0
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Oscar Lilja Oscar Lilja 04, Frosta MSK 9:09.95 | 04 | Frosta MSK | 9:09.95 | =PB | P19 1 | |||
2 | Axel Smith Axel Smith 86, Björnstorp 9:10.80 | 86 | Björnstorps IF | 9:10.80 | =PB | M35 1 | |||
3 | Karl Dannestam Karl Dannestam 80, Björnstorp 9:12.67 | 80 | Björnstorps IF | 9:12.67 | =PB | M40 1 | |||
4 | Robert Höckerstrand Robert Höckerstrand 87, Gråmanstorp 9:14.64 | 87 | Gråmanstorp RC | 9:14.64 | =SB | M35 2 | |||
5 | Johan Alfvén Johan Alfvén 74, Björnstorp 9:16.24 | 74 | Björnstorps IF | 9:16.24 | =SB | M45 1 | |||
6 | Henrik Nord Henrik Nord 73, Ystad 9:20.79 | 73 | Ystads IF | 9:20.79 | =SB | M45 2 | |||
7 | Sebastian Fannon Sebastian Fannon 75, Björnstorp 9:45.89 | 75 | Björnstorps IF | 9:45.89 | =PB | M45 3 | |||
8 | Arvid Jiwestam Arvid Jiwestam 04, Åhus 9:47.41 | 04 | Åhus FIK | 9:47.41 | =PB | P19 2 | |||
9 | Fredrik Johansson Fredrik Johansson 81, Björnstorp 9:47.90 | 81 | Björnstorps IF | 9:47.90 | =SB | M40 2 | |||
10 | Björn Lundberg Björn Lundberg 82, Björnstorp 9:55.16 | 82 | Björnstorps IF | 9:55.16 | =PB | M40 3 | |||
11 | Martin Edvardsson Martin Edvardsson 75, Ystad 9:56.10 | 75 | Ystads IF | 9:56.10 | =SB | M45 4 | |||
12 | Johanna Hofvendahl Johanna Hofvendahl 04, IS Göta 10:17.71 | 04 | IS Göta | 10:17.71 | =SB | F19 2 | |||
Final B | |||||||||
1 | Simon Persson Simon Persson 05, Höör 10:15.73 | 05 | Höörs IS | 10:15.73 | =PB | P17 1 | |||
2 | Oscar Hajny-Landgren Oscar Hajny-Landgren 05, Lund 10:17.33 | 05 | IFK Lund | 10:17.33 | =PB | P17 2 | |||
3 | Camilla Lindholm Borg Camilla Lindholm Borg 74, Björnstorp 10:24.99 | 74 | Björnstorps IF | 10:24.99 | =PB | K45 1 | |||
4 | Bo-Göran Nilensjö Bo-Göran Nilensjö 63, IS Göta 10:39.29 | 63 | IS Göta | 10:39.29 | =SB | M55 1 | |||
5 | Peter Hansson Peter Hansson 64, Björnstorp 10:41.08 | 64 | Björnstorps IF | 10:41.08 | =PB | M55 2 | |||
6 | Annelie Blomquist Annelie Blomquist 92, IS Göta 10:54.95 | 92 | IS Göta | 10:54.95 | =SB | K50 1 | |||
7 | Fredrik Aplander Rosencrantz Fredrik Aplander Rosencrantz 69, IS Göta 10:56.57 | 69 | IS Göta | 10:56.57 | =PB | M50 1 | |||
8 | Mats Berglund Mats Berglund 62, Andarum 10:59.01 | 62 | Andrarums IF | 10:59.01 | =SB | M60 1 | |||
9 | Leif Larsson Leif Larsson 56, Genarp 11:00.85 | 56 | Genarps IF | 11:00.85 | =SB | M65 1 | |||
10 | Max Arnesson Max Arnesson 05, Simrishamn 11:01.47 | 05 | Simrishamns AIF | 11:01.47 | =PB | P17 3 | |||
11 | Lars Jönsson Lars Jönsson 68, Ryssberget 11:01.74 | 68 | Ryssbergets IK | 11:01.74 | =PB | M50 2 | |||
12 | Andreas Cederström Andreas Cederström 84, Björnstorp 11:15.39 | 84 | Björnstorps IF | 11:15.39 | =SB | M35 3 | |||
13 | Håkan Reistad Håkan Reistad 64, IS Göta 11:15.82 | 64 | IS Göta | 11:15.82 | =SB | M55 4 | |||
14 | Anders Östman Anders Östman 62, Genarp 11:33.37 | 62 | Genarps IF | 11:33.37 | =PB | M60 2 | |||
Final C | |||||||||
1 | Axel Gustavsson Axel Gustavsson 98, GF Idrott 11:07.12 | 98 | GF Idrott | 11:07.12 | =PB | ||||
2 | Magnus Lundberg Magnus Lundberg 78, Trelleborg 11:08.26 | 78 | IFK Trelleborg | 11:08.26 | =PB | M40 4 | |||
3 | Thomas Fredriksson Thomas Fredriksson 66, GF Idrott 11:14.63 | 66 | GF Idrott | 11:14.63 | =PB | M55 3 | |||
4 | Håkan Ekfors Håkan Ekfors 68, Björnstorp 11:20.60 | 68 | Björnstorps IF | 11:20.60 | =SB | M50 3 | |||
5 | Per Neuman Per Neuman 72, Björnstorp 11:26.59 | 72 | Björnstorps IF | 11:26.59 | =PB | M50 4 | |||
6 | Maja Malm Maja Malm 04, Höör 11:31.78 | 04 | Höörs IS | 11:31.78 | =PB | F19 2 | |||
7 | Daniel Ohlin Daniel Ohlin 73, Björnstorp 11:34.95 | 73 | Björnstorps IF | 11:34.95 | =SB | M45 5 | |||
8 | Jerry Olsson Jerry Olsson 57, Björnstorp 11:39.73 | 57 | Björnstorps IF | 11:39.73 | =SB | M65 2 | |||
9 | Karolin Wennerbeck Karolin Wennerbeck 75, Björnstorp 11:41.55 | 75 | Björnstorps IF | 11:41.55 | =SB | K45 2 | |||
10 | Sofie Mattsson Sofie Mattsson 83, Karlshamns SK 11:44.00 | 83 | Karlshamns SK | 11:44.00 | = | K35 1 | |||
11 | Kjell Lenngren Kjell Lenngren 67, Simrishamn 11:49.48 | 67 | Simrishamns AIF | 11:49.48 | =PB | M55 6 | |||
12 | Christian Daanen Christian Daanen 59, IS Göta 11:53.66 | 59 | IS Göta | 11:53.66 | =PB | M60 3 | |||
13 | Håkan Larsson Håkan Larsson 69, Trelleborg 11:54.04 | 69 | IFK Trelleborg | 11:54.04 | =SB | M50 5 | |||
14 | Nils-Arvid Olofsson Nils-Arvid Olofsson 64, Ystad 12:03.54 | 64 | Ystads IF | 12:03.54 | =SB | M55 8 | |||
15 | Lars Lindqvist Lars Lindqvist 56, Björnstorp 12:06.23 | 56 | Björnstorps IF | 12:06.23 | =PB | M65 3 | |||
Final D | |||||||||
1 | Jörgen Holmqvist Jörgen Holmqvist 66, Heleneholm 11:26.93 | 66 | Heleneholms IF | 11:26.93 | =SB | M55 5 | |||
2 | Stefan Magnusson Stefan Magnusson 65, Heleneholm 11:56.21 | 65 | Heleneholms IF | 11:56.21 | =PB | M55 7 | |||
3 | Anders Håkansson Anders Håkansson 69, Björnstorp 11:58.21 | 69 | Björnstorps IF | 11:58.21 | =PB | M50 6 | |||
4 | Anna Isaksson Anna Isaksson 87, Heleneholm 11:59.20 | 87 | Heleneholms IF | 11:59.20 | =SB | K35 2 | |||
5 | Leif Grönqvist Leif Grönqvist 69, IS Göta 12:09.13 | 69 | IS Göta | 12:09.13 | =SB | M50 7 | |||
6 | Dennis Due Dennis Due 73, IS Göta 12:17.18 | 73 | IS Göta | 12:17.18 | =SB | M45 6 | |||
7 | Björn Andersson Björn Andersson 74, IS Göta 12:25.88 | 74 | IS Göta | 12:25.88 | =PB | M45 7 | |||
8 | Lars Uddbäck Lars Uddbäck 56, Malmö 12:30.33 | 56 | Malmö AI | 12:30.33 | =PB | M65 4 | |||
9 | Eric Lacayo Eric Lacayo 62, Björnstorp 12:36.10 | 62 | Björnstorps IF | 12:36.10 | =SB | M60 4 | |||
10 | Tina Reimer Tina Reimer 69, IS Göta 13:09.26 | 69 | IS Göta | 13:09.26 | =PB | K50 2 | |||
11 | Maibritt Nilsson Maibritt Nilsson 64, IS Göta 13:25.60 | 64 | IS Göta | 13:25.60 | =SB | K55 1 | |||
12 | Bo Andersson Bo Andersson 52, Genarp 13:56.67 | 52 | Genarps IF | 13:56.67 | =SB | M70 1 | |||
Final E | |||||||||
1 | Lars-Åke Engdahl Lars-Åke Engdahl 60, GF Idrott 12:58.17 | 60 | GF Idrott | 12:58.17 | =PB | M60 5 | |||
2 | Mikael Karlsson Mikael Karlsson 56, Björnstorp 13:03.93 | 56 | Björnstorps IF | 13:03.93 | =SB | M65 5 | |||
3 | Crispin Hetherington Crispin Hetherington 60, Höör 13:04.99 | 60 | Höörs IS | 13:04.99 | =PB | M60 6 | |||
4 | Lars-Henrik Ottosson Lars-Henrik Ottosson 61, Ystad 13:13.87 | 61 | Ystads IF | 13:13.87 | =PB | M60 7 | |||
5 | Beatrice Christensson Beatrice Christensson 72, IS Göta 13:29.40 | 72 | IS Göta | 13:29.40 | =PB | K50 2 | |||
6 | Sonja Kovac Sonja Kovac 73, IS Göta 13:32.93 | 73 | IS Göta | 13:32.93 | =SB | K45 3 | |||
7 | Kajsa Hansson Kajsa Hansson 56, Snapphanarna 13:38.75 | 56 | FK Snapphanarna | 13:38.75 | =PB | K65 1 | |||
8 | Marie Olsson Marie Olsson 65, IS Göta 13:57.26 | 65 | IS Göta | 13:57.26 | =PB | K55 2 | |||
9 | Lisette Åkesson Lisette Åkesson 62, Björnstorp 14:09.99 | 62 | Björnstorps IF | 14:09.99 | =PB | K60 1 | |||
10 | Paul Simonsson Paul Simonsson 43, Simrishamn 14:12.56 | 43 | Simrishamns AIF | 14:12.56 | =SB | M75 1 | |||
11 | Barbro Liljequist Barbro Liljequist 54, Heleneholm 15:16.38 | 54 | Heleneholms IF | 15:16.38 | =SB | K65 2 | |||
12 | Ulla Engelby Ulla Engelby 54, Pan-Kristianstad 15:34.15 | 54 | OK Pan-Kristianstad | 15:34.15 | =SB | K65 3 | |||
13 | Magnus Bergh Magnus Bergh 49, Heleneholm 15:40.51 | 49 | Heleneholms IF | 15:40.51 | =PB | M70 2 | |||
Final F | |||||||||
1 | Amanda Banke Amanda Banke 05, Åhus 13:08.14 | 05 | Åhus FIK | 13:08.14 | =PB | F17 1 | |||
2 | Selma Strömbäck Selma Strömbäck 06, Åhus 14:00.20 | 06 | Åhus FIK | 14:00.20 | =PB | F16 1 | |||
3 | Åke Jonson Åke Jonson 42, Malmö 14:40.82 | 42 | Malmö AI | 14:40.82 | =SB | M80 1 | |||
P15 2000 m Final A Final | |||||||||
1 | Mikel Månsson Mikel Månsson 07, Åhus 6:16.54 | 07 | Åhus FIK | 6:16.54 | =PB | P15 1 | |||
2 | Gabriel Rydén Gabriel Rydén 07, Åhus 6:19.60 | 07 | Åhus FIK | 6:19.60 | =PB | P15 2 | |||
3 | Freja Bjerström Freja Bjerström 07, Björnstorp 6:28.50 | 07 | Björnstorps IF | 6:28.50 | =PB | F15 1 | |||
4 | Melker Johansson Melker Johansson 08, Ystad 6:36.93 | 08 | Ystads IF | 6:36.93 | =PB | P14 1 | |||
5 | Babak Lindberg Babak Lindberg 07, Ystad 6:39.29 | 07 | Ystads IF | 6:39.29 | =SB | P15 3 | |||
6 | Meanna Lenngren Meanna Lenngren 07, Simrishamn 7:09.83 | 07 | Simrishamns AIF | 7:09.83 | =PB | F15 2 | |||
7 | Isak Kämpe Isak Kämpe 09, Ängelholm 7:15.48 | 09 | Ängelholms IF | 7:15.48 | =PB | P14 2 | |||
8 | Henri Andersson Henri Andersson 08, IS Göta 7:30.66 | 08 | IS Göta | 7:30.66 | =PB | P14 3 | |||
9 | Lisa Winnat Lisa Winnat 08, Södra Sandby 7:51.18 | 08 | Södra Sandby IF | 7:51.18 | =PB | F14 1 | |||
10 | Alicia Larsson Alicia Larsson 10, IS Göta 7:53.76 | 10 | IS Göta | 7:53.76 | =PB | F14 2 |