.36
Malmö AI
4:54.36
PB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Olivia Weslien
16:19.83
IF Göta Karlstad
16:19.83
PB
  
2Elsa Sundqvist
16:20.07
Upsala IF
16:20.07
PB
  
3Ebba Broms
Ebba Broms 05, Spårvägen
16:27.15
Spårvägens FK
16:27.15
PB
  
4Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
17:27.76
Örgryte IS
17:27.76
SB
  
5Louise Wiker
17:44.46
Hässelby SK
17:44.46
SB
  
6Melissa Bentayeb
17:44.94
Täby IS
17:44.94
PB
  
7Anna Larsson
19:51.98
Ullevi FK
19:51.98
  
8Beatrice Ask
20:24.43
Malmö AI
20:24.43
SB
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

1Emilia Lillemo
10:01.62
Täby IS
10:01.62
SB
  
2Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
10:35.63
Örgryte IS
10:35.63
SB
  
3Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
10:37.52
Upsala IF
10:37.52
  
4Angelica Strandberg
10:50.96
Spårvägens FK
10:50.96
SB
  
5Meija Peterson
11:30.43
IF Göta Karlstad
11:30.43
SB
  
6Lena Eliasson-Lööf
11:33.50
Hässelby SK
11:33.50
PB
  
K 100 m häck     

Vind: -1.2

Final A

Final

Vind: -1.2
1Johanna CarlssonMalmö AI
14.26
  
2Maria SödergrenTäby IS
14.40
  
3Julia Håkansson
14.48
Hässelby SK
14.48
  
4Ebba Magnusson
14.52
Ullevi FK
14.52
  
5Tiffanie Magnusson
14.92
Upsala IF
14.92
  
6Engla Nilsson
15.28
Örgryte IS
15.28
  
7Anna Back Nilsson
15.73
IF Göta Karlstad
15.73
PB
  
8Celina Reichardt
16.09
Spårvägens FK
16.09
PB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Hanna Karlsson
58.18
IF Göta Karlstad
58.18
SB
  
2Ebba Svantesson
59.51
Upsala IF
59.51
  
3Matilda Hellqvist
1:02.19
Ullevi FK
1:02.19
PB
  
4Julia Håkansson
1:02.36
Hässelby SK
1:02.36
PB
  
5Celina Reichardt
1:02.68
Spårvägens FK
1:02.68
SB
  
6Lia Cederberg
1:04.01
Täby IS
1:04.01
  
7Felicia Ascard
1:04.25
Malmö AI
1:04.25
SB
  
8Elwira Ripsweden
1:04.93
Örgryte IS
1:04.93
SB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Engla Nilsson
1.76
Örgryte IS
1.76
  
2Emma Häggblom
1.73
Upsala IF
1.73
  
3Lina LöfqvistUllevi FK
1.67
=SB
  
4My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
1.63
IF Göta Karlstad
1.63
  
5Livia Salov KlaessonHässelby SK
1.54
  
6Nova Raitis
Nova Raitis 07, Spårvägen
1.47
Spårvägens FK
1.47
SB
  
6Anja LalanderTäby IS
1.47
  
8Adéle Camitz
1.47
Malmö AI
1.47
SB
  
1.30
1.73
1.40
1.76
1.47
1.81
1.54
1.59
1.63
1.67
1.70
Nilsson-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
o
o
Häggblom-
xxo
-
xxx
-
-
-
xo
o
o
Löfqvist-
-
-
o
o
o
o
xxx
Olsson-
o
o
o
xxo
o
xxx

Salov Klaesson-
-
o
xxo
xxx



Raitiso
o
o
xxx




Lalander-
o
o
xxx




Camitz-
o
xo
xxx




K Stav     


Final A

Final

1Sara WinbergTäby IS
4.06
=SB
  
2Michaela Meijer
3.88
Örgryte IS
3.88
  
3Ella Uddenäs
3.78
Malmö AI
3.78
SB
  
4Annika Jönsson
3.68
Spårvägens FK
3.68
  
5Emelie Beckman
3.58
Hässelby SK
3.58
  
6Johanna Duplantis
3.38
Upsala IF
3.38
  
7Tuvali Åhser
2.80
IF Göta Karlstad
2.80
  
7Anna Mol
2.80
Ullevi FK
2.80
  
2.30
3.58
2.60
3.68
2.80
3.78
3.00
3.88
3.15
4.06
3.28
4.16
3.38
3.48
Winberg-
-
-
o
-
-
-
xo
-
xo
-
xxx
-
-
Meijer-
-
-
-
-
-
-
xo
-
xxx
-
-
-
Uddenäs-
xo
-
xxo
-
xo
-
xxx
-
-
o
o
Jönsson-
-
-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
Beckman-
xo
-
xxx
-
-
-
o
-
o
Duplantis-
xxx
-
-
-
o
o
o
-
Åhsero
o
xo
xxx




Molo
o
xo
xxx




K Längd     


Final A

Final

1Kaiza Karlén
6.30
IF Göta Karlstad
6.30
+1.7
  
2Karolina Svensson
6.17
Upsala IF
6.17
+2.0 SB
  
3Katharina Gråman
6.15
Spårvägens FK
6.15
+1.9 PB
  
4Jenny Lestander
6.11
Örgryte IS
6.11
+0.5
  
5Klara Rådbo
5.86
Hässelby SK
5.86
+1.3 SB
  
6Emelie EklundTäby IS
5.65
+1.7 SB
  
7Binta Jammeh
5.41
Malmö AI
5.41
+1.2 PB
  
8Hanna Amundin
3.52w
Ullevi FK
3.52w
+2.5
  
Karlén6.08
+0.2
x
+1.2
6.10
+0.6
6.23
+1.4
6.23
-1.0
6.30
+1.7
Svensson5.94
-0.2
5.71
+1.3
6.17
+2.0
5.93
-0.3
x
+1.3
5.88
+0.9
Gråman5.78
+1.3
5.82
+0.2
5.84
-0.4
6.00
+0.3
5.96
-0.3
6.15
+1.9
Lestander6.01
+1.6
5.95
-0.2
x
+0.7
6.00
-0.2
6.11
+0.5
6.10
+0.4
Rådbo5.62
+0.1
5.86
+1.3
x
+1.1
5.72
+1.0
5.72
+1.8
5.86
+1.6
Eklund5.65
+1.7
4.03
-1.0
5.50
-0.7
5.61
+0.7
5.36
+0.7
5.30
+0.7
Jammeh4.99
+0.8
5.17
-0.3
5.22
+0.2
5.18
-0.2
5.41
+1.2
5.15
+1.4
Amundin3.52w
+2.5
K Tresteg     


Final A

Final

1Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS
13.07
–0.7
  
2Katharina Gråman
12.89w
Spårvägens FK
12.89w
+2.4
  
3Kajsa Lindqvist
12.76
Upsala IF
12.76
+1.9 SB
  
4Nora Jolbäck
11.86w
Ullevi FK
11.86w
+2.2
  
5Klara Rådbo
11.74
Hässelby SK
11.74
–0.2 SB
  
6Emilia Kjellberg
11.63
IF Göta Karlstad
11.63
+0.5 SB
  
7Emma ErlandssonMalmö AI
11.47
+0.7 SB
  
8Ebba SjöströmTäby IS
10.10
+0.5 PB
  
Abrahamssonx
+1.1
12.83
+0.4
12.80
-0.5
x
+0.9
x
+0.6
13.07
-0.7
Gråman12.36
+0.5
12.47
-2.5
12.40
+0.4
12.89w
+2.4
10.53
+0.2
12.45
+1.6
Lindqvistx
+1.9
10.39
-1.2
x
+0.7
12.52
-0.4
12.44
+0.2
12.76
+1.9
Jolbäck11.55
+0.7
x
-1.6
11.86w
+2.2
x
+1.5
x
-0.2
11.67
+0.1
Rådbo11.42
+1.5
11.65
+0.8
11.73
-0.1
11.59
+0.6
11.74
-0.2
11.62
0.0
Kjellberg11.21w
+2.1
11.30
-1.0
11.15w
+2.1
11.31
-0.9
x
+1.0
11.63
+0.5
Erlandsson10.75
0.0
10.92
+0.9
10.87
+0.3
11.02
-0.2
11.47
+0.7
11.44
+0.6
Sjöström10.10
+0.5
9.82
-0.8
9.91
+0.8
K Kula     


Final A

Final

1Fanny Roos
19.20
Malmö AI
19.20
CR SB
  
2Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
17.29
Spårvägens FK
17.29
  
3Frida Åkerström
15.17
Hässelby SK
15.17
SB
  
4Emilia Malmehed
15.13
IF Göta Karlstad
15.13
PB
  
5Victoria Wickman
13.86
Upsala IF
13.86
  
6Natalie Nilssen ZappalàUllevi FK
13.02
  
7Lovisa Linde
11.70
Täby IS
11.70
SB
  
8Ellen Hansson
7.87
Örgryte IS
7.87
PB
  
Roos18.7118.0318.69x19.2018.72
Lennman16.9216.8216.9817.2917.2216.96
Åkerström15.1214.8014.91xx15.17
Malmehed14.7914.70x14.7015.13x
Wickman13.2513.3413.4313.8113.86x
Nilssen Zappalà13.02xxxxx
Linde10.95x11.70x11.6911.18
Hansson7.87
K Diskus     


Final A

Final

1Caisa-Marie LindforsUpsala IF
57.83
  
2Vanessa Kamga
57.22
Hässelby SK
57.22
  
3Emma Ljungberg
Emma Ljungberg 94, Spårvägen
55.74
Spårvägens FK
55.74
  
4Mathilda ErikssonMalmö AI
54.59
  
5Erica Larsson
45.60
IF Göta Karlstad
45.60
  
6Lovisa Linde
31.14
Täby IS
31.14
  
7Mari Klaup
31.12
Ullevi FK
31.12
  
8Cajsa Augustsson
30.71
Örgryte IS
30.71
PB
  
Lindfors54.2657.8356.72x57.0051.66
Kamga54.3657.22xx52.73x
Ljungbergxx55.3755.74x55.38
Eriksson52.5152.8853.0951.6054.5952.73
Larsson43.1844.9145.6044.68xx
Lindex31.1428.4826.6327.80x
Klaup30.83xx30.6530.1931.12
Augustssonx24.5725.1230.71x22.30
K Slägga     


Final A

Final

1Thea Löfman
66.07
Malmö AI
66.07
  
2Kajsa Wennberg
62.57
Upsala IF
62.57
SB
  
3Rebecka Hallerth
60.95
Spårvägens FK
60.95
  
4Sara Forssell
60.12
IF Göta Karlstad
60.12
  
5Hillevi Carlsson
58.99
Hässelby SK
58.99
  
6Luana Lund KlaricUllevi FK
51.22
  
7Rut Grufman
44.90
Täby IS
44.90
PB
  
8Anna Götberg
43.47
Örgryte IS
43.47
SB
  
Löfman62.4662.7166.07x62.0263.30
Wennberg62.5760.6860.16x59.4160.82
Hallerth56.66x60.26xx60.95
Forssell60.12xxxx60.06
Carlsson58.99x58.54xx56.87
Lund Klaric50.9451.22x
Grufmanxxxxx44.90
Götbergx43.47xx43.0943.34
K Spjut     


Final A

Final

1Mari Klaup
50.94
Ullevi FK
50.94
SB
  
2Beatrice Lantz
49.05
Hässelby SK
49.05
  
3Erika Wärff
48.37
Malmö AI
48.37
  
4Stina Jacobson
45.98
Örgryte IS
45.98
SB
  
5Carolin Näslund
45.93
IF Göta Karlstad
45.93
  
6Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
38.78
Spårvägens FK
38.78
PB
  
7Ellen Pettersson
30.50
Upsala IF
30.50
SB
  
8Caroline LarssonTäby IS
23.76
PB
  
Klaup46.2047.8445.7250.9446.7350.10
Lantz46.21x45.0248.85x49.05
Wärff40.6843.5748.1648.1043.9548.37
Jacobson38.2245.98x44.8042.2243.10
Näslund41.3244.4042.58xx45.93
Hilding38.7833.4033.6233.0732.7034.66
Pettersson28.06x30.1130.1629.9430.50
Larsson22.49xxxx23.76
K 4x100 m     


Final A

Final

1Malmö AI 
45.74
  
 
2IF Göta Karlstad 
46.01
  
 
3Örgryte IS 
46.48
  
 
4Spårvägens FK 
46.92
  
 
5Ullevi FK 
47.23
  
 
6Upsala IF 
47.85
  
 
7Täby IS 
48.56
  
 
8Hässelby SK 
49.01