21.9
5.10
2.10
15.9
1.10
1.10
5.10
25.9
10.9
1.10
17.9
6.8
1.10
4.10
9.7
28.9
17.6
23‐24.9
1.10
25.9
25.9
25.9
18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
Arena: Sparbanken Arena   Arrangör: Istrums SK
Tävlande: 108 (39+69)   Starter: 256 (88+168)

Män
M 100 m     

Vind: +2.5

Final A

Final

Vind: +2.5
1Desmond Rogo
10.33w
Upsala IF
10.33w
  
2Jean-Christian ZirignonMalmö AI
10.47w
  
3Tarley Allison
10.70w
Mölndals AIK
10.70w
  
4Lion Martinez
10.78w
Upsala IF
10.78w
  
5Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
10.81w
KFUM Örebro
10.81w
  
6Bobbie Baars
13.96w
Turebergs FK
13.96w
  
Final B
Vind: +4.1
Vind: +4.1
1Jesper Simonsson
11.30w
IK Orient
11.30w
  
2Max Helge
11.45w
IK Ymer
11.45w
  
3Gabriel Ant StyffeIFK Sunne
11.61w
  
4Mårten Skogman
11.90w
Spårvägens FK
11.90w
  
5Ali Diakite
12.06w
IK Wilske
12.06w
  
6Tomas Fanta
Tomas Fanta 68, Oskarshamn
12.50w
Oskarshamns SK
12.50w
  
Heat 1
Vind: +2.9
Vind: +2.9
1Jean-Christian ZirignonMalmö AI
10.57w
q
  
2Anders Logg
11.30w
Hälle IF
11.30w
q
  
3Jesper Simonsson
11.55w
IK Orient
11.55w
q
  
4Tomas Fanta
Tomas Fanta 68, Oskarshamn
12.43w
Oskarshamns SK
12.43w
  
5Bobbie Baars
13.88w
Turebergs FK
13.88w
  
Heat 2
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Tarley Allison
10.83w
Mölndals AIK
10.83w
q
  
2Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
10.95w
KFUM Örebro
10.95w
q
  
3Mårten Skogman
12.03w
Spårvägens FK
12.03w
q
  
4David Elander
David Elander 08, KFUM Örebro
12.25w
KFUM Örebro
12.25w
q
  
Heat 3
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Desmond Rogo
10.50
Upsala IF
10.50
q
  
2Lion Martinez
10.94
Upsala IF
10.94
q
  
3Max Helge
11.62
IK Ymer
11.62
q
  
4Gabriel Ant StyffeIFK Sunne
11.71
PB
q
  
5Ali Diakite
12.26
IK Wilske
12.26
PB
q
  
M 200 m     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
1Jacob Helsing
22.05w
IK Orient
22.05w
  
2Anders Logg
22.58w
Hälle IF
22.58w
  
3Leo Bergman
22.68w
Hälle IF
22.68w
  
4Gabriel Ant StyffeIFK Sunne
23.83w
  
Final B
Vind: +3.6
Vind: +3.6
1Sebastian SjöholmHälle IF
23.66w
  
2Mårten Skogman
23.98w
Spårvägens FK
23.98w
  
3Tomas Fanta
Tomas Fanta 68, Oskarshamn
25.55w
Oskarshamns SK
25.55w
  
4Bobbie Baars
28.57w
Turebergs FK
28.57w
  
M Längd     


Final A

Final

1Max Helge
6.09w
IK Ymer
6.09w
+2.9
  
Helgex
0.0
x5.96
+1.9
5.78
+1.6
6.00
+0.5
6.09w
+2.9
M Slägga     


Final A

Final

1Peter HagströmIstrums SK
20.95
PB
  
2Per-Ove KristerssonIstrums SK
12.23
PB
  
Hagströmxx19.27x20.95
Kristerssonx12.2311.23
P17 200 m     

Vind: +3.9

Final A

Final

Vind: +3.9
1Oscar Idehall
24.14w
IK Ymer
24.14w
  
2Ali Diakite
24.50w
IK Wilske
24.50w
  
P17 800 m     


Final A

Final

1Alwin Andrée
Alwin Andrée 08, Trollhättan FIK
2:21.22
Trollhättan FIK
2:21.22
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

1Alfred AnderssonIstrums SK
1.85
PB
  
2Rasmus Ehn
1.72
Istrums SK
1.72
PB
  
3Olle Jacobson
1.66
Istrums SK
1.66
PB
  
1.601.661.721.751.821.851.90
Andersson--oxooxoxxx
Ehnooxoxxx
Jacobsonoxoxxx
P17 Längd     


Final A

Final

1Alfred AnderssonIstrums SK
6.02
+0.4 PB
  
2Olle Jacobson
5.97w
Istrums SK
5.97w
+2.2
  
3Rasmus Ehn
5.77
Istrums SK
5.77
+1.6 PB
  
Andersson5.66w
+2.3
5.81w
+2.8
x5.47w
+2.6
5.62w
+2.2
6.02
+0.4
Jacobson5.66
+1.6
5.62w
+2.9
5.82w
+2.3
5.80w
+2.8
5.59
+1.0
5.97w
+2.2
Ehn5.77
+1.6
5.56w
+2.6
x5.65
+1.2
5.54
+0.6
x
P15 80 m     

Vind: +4.3

Final A

Final

Vind: +4.3
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
9.29w
q
  
2David Elander
David Elander 08, KFUM Örebro
9.80w
KFUM Örebro
9.80w
q
  
3Noah Karlsson Hjortborg
10.44w
KFUM Örebro
10.44w
q
  
4Tim Drakfors
10.51w
Istrums SK
10.51w
q
  
5Gustav Ramsin
10.54w
Istrums SK
10.54w
q
  
6Elvis Koszinowski
Elvis Koszinowski 08, Lidköpings IS
10.87w
Lidköpings IS
10.87w
q
  
P15 80 m extra     

Vind: +3.4

Final A

Final

Vind: +3.4
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
9.23w
  
2David Elander
David Elander 08, KFUM Örebro
9.95w
KFUM Örebro
9.95w
  
3Noah Karlsson Hjortborg
10.56w
KFUM Örebro
10.56w
  
P15 800 m     


Final A

Final

1Gustav Ramsin
2:23.00
Istrums SK
2:23.00
  
2Tim Drakfors
2:24.48
Istrums SK
2:24.48
PB
  
3Linus Pålsson
Linus Pålsson 08, Trollhättan FIK
2:28.40
Trollhättan FIK
2:28.40
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Eric Nilsson StruckIstrums SK
1.61
  
2Jonathan ThorinIstrums SK
1.53
  
3Gustav Ramsin
1.50
Istrums SK
1.50
PB
  
1.401.451.501.531.561.611.66
Nilsson Struck----ooxxx
Thorin-ooxxoxxx
Ramsinoooxxx
P15 Längd     


Final A

Final

1Eric Nilsson StruckIstrums SK
5.78
+1.2
  
2Elvis Koszinowski
Elvis Koszinowski 08, Lidköpings IS
5.14
Lidköpings IS
5.14
+1.8 PB
  
3Jonathan ThorinIstrums SK
4.97
+2.0
  
4Noah Karlsson Hjortborg
4.94w
KFUM Örebro
4.94w
+3.0
  
5Gustav Ramsin
4.63w
Istrums SK
4.63w
+2.6
  
6Tim Drakfors
4.33
Istrums SK
4.33
+1.9 PB
  
Nilsson Struck5.54w
+2.1
5.47
+1.8
5.63
+2.0
5.43
+1.9
5.78
+1.2
5.75w
+2.7
Koszinowski4.71
+1.4
5.11w
+2.7
4.98
+0.3
3.38w
+3.0
4.72
+2.0
5.14
+1.8
Thorin4.91
+0.7
4.90w
+3.3
4.61
+1.5
4.97
+2.0
4.62
+1.5
4.53w
+2.1
Karlsson Hjortborg4.01
+1.9
4.94w
+3.0
3.87
+0.8
4.61
+2.0
4.63w
+3.1
4.64
+1.4
Ramsin2.97
+1.1
2.59
+1.8
3.62
+1.2
4.63w
+2.6
4.28
+2.0
3.28
+1.3
Drakforsxx3.82w
+3.3
4.33
+1.9
4.32w
+2.2
3.97
+1.2
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Jonathan ThorinIstrums SK
32.32
PB
  
Thorinx32.3230.55xx
P13 60 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Alexander OlssonIstrums SK
8.69
  
2Markus Enander
Markus Enander 09, Lidköpings IS
9.40
Lidköpings IS
9.40
  
3Lo Skeppar
9.87
Istrums SK
9.87
  
4Ludvig AnderssonIF Hagen
10.56
PB
  
P13 200 m     

Vind: +3.1

Final A

Final

Vind: +3.1
1Alexander Olsson
28.04w
Istrums SK
28.04w
  
2Hubert Drapella
Hubert Drapella 11, Trollhättan FIK
30.87w
11Trollhättan FIK
30.87w
  
3Lo Skeppar
32.33w
Istrums SK
32.33w
  
P13 600 m     


Final A

Final

3Lo Skeppar
2:10.32
Istrums SK
2:10.32
  
4Wilhelm Hallander
Wilhelm Hallander 10, Trollhättan FIK
2:10.44
Trollhättan FIK
2:10.44
  
5Ludvig Andersson
2:30.05
IF Hagen
2:30.05
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Lucas Van Der WalIstrums SK
1.20
PB
  
1.001.051.101.151.201.23
Van Der Waloooxoxxoxxx
P13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Efraim Jonsson
Efraim Jonsson 09, Lidköpings IS
4.40w
Lidköpings IS
4.40w
+2.1
  
2Markus Enander
Markus Enander 09, Lidköpings IS
4.34w
Lidköpings IS
4.34w
+2.2
  
3Lo Skeppar
3.97
Istrums SK
3.97
+1.4
  
4Ludvig AnderssonIF Hagen
3.65w
+2.2
  
Jonsson4.40w
+2.1
xxx4.15
+0.5
4.33w
+3.0
Enander4.08
+1.7
4.34w
+2.2
4.27w
+2.4
4.02
+2.0
4.07
+0.5
4.30w
+2.3
Skeppar3.97
+1.4
3.68w
+3.0
3.87w
+2.5
3.50w
+2.8
x3.66w
+2.3
Andersson3.26
+1.6
3.21w
+2.6
3.39w
+2.8
3.65w
+2.2
3.40
+1.1
3.33
+1.9
P13 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Efraim Jonsson
Efraim Jonsson 09, Lidköpings IS
9.05
Lidköpings IS
9.05
PB
  
2Wilhelm Hallander
Wilhelm Hallander 10, Trollhättan FIK
7.11
Trollhättan FIK
7.11
  
Jonsson8.158.928.249.058.998.81
Hallander6.516.656.966.767.116.38
P13 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Markus Enander
Markus Enander 09, Lidköpings IS
20.65
Lidköpings IS
20.65
PB
  
2Efraim Jonsson
Efraim Jonsson 09, Lidköpings IS
19.78
Lidköpings IS
19.78
PB
  
3Lucas Van Der WalIstrums SK
14.62
PB
  
Enander20.25x20.65
Jonsson17.62x19.78xx
Van Der Walx13.67x14.62
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +3.0

Final A

Final

Vind: +3.0
1Helene Rønningen
Helene Rønningen 98, NOR
11.55w
98NOR
11.55w
  
2Madeleine Winberg
12.03w
Mölndals AIK
12.03w
  
3Tova Gustafsson
12.52w
Istrums SK
12.52w
  
4Tilda Wahlén
12.76w
Mölndals AIK
12.76w
  
5Kellie Tran
12.93w
IK Ymer
12.93w
  
6Adela Riquelme
13.39w
Hälle IF
13.39w
  
Final B
Vind: +2.8
Vind: +2.8
1Emma Ljungnér
13.04w
Varbergs GIF
13.04w
  
2Klara Håkansson
13.32w
IK Orient
13.32w
  
3Jenny Åkervall
13.83w
Spårvägens FK
13.83w
  
Heat 1
Vind: +3.4
Vind: +3.4
1Madeleine Winberg
12.02w
Mölndals AIK
12.02w
q
  
2Tilda Wahlén
12.73w
Mölndals AIK
12.73w
q
  
3Adela Riquelme
13.04w
Hälle IF
13.04w
q
  
4Emma Ljungnér
13.07w
Varbergs GIF
13.07w
q
  
5Cecilia Nesser
13.23w
Mölndals AIK
13.23w
q
  
6Jenny Åkervall
13.60w
Spårvägens FK
13.60w
q
  
Heat 2
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1Helene Rønningen
Helene Rønningen 98, NOR
11.53w
98NOR
11.53w
q
  
2Tova Gustafsson
12.49w
Istrums SK
12.49w
q
  
3Kellie Tran
12.81w
IK Ymer
12.81w
q
  
4Klara Håkansson
13.12w
IK Orient
13.12w
q
  
5Sabina Kern
13.86w
Hälle IF
13.86w
q
  
6Anna Logg
13.99w
Hälle IF
13.99w
q
  
K 200 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Tova GustafssonIstrums SK
26.19
  
2Tilda Wahlén
26.38
Mölndals AIK
26.38
  
3Marika Söderlund Larsson
27.17
F Stenungsunds FI
27.17
  
4Jenny Åkervall
28.11
Spårvägens FK
28.11
SB
  
5Linnéa Mossberg
Linnéa Mossberg 99, Håfreström
29.42
Håfreströms IF
29.42
SB
  
Final B
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1Noomi Bergman
27.17w
Hälle IF
27.17w
  
2Emma Ljungnér
27.28w
Varbergs GIF
27.28w
  
3Anna Logg
29.42w
Hälle IF
29.42w
  
K 800 m     


Final A

Final

1Liv Dinis
2:24.02
IK Ymer
2:24.02
  
2Frida Hansson
Frida Hansson 97, Färgelanda
2:26.30
Färgelanda IF
2:26.30
SB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
1.63
Lidköpings IS
1.63
=SB
  
1.551.601.631.66
Holmbergoooxxx
K Längd     


Final A

Final

1Julia StrömbergIstrums SK
5.19w
+2.2
  
2Sabina Kern
4.94w
Hälle IF
4.94w
+2.6
  
Strömberg4.96w
+3.0
4.89w
+2.6
4.75w
+2.4
4.81w
+2.4
3.71
+1.2
5.19w
+2.2
Kern4.94w
+2.6
4.71
+1.6
4.92w
+2.4
xxx
K Slägga     


Final A

Final

1Petra BäckströmSäffle FIK
45.89
  
2Cecilia HagströmIstrums SK
22.51
  
3Anneli KristerssonIstrums SK
14.02
  
Bäckström42.6644.6644.08x45.89
Hagström21.0122.51
Kristerssonx8.7314.02
F17 200 m     

Vind: +2.3

Final A

Final

Vind: +2.3
1Ellen Schoug
25.67w
Hälle IF
25.67w
  
2Amanda Tran
26.31w
IK Ymer
26.31w
  
3Sara Barndik
Sara Barndik 06, Lidköpings IS
26.94w
Lidköpings IS
26.94w
  
4Adela Riquelme
27.05w
Hälle IF
27.05w
  
5Saga AnderssonIK Ymer
27.51w
  
6Klara Håkansson
27.81w
IK Orient
27.81w
  
F17 800 m     


Final A

Final

1Paulina Hultberg
2:23.09
Alingsås IF
2:23.09
  
F17 Längd     


Final A

Final

1Kellie TranIK Ymer
5.38
+1.8 SB
  
2Ida Widlund
Ida Widlund 05, Stenungsunds FI
4.33w
F Stenungsunds FI
4.33w
+2.6
  
Tran5.38
+1.8
5.34w
+2.2
x5.14w
+2.8
5.07w
+2.1
Widlund4.08w
+3.4
4.33w
+2.6
4.13w
+2.6
4.01w
+2.8
4.11
+1.8
4.11w
+2.3
F15 80 m     

Vind: +2.6

Final A

Final

Vind: +2.6
1Emilia Blomdahl
Emilia Blomdahl 07, Lidköpings IS
10.09w
Lidköpings IS
10.09w
  
2Amanda Tran
10.24w
IK Ymer
10.24w
  
3Saga AnderssonIK Ymer
10.63w
  
4Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
10.73w
F Stenungsunds FI
10.73w
  
5Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
11.01w
Lidköpings IS
11.01w
  
6Maja Andersson
11.62w
IF Hagen
11.62w
  
Heat 1
Vind: +3.3
Vind: +3.3
1Amanda Tran
10.24w
IK Ymer
10.24w
q
  
2Saga AnderssonIK Ymer
10.53w
q
  
3Maja Andersson
11.43w
IF Hagen
11.43w
q
  
4Siri Fellbrant
11.59w
IF Hagen
11.59w
  
5Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
14.20w
Lidköpings IS
14.20w
  
Heat 2
Vind: +2.6
Vind: +2.6
1Emilia Blomdahl
Emilia Blomdahl 07, Lidköpings IS
10.24w
Lidköpings IS
10.24w
q
  
2Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
10.82w
F Stenungsunds FI
10.82w
q
  
3Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
10.85w
Lidköpings IS
10.85w
q
  
4Ebba Olsson
11.57w
Istrums SK
11.57w
  
5Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
12.01w
Lidköpings IS
12.01w
  
F15 300 m     


Final A

Final

1Sofie Gisaeus
43.21
Hälle IF
43.21
  
2Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
44.19
F Stenungsunds FI
44.19
  
3Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
44.83
Lidköpings IS
44.83
  
4Natalie Persson
Natalie Persson 07, Mariestads AIF
45.42
Mariestads AIF
45.42
  
5Maja AnderssonIF Hagen
48.48
  
Final B
1Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
46.21
Lidköpings IS
46.21
PB
  
2Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
46.55
Lidköpings IS
46.55
PB
  
3Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
47.68
Lidköpings IS
47.68
PB
  
4Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
1:01.90
Lidköpings IS
1:01.90
PB
  
F15 800 m     


Final A

Final

1Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
2:32.09
Lidköpings IS
2:32.09
PB
  
2Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
2:45.86
Lidköpings IS
2:45.86
  
3Maja Andersson
3:09.23
IF Hagen
3:09.23
  
F15 Höjd     


Final A

Final

1Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
1.44
Lidköpings IS
1.44
PB
  
2Ebba Olsson
1.41
Istrums SK
1.41
  
3Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
1.38
Lidköpings IS
1.38
  
4Siri FellbrantIF Hagen
1.25
  
1.201.251.301.351.381.411.441.47
Barndik--oooxooxxx
Olsson-oooxoxoxxx
Börjeson--ooxxoxxx
Fellbrantoo
F15 Längd     


Final A

Final

1Amanda Tran
5.32w
IK Ymer
5.32w
+2.6
  
3Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
4.79w
F Stenungsunds FI
4.79w
+2.3
  
4Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
4.41w
Lidköpings IS
4.41w
+3.3
  
5Saga AnderssonIK Ymer
4.40w
+2.8
  
6Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
4.17w
Lidköpings IS
4.17w
+2.2
  
7Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
4.11
Lidköpings IS
4.11
+1.3
  
8Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
4.05w
Lidköpings IS
4.05w
+2.6
  
9Cornelia Alteg
4.05
Hökensås UR
4.05
+0.6
  
10Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
2.83
Lidköpings IS
2.83
+0.7
  
Tranx4.94w
+2.5
3.57w
+2.6
x4.59w
+2.6
5.32w
+2.6
Perman4.19w
+2.8
x4.67
+0.6
4.79w
+2.3
4.55
+1.8
4.65w
+3.3
Carlsson3.99
+0.2
4.19
+1.2
4.41w
+3.3
4.24
+1.1
4.23w
+2.6
4.27w
+2.1
Andersson3.29w
+2.2
4.28
+1.4
4.40w
+2.8
4.16
+1.5
3.34w
+2.8
3.32w
+2.6
Barndik4.17w
+2.2
3.82
+1.2
4.01
+1.9
3.85
+0.3
4.16w
+2.4
x
Stenborg3.98w
+3.4
3.85
+1.1
4.11
+1.3
x3.91w
+2.4
3.92w
+3.8
Rickardssonx3.97w
+2.1
4.05w
+2.6
4.04w
+3.0
3.89w
+2.5
3.86
+1.7
Alteg3.80
+0.5
3.82w
+2.1
4.05
+0.6
Rickardssonx2.75w
+2.1
2.83
+0.7
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Emma AnderssonIF Hagen
10.43
PB
  
2Emma Theander
Emma Theander 08, Stenungsunds FI
8.96
F Stenungsunds FI
8.96
PB
  
3Ella Friberg
Ella Friberg 07, Lidköpings IS
7.89
Lidköpings IS
7.89
  
4Cornelia Alteg
7.66
Hökensås UR
7.66
  
Andersson8.73x10.1710.12x10.43
Theander8.678.538.388.418.528.96
Friberg7.517.477.347.557.897.87
Alteg6.927.246.807.506.487.66
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Emma AnderssonIF Hagen
40.96
PB
  
2Alma Jolbäck
Alma Jolbäck 07, Lidköpings IS
38.07
Lidköpings IS
38.07
  
3Emma Theander
Emma Theander 08, Stenungsunds FI
29.56
F Stenungsunds FI
29.56
  
4Ella Friberg
Ella Friberg 07, Lidköpings IS
29.13
Lidköpings IS
29.13
  
Anderssonxxxx40.96
Jolbäckxx33.4038.07
Theanderxx29.56xx
Fribergx29.132.00x
F13 60 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Saga Drottz
8.49
IK Orient
8.49
  
2Naomi Ohron
8.63
Istrums SK
8.63
  
3Märta Larsson
Märta Larsson 09, Mariestads AIF
8.65
Mariestads AIF
8.65
PB
  
4Isabelle Blomdahl
Isabelle Blomdahl 09, Lidköpings IS
8.74
Lidköpings IS
8.74
  
5Alva Eurenius
8.88
IK Orient
8.88
  
6Maja Karlsson
9.12
IK Orient
9.12
  
Heat 1
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1Isabelle Blomdahl
Isabelle Blomdahl 09, Lidköpings IS
8.69w
Lidköpings IS
8.69w
q
  
2Alicia Hedström
Alicia Hedström 09, Mariestads AIF
9.25w
Mariestads AIF
9.25w
  
3Elvira Berg
9.30w
IK Orient
9.30w
  
4Stella Hagberg
9.34w
IK Orient
9.34w
  
5Emma ReuterbergIK Orient
9.40w
  
Heat 2
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1Alva Eurenius
8.71w
IK Orient
8.71w
q
  
2Maja Karlsson
8.95w
IK Orient
8.95w
q
  
3Leja Blomberg
Leja Blomberg 09, Hökensås
9.34w
Hökensås UR
9.34w
  
4Hanna AnderssonIF Hagen
9.54w
  
Heat 3
Vind: +3.2
Vind: +3.2
1Saga Drottz
8.41w
IK Orient
8.41w
q
  
2Elvira GrimstedtIF Hagen
8.99w
  
3Linnea Stenborg
Linnea Stenborg 10, Lidköpings IS
9.13w
Lidköpings IS
9.13w
  
4Tuva Ellefsen
Tuva Ellefsen 10, Lidköpings IS
9.48w
Lidköpings IS
9.48w
  
5Hanna Jacobson
9.53w
Istrums SK
9.53w
  
Heat 4
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Naomi Ohron
8.61
Istrums SK
8.61
SB
q
  
2Märta Larsson
Märta Larsson 09, Mariestads AIF
8.76
Mariestads AIF
8.76
PB
q
  
3Siri BjurénIF Hagen
8.98
  
4Signe PedersenIstrums SK
9.17
  
5Gaelle Mascharkji
9.24
Hökensås UR
9.24
PB
  
F13 200 m     
Heat 1
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Siri Bjurén
29.46
IF Hagen
29.46
  
2Maja Karlsson
29.76
IK Orient
29.76
  
3Alicia Hedström
Alicia Hedström 09, Mariestads AIF
30.90
Mariestads AIF
30.90
PB
  
4Ella Svensson
Ella Svensson 09, Mariestads AIF
31.51
Mariestads AIF
31.51
PB
  
5Stella Hagberg
31.88
IK Orient
31.88
PB
  
Heat 2
Vind: +3.3
Vind: +3.3
1Naomi Ohron
28.85w
Istrums SK
28.85w
  
2Märta Larsson
Märta Larsson 09, Mariestads AIF
29.81w
Mariestads AIF
29.81w
  
3Elvira GrimstedtIF Hagen
30.32w
  
4Linnea Stenborg
Linnea Stenborg 10, Lidköpings IS
30.62w
Lidköpings IS
30.62w
  
5Hanna AnderssonIF Hagen
32.16w
  
F13 600 m     


Final A

Final

1Ella Svensson
Ella Svensson 09, Mariestads AIF
2:01.97
Mariestads AIF
2:01.97
PB
  
2Hanna Andersson
2:03.65
IF Hagen
2:03.65
PB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Maja Olsson
1.40
Istrums SK
1.40
  
2Signe PedersenIstrums SK
1.40
PB
  
3Emma ReuterbergIK Orient
1.35
  
4Saga Drottz
1.35
IK Orient
1.35
  
5Linnea Stenborg
Linnea Stenborg 10, Lidköpings IS
1.30
Lidköpings IS
1.30
  
6Leja Blomberg
Leja Blomberg 09, Hökensås
1.30
Hökensås UR
1.30
PB
  
7Gaelle Mascharkji
1.30
Hökensås UR
1.30
  
1.151.201.251.301.351.401.43
Olsson--ooxooxxx
Pedersen--oxooxxoxxx
Reuterberg--oooxxx
Drottz---oxoxxx
Stenborg-ooxoxxx
Blombergoooxxoxxx
Mascharkjiooxoxxoxxx
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Marika Söderlund Larsson
5.20w
F Stenungsunds FI
5.20w
+3.2
  
2Saga Drottz
5.04w
IK Orient
5.04w
+2.2
  
3Noomi Bergman
5.02
Hälle IF
5.02
+1.4
  
4Isabelle Blomdahl
Isabelle Blomdahl 09, Lidköpings IS
4.87
Lidköpings IS
4.87
+1.2 PB
  
5Siri BjurénIF Hagen
4.74
+1.7
  
6Elvira Berg
4.33
IK Orient
4.33
+2.0
  
7Linnea Stenborg
Linnea Stenborg 10, Lidköpings IS
4.32
Lidköpings IS
4.32
+1.9
  
8Signe PedersenIstrums SK
4.25
+2.0 PB
  
9Gaelle Mascharkji
4.11
Hökensås UR
4.11
+0.9 PB
  
10Olivia Alteg
Olivia Alteg 09, Hökensås
4.06
Hökensås UR
4.06
+1.5 PB
  
11Stella HagbergIK Orient
4.03
+1.5 PB
  
12Maja Karlsson
3.99
IK Orient
3.99
+1.3
  
13Maja Olsson
3.95
Istrums SK
3.95
+1.0
  
14Alva Eurenius
3.93
IK Orient
3.93
+1.9
  
15Hanna JacobsonIstrums SK
3.77
0.0 PB
  
16Leja Blomberg
Leja Blomberg 09, Hökensås
3.68
Hökensås UR
3.68
+1.3
  
Söderlund Larsson5.05
+1.4
5.01w
+2.6
3.92
+2.0
5.20w
+3.8
3.86
+1.6
5.20w
+3.2
Drottz5.04w
+2.2
4.86w
+3.4
2.45
+0.6
4.86w
+2.5
4.81w
+2.3
4.94w
+3.3
Bergman4.82
+1.8
4.70
+1.5
5.02
+1.4
4.85w
+2.7
4.85w
+2.7
3.55w
+2.3
Blomdahl4.49
+1.6
4.42
+1.6
4.87
+1.2
4.52
+1.7
4.47w
+2.9
4.34w
+2.4
Bjurén4.55w
+2.6
x
+1.9
4.47
+1.3
4.58w
+3.1
4.71w
+2.3
4.74
+1.7
Berg4.33
+2.0
x
+1.5
4.21w
+2.3
4.09w
+2.5
4.23w
+2.8
4.31w
+2.2
Stenborg4.11
+2.0
4.32
+1.9
4.13
+1.6
4.19w
+2.1
4.15
+1.7
3.99
+1.3
Pedersen4.25
+2.0
4.02
+1.8
3.81
+1.6
3.96w
+3.5
3.92
+1.0
x
Mascharkji4.06w
+2.4
4.08w
+2.3
4.11
+0.9
Altegx4.06
+1.5
3.78
+0.6
Hagberg4.01w
+2.2
3.89
+1.0
4.03
+1.5
Karlsson3.86w
+2.1
3.94
+1.5
3.99
+1.3
Olsson3.47w
+2.5
3.86
+2.0
3.95
+1.0
Eurenius3.93
+1.9

0.0

0.0
Jacobson3.61w
+2.6
3.60
+1.9
3.77
0.0
Blomberg3.61
+1.8
3.68
+1.3
3.56
+1.3
F13 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Isabelle Blomdahl
Isabelle Blomdahl 09, Lidköpings IS
12.61
Lidköpings IS
12.61
  
2Emma ReuterbergIK Orient
9.97
SB
  
3Saga Drottz
9.19
IK Orient
9.19
  
4Signe PedersenIstrums SK
9.05
  
5Alva Eurenius
8.76
IK Orient
8.76
  
6Tuva Ellefsen
Tuva Ellefsen 10, Lidköpings IS
8.60
Lidköpings IS
8.60
  
7Stella HagbergIK Orient
7.70
PB
  
8Leja Blomberg
Leja Blomberg 09, Hökensås
7.42
Hökensås UR
7.42
PB
  
9Olivia Alteg
Olivia Alteg 09, Hökensås
7.09
Hökensås UR
7.09
PB
  
10Maja Karlsson
6.38
IK Orient
6.38
  
Blomdahl10.9311.2911.7111.4612.6110.35
Reuterberg9.899.979.47x8.559.96
Drottz8.529.198.838.79xx
Pedersenx7.518.248.309.058.65
Eurenius8.738.768.678.408.288.54
Ellefsen8.528.608.117.856.238.28
Hagberg7.427.706.616.567.347.58
Blomberg6.967.277.426.867.187.32
Alteg7.096.486.74
Karlsson6.326.38x
F13 Slägga (2.0 kg)     


Final A

Final

1Isabelle Blomdahl
Isabelle Blomdahl 09, Lidköpings IS
43.96
Lidköpings IS
43.96
  
2Alva Eurenius
20.08
IK Orient
20.08
PB
  
3Stella Hagberg
14.06
IK Orient
14.06
PB
  
Blomdahl41.51xx43.96
Eureniusx18.7920.08
Hagbergxxx14.06

© 2022 Friidrottsstatistik