0

24.8
16.10
11.9
13.11
12.11
27.11
26.11
26.11
27.11
26.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
6.8
29.10
24.9
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
18.9
15.10
8.10
15.10
15.10
16.10
16.10
Arena: PiteEnergi Arena   Arrangör: Piteå IF
Tävlande: 177 (70+107)   Starter: 678 (281+397)

Män
M 60 m     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Felix RidderstrålePiteå IF
7.34
PB
  
2Robin Blomgren
7.55
Riviera FI
7.55
PB
  
3Fred Franzen
7.58
Piteå IF
7.58
PB
  
4Lucas Wall
Lucas Wall 07, IFK Umeå
7.88
IFK Umeå
7.88
PB
  
5Albin Oja
Albin Oja 06, Nedre Soppero
7.91
Nedre Soppero IK
7.91
PB
  
6Jesper Unander
8.18
Sundsvalls FI
8.18
  
M 200 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Felix Ridderstråle
22.94
Piteå IF
22.94
PB
  
2Fred Franzen
24.82
Piteå IF
24.82
PB
  
M 1000 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Mats Olsson
2:58.53
Morjärvs SK
2:58.53
PB
  
2Eddie Ljungwe
3:05.67
Piteå IF
3:05.67
PB
  
3Elias Hellström
Elias Hellström 09, Tväråselet
3:42.82
Tväråselets AIF
3:42.82
PB
  
4Olle Bang
Olle Bang 09, Umedalen
3:43.35
Umedalens IF
3:43.35
PB
  
5Arvid Nilsson
3:43.54
Umedalens IF
3:43.54
PB
  
6Elliot Fransson
3:44.50
Umedalens IF
3:44.50
PB
  
M Höjd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Felix RidderstrålePiteå IF
1.89
  
2Olle Bång
Olle Bång 02, Umedalen
1.86
Umedalens IF
1.86
  
3Eric Forsberg
Eric Forsberg 03, Skellefteå AIK
1.81
Skellefteå AIK
1.81
  
4Jesper Unander
1.76
Sundsvalls FI
1.76
  
1.661.711.761.811.861.891.92
Ridderstråle-oooxooxxx
Bångo-oooxxx
Forsberg-oooxxx
Unander-xooxxx
M Stav     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Jesper Unander
3.81
Sundsvalls FI
3.81
  
3.233.433.633.813.91
Unanderoxoooxxx
M Längd     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Felix RidderstrålePiteå IF
6.41
  
2Olle Bång
Olle Bång 02, Umedalen
5.68
Umedalens IF
5.68
  
3Jesper Unander
5.47
Sundsvalls FI
5.47
  
Ridderstråle6.254.69x6.41x6.38
Bång5.683.41
Unander4.815.075.475.375.33x
M Kula     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Andreas Larsson
Andreas Larsson 75, Gällivare SK
12.72
Gällivare SK
12.72
PB
  
2Nils Pettersson
11.99
Boden FI
11.99
  
3Martin Sundström
Martin Sundström 73, Gällivare SK
8.20
Gällivare SK
8.20
PB
  
Larsson11.9012.2012.5012.7212.4112.42
Pettersson11.3411.5111.5911.99x11.60
Sundström7.688.208.047.49xx
M Vikt     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Andreas Larsson
Andreas Larsson 75, Gällivare SK
8.73
Gällivare SK
8.73
PB
  
2Martin Sundström
Martin Sundström 73, Gällivare SK
7.73
Gällivare SK
7.73
PB
  
Larsson8.568.397.108.738.098.10
Sundström7.736.70x6.92x5.96
P17 400 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Fred Franzen
55.88
Piteå IF
55.88
PB
  
P17 1500 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Lucas Wall
Lucas Wall 07, IFK Umeå
4:26.61
IFK Umeå
4:26.61
PB
  
2Albin Oja
Albin Oja 06, Nedre Soppero
5:05.88
Nedre Soppero IK
5:05.88
  
3Kian Collins
5:08.11
IFK Umeå
5:08.11
PB
  
4Elise Eneris
Elise Eneris 06, Gällivare SK
6:06.08
Gällivare SK
6:06.08
  
F 1
P17 Höjd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Segran Nazarov
1.61
Boden FI
1.61
PB
  
1.411.461.511.561.61
Nazarovoooxoo
P17 Längd     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Albin Oja
Albin Oja 06, Nedre Soppero
5.24
Nedre Soppero IK
5.24
  
2Hannes Furberg
Hannes Furberg 06, Skellefteå AIK
5.10
Skellefteå AIK
5.10
PB
  
3Segran Nazarov
4.67
Boden FI
4.67
PB
  
Oja4.865.244.945.075.115.01
Furberg5.074.965.09x5.10x
Nazarov4.464.674.602.964.21x
P15 60 m     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Carl Eriksson
7.71
Luleå FIF
7.71
PB
  
2Vilhelm Borssén
7.82
IFK Umeå
7.82
  
3Samuel Bergkvist
8.01
Boden FI
8.01
PB
  
4Vilmer Jonsson
8.13
Umedalens IF
8.13
=PB
  
5Tor Almqvist
8.37
Umedalens IF
8.37
PB
  
6Arvid Nilsson
8.61
Umedalens IF
8.61
  
7Arvid Nilsson
8.90
Umedalens IF
8.90
  
8Ulrik Rambjør
Ulrik Rambjør 08, NOR
8.96
08NOR
8.96
  
Heat 1
19 nov
19 nov
1Carl Eriksson
7.75
Luleå FIF
7.75
PB
q
  
2Samuel Bergkvist
8.04
Boden FI
8.04
PB
q
  
3Tor Almqvist
8.41
Umedalens IF
8.41
PB
q
  
4Arvid Nilsson
8.56
Umedalens IF
8.56
PB
q
  
5Arvid Nilsson
8.79
Umedalens IF
8.79
PB
q
  
6Ulrik Rambjør
Ulrik Rambjør 08, NOR
8.80
08NOR
8.80
PB
q
  
7Elliot Fransson
9.91
Umedalens IF
9.91
PB
  
8Laara-Issat Fjellgren
11.47
Gällivare SK
11.47
PB
  
Heat 2
19 nov
19 nov
1Vilhelm Borssén
7.78
IFK Umeå
7.78
PB
q
  
2Vilmer Jonsson
8.13
Umedalens IF
8.13
PB
q
  
3Ludvig Ekman
8.80
Luleå FIF
8.80
PB
  
4Jan-ruiz KarlssonUmedalens IF
8.81
PB
  
5Sigge Rönnbäck
9.01
Piteå IF
9.01
PB
  
6Olle Bang
Olle Bang 09, Umedalen
9.41
Umedalens IF
9.41
PB
  
7August Aune
August Aune 08, NOR
9.42
08NOR
9.42
PB
  
8Olle Nordström
9.67
Boden FI
9.67
PB
  
P15 200 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Carl Eriksson
25.09
Luleå FIF
25.09
PB
  
2Vilhelm Borssén
25.92
IFK Umeå
25.92
PB
  
3Vilmer Jonsson
26.00
Umedalens IF
26.00
PB
  
4Tor Almqvist
27.38
Umedalens IF
27.38
  
Final B
20 nov
20 nov
1Samuel Bergkvist
26.05
Boden FI
26.05
PB
  
2Arvid Nilsson
29.20
Umedalens IF
29.20
PB
  
3Niilo Höynälänmaa
Niilo Höynälänmaa 09, FIN
29.92
09FIN
29.92
PB
  
Final C
20 nov
20 nov
1Jan-ruiz Karlsson
29.64
Umedalens IF
29.64
PB
  
2Nils Gustafsson TengmanUmedalens IF
30.49
PB
  
3August Aune
August Aune 08, NOR
32.04
08NOR
32.04
PB
  
Final D
20 nov
20 nov
1Ulrik Rambjør
Ulrik Rambjør 08, NOR
29.36
08NOR
29.36
PB
  
2Elliot Fransson
32.74
Umedalens IF
32.74
PB
  
3Olle Nordström
33.24
Boden FI
33.24
PB
  
Final E
20 nov
20 nov
1Kaapo Heikkilä
Kaapo Heikkilä 09, FIN
29.01
09FIN
29.01
PB
  
2Sigge Rönnbäck
29.08
Piteå IF
29.08
PB
  
3Olle Bang
Olle Bang 09, Umedalen
30.51
Umedalens IF
30.51
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Sigge Rönnbäck
10.60
Piteå IF
10.60
PB
  
2Arvid Nilsson
10.85
Umedalens IF
10.85
PB
  
3Elias Hellström
Elias Hellström 09, Tväråselet
11.09
Tväråselets AIF
11.09
PB
  
4Tor Almqvist
11.19
Umedalens IF
11.19
PB
  
5Olle Bang
Olle Bang 09, Umedalen
11.26
Umedalens IF
11.26
PB
  
6Nils Gustafsson TengmanUmedalens IF
13.33
PB
  
P15 Höjd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Arvid Nilsson
1.56
Umedalens IF
1.56
PB
  
2Sigge Rönnbäck
1.46
Piteå IF
1.46
PB
  
3Arvid Nilsson
1.41
Umedalens IF
1.41
PB
  
4Vilmer Jonsson
1.41
Umedalens IF
1.41
PB
  
5Ulrik Rambjør
Ulrik Rambjør 08, NOR
1.36
08NOR
1.36
PB
  
6Tor Almqvist
1.36
Umedalens IF
1.36
PB
  
7Olle Nordström
1.36
Boden FI
1.36
PB
  
8August Aune
August Aune 08, NOR
1.20
08NOR
1.20
PB
  
1.201.251.311.361.411.461.511.561.61
Nilsson--oooooxxoxxx
Rönnbäck-oooxooxxx
Nilsson-ooooxxx
Jonsson-oooxoxxx
Rambjøro-ooxxx
Almqvist-xxoxxooxxx
Nordströmo-xoxoxxx
Aunexo-xxx
P15 Stav     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Kaapo Heikkilä
Kaapo Heikkilä 09, FIN
2.63
09FIN
2.63
PB
  
2Niilo Höynälänmaa
Niilo Höynälänmaa 09, FIN
2.48
09FIN
2.48
PB
  
3Sigge Rönnbäck
2.18
Piteå IF
2.18
=PB
  
3Vilmer Jonsson
2.18
Umedalens IF
2.18
PB
  
5Tor Almqvist
2.03
Umedalens IF
2.03
=PB
  
2.032.182.332.482.632.76
Heikkilä-ooxxoxxoxxx
Höynälänmaa-oxoxoxxx
Rönnbäckooxxx
Jonssonooxxx
Almqvistxoxxx
P15 Längd     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Vilhelm Borssén
5.33
IFK Umeå
5.33
PB
  
2Samuel Bergkvist
4.97
Boden FI
4.97
PB
  
3Vilmer Jonsson
4.93
Umedalens IF
4.93
PB
  
4Tor Almqvist
4.74
Umedalens IF
4.74
PB
  
5Jan-ruiz KarlssonUmedalens IF
4.63
PB
  
6Arvid Nilsson
4.52
Umedalens IF
4.52
PB
  
7Ulrik Rambjør
Ulrik Rambjør 08, NOR
4.07
08NOR
4.07
PB
  
8August Aune
August Aune 08, NOR
4.00
08NOR
4.00
PB
  
9Elias Hellström
Elias Hellström 09, Tväråselet
3.89
Tväråselets AIF
3.89
PB
  
10Olle Nordström
3.88
Boden FI
3.88
PB
  
11Herman Engberg
3.87
Piteå IF
3.87
PB
  
12Elliot Fransson
3.71
Umedalens IF
3.71
PB
  
13Laara-Issat Fjellgren
2.72
Gällivare SK
2.72
PB
  
Borssén4.80x5.33xx5.05
Bergkvist4.974.964.914.784.774.89
Jonsson4.934.59x4.71xx
Almqvist4.294.294.524.304.534.74
Karlsson4.304.57x4.634.58x
Nilsson4.514.364.52x4.26x
Rambjørx4.073.44xx3.73
Aune4.003.30x3.823.681.98
Hellström3.853.893.86
Nordströmx3.533.88
Engberg3.693.873.75
Fransson3.64x3.71
Fjellgrenx2.292.72
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Samuel Bergkvist
8.23
Boden FI
8.23
PB
  
2Arvid Nilsson
8.02
Umedalens IF
8.02
PB
  
3Laara-Issat Fjellgren
7.83
Gällivare SK
7.83
PB
  
4Ludvig Ekman
7.16
Luleå FIF
7.16
PB
  
5Herman Engberg
5.86
Piteå IF
5.86
PB
  
Bergkvist7.107.718.117.467.638.23
Nilsson7.707.707.367.777.958.02
Fjellgren7.777.757.557.63x7.83
Ekman6.926.727.166.956.706.68
Engberg5.335.795.675.865.655.55
P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Laara-Issat Fjellgren
7.55
Gällivare SK
7.55
PB
  
Fjellgrenx7.55xx6.966.64
P13 60 m     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
8.94
Nedre Soppero IK
8.94
  
2Arvid WennbergLuleå FIF
9.04
PB
  
3Marcus Rambjør
Marcus Rambjør 10, NOR
9.08
10NOR
9.08
  
4Torsten PetterssonBoden FI
9.56
PB
  
5Melker Thomson
9.65
Riviera FI
9.65
PB
  
6Daniel Spets
Daniel Spets 10, Nedre Soppero
10.27
Nedre Soppero IK
10.27
  
7Olle Fjellgren
Olle Fjellgren 10, Gällivare SK
10.39
Gällivare SK
10.39
  
8Love Annelind
10.53
Umedalens IF
10.53
  
Heat 1
19 nov
19 nov
1Arvid WennbergLuleå FIF
9.12
PB
q
  
2Daniel Spets
Daniel Spets 10, Nedre Soppero
10.16
Nedre Soppero IK
10.16
PB
q
  
3Olle Fjellgren
Olle Fjellgren 10, Gällivare SK
10.36
Gällivare SK
10.36
PB
q
  
4Isak Tjikkom
Isak Tjikkom 10, Nedre Soppero
10.99
Nedre Soppero IK
10.99
PB
  
5Oliver Karlsson
Oliver Karlsson 10, Gällivare SK
12.40
Gällivare SK
12.40
PB
  
Heat 2
19 nov
19 nov
1Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
8.93
Nedre Soppero IK
8.93
PB
q
  
2Marcus Rambjør
Marcus Rambjør 10, NOR
8.97
10NOR
8.97
PB
q
  
3Melker Thomson
9.66
Riviera FI
9.66
PB
q
  
4Torsten PetterssonBoden FI
9.69
PB
q
  
5Love Annelind
10.38
Umedalens IF
10.38
PB
q
  
6Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
10.88
Gällivare SK
10.88
PB
  
P13 200 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
30.86
Nedre Soppero IK
30.86
PB
  
2Arvid Lundblom
32.00
PB
  
3Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
35.20
Gällivare SK
35.20
PB
  
4Olle Fjellgren
Olle Fjellgren 10, Gällivare SK
35.85
Gällivare SK
35.85
PB
  
Final B
20 nov
20 nov
1Marcus Rambjør
Marcus Rambjør 10, NOR
30.24
10NOR
30.24
PB
  
2Melker Thomson
33.40
Riviera FI
33.40
PB
  
3Daniel Spets
Daniel Spets 10, Nedre Soppero
34.89
Nedre Soppero IK
34.89
PB
  
4Isak Tjikkom
Isak Tjikkom 10, Nedre Soppero
37.38
Nedre Soppero IK
37.38
PB
  
P13 800 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Marcus Rambjør
Marcus Rambjør 10, NOR
2:51.12
10NOR
2:51.12
PB
  
2Arvid Lundblom
2:56.08
PB
  
3Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
3:01.45
Nedre Soppero IK
3:01.45
PB
  
4Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
3:06.37
Gällivare SK
3:06.37
PB
  
5Daniel Spets
Daniel Spets 10, Nedre Soppero
3:15.24
Nedre Soppero IK
3:15.24
PB
  
6Olle Fjellgren
Olle Fjellgren 10, Gällivare SK
3:40.94
Gällivare SK
3:40.94
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Arvid Wennberg
11.20
Luleå FIF
11.20
PB
  
2Torsten PetterssonBoden FI
13.26
PB
  
3Love Annelind
14.93
Umedalens IF
14.93
PB
  
P13 Höjd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
1.31
Nedre Soppero IK
1.31
=PB
  
2Marcus Rambjør
Marcus Rambjør 10, NOR
1.31
10NOR
1.31
PB
  
3Torsten PetterssonBoden FI
1.26
PB
  
4Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
1.16
Gällivare SK
1.16
PB
  
5Olle Fjellgren
Olle Fjellgren 10, Gällivare SK
1.11
Gällivare SK
1.11
PB
  
0.910.961.011.061.111.161.211.261.311.36
Lantto---oooooxoxxx
Rambjør---oooxxooxxoxxx
Pettersson---oooooxxx
Lindmark-oxooxooxxx
Fjellgrenooxoooxxx
P13 Längd (zon)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Arvid WennbergLuleå FIF
4.65
PB
  
2Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
4.13
Nedre Soppero IK
4.13
PB
  
3Marcus Rambjør
Marcus Rambjør 10, NOR
4.08
10NOR
4.08
PB
  
4Melker Thomson
4.06
Riviera FI
4.06
PB
  
5Torsten PetterssonBoden FI
3.94
PB
  
6Love Annelind
3.48
Umedalens IF
3.48
PB
  
7Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
3.27
Gällivare SK
3.27
PB
  
8Isak Tjikkom
Isak Tjikkom 10, Nedre Soppero
3.20
Nedre Soppero IK
3.20
PB
  
9Olle Fjellgren
Olle Fjellgren 10, Gällivare SK
3.04
Gällivare SK
3.04
PB
  
10Oliver Karlsson
Oliver Karlsson 10, Gällivare SK
2.29
Gällivare SK
2.29
PB
  
Wennberg4.534.204.454.504.494.65
Lantto4.084.133.754.044.004.10
Rambjør4.083.98x3.793.913.85
Thomson3.98x4.064.03x3.98
Pettersson3.873.823.653.913.943.80
Annelind3.483.323.233.363.453.23
Lindmark3.013.093.143.233.273.14
Tjikkom3.133.183.203.103.17x
Fjellgren2.962.043.04
Karlssonx2.202.29
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Arvid WennbergLuleå FIF
7.80
PB
  
2Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
7.23
Nedre Soppero IK
7.23
PB
  
3Torsten PetterssonBoden FI
6.84
PB
  
4Daniel Spets
Daniel Spets 10, Nedre Soppero
6.60
Nedre Soppero IK
6.60
PB
  
5Isak Tjikkom
Isak Tjikkom 10, Nedre Soppero
6.31
Nedre Soppero IK
6.31
PB
  
6Olle Fjellgren
Olle Fjellgren 10, Gällivare SK
5.98
Gällivare SK
5.98
PB
  
7Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
5.48
Gällivare SK
5.48
PB
  
Wennberg7.157.297.607.717.807.79
Lantto6.927.237.036.705.786.12
Pettersson5.756.666.036.056.846.72
Spets6.126.426.60x6.175.83
Tjikkom6.315.835.856.155.79x
Fjellgrenx5.545.985.805.81x
Lindmarkx4.695.024.665.485.45
P12 60 m     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Alvin Vesterlund
Alvin Vesterlund 11, Piteå IF
8.91
11Piteå IF
8.91
PB
  
2Egon Johansson
Egon Johansson 11, Piteå IF
9.06
11Piteå IF
9.06
PB
  
3Liam Wennberg
Liam Wennberg 11, Piteå IF
9.07
11Piteå IF
9.07
PB
  
4Rio Berglund
Rio Berglund 11, Luleå
9.43
11Luleå FIF
9.43
PB
  
5Sixten Andersson
Sixten Andersson 11, Umedalen
9.51
11Umedalens IF
9.51
PB
  
6Joel Rönnqvist
Joel Rönnqvist 11, Umedalen
9.74
11Umedalens IF
9.74
  
7Hampus Nilsson
Hampus Nilsson 11, Umedalen
9.80
11Umedalens IF
9.80
  
8Ailo Påve
Ailo Påve 11, Gällivare SK
10.04
11Gällivare SK
10.04
  
Heat 1
19 nov
19 nov
1Alvin Vesterlund
Alvin Vesterlund 11, Piteå IF
9.10
11Piteå IF
9.10
PB
q
  
2Joel Rönnqvist
Joel Rönnqvist 11, Umedalen
9.61
11Umedalens IF
9.61
PB
q
  
3Pontus Eriksson
Pontus Eriksson 11, Piteå IF
10.00
11Piteå IF
10.00
PB
  
4Harry Norberg
Harry Norberg 11, Umedalen
10.66
11Umedalens IF
10.66
PB
  
5Adam Ottosson
Adam Ottosson 11, Umedalen
10.66
11Umedalens IF
10.66
PB
  
6Svante Ylivainio
Svante Ylivainio 11, Nedre Soppero
11.18
11Nedre Soppero IK
11.18
PB
  
Heat 2
19 nov
19 nov
1Egon Johansson
Egon Johansson 11, Piteå IF
9.18
11Piteå IF
9.18
PB
q
  
2Liam Wennberg
Liam Wennberg 11, Piteå IF
9.30
11Piteå IF
9.30
PB
q
  
3Sixten Andersson
Sixten Andersson 11, Umedalen
9.53
11Umedalens IF
9.53
PB
q
  
4Hampus Nilsson
Hampus Nilsson 11, Umedalen
9.59
11Umedalens IF
9.59
PB
q
  
5Leon Marklund
Leon Marklund 11, Piteå IF
9.82
11Piteå IF
9.82
PB
  
6Ture Andersson
Ture Andersson 11, Luleå
9.85
11Luleå FIF
9.85
PB
  
7Clifford Mwagalanyi
Clifford Mwagalanyi 11, Gällivare SK
11.19
11Gällivare SK
11.19
PB
  
Heat 3
19 nov
19 nov
1Rio Berglund
Rio Berglund 11, Luleå
9.57
11Luleå FIF
9.57
PB
q
  
2Ailo Påve
Ailo Påve 11, Gällivare SK
9.78
11Gällivare SK
9.78
PB
q
  
3Oscar Eriksson
Oscar Eriksson 11, Piteå IF
10.12
11Piteå IF
10.12
PB
  
4Leon Draumann
Leon Draumann 11, Piteå IF
10.21
11Piteå IF
10.21
PB
  
5Svante Johansson
Svante Johansson 11, Piteå IF
10.62
11Piteå IF
10.62
PB
  
6Valter Jänkänpää
Valter Jänkänpää 11, Gällivare SK
11.06
11Gällivare SK
11.06
PB
  
7Harry Sundvall
Harry Sundvall 11, Gällivare SK
11.70
11Gällivare SK
11.70
PB
  
P12 200 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Egon Johansson
Egon Johansson 11, Piteå IF
30.51
11Piteå IF
30.51
PB
  
2Liam Wennberg
Liam Wennberg 11, Piteå IF
31.30
11Piteå IF
31.30
PB
  
3Ture Andersson
Ture Andersson 11, Luleå
34.22
11Luleå FIF
34.22
PB
  
4Adam Ottosson
Adam Ottosson 11, Umedalen
37.61
11Umedalens IF
37.61
PB
  
Final B
20 nov
20 nov
1Sixten Andersson
Sixten Andersson 11, Umedalen
31.67
11Umedalens IF
31.67
PB
  
2Arvid Narvesjö
Arvid Narvesjö 11, Piteå IF
35.89
11Piteå IF
35.89
PB
  
3Valter Jänkänpää
Valter Jänkänpää 11, Gällivare SK
36.50
11Gällivare SK
36.50
PB
  
4Svante Ylivainio
Svante Ylivainio 11, Nedre Soppero
37.39
11Nedre Soppero IK
37.39
PB
  
Final C
20 nov
20 nov
1Pontus Eriksson
Pontus Eriksson 11, Piteå IF
32.82
11Piteå IF
32.82
PB
  
2Joel Rönnqvist
Joel Rönnqvist 11, Umedalen
33.72
11Umedalens IF
33.72
PB
  
3Harry Sundvall
Harry Sundvall 11, Gällivare SK
39.72
11Gällivare SK
39.72
PB
  
Final D
20 nov
20 nov
1Ailo Påve
Ailo Påve 11, Gällivare SK
32.51
11Gällivare SK
32.51
PB
  
2Leon Marklund
Leon Marklund 11, Piteå IF
32.93
11Piteå IF
32.93
PB
  
3Harry Norberg
Harry Norberg 11, Umedalen
39.04
11Umedalens IF
39.04
PB
  
Final E
20 nov
20 nov
1Leon Draumann
Leon Draumann 11, Piteå IF
33.51
11Piteå IF
33.51
PB
  
2Hampus Nilsson
Hampus Nilsson 11, Umedalen
34.15
11Umedalens IF
34.15
PB
  
3Clifford Mwagalanyi
Clifford Mwagalanyi 11, Gällivare SK
38.59
11Gällivare SK
38.59
PB
  
P12 800 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Rio Berglund
Rio Berglund 11, Luleå
3:07.90
11Luleå FIF
3:07.90
PB
  
2Pontus Eriksson
Pontus Eriksson 11, Piteå IF
3:09.64
11Piteå IF
3:09.64
PB
  
3Liam Wennberg
Liam Wennberg 11, Piteå IF
3:09.65
11Piteå IF
3:09.65
  
4Ture Andersson
Ture Andersson 11, Luleå
3:12.85
11Luleå FIF
3:12.85
PB
  
5Sixten Andersson
Sixten Andersson 11, Umedalen
3:14.05
11Umedalens IF
3:14.05
PB
  
6Ailo Påve
Ailo Påve 11, Gällivare SK
3:19.79
11Gällivare SK
3:19.79
PB
  
7Joel Rönnqvist
Joel Rönnqvist 11, Umedalen
3:21.47
11Umedalens IF
3:21.47
  
8Leon Draumann
Leon Draumann 11, Piteå IF
3:25.13
11Piteå IF
3:25.13
PB
  
9Valter Jänkänpää
Valter Jänkänpää 11, Gällivare SK
3:26.89
11Gällivare SK
3:26.89
PB
  
10Arvid Narvesjö
Arvid Narvesjö 11, Piteå IF
3:27.26
11Piteå IF
3:27.26
  
11Svante Ylivainio
Svante Ylivainio 11, Nedre Soppero
3:31.05
11Nedre Soppero IK
3:31.05
PB
  
P12 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Egon Johansson
Egon Johansson 11, Piteå IF
11.67
11Piteå IF
11.67
  
2Liam Wennberg
Liam Wennberg 11, Piteå IF
11.69
11Piteå IF
11.69
PB
  
3Ture Andersson
Ture Andersson 11, Luleå
12.91
11Luleå FIF
12.91
PB
  
4Pontus Eriksson
Pontus Eriksson 11, Piteå IF
13.19
11Piteå IF
13.19
  
5Ailo Påve
Ailo Påve 11, Gällivare SK
13.24
11Gällivare SK
13.24
  
6Sixten Andersson
Sixten Andersson 11, Umedalen
13.40
11Umedalens IF
13.40
  
7Leon Draumann
Leon Draumann 11, Piteå IF
13.66
11Piteå IF
13.66
  
8Valter Jänkänpää
Valter Jänkänpää 11, Gällivare SK
14.64
11Gällivare SK
14.64
  
Heat 1
19 nov
19 nov
1Liam Wennberg
Liam Wennberg 11, Piteå IF
11.91
11Piteå IF
11.91
PB
q
  
2Ailo Påve
Ailo Påve 11, Gällivare SK
12.79
11Gällivare SK
12.79
PB
q
  
3Pontus Eriksson
Pontus Eriksson 11, Piteå IF
12.88
11Piteå IF
12.88
PB
q
  
4Ture Andersson
Ture Andersson 11, Luleå
13.03
11Luleå FIF
13.03
PB
q
  
5Adam Ottosson
Adam Ottosson 11, Umedalen
15.75
11Umedalens IF
15.75
  
Heat 2
19 nov
19 nov
1Egon Johansson
Egon Johansson 11, Piteå IF
11.46
11Piteå IF
11.46
PB
q
  
2Sixten Andersson
Sixten Andersson 11, Umedalen
13.03
11Umedalens IF
13.03
PB
q
  
3Leon Draumann
Leon Draumann 11, Piteå IF
13.79
11Piteå IF
13.79
q
  
4Valter Jänkänpää
Valter Jänkänpää 11, Gällivare SK
14.63
11Gällivare SK
14.63
PB
q
  
5Harry Norberg
Harry Norberg 11, Umedalen
17.23
11Umedalens IF
17.23
PB
  
P12 Höjd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Egon Johansson
Egon Johansson 11, Piteå IF
1.31
11Piteå IF
1.31
PB
  
2Rio Berglund
Rio Berglund 11, Luleå
1.21
11Luleå FIF
1.21
PB
  
3Valter Jänkänpää
Valter Jänkänpää 11, Gällivare SK
1.16
11Gällivare SK
1.16
PB
  
4Joel Rönnqvist
Joel Rönnqvist 11, Umedalen
1.16
11Umedalens IF
1.16
PB
  
5Sixten Andersson
Sixten Andersson 11, Umedalen
1.11
11Umedalens IF
1.11
PB
  
6Ture Andersson
Ture Andersson 11, Luleå
1.11
11Luleå FIF
1.11
PB
  
7Adam Ottosson
Adam Ottosson 11, Umedalen
1.11
11Umedalens IF
1.11
PB
  
8Leon Draumann
Leon Draumann 11, Piteå IF
1.06
11Piteå IF
1.06
  
9Ailo Påve
Ailo Påve 11, Gällivare SK
1.06
11Gällivare SK
1.06
  
0.910.961.011.061.111.161.211.261.311.36
Johansson-----oxooxoxxx
Berglund--ooooxoxxx
Jänkänpää--ooxxoxoxxx
Rönnqvistoooooxxoxxx
Anderssonoooooxxx
Anderssonoooxxooxxx
Ottossonoooxxoxxoxxx
Draumann--ooxxx
Påveooxooxxx
P12 Stav     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Ture Andersson
Ture Andersson 11, Luleå
1.13
11Luleå FIF
1.13
PB
  
1.131.33
Anderssonoxxx
P12 Längd (zon)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Alvin Vesterlund
Alvin Vesterlund 11, Piteå IF
4.34
11Piteå IF
4.34
PB
  
2Egon Johansson
Egon Johansson 11, Piteå IF
4.23
11Piteå IF
4.23
PB
  
3Rio Berglund
Rio Berglund 11, Luleå
4.04
11Luleå FIF
4.04
PB
  
4Liam Wennberg
Liam Wennberg 11, Piteå IF
3.90
11Piteå IF
3.90
PB
  
5Joel Rönnqvist
Joel Rönnqvist 11, Umedalen
3.75
11Umedalens IF
3.75
PB
  
6Leon Marklund
Leon Marklund 11, Piteå IF
3.65
11Piteå IF
3.65
PB
  
7Sixten Andersson
Sixten Andersson 11, Umedalen
3.61
11Umedalens IF
3.61
PB
  
8Ailo Påve
Ailo Påve 11, Gällivare SK
3.55
11Gällivare SK
3.55
PB
  
9Hampus Nilsson
Hampus Nilsson 11, Umedalen
3.48
11Umedalens IF
3.48
PB
  
10Ture Andersson
Ture Andersson 11, Luleå
3.43
11Luleå FIF
3.43
PB
  
11Leon Draumann
Leon Draumann 11, Piteå IF
3.40
11Piteå IF
3.40
PB
  
12Pontus Eriksson
Pontus Eriksson 11, Piteå IF
3.37
11Piteå IF
3.37
PB
  
13Svante Johansson
Svante Johansson 11, Piteå IF
3.26
11Piteå IF
3.26
PB
  
14Harry Norberg
Harry Norberg 11, Umedalen
3.07
11Umedalens IF
3.07
PB
  
15Svante Ylivainio
Svante Ylivainio 11, Nedre Soppero
3.04
11Nedre Soppero IK
3.04
PB
  
16Adam Ottosson
Adam Ottosson 11, Umedalen
2.76
11Umedalens IF
2.76
  
17Clifford Mwagalanyi
Clifford Mwagalanyi 11, Gällivare SK
2.75
11Gällivare SK
2.75
PB
  
Vesterlund4.124.344.204.124.214.08
Johansson4.033.98xx3.074.23
Berglund3.964.042.223.913.993.08
Wennberg3.573.503.903.553.183.42
Rönnqvist3.473.603.653.633.693.75
Marklund3.653.403.313.223.353.52
Andersson3.283.613.553.403.563.52
Påve3.253.553.253.17x3.41
Nilsson3.483.363.43
Andersson3.433.302.56
Draumann3.353.403.21
Eriksson3.373.343.26
Johansson3.26xx
Norberg3.023.072.95
Ylivainio3.042.772.70
Ottosson2.602.672.76
Mwagalanyi2.752.472.62
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Alvin Vesterlund
Alvin Vesterlund 11, Piteå IF
8.22
11Piteå IF
8.22
PB
  
2Hampus Nilsson
Hampus Nilsson 11, Umedalen
6.38
11Umedalens IF
6.38
PB
  
3Joel Rönnqvist
Joel Rönnqvist 11, Umedalen
6.02
11Umedalens IF
6.02
PB
  
4Rio Berglund
Rio Berglund 11, Luleå
5.70
11Luleå FIF
5.70
PB
  
5Adam Ottosson
Adam Ottosson 11, Umedalen
5.11
11Umedalens IF
5.11
PB
  
6Svante Ylivainio
Svante Ylivainio 11, Nedre Soppero
4.87
11Nedre Soppero IK
4.87
PB
  
7Clifford Mwagalanyi
Clifford Mwagalanyi 11, Gällivare SK
4.81
11Gällivare SK
4.81
PB
  
8Valter Jänkänpää
Valter Jänkänpää 11, Gällivare SK
4.73
11Gällivare SK
4.73
PB
  
9Harry Norberg
Harry Norberg 11, Umedalen
4.53
11Umedalens IF
4.53
PB
  
Vesterlund8.027.44x7.977.758.22
Nilsson5.855.456.225.256.385.99
Rönnqvist5.495.365.875.856.025.72
Berglund5.055.305.525.704.565.38
Ottosson5.115.09x4.694.544.91
Ylivainio4.574.454.364.874.514.45
Mwagalanyi4.594.814.344.454.054.47
Jänkänpää4.293.784.604.454.734.63
Norberg4.44x4.53
Kvinnor
K 60 m     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Nellie Wartanian
8.08
IFK Umeå
8.08
PB
  
2Amanda Isaksson
8.14
Boden FI
8.14
  
3Erika Gustafsson
8.24
Boden FI
8.24
=PB
  
4Kajsa Myhr
8.51
Marieby GIF
8.51
  
5Elin Tegenborg SjöströmUmedalens IF
8.70
  
6Emmy ErlandssonLuleå FIF
9.06
  
K 200 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Amanda Isaksson
26.18
Boden FI
26.18
PB
  
2Nellie Wartanian
26.34
IFK Umeå
26.34
PB
  
3Kajsa Myhr
28.55
Marieby GIF
28.55
PB
  
Final B
20 nov
20 nov
1Alice Ridderstråle
28.31
Piteå IF
28.31
  
2Wilma Lundbäck
Wilma Lundbäck 07, Haparanda SKT
29.69
Haparanda SKT
29.69
PB
  
3Maja Lodwika
30.40
IFK Umeå
30.40
PB
  
K 400 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Alice Ridderstråle
1:06.66
Piteå IF
1:06.66
PB
  
2Olivia Uvemo
1:08.10
Luleå FIF
1:08.10
PB
  
3Elise Eneris
Elise Eneris 06, Gällivare SK
1:09.40
Gällivare SK
1:09.40
  
4Emmy Erlandsson
1:11.85
Luleå FIF
1:11.85
PB
  
K 800 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Julia Olofsson
2:41.21
IFK Umeå
2:41.21
PB
  
2Svea Andersson-Junkka
2:44.18
IFK Umeå
2:44.18
PB
  
3Lisa Hedström
3:00.59
Riviera FI
3:00.59
PB
  
4Mimmi Lindmark
Mimmi Lindmark 10, Nedre Soppero
3:01.43
Nedre Soppero IK
3:01.43
PB
  
5Julia Waara
Julia Waara 10, Gällivare SK
3:03.39
Gällivare SK
3:03.39
PB
  
6Tyra Nikas
3:07.44
Luleå FIF
3:07.44
PB
  
Malin Weiland
DNF
Piteå IF
DNF
  
K Höjd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Emmy ErlandssonLuleå FIF
1.53
  
2Tuva Weiland
1.41
Piteå IF
1.41
  
1.361.411.461.501.531.56
Erlandsson-ooooxxx
Weilandoxxoxxx
K Stav     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Malin Weiland
3.03
Piteå IF
3.03
  
2Tuva Weiland
2.93
Piteå IF
2.93
  
3Ellinor Hannerfors
2.93
Haparanda SKT
2.93
  
2.682.832.933.033.15
Weilandxoxo-oxxx
Weilandxoooxxx
Hannerfors-xoxxoxxx
K Längd     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Amanda Isaksson
5.26
Boden FI
5.26
  
2Elin Tegenborg SjöströmUmedalens IF
4.55
  
Isaksson5.24xx5.26x
Tegenborg Sjöströmxxxx4.55
K Kula     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Emmy ErlandssonLuleå FIF
9.21
PB
  
2Malin Weiland
8.93
Piteå IF
8.93
  
3Jenny Bladh
Jenny Bladh 74, Piteå IF
8.09
Piteå IF
8.09
PB
  
Erlandsson9.218.878.688.618.358.86
Weiland8.358.228.218.558.938.57
Bladh7.287.867.507.537.878.09
K Vikt     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Julia Kanto
Julia Kanto 05, Haparanda SKT
7.13
Haparanda SKT
7.13
PB
  
Kanto6.576.836.83x7.136.40
F17 60 m     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Alice RidderstrålePiteå IF
8.38
  
2Wilma Lundbäck
Wilma Lundbäck 07, Haparanda SKT
8.75
Haparanda SKT
8.75
PB
  
3Olivia Uvemo
8.78
Luleå FIF
8.78
  
4Maja Lodwika
8.96
IFK Umeå
8.96
PB
  
5Felicia IsakssonRiviera FI
8.96
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Alice RidderstrålePiteå IF
9.78
PB
  
F17 Höjd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Cajsa Edelbro
1.59
Luleå FIF
1.59
  
2Elina NyströmLuleå FIF
1.36
PB
  
1.311.361.411.461.511.561.591.61
Edelbro--ooxoooxxx
Nyströmoxxoxxx
F17 Stav     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Elise Eneris
Elise Eneris 06, Gällivare SK
2.33
Gällivare SK
2.33
PB
  
2Agnes Hotti
Agnes Hotti 07, Haparanda SKT
2.13
Haparanda SKT
2.13
  
3Wilma Lundbäck
Wilma Lundbäck 07, Haparanda SKT
1.93
Haparanda SKT
1.93
  
1.831.932.132.332.43
Eneris-ooxoxxx
Hottioooxxx
Lundbäckoxxoxxx
F17 Längd     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Cajsa Edelbro
4.94
Luleå FIF
4.94
  
2Wilma Lundbäck
Wilma Lundbäck 07, Haparanda SKT
4.56
Haparanda SKT
4.56
PB
  
3Felicia IsakssonRiviera FI
4.48
PB
  
4Elise Eneris
Elise Eneris 06, Gällivare SK
4.33
Gällivare SK
4.33
PB
  
5Elina NyströmLuleå FIF
4.22
PB
  
6Ebba Wieslander
Ebba Wieslander 07, Gällivare SK
4.14
Gällivare SK
4.14
  
7Agnes Hotti
Agnes Hotti 07, Haparanda SKT
3.66
Haparanda SKT
3.66
  
Edelbro4.824.674.944.594.734.86
Lundbäckxx4.56xxx
Isaksson4.274.294.264.094.48x
Eneris4.244.33xx4.213.88
Nyströmx4.073.984.22x4.04
Wieslander3.973.094.14xx3.81
Hottixx3.66
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Ebba Wieslander
Ebba Wieslander 07, Gällivare SK
9.14
Gällivare SK
9.14
PB
  
2Cajsa Edelbro
8.99
Luleå FIF
8.99
  
3Evelina Wall
8.28
Riviera FI
8.28
  
4Emelina Olofsson
8.00
IFK Umeå
8.00
PB
  
5Elise Eneris
Elise Eneris 06, Gällivare SK
7.75
Gällivare SK
7.75
PB
  
6Ella Hagervall
7.11
IFK Umeå
7.11
PB
  
7Agnes Hotti
Agnes Hotti 07, Haparanda SKT
6.76
Haparanda SKT
6.76
  
Wieslanderx8.768.958.809.148.91
Edelbro8.678.868.918.938.998.67
Wall7.497.137.657.828.288.19
Olofsson7.576.458.007.497.287.27
Eneris7.497.387.637.75x7.47
Hagervall7.117.026.81xx6.76
Hotti6.656.206.766.73x6.55
F17 Vikt (7.26 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Ella Hagervall
10.09
IFK Umeå
10.09
PB
  
2Ebba Wieslander
Ebba Wieslander 07, Gällivare SK
8.72
Gällivare SK
8.72
PB
  
Hagervall7.678.659.3710.099.8710.01
Wieslander8.728.168.03x8.288.00
F15 60 m     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Tindra StrandbergLuleå FIF
8.40
PB
  
2Elvira Stark
8.55
Riviera FI
8.55
  
3Eyja GautadóttirUmedalens IF
8.62
PB
  
4Tyra Alldén
Tyra Alldén 09, Gällivare SK
8.66
Gällivare SK
8.66
  
5Signe Pettersson
Signe Pettersson 09, Skellefteå AIK
8.70
Skellefteå AIK
8.70
PB
  
6Estelle MjöbringUmedalens IF
8.81
PB
  
7Irma Granberg
8.83
IFK Umeå
8.83
PB
  
8Emilia JonsdotterUmedalens IF
8.95
  
Heat 1
19 nov
19 nov
1Elvira Stark
8.52
Riviera FI
8.52
q
  
2Irma Granberg
8.95
IFK Umeå
8.95
q
  
3Saga Engfors
Saga Engfors 08, Gällivare SK
8.98
Gällivare SK
8.98
  
4Nova FagerqvistLuleå FIF
9.00
PB
  
5Nelli Kumpula
Nelli Kumpula 09, Haparanda SKT
9.34
Haparanda SKT
9.34
  
6Viktoria Öhman
10.11
Umedalens IF
10.11
PB
  
7Thea Täikkö
Thea Täikkö 08, Haparanda SKT
10.36
Haparanda SKT
10.36
PB
  
Heat 2
19 nov
19 nov
1Tindra StrandbergLuleå FIF
8.51
q
  
2Tyra Alldén
Tyra Alldén 09, Gällivare SK
8.59
Gällivare SK
8.59
PB
q
  
3Emilia JonsdotterUmedalens IF
8.94
q
  
4Nea Perttula
Nea Perttula 09, Haparanda SKT
8.99
Haparanda SKT
8.99
  
5Märta Vesterlund
9.25
Piteå IF
9.25
PB
  
6Isabelle Norén
Isabelle Norén 09, Tväråselet
9.62
Tväråselets AIF
9.62
PB
  
7Ida-Felicia Koski
Ida-Felicia Koski 09, Haparanda SKT
10.50
Haparanda SKT
10.50
PB
  
Heat 3
19 nov
19 nov
1Eyja GautadóttirUmedalens IF
8.64
PB
q
  
2Signe Pettersson
Signe Pettersson 09, Skellefteå AIK
8.85
Skellefteå AIK
8.85
PB
q
  
3Estelle MjöbringUmedalens IF
8.88
q
  
4Lova Grimborg
Lova Grimborg 09, Gällivare SK
9.38
Gällivare SK
9.38
  
5Elvira NordströmUmedalens IF
9.47
PB
  
6Maya Salmi
Maya Salmi 09, Haparanda SKT
9.71
Haparanda SKT
9.71
  
7Setayesh Rahimi
Setayesh Rahimi 09, Haparanda SKT
11.17
Haparanda SKT
11.17
  
F15 200 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Eyja Gautadóttir
27.93
Umedalens IF
27.93
PB
  
2Elvira Stark
28.39
Riviera FI
28.39
  
3Nea Perttula
Nea Perttula 09, Haparanda SKT
29.53
Haparanda SKT
29.53
PB
  
4Estelle Mjöbring
29.95
Umedalens IF
29.95
PB
  
Final B
20 nov
20 nov
1Lova Grimborg
Lova Grimborg 09, Gällivare SK
29.17
Gällivare SK
29.17
PB
  
2Irma Granberg
29.64
IFK Umeå
29.64
PB
  
3Märta Vesterlund
30.55
Piteå IF
30.55
PB
  
4Nelli Kumpula
Nelli Kumpula 09, Haparanda SKT
31.60
Haparanda SKT
31.60
  
Final C
20 nov
20 nov
1Tyra Alldén
Tyra Alldén 09, Gällivare SK
29.30
Gällivare SK
29.30
PB
  
2Molly Nikas
29.54
Luleå FIF
29.54
PB
  
3Asta StrömbergLuleå FIF
30.82
PB
  
Final D
20 nov
20 nov
1Felicia Bojang
Felicia Bojang 08, Haparanda SKT
30.02
Haparanda SKT
30.02
PB
  
2Elvira Nordström
32.10
Umedalens IF
32.10
PB
  
3Viktoria Öhman
36.22
Umedalens IF
36.22
PB
  
F15 1000 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Maja Stridsman
3:28.25
Luleå FIF
3:28.25
PB
  
2Lova Grimborg
Lova Grimborg 09, Gällivare SK
3:45.69
Gällivare SK
3:45.69
PB
  
3Adina Aidanpää
3:54.34
Luleå FIF
3:54.34
PB
  
4Tova Segerlund
Tova Segerlund 09, Gällivare SK
3:59.52
Gällivare SK
3:59.52
PB
  
5Elsa Åström
Elsa Åström 09, Nedre Soppero
4:12.66
Nedre Soppero IK
4:12.66
PB
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Eyja GautadóttirUmedalens IF
9.85
PB
  
2Elvira Stark
9.88
Riviera FI
9.88
PB
  
3Molly Nikas
10.29
Luleå FIF
10.29
PB
  
4Milicia Hedman SandbergLuleå FIF
10.35
PB
  
5Isabelle Norén
Isabelle Norén 09, Tväråselet
11.60
Tväråselets AIF
11.60
PB
  
6Viktoria Öhman
14.52
Umedalens IF
14.52
PB
  
F15 Höjd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Emilia JonsdotterUmedalens IF
1.51
PB
  
1Molly Nikas
1.51
Luleå FIF
1.51
PB
  
3Eyja GautadóttirUmedalens IF
1.51
PB
  
4Anni Westlund
1.46
IFK Umeå
1.46
  
5Felicia Bojang
Felicia Bojang 08, Haparanda SKT
1.46
Haparanda SKT
1.46
  
6Milicia Hedman SandbergLuleå FIF
1.41
  
7Saga Engfors
Saga Engfors 08, Gällivare SK
1.36
Gällivare SK
1.36
  
8Tyra Alldén
Tyra Alldén 09, Gällivare SK
1.36
Gällivare SK
1.36
PB
  
9Irma Granberg
1.36
IFK Umeå
1.36
  
10Adina AidanpääLuleå FIF
1.36
  
11Betty Sundvall
Betty Sundvall 09, Gällivare SK
1.31
Gällivare SK
1.31
=PB
  
12Tova Segerlund
Tova Segerlund 09, Gällivare SK
1.26
Gällivare SK
1.26
PB
  
13Ida-Felicia Koski
Ida-Felicia Koski 09, Haparanda SKT
1.21
Haparanda SKT
1.21
PB
  
14Agnes Niskala Blick
1.16
Haparanda SKT
1.16
PB
  
Eira Keränen
Eira Keränen 09, Gällivare SK
NH
Gällivare SK
NH
  
1.111.161.211.261.311.361.411.461.511.56
Jonsdotter------xoooxxx
Nikas----oooxooxxx
Gautadóttir-----oxooxxoxxx
Westlund-----oooxxx
Bojang----oooxoxxx
Hedman Sandberg-----ooxxx
Engfors----ooxxx
Alldén---xxoooxxx
Granberg-----xoxxx
Aidanpää----xoxoxxx
Sundvall--xooxxoxxx
Segerlund---oxxx
Koskioooxxx
Niskala Blickooxxx
Keränen----xxx
F15 Stav     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Saga Engfors
Saga Engfors 08, Gällivare SK
2.18
Gällivare SK
2.18
PB
  
2Adina AidanpääLuleå FIF
1.83
  
3Nelli Kumpula
Nelli Kumpula 09, Haparanda SKT
1.83
Haparanda SKT
1.83
=PB
  
4Agnes Niskala Blick
1.43
Haparanda SKT
1.43
  
4Maya Salmi
Maya Salmi 09, Haparanda SKT
1.43
Haparanda SKT
1.43
  
1.431.631.832.032.182.23
Engfors--ooxxoxp
Aidanpää-ooxxx
Kumpula-oxoxxx
Niskala Blickoxxx
Salmioxxx
F15 Längd     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Eyja GautadóttirUmedalens IF
4.95
PB
  
2Lova Grimborg
Lova Grimborg 09, Gällivare SK
4.72
Gällivare SK
4.72
PB
  
3Emilia JonsdotterUmedalens IF
4.69
PB
  
4Felicia Bojang
Felicia Bojang 08, Haparanda SKT
4.63
Haparanda SKT
4.63
PB
  
5Elvira Stark
4.60
Riviera FI
4.60
PB
  
6Maja StridsmanLuleå FIF
4.52
  
7Irma Granberg
4.48
IFK Umeå
4.48
PB
  
8Nea Perttula
Nea Perttula 09, Haparanda SKT
4.38
Haparanda SKT
4.38
PB
  
9Molly Nikas
4.28
Luleå FIF
4.28
PB
  
10Nova FagerqvistLuleå FIF
4.22
PB
  
11Tindra StrandbergLuleå FIF
4.21
  
12Estelle MjöbringUmedalens IF
4.16
  
13Nelli Kumpula
Nelli Kumpula 09, Haparanda SKT
4.11
Haparanda SKT
4.11
PB
  
14Saga Engfors
Saga Engfors 08, Gällivare SK
4.08
Gällivare SK
4.08
  
15Eira Keränen
Eira Keränen 09, Gällivare SK
3.99
Gällivare SK
3.99
PB
  
16Asta StrömbergLuleå FIF
3.98
PB
  
17Adina AidanpääLuleå FIF
3.95
PB
  
18Betty Sundvall
Betty Sundvall 09, Gällivare SK
3.89
Gällivare SK
3.89
PB
  
19Milicia Hedman SandbergLuleå FIF
3.87
  
20Tyra Alldén
Tyra Alldén 09, Gällivare SK
3.85
Gällivare SK
3.85
PB
  
21Tova Segerlund
Tova Segerlund 09, Gällivare SK
3.80
Gällivare SK
3.80
PB
  
22Maya Salmi
Maya Salmi 09, Haparanda SKT
3.54
Haparanda SKT
3.54
PB
  
23Lova Lundgren
3.54
Piteå IF
3.54
  
24Ida-Felicia Koski
Ida-Felicia Koski 09, Haparanda SKT
3.38
Haparanda SKT
3.38
PB
  
25Isabelle Norén
Isabelle Norén 09, Tväråselet
3.35
Tväråselets AIF
3.35
PB
  
26Elsa Åström
Elsa Åström 09, Nedre Soppero
3.29
Nedre Soppero IK
3.29
PB
  
27Ida Harming
3.21
Boden FI
3.21
PB
  
28Agnes Niskala Blick
3.16
Haparanda SKT
3.16
PB
  
29Setayesh Rahimi
Setayesh Rahimi 09, Haparanda SKT
2.94
Haparanda SKT
2.94
PB
  
30Thea Täikkö
Thea Täikkö 08, Haparanda SKT
2.70
Haparanda SKT
2.70
PB
  
31Maya Jakobsson
Maya Jakobsson 08, Gällivare SK
2.25
Gällivare SK
2.25
PB
  
Gautadóttir4.384.324.954.67x4.76
Grimborgx4.484.724.434.644.43
Jonsdotterxx4.444.69x4.64
Bojang4.474.494.59x4.384.63
Stark4.37x4.54x4.60x
Stridsman4.424.404.52x4.26x
Granberg4.484.484.204.304.134.25
Perttula4.103.984.384.13x4.14
Nikas4.144.28x
Fagerqvist4.074.154.22
Strandberg3.844.21x
Mjöbring4.114.163.91
Kumpulax3.964.11
Engfors4.084.073.99
Keränen3.813.992.06
Strömberg3.983.923.92
Aidanpää3.893.793.95
Sundvall3.893.61x
Hedman Sandberg3.843.873.87
Alldénx3.85x
Segerlund3.803.673.70
Salmi3.433.543.13
Lundgren3.54x
Koskix3.383.29
Norén3.35x3.17
Åström3.123.29x
Harming3.182.823.21
Niskala Blickx3.16x
Rahimixx2.94
Täikkö2.432.392.70
Jakobssonx2.25x
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Felicia Bojang
Felicia Bojang 08, Haparanda SKT
10.14
Haparanda SKT
10.14
PB
  
2Milicia Hedman SandbergLuleå FIF
9.76
PB
  
3Tindra StrandbergLuleå FIF
8.40
PB
  
4Alexandra Mattsin
Alexandra Mattsin 08, Gällivare SK
8.13
Gällivare SK
8.13
PB
  
5Lova Lundgren
7.88
Piteå IF
7.88
PB
  
6Maja StridsmanLuleå FIF
7.51
  
7Asta StrömbergLuleå FIF
7.49
PB
  
8Maya Jakobsson
Maya Jakobsson 08, Gällivare SK
7.19
Gällivare SK
7.19
PB
  
9Adina AidanpääLuleå FIF
6.86
PB
  
10Tyra Alldén
Tyra Alldén 09, Gällivare SK
6.71
Gällivare SK
6.71
PB
  
11Ida-Felicia Koski
Ida-Felicia Koski 09, Haparanda SKT
6.44
Haparanda SKT
6.44
PB
  
12Ida Harming
5.75
Boden FI
5.75
PB
  
13Elsa Åström
Elsa Åström 09, Nedre Soppero
5.27
Nedre Soppero IK
5.27
PB
  
14Thea Täikkö
Thea Täikkö 08, Haparanda SKT
5.00
Haparanda SKT
5.00
PB
  
15Setayesh Rahimi
Setayesh Rahimi 09, Haparanda SKT
5.00
Haparanda SKT
5.00
PB
  
Bojang8.808.518.429.2010.148.96
Hedman Sandberg9.609.769.769.37xx
Strandbergxx8.408.24x8.09
Mattsin8.138.058.067.637.807.69
Lundgren6.887.127.687.277.887.61
Stridsman7.156.877.517.166.647.50
Strömberg7.497.057.487.377.287.29
Jakobsson6.607.196.315.926.845.68
Aidanpää6.806.866.16
Alldén6.716.606.07
Koski6.445.886.26
Harming5.525.755.29
Åström5.155.235.27
Täikkö5.004.694.38
Rahimi3.845.004.35
F15 Vikt (7.26 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Alexandra Mattsin
Alexandra Mattsin 08, Gällivare SK
9.06
Gällivare SK
9.06
PB
  
2Lova Lundgren
8.29
Piteå IF
8.29
PB
  
3Eira Keränen
Eira Keränen 09, Gällivare SK
8.10
Gällivare SK
8.10
PB
  
4Maya Jakobsson
Maya Jakobsson 08, Gällivare SK
7.86
Gällivare SK
7.86
PB
  
5Betty Sundvall
Betty Sundvall 09, Gällivare SK
7.24
Gällivare SK
7.24
PB
  
6Asta StrömbergLuleå FIF
5.56
PB
  
7Thea Täikkö
Thea Täikkö 08, Haparanda SKT
4.47
Haparanda SKT
4.47
PB
  
Mattsin8.768.479.06x8.268.69
Lundgren7.688.298.04x6.836.83
Keränen6.325.896.287.318.107.51
Jakobsson7.467.867.707.066.487.76
Sundvallxx7.11x7.24x
Strömbergx5.564.964.684.194.12
Täikköxx3.46x4.47x
F13 60 m     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Lotta Saloniemi
Lotta Saloniemi 10, FIN
8.76
10FIN
8.76
  
2Elvira Brännström
8.77
Haparanda SKT
8.77
PB
  
3Svea Andersson-JunkkaIFK Umeå
9.04
=PB
  
4Julia Olofsson
9.08
IFK Umeå
9.08
PB
  
5Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
9.24
Nedre Soppero IK
9.24
PB
  
6Alicia Engman
Alicia Engman 10, Gällivare SK
9.30
Gällivare SK
9.30
  
7Julia Waara
Julia Waara 10, Gällivare SK
9.41
Gällivare SK
9.41
=PB
  
8Lydia Vesterlund
9.44
Piteå IF
9.44
PB
  
Heat 1
19 nov
19 nov
1Lotta Saloniemi
Lotta Saloniemi 10, FIN
8.74
10FIN
8.74
PB
q
  
2Elvira Brännström
8.87
Haparanda SKT
8.87
PB
q
  
3Svea Andersson-JunkkaIFK Umeå
9.04
PB
q
  
4Alicia Engman
Alicia Engman 10, Gällivare SK
9.20
Gällivare SK
9.20
PB
q
  
5Alba Lindberg
9.62
Piteå IF
9.62
PB
  
6Alice Lundström
Alice Lundström 10, Nedre Soppero
9.82
Nedre Soppero IK
9.82
PB
  
7Alva Nordgren
11.14
Piteå IF
11.14
PB
  
Heat 2
19 nov
19 nov
1Julia Olofsson
9.21
IFK Umeå
9.21
PB
q
  
2Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
9.26
Nedre Soppero IK
9.26
PB
q
  
3Julia Waara
Julia Waara 10, Gällivare SK
9.41
Gällivare SK
9.41
PB
q
  
4Lydia Vesterlund
9.60
Piteå IF
9.60
PB
q
  
5Aurora WälivaaraUmedalens IF
9.88
PB
  
6Meja Lantto
Meja Lantto 10, Piteå IF
10.26
Piteå IF
10.26
PB
  
7Sara Eriksson
10.60
Boden FI
10.60
PB
  
F13 200 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Julia Olofsson
30.79
IFK Umeå
30.79
PB
  
2Alicia Engman
Alicia Engman 10, Gällivare SK
31.13
Gällivare SK
31.13
PB
  
3Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
31.17
Nedre Soppero IK
31.17
PB
  
4Lydia Vesterlund
33.22
Piteå IF
33.22
PB
  
Final B
20 nov
20 nov
1Lotta Saloniemi
Lotta Saloniemi 10, FIN
30.36
10FIN
30.36
PB
  
2Alba Lindberg
33.01
Piteå IF
33.01
PB
  
3Svea Vesterlund
33.51
Piteå IF
33.51
PB
  
4Alice Lundström
Alice Lundström 10, Nedre Soppero
34.33
Nedre Soppero IK
34.33
PB
  
Final C
20 nov
20 nov
1Lisa Hedström
30.93
Riviera FI
30.93
PB
  
2Julia Waara
Julia Waara 10, Gällivare SK
31.81
Gällivare SK
31.81
PB
  
3Aurora Wälivaara
34.22
Umedalens IF
34.22
PB
  
4Mimmi Lindmark
Mimmi Lindmark 10, Nedre Soppero
34.34
Nedre Soppero IK
34.34
PB
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Lisa Hedström
10.75
Riviera FI
10.75
PB
  
2Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
10.87
Nedre Soppero IK
10.87
PB
  
3Lydia Vesterlund
12.25
Piteå IF
12.25
PB
  
4Mimmi Lindmark
Mimmi Lindmark 10, Nedre Soppero
12.78
Nedre Soppero IK
12.78
PB
  
5Tyra Nikas
14.05
Luleå FIF
14.05
PB
  
6Alva Nordgren
14.25
Piteå IF
14.25
PB
  
F13 Höjd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Lisa Hedström
1.36
Riviera FI
1.36
PB
  
2Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
1.31
Nedre Soppero IK
1.31
PB
  
3Mimmi Lindmark
Mimmi Lindmark 10, Nedre Soppero
1.26
Nedre Soppero IK
1.26
PB
  
4Alicia Engman
Alicia Engman 10, Gällivare SK
1.21
Gällivare SK
1.21
PB
  
5Lydia Vesterlund
1.21
Piteå IF
1.21
PB
  
6Julia Waara
Julia Waara 10, Gällivare SK
1.06
Gällivare SK
1.06
  
Filippa Mattsin
Filippa Mattsin 10, Gällivare SK
NH
Gällivare SK
NH
  
1.011.061.111.161.211.261.311.361.40
Hedström--oooooxoxxx
Emanuelsson-oxoooooxxx
Lindmark-oxooxoxxoxxx
Engman---ooxxx
Vesterlundoooxooxxx
Waaraoxoxxx
Mattsinxxx
F13 Längd (zon)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Lisa Hedström
4.36
Riviera FI
4.36
PB
  
2Alicia Engman
Alicia Engman 10, Gällivare SK
4.36
Gällivare SK
4.36
PB
  
3Lotta Saloniemi
Lotta Saloniemi 10, FIN
4.22
10FIN
4.22
PB
  
4Svea Andersson-JunkkaIFK Umeå
4.11
PB
  
5Elvira Brännström
4.09
Haparanda SKT
4.09
PB
  
6Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
4.08
Nedre Soppero IK
4.08
PB
  
7Alva Isaksson
Alva Isaksson 10, Tväråselet
3.79
Tväråselets AIF
3.79
PB
  
8Aurora WälivaaraUmedalens IF
3.72
PB
  
9Julia Waara
Julia Waara 10, Gällivare SK
3.60
Gällivare SK
3.60
PB
  
10Lydia Vesterlund
3.37
Piteå IF
3.37
=PB
  
11Mimmi Lindmark
Mimmi Lindmark 10, Nedre Soppero
3.30
Nedre Soppero IK
3.30
PB
  
12Filippa Mattsin
Filippa Mattsin 10, Gällivare SK
3.26
Gällivare SK
3.26
PB
  
13Alice Lundström
Alice Lundström 10, Nedre Soppero
3.18
Nedre Soppero IK
3.18
  
14Meja Lantto
Meja Lantto 10, Piteå IF
3.13
Piteå IF
3.13
PB
  
15Tyra Nikas
2.77
Luleå FIF
2.77
PB
  
Hedström4.364.314.093.724.294.32
Engman4.124.144.274.114.164.36
Saloniemi3.943.934.194.10x4.22
Andersson-Junkka3.833.763.903.82x4.11
Brännström3.943.184.094.084.014.01
Emanuelssonxx4.024.004.044.08
Isaksson3.783.793.64x3.723.56
Wälivaara3.653.413.473.183.603.72
Waara3.383.603.23
Vesterlund3.373.363.12
Lindmark3.203.153.30
Mattsin3.262.923.08
Lundström3.043.183.16
Lantto3.002.943.13
Nikas2.772.752.76
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Alva Isaksson
Alva Isaksson 10, Tväråselet
8.09
Tväråselets AIF
8.09
PB
  
2Alba Lindberg
7.93
Piteå IF
7.93
PB
  
3Lotta Saloniemi
Lotta Saloniemi 10, FIN
7.50
10FIN
7.50
PB
  
4Elvira Brännström
7.44
Haparanda SKT
7.44
PB
  
5Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
7.21
Nedre Soppero IK
7.21
PB
  
6Julia Waara
Julia Waara 10, Gällivare SK
7.12
Gällivare SK
7.12
PB
  
7Alice Lundström
Alice Lundström 10, Nedre Soppero
6.97
Nedre Soppero IK
6.97
PB
  
8Mimmi Lindmark
Mimmi Lindmark 10, Nedre Soppero
6.22
Nedre Soppero IK
6.22
PB
  
9Alva Nordgren
5.83
Piteå IF
5.83
PB
  
10Filippa Mattsin
Filippa Mattsin 10, Gällivare SK
5.72
Gällivare SK
5.72
PB
  
11Svea Vesterlund
5.05
Piteå IF
5.05
PB
  
Isaksson7.537.798.097.518.06x
Lindberg6.497.096.226.906.827.93
Saloniemi7.497.43x7.507.126.65
Brännström7.005.897.445.856.766.58
Emanuelsson6.116.786.826.557.216.45
Waara5.776.346.446.727.126.97
Lundström6.606.496.756.556.976.25
Lindmark5.865.515.336.206.046.22
Nordgren5.335.385.83
Mattsin5.465.725.51
Vesterlund4.435.055.01
F12 60 m     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Juni Andersson
Juni Andersson 11, Gällivare SK
9.19
11Gällivare SK
9.19
PB
  
2Nike Gebing
Nike Gebing 11, Piteå IF
9.28
11Piteå IF
9.28
  
3Frida Hedlund
Frida Hedlund 11, Luleå
9.32
11Luleå FIF
9.32
  
4Else Isachsen Aune
Else Isachsen Aune 11, NOR
9.33
11NOR
9.33
PB
  
5Nova Blomstam
Nova Blomstam 11, Gällivare SK
9.55
11Gällivare SK
9.55
  
6Agnes Kieri
Agnes Kieri 11, Luleå
9.65
11Luleå FIF
9.65
  
7Agnes Ejerfors
Agnes Ejerfors 11, Piteå IF
9.71
11Piteå IF
9.71
  
8Tuva Ljungwe
Tuva Ljungwe 11, Piteå IF
9.82
11Piteå IF
9.82
  
Heat 1
19 nov
19 nov
1Else Isachsen Aune
Else Isachsen Aune 11, NOR
9.37
11NOR
9.37
PB
q
  
2Agnes Ejerfors
Agnes Ejerfors 11, Piteå IF
9.69
11Piteå IF
9.69
PB
q
  
3Lilly Josefsson
Lilly Josefsson 11, Piteå IF
9.80
11Piteå IF
9.80
  
4Thelma Rantapää
Thelma Rantapää 11, Gällivare SK
9.88
11Gällivare SK
9.88
PB
  
5Saga Simone Willerslev
Saga Simone Willerslev 11, Gällivare SK
10.02
11Gällivare SK
10.02
PB
  
6Alicia Prohaska
Alicia Prohaska 11, Piteå IF
10.06
11Piteå IF
10.06
PB
  
7Celine Strandberg
Celine Strandberg 11, Luleå
10.29
11Luleå FIF
10.29
PB
  
8Elvina Bergkvist
Elvina Bergkvist 11, Boden FI
10.90
11Boden FI
10.90
PB
  
Heat 2
19 nov
19 nov
1Juni Andersson
Juni Andersson 11, Gällivare SK
9.27
11Gällivare SK
9.27
PB
q
  
2Frida Hedlund
Frida Hedlund 11, Luleå
9.31
11Luleå FIF
9.31
PB
q
  
3Tuva Ljungwe
Tuva Ljungwe 11, Piteå IF
9.65
11Piteå IF
9.65
PB
q
  
4Thea Nilsson
Thea Nilsson 11, Umedalen
9.96
11Umedalens IF
9.96
  
5Emelie Axelsson
Emelie Axelsson 11, Luleå
10.23
11Luleå FIF
10.23
PB
  
6Hanna Andersson
Hanna Andersson 11, Piteå IF
10.31
11Piteå IF
10.31
PB
  
7Alice Lindström
Alice Lindström 11, Piteå IF
10.89
11Piteå IF
10.89
PB
  
8Saga Nyström
Saga Nyström 11, Gällivare SK
11.38
11Gällivare SK
11.38
PB
  
Heat 3
19 nov
19 nov
1Nike Gebing
Nike Gebing 11, Piteå IF
9.22
11Piteå IF
9.22
PB
q
  
2Nova Blomstam
Nova Blomstam 11, Gällivare SK
9.53
11Gällivare SK
9.53
PB
q
  
3Agnes Kieri
Agnes Kieri 11, Luleå
9.57
11Luleå FIF
9.57
PB
q
  
4Tindra Burman Sjölander
Tindra Burman Sjölander 11, Umedalen
9.71
11Umedalens IF
9.71
PB
  
5Nourelhouda Bensalem
Nourelhouda Bensalem 11, Gällivare SK
9.80
11Gällivare SK
9.80
PB
  
6Betty Eriksson
Betty Eriksson 11, Piteå IF
9.96
11Piteå IF
9.96
PB
  
7Tove Jonsson
Tove Jonsson 11, Piteå IF
10.67
11Piteå IF
10.67
PB
  
8Enya Wieslander
Enya Wieslander 11, Gällivare SK
10.75
11Gällivare SK
10.75
  
F12 200 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Else Isachsen Aune
Else Isachsen Aune 11, NOR
31.71
11NOR
31.71
PB
  
2Tuva Ljungwe
Tuva Ljungwe 11, Piteå IF
32.19
11Piteå IF
32.19
PB
  
3Agnes Kieri
Agnes Kieri 11, Luleå
33.45
11Luleå FIF
33.45
PB
  
4Saga Nyström
Saga Nyström 11, Gällivare SK
39.78
11Gällivare SK
39.78
PB
  
Final B
20 nov
20 nov
1Juni Andersson
Juni Andersson 11, Gällivare SK
31.12
11Gällivare SK
31.12
PB
  
2Hanna Andersson
Hanna Andersson 11, Piteå IF
34.79
11Piteå IF
34.79
PB
  
3Emelie Axelsson
Emelie Axelsson 11, Luleå
35.66
11Luleå FIF
35.66
PB
  
4Enya Wieslander
Enya Wieslander 11, Gällivare SK
36.21
11Gällivare SK
36.21
PB
  
Final C
20 nov
20 nov
1Tindra Burman Sjölander
Tindra Burman Sjölander 11, Umedalen
32.65
11Umedalens IF
32.65
PB
  
2Thelma Rantapää
Thelma Rantapää 11, Gällivare SK
33.74
11Gällivare SK
33.74
PB
  
3Nova Blomstam
Nova Blomstam 11, Gällivare SK
35.28
11Gällivare SK
35.28
PB
  
4Elvina Bergkvist
Elvina Bergkvist 11, Boden FI
36.73
11Boden FI
36.73
PB
  
Final D
20 nov
20 nov
1Nourelhouda Bensalem
Nourelhouda Bensalem 11, Gällivare SK
32.81
11Gällivare SK
32.81
PB
  
2Betty Eriksson
Betty Eriksson 11, Piteå IF
33.61
11Piteå IF
33.61
PB
  
3Saga Simone Willerslev
Saga Simone Willerslev 11, Gällivare SK
34.04
11Gällivare SK
34.04
PB
  
4Tove Jonsson
Tove Jonsson 11, Piteå IF
35.61
11Piteå IF
35.61
PB
  
F12 800 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Juni Andersson
Juni Andersson 11, Gällivare SK
2:48.12
11Gällivare SK
2:48.12
PB
  
2Tuva Ljungwe
Tuva Ljungwe 11, Piteå IF
2:53.23
11Piteå IF
2:53.23
PB
  
3Nourelhouda Bensalem
Nourelhouda Bensalem 11, Gällivare SK
2:54.86
11Gällivare SK
2:54.86
PB
  
4Betty Eriksson
Betty Eriksson 11, Piteå IF
2:57.30
11Piteå IF
2:57.30
PB
  
5Agnes Ejerfors
Agnes Ejerfors 11, Piteå IF
3:14.89
11Piteå IF
3:14.89
PB
  
6Enya Wieslander
Enya Wieslander 11, Gällivare SK
3:23.22
11Gällivare SK
3:23.22
PB
  
F12 60 m häck (68.6 cm, 7 m)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Tuva Ljungwe
Tuva Ljungwe 11, Piteå IF
11.52
11Piteå IF
11.52
PB
  
2Juni Andersson
Juni Andersson 11, Gällivare SK
12.03
11Gällivare SK
12.03
  
3Lilly Josefsson
Lilly Josefsson 11, Piteå IF
12.05
11Piteå IF
12.05
PB
  
4Agnes Kieri
Agnes Kieri 11, Luleå
12.06
11Luleå FIF
12.06
PB
  
5Nourelhouda Bensalem
Nourelhouda Bensalem 11, Gällivare SK
12.14
11Gällivare SK
12.14
PB
  
6Frida Hedlund
Frida Hedlund 11, Luleå
12.32
11Luleå FIF
12.32
  
7Thea Nilsson
Thea Nilsson 11, Umedalen
12.88
11Umedalens IF
12.88
  
8Agnes Ejerfors
Agnes Ejerfors 11, Piteå IF
13.51
11Piteå IF
13.51
  
Heat 1
19 nov
19 nov
1Tuva Ljungwe
Tuva Ljungwe 11, Piteå IF
11.98
11Piteå IF
11.98
PB
q
  
2Lilly Josefsson
Lilly Josefsson 11, Piteå IF
12.33
11Piteå IF
12.33
PB
q
  
3Thea Nilsson
Thea Nilsson 11, Umedalen
12.35
11Umedalens IF
12.35
PB
q
  
4Tindra Burman Sjölander
Tindra Burman Sjölander 11, Umedalen
12.70
11Umedalens IF
12.70
PB
  
5Saga Simone Willerslev
Saga Simone Willerslev 11, Gällivare SK
12.85
11Gällivare SK
12.85
PB
  
6Betty Eriksson
Betty Eriksson 11, Piteå IF
13.34
11Piteå IF
13.34
PB
  
7Emelie Axelsson
Emelie Axelsson 11, Luleå
13.57
11Luleå FIF
13.57
PB
  
Heat 2
19 nov
19 nov
1Juni Andersson
Juni Andersson 11, Gällivare SK
11.65
11Gällivare SK
11.65
PB
q
  
2Frida Hedlund
Frida Hedlund 11, Luleå
12.22
11Luleå FIF
12.22
PB
q
  
3Agnes Kieri
Agnes Kieri 11, Luleå
12.28
11Luleå FIF
12.28
PB
q
  
4Nourelhouda Bensalem
Nourelhouda Bensalem 11, Gällivare SK
12.42
11Gällivare SK
12.42
PB
q
  
5Agnes Ejerfors
Agnes Ejerfors 11, Piteå IF
12.69
11Piteå IF
12.69
PB
q
  
6Hanna Andersson
Hanna Andersson 11, Piteå IF
12.84
11Piteå IF
12.84
PB
  
7Elvina Bergkvist
Elvina Bergkvist 11, Boden FI
13.47
11Boden FI
13.47
PB
  
F12 Höjd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Thea Nilsson
Thea Nilsson 11, Umedalen
1.40
11Umedalens IF
1.40
PB
  
2Tuva Ljungwe
Tuva Ljungwe 11, Piteå IF
1.34
11Piteå IF
1.34
PB
  
3Signe Lindgren
Signe Lindgren 11, Piteå IF
1.31
11Piteå IF
1.31
PB
  
4Nova Blomstam
Nova Blomstam 11, Gällivare SK
1.26
11Gällivare SK
1.26
PB
  
5Lilly Josefsson
Lilly Josefsson 11, Piteå IF
1.26
11Piteå IF
1.26
  
6Saga Simone Willerslev
Saga Simone Willerslev 11, Gällivare SK
1.21
11Gällivare SK
1.21
PB
  
6Tindra Burman Sjölander
Tindra Burman Sjölander 11, Umedalen
1.21
11Umedalens IF
1.21
PB
  
8Nourelhouda Bensalem
Nourelhouda Bensalem 11, Gällivare SK
1.21
11Gällivare SK
1.21
PB
  
9Agnes Kieri
Agnes Kieri 11, Luleå
1.21
11Luleå FIF
1.21
PB
  
9Betty Eriksson
Betty Eriksson 11, Piteå IF
1.21
11Piteå IF
1.21
PB
  
11Juni Andersson
Juni Andersson 11, Gällivare SK
1.21
11Gällivare SK
1.21
PB
  
12Agnes Ejerfors
Agnes Ejerfors 11, Piteå IF
1.21
11Piteå IF
1.21
PB
  
13Emelie Axelsson
Emelie Axelsson 11, Luleå
1.21
11Luleå FIF
1.21
PB
  
14Tove Jonsson
Tove Jonsson 11, Piteå IF
1.16
11Piteå IF
1.16
PB
  
15Elvina Bergkvist
Elvina Bergkvist 11, Boden FI
1.11
11Boden FI
1.11
PB
  
16Alicia Prohaska
Alicia Prohaska 11, Piteå IF
1.01
11Piteå IF
1.01
PB
  
0.95
1.42
1.01
1.06
1.11
1.16
1.21
1.26
1.31
1.34
1.37
1.40
Nilsson-
xxx
-
-
o
o
o
xo
o
xxo
o
xo
Ljungwe-
-
o
o
-
o
o
xo
xxo
xxx

Lindgren-
-
-
o
o
o
o
o
xxx


Blomstam-
o
xo
o
o
o
o
xxx



Josefsson-
o
o
o
o
o
xo
xxx



Simone Willerslev-
o
o
o
o
o
xxx




Burman Sjölander-
o
o
o
o
o
xxx




Bensalem-
o
o
o
xxo
o
xxx




Kieri-
o
o
o
o
xo
xxx




Eriksson-
o
o
o
o
xo
xxx




Andersson-
o
o
o
o
xxo
xxx




Ejerfors-
o
o
xo
xo
xxo
xxx




Axelsson-
o
o
xxo
xo
xxo
xxx




Jonsson-
o
o
o
xo
xxx





Bergkvist-
o
o
o
xxx






Prohaskao
o
xxx








F12 Stav     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Lilly Josefsson
Lilly Josefsson 11, Piteå IF
1.53
11Piteå IF
1.53
PB
  
2Thea Nilsson
Thea Nilsson 11, Umedalen
1.33
11Umedalens IF
1.33
PB
  
Agnes Ejerfors
Agnes Ejerfors 11, Piteå IF
NH
11Piteå IF
NH
  
1.131.331.531.63
Josefssonoooxxx
Nilssonooxxx
Ejerforsxxx
F12 Längd (zon)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Tuva Ljungwe
Tuva Ljungwe 11, Piteå IF
4.30
11Piteå IF
4.30
PB
  
2Else Isachsen Aune
Else Isachsen Aune 11, NOR
4.09
11NOR
4.09
PB
  
3Agnes Kieri
Agnes Kieri 11, Luleå
3.87
11Luleå FIF
3.87
PB
  
4Agnes Ejerfors
Agnes Ejerfors 11, Piteå IF
3.83
11Piteå IF
3.83
PB
  
5Thea Nilsson
Thea Nilsson 11, Umedalen
3.82
11Umedalens IF
3.82
PB
  
6Nova Blomstam
Nova Blomstam 11, Gällivare SK
3.81
11Gällivare SK
3.81
PB
  
7Nike Gebing
Nike Gebing 11, Piteå IF
3.73
11Piteå IF
3.73
PB
  
8Juni Andersson
Juni Andersson 11, Gällivare SK
3.68
11Gällivare SK
3.68
PB
  
9Lilly Josefsson
Lilly Josefsson 11, Piteå IF
3.65
11Piteå IF
3.65
PB
  
10Betty Eriksson
Betty Eriksson 11, Piteå IF
3.61
11Piteå IF
3.61
PB
  
11Frida Hedlund
Frida Hedlund 11, Luleå
3.52
11Luleå FIF
3.52
  
12Tove Jonsson
Tove Jonsson 11, Piteå IF
3.46
11Piteå IF
3.46
PB
  
13Signe Lindgren
Signe Lindgren 11, Piteå IF
3.42
11Piteå IF
3.42
PB
  
14Hanna Andersson
Hanna Andersson 11, Piteå IF
3.40
11Piteå IF
3.40
PB
  
15Saga Simone Willerslev
Saga Simone Willerslev 11, Gällivare SK
3.40
11Gällivare SK
3.40
PB
  
16Tindra Burman Sjölander
Tindra Burman Sjölander 11, Umedalen
3.39
11Umedalens IF
3.39
PB
  
17Nourelhouda Bensalem
Nourelhouda Bensalem 11, Gällivare SK
3.36
11Gällivare SK
3.36
PB
  
18Thelma Rantapää
Thelma Rantapää 11, Gällivare SK
3.36
11Gällivare SK
3.36
PB
  
19Elvina Bergkvist
Elvina Bergkvist 11, Boden FI
3.29
11Boden FI
3.29
PB
  
20Emelie Axelsson
Emelie Axelsson 11, Luleå
3.16
11Luleå FIF
3.16
PB
  
21Celine Strandberg
Celine Strandberg 11, Luleå
2.98
11Luleå FIF
2.98
  
22Enya Wieslander
Enya Wieslander 11, Gällivare SK
2.78
11Gällivare SK
2.78
  
23Saga Nyström
Saga Nyström 11, Gällivare SK
2.73
11Gällivare SK
2.73
PB
  
Ljungwe4.154.304.024.21
Aune3.924.094.013.79
Kieri3.743.793.693.87
Ejerfors3.833.833.733.71
Nilsson3.593.613.643.82
Blomstam3.733.433.593.81
Gebing3.733.693.583.67
Andersson3.563.443.573.68
Josefsson3.583.653.583.62
Eriksson3.483.41x3.61
Hedlund3.39x3.523.46
Jonsson3.463.173.37x
Lindgren3.313.423.30
Andersson3.403.303.17x
Simone Willerslev3.263.202.933.40
Burman Sjölander3.393.113.243.14
Bensalem3.363.302.653.15
Rantapää3.363.232.963.16
Bergkvist3.003.023.103.29
Axelsson3.153.092.853.16
Strandberg2.982.942.882.87
Wieslanderx2.75x2.78
Nyströmx2.592.652.73
F12 Kula (2.0 kg)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Frida Hedlund
Frida Hedlund 11, Luleå
8.43
11Luleå FIF
8.43
PB
  
2Saga Nyström
Saga Nyström 11, Gällivare SK
7.75
11Gällivare SK
7.75
PB
  
3Nova Blomstam
Nova Blomstam 11, Gällivare SK
7.72
11Gällivare SK
7.72
PB
  
4Tuva Ljungwe
Tuva Ljungwe 11, Piteå IF
7.65
11Piteå IF
7.65
PB
  
5Thelma Rantapää
Thelma Rantapää 11, Gällivare SK
7.15
11Gällivare SK
7.15
PB
  
6Tindra Burman Sjölander
Tindra Burman Sjölander 11, Umedalen
7.13
11Umedalens IF
7.13
PB
  
7Nike Gebing
Nike Gebing 11, Piteå IF
7.03
11Piteå IF
7.03
  
8Thea Nilsson
Thea Nilsson 11, Umedalen
6.68
11Umedalens IF
6.68
PB
  
9Nourelhouda Bensalem
Nourelhouda Bensalem 11, Gällivare SK
6.57
11Gällivare SK
6.57
PB
  
10Lilly Josefsson
Lilly Josefsson 11, Piteå IF
6.52
11Piteå IF
6.52
PB
  
11Hanna Andersson
Hanna Andersson 11, Piteå IF
6.51
11Piteå IF
6.51
PB
  
12Celine Strandberg
Celine Strandberg 11, Luleå
6.29
11Luleå FIF
6.29
PB
  
13Emelie Axelsson
Emelie Axelsson 11, Luleå
5.99
11Luleå FIF
5.99
PB
  
14Enya Wieslander
Enya Wieslander 11, Gällivare SK
5.30
11Gällivare SK
5.30
PB
  
Hedlund7.74x8.208.43
Nyström7.107.757.376.94
Blomstam7.217.587.727.26
Ljungwe7.277.657.657.32
Rantapää6.587.156.396.84
Burman Sjölander7.067.137.007.11
Gebing6.797.036.906.97
Nilsson6.646.526.196.68
Bensalem6.276.125.876.57
Josefsson6.526.266.386.29
Andersson6.296.516.185.82
Strandberg5.946.025.946.29
Axelsson5.585.99x5.97
Wieslander5.265.305.234.89
K55 Höjd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Eva-Lena BergkvistPiteå IF
1.26
  
1.161.211.261.31
Bergkvistooxoxxx
K55 Kula (3.0 kg)     
Inne 19 nov

Final A

Final
Inne 19 nov
1Eva-Lena BergkvistPiteå IF
7.62
  
Bergkvist7.617.62xx7.127.27
K55 Vikt (7.26 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Eva-Lena Bergkvist
11.33
Piteå IF
11.33
PB
  
Bergkvist11.33xxx9.10x

© 2022 Friidrottsstatistik