0

17.4
17.4
21.4
1.4
14.4
17.3
7.4
16.3
29.3
7.4
7.4
14.4
13.4
10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
Arena: Sätra Friidrottshall   Arrangör: Gotlands och Stockholms FIF
Tävlande: 384 (151+233)   Starter: 966 (396+570)

1Gotland-Stockholm Väst870
2Gotland-Stockholm Öst803
3Södra Svealand641
4Mittsvenska594
Män
P14 60 m     
Inne 19 mar

Final A

Final
Inne 19 mar
1Ivar Olsson
7.69
Bromma IF
7.69
PB
  
2Mustapha Jagana
7.70
Spårvägens FK
7.70
PB
  
3Tim Franc
Tim Franc 09, Sundbyberg
7.84
Sundbybergs IK
7.84
  
4Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
7.89
KFUM Örebro
7.89
  
5Oliver TidlundGefle IF
7.90
  
6Gusten Berglund
7.92
Söderhamns IF
7.92
  
7Nicholas Chang
8.08
Hammarby IF
8.08
  
8Eliah AnderssonBromma IF
8.17
  
Final B
19 mar
19 mar
1Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
8.04
Västerås FK
8.04
PB
  
2Jonatan Borg
8.06
Hammarby IF
8.06
PB
  
3William Daun
William Daun 09, Katrineholm
8.16
Katrineholms SK
8.16
  
4Jonathan Dalid
8.21
Turebergs FK
8.21
  
5Bill Gibson
Bill Gibson 09, Upsala IF
8.23
Upsala IF
8.23
PB
  
6Oskar KällströmTurebergs FK
8.36
=PB
  
7Gunnar Linder
8.42
Upsala IF
8.42
  
8Kasper Langevoort
8.54
Sundbybergs IK
8.54
  
Heat 1
19 mar
19 mar
1Tim Franc
Tim Franc 09, Sundbyberg
7.88
Sundbybergs IK
7.88
q
  
2Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
7.91
KFUM Örebro
7.91
q
  
3Jonatan Borg
8.17
Hammarby IF
8.17
PB
q
  
4Kasper Langevoort
8.23
Sundbybergs IK
8.23
q
  
5Oskar KällströmTurebergs FK
8.36
PB
q
  
6Timothy TrillonF Bålsta IK
8.95
  
7Julian Boström BjörkmanUpsala IF
9.61
  
Heat 2
19 mar
19 mar
1Oliver TidlundGefle IF
7.90
q
  
2Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
8.06
Västerås FK
8.06
PB
q
  
3Gunnar Linder
8.31
Upsala IF
8.31
q
  
4Bill Gibson
Bill Gibson 09, Upsala IF
8.32
Upsala IF
8.32
PB
q
  
5William Edlund TuraIFK Märsta
8.86
PB
  
6Alex Nordh
Alex Nordh 09, KFUM Örebro
9.28
KFUM Örebro
9.28
PB
  
Heat 3
19 mar
19 mar
1Ivar Olsson
7.76
Bromma IF
7.76
PB
q
  
2Gusten Berglund
7.93
Söderhamns IF
7.93
q
  
3William Daun
William Daun 09, Katrineholm
8.17
Katrineholms SK
8.17
q
  
4Axel Svedberg
8.37
Bollnäs FIK
8.37
  
5Axel Jonell
8.42
Täby IS
8.42
PB
  
6Jim Ogden
Jim Ogden 09, Upsala IF
8.61
Upsala IF
8.61
PB
  
7Gabriel Laine
9.34
Karlskoga FIF
9.34
PB
  
Heat 4
19 mar
19 mar
1Mustapha Jagana
7.76
Spårvägens FK
7.76
PB
q
  
2Eliah AnderssonBromma IF
7.97
PB
q
  
3Nicholas Chang
7.99
Hammarby IF
7.99
PB
q
  
4Jonathan Dalid
8.17
Turebergs FK
8.17
PB
q
  
5Hannes Bergkvist
8.36
Huddinge AIS
8.36
  
6Elias Åman
Elias Åman 09, Leksands FIK
9.01
Leksands FIK
9.01
PB
  
P14 200 m     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
25.51
KFUM Örebro
25.51
PB
  
2Carl Grindange
25.86
Turebergs FK
25.86
PB
  
3Oliver TidlundGefle IF
26.05
  
4Jonatan Borg
26.09
Hammarby IF
26.09
PB
  
Final B
18 mar
18 mar
1Gabriel Melander
26.41
Turebergs FK
26.41
PB
  
2Hannes Bergkvist
26.43
Huddinge AIS
26.43
PB
  
3William Daun
William Daun 09, Katrineholm
26.72
Katrineholms SK
26.72
  
4Gusten Berglund
27.02
Söderhamns IF
27.02
  
Final C
18 mar
18 mar
1Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
26.67
PB
  
2Bill Gibson
Bill Gibson 09, Upsala IF
26.74
Upsala IF
26.74
PB
  
Eliah AnderssonBromma IF
DQ
  
Final D
18 mar
18 mar
1Erik Jansson
Erik Jansson 09, Västerås FK
26.99
Västerås FK
26.99
PB
  
2Alvin Daniels
28.38
Hässelby SK
28.38
PB
  
3Samuel Oliveira
28.70
Hanvikens SK
28.70
  
Final E
18 mar
18 mar
1William Edlund TuraIFK Märsta
28.96
  
2Timothy Trillon
30.05
F Bålsta IK
30.05
  
Final F
18 mar
18 mar
1Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
28.42
Mälarhöjdens IK
28.42
PB
  
2Oliver Wallbom
29.54
Hanvikens SK
29.54
PB
  
3Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
30.60
KFUM Örebro
30.60
  
P14 1000 m     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1David Ahlberg
2:49.32
Bromma IF
2:49.32
PB
  
2Erik Jansson
Erik Jansson 09, Västerås FK
2:49.57
Västerås FK
2:49.57
PB
  
3Emil Corlevi
2:53.21
IFK Lidingö
2:53.21
PB
  
4Leo Gutepil
2:54.41
Visby IF Gute
2:54.41
PB
  
5Luca Garavini
2:55.31
IFK Lidingö
2:55.31
PB
  
6Thomas Moussay
3:01.34
Sundbybergs IK
3:01.34
PB
  
7Love Willén HolgerssonIFK Lidingö
3:02.26
PB
  
8Samuel Oliveira
3:02.49
Hanvikens SK
3:02.49
  
9Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
3:04.93
Mälarhöjdens IK
3:04.93
  
Final B
18 mar
18 mar
1William Edlund Tura
3:05.97
IFK Märsta
3:05.97
PB
  
2Hannes Bergkvist
3:07.39
Huddinge AIS
3:07.39
PB
  
3Alvin Daniels
3:09.51
Hässelby SK
3:09.51
  
4Karl Pell
Karl Pell 09, Hässelby
3:11.89
Hässelby SK
3:11.89
PB
  
5Gabriel Laine
3:14.96
Karlskoga FIF
3:14.96
PB
  
6Lukas Haraldsson
3:15.04
Alunda SK
3:15.04
PB
  
7Viktor Berg
3:19.03
Turebergs FK
3:19.03
  
8Edvin Dannfeldt
3:45.26
Ludvika FFI
3:45.26
PB
  
P14 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1Alessandro MancinellaHammarby IF
9.15
  
2Nils GrufmanTäby IS
9.20
  
3Ville MårtenssonHuddinge AIS
9.44
PB
  
4Alex Lundgren
9.70
IFK Lidingö
9.70
  
5Carl Grindange
9.76
Turebergs FK
9.76
  
6Nicholas Chang
9.76
Hammarby IF
9.76
PB
  
7Valter WallnerGefle IF
9.96
  
Final B
18 mar
18 mar
1Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
9.99
Västerås FK
9.99
PB
  
2Eliah AnderssonBromma IF
10.06
  
3Max Linell
11.06
F Bålsta IK
11.06
  
4Alvin Daniels
11.36
Hässelby SK
11.36
  
5Malte Hilbig
12.60
Rånäs 4H
12.60
PB
  
6Herman Lenander
12.84
Rånäs 4H
12.84
  
Castor SvanelidIF Linnéa
DNF
  
Heat 1
18 mar
18 mar
1Nils GrufmanTäby IS
9.16
q
  
2Ville MårtenssonHuddinge AIS
9.64
PB
q
  
3Valter WallnerGefle IF
9.90
PB
q
  
4Nicholas Chang
9.96
Hammarby IF
9.96
PB
q
  
5Eliah AnderssonBromma IF
10.05
q
  
6Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
10.16
Västerås FK
10.16
PB
q
  
7Castor Svanelid
10.47
IF Linnéa
10.47
PB
q
  
Heat 2
18 mar
18 mar
1Alessandro MancinellaHammarby IF
9.12
PB
q
  
2Alex Lundgren
9.53
IFK Lidingö
9.53
PB
q
  
3Carl Grindange
9.88
Turebergs FK
9.88
q
  
4Max Linell
10.86
F Bålsta IK
10.86
PB
q
  
5Alvin Daniels
11.17
Hässelby SK
11.17
q
  
6Herman Lenander
12.06
Rånäs 4H
12.06
PB
q
  
7Malte Hilbig
12.71
Rånäs 4H
12.71
q
  
Leo Sonesson
DNF
Huddinge AIS
DNF
  
P14 Höjd     
Inne 19 mar

Final A

Final
Inne 19 mar
1Alexander Brändeborn
1.72
Råby-Rekarne FIF
1.72
PB
  
2Alessandro MancinellaHammarby IF
1.70
  
3Alex Lundgren
1.70
IFK Lidingö
1.70
PB
  
4Hugo Wiklund
1.68
Hanvikens SK
1.68
  
5David Ahlberg
1.65
Bromma IF
1.65
  
6Gunnar Linder
1.58
Upsala IF
1.58
PB
  
7Valter WallnerGefle IF
1.54
PB
  
8Filip Svanehav
1.54
Hammarby IF
1.54
PB
  
9Anton Pranjic
Anton Pranjic 09, Kristinehamn
1.48
IFK Kristinehamn
1.48
PB
  
10Castor SvanelidIF Linnéa
1.48
PB
  
10Ville MårtenssonHuddinge AIS
1.48
=PB
  
12Max Linell
1.33
F Bålsta IK
1.33
  
13Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
1.33
Mälarhöjdens IK
1.33
  
14Herman LenanderRånäs 4H
1.33
PB
  
1.24
1.68
1.33
1.70
1.42
1.72
1.48
1.74
1.54
1.58
1.62
1.65
Brändeborn-
xo
-
o
-
xo
-
xxx
xo
o
xo
o
Mancinella-
o
-
o
-
xxx
-
-
o
-
o
Lundgren-
o
-
o
-
xxx
o
o
o
xo
xo
Wiklund-
xxo
-
xxx
-
-
-
xo
xo
xo
Ahlberg-
xxx
-
-
o
xo
o
xxo
xxo
Linder-
-
o
o
o
o
xxx

Wallner-
-
-
o
o
xxx


Svanehav-
o
o
o
xxo
xxx


Pranjic-
o
o
o
xxx



Svanelid-
o
o
xo
xxx



Mårtensson-
o
o
xo
xxx



Linello
o
xxx





Lorentzonxo
xo
xxx





Lenanderxo
xxo
xxx





P14 Stav     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1Nils GrufmanTäby IS
3.40
  
2Hugo Wiklund
3.34
Hanvikens SK
3.34
PB
  
3Jumanne Hackett
3.26
Hammarby IF
3.26
PB
  
4Samuel Härkegård WulffMälarhöjdens IK
2.94
  
5Oskar KällströmTurebergs FK
2.62
  
6Isak Grenegård
2.62
IF Göta Karlstad
2.62
  
7Alex Nordh
Alex Nordh 09, KFUM Örebro
2.18
KFUM Örebro
2.18
  
2.18
3.34
2.40
3.40
2.62
3.55
2.78
2.94
3.06
3.18
3.26
Grufman-
-
-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
Wiklund-
o
-
xxx
xo
o
xxo
xo
o
o
Hackett-
xxx
-
-
xo
o
o
xo
xxo
Härkegård Wulff-
-
o
xo
o
xxx


Källström-
o
o
xxx




Grenegård-
o
xxo
xxx




Nordho
xxx






Final B
18 mar
18 mar
1Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
2.40
Mälarhöjdens IK
2.40
PB
  
2Viktor Berg
2.40
Turebergs FK
2.40
PB
  
3Gustav Rognes
2.40
Hässelby SK
2.40
PB
  
4Carl Berggren
2.18
F Bålsta IK
2.18
PB
  
5Lukas HaraldssonAlunda SK
1.90
  
6Julian Boström BjörkmanUpsala IF
1.90
SB
  
6Malte Hilbig
1.90
Rånäs 4H
1.90
  
1.902.182.402.62
Lorentzonoooxxx
Bergxoooxxx
Rognesooxoxxx
Berggrenooxxx
Haraldssonoxxx
Boström Björkmanxoxxx
Hilbigxoxxx
P14 Längd     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1Oliver TidlundGefle IF
5.65
  
2Alessandro MancinellaHammarby IF
5.63
PB
  
3Nicholas Chang
5.62
Hammarby IF
5.62
PB
  
4Eskil Lärkner
5.45
Upsala IF
5.45
PB
  
5Tim Franc
Tim Franc 09, Sundbyberg
5.43
Sundbybergs IK
5.43
PB
  
6Hugo Wiklund
5.22
Hanvikens SK
5.22
PB
  
7Castor SvanelidIF Linnéa
5.21
PB
  
8Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
5.10
KFUM Örebro
5.10
  
9Albin Lind
5.06
Duvbo IK
5.06
  
10Jonathan Dalid
4.92
Turebergs FK
4.92
  
11Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
4.88
Västerås FK
4.88
  
12Wilton FurubomIF Linden
4.81
  
13Arvid Kvarnback
Arvid Kvarnback 09, Leksands FIK
4.72
Leksands FIK
4.72
  
Tidlund5.625.575.535.345.585.65
Mancinella5.153.305.395.155.635.29
Changx5.625.505.275.495.60
Lärkner5.425.354.985.155.455.24
Franc5.39x5.435.21x
Wiklund5.025.055.175.115.155.22
Svanelid5.144.665.064.69x5.21
Mattsson4.865.104.905.015.055.07
Lind5.025.065.03
Dalid4.894.874.92
Åkerlund4.88x3.49
Furubom4.474.644.81
Kvarnbackx4.721.94
Final B
18 mar
18 mar
1Jim Ogden
Jim Ogden 09, Upsala IF
4.96
Upsala IF
4.96
PB
  
2Axel Jonell
4.92
Täby IS
4.92
PB
  
3Axel Svedberg
4.63
Bollnäs FIK
4.63
PB
  
4Timothy TrillonF Bålsta IK
4.59
PB
  
5Moritz Bruch
4.58
Hässelby SK
4.58
PB
  
6Gusten Berglund
4.45
Söderhamns IF
4.45
  
7Samuel Härkegård WulffMälarhöjdens IK
4.40
  
8Elias Åman
Elias Åman 09, Leksands FIK
4.40
Leksands FIK
4.40
  
9Isak Grenegård
4.35
IF Göta Karlstad
4.35
  
10Alex Nordh
Alex Nordh 09, KFUM Örebro
4.35
KFUM Örebro
4.35
  
11Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
4.18
KFUM Örebro
4.18
  
12Max Benetyté BirgisdóttirUpsala IF
3.85
  
13Isak MathiassonKils AIK
3.50
PB
  
Ogden4.964.891.90
Jonell4.924.734.74
Svedbergx4.63x
Trillon4.254.314.59
Bruch4.424.564.58
Berglund3.884.453.77
Härkegård Wulffx4.403.96
Åmanxx4.40
Grenegård4.244.354.11
Nordh3.793.734.35
Jorbrant4.063.794.18
Benetyté Birgisdóttirx3.853.75
Mathiasson3.503.213.10
P14 Tresteg     
Inne 19 mar

Final A

Final
Inne 19 mar
1David Ahlberg
11.26
Bromma IF
11.26
PB
  
2William Daun
William Daun 09, Katrineholm
10.99
Katrineholms SK
10.99
PB
  
3Samuel Oliveira
9.92
Hanvikens SK
9.92
PB
  
4Moritz Bruch
9.92
Hässelby SK
9.92
PB
  
5Axel Svedberg
9.85
Bollnäs FIK
9.85
PB
  
6Elias Åman
Elias Åman 09, Leksands FIK
9.69
Leksands FIK
9.69
PB
  
7Herman LenanderRånäs 4H
8.54
PB
  
8Malte Hilbig
8.51
Rånäs 4H
8.51
PB
  
Elis RosenströmHellas FK
NM
  
Ahlberg10.3811.2611.1911.0510.1610.17
Daun10.6410.99x10.86
Oliveira9.81x9.929.849.539.88
Bruchxx9.929.42
Svedbergxx9.85
Åman9.589.699.49
Lenander8.548.017.72
Hilbig7.538.518.50
Rosenströmxxx
Final B
19 mar
19 mar
1Valter WallnerGefle IF
11.17
PB
  
2Jonatan Borg
10.43
Hammarby IF
10.43
PB
  
3Adrian Lindberg
Adrian Lindberg 09, Mälarhöjden
10.20
Mälarhöjdens IK
10.20
  
4Arvid Kvarnback
Arvid Kvarnback 09, Leksands FIK
10.10
Leksands FIK
10.10
  
5Jim Ogden
Jim Ogden 09, Upsala IF
9.90
Upsala IF
9.90
  
6Karl Pell
Karl Pell 09, Hässelby
9.89
Hässelby SK
9.89
PB
  
7Isak Grenegård
9.37
IF Göta Karlstad
9.37
PB
  
8Gabriel Laine
9.21
Karlskoga FIF
9.21
PB
  
9Max Linell
8.78
F Bålsta IK
8.78
PB
  
Wallnerx9.439.9510.8811.0911.17
Borg10.249.9010.089.799.7410.43
Lindberg9.9610.209.689.899.94x
Kvarnback9.919.9810.0910.10x9.99
Ogden9.909.459.62
Pell9.809.899.65
Grenegårdxx9.37
Lainex9.218.81
Linell8.788.53x
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 19 mar

Final A

Final
Inne 19 mar
1Anton Pranjic
Anton Pranjic 09, Kristinehamn
12.83
IFK Kristinehamn
12.83
PB
  
2Arvid Kvarnback
Arvid Kvarnback 09, Leksands FIK
11.55
Leksands FIK
11.55
PB
  
3Felix Sjöstedt
11.15
Glanshammars IF
11.15
PB
  
4Gabriel Melander
11.13
Turebergs FK
11.13
  
5Nils Grufman
11.06
Täby IS
11.06
  
6Jumanne Hackett
10.05
Hammarby IF
10.05
PB
  
7Mustapha Jagana
9.36
Spårvägens FK
9.36
PB
  
8Carl Berggren
9.01
F Bålsta IK
9.01
  
9Leo Carls
Leo Carls 09, Huddinge
8.78
Huddinge AIS
8.78
  
10Rasmus GardelinIF Linnéa
8.40
PB
  
11Bill Gibson
Bill Gibson 09, Upsala IF
8.29
Upsala IF
8.29
PB
  
12Edvin DannfeldtLudvika FFI
8.29
  
13Isak MathiassonKils AIK
7.77
PB
  
14Theo Wikström
7.74
Huddinge AIS
7.74
  
15Theodore Butler
7.07
Upsala IF
7.07
  
16Karl Pell
Karl Pell 09, Hässelby
7.02
Hässelby SK
7.02
  
17Elis RosenströmHellas FK
6.44
PB
  
18Max Benetyté BirgisdóttirUpsala IF
6.21
  
Pranjicx12.0712.8312.7911.68x
Kvarnback11.5510.47x11.2610.78x
Sjöstedt11.1510.2211.0710.12xx
Melander10.6710.7610.9510.9010.9411.13
Grufman11.0610.2410.4110.8610.39x
Hackett9.0810.059.909.429.519.56
Jagana8.798.557.379.368.839.00
Berggren8.639.018.098.758.148.75
Carls8.787.748.17
Gardelin8.408.118.22
Gibson8.297.948.05
Dannfeldt7.306.928.29
Mathiasson7.707.487.77
Wikström7.587.617.74
Butler7.076.206.78
Pell6.687.026.96
Rosenström6.345.826.44
Benetyté Birgisdóttir5.795.816.21
P14 Vikt (9.08 kg)     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1Felix Sjöstedt
13.18
Glanshammars IF
13.18
PB
  
2Gabriel Melander
12.44
Turebergs FK
12.44
PB
  
3Anton Pranjic
Anton Pranjic 09, Kristinehamn
12.03
IFK Kristinehamn
12.03
PB
  
4Leo Carls
Leo Carls 09, Huddinge
11.25
Huddinge AIS
11.25
PB
  
5Jumanne Hackett
9.36
Hammarby IF
9.36
PB
  
6Theo Wikström
8.63
Huddinge AIS
8.63
  
7Carl Grindange
8.58
Turebergs FK
8.58
PB
  
8Edvin DannfeldtLudvika FFI
8.50
PB
  
9Theodore Butler
6.05
Upsala IF
6.05
PB
  
10Isak MathiassonKils AIK
5.81
PB
  
Carl BerggrenF Bålsta IK
NM
  
Sjöstedtx11.9112.8513.0712.8713.18
Melander12.1512.4410.09x11.7210.87
Pranjic12.0311.8811.3711.86xx
Carlsx9.7911.259.23xx
Hackett8.59xxxx9.36
Wikströmx8.63xx8.44x
Grindange8.338.58
Dannfeldt8.207.738.31x8.507.94
Butler5.416.05x
Mathiassonx5.485.81
Berggrenxxx
P13 60 m     
Inne 19 mar

Final A

Final
Inne 19 mar
1Max Unger
8.10
IF Linnéa
8.10
PB
  
2Julius Rydin
8.22
Ärla IF
8.22
PB
  
3Jean Thanatchai PanyachongthawornF Bålsta IK
8.39
PB
  
4Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
8.42
KFUM Örebro
8.42
PB
  
5Viktor MagnussonHellas FK
8.48
  
6Lucas Bergman
8.67
Huddinge AIS
8.67
  
7William Thilers
8.69
Turebergs FK
8.69
  
8Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.70
  
Final B
19 mar
19 mar
1Ahmed Mohammed
Ahmed Mohammed 10, Spårvägen
8.69
Spårvägens FK
8.69
  
2Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
8.75
KFUM Örebro
8.75
  
3Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
8.97
KFUM Örebro
8.97
  
4Aleksandar AvramovVäsby IK
9.05
  
5Jonas Kimpe
9.07
Ludvika FFI
9.07
  
6Oliver MånssonLudvika FFI
9.15
PB
  
7Edvin Eriksson
9.38
Rånäs 4H
9.38
  
8Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
9.47
Glanshammars IF
9.47
  
Heat 1
19 mar
19 mar
1Max Unger
8.18
IF Linnéa
8.18
q
  
2Julius Rydin
8.25
Ärla IF
8.25
PB
q
  
3Lucas Bergman
8.60
Huddinge AIS
8.60
PB
q
  
4William Thilers
8.66
Turebergs FK
8.66
q
  
5Ahmed Mohammed
Ahmed Mohammed 10, Spårvägen
8.76
Spårvägens FK
8.76
q
  
6Edvin Eriksson
9.32
Rånäs 4H
9.32
q
  
7Oscar Morello
9.67
Karlskoga FIF
9.67
  
8Aron Warnquist
Aron Warnquist 10, Södertälje IF
10.23
Södertälje IF
10.23
=PB
  
Heat 2
19 mar
19 mar
1Edvin Möller
8.10
IF Linden
8.10
PB
  
2Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
8.27
Västerås FK
8.27
  
3Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
8.43
KFUM Örebro
8.43
PB
q
  
4Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.69
q
  
5Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
9.06
KFUM Örebro
9.06
q
  
6Jonas Kimpe
9.13
Ludvika FFI
9.13
q
  
7Wilhelm Rander
10.46
Upsala IF
10.46
PB
  
Heat 3
19 mar
19 mar
1Viktor MagnussonHellas FK
8.35
PB
q
  
2Jean Thanatchai PanyachongthawornF Bålsta IK
8.40
PB
q
  
3Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
8.71
KFUM Örebro
8.71
=PB
q
  
4Aleksandar AvramovVäsby IK
8.82
q
  
5Oliver MånssonLudvika FFI
9.24
PB
q
  
6Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
9.33
Glanshammars IF
9.33
PB
q
  
7Melvin Bergvall
Melvin Bergvall 10, Södertälje IF
9.56
Södertälje IF
9.56
PB
  
P13 200 m     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1Max Unger
26.06
IF Linnéa
26.06
PB
  
2Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
26.62
Västerås FK
26.62
PB
  
3Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
27.62
PB
  
4Ivar Janson
27.84
Hammarby IF
27.84
  
Final B
18 mar
18 mar
1Henrik Östlind
27.66
Åkersberga SK
27.66
PB
  
2Julius Rydin
27.93
Ärla IF
27.93
PB
  
3Alvar Engström
29.35
Turebergs FK
29.35
  
Final C
18 mar
18 mar
1William Thilers
28.49
Turebergs FK
28.49
PB
  
2Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
28.76
KFUM Örebro
28.76
PB
  
3David Hult
29.13
Bromma IF
29.13
  
4Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
29.85
Glanshammars IF
29.85
  
Final D
18 mar
18 mar
1Eddie Carlsten
28.86
Bromma IF
28.86
PB
  
2Arvid Johansson
28.94
Karlskoga FIF
28.94
PB
  
3Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
29.35
KFUM Örebro
29.35
PB
  
4Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
30.77
KFUM Örebro
30.77
  
Final E
18 mar
18 mar
1Jean Thanatchai PanyachongthawornF Bålsta IK
28.64
PB
  
2Oscar Morello
32.17
Karlskoga FIF
32.17
PB
  
3Wilhelm Rander
36.50
Upsala IF
36.50
PB
  
Final F
18 mar
18 mar
1Kelian Rocque BergIFK Märsta
29.90
PB
  
2Melvin Bergvall
Melvin Bergvall 10, Södertälje IF
32.51
Södertälje IF
32.51
PB
  
3Aron Warnquist
Aron Warnquist 10, Södertälje IF
35.41
Södertälje IF
35.41
PB
  
P13 800 m     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1Ivar Janson
2:19.89
Hammarby IF
2:19.89
  
2Oliver Kjellin
2:21.70
Hässelby SK
2:21.70
PB
  
3Alvar Engström
2:23.45
Turebergs FK
2:23.45
  
4William Davidsson ErikssonDanderyds SK
2:23.75
PB
  
5Ivar Lundstedt
2:24.14
Rånäs 4H
2:24.14
PB
  
6Cian Hogan
Cian Hogan 10, Tureberg
2:26.39
Turebergs FK
2:26.39
  
Final B
18 mar
18 mar
1Oliver Månsson
2:25.75
Ludvika FFI
2:25.75
PB
  
2Emil Stenberg
2:28.08
Rånäs 4H
2:28.08
PB
  
3Benjamin Karlsson
2:29.23
Huddinge AIS
2:29.23
PB
  
4Sixten Didriksson
2:30.82
KFUM Örebro
2:30.82
PB
  
5Bobo Sewall Bärnarp
2:34.13
Spårvägens FK
2:34.13
PB
  
6Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
2:39.48
Glanshammars IF
2:39.48
  
7Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
2:40.86
KFUM Örebro
2:40.86
PB
  
Final C
18 mar
18 mar
1Ebbe Engström
2:38.76
Hässelby SK
2:38.76
PB
  
2Gustaf Malm
2:39.01
Täby IS
2:39.01
PB
  
3Jonas Kimpe
2:42.39
Ludvika FFI
2:42.39
PB
  
4Ludwig Jalakas
2:44.62
Karlskoga FIF
2:44.62
PB
  
5Grim Pamelius
2:44.68
Täby IS
2:44.68
PB
  
6Liam Körberg
2:54.00
Turebergs FK
2:54.00
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
9.57
Västerås FK
9.57
=PB
  
2Emil Ribacke
9.93
Turebergs FK
9.93
  
3Lucas Bergman
9.98
Huddinge AIS
9.98
  
4Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
10.00
KFUM Örebro
10.00
  
5Axel Lindén
10.24
Upsala IF
10.24
  
6Gabriel Dahlberg
10.50
Hammarby IF
10.50
  
Final B
18 mar
18 mar
1Tristan Back
10.61
Turebergs FK
10.61
PB
  
2Tage Lood Falgén
10.68
Turebergs FK
10.68
  
3Victor Herge
10.89
Bromma IF
10.89
  
4Kelian Rocque BergIFK Märsta
11.73
  
Heat 1
18 mar
18 mar
1Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
9.57
Västerås FK
9.57
PB
q
  
2Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
9.98
KFUM Örebro
9.98
PB
q
  
3Vincent LundvallHellas FK
10.51
PB
q
  
Heat 2
18 mar
18 mar
1Lucas Bergman
9.93
Huddinge AIS
9.93
PB
q
  
2Axel Lindén
10.03
Upsala IF
10.03
PB
q
  
3Gabriel Dahlberg
10.45
Hammarby IF
10.45
PB
q
  
4Tage Lood Falgén
10.49
Turebergs FK
10.49
q
  
5Kelian Rocque BergIFK Märsta
21.76
q
  
Heat 3
18 mar
18 mar
1Emil Ribacke
10.13
Turebergs FK
10.13
q
  
2Victor Herge
10.72
Bromma IF
10.72
q
  
3Tristan Back
10.73
Turebergs FK
10.73
PB
q
  
Wilhelm Rander
DNF
Upsala IF
DNF
  
P13 Höjd     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1Jakob LindbergHellas FK
1.53
  
2Oskar LybergTäby IS
1.50
  
3Tage Lood FalgénTurebergs FK
1.43
  
4Lucas Bergman
1.43
Huddinge AIS
1.43
  
5Emil Stenberg
1.33
Rånäs 4H
1.33
  
6Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
1.27
  
1.271.331.391.431.471.501.531.58
Lindberg-oooxoxooxxx
Lybergoooxoxxoxxoxxx
Lood Falgén--oxoxxx
Bergmanooxxoxxoxxx
Stenberg-xoxxx
Van Der Meijdenoxxx
Final B
18 mar
18 mar
1Edvin Eriksson
1.43
Rånäs 4H
1.43
PB
  
2Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
1.33
Mälarhöjdens IK
1.33
  
2Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
1.33
  
2Fritiof Wärn
1.33
Bromma IF
1.33
  
5Bror-Erik PerssonIFK Märsta
1.18
  
1.181.271.331.391.431.471.50
Erikssonoooxxoxxoxxx
Borgstrand--oxxx
Klingvall Berglund--o---xxx
Wärn--oxxx
Perssonxoxxx
P13 Stav     
Inne 19 mar

Final A

Final
Inne 19 mar
1Tristan Back
2.74
Turebergs FK
2.74
  
2Jakob LindbergHellas FK
2.69
PB
  
3Per Lomakka
2.32
Hellas FK
2.32
PB
  
4Loe Asph Hennerdal
2.24
Västerås FK
2.24
  
5Ebbe Engström
2.16
Hässelby SK
2.16
PB
  
6David Hult
2.04
Bromma IF
2.04
PB
  
7Victor Herge
2.04
Bromma IF
2.04
  
8Klaus Heinonen
1.92
Hammarby IF
1.92
  
1.60
2.44
1.76
2.49
1.92
2.54
2.04
2.59
2.16
2.64
2.24
2.69
2.32
2.74
2.38
2.99
Back-
o
-
-
-
xxo
-
-
-
o
-
-
o
xo
-
xxx
Lindberg-
o
-
o
-
o
-
o
-
o
o
o
o
xxx
o
Lomakka-
-
o
xo
xxo
o
o
xxx
Asph Hennerdal-
-
o
o
o
o
xxx

Engström-
o
o
xo
o
xxx


Hult-
o
xxo
o
xxx



Hergexo
o
xo
xxo
xxx



Heinoneno
o
o
xxx




Final B
19 mar
19 mar
1Anton GruszczynskiAlunda SK
2.24
PB
  
2Edvin Eriksson
2.16
Rånäs 4H
2.16
PB
  
3Jakob Bonnevier
2.04
Turebergs FK
2.04
PB
  
4Love Lindberg
2.04
Hellas FK
2.04
PB
  
5Axel Lindén
1.92
Upsala IF
1.92
  
6Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
1.92
  
7Gabriel Dahlberg
1.76
Hammarby IF
1.76
  
8Benjamin KarlssonHuddinge AIS
1.76
  
1.401.601.761.922.042.162.242.32
Gruszczynskiooooxoooxxx
Erikssonooooxoxxoxxx
Bonnevier-ooooxxx
Lindbergoooxoxxoxxx
Lindénooxooxxx
Klingvall Berglund--xoxxoxxx
Dahlbergooxoxxx
Karlsson-oxxoxxx
P13 Längd (zon)     
Inne 19 mar

Final A

Final
Inne 19 mar
1Max Unger
5.18
IF Linnéa
5.18
PB
  
2Vincent LundvallHellas FK
5.11
PB
  
3Julius Rydin
4.91
Ärla IF
4.91
PB
  
4Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
4.81
KFUM Örebro
4.81
  
5Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
4.80
PB
  
6Ivar Janson
4.77
Hammarby IF
4.77
  
7Ivar Lundstedt
4.75
Rånäs 4H
4.75
PB
  
8Jakob LindbergHellas FK
4.72
  
9Emil Stenberg
4.68
Rånäs 4H
4.68
PB
  
10Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
4.65
KFUM Örebro
4.65
  
11Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
4.47
Glanshammars IF
4.47
  
Unger5.125.185.044.914.994.97
Lundvall5.015.104.984.935.035.11
Rydin4.684.864.844.764.914.75
Sjöholm4.814.644.603.704.524.75
Van Der Meijden4.744.714.804.634.234.69
Janson4.254.744.524.774.324.66
Lundstedtx4.754.464.63x2.86
Lindberg4.724.67x4.694.364.37
Stenberg4.644.684.65
Unosson4.544.394.65
Seger4.464.474.35
Final B
19 mar
19 mar
1Sixten Didriksson
4.68
KFUM Örebro
4.68
PB
  
2Ruben Bos
Ruben Bos 10, Tureberg
4.48
Turebergs FK
4.48
  
3Fritiof Wärn
4.47
Bromma IF
4.47
  
4Bobo Sewall Bärnarp
4.46
Spårvägens FK
4.46
  
5Arvid Johansson
4.29
Karlskoga FIF
4.29
PB
  
6Eddie CarlstenBromma IF
4.13
  
7Jonas Kimpe
4.13
Ludvika FFI
4.13
  
8Bror-Erik PerssonIFK Märsta
4.02
  
9Melvin Bergvall
Melvin Bergvall 10, Södertälje IF
3.96
Södertälje IF
3.96
PB
  
10Oscar Morello
3.94
Karlskoga FIF
3.94
  
11Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
3.61
Glanshammars IF
3.61
SB
  
Didriksson4.574.594.68
Bos4.414.484.25
Wärn4.384.47x
Sewall Bärnarp4.464.184.22
Johansson4.223.954.29
Carlsten4.073.844.13
Kimpe3.90x4.13
Persson3.254.023.86
Bergvall3.813.963.96
Morello3.633.703.94
Tesell3.603.61x
P13 Tresteg (zon)     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1Emil Ribacke
11.35
Turebergs FK
11.35
PB
  
2Loe Asph Hennerdal
11.30
Västerås FK
11.30
PB
  
3Axel Lindén
10.60
Upsala IF
10.60
PB
  
4David Hult
9.46
Bromma IF
9.46
PB
  
5Anton GruszczynskiAlunda SK
8.72
PB
  
6Oliver MånssonLudvika FFI
8.56
PB
  
7Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
8.34
KFUM Örebro
8.34
PB
  
8Arvid Berr
Arvid Berr 10, Västerås FK
8.13
Västerås FK
8.13
PB
  
9Bror-Erik PerssonIFK Märsta
8.00
  
Ribacke10.9111.3510.8910.7410.7310.68
Asph Hennerdalx10.7810.8411.3011.0011.00
Lindén10.3010.3010.6010.4810.28
Hult9.329.189.46
Gruszczynski8.668.72x
Månsson8.49x8.56
Vinblad8.348.188.17
Berr8.137.938.09
Persson7.868.00x
Final B
18 mar
18 mar
1Vincent LundvallHellas FK
10.91
PB
  
2Ivar Lundstedt
10.23
Rånäs 4H
10.23
PB
  
3Tage Lood Falgén
10.12
Turebergs FK
10.12
PB
  
4Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
10.09
PB
  
5Viktor MagnussonHellas FK
9.79
PB
  
6Cian Hogan
Cian Hogan 10, Tureberg
9.48
Turebergs FK
9.48
PB
  
7Victor Herge
9.35
Bromma IF
9.35
  
8Hugo Winterman
9.05
Hammarby IF
9.05
  
9Klaus Heinonen
9.01
Hammarby IF
9.01
  
10Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.84
  
Lundvall10.9110.8910.7910.0710.3710.36
Lundstedt10.2310.0610.039.7010.059.98
Lood Falgén9.859.829.9110.12
Van Der Meijden9.729.9810.099.739.909.91
Magnusson9.06x9.669.799.659.78
Hogan9.289.488.68
Herge9.359.128.62
Winterman8.90x9.05
Heinonen8.698.919.01
Enhörning Edholmxx8.84
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1Emil Ribacke
12.72
Turebergs FK
12.72
PB
  
2Fritiof Wärn
11.22
Bromma IF
11.22
PB
  
3David Bonnevier
10.73
Turebergs FK
10.73
  
4Jakob Bonnevier
10.38
Turebergs FK
10.38
  
5Loe Asph Hennerdal
10.02
Västerås FK
10.02
  
6Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
9.97
  
7Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
9.59
Spårvägens FK
9.59
PB
  
8Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
9.41
Mälarhöjdens IK
9.41
PB
  
9Almothan Alobeida
9.27
Spårvägens FK
9.27
PB
  
10Albin Holmer
Albin Holmer 10, Mälarhöjden
9.20
Mälarhöjdens IK
9.20
PB
  
11Tristan Back
8.88
Turebergs FK
8.88
  
12Kelian Rocque BergIFK Märsta
8.54
PB
  
13Benjamin KarlssonHuddinge AIS
8.30
  
14Anton Elmqvist
8.30
Turebergs FK
8.30
  
15Ludwig Jalakas
8.10
Karlskoga FIF
8.10
  
16Anton GruszczynskiAlunda SK
7.92
  
17Eddie CarlstenBromma IF
7.75
  
18Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
7.43
Glanshammars IF
7.43
  
19Jean Thanatchai PanyachongthawornF Bålsta IK
7.34
PB
  
20Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
6.99
KFUM Örebro
6.99
  
Ribacke11.6710.9311.3810.6912.7212.67
Wärn11.2210.02x9.5611.03x
Bonnevierx10.3910.739.8210.4810.58
Bonnevierx9.3210.38xxx
Asph Hennerdal9.059.789.5210.029.00x
Klingvall Berglund8.679.769.978.788.559.55
Skantz9.089.448.889.599.258.48
Borgstrand9.327.728.489.41
Alobeida9.278.26x
Holmer8.368.649.20
Back8.20x8.88
Rocque Berg6.277.018.54
Karlsson8.307.868.08
Elmqvist8.307.887.47
Jalakas7.808.107.92
Gruszczynski7.907.187.92
Carlstenx7.467.75
Tesell7.197.436.73
Thanatchai Panyachongthawornx6.967.34
Ivanssonx6.906.99
Kvinnor
F14 60 m     
Inne 19 mar

Final A

Final
Inne 19 mar
1Nellie Garmland
7.97
Katrineholms SK
7.97
PB
  
2Nora Forsberg
Nora Forsberg 09, Västerås FK
8.16
Västerås FK
8.16
  
3Nova Hedlund CarlsonBromma IF
8.22
  
4Louisa Lilja
Louisa Lilja 09, Mälarhöjden
8.35
Mälarhöjdens IK
8.35
  
5Stephanie Rimer
8.46
Turebergs FK
8.46
  
6Lisa Palmheden
Lisa Palmheden 09, Ösmo Nynäs
8.51
Ösmo Nynäs FIK
8.51
=PB
  
7Sophie Adolfsson
8.51
Hässelby SK
8.51
  
8Trulsa LechSK Bore
8.55
  
Final B
19 mar
19 mar
1Meja Ahrne
Meja Ahrne 09, Upsala IF
8.49
Upsala IF
8.49
PB
  
2Elise Hallner
8.55
IFK Lidingö
8.55
SB
  
3Elvira IvarssonTäby IS
8.62
  
4Selma Tjernström MilioneHässelby SK
8.64
  
5Bianca Haraldsson CebrianUpsala IF
8.65
  
6Rebecka Albinsson
8.72
Karlskoga FIF
8.72
  
6Agnes SchröderKFUM Arvika
8.72
  
Heat 1
19 mar
19 mar
1Trulsa LechSK Bore
8.46
PB
q
  
2Stephanie Rimer
8.51
Turebergs FK
8.51
q
  
3Elise Hallner
8.61
IFK Lidingö
8.61
SB
q
  
4Bianca Haraldsson CebrianUpsala IF
8.61
q
  
5Liv SchuiskyGefle IF
8.85
PB
  
6Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
8.93
KFUM Örebro
8.93
PB
  
7Wira Eriksson
9.23
Rånäs 4H
9.23
  
Heat 2
19 mar
19 mar
1Nora Forsberg
Nora Forsberg 09, Västerås FK
8.13
Västerås FK
8.13
PB
q
  
2Sophie Adolfsson
8.48
Hässelby SK
8.48
PB
q
  
3Agnes SchröderKFUM Arvika
8.63
PB
q
  
4Nora Hjertz
8.80
Alunda SK
8.80
PB
  
5Astrid BergströmHammarby IF
8.81
  
6Tove Norrby
8.93
F Bålsta IK
8.93
  
7Siri KullanderGefle IF
9.17
  
8Klara Norén
10.19
Rånäs 4H
10.19
PB
  
Heat 3
19 mar
19 mar
1Nova Hedlund CarlsonBromma IF
8.29
q
  
2Rebecka Albinsson
8.52
Karlskoga FIF
8.52
PB
q
  
3Meja Ahrne
Meja Ahrne 09, Upsala IF
8.54
Upsala IF
8.54
q
  
4Astrid Isacson
8.59
Huddinge AIS
8.59
PB
q
  
5Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
8.80
Turebergs FK
8.80
  
6Joy Ndumba
Joy Ndumba 09, Södertälje IF
8.81
Södertälje IF
8.81
PB
  
7Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
9.01
KFUM Örebro
9.01
  
Heat 4
19 mar
19 mar
1Louisa Lilja
Louisa Lilja 09, Mälarhöjden
8.36
Mälarhöjdens IK
8.36
q
  
2Selma Tjernström MilioneHässelby SK
8.58
q
  
3Matilda Breitung
8.71
IFK Lidingö
8.71
  
4Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
8.71
Mälarhöjdens IK
8.71
  
5Filippa Cassman
8.85
Upsala IF
8.85
PB
  
6Alba Laguna
8.86
Hammarby IF
8.86
SB
  
7Alice Forsberg
Alice Forsberg 09, Västerås FK
9.34
Västerås FK
9.34
  
8Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
9.49
Glanshammars IF
9.49
PB
  
Heat 5
19 mar
19 mar
1Nellie Garmland
8.03
Katrineholms SK
8.03
=PB
q
  
2Lisa Palmheden
Lisa Palmheden 09, Ösmo Nynäs
8.51
Ösmo Nynäs FIK
8.51
PB
q
  
3Elvira IvarssonTäby IS
8.54
q
  
4Isolde Hallman
Isolde Hallman 09, Leksands FIK
8.75
Leksands FIK
8.75
=SB
  
5Elin Bergh
8.78
Gefle IF
8.78
  
6Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
9.08
Glanshammars IF
9.08
PB
  
7Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
9.19
KFUM Örebro
9.19
  
F14 200 m     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1Gwen Fagerström
26.92
Hammarby IF
26.92
PB
  
2Malva Lönn
27.33
Hammarby IF
27.33
  
3Rebecka Albinsson
27.40
Karlskoga FIF
27.40
  
4My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
28.25
IF Göta Karlstad
28.25
  
Final B
18 mar
18 mar
1Nora Karlsson
28.16
IF Göta Karlstad
28.16
  
2Anna Maria KällerBollnäs FIK
28.97
  
3Elin Bergh
29.45
Gefle IF
29.45
SB
  
Stephanie RimerTurebergs FK
DQ
  
Final C
18 mar
18 mar
1Molly Envall
27.11
Turebergs FK
27.11
PB
  
2Louisa Lilja
Louisa Lilja 09, Mälarhöjden
27.82
Mälarhöjdens IK
27.82
PB
  
3Ella Madland
27.85
IF Göta Karlstad
27.85
PB
  
4Selma Tjernström MilioneHässelby SK
28.50
  
Final D
18 mar
18 mar
1Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
28.75
Turebergs FK
28.75
  
2Ida Moodysson
Ida Moodysson 09, Sundbyberg
28.77
Sundbybergs IK
28.77
=PB
  
3Tyra Sternlind
29.08
Hammarby IF
29.08
  
4Moa Kjöraas
29.31
F Bålsta IK
29.31
  
Final E
18 mar
18 mar
1Trulsa Lech
28.48
SK Bore
28.48
PB
  
2Elvira IvarssonTäby IS
29.35
  
3Tove Norrby
29.51
F Bålsta IK
29.51
  
4Tiril GustafssonKils AIK
29.67
  
Final F
18 mar
18 mar
1Molly Törnkvist
29.20
Örbyhus IF
29.20
PB
  
2Julia Stenwall ColdringBoo IF
29.96
  
3Siri Roman
Siri Roman 09, IF Göta
30.45
IF Göta Karlstad
30.45
  
Final G
18 mar
18 mar
1Filippa Cassman
29.71
Upsala IF
29.71
PB
  
2Smilla Runeborg
30.08
Hammarby IF
30.08
  
3Siri KullanderGefle IF
30.33
PB
  
4Nora Hjertz
30.54
Alunda SK
30.54
  
Final H
18 mar
18 mar
1Liv Schuisky
29.94
Gefle IF
29.94
PB
  
2Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
31.02
KFUM Örebro
31.02
  
3Ellen Rinnemo
31.92
IF Göta Karlstad
31.92
  
4Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
32.08
  
Final I
18 mar
18 mar
1Joy Ndumba
Joy Ndumba 09, Södertälje IF
29.79
Södertälje IF
29.79
PB
  
2Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
32.90
Glanshammars IF
32.90
PB
  
3Emilia Svanberg
Emilia Svanberg 09, Västerås FK
32.91
Västerås FK
32.91
PB
  
4Cecilia Sundberg
35.71
Ludvika FFI
35.71
PB
  
F14 1000 m     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1Leira Sandvall
Leira Sandvall 09, Västerås FK
2:58.97
Västerås FK
2:58.97
PB
  
2Freja Kagevik
3:03.30
Turebergs FK
3:03.30
  
3Moa Kjöraas
3:04.13
F Bålsta IK
3:04.13
PB
  
4Tyra Svensson
Tyra Svensson 09, Västerås FK
3:04.62
Västerås FK
3:04.62
PB
  
5Elsa Danielsson
3:11.60
IFK Lidingö
3:11.60
PB
  
6Freja Ahlepil
3:11.66
Turebergs FK
3:11.66
PB
  
7Molly Törnkvist
3:25.19
Örbyhus IF
3:25.19
  
8Elvira Larsson
3:25.40
Upsala IF
3:25.40
  
Final B
18 mar
18 mar
1Hilda Hellner HågstrandHässelby SK
3:23.76
PB
  
2Julia Stenwall ColdringBoo IF
3:37.77
  
3Suvi Juntunen
3:44.24
Bromma IF
3:44.24
  
4Emelie LindbergBoo IF
3:44.78
  
5Agnes Sildeby
3:44.89
Turebergs FK
3:44.89
  
6Ester Erickson
3:46.05
Gefle IF
3:46.05
  
Final C
18 mar
18 mar
1Ellen Rinnemo
3:38.43
IF Göta Karlstad
3:38.43
SB
  
2Emilia Svanberg
Emilia Svanberg 09, Västerås FK
3:49.94
Västerås FK
3:49.94
PB
  
3Signe Selmered
3:50.55
Sundbybergs IK
3:50.55
  
4Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
3:51.61
PB
  
5Fredrika Nyblom
Fredrika Nyblom 09, Västerås FK
3:51.74
Västerås FK
3:51.74
PB
  
6Beatrice WennbergBoo IF
3:56.66
  
7Klara Norén
4:43.19
Rånäs 4H
4:43.19
PB
  
F14 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
9.13
IF Göta Karlstad
9.13
  
2Malva Lönn
9.22
Hammarby IF
9.22
  
3Nora Karlsson
9.73
IF Göta Karlstad
9.73
  
4Pixie Lento
9.79
Bromma IF
9.79
PB
  
5Nova Hedlund CarlsonBromma IF
9.89
  
6Vendela VickbergBoo IF
9.91
  
7Elvira IvarssonTäby IS
10.12
  
8Anna Maria KällerBollnäs FIK
10.15
  
Final B
18 mar
18 mar
1Elvira Larsson
9.89
Upsala IF
9.89
PB
  
2Meja Ahrne
Meja Ahrne 09, Upsala IF
10.04
Upsala IF
10.04
PB
  
3Alba Laguna
10.12
Hammarby IF
10.12
  
4Stina Östholm
Stina Östholm 09, Eskilstuna FI
10.17
Eskilstuna FI
10.17
  
5Wilda FrölundBoo IF
10.29
PB
  
6Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
10.31
Turebergs FK
10.31
  
7Avani Kirabo
10.46
Upsala IF
10.46
  
8Filippa Cassman
10.87
Upsala IF
10.87
  
Heat 1
18 mar
18 mar
1Malva Lönn
9.24
Hammarby IF
9.24
q
  
2Nora Karlsson
9.63
IF Göta Karlstad
9.63
PB
q
  
3Elvira Larsson
10.04
Upsala IF
10.04
q
  
4Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
10.16
Turebergs FK
10.16
PB
q
  
5Stina Östholm
Stina Östholm 09, Eskilstuna FI
10.54
Eskilstuna FI
10.54
q
  
6Tove Norrby
10.85
F Bålsta IK
10.85
  
7Smilla Runeborg
11.21
Hammarby IF
11.21
  
8Olivia Ledin
Olivia Ledin 09, Västerås FK
11.47
Västerås FK
11.47
PB
  
Heat 2
18 mar
18 mar
1My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
9.28
IF Göta Karlstad
9.28
q
  
2Anna Maria KällerBollnäs FIK
9.96
q
  
3Elvira IvarssonTäby IS
10.01
q
  
4Pixie Lento
10.02
Bromma IF
10.02
PB
q
  
5Meja Ahrne
Meja Ahrne 09, Upsala IF
10.53
Upsala IF
10.53
q
  
6Filippa Cassman
10.69
Upsala IF
10.69
PB
q
  
7Sofia Deresiewicz
10.85
Sundbybergs IK
10.85
  
8Siri Roman
Siri Roman 09, IF Göta
10.87
IF Göta Karlstad
10.87
PB
  
Heat 3
18 mar
18 mar
1Nova Hedlund CarlsonBromma IF
9.67
q
  
2Vendela VickbergBoo IF
9.76
PB
q
  
3Alba Laguna
10.07
Hammarby IF
10.07
q
  
4Wilda FrölundBoo IF
10.34
PB
q
  
5Avani Kirabo
10.41
Upsala IF
10.41
PB
q
  
6Ella Norrby
Ella Norrby 09, Upsala IF
11.20
Upsala IF
11.20
PB
  
7Anna Brodd
Anna Brodd 09, Västerås FK
11.83
Västerås FK
11.83
PB
  
F14 Höjd     
Inne 19 mar

Final A

Final
Inne 19 mar
1Elise Wiklund
1.58
Turebergs FK
1.58
PB
  
2Elin Strandberg
1.55
Huddinge AIS
1.55
  
3Klara Johansson
1.51
Stocksäters IF
1.51
  
4Pixie Lento
1.51
Bromma IF
1.51
SB
  
5Elvira Larsson
1.47
Upsala IF
1.47
  
6Vera StolpenTäby IS
1.41
  
6Matilda Breitung
1.41
IFK Lidingö
1.41
  
8Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
1.41
Mälarhöjdens IK
1.41
  
9Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
1.35
Glanshammars IF
1.35
  
9Agnes SchröderKFUM Arvika
1.35
  
11Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
1.35
KFUM Örebro
1.35
  
11Meja Åsbrink
1.35
Upsala IF
1.35
  
1.261.351.411.471.511.551.581.60
Wiklund-oooxoxooxxx
Strandberg--ooooxxx
Johansson--oxooxxx
Lentoooxoxxoxoxxx
Larsson--ooxxx
Stolpenoooxxx
Breitung-ooxxx
Neoviusooxoxxx
Svenssonooxxx
Schröderooxxx
Wilenoxoxxx
Åsbrinkoxoxxx
Final B
19 mar
19 mar
1Julia HillerströmKils AIK
1.47
PB
  
2Bella Lundh-HållénStrands IF
1.41
PB
  
3Stella Tuzovic
1.41
Hammarby IF
1.41
  
4Tiril GustafssonKils AIK
1.35
=PB
  
4Ester Bridell
1.35
Rånäs 4H
1.35
  
4Juni Andersson RudbergTäby IS
1.35
  
7Klara GunnarssonAlunda SK
1.26
  
7Ebba Johansson
Ebba Johansson 09, Glanshammar
1.26
Glanshammars IF
1.26
  
7Molly Törnkvist
1.26
Örbyhus IF
1.26
  
7Leia Finbom HöglundHammarby IF
1.26
  
11Tuva Seveborn
1.26
Alunda SK
1.26
  
1.171.261.351.411.471.51
Hillerström-ooooxxx
Lundh-Hållén-oooxxx
Tuzovic-ooxoxxx
Gustafssonooxoxxx
Bridell-oxoxxx
Andersson Rudberg-oxoxxx
Gunnarsson-oxxx
Johansson-oxxx
Törnkvist-oxxx
Finbom Höglund-oxxx
Seveborn-xoxxx
F14 Stav     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1Klara Johansson
3.13
Stocksäters IF
3.13
PB
  
2Elise Wiklund
2.74
Turebergs FK
2.74
  
3Freja Ahlepil
2.59
Turebergs FK
2.59
PB
  
4Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
2.54
KFUM Örebro
2.54
PB
  
5Jasmine GustavssonIFK Märsta
2.54
PB
  
6Astrid BergströmHammarby IF
2.38
PB
  
6Meja Ahrne
Meja Ahrne 09, Upsala IF
2.38
Upsala IF
2.38
  
8Juni Andersson RudbergTäby IS
2.32
PB
  
8Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
2.32
KFUM Örebro
2.32
  
10Freja Kagevik
2.24
Turebergs FK
2.24
  
11Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
2.24
  
12Pixie Lento
1.92
Bromma IF
1.92
  
1.60
2.44
1.76
2.49
1.92
2.54
2.04
2.59
2.16
2.64
2.24
2.69
2.32
2.74
2.38
2.79
Johansson-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
xo
-
o
-
o
Wiklund-
o
-
-
-
xo
-
-
-
o
-
-
-
o
-
-
Ahlepil-
xxo
-
o
-
xo
xo
xxo
o
xxx
o
o
xo
Wilen-
o
-
o
-
o
-
xxx
o
o
o
o
Gustavsson-
xxo
o
o
o
xo
o
xxx
o
o
o
xo
Bergström-
xxx
-
o
o
o
o
o
o
Ahrne-
-
-
xxx
-
-
-
o
o
o
Andersson Rudberg-
-
-
o
o
xo
o
xxx
Strand-
-
-
o
xo
o
o
xxx
Kagevik-
-
o
o
o
o
xxx

Andersson Lernman-
-
o
o
o
xo
xxx

Lentoo
-
o
xxx




Final B
18 mar
18 mar
1Livia Sandström
2.38
Turebergs FK
2.38
PB
  
2Alice LindblomGefle IF
2.16
  
3Leia Finbom HöglundHammarby IF
2.04
  
4Anna Brodd
Anna Brodd 09, Västerås FK
1.92
Västerås FK
1.92
PB
  
5Emelie LagerdahlBromma IF
1.92
  
6Meja Åsbrink
1.76
Upsala IF
1.76
  
6Hanna MårtenssonIF Göta Karlstad
1.76
  
8Ella Norrby
Ella Norrby 09, Upsala IF
1.60
Upsala IF
1.60
=PB
  
8Yana Halubouskaya
1.60
Spårvägens FK
1.60
  
10Alice Forsberg
Alice Forsberg 09, Västerås FK
1.60
Västerås FK
1.60
PB
  
Bella Lundh-HållénStrands IF
NH
  
1.20
2.32
1.40
2.38
1.60
2.44
1.76
1.92
2.04
2.16
2.24
Sandström-
o
-
xxo
o
xxx
o
xo
o
o
xxo
Lindblom-
-
-
o
xo
xo
o
xxx
Finbom Höglund-
-
-
-
o
xo
xxx

Broddo
o
o
o
xo
xxx


Lagerdahl-
-
o
o
xxo
xx


Åsbrink-
-
o
o
xxx



Mårtensson-
-
o
o
xxx



Norrby-
o
o
xxx




Halubouskaya-
-
o
xxx




Forsbergo
xo
xxo
xxx




Lundh-Hållén-
xx






F14 Längd     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
5.39
IF Göta Karlstad
5.39
  
2Nellie Garmland
5.36
Katrineholms SK
5.36
PB
  
3Malva Lönn
5.15
Hammarby IF
5.15
  
4Nova Hedlund CarlsonBromma IF
5.10
PB
  
5Gwen Fagerström
5.06
Hammarby IF
5.06
  
6Nora Forsberg
Nora Forsberg 09, Västerås FK
5.02
Västerås FK
5.02
PB
  
7Lisa Palmheden
Lisa Palmheden 09, Ösmo Nynäs
4.92
Ösmo Nynäs FIK
4.92
PB
  
8Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
4.88
  
9Tyra Sternlind
4.83
Hammarby IF
4.83
  
10Stephanie Rimer
4.78
Turebergs FK
4.78
  
11Stina Östholm
Stina Östholm 09, Eskilstuna FI
4.68
Eskilstuna FI
4.68
  
12Natalie JohanssonHuddinge AIS
4.62
  
13Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
4.60
KFUM Örebro
4.60
  
14Vendela VickbergBoo IF
4.49
  
15Julia HillerströmKils AIK
4.44
  
16Anna Maria KällerBollnäs FIK
4.31
  
17Elsa Silow
Elsa Silow 09, Åkersberga
4.30
Åkersberga SK
4.30
  
18Vera StolpenTäby IS
4.12
  
Olssonx5.165.255.394.295.32
Garmland5.084.995.345.195.175.36
Lönnx5.045.154.82x5.12
Hedlund Carlson4.775.015.104.93x4.99
Fagerström5.024.924.784.774.555.06
Forsberg4.574.694.905.02x4.90
Palmheden4.72x4.924.48x3.23
Högman Skager4.884.824.764.654.804.82
Sternlind4.834.69x
Rimerx4.444.78
Östholm4.644.68x
Johansson4.624.584.41
Rasmussen4.604.364.41
Vickberg4.374.434.49
Hillerström4.444.264.23
Käller4.124.314.18
Silow4.004.304.16
Stolpenx4.12x
Final B
18 mar
18 mar
1Bianca Haraldsson CebrianUpsala IF
4.69
PB
  
2Liv SchuiskyGefle IF
4.42
PB
  
3Avani Kirabo
4.35
Upsala IF
4.35
  
4Wira Eriksson
4.30
Rånäs 4H
4.30
  
5Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
4.29
KFUM Örebro
4.29
PB
  
6Stella Tuzovic
4.27
Hammarby IF
4.27
  
7Isolde Hallman
Isolde Hallman 09, Leksands FIK
4.26
Leksands FIK
4.26
  
8Emma WennerboGefle IF
4.22
  
9Siri KullanderGefle IF
4.16
  
10Wilda FrölundBoo IF
4.13
  
11Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
4.12
KFUM Örebro
4.12
  
12Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
3.96
Glanshammars IF
3.96
  
13Ester Bridell
3.95
Rånäs 4H
3.95
  
14Tyra Dahlin
Tyra Dahlin 09, Sundbyberg
3.87
Sundbybergs IK
3.87
  
15Tuva Seveborn
3.86
Alunda SK
3.86
  
16Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
3.86
KFUM Örebro
3.86
  
17Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
3.84
Glanshammars IF
3.84
  
18Niki HillerströmGefle IF
3.50
  
Haraldsson Cebrian4.054.474.69
Schuisky4.31x4.42
Kirabo4.184.354.20
Eriksson4.304.094.21
Kjellbom3.853.864.29
Tuzovic4.27xx
Hallman4.16x4.26
Wennerbo4.22x3.98
Kullanderx4.164.08
Frölund4.133.683.85
Eriksson3.954.074.12
Liljax3.96x
Bridell3.853.953.87
Dahlin3.743.87x
Seveborn3.813.663.86
Strand3.373.863.71
Källx3.843.63
Hillerströmx3.413.50
F14 Tresteg     
Inne 19 mar

Final A

Final
Inne 19 mar
1Gwen Fagerström
11.44
Hammarby IF
11.44
PB
  
2Nellie Garmland
11.35
Katrineholms SK
11.35
PB
  
3Elise Wiklund
11.04
Turebergs FK
11.04
PB
  
4Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
10.33
  
5Julia HillerströmKils AIK
9.95
  
6Wira Eriksson
8.84
Rånäs 4H
8.84
PB
  
7Ester EnockssonGefle IF
8.78
PB
  
8Signe Estarp
Signe Estarp 09, KFUM Örebro
8.71
KFUM Örebro
8.71
PB
  
9Olivia Ledin
Olivia Ledin 09, Västerås FK
8.60
Västerås FK
8.60
PB
  
10Ella Norrby
Ella Norrby 09, Upsala IF
8.56
Upsala IF
8.56
PB
  
11Astrid StrömTäby IS
8.40
PB
  
12Maja Bernhult
Maja Bernhult 09, KFUM Örebro
8.29
KFUM Örebro
8.29
PB
  
13Maya Purmonen
8.08
Rånäs 4H
8.08
  
14Beatrice WennbergBoo IF
7.81
  
Fagerström10.5110.9610.95x11.2311.44
Garmland10.5810.5310.5410.8911.35
Wiklund9.7510.28x10.8310.6911.04
Högman Skager9.2510.3310.0310.1010.1310.31
Hillerström9.059.899.749.829.959.59
Eriksson8.298.708.84
Enocksson8.518.258.78
Estarp8.718.568.47
Ledin8.248.608.16
Norrby8.567.508.42
Ström8.408.088.04
Bernhult8.17x8.29
Purmonen7.697.858.08
Wennberg7.747.667.81
Final B
19 mar
19 mar
1Natalie Johansson
10.11
Huddinge AIS
10.11
PB
  
2Bianca Haraldsson CebrianUpsala IF
10.10
PB
  
3Isolde Hallman
Isolde Hallman 09, Leksands FIK
9.83
Leksands FIK
9.83
PB
  
4Astrid Isacson
9.75
Huddinge AIS
9.75
PB
  
5Vendela VickbergBoo IF
9.68
PB
  
6Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
9.56
KFUM Örebro
9.56
  
7Lily Kylefjord
Lily Kylefjord 09, Mälarhöjden
9.40
Mälarhöjdens IK
9.40
PB
  
8Stella Tuzovic
9.37
Hammarby IF
9.37
PB
  
9Ester Bridell
9.09
Rånäs 4H
9.09
  
10Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
9.07
Mälarhöjdens IK
9.07
PB
  
11Hilda Yong Viklander
9.06
Mälarhöjdens IK
9.06
  
12Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
9.05
KFUM Örebro
9.05
PB
  
13Moa Kjöraas
9.02
F Bålsta IK
9.02
  
14Freja Kagevik
8.93
Turebergs FK
8.93
PB
  
15Wilda FrölundBoo IF
8.81
PB
  
Johansson9.809.769.289.459.8410.11
Haraldsson Cebrianx9.929.7610.10x9.99
Hallmanx9.829.73x9.669.83
Isacson9.479.75x
Vickberg9.529.529.68
Rasmussenx9.309.56
Kylefjord9.409.019.22
Tuzovic9.179.329.37
Bridell9.069.098.91
Neovius8.648.649.07
Yong Viklander9.06x8.92
Wilen9.058.938.89
Kjöraas9.028.798.29
Kagevik8.838.878.93
Frölundx8.818.71
F14 Kula (3.0 kg)     
Inne 19 mar

Final A

Final
Inne 19 mar
1Eira JohannessonGefle IF
10.31
PB
  
2Lisa Holmgren
9.82
IF Göta Karlstad
9.82
  
3Esther Elliot
9.71
Huddinge AIS
9.71
PB
  
4Nejla NumanovicGefle IF
9.58
  
5Tyra Sternlind
9.52
Hammarby IF
9.52
SB
  
6Emelie LindbergBoo IF
9.49
PB
  
7Emma WennerboGefle IF
9.32
PB
  
8Astrid LeanderssonIF Göta Karlstad
9.29
PB
  
9Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Råby-Rekarne
9.10
Råby-Rekarne FIF
9.10
  
10Molly Eriksson
Molly Eriksson 09, Västerås FK
9.09
Västerås FK
9.09
  
11Alice LindblomGefle IF
9.08
PB
  
12Siri Frisk
Siri Frisk 09, IF Göta
8.71
IF Göta Karlstad
8.71
PB
  
13Elin Strandberg
8.68
Huddinge AIS
8.68
  
14Astrid StrömTäby IS
8.64
  
15Jasmine GustavssonIFK Märsta
8.53
PB
  
16Märta Nystrand FockIF Linnéa
8.36
  
17Tuva Seveborn
8.21
Alunda SK
8.21
  
18Nora Hjertz
7.96
Alunda SK
7.96
  
19Elvira Karlstedt
7.91
Huddinge AIS
7.91
PB
  
20Julissa ViyeyethasIFK Tumba
7.88
PB
  
21Johanna SundströmRånäs 4H
7.78
PB
  
22Livia Sandström
7.70
Turebergs FK
7.70
  
23Matilda Breitung
7.69
IFK Lidingö
7.69
  
24Maja Bernhult
Maja Bernhult 09, KFUM Örebro
7.10
KFUM Örebro
7.10
  
25Klara GunnarssonAlunda SK
7.06
  
26Yana Halubouskaya
6.61
Spårvägens FK
6.61
  
27Rebecca Carlsson
6.47
Karlskoga FIF
6.47
  
28Elin Tam
Elin Tam 09, Mälarhöjden
6.27
Mälarhöjdens IK
6.27
  
29Jonna Berndt
Jonna Berndt 09, KFUM Örebro
6.11
KFUM Örebro
6.11
  
30Cecilia SundbergLudvika FFI
4.94
  
Johannesson10.31xxxxx
Holmgren9.24x9.109.509.809.82
Elliot8.679.129.149.719.179.44
Numanovic9.289.589.25xxx
Sternlind9.529.018.708.408.378.78
Lindberg8.839.109.499.309.479.17
Wennerbo8.478.849.32xx9.09
Leandersson9.299.129.298.738.508.20
Dekreon7.818.889.10
Erikssonx8.819.09
Lindblom9.088.518.59
Frisk8.33x8.71
Strandberg8.53x8.68
Ström7.888.498.64
Gustavsson7.717.988.53
Nystrand Fock8.36x7.98
Seveborn7.567.998.21
Hjertz7.517.927.96
Karlstedt7.787.667.91
Viyeyethas7.887.857.16
Sundström7.786.146.86
Sandström7.197.097.70
Breitung7.537.697.52
Bernhult7.10
Gunnarsson7.046.647.06
Halubouskaya6.616.165.94
Carlsson6.396.476.33
Tam6.236.106.27
Berndt6.075.866.11
Sundberg4.294.944.41
F14 Vikt (7.26 kg)     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1Molly Eriksson
Molly Eriksson 09, Västerås FK
12.69
Västerås FK
12.69
  
2Nejla NumanovicGefle IF
12.23
PB
  
3Alma Eklöf
12.16
Hammarby IF
12.16
PB
  
4Lisa Holmgren
11.94
IF Göta Karlstad
11.94
PB
  
5Eira JohannessonGefle IF
11.63
PB
  
6Siri Frisk
Siri Frisk 09, IF Göta
11.44
IF Göta Karlstad
11.44
PB
  
7Esther Elliot
10.25
Huddinge AIS
10.25
PB
  
8Leia Finbom HöglundHammarby IF
9.99
PB
  
9Maya Purmonen
9.81
Rånäs 4H
9.81
  
10Emmy Lindblom
9.43
Hammarby IF
9.43
  
11Alice LindblomGefle IF
9.42
  
12Märta Nystrand FockIF Linnéa
9.12
PB
  
13Astrid StrömTäby IS
8.83
PB
  
14Elvira Karlstedt
8.67
Huddinge AIS
8.67
PB
  
15Hilda Yong Viklander
8.63
Mälarhöjdens IK
8.63
PB
  
16Juni Andersson RudbergTäby IS
8.56
  
17Cecilia Melander
8.31
Turebergs FK
8.31
PB
  
18Elin Tam
Elin Tam 09, Mälarhöjden
7.87
Mälarhöjdens IK
7.87
PB
  
19Jasmine GustavssonIFK Märsta
7.79
PB
  
20Livia Sandström
6.95
Turebergs FK
6.95
  
21Johanna SundströmRånäs 4H
6.61
PB
  
22Rebecca Carlsson
6.56
Karlskoga FIF
6.56
PB
  
23Vera StolpenTäby IS
6.42
  
24Hanna MårtenssonIF Göta Karlstad
6.28
  
Eriksson11.2010.8412.1612.41x12.69
Numanovic9.8610.5111.1412.23xx
Eklöfx10.7312.16xxx
Holmgren11.3911.94xx11.9311.45
Johannesson10.93xxx11.63x
Frisk11.0811.3411.1011.20x11.44
Elliotx10.25xx9.67x
Finbom Höglundx9.869.77x9.449.99
Purmonen9.358.889.81
Lindblom9.43x7.23
Lindblomxx9.42
Nystrand Fockxx9.12
Ström8.508.838.68
Karlstedt8.35x8.67
Yong Viklander8.638.13x
Andersson Rudberg7.498.458.56
Melander7.876.578.31
Tam7.877.387.52
Gustavssonx7.796.58
Sandström6.616.346.95
Sundström6.186.616.40
Carlssonx6.565.84
Stolpen6.426.28
Mårtenssonx6.28x
F13 60 m     
Inne 19 mar

Final A

Final
Inne 19 mar
1Ema Avramova
8.41
Väsby IK
8.41
  
2Maliom Manele
8.60
IFK Märsta
8.60
PB
  
3Emilia Lindell
Emilia Lindell 10, Mälarhöjden
8.66
Mälarhöjdens IK
8.66
PB
  
4Selma KarlénBoo IF
8.71
  
5Felicia KarlssonRånäs 4H
8.72
  
6Ebba Göthlin
Ebba Göthlin 10, Mälarhöjden
8.75
Mälarhöjdens IK
8.75
=PB
  
6Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
8.75
KFUM Örebro
8.75
  
8Vera SchönningGefle IF
8.81
  
Final B
19 mar
19 mar
1Ingrid Asp
Ingrid Asp 10, Hammarby
8.63
Hammarby IF
8.63
  
2Ebba Forslund Ekberg
8.76
KFUM Örebro
8.76
  
3Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
8.78
  
4Matilda Folkesson
Matilda Folkesson 10, Västerås FK
8.88
Västerås FK
8.88
  
5Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
8.94
Västerås FK
8.94
  
6Thea Persson
8.97
Upsala IF
8.97
  
7Leonora WessénBoo IF
9.03
  
8Ailbhe McCarthyHellas FK
9.10
  
Heat 1
19 mar
19 mar
1Selma KarlénBoo IF
8.71
q
  
2Matilda Folkesson
Matilda Folkesson 10, Västerås FK
8.76
Västerås FK
8.76
PB
q
  
3Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
8.82
q
  
4Leonora WessénBoo IF
8.84
q
  
5Märta Furn
Märta Furn 10, Spårvägen
9.21
Spårvägens FK
9.21
  
6Hanna EngströmKFUM Arvika
9.38
  
7Idun HellströmGefle IF
9.63
PB
  
Heat 2
19 mar
19 mar
1Maliom Manele
8.66
IFK Märsta
8.66
PB
q
  
2Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
8.72
KFUM Örebro
8.72
PB
q
  
3Ebba Göthlin
Ebba Göthlin 10, Mälarhöjden
8.75
Mälarhöjdens IK
8.75
PB
q
  
4Ingrid Asp
Ingrid Asp 10, Hammarby
8.76
Hammarby IF
8.76
q
  
5Agnes Berg
9.06
Sälens IF
9.06
=PB
  
6Maja WesterdahlIFK Tumba
9.07
  
7Alva Nilsson
9.54
Ludvika FFI
9.54
PB
  
8Emelie AxelssonGefle IF
10.42
PB
  
Heat 3
19 mar
19 mar
1Ema Avramova
8.36
Väsby IK
8.36
PB
q
  
2Emilia Lindell
Emilia Lindell 10, Mälarhöjden
8.68
Mälarhöjdens IK
8.68
PB
q
  
3Felicia KarlssonRånäs 4H
8.69
PB
q
  
4Ebba Forslund Ekberg
8.92
KFUM Örebro
8.92
q
  
5Erica Berglund
9.02
IF Göta Karlstad
9.02
  
6Ella Salmén
9.34
Rånäs 4H
9.34
PB
  
7Ebba Hellberg
Ebba Hellberg 10, Södertälje IF
9.86
Södertälje IF
9.86
  
Heat 4
19 mar
19 mar
1Vera SchönningGefle IF
8.65
q
  
2Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
8.80
Västerås FK
8.80
PB
q
  
3Thea Persson
8.81
Upsala IF
8.81
q
  
4Ailbhe McCarthyHellas FK
8.93
q
  
5Hedvig Ulvenfalk Berg
9.13
Mälarhöjdens IK
9.13
  
6Tuva LjunggrenKFUM Arvika
9.41
  
7Stella EricsäterGefle IF
9.47
PB
  
F13 200 m     
Inne 18 mar

Final A

Final
Inne 18 mar
1Elisa Östin
28.37
Karlskoga FIF
28.37
  
2Emma Håkansson
28.72
Turebergs FK
28.72
PB
  
3Matilda Folkesson
Matilda Folkesson 10, Västerås FK
29.34
Västerås FK
29.34
  
4Vera SchönningGefle IF
30.25
  
Final B
18 mar
18 mar
1Alice Davies
29.57
Upsala IF
29.57
PB
  
2Isabella BybergTäby IS
30.04
  
3Alba JergmarBoo IF
30.40
  
4Erica Berglund
30.83