21.9
5.10
2.10
15.9
1.10
1.10
5.10
25.9
10.9
1.10
17.9
6.8
1.10
4.10
9.7
28.9
17.6
23‐24.9
1.10
25.9
25.9
25.9
18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
Arena: Råslätts IP   Arrangör: IKHP Huskvarna
Tävlande: 48 (30+18)   Starter: 52 (31+21)

Män
M 800 m     


Final A

Final

1Simon Wallenlind
1:53.67
Mölndals AIK
1:53.67
  
2Oliver Fehrlund PerssonYstads IF
1:54.51
PB
  
3Axel Alness-Borg
1:54.56
IFK Lidingö
1:54.56
  
4Aleksej Pirgholizadeh
1:55.33
Eskilstuna FI
1:55.33
  
5Theo Hellberg
1:58.61
Malmö AI
1:58.61
  
6Albin Wallenius
Albin Wallenius 03, Västerås FK
2:09.33
Västerås FK
2:09.33
SB
  
Jonathan Grahn
DNF
Mölndals AIK
DNF
  
Final B
1Zeth Söderlund
2:00.57
Heleneholms IF
2:00.57
SB
  
2David Rindetoft
David Rindetoft 03, Västerås FK
2:01.50
Västerås FK
2:01.50
  
3Alfons Råwall
2:02.09
Sävedalens AIK
2:02.09
PB
  
4Sebastian Persson
2:02.34
Heleneholms IF
2:02.34
SB
  
5Daniel Lundborg
2:02.65
Malmö AI
2:02.65
  
6Moltas Austrell
2:05.87
Heleneholms IF
2:05.87
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Olle Ahlberg
3:45.05
Hälle IF
3:45.05
PB
  
2Olof Silvander
3:45.71
IFK Lidingö
3:45.71
PB
  
3Arvid Öhrn
3:46.20
Hälle IF
3:46.20
SB
  
4Jonatan Fridolfsson
3:46.73
Sävedalens AIK
3:46.73
PB
  
5Alexander Nilsson
3:46.92
Mölndals AIK
3:46.92
  
6Samuel FitsumbrhanHälle IF
3:51.09
PB
  
7Oliver Löfqvist
3:51.46
Spårvägens FK
3:51.46
SB
  
8Benjamin Claesson
Benjamin Claesson 02, IKHP Huskvarna
3:53.89
IKHP Huskvarna
3:53.89
PB
  
9Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
3:54.13
Spårvägens FK
3:54.13
  
10Bienvenue Musore
3:56.16
Spårvägens FK
3:56.16
PB
  
11Petter Svensson
3:57.09
Hälle IF
3:57.09
PB
  
12Rickard Emilsson
3:57.27
IK Akele
3:57.27
SB
  
13Gabriel Claesson
Gabriel Claesson 04, IKHP Huskvarna
4:07.92
IKHP Huskvarna
4:07.92
PB
  
Jonathan Grahn
DNF
Mölndals AIK
DNF
  
Final B
1Olle Ackebjer
Olle Ackebjer 05, IFK Göteborg
4:17.48
IFK Göteborg
4:17.48
SB
  
2Olivia Weslien
4:18.57
IF Göta Karlstad
4:18.57
=PB
  
K 1
3Emil Ling
Emil Ling 07, IKHP Huskvarna
4:18.98
IKHP Huskvarna
4:18.98
PB
  
4Anna Silvander
4:20.62
Hässelby SK
4:20.62
SB
  
K 2
5Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
4:23.22
IFK Göteborg
4:23.22
  
K 3
6Ebba Kuylenstierna
4:26.35
Spårvägens FK
4:26.35
  
K 4
7David Rehn
David Rehn 05, Eksjö Södra
4:28.49
Eksjö Södra IK
4:28.49
PB
  
Tor Malmgren
Tor Malmgren 05, Eksjö Södra
DNF
Eksjö Södra IK
DNF
  
Kvinnor
K 800 m     


Final A

Final

1Lova Perman
2:05.37
IF Göta Karlstad
2:05.37
  
2Maria Freij
2:05.99
Malmö AI
2:05.99
PB
  
3Hannah Kinane
2:11.32
Hässelby SK
2:11.32
  
4Julia Svennblad
2:12.44
Hälle IF
2:12.44
  
5Nadja Rugland
Nadja Rugland 01, Åtvidaberg
2:12.47
Åtvidabergs IF
2:12.47
  
6Linn Adolfsson
2:13.90
Hässelby SK
2:13.90
PB
  
7Maja Sund
2:20.67
Täby IS
2:20.67
  
Hanna PalmqvistMölndals AIK
DNF
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

1Greta Halldén
11:50.32
Mölndals AIK
11:50.32
PB
  
K 100 m häck     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
1Hanna Palmqvist
13.53
Mölndals AIK
13.53
  
2Jonna Lindéen
14.04
Kalmar SK
14.04
  
3Alva von Gerber
14.09
Huddinge AIS
14.09
  
4Maria SödergrenTäby IS
14.14
  
5Kajsa Engblom
15.34
Huddinge AIS
15.34
  
Thea Haahr
Thea Haahr 91, DEN
DNF
91DEN
DNF
  
K 100 m häck extra     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
1Thea Haahr
Thea Haahr 91, DEN
14.09
91DEN
14.09
  
2Maria SödergrenTäby IS
14.27
  

© 2022 Friidrottsstatistik