11.8
11.8
11.8
9.8
10.8
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
3.8
9.8
9.8
6.8
9.8
9.8
21.7
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
4.8
23.7
19.7
6.8
30.7
27.7
7.8
7.8
6.8
6.8
6.8
2.8
5.8
5‐7.8
27.7
2.8
3.8
2.7
23.7
6.7
18.6
22.7
23.7
30.6
30.6
2.8
1.8
31.7
23‐24.7
30.7
1.8
29‐31.7
31.7
31.7
31.7
26.7
1.8
28.7
30‐31.7
28.7
31.7
31.7
30.7
30.7
26.7
30.7
30‐31.7
30.7
13.7
28.7
27.7
23.7
12.7
9.7
18.7
25.7
18.7
26.7
26.7
25‐26.7
26.7
23‐24.7
24.7
16.7
23.6
24.7
20.7
23.7
23.7
21.7
21.7
22.6
21.7
21.7
23‐24.7
7.7
23.7
23‐24.7
Arena: Sportcentrum   Arrangör: LK Roslagen
Tävlande: 37 (29+8)   Starter: 38 (30+8)

Män
M 200 m     

Vind: -1.7

Final A

Final

Vind: -1.7
1Corey Furminger
Corey Furminger 96, AUS
24.09
96AUS
24.09
PB
  
2Emil Klockar
24.83
Huddinge AIS
24.83
PB
  
3David Hedrén
25.74
LK Roslagen
25.74
  
4Staffan Gudin
Staffan Gudin 76, Åkersberga
27.37
Åkersberga SK
27.37
PB
  
5Hans Säll
Hans Säll 61, Tureberg
28.75
Turebergs FK
28.75
SB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Corey Furminger
Corey Furminger 96, AUS
2:10.31
96AUS
2:10.31
  
2Anders Klockar
2:16.92
Huddinge AIS
2:16.92
  
3Elias Axelsson
2:17.60
Upsala IF
2:17.60
PB
  
4Svante Lenke
2:19.54
Upsala IF
2:19.54
  
5Mikael Axelsson
2:21.82
Upsala IF
2:21.82
PB
  
6Jan Sjölund
Jan Sjölund 56, Spårvägen
2:37.96
Spårvägens FK
2:37.96
PB
  
Final B
1Emil Kellgren
2:12.71
Upsala IF
2:12.71
PB
  
2Ida Knutsson
2:14.82
Upsala IF
2:14.82
PB
  
K 1
3August Hannerstål
2:13.28
Sundbybergs IK
2:13.28
PB
  
4Love Hedrén
2:16.73
LK Roslagen
2:16.73
PB
  
5Viktor Källberg
Viktor Källberg 13, Rånäs
3:04.27
13Rånäs 4H
3:04.27
PB
  
6Milo RosenCrantz
Milo RosenCrantz 12, Rånäs
3:47.36
12Rånäs 4H
3:47.36
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Joakim Eriksson
8:54.28
SB
  
2Jonatan Brown
9:22.81
Alingsås IF
9:22.81
PB
  
3Mika Sällinen
9:26.50
Ununge IF
9:26.50
PB
  
4Felix Johnsson
9:26.89
Upsala IF
9:26.89
PB
  
5Edvin KarlströmRehns BK
9:27.20
PB
  
6Fredrik Nybäck
9:30.41
Spårvägens FK
9:30.41
PB
  
7Bert Pohlak
Bert Pohlak 80, Vallentuna
9:39.64
Vallentuna FK
9:39.64
PB
  
8Albin Carlerud
Albin Carlerud 02, Spårvägen
9:54.36
Spårvägens FK
9:54.36
PB
  
9Fredrik Carpentsier
10:39.36
LK Roslagen
10:39.36
PB
  
10Daniel Förberg
10:40.98
Fredrikshofs FIF
10:40.98
PB
  
11Svante Franzon
10:50.51
Upsala IF
10:50.51
SB
  
12Anders Hjertén
10:55.48
Vallentuna FK
10:55.48
PB
  
13Tommy Lindberg
11:02.61
LK Roslagen
11:02.61
PB
  
14Conny Lidenborg
11:41.32
LK Roslagen
11:41.32
PB
  
Kvinnor
K 3000 m     


Final A

Final

1Malin Österman
10:58.40
LK Roslagen
10:58.40
PB
  
2Alina Vuokila
11:37.20
IFK Lidingö
11:37.20
SB
  
3Svea Jones
Svea Jones 05, Upsala IF
11:54.37
Upsala IF
11:54.37
PB
  
4Jennie Lind
Jennie Lind 85, Hässelby
12:04.80
Hässelby SK
12:04.80
PB
  
5Ida Franzon
Ida Franzon 05, Upsala IF
12:53.78
Upsala IF
12:53.78
SB
  
6Helena Mägi
13:03.46
LK Roslagen
13:03.46
SB
  
7Mia Edvardsson
14:27.11
Hässelby SK
14:27.11
SB
  

© 2022 Friidrottsstatistik