9.8
6.8
9.8
9.8
21.7
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
4.8
23.7
19.7
6.8
30.7
27.7
7.8
7.8
6.8
6.8
6.8
2.8
5.8
5‐7.8
27.7
2.8
3.8
2.7
23.7
6.7
18.6
22.7
23.7
30.6
30.6
2.8
1.8
31.7
23‐24.7
30.7
1.8
29‐31.7
31.7
31.7
31.7
26.7
1.8
28.7
30‐31.7
28.7
31.7
31.7
30.7
30.7
26.7
30.7
30‐31.7
30.7
13.7
28.7
27.7
23.7
12.7
9.7
18.7
25.7
18.7
26.7
26.7
25‐26.7
26.7
23‐24.7
24.7
16.7
23.6
24.7
20.7
23.7
23.7
21.7
21.7
22.6
21.7
21.7
23‐24.7
7.7
23.7
23‐24.7
24.7
23‐24.7
23‐24.7
23.7
21.7
20.7
20.7
20.7
19.7
21.7
21.7
21.7
Arena: Källbrinks IP   Arrangör: Huddinge AIS
Tävlande: 110 (76+34)   Starter: 134 (93+41)

Män
M 100 m     


Final A

Final

1Grigorios Kyriakoudis
10.85 nwi
Spårvägens FK
10.85 nwi
  
2Alexander Pilgrim
10.92 nwi
Hammarby IF
10.92 nwi
  
3Marcus Berggren
11.13 nwi
Spårvägens FK
11.13 nwi
  
4Casper Gustafsson
11.41 nwi
Hanvikens SK
11.41 nwi
  
6David Adrian
11.92 nwi
Huddinge AIS
11.92 nwi
  
Final B
Vind: -2.3
Vind: -2.3
1Oliver Ericsson
11.67
Spårvägens FK
11.67
  
2Kassim Rashid MuhammadSundbybergs IK
11.79
PB
  
3Mohammad TazehnamTyresö FK
12.10
  
4Senay Tadesse
12.46
Turebergs FK
12.46
PB
  
5David Svanberg
David Svanberg 06, Tullinge FI
12.49
Tullinge FI
12.49
PB
  
6Tobias Rauch
13.08
IFK Lidingö
13.08
  
M 200 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Alexander Pilgrim
22.13
Hammarby IF
22.13
  
2Marcus Berggren
22.54
Spårvägens FK
22.54
SB
  
3Emil Klockar
23.69
Huddinge AIS
23.69
PB
  
4Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge FI
23.87
Tullinge FI
23.87
  
5Jonas Asplund
25.21
Turebergs FK
25.21
SB
  
6David Svanberg
David Svanberg 06, Tullinge FI
25.48
Tullinge FI
25.48
PB
  
7Tobias Rauch
26.41
IFK Lidingö
26.41
  
8Johan Bergman
Johan Bergman 66, Sundbyberg
27.25
Sundbybergs IK
27.25
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Robin Isaksson
50.76
Turebergs FK
50.76
  
2Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge FI
52.93
Tullinge FI
52.93
  
3Jacob Vestman
55.11
Huddinge AIS
55.11
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Aleksej Pirgholizadeh
1:55.00
Eskilstuna FI
1:55.00
  
2Walid Oussalah
Walid Oussalah 95, Spårvägen
1:55.20
Spårvägens FK
1:55.20
  
3Simon Sandkvist
1:57.00
Spårvägens FK
1:57.00
  
4Theodor Broms
Theodor Broms 02, Löparnas vänner
2:03.96
Löparnas vänner IF
2:03.96
  
5August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
2:05.91
Spårvägens FK
2:05.91
PB
  
6Daniel Musirim
2:07.21
Sundbybergs IK
2:07.21
PB
  
7Nicklas Östlund
2:08.13
IFK Lidingö
2:08.13
PB
  
8Mikael Bahran
2:09.32
Turebergs FK
2:09.32
PB
  
9Michael Negasi
Michael Negasi 06, Löparnas vänner
2:10.13
Löparnas vänner IF
2:10.13
  
10August Hannerstål
2:19.53
Sundbybergs IK
2:19.53
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Amaury Gouverneur
8:40.67
Spårvägens FK
8:40.67
SB
  
2Fredrik Billström
8:55.57
FK Studenterna
8:55.57
SB
  
3Milian Hentschke
9:00.80
Tullinge FI
9:00.80
PB
  
4Linus Jansson
9:05.80
Hässelby SK
9:05.80
SB
  
5Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
9:11.10
Spårvägens FK
9:11.10
SB
  
6Andreas Lundegård
9:12.16
FK Studenterna
9:12.16
SB
  
7Sylvain Glos
Sylvain Glos 87, Studenterna
9:12.36
FK Studenterna
9:12.36
PB
  
8Stefan Bjerkegren
9:12.64
Spårvägens FK
9:12.64
PB
  
9Edvin KarlströmRehns BK
9:13.31
PB
  
10Martin Jarbeck
Martin Jarbeck 87, Studenterna
9:13.67
FK Studenterna
9:13.67
PB
  
11Henrik Brattander
9:16.89
Huddinge AIS
9:16.89
PB
  
12Timmy Karlsson
Timmy Karlsson 86, Studenterna
9:24.69
FK Studenterna
9:24.69
PB
  
13Kim Rörvik
Kim Rörvik 84, Studenterna
9:25.26
FK Studenterna
9:25.26
PB
  
14Christian Smedberg
Christian Smedberg 86, Nacka Värmdö
9:32.45
Nacka Värmdö SK
9:32.45
PB
  
15Fredrik Nybäck
9:38.43
Spårvägens FK
9:38.43
  
16Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
9:53.26
SB
  
17Olof Plan
Olof Plan 87, Studenterna
10:05.18
FK Studenterna
10:05.18
PB
  
Final B
1Michael Negasi
Michael Negasi 06, Löparnas vänner
9:41.91
Löparnas vänner IF
9:41.91
PB
  
2Simon Gustafsson
9:47.10
Turebergs FK
9:47.10
PB
  
3Petter More
Petter More 84, Studenterna
9:49.07
FK Studenterna
9:49.07
PB
  
4Simon Rowland
9:52.25
Hammarby IF
9:52.25
PB
  
5Håkan BonnevierAIK
9:52.89
PB
  
6Anton Karlsson
Anton Karlsson 90, Studenterna
10:16.70
FK Studenterna
10:16.70
PB
  
7Daniel Förberg
10:29.81
Fredrikshofs FIF
10:29.81
PB
  
8Filipa Rodrigues
10:31.65
FK Studenterna
10:31.65
PB
  
K 1
9Patrick Pring
Patrick Pring 65, Tullinge FI
10:35.97
Tullinge FI
10:35.97
PB
  
10Ulf Eriksson
10:36.90
Huddinge AIS
10:36.90
SB
  
11Karl-Henrik Suhard
11:01.11
Hammarby IF
11:01.11
PB
  
12Arturs Steinbergs
11:30.05
Huddinge AIS
11:30.05
SB
  
13Sonja Sorvari
Sonja Sorvari 91, FIN
11:35.06
91FIN
11:35.06
  
K 2
14Samuel Sandberg
11:46.32
Enhörna IF
11:46.32
PB
  
15Erica Smedberg
Erica Smedberg 87, Nacka Värmdö
11:50.78
Nacka Värmdö SK
11:50.78
PB
  
K 3
M 400 m häck     


Final A

Final

1Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
56.03
  
M Stav     


Final A

Final

1Felix Nyberg
4.73
Bromma IF
4.73
SB
  
2Teodor Borgius
4.63
Hammarby IF
4.63
  
2Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
4.63
SB
  
4Fredrick Ekholm
4.63
IFK Lidingö
4.63
  
5Jonas Asplund
4.43
Turebergs FK
4.43
  
6Oliver Sandberg
4.03
Huddinge AIS
4.03
  
7Jitse van EschHellas FK
3.83
PB
  
8Hunter S Mabon
3.63
Turebergs FK
3.63
SB
  
9Eric Mathier
3.53
Huddinge AIS
3.53
  
10Anton Johansson
2.83
Spårvägens FK
2.83
  
11Thomas Lindberg
2.13
IFK Lidingö
2.13
  
1.83
3.83
2.03
3.93
2.13
4.03
2.23
4.23
2.83
4.33
2.93
4.43
3.33
4.53
3.43
4.63
3.53
4.73
3.63
4.83
3.73
Nyberg-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
-
-
-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
Borgius-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
xo
-
-
-
xxx
-
Söderström Eskonniemi-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
-
xo
-
xxx
-
-
Ekholm-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
xxo
-
xo
-
xo
-
xxx
-
-
Asplund-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
-
-
-
xxx
-
-
-
Sandberg-
-
-
-
-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
van Esch-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
o
-
o
-
Mabon-
-
-
-
-
-
xo
-
o
xxo
xxx
Mathier-
-
-
-
-
-
-
-
o
-
xxx
Johansson-
-
-
-
xxo
xxx





Lindbergo
o
o
xxx







M Längd     


Final A

Final

1Arvid Wändesjö
7.12w
Hammarby IF
7.12w
+2.8
  
2Oliver Ericsson
6.60
Spårvägens FK
6.60
+0.2
  
3Jacob Vestman
6.25
Huddinge AIS
6.25
+0.9
  
Wändesjö6.90
+0.9
6.98
+2.0
7.12w
+2.8
7.02
+1.5
6.68
+1.8
6.95
+1.2
Ericsson6.49
+1.6
6.60
+0.2
x
+1.4
x
+2.1
x
+1.3
6.54
+1.1
Vestman4.27
+0.9
6.20
+1.9
6.25
+0.9
6.25
+1.0
x
+1.1
6.21
-0.1
M Kula     


Final A

Final

1Tony Karlsson
10.76
Huddinge AIS
10.76
  
2Daniel Nilsson
9.12
Sundbybergs IK
9.12
PB
  
3Palle Storm
Palle Storm 77, Ösmo Nynäs
9.03
Ösmo Nynäs FIK
9.03
SB
  
Karlsson10.6110.76xx10.39x
Nilssonx9.088.97x9.12x
Storm8.348.728.908.939.038.88
M Diskus     


Final A

Final

1Lukas Björninger
47.50
Turebergs FK
47.50
  
2Emil Holm
Emil Holm 01, Tureberg
40.25
Turebergs FK
40.25
  
3Tony Karlsson
37.70
Huddinge AIS
37.70
  
4Michael Oesten
Michael Oesten 74, Glanshammar
27.63
Glanshammars IF
27.63
PB
  
5Daniel Nilsson
24.66
Sundbybergs IK
24.66
SB
  
6Palle Storm
Palle Storm 77, Ösmo Nynäs
21.11
Ösmo Nynäs FIK
21.11
  
Björninger46.34xxxx47.50
Holm35.5039.5339.0140.25x38.05
Karlsson35.9435.5834.5835.2537.7037.00
Oesten25.1923.40x23.8224.7727.63
Nilssonx24.66xxxx
Storm19.1721.1119.5520.0420.1820.00
M Slägga     


Final A

Final

1Karl Ludvik
62.13
Turebergs FK
62.13
=PB
  
2Tony Karlsson
35.91
Huddinge AIS
35.91
  
3Daniel Nilsson
26.49
Sundbybergs IK
26.49
SB
  
4Michael Oesten
Michael Oesten 74, Glanshammar
23.72
Glanshammars IF
23.72
SB
  
Ludvik59.92x60.2062.1360.0361.27
Karlssonxx32.08x35.91x
Nilssonxx26.49xxx
Oesten22.9123.55x22.76x23.72
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

1Martin Sundberg
44.14
Hammarby IF
44.14
  
Sundbergxxx44.14xx
M50 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Per-Jonas TrollsåsDanderyds SK
8.36
  
Trollsås8.30x8.36xxx
M50 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Per-Jonas TrollsåsDanderyds SK
29.06
  
Trollsås27.1227.4529.0627.3427.46x
M50 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Per-Jonas TrollsåsDanderyds SK
25.41
PB
  
Trollsåsx25.4125.1324.14x24.95
Kvinnor
K 100 m     


Final A

Final

1Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
12.72 nwi
Spårvägens FK
12.72 nwi
PB
  
2Victoria Davidsson
12.72 nwi
Tyresö FK
12.72 nwi
  
3Felicia Johansson
12.95 nwi
Hanvikens SK
12.95 nwi
  
4Mathilda Hellevik
13.18 nwi
Hanvikens SK
13.18 nwi
  
5Anelia Danielsson
13.28 nwi
Hanvikens SK
13.28 nwi
  
6Pritha Routh
Pritha Routh 06, Tullinge FI
13.93 nwi
Tullinge FI
13.93 nwi
  
7Emelie Lindholm
15.43 nwi
Hanvikens SK
15.43 nwi
  
K 200 m     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
1Felicia Johansson
26.82w
Hanvikens SK
26.82w
  
2Linnea Josefsson
28.15w
Hammarby IF
28.15w
  
3Isabell Petersson
28.73w
Huddinge AIS
28.73w
  
4Pritha Routh
Pritha Routh 06, Tullinge FI
29.83w
Tullinge FI
29.83w
  
K 800 m     


Final A

Final

1Liv Hanell
2:22.32
IFK Tumba
2:22.32
  
2Stella Diaz Stenlund
2:29.83
Sundbybergs IK
2:29.83
  
3Shadia Nabukenya
2:52.26
Sundbybergs IK
2:52.26
PB
  
Liva Gustavsson
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Elwira Ripsweden
1:04.96
Huddinge AIS
1:04.96
PB
  
2Thea Katsoulaki
1:12.19
Hanvikens SK
1:12.19
  
K Stav     


Final A

Final

1Johanna Hellman
3.93
IFK Lidingö
3.93
PB
  
37 SWE AT
2Frida Sörqvist
2.63
Huddinge AIS
2.63
  
3Carin Thornander
2.13
Turebergs FK
2.13
  
Alannah HellstadiusHammarby IF
NH
  
Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
NH
Turebergs FK
NH
  
1.93
4.03
2.03
2.13
2.23
2.53
2.63
2.73
3.53
3.63
3.83
3.93
Hellman-
xxx
-
-
-
-
-
-
xo
xxo
o
xo
Sörqvist-
-
-
-
xxo
o
xxx




Thornanderxo
o
xo
xxx







Hellstadius










Lind










K Längd     


Final A

Final

1Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
5.35
Spårvägens FK
5.35
+0.4
  
2Victoria DavidssonTyresö FK
5.28
+1.5 SB
  
3Bilge Kaya
5.10
Hellas FK
5.10
+1.3
  
4Kristelle Grahn
5.00w
Spårvägens FK
5.00w
+3.0
  
5Anelia DanielssonHanvikens SK
4.95
+1.5
  
Ellinor Wendel HaakSundbybergs IK
NM
  
Stensx
+0.9
x
+4.0
x
+2.0
5.35
+0.4
5.07
+0.3
x
+2.2
Davidssonx
+0.9
5.28
+1.5
4.75
+1.7
5.04
+0.8
4.79
-0.1
5.06
+0.6
Kaya4.41
+0.2
4.99
+1.5
x
+1.8
5.10
+1.3
3.47
+1.1
3.60
+0.7
Grahn4.65w
+2.8
4.86
+0.2
5.00w
+3.0
x
-0.2
x
+1.2
4.79
+1.2
Danielssonx
+0.2
4.95
+1.5
4.82
+1.9
x
+1.0
4.75
+0.2
x
+0.5
Wendel Haak
K Kula     


Final A

Final

1Görel Manners
Görel Manners 63, Spårvägen
7.84
Spårvägens FK
7.84
PB
  
Manners7.515.636.737.087.207.84
K Diskus     


Final A

Final

1Emelie Lindgren-Oesten
20.12
Glanshammars IF
20.12
SB
  
2Ulrika Lindgren
18.25
Glanshammars IF
18.25
  
3Görel Manners
Görel Manners 63, Spårvägen
15.21
Spårvägens FK
15.21
  
Lindgren-Oestenxxxx20.1219.97
Lindgrenxxx15.4617.1218.25
Manners13.93xx15.21x14.20
K Slägga     


Final A

Final

1Ellen Forsell
49.83
Hammarby IF
49.83
  
2Molly Skugge
47.34
Turebergs FK
47.34
  
3Vilma Damberg
46.06
Turebergs FK
46.06
  
4Simone Adolfsson
37.14
Huddinge AIS
37.14
  
5Ulrika Lindgren
21.51
Glanshammars IF
21.51
  
Forsellx48.0946.9047.6849.8346.73
Skuggex47.34xx46.5646.53
Dambergxx43.8445.5946.0645.65
Adolfsson37.1032.7737.1433.03x36.35
Lindgrenxx21.51xx20.80
K50 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Kristina TrollsåsDanderyds SK
7.41
PB
  
Trollsås7.377.317.077.417.187.15

© 2022 Friidrottsstatistik