0

24.8
16.10
11.9
13.11
12.11
27.11
26.11
26.11
27.11
26.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
6.8
29.10
24.9
5.8
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
18.9
15.10
8.10
15.10
15.10
16.10
Arrangör: Löparakademin IF

Män
M 10 km väg     


Final A

Final

1David Nilsson
31:47
Högby IF
31:47
  
2Isak Hellström
31:59
FK Studenterna
31:59
  
3Kristofer Låås
32:15
Keep Up RC
32:15
  
4Oliver Wykman
32:45
Högby IF
32:45
  
5Damian Nevins
32:56
Högby IF
32:56
SB
  
6Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
32:59
Spårvägens FK
32:59
  
7Rickard Pell
33:38
Hässelby SK
33:38
PB
  
8Eskil Persson
33:41
Hammarby IF
33:41
  
9Direnc Özdemir
33:44
PB
  
10Maximilian Lohm Isberg
34:09
FK Studenterna
34:09
SB
  
11Emil Ohlsson
34:22
LK Roslagen
34:22
PB
  
12Fredrik Nybäck
34:45
Spårvägens FK
34:45
  
13Robert Thiesmeier
Robert Thiesmeier 95, Terrible Tuesday
34:53
Terrible Tuesdays AC
34:53
PB
  
14Petter Liif
34:56
PB
  
15Ted Armgren
35:05
Dalasjö IK Framåt
35:05
SB
  
16August Mårtensson
35:16
PB
  
17Erik Lindgren
Erik Lindgren 80, Studenterna
35:17
FK Studenterna
35:17
PB
  
18William Wickholm
William Wickholm 98, KFUM Örebro
35:51
KFUM Örebro
35:51
PB
  
19Mattias Ung
Mattias Ung 71, Studenterna
35:54
FK Studenterna
35:54
SB
  
20Andreas Huss
Andreas Huss 74, Studenterna
35:59
FK Studenterna
35:59
SB
  
21Hampus Merkel
Hampus Merkel 89, Västerviks OK
36:04
Västerviks OK
36:04
PB
  
22Fredrick Lee-Ohlsson
36:09
FK Studenterna
36:09
SB
  
23Erik Herne
36:40
OK Ravinen
36:40
SB
  
24Joakim Röstlund
36:50
FK Studenterna
36:50
SB
  
25Magnus Norman
36:51
PB
  
26Andreas Åkesson
Andreas Åkesson 87, Saltsjöbaden
36:51
Saltsjöbadens IF
36:51
  
27Jacob Lapidus
36:56
PB
  
28Roberth Fälth
36:59
PB
  
29Tomas Granberg
37:01
PB
  
30Torbjörn GyllebringUmara SC
37:05
PB
  
31Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
37:15
PB
  
32Tobias Lidving
Tobias Lidving 78, Studenterna
37:17
FK Studenterna
37:17
  
33Filip Vikander
37:24
PB
  
34Erik Adeler
Erik Adeler 79, NOR
37:24
79NOR
37:24
  
35Simon Rowland
37:32
Hammarby IF
37:32
PB
  
36Jacob Gold
37:46
PB
  
37David Källström Howding
37:49
  
38Viktor Medén
37:49
Åsarna IK
37:49
PB
  
39Jan-Magnus SöderlundAxa SC
37:52
  
40Anders Tengvall
37:55
Mölndals AIK
37:55
PB
  
41Daniel Wikdahl
37:59
PB
  
45Torbjörn Furåker
38:22
SB
  
66Mikael Grip
Mikael Grip 67, Tjalve FIF
39:23
Tjalve FIF
39:23
PB
  
73Jan Schiratzki
39:36
PB
  
106Mikael Altinger
41:10
SB
  
107Johan Karlsson
Johan Karlsson 70, Väsby SS Triathlon
41:15
Väsby SS Triathlon
41:15
PB
  
111Peter Schmitt
41:24
Huddinge AIS
41:24
PB
  
113Janne Strömbom
41:35
Mölndals AIK
41:35
  
126Johnny Larsson
Johnny Larsson 67, Katrineholm
42:30
Katrineholms SK
42:30
  
136Leo Heemskerk
Leo Heemskerk 65, Club Running
43:10
Team Club Running Stockholm
43:10
  
167Per Frisk
44:25
PB
  
272Hans Rovers
49:16
PB
  
327Jan Förberg
Jan Förberg 42, Löparnas vänner
54:26
Löparnas vänner IF
54:26
SB
  
Kvinnor
K 10 km väg     


Final A

Final

1Camilla Elofsson
Camilla Elofsson 83, Terrible Tuesday
35:13
Terrible Tuesdays AC
35:13
SB
  
2Johanna Salminen
35:53
FK Studenterna
35:53
SB
  
3Malin Starfelt
35:55
Runacademy IF
35:55
SB
  
4Elmina Saksi
Elmina Saksi 80, Tjalve FIF
39:13
Tjalve FIF
39:13
SB
  
5Emilia Todorovska EliasFK Studenterna
39:24
PB
  
6Rebecca Axelsson
39:27
Keep Up RC
39:27
  
7Frida Södermark
41:27
Tjalve FIF
41:27
  
8Patricia LangenheimIF Linnéa
41:42
PB
  
9Elvira Arosell
41:53
Runacademy IF
41:53
PB
  
10Erin Gilson
41:55
IF Linnéa
41:55
SB
  
15Sandra Jansson
42:54
SB
  
21Karin Gabrielsson
43:32
SB
  
23Juni Wemmergård
Juni Wemmergård 83, FIN
43:42
83FIN
43:42
SB
  
26Karima Makrof
44:34
Majornas IK
44:34
SB
  
31Sanna Österberg
45:42
PB
  
33Joh-Anna Lindmark
45:59
Huddinge AIS
45:59
SB
  
34Lena Fredriksson
46:08
Runacademy IF
46:08
  
46Jessica Sjöholm-Skrubbe
48:35
PB
  
56Åsa Pärlered
49:41
  
108Ulla Lindberg
1:05:15
PB
  
155Maria-Pia Karlsson
1:08:55
PB
  
241Iwona Kierebinski
1:16:26
PB
  
292Ing-Marie Svärd
1:34:06
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik