0

20.4
13.4
22.4
17.4
17.4
21.4
1.4
14.4
17.3
7.4
16.3
29.3
7.4
7.4
14.4
13.4
10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: KFUM Örebro
Tävlande: 154 (53+101)   Starter: 455 (154+301)

Män
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
7.85
KFUM Örebro
7.85
  
2Nikolaj Lindblad
8.24
Åtvidabergs IF
8.24
  
3Olivie Hanna
8.50
IK Wilske
8.50
=PB
  
4Felix Sjöstedt
8.69
Glanshammars IF
8.69
  
5Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
8.95
Glanshammars IF
8.95
  
6Morgan Berg
Morgan Berg 09, KFUM Örebro
9.07
KFUM Örebro
9.07
  
7Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
9.25
KFUM Örebro
9.25
  
William Daun
William Daun 09, Katrineholm
DQ
Katrineholms SK
DQ
  
Heat 1
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
7.89
KFUM Örebro
7.89
Q
  
2Olivie Hanna
8.50
IK Wilske
8.50
PB
q
  
3Felix Sjöstedt
8.72
Glanshammars IF
8.72
q
  
4Morgan Berg
Morgan Berg 09, KFUM Örebro
9.02
KFUM Örebro
9.02
PB
q
  
5Malte Hagerud
9.33
Åsbro GoIF
9.33
PB
  
Heat 2
1William Daun
William Daun 09, Katrineholm
8.27
Katrineholms SK
8.27
Q
  
2Nikolaj Lindblad
8.38
Åtvidabergs IF
8.38
q
  
3Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
8.83
Glanshammars IF
8.83
PB
q
  
4Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
9.07
KFUM Örebro
9.07
PB
q
  
P15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
25.93
KFUM Örebro
25.93
  
2William Daun
William Daun 09, Katrineholm
26.92
Katrineholms SK
26.92
  
3Nikolaj Lindblad
26.93
Åtvidabergs IF
26.93
  
4Olivie Hanna
28.39
IK Wilske
28.39
  
Final B
1Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
30.38
KFUM Örebro
30.38
PB
  
2Malte Hagerud
30.94
Åsbro GoIF
30.94
PB
  
3Lukas Kantarp
32.55
Finspångs AIK
32.55
  
P15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Måns Dahlberg
3:11.81
IF Start
3:11.81
  
2Nikolaj Lindblad
3:17.31
Åtvidabergs IF
3:17.31
PB
  
3Lukas Kantarp
3:19.03
Finspångs AIK
3:19.03
PB
  
4Julia Walltin
Julia Walltin 09, IKHP Huskvarna
3:22.73
IKHP Huskvarna
3:22.73
  
F 1
5Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
4:00.67
PB
  
F 2
P15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alexander Brändeborn
1.65
Råby-Rekarne FIF
1.65
PB
  
2Anton Pranjic
Anton Pranjic 09, Kristinehamn
1.43
IFK Kristinehamn
1.43
  
1.391.431.471.511.561.601.651.68
Brändeborn---ooooxxx
Pranjicoxxoxxx
P15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alex Nordh
Alex Nordh 09, KFUM Örebro
2.45
KFUM Örebro
2.45
PB
  
2.152.252.352.452.55
Nordhooooxxx
P15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
10.91
KFUM Örebro
10.91
PB
  
2William Daun
William Daun 09, Katrineholm
10.40
Katrineholms SK
10.40
  
3Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
9.17
Glanshammars IF
9.17
PB
  
Mattsson10.3610.3710.5910.91
Daunx9.4710.4010.10
Kellner8.908.938.859.17
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anton Pranjic
Anton Pranjic 09, Kristinehamn
11.72
IFK Kristinehamn
11.72
  
2Felix Sjöstedt
10.40
Glanshammars IF
10.40
  
Pranjicx10.1711.72x
Sjöstedt9.9610.40x9.89
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lukas EinarssonIK Akele
7.98
PB
  
2Charlie Jullien PerssonSOK Träff
8.27
  
3Eliah Hallberg HossainTurebergs FK
8.27
SB
  
4Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
8.58
KFUM Örebro
8.58
  
5Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
8.71
KFUM Örebro
8.71
=PB
  
6Arvid Johansson
8.83
Karlskoga FIF
8.83
  
7Jonas Longrée
8.90
IF Göta Karlstad
8.90
PB
  
8Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
9.02
KFUM Örebro
9.02
  
Heat 1
1Lukas EinarssonIK Akele
8.02
Q
  
2Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
8.56
KFUM Örebro
8.56
PB
q
  
3Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
8.71
KFUM Örebro
8.71
PB
q
  
4Arvid Johansson
8.71
Karlskoga FIF
8.71
PB
q
  
5Jonathan Linge
Jonathan Linge 10, KFUM Örebro
9.27
KFUM Örebro
9.27
  
6Sixten Didriksson
9.60
KFUM Örebro
9.60
SB
  
7Vilgot Tränk
Vilgot Tränk 10, KFUM Örebro
9.66
KFUM Örebro
9.66
  
Heat 2
1Charlie Jullien PerssonSOK Träff
8.23
PB
Q
  
2Eliah Hallberg HossainTurebergs FK
8.31
SB
q
  
3Jonas Longrée
9.01
IF Göta Karlstad
9.01
q
  
4Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
9.07
KFUM Örebro
9.07
q
  
5Vigon Asp
Vigon Asp 10, Westmannia
9.42
IK Westmannia
9.42
PB
  
6Ludwig Jalakas
9.44
Karlskoga FIF
9.44
PB
  
7Gabriel Preselj
9.45
IF Göta Karlstad
9.45
  
P13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lukas EinarssonIK Akele
26.26
PB
  
2Eliah Hallberg HossainTurebergs FK
27.16
PB
  
3Charlie Jullien PerssonSOK Träff
27.97
PB
  
4Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
28.06
KFUM Örebro
28.06
PB
  
Final B
1Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
28.94
KFUM Örebro
28.94
PB
  
2Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
29.55
KFUM Örebro
29.55
  
3Gabriel Preselj
32.09
IF Göta Karlstad
32.09
  
4Vigon Asp
Vigon Asp 10, Westmannia
32.82
IK Westmannia
32.82
  
Final C
1Arvid Johansson
30.16
Karlskoga FIF
30.16
SB
  
2Olle Skoog Karlsson
31.33
Finspångs AIK
31.33
PB
  
3Vilgot Tränk
Vilgot Tränk 10, KFUM Örebro
33.67
KFUM Örebro
33.67
PB
  
4Wilmer Ahltun
Wilmer Ahltun 10, KFUM Örebro
34.96
KFUM Örebro
34.96
PB
  
P13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Olle Skoog Karlsson
2:34.57
Finspångs AIK
2:34.57
PB
  
2Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
2:35.38
Glanshammars IF
2:35.38
PB
  
3Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
2:36.11
KFUM Örebro
2:36.11
PB
  
4Lukas Einarsson
2:36.37
IK Akele
2:36.37
PB
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alfred Olsson
Alfred Olsson 10, KFUM Örebro
1.43
KFUM Örebro
1.43
  
2Leon Bermhed
Leon Bermhed 10, Tjalve FIF
1.43
Tjalve FIF
1.43
=PB
  
3Jonas Longrée
1.31
IF Göta Karlstad
1.31
  
4Gabriel Preselj
1.25
IF Göta Karlstad
1.25
PB
  
1.10
1.37
1.14
1.40
1.18
1.43
1.22
1.46
1.25
1.28
1.31
1.34
Olsson-
o
-
xxo
-
xxo
o
xxx
o
o
o
o
Bermhed-
o
-
xxo
-
xxo
o
xxx
o
o
xo
o
Longréeo
o
o
o
o
o
o
xxx
Preseljo
o
o
o
xxo
xxx


P13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Leon Bermhed
Leon Bermhed 10, Tjalve FIF
2.77
Tjalve FIF
2.77
  
2.773.00
Bermhedoxxx
P13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Eliah Hallberg HossainTurebergs FK
5.08
=PB
  
2Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
4.92
KFUM Örebro
4.92
PB
  
3Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
4.67
KFUM Örebro
4.67
PB
  
4Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
4.62
Glanshammars IF
4.62
=PB
  
5Sixten Didriksson
4.45
KFUM Örebro
4.45
PB
  
6Jonas Longrée
4.35
IF Göta Karlstad
4.35
  
7Ludwig Jalakas
4.14
Karlskoga FIF
4.14
PB
  
8Arvid Johansson
4.07
Karlskoga FIF
4.07
SB
  
9Vigon Asp
Vigon Asp 10, Westmannia
3.86
IK Westmannia
3.86
  
10Jonathan Linge
Jonathan Linge 10, KFUM Örebro
3.85
KFUM Örebro
3.85
PB
  
11Gabriel Preselj
3.83
IF Göta Karlstad
3.83
  
12Wilmer Ahltun
Wilmer Ahltun 10, KFUM Örebro
3.41
KFUM Örebro
3.41
PB
  
Hallberg Hossain4.954.964.865.08
Sjöholm4.924.804.714.65
Unosson4.674.344.384.41
Seger4.624.534.334.48
Didriksson4.214.204.454.35
Longrée4.353.874.193.48
Jalakas4.024.144.133.67
Johansson3.854.034.072.94
Asp2.683.733.863.85
Linge3.853.743.763.67
Preselj3.833.543.693.63
Ahltun3.303.413.303.31
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Charlie Jullien PerssonSOK Träff
10.10
PB
  
2Ludwig Jalakas
8.13
Karlskoga FIF
8.13
PB
  
3Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
8.02
Glanshammars IF
8.02
PB
  
4Alvin Bjuremar
Alvin Bjuremar 10, KFUM Örebro
7.82
KFUM Örebro
7.82
PB
  
5Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
6.83
KFUM Örebro
6.83
  
6Jonathan Linge
Jonathan Linge 10, KFUM Örebro
6.48
KFUM Örebro
6.48
  
7Oscar Arvidsson
Oscar Arvidsson 10, KFUM Örebro
6.33
KFUM Örebro
6.33
  
Jullien Persson9.899.648.3110.10
Jalakas8.037.967.328.13
Tesell7.898.027.227.15
Bjuremar7.647.667.826.95
Ivansson5.956.816.816.83
Linge6.486.055.996.21
Arvidsson6.295.116.335.86
P12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oskar Liljeberg
Oskar Liljeberg 11, KFUM Örebro
8.47
KFUM Örebro
8.47
  
2Mathias Lindgren
8.89
Turebergs FK
8.89
PB
  
3Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
8.99
KFUM Örebro
8.99
  
4Samuel Petersen
9.21
Turebergs FK
9.21
  
5Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
9.27
KFUM Örebro
9.27
  
6Gustav Östlund
Gustav Östlund 11, KFUM Örebro
9.38
KFUM Örebro
9.38
  
7Ivar Steinbergs
9.44
Huddinge AIS
9.44
  
8Vincent Bäckrud
Vincent Bäckrud 11, KFUM Örebro
9.65
KFUM Örebro
9.65
  
Heat 1
1Oskar Liljeberg
Oskar Liljeberg 11, KFUM Örebro
8.43
KFUM Örebro
8.43
PB
Q
  
2Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
9.05
KFUM Örebro
9.05
q
  
3Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
9.17
KFUM Örebro
9.17
PB
q
  
4Gustav Östlund
Gustav Östlund 11, KFUM Örebro
9.31
KFUM Örebro
9.31
=PB
q
  
5Vincent Bäckrud
Vincent Bäckrud 11, KFUM Örebro
9.59
KFUM Örebro
9.59
PB
q
  
6Alfred Strimark
Alfred Strimark 11, KFUM Örebro
10.06
KFUM Örebro
10.06
PB
  
Heat 2
1Mathias Lindgren
8.95
Turebergs FK
8.95
PB
Q
  
2Samuel Petersen
9.20
Turebergs FK
9.20
q
  
3Ivar Steinbergs
9.30
Huddinge AIS
9.30
PB
q
  
4Albin Thorell
Albin Thorell 11, KFUM Örebro
9.69
KFUM Örebro
9.69
PB
  
5Benjamin Saifouri
9.79
Stocksäters IF
9.79
PB
  
6Gustav Jansson
Gustav Jansson 11, KFUM Örebro
9.88
KFUM Örebro
9.88
PB
  
P12 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tudor Tocca
28.17
Turebergs FK
28.17
PB
  
Oskar Liljeberg
Oskar Liljeberg 11, KFUM Örebro
DQ
KFUM Örebro
DQ
  
Final B
1Samuel Petersen
29.43
Turebergs FK
29.43
PB
  
2Mathias Lindgren
30.79
Turebergs FK
30.79
PB
  
3Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
33.43
KFUM Örebro
33.43
  
Final C
1Gustav Jansson
Gustav Jansson 11, KFUM Örebro
33.46
KFUM Örebro
33.46
PB
  
2Benjamin Saifouri
34.90
Stocksäters IF
34.90
PB
  
P12 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
2:50.66
KFUM Örebro
2:50.66
PB
  
2Oskar Liljeberg
Oskar Liljeberg 11, KFUM Örebro
2:54.92
KFUM Örebro
2:54.92
PB
  
3Gustav Jansson
Gustav Jansson 11, KFUM Örebro
3:00.53
KFUM Örebro
3:00.53
PB
  
4Benjamin Saifouri
3:00.58
Stocksäters IF
3:00.58
PB
  
5Alfred Strimark
Alfred Strimark 11, KFUM Örebro
3:01.41
KFUM Örebro
3:01.41
PB
  
P12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
1.51
KFUM Örebro
1.51
PB
  
2Liam Olsson
1.46
IF Göta Karlstad
1.46
  
3Ivar Steinbergs
1.34
Huddinge AIS
1.34
  
4Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
1.34
KFUM Örebro
1.34
  
5Mathias Lindgren
1.31
Turebergs FK
1.31
  
6Wilhelm der NederlandenKFUM Örebro
1.10
=PB
  
1.10
1.37
1.14
1.40
1.18
1.43
1.22
1.46
1.25
1.49
1.28
1.51
1.31
1.54
1.34
Ekvall-
o
o
o
o
xxo
o
xo
o
xxo
o
xo
xo
xxx
o
Olsson-
o
-
o
-
o
-
xo
-
xxx
-
o
xo
Steinbergs-
xxx
o
o
o
o
xo
o
o
Thuvander-
xxx
o
o
o
o
o
o
xxo
Lindgreno
o
o
o
xo
xxo
xo
xxx
der Nederlandenxo
xxx






P12 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tudor Tocca
1.77
Turebergs FK
1.77
PB
  
2Alfred Strimark
Alfred Strimark 11, KFUM Örebro
1.67
KFUM Örebro
1.67
PB
  
3Samuel Petersen
1.57
Turebergs FK
1.57
PB
  
1.371.471.571.671.771.87
Toccaoooooxxx
Strimarkxxoooxxoxxx
Petersenooxoxxx
P12 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tudor Tocca
4.93
Turebergs FK
4.93
PB
  
2Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
4.30
KFUM Örebro
4.30
  
3Oskar Liljeberg
Oskar Liljeberg 11, KFUM Örebro
4.26
KFUM Örebro
4.26
PB
  
4Samuel Petersen
4.14
Turebergs FK
4.14
  
5Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
4.06
KFUM Örebro
4.06
  
6Mathias Lindgren
4.00
Turebergs FK
4.00
  
7Vincent Bäckrud
Vincent Bäckrud 11, KFUM Örebro
3.87
KFUM Örebro
3.87
PB
  
8Gustav Jansson
Gustav Jansson 11, KFUM Örebro
3.82
KFUM Örebro
3.82
PB
  
9Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
3.80
KFUM Örebro
3.80
PB
  
10Gustav Östlund
Gustav Östlund 11, KFUM Örebro
3.68
KFUM Örebro
3.68
  
11Hugo Ekdahl
Hugo Ekdahl 11, KFUM Örebro
3.63
KFUM Örebro
3.63
PB
  
Tocca3.494.934.874.73
Ekvall4.214.144.294.30
Liljeberg4.26x4.084.25
Petersen3.914.01x4.14
Thuvander3.913.964.024.06
Lindgren3.733.834.003.83
Bäckrud3.823.663.633.87
Jansson3.373.823.663.20
Gillbergx3.623.793.80
Östlund3.683.223.543.47
Ekdahl3.44x3.383.63
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oskar Liljeberg
Oskar Liljeberg 11, KFUM Örebro
9.27
KFUM Örebro
9.27
SB
  
2Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
8.31
KFUM Örebro
8.31
  
3Ivar Steinbergs
7.95
Huddinge AIS
7.95
  
4Wilhelm der NederlandenKFUM Örebro
6.98
PB
  
5Gustav Jansson
Gustav Jansson 11, KFUM Örebro
6.85
KFUM Örebro
6.85
PB
  
Liljeberg9.278.728.727.91
Ekvall7.568.048.316.89
Steinbergs7.957.317.277.55
der Nederlanden6.986.046.47x
Jansson6.566.85x6.13
Kvinnor
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie Garmland
8.03
Katrineholms SK
8.03
PB
  
2Ella Madland
8.35
IF Göta Karlstad
8.35
=PB
  
3Emmi Koskinen
Emmi Koskinen 08, KFUM Örebro
8.57
KFUM Örebro
8.57
PB
  
4Klara Johansson
8.71
Stocksäters IF
8.71
  
5Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
8.81
KFUM Örebro
8.81
  
6Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
8.94
KFUM Örebro
8.94
PB
  
7Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
9.00
KFUM Örebro
9.00
  
Sofia Hägg
Sofia Hägg 09, Finspång
DNS
Finspångs AIK
DNS
  
Heat 1
1Ella Madland
8.36
IF Göta Karlstad
8.36
SB
Q
  
2Emmi Koskinen
Emmi Koskinen 08, KFUM Örebro
8.58
KFUM Örebro
8.58
PB
q
  
3Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
9.00
KFUM Örebro
9.00
PB
q
  
4Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
9.30
KFUM Örebro
9.30
  
5Milla Hernebring
Milla Hernebring 08, KFUM Örebro
9.48
KFUM Örebro
9.48
SB
  
6Rebecca Carlsson
9.61
Karlskoga FIF
9.61
  
7Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Råby-Rekarne
9.82
Råby-Rekarne FIF
9.82
PB
  
Heat 2
1Nellie Garmland
8.05
Katrineholms SK
8.05
PB
Q
  
2Sofia Hägg
Sofia Hägg 09, Finspång
9.02
Finspångs AIK
9.02
q
  
3Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
9.11
Glanshammars IF
9.11
SB
  
4Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
9.13
KFUM Örebro
9.13
  
5Freja Kagevik
9.15
Turebergs FK
9.15
  
6Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
9.66
Glanshammars IF
9.66
PB
  
7Siri Andersson
Siri Andersson 09, KFUM Örebro
9.75
KFUM Örebro
9.75
PB
  
Heat 3
1Klara Johansson
8.64
Stocksäters IF
8.64
PB
Q
  
2Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
8.74
KFUM Örebro
8.74
q
  
3Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
8.91
KFUM Örebro
8.91
PB
q
  
4Nellie Nordh-PorathSäffle FIK
9.22
  
5Elma Vincevic
9.33
Finspångs AIK
9.33
  
6Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
9.67
Glanshammars IF
9.67
  
7Julia Walltin
Julia Walltin 09, IKHP Huskvarna
10.22
IKHP Huskvarna
10.22
SB
  
F15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie Garmland
26.41
Katrineholms SK
26.41
  
2Ella Madland
28.37
IF Göta Karlstad
28.37
PB
  
3Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
28.93
KFUM Örebro
28.93
  
Final B
1Freja Kagevik
29.33
Turebergs FK
29.33
  
2Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
30.25
KFUM Örebro
30.25
PB
  
3Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
34.33
KFUM Örebro
34.33
  
Final C
1Emmi Koskinen
Emmi Koskinen 08, KFUM Örebro
30.14
KFUM Örebro
30.14
PB
  
2Rebecca Carlsson
32.22
Karlskoga FIF
32.22
PB
  
3Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
32.49
KFUM Örebro
32.49
PB
  
4Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Råby-Rekarne
33.76
Råby-Rekarne FIF
33.76
  
Final D
1Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
30.79
Glanshammars IF
30.79
PB
  
2Milla Hernebring
Milla Hernebring 08, KFUM Örebro
32.96
KFUM Örebro
32.96
PB
  
Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
DQ
Glanshammars IF
DQ
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara Johansson
1.48
Stocksäters IF
1.48
  
2Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
1.44
KFUM Örebro
1.44
PB
  
3Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
1.44
IKHP Huskvarna
1.44
  
4Elma Vincevic
1.44
Finspångs AIK
1.44
PB
  
5Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
1.40
Glanshammars IF
1.40
  
6Ebba Johansson
Ebba Johansson 09, Glanshammar
1.36
Glanshammars IF
1.36
=SB
  
7Freja Kagevik
1.32
Turebergs FK
1.32
  
8Tuva Seveborn
1.24
Alunda SK
1.24
  
1.241.281.321.361.401.441.481.52
Johansson-----oxxoxxx
Wilenoooxooxoxxx
Gustafsson--oooxxoxxx
Vincevicooxooxxoxxoxxx
Svensson-oooxoxxx
Johansson-ooxoxxx
Kagevikoooxxx
Sevebornoxxx
F15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara Johansson
2.95
Stocksäters IF
2.95
PB
  
2Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
2.45
KFUM Örebro
2.45
PB
  
3Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
2.35
KFUM Örebro
2.35
PB
  
2.05
2.95
2.15
3.05
2.25
2.35
2.45
2.55
2.65
2.80
Johansson-
xo
-
xxx
-
-
-
-
o
o
Wilen-
o
o
o
xo
xxx


Strando
o
o
o
xxx



F15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie Garmland
10.72
Katrineholms SK
10.72
  
2Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
9.51
KFUM Örebro
9.51
  
3Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
9.12
IKHP Huskvarna
9.12
  
4Sofia Hägg
Sofia Hägg 09, Finspång
9.12
Finspångs AIK
9.12
PB
  
5Nellie Nordh-PorathSäffle FIK
8.97
PB
  
6Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
8.72
KFUM Örebro
8.72
PB
  
7Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
8.65
KFUM Örebro
8.65
  
8Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Råby-Rekarne
8.45
Råby-Rekarne FIF
8.45
  
9Elma Vincevic
8.32
Finspångs AIK
8.32
PB
  
Garmland10.729.84x10.72
Rasmussen9.039.519.459.14
Gustafsson9.128.819.118.72
Hägg9.128.959.008.72
Nordh-Porath8.628.898.978.67
Wilen8.528.728.578.62
Medberg8.418.658.468.53
Dekreon8.128.228.078.45
Vincevic7.978.327.957.53
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sofia Hägg
Sofia Hägg 09, Finspång
10.98
Finspångs AIK
10.98
PB
  
2Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Råby-Rekarne
9.98
Råby-Rekarne FIF
9.98
PB
  
3Lisa Holmgren
9.95
IF Göta Karlstad
9.95
PB
  
4Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
9.54
IKHP Huskvarna
9.54
  
5Tuva Seveborn
8.96
Alunda SK
8.96
  
6Astrid LeanderssonIF Göta Karlstad
8.54
  
7Ebba Johansson
Ebba Johansson 09, Glanshammar
8.54
Glanshammars IF
8.54
PB
  
8Freja Kagevik
7.43
Turebergs FK
7.43
  
9Ella Madland
7.35
IF Göta Karlstad
7.35
PB
  
10Tuva Wistrand
Tuva Wistrand 09, Glanshammar
7.00
Glanshammars IF
7.00
PB
  
11Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
6.92
  
12Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
6.80
Glanshammars IF
6.80
PB
  
13Rebecca Carlsson
6.76
Karlskoga FIF
6.76
  
14Clara Eng
Clara Eng 09, IF Göta
5.92
IF Göta Karlstad
5.92
  
Hägg9.559.8510.9810.51
Dekreon9.479.989.61x
Holmgren9.449.95x9.57
Gustafsson9.548.389.129.49
Seveborn8.968.578.038.48
Leandersson8.548.507.527.87
Johansson8.087.948.547.87
Kagevik6.986.807.437.13
Madland7.356.377.297.14
Wistrand6.646.996.407.00
Andersson Lernman6.926.306.496.85
Lilja6.806.176.296.54
Carlsson6.766.036.366.59
Eng5.775.925.485.75
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie HemmingssonMotala AIF
8.27
  
2Elisa Östin
8.54
Karlskoga FIF
8.54
  
3Nicoline Barenfeld
8.62
Sävedalens AIK
8.62
  
4Ebba Forslund Ekberg
8.71
KFUM Örebro
8.71
=PB
  
5Siri BogehällÅsbro GoIF
8.72
  
6Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
8.74
KFUM Örebro
8.74
  
7Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
8.79
KFUM Örebro
8.79
  
8Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
8.91
Västerås FK
8.91
  
Heat 1
1Nellie HemmingssonMotala AIF
8.34
Q
  
2Siri BogehällÅsbro GoIF
8.59
PB
q
  
3Cornelia Staf
9.23
Motala AIF
9.23
PB
  
4Julia Karlsson
9.55
Säffle FIK
9.55
  
5Emma Nilsson
10.06
Frövi IK
10.06
PB
  
6Elina Åhser
11.23
IF Göta Karlstad
11.23
  
Heat 2
1Elisa Östin
8.62
Karlskoga FIF
8.62
Q
  
2Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
8.84
Västerås FK
8.84
PB
q
  
3Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
9.07
Katrineholms SK
9.07
PB
  
4Tilda Forselius
Tilda Forselius 10, Nyköpings BIS
9.17
Nyköpings BIS
9.17
  
5Agnes Anderbro
Agnes Anderbro 10, Västerås FK
9.68
Västerås FK
9.68
  
6Anja LeonowiczÅsbro GoIF
9.87
PB
  
7Alva Pettersson
10.41
Wedevågs IF
10.41
PB
  
Heat 3
1Nicoline Barenfeld
8.59
Sävedalens AIK
8.59
Q
  
2Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
8.73
KFUM Örebro
8.73
PB
q
  
3Ebba Forslund Ekberg
8.79
KFUM Örebro
8.79
q
  
4Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
8.80
KFUM Örebro
8.80
q
  
5Ellen Olsson
9.19
Säffle FIK
9.19
  
6Saga Widholm
Saga Widholm 10, KFUM Örebro
9.58
KFUM Örebro
9.58
PB
  
7Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
9.70
  
8Linnéa Holm
10.73
Frövi IK
10.73
PB
  
F13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
29.64
KFUM Örebro
29.64
PB
  
2Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
31.09
Katrineholms SK
31.09
  
3Tilda Forselius
Tilda Forselius 10, Nyköpings BIS
33.07
Nyköpings BIS
33.07
  
Final B
1Nellie HemmingssonMotala AIF
29.42
  
2Julia Karlsson
31.54
Säffle FIK
31.54
  
3Ellen Olsson
33.38
Säffle FIK
33.38
  
Final C
1Saga Widholm
Saga Widholm 10, KFUM Örebro
33.45
KFUM Örebro
33.45
  
2Cornelia Staf
34.26
Motala AIF
34.26
  
3Linnéa Holm
37.56
Frövi IK
37.56
PB
  
F13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tindra Windisch
2:56.34
Tjalve FIF
2:56.34
  
2Ellen Olsson
3:01.70
Säffle FIK
3:01.70
PB
  
3Maja Martini
3:08.67
Motala AIF
3:08.67
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
1.37
Västerås FK
1.37
  
2Agnes Anderbro
Agnes Anderbro 10, Västerås FK
1.37
Västerås FK
1.37
=PB
  
3Nicoline Barenfeld
1.37
Sävedalens AIK
1.37
PB
  
4Julia Karlsson
1.31
Säffle FIK
1.31
  
5Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
1.31
Katrineholms SK
1.31
  
6Lovisa Sannö
Lovisa Sannö 10, KFUM Örebro
1.28
KFUM Örebro
1.28
PB
  
7Maja Martini
1.24
Motala AIF
1.24
  
8Tilda Forselius
Tilda Forselius 10, Nyköpings BIS
1.20
Nyköpings BIS
1.20
  
9Anja LeonowiczÅsbro GoIF
1.20
  
10Elina Åhser
1.12
IF Göta Karlstad
1.12
  
1.08
1.37
1.12
1.40
1.16
1.20
1.24
1.28
1.31
1.34
Richter-
o
-
xxx
-
-
o
o
o
o
Anderbro-
xxo
-
xxx
-
-
o
o
o
o
Barenfeld-
xxo
-
xxx
-
o
o
o
o
xo
Karlsson-
-
-
-
o
o
o
xxx
Sevelin-
-
-
-
o
xo
xxo
xxx
Sannö-
o
o
o
o
xxo
xxx

Martini-
-
-
o
xo
xxx


Forselius-
-
xxo
o
xr



Leonowicz-
-
o
xxo
xxx



Åhsero
o
xxx





F13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Agnes Anderbro
Agnes Anderbro 10, Västerås FK
1.77
Västerås FK
1.77
  
2Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
1.57
Västerås FK
1.57
PB
  
1.371.471.571.671.771.87
Anderbro--oooxxx
Richteroxxooxxx
F13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Forslund Ekberg
4.87
KFUM Örebro
4.87
  
2Elisa Östin
4.73
Karlskoga FIF
4.73
  
3Nellie HemmingssonMotala AIF
4.70
  
4Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
4.38
KFUM Örebro
4.38
  
5Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
4.32
Katrineholms SK
4.32
  
6Siri BogehällÅsbro GoIF
4.20
  
7Agnes Anderbro
Agnes Anderbro 10, Västerås FK
4.14
Västerås FK
4.14
  
8Moa Ekblad Haarala
4.08
IK Westmannia
4.08
PB
  
9Ellen Olsson
4.07
Säffle FIK
4.07
PB
  
10Julia Karlsson
4.03
Säffle FIK
4.03
  
11Cornelia Staf
3.99
Motala AIF
3.99
  
12Saga Widholm
Saga Widholm 10, KFUM Örebro
3.82
KFUM Örebro
3.82
  
13Maja Martini
3.80
Motala AIF
3.80
  
14Ebba Lindberg
Ebba Lindberg 10, KFUM Örebro
3.73
KFUM Örebro
3.73
  
15Elina Åhser
3.33
IF Göta Karlstad
3.33
  
Forslund Ekberg4.783.774.694.87
Östin4.594.694.724.73
Hemmingsson4.704.264.564.45
Lilja4.264.154.174.38
Sevelin4.254.134.204.32
Bogehäll4.20x4.043.87
Anderbro4.143.884.104.11
Ekblad Haarala3.904.084.073.78
Olsson3.714.073.823.99
Karlsson3.943.964.024.03
Staf3.953.863.993.97
Widholm3.823.773.663.68
Martini3.583.802.543.67
Lindberg3.443.733.253.39
Åhser3.093.033.333.18
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elisa Östin
10.29
Karlskoga FIF
10.29
  
2Moa Ekblad Haarala
10.11
IK Westmannia
10.11
  
3Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
9.88
KFUM Örebro
9.88
PB
  
4Ellen Olsson
8.14
Säffle FIK
8.14
  
5Julia Karlsson
7.59
Säffle FIK
7.59
  
6Maja Martini
7.45
Motala AIF
7.45
  
7Elina Åhser
7.43
IF Göta Karlstad
7.43
PB
  
8Linnéa Holm
7.00
Frövi IK
7.00
PB
  
9Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
6.50
  
Östin10.1110.2910.08x
Ekblad Haarala10.119.609.759.92
Lilja9.889.058.199.08
Olsson8.148.047.677.93
Karlsson6.887.176.517.59
Martini7.037.456.047.39
Åhser6.996.917.237.43
Holm6.746.647.005.54
Danielsson Wellsén5.706.506.116.39
F12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
8.82
Västerås FK
8.82
  
2Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
8.90
Katrineholms SK
8.90
PB
  
3Saga Wicksell
8.95
Enköpings AI
8.95
PB
  
4Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
9.22
  
5Ebba Johansson
9.27
IF Göta Karlstad
9.27
PB
  
6Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
9.47
  
7Ellen AdolfssonMotala AIF
9.58
  
8Molly Rickardsson
Molly Rickardsson 11, Lidköpings IS
9.68
Lidköpings IS
9.68
  
Heat 1
1Saga Wicksell
9.03
Enköpings AI
9.03
q
  
2Ebba Johansson
9.29
IF Göta Karlstad
9.29
PB
q
  
3Bodil EfraimssonMotala AIF
9.95
PB
  
4Ida Hallonqvist
Ida Hallonqvist 11, KFUM Örebro
9.96
KFUM Örebro
9.96
PB
  
5Idun Heidenreich HjärtsjöStocksäters IF
10.21
PB
  
6Ebba Karlsson
10.37
Finspångs AIK
10.37
PB
  
7Felicia Walltin
Felicia Walltin 11, IKHP Huskvarna
10.45
IKHP Huskvarna
10.45
PB
  
Heat 2
1Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
9.15
PB
q
  
2Molly Rickardsson
Molly Rickardsson 11, Lidköpings IS
9.34
Lidköpings IS
9.34
q
  
3Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
9.72
Stocksäters IF
9.72
PB
  
4Blanka Jegers
Blanka Jegers 11, KFUM Örebro
10.13
KFUM Örebro
10.13
  
5Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
10.23
Stocksäters IF
10.23
PB
  
6Vilma Nilsson
10.36
Finspångs AIK
10.36
PB
  
7Märta Ekman
Märta Ekman 11, KFUM Örebro
10.48
KFUM Örebro
10.48
PB
  
8Julia Hammar
Julia Hammar 11, Lidköpings IS
10.50
Lidköpings IS
10.50
=PB
  
Heat 3
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
8.89
Västerås FK
8.89
q
  
2Ellen AdolfssonMotala AIF
9.43
q
  
3Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
9.67
Katrineholms SK
9.67
  
4Philippa MalmarowskiÅsbro GOIF
10.26
  
5Molly Good
Molly Good 11, Katrineholm
10.32
Katrineholms SK
10.32
  
6Tuwa Montén
10.40
IF Start
10.40
PB
  
7Agnes Nord
Agnes Nord 11, KFUM Örebro
11.12
KFUM Örebro
11.12
=PB
  
8Agnes Lindberg
14.09
Frövi IK
14.09
PB
  
Heat 4
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
9.11
Katrineholms SK
9.11
q
  
2Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
9.45
PB
q
  
3Meya Evertsson
Meya Evertsson 11, Lidköpings IS
9.55
Lidköpings IS
9.55
  
4Agnes Söderman
Agnes Söderman 11, KFUM Örebro
9.85
KFUM Örebro
9.85
PB
  
5Svea Nordlund
Svea Nordlund 11, KFUM Örebro
9.93
KFUM Örebro
9.93
PB
  
6Adriana Vasic
10.34
IF Göta Karlstad
10.34
PB
  
7Ester Ekman
Ester Ekman 11, KFUM Örebro
10.96
KFUM Örebro
10.96
PB
  
8Alva Markussen SnällFrövi IK
11.70
PB
  
F12 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
29.89
Katrineholms SK
29.89
PB
  
2Saga Wicksell
30.18
Enköpings AI
30.18
PB
  
3Freja Gustafsson
Freja Gustafsson 11, IKHP Huskvarna
30.57
IKHP Huskvarna
30.57
PB
  
4Emma MattiassonKils AIK
32.06
  
Final B
1Meya Evertsson
Meya Evertsson 11, Lidköpings IS
32.91
Lidköpings IS
32.91
PB
  
2Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
33.44
Katrineholms SK
33.44
  
3Idun Heidenreich HjärtsjöStocksäters IF
33.50
PB
  
4Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
33.76
Stocksäters IF
33.76
PB
  
Final C
1Svea Nordlund
Svea Nordlund 11, KFUM Örebro
34.71
KFUM Örebro
34.71
PB
  
2Maja Mitell
34.84
IF Göta Karlstad
34.84
  
3Agnes Söderman
Agnes Söderman 11, KFUM Örebro
35.23
KFUM Örebro
35.23
PB
  
4Molly Good
Molly Good 11, Katrineholm
37.22
Katrineholms SK
37.22
  
Final D
1Alicia Altenberg
32.08
Turebergs FK
32.08
PB
  
2Isabella KällbergRånäs 4H
35.22
PB
  
3Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
38.02
Stocksäters IF
38.02
  
4Elin Adolfsson
40.03
Wedevågs IF
40.03
PB
  
Final E
1Ida Hallonqvist
Ida Hallonqvist 11, KFUM Örebro
34.14
KFUM Örebro
34.14
PB
  
2Märta Ekman
Märta Ekman 11, KFUM Örebro
37.14
KFUM Örebro
37.14
PB
  
3Ester Ekman
Ester Ekman 11, KFUM Örebro
38.53
KFUM Örebro
38.53
PB
  
Tuwa MonténIF Start
DQ
  
F12 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
2:41.18
Katrineholms SK
2:41.18
  
2Molly Rickardsson
Molly Rickardsson 11, Lidköpings IS
2:48.09
Lidköpings IS
2:48.09
PB
  
3Felicia Walltin
Felicia Walltin 11, IKHP Huskvarna
2:48.72
IKHP Huskvarna
2:48.72
PB
  
4Maja Mitell
2:50.44
IF Göta Karlstad
2:50.44
PB
  
5Idun Heidenreich HjärtsjöStocksäters IF
3:03.16
PB
  
6Tuwa Montén
3:07.24
IF Start
3:07.24
PB
  
7Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
3:12.17
Katrineholms SK
3:12.17
  
8Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
3:18.10
Stocksäters IF
3:18.10
PB
  
9Molly Good
Molly Good 11, Katrineholm
3:25.69
Katrineholms SK
3:25.69
PB
  
F12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
1.40
Västerås FK
1.40
  
2Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
1.37
  
3Zara Branneby
1.37
Karlskoga FIF
1.37
  
4Molly Rickardsson
Molly Rickardsson 11, Lidköpings IS
1.28
Lidköpings IS
1.28
  
5Ellen AdolfssonMotala AIF
1.28
  
6Alicia Altenberg
1.25
Turebergs FK
1.25
=PB
  
7Tilda Thelander
1.22
Karlskoga FIF
1.22
  
8Ebba Johansson
1.18
IF Göta Karlstad
1.18
PB
  
8Emma MattiassonKils AIK
1.18
  
10Agnes Söderman
Agnes Söderman 11, KFUM Örebro
1.18
KFUM Örebro
1.18
PB
  
11Bodil EfraimssonMotala AIF
1.14
  
12Molly Gramsby
1.14
Motala AIF
1.14
  
13Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
1.10
Stocksäters IF
1.10
PB
  
13Felicia Walltin
Felicia Walltin 11, IKHP Huskvarna
1.10
IKHP Huskvarna
1.10
  
15Vilma Nilsson
0.94
Finspångs AIK
0.94
PB
  
Alva Markussen SnällFrövi IK
NH
  
Ebba Karlsson
NH
Finspångs AIK
NH
  
0.94
1.25
0.98
1.28
1.02
1.31
1.06
1.34
1.10
1.37
1.14
1.40
1.18
1.46
1.22
Öryd-
o
-
o
-
o
-
o
-
xo
-
xxo
-
xxx
-
Jonsson Sivén-
o
-
o
-
o
-
xxo
o
xo
o
xxx
xo
o
Branneby-
xo
-
o
-
xo
-
xo
-
xxo
-
xxx
-
-
Rickardsson-
xo
-
o
-
xxx
-
o
o
xo
o
Adolfsson-
xo
-
xxo
-
xxx
o
o
o
xo
o
Altenberg-
xo
-
xxx
-
o
o
o
o
xo
Thelander-
xxx
-
-
-
o
xxo
o
xo
Johansson-
-
-
o
o
xo
o
xxx
Mattiasson-
-
o
o
o
xo
o
xxx
Södermano
o
o
xo
xo
xxo
xxo
xxx
Efraimsson-
-
-
o
xo
o
xxx

Gramsby-
-
o
xo
xo
o
xxx

Luthman-
-
o
o
o
xxx


Walltin-
-
o
o
o
xxx


Nilssonxxo
xxx






Markussen Snällxxx







Karlssonxxx







F12 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
1.77
Västerås FK
1.77
  
2Tilda Thelander
1.67
Karlskoga FIF
1.67
PB
  
3Alicia Altenberg
1.57
Turebergs FK
1.57
PB
  
1.371.471.571.671.771.87
Öryd--ooxxoxr
Thelanderoooxoxxx
Altenbergoooxxx
F12 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
4.51
Västerås FK
4.51
  
2Freja Gustafsson
Freja Gustafsson 11, IKHP Huskvarna
4.39
IKHP Huskvarna
4.39
  
3Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
4.37
Katrineholms SK
4.37
  
4Molly Rickardsson
Molly Rickardsson 11, Lidköpings IS
4.09
Lidköpings IS
4.09
PB
  
5Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
4.04
Katrineholms SK
4.04
  
6Saga Wicksell
3.97
Enköpings AI
3.97
  
7Emma MattiassonKils AIK
3.96
  
8Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
3.92
PB
  
9Ebba Johansson
3.88
IF Göta Karlstad
3.88
  
10Tilda Thelander
3.81
Karlskoga FIF
3.81
  
11Molly Gramsby
3.78
Motala AIF
3.78
PB
  
12Zara Branneby
3.78
Karlskoga FIF
3.78
  
13Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
3.73
  
14Alicia Altenberg
3.70
Turebergs FK
3.70
  
15Meya Evertsson
Meya Evertsson 11, Lidköpings IS
3.70
Lidköpings IS
3.70
  
16Bodil EfraimssonMotala AIF
3.67
  
17Agnes Karlberg
Agnes Karlberg 11, KFUM Örebro
3.54
KFUM Örebro
3.54
SB
  
18Isabella KällbergRånäs 4H
3.36
  
Öryd4.514.254.424.28
Gustafsson4.394.324.293.87
Daun4.194.354.374.22
Rickardsson3.883.973.974.09
Arvidsson3.914.034.043.94
Wicksell3.973.893.843.69
Mattiasson3.903.91x3.96
Jonsson Sivén3.903.863.923.83
Johansson3.753.883.873.87
Thelander3.653.693.813.74
Gramsby3.423.643.763.78
Branneby3.523.703.783.67
Tallsäter3.673.733.573.64
Altenberg3.623.703.70x
Evertsson3.703.363.593.67
Efraimsson3.67xx3.51
Karlberg3.453.543.543.52
Källberg3.263.363.253.22
Final B
1Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
3.80
Stocksäters IF
3.80
PB
  
2Ida Hallonqvist
Ida Hallonqvist 11, KFUM Örebro
3.70
KFUM Örebro
3.70
PB
  
3Philippa MalmarowskiÅsbro GOIF
3.61
PB
  
4Alma Thörnholm
Alma Thörnholm 11, KFUM Örebro
3.49
KFUM Örebro
3.49
PB
  
5Sandelia Tränk
Sandelia Tränk 11, KFUM Örebro
3.41
KFUM Örebro
3.41
  
6Felicia Walltin
Felicia Walltin 11, IKHP Huskvarna
3.39
IKHP Huskvarna
3.39
  
7Agnes Söderman
Agnes Söderman 11, KFUM Örebro
3.36
KFUM Örebro
3.36
  
8Svea Nordlund
Svea Nordlund 11, KFUM Örebro
3.33
KFUM Örebro
3.33
PB
  
9Adriana Vasic
3.24
IF Göta Karlstad
3.24
PB
  
10Molly Good
Molly Good 11, Katrineholm
3.13
Katrineholms SK
3.13
  
11Märta Ekman
Märta Ekman 11, KFUM Örebro
3.13
KFUM Örebro
3.13
PB
  
12Julia Hammar
Julia Hammar 11, Lidköpings IS
3.12
Lidköpings IS
3.12
  
13Ester Ekman
Ester Ekman 11, KFUM Örebro
3.12
KFUM Örebro
3.12
PB
  
14Vilma Nilsson
3.05
Finspångs AIK
3.05
PB
  
15Ebba Karlsson
3.00
Finspångs AIK
3.00
PB
  
16Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
2.96
Stocksäters IF
2.96
  
17Freja Karlsson
2.77
IF Göta Karlstad
2.77
  
18Elin Adolfsson
2.60
Wedevågs IF
2.60
PB
  
19Agnes LindbergFrövi IK
1.75
PB
  
Svahn3.803.202.463.24
Hallonqvist3.703.633.593.37
Malmarowski3.613.553.543.61
Thörnholm3.493.183.182.97
Tränk3.413.243.243.11
Walltin3.353.393.233.39
Söderman3.203.353.363.35
Nordlund3.323.333.24x
Vasic3.243.173.213.19
Good3.133.103.093.03
Ekman3.132.832.883.03
Hammar3.093.123.053.09
Ekman2.783.022.883.12
Nilsson2.872.852.823.05
Karlsson3.002.942.75x
Luthman2.962.422.502.88
Karlsson2.722.742.772.75
Adolfsson2.602.402.562.35
Lindberg1.751.611.691.62
F12 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Freja Gustafsson
Freja Gustafsson 11, IKHP Huskvarna
9.23
IKHP Huskvarna
9.23
  
2Tilda Thelander
8.99
Karlskoga FIF
8.99
  
3Zara Branneby
8.67
Karlskoga FIF
8.67
PB
  
4Emma MattiassonKils AIK
8.02
PB
  
5Saga Wicksell
7.64
Enköpings AI
7.64
PB
  
6Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
7.53
PB
  
7Ellen AdolfssonMotala AIF
7.42
  
8Emma Sund Rodriguez
6.81
KFUM Örebro
6.81
PB
  
9Bodil EfraimssonMotala AIF
6.70
PB
  
10Molly Gramsby
6.59
Motala AIF
6.59
  
Gustafsson7.387.569.149.23
Thelander8.587.918.158.99
Branneby8.67x6.627.72
Mattiasson7.737.687.588.02
Wicksell6.917.167.647.46
Jonsson Sivén7.536.887.057.25
Adolfsson7.427.237.226.69
Sund Rodriguez6.815.995.356.06
Efraimsson6.706.346.296.27
Gramsby6.596.196.506.45
Final B
1Meya Evertsson
Meya Evertsson 11, Lidköpings IS
6.35
Lidköpings IS
6.35
PB
  
2Alma Thörnholm
Alma Thörnholm 11, KFUM Örebro
5.63
KFUM Örebro
5.63
PB
  
3Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
5.62
Stocksäters IF
5.62
  
4Freja Karlsson
5.27
IF Göta Karlstad
5.27
PB
  
5Sandelia Tränk
Sandelia Tränk 11, KFUM Örebro
5.22
KFUM Örebro
5.22
PB
  
6Molly Good
Molly Good 11, Katrineholm
5.07
Katrineholms SK
5.07
  
7Julia Hammar
Julia Hammar 11, Lidköpings IS
4.96
Lidköpings IS
4.96
  
8Vilma Nilsson
4.88
Finspångs AIK
4.88
PB
  
9Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
4.59
Katrineholms SK
4.59
PB
  
10Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
4.32
Stocksäters IF
4.32
  
11Ebba Karlsson
4.10
Finspångs AIK
4.10
PB
  
Evertsson5.185.095.426.35
Thörnholmx5.634.52x
Svahn5.415.425.625.41
Karlsson5.274.815.264.96
Tränk4.885.224.824.58
Good4.394.885.07
Hammar4.444.894.964.77
Nilsson4.884.544.53x
Arvidsson3.874.174.59
Luthman4.28x4.32
Karlsson3.713.21x4.10