0

5.11
27‐29.1
28.1
28‐29.1
29.1
29.1
28‐29.1
28‐29.1
28.1
28.1
27‐29.1
26.1
23.1
3.12
24.1
24.1
24.1
23.1
21‐22.1
14‐15.1
17.1
22.1
21.1
21‐22.1
21‐22.1
20‐22.1
18.1
9.1
9.1
16.1
8.10
14‐15.1
15.1
15.1
31.12
14.1
15.1
14.1
14‐15.1
14‐15.1
13‐15.1
15.1
14.1
14.1
7.1
29.12
20.12
29.11
31.12
12.1
11.1
8.1
7‐8.1
31.12
27.12
7‐8.1
10.12
8.1
31.12
31.12
6.1
8.1
8.1
6.1
7.1
7‐8.1
7.1
6.1
4.1
19.12
31.12
31.12
29.12
28.12
26.12
26.12
28.12
27.12
27.12
28.12
20.11
20.12
4.12
17.12
19.12
19.12
17.12
19.12
19.12
10.12
11.12
26.11
16.10
17.12
10.12
18.12
18.12
17.12
17.12
15.12
Arena: Falu Tennis- och idrottsscenter   Arrangör: Falu IK
Tävlande: 24 (15+9)   Starter: 40 (24+16)

Män
M 60 m     
Inne
Inne
Final A
1Jonatan Borg
7.09
Hammarby IF
7.09
SB
  
2Noa Skomorowski
7.29
Kvarnsvedens GoIF
7.29
SB
  
3Kristoffer AnderssonFalu IK
7.37
  
4Viktor HedlundFalu IK
7.62
  
5Viktor Rydåker
7.65
Upsala IF
7.65
SB
  
Final B
1Ludwig Persson
7.58
IF Vingarna
7.58
  
2Viggo Olsson
Viggo Olsson 06, KFUM Örebro
7.69
KFUM Örebro
7.69
PB
  
3Hugo Engkvist
8.00
Upsala IF
8.00
SB
  
4Tinh Lundström
Tinh Lundström 06, Leksands FIK
9.68
Leksands FIK
9.68
  
Final C
1Benjamin BodinSäters IF
7.75
PB
  
2Gustav Rydåker
7.77
Upsala IF
7.77
PB
  
3Aleksandros PanajotiIK Stål
7.83
  
4Douglas Goldén
7.88
Katrineholms SK
7.88
SB
  
M 60 m extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ludwig Persson
7.47
IF Vingarna
7.47
PB
  
2Viktor Rydåker
7.66
Upsala IF
7.66
  
3Aleksandros PanajotiIK Stål
7.89
  
4Hugo Engkvist
8.18
Upsala IF
8.18
  
Final B
1Adam HellbomFalu IK
7.64
PB
  
2Viggo Olsson
Viggo Olsson 06, KFUM Örebro
7.73
KFUM Örebro
7.73
  
3Benjamin BodinSäters IF
7.80
PB
  
4Gustav Rydåker
7.87
Upsala IF
7.87
PB
  
M22 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Viktor Rydåker
9.12
Upsala IF
9.12
  
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gustav Rydåker
10.27
Upsala IF
10.27
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emil TingårdFalu IK
9.29
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne
Inne
Final A
1Elin Molinder
8.07
Mölndals AIK
8.07
SB
  
2Justina Esangbedo
8.11
Kvarnsvedens GoIF
8.11
SB
  
3Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
8.22
Kvarnsvedens GoIF
8.22
PB
  
4Stina Larsson
8.60
IK Wilske
8.60
PB
  
Final B
1Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
8.79
Hässelby SK
8.79
PB
  
2Edith Viklund
8.86
Hulåns IF
8.86
  
3Ellen Forsell
8.96
Hammarby IF
8.96
SB
  
4Ellen Heldt CasselLudvika FFI
9.00
PB
  
5Ida Nyström-JonssonFalu IK
9.16
  
K 60 m extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Justina Esangbedo
8.08
Kvarnsvedens GoIF
8.08
SB
  
2Elin Molinder
8.09
Mölndals AIK
8.09
  
3Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
8.27
Kvarnsvedens GoIF
8.27
  
Final B
1Stina Larsson
8.61
IK Wilske
8.61
  
2Ellen Forsell
9.00
Hammarby IF
9.00
  
3Edith Viklund
9.03
Hulåns IF
9.03
  
4Ellen Heldt CasselLudvika FFI
9.21
  

© 2023 Friidrottsstatistik