0

25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
Arena: Sollentunavallen   Arrangör: Turebergs FK
Tävlande: 89 (48+41)   Starter: 103 (56+47)

Män
M 100 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Viktor Thor
10.64
Strands IF
10.64
  
2Jean-Christian ZirignonMalmö AI
10.68
  
3Imran Lernebo
11.03
Turebergs FK
11.03
PB
  
4Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi 02, Oskarshamns SK
11.25
Oskarshamns SK
11.25
  
5Dennis Karanda
11.47
Malmö AI
11.47
SB
  
Final B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Isak Stieberth SiljedahlTurebergs FK
11.45
  
2Joel Enander
11.60
Täby IS
11.60
  
3Preeda Tantimethakun
11.65
Eskilstuna FI
11.65
  
4Amir Shaker
Amir Shaker 89, Eskilstuna FI
11.66
Eskilstuna FI
11.66
  
5Alexander MickelsonTurebergs FK
11.85
PB
  
6Adam Mittjas
11.94
Strands IF
11.94
  
Final C
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Daniel Larsson
12.13
IFK Lidingö
12.13
PB
  
2Aaron Baloza
12.22
Upsala IF
12.22
PB
  
3Victor JohnssonTäby IS
12.22
PB
  
4Mårten Skogman
12.39
Spårvägens FK
12.39
  
5Binayak Shrivas
12.45
Turebergs FK
12.45
  
6Lasse Ohtamaa
12.51
Strands IF
12.51
SB
  
7Erik-Stefan SagelindUpsala IF
17.02
PB
  
Final D
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
12.60
Turebergs FK
12.60
PB
  
2Michael Cocke
Michael Cocke 57, Spårvägen
14.08
Spårvägens FK
14.08
PB
  
3Aleksandar AvramovVäsby IK
14.69
PB
  
4Benjamin Karlsson
14.88
Huddinge AIS
14.88
PB
  
5Tristan Back
15.29
Turebergs FK
15.29
PB
  
M 300 m     


Final A

Final

1Amir Shaker
Amir Shaker 89, Eskilstuna FI
37.69
Eskilstuna FI
37.69
PB
  
2Theodor Duvert
38.49
Hässelby SK
38.49
PB
  
3Mårten Skogman
39.54
Spårvägens FK
39.54
SB
  
4Binayak Shrivas
39.87
Turebergs FK
39.87
PB
  
Final B
1Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
41.72
Turebergs FK
41.72
PB
  
2Michael Cocke
Michael Cocke 57, Spårvägen
46.22
Spårvägens FK
46.22
PB
  
3Roland Jonsson
48.80
Turebergs FK
48.80
PB
  
4Benjamin Karlsson
49.98
Huddinge AIS
49.98
PB
  
5Tristan Back
53.52
Turebergs FK
53.52
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Robin Isaksson
49.30
Turebergs FK
49.30
PB
  
2Max Myrin
51.66
Hellas FK
51.66
PB
  
3Kalab Alemsegek TesfayTurebergs FK
52.26
PB
  
4Robin Göransson
53.19
Turebergs FK
53.19
  
5Bahran Mikael
58.30
Turebergs FK
58.30
PB
  
6Samuel Petersen
1:01.73
Turebergs FK
1:01.73
PB
  
7Svante Johansson
1:08.42
Väsby IK
1:08.42
PB
  
8Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
1:28.07
IKJ Haninge
1:28.07
SB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Erik Nederheim
1:59.18
Täby IS
1:59.18
SB
  
2Anton Ledell
1:59.40
Huddinge AIS
1:59.40
SB
  
3Alexander Hägg
2:02.14
Hässelby SK
2:02.14
SB
  
4Jesper Rilegård
2:03.50
Täby IS
2:03.50
PB
  
5John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
2:15.58
Turebergs FK
2:15.58
  
6Svante Lenke
2:17.36
Upsala IF
2:17.36
SB
  
7Fredrik Nybäck
2:18.24
Spårvägens FK
2:18.24
SB
  
8Sebastian Svedhammer
2:19.28
Spårvägens FK
2:19.28
SB
  
9Roger Reinhold
Roger Reinhold 61, Spårvägen
2:32.78
Spårvägens FK
2:32.78
SB
  
Thomas Kvarnehag
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
DNF
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Edvin KarlströmRehns BK
4:19.64
PB
  
2Simon Rowland
4:20.27
Hammarby IF
4:20.27
PB
  
3Ludvig Höglund
4:21.92
Upsala IF
4:21.92
PB
  
4Emil Kellgren
4:26.36
Upsala IF
4:26.36
PB
  
5Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
6:35.30
IKJ Haninge
6:35.30
SB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
1Alina Popadiuk
12.06
Upsala IF
12.06
  
2Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
12.22
Mälarhöjdens IK
12.22
  
3Linnéa Frobe
12.33
Täby IS
12.33
SB
  
4Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
12.46
Mälarhöjdens IK
12.46
  
5Victoria DavidssonTyresö FK
13.15
  
6Anelia Danielsson
13.20
Hanvikens SK
13.20
  
Final B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Elin Bjerre
Elin Bjerre 86, Spårvägen
13.05
Spårvägens FK
13.05
SB
  
2Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
13.08
Turebergs FK
13.08
PB
  
3Anna Björkstedt
13.32
Spårvägens FK
13.32
  
4Freja Avebäck
13.39
Malmö AI
13.39
  
5Emilia Nielsen
13.47
Turebergs FK
13.47
  
6Emelie Edholm
13.52
Malmö AI
13.52
  
Final C
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1Emilie Ekman
13.39
Täby IS
13.39
PB
  
2Ema Avramova
13.40
Väsby IK
13.40
PB
  
3Emma Sidwall
13.80
Danderyds SK
13.80
  
4Rebecka SjöbergTäby IS
13.89
SB
  
5Annika Nilsson
Annika Nilsson 82, Spårvägen
14.36
Spårvägens FK
14.36
SB
  
6Annica Sandström
14.55
Spårvägens FK
14.55
PB
  
Final D
Vind: -2.2
Vind: -2.2
1Charlotte Cederberg
15.13
Åkersberga SK
15.13
  
2Yvonne Wiberg
Yvonne Wiberg 62, Spårvägen
16.36
Spårvägens FK
16.36
  
3Gunnel Tolfes
17.02
Turebergs FK
17.02
  
4Maria Björkman
18.11
Turebergs FK
18.11
  
5Kerstin Sjöqvist
18.44
Upsala IF
18.44
  
6Eva Jonsson
19.06
Turebergs FK
19.06
PB
  
K 300 m     


Final A

Final

1Linnéa Frobe
38.80
Täby IS
38.80
  
2Alina Popadiuk
39.66
Upsala IF
39.66
PB
  
3Emilie Ekman
44.00
Täby IS
44.00
PB
  
4Jenny Åkervall
44.99
Spårvägens FK
44.99
SB NR50
  
5Freja Kagevik
45.18
Turebergs FK
45.18
  
6Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
45.86
Turebergs FK
45.86
PB
  
7Charlotta HäggströmTurebergs FK
50.09
PB
  
Final B
1Sanne Lopez
Sanne Lopez 87, Åkersberga
48.00
Åkersberga SK
48.00
PB
  
2Gunnel Tolfes
52.02
Turebergs FK
52.02
PB
  
3Ulla Karnebäck
54.08
Turebergs FK
54.08
SB NR70
  
4Kerstin Sjöqvist
1:01.06
Upsala IF
1:01.06
PB
  
5Eva Jonsson
1:11.00
Turebergs FK
1:11.00
PB
  
6Ewa Wahlberg
Ewa Wahlberg 55, Uppsala LK
1:17.47
Uppsala LK
1:17.47
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Clara Knutsson
58.75
Upsala IF
58.75
PB
  
2Emelie Melin
Emelie Melin 05, Spårvägen
59.53
Spårvägens FK
59.53
  
3Emilia HermanssonTäby IS
1:01.71
  
K 800 m     


Final A

Final

1Lovisa Linde
2:11.69
Täby IS
2:11.69
PB
  
2Liva Gustavsson
2:31.08
Spårvägens FK
2:31.08
  
3Lisa Löchen
2:39.00
IFK Lidingö
2:39.00
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Ida Knutsson
4:39.09
Upsala IF
4:39.09
SB
  
2Nora Siltberg AlmlöfHammarby IF
5:02.13
PB
  
3Weronika Brzuchalska
5:03.38
FK Studenterna
5:03.38
SB
  
4Ida Boij
Ida Boij 98, Hammarby
5:27.38
Hammarby IF
5:27.38
PB