29.6
29.6
29.6
22.6
30.6
28.5
11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
1.6
24.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
21.5
22.5
8.6
20.6
20.6
13.6
16.6
14.6
19.6
6.6
6.6
6.6
6.6
1.6
1.6
1.6
31.5‐1.6
19.6
18.6
18.6
16.6
19.6
12.6
12.6
16.6
16.6
11.6
4.6
4.6
Arena: Södertälje IP   Arrangör: Södertälje IF
Tävlande: 189 (82+107)   Starter: 297 (128+169)

Män
M 100 m     
Final A
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Desmond Rogo
10.47
Upsala IF
10.47
PB
  
36 SWE AT
2Lion Martinez
10.88
Upsala IF
10.88
SB
  
3Simon Plesse
10.89
Upsala IF
10.89
SB
  
4David Mattiasson
11.00
Turebergs FK
11.00
PB
  
5Isak HolgerssonIFK Lund
11.00
PB
  
6Filip Olsson
11.09
Bromma IF
11.09
  
7Fritz Ekane
Fritz Ekane 90, Upsala IF
11.11
Upsala IF
11.11
SB
  
8Andreas Gustafsson
11.43
Upsala IF
11.43
SB
  
Final B
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Imran Lernebo
11.13
Turebergs FK
11.13
PB
  
2Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
11.15
PB
  
3Kidus Yohannes GetahunMalmö AI
11.31
SB
  
4Amir Shaker
Amir Shaker 89, Eskilstuna FI
11.32
Eskilstuna FI
11.32
SB
  
5Arvid Borg
Arvid Borg 04, Linköpings GIF
11.34
Linköpings GIF
11.34
SB
  
6Esbjörn Eriksson
11.62
Turebergs FK
11.62
SB
  
7Ibrahim AbakarTäby IS
11.63
SB
  
8Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
11.70
PB
  
Final C
Vind: +3.7
Vind: +3.7
1Mårten Skogman
11.92w
Spårvägens FK
11.92w
  
2Isaac Ochomma
Isaac Ochomma 04, NGR
12.21w
04NGR
12.21w
  
3Tobias Rauch
12.62w
IFK Lidingö
12.62w
  
4Martin Skeppstedt
13.02w
Hammarby IF
13.02w
  
5Bobbie Baars
13.94w
Turebergs FK
13.94w
  
M 100 m extra     


Final A

Final

1Desmond Rogo
NT
Upsala IF
NT
  
2Lion Martinez
10.66 nwi
Upsala IF
10.66 nwi
  
3Filip Olsson
10.93 nwi
Bromma IF
10.93 nwi
  
4Imran Lernebo
11.09 nwi
Turebergs FK
11.09 nwi
  
Final B
Vind: +3.6
Vind: +3.6
1Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
11.17w
  
2Amir Shaker
Amir Shaker 89, Eskilstuna FI
11.25w
Eskilstuna FI
11.25w
  
3Ibrahim Abakar
11.55w
Täby IS
11.55w
  
4Esbjörn Eriksson
11.57w
Turebergs FK
11.57w
  
M 200 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Desmond Rogo
21.11
Upsala IF
21.11
PB
  
2Imran Lernebo
22.79
Turebergs FK
22.79
SB
  
3Kidus Yohannes GetahunMalmö AI
22.94
SB
  
4Roy Doss
Roy Doss 81, Umeå TFC
24.49
Umeå TFC
24.49
SB
  
Final B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1David SteinbergBromma IF
23.96
PB
  
2Mårten Skogman
24.66
Spårvägens FK
24.66
PB
  
3Leonardo Huayna FernándezTurebergs FK
24.91
PB
  
4Leo Carlsson
Leo Carlsson 07, Södertälje IF
25.46
Södertälje IF
25.46
PB
  
5Martin Skeppstedt
26.31
Hammarby IF
26.31
SB
  
6Tobias Rauch
26.34
IFK Lidingö
26.34
PB
  
7Bobbie Baars
28.89
Turebergs FK
28.89
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Alexander NyströmRehns BK
47.64
PB
  
2Emil Johansson
48.09
Turebergs FK
48.09
SB
  
3Gustav Gahne
49.01
Hässelby SK
49.01
SB
  
4Markus Brodin
49.46
Danderyds SK
49.46
PB
  
5Robin Isaksson
50.47
Turebergs FK
50.47
SB
  
6Christopher HalldénTurebergs FK
52.65
  
Final B
1Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
53.37
PB
  
2Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
53.50
Spårvägens FK
53.50
PB
  
3Nils Gähler
56.48
Bromma IF
56.48
PB
  
M 400 m extra     


Final A

Final

1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
49.06
  
Emil Johansson
DNF
Turebergs FK
DNF
  
M Höjd     


Final A

Final

1Erik Dahlberg
1.94
Turebergs FK
1.94
SB
  
2Gustav KällströmTurebergs FK
1.88
=PB
  
1.821.851.881.911.941.97
Dahlbergo-oxooxxx
Källström-xoo-xxx
M Stav     


Final A

Final

1Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
4.10
  
2David BerglundAIK
3.60
PB
  
3Oskar Liwell
Oskar Liwell 09, Södertälje IF
2.40
Södertälje IF
2.40
PB
  
Erik WallnäsAIK
NH
  
Gustav KullmanTurebergs FK
NH
  
1.90
4.30
2.00
2.10
2.30
2.40
2.50
3.10
3.60
3.70
4.00
4.10
Semb-Josefson-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
Berglund-
-
-
-
-
-
-
o
xxx


Liwello
o
o
o
o
xxx





Wallnäs-
-
-
-
-
-
xxx




Kullman-
-
-
-
-
-
-
-
-
xxx

M Längd     


Final A

Final

1Joakim Hellbratt
7.28w
Huddinge AIS
7.28w
+2.4
  
2Andreas Gustafsson
6.83w
Upsala IF
6.83w
+2.3
  
3Nicklas KarlssonFalu IK
6.15w
+3.7
  
Hellbratt7.09w
+2.5
7.28w
+2.4
x
+3.2
x
+3.3
x
+2.5
x
Gustafssonx
+3.5
6.50w
+2.2
6.80w
+2.9
x
+2.9
6.76w
+3.7
6.83w
+2.3
Karlsson6.14w
+2.9
6.09
+1.1
x
+2.4
6.15w
+3.7
6.13w
+2.1
x
M Kula     


Final A

Final

1Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
19.01
Spårvägens FK
19.01
  
2Viktor Gardenkrans
18.84
Upsala IF
18.84
  
3Ali Alsaadi
Ali Alsaadi 95, Eskilstuna FI
13.91
Eskilstuna FI
13.91
SB
  
Arbinge18.3918.6318.50xx19.01
Gardenkrans17.7118.0018.54x18.8418.44
Alsaadixxxx12.6013.91
M Diskus     


Final A

Final

1Jussi Kiviniemi
Jussi Kiviniemi 93, Södertälje IF
52.84
Södertälje IF
52.84
SB
  
2Johannes Lilius
47.26
Huddinge AIS
47.26
SB
  
3Nicklas KarlssonFalu IK
37.81
  
4Andreas Winborg
35.79
Vallentuna FK
35.79
PB
  
5Andreas Gustafsson
32.30
Upsala IF
32.30
SB
  
Kiviniemi46.96xxx52.84x
Lilius47.2444.8546.42x46.3447.26
Karlsson36.15x35.74x34.9337.81
Winborg35.1332.5734.3835.7930.28x
Gustafssonxxx32.30xx
M Slägga     


Final A

Final

1Oscar Vestlund
66.07
IF Göta Karlstad
66.07
SB
  
2Hugo Sörby
Hugo Sörby 01, Upsala IF
64.23
Upsala IF
64.23
  
3Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås FK
58.69
Västerås FK
58.69
  
4Håkon Hjelle Roset
Håkon Hjelle Roset 00, NOR
53.89
00NOR
53.89
  
5Johannes Nilsson
Johannes Nilsson 98, Västerås FK
52.80
Västerås FK
52.80
  
Vestlundx66.07x63.2363.9062.15
Sörby63.48xxx62.5364.23
Haalsxx58.1157.1458.69x
Roset53.8952.2053.0952.8451.78x
Nilsson50.7652.1552.8050.02x52.56
M Spjut     


Final A

Final

1Kim Amb
Kim Amb 90, Bålsta
77.99
F Bålsta IK
77.99
  
2Jakob Samuelsson
76.88
Hässelby SK
76.88
PB
  
3Jakob Eriksson
71.28
IF Göta Karlstad
71.28
PB
  
46 SWE AT
4Joni Kaartinen
69.54
Örgryte IS
69.54
PB
  
5Sebastian Thörngren
68.69
IFK Växjö
68.69
  
6Jakob Rahm
Jakob Rahm 02, Sävedalen
68.29
Sävedalens AIK
68.29
  
7Theodor Thor
Theodor Thor 93, Eskilstuna FI
67.96
Eskilstuna FI
67.96
SB
  
8Olle Hübert
59.91
IK Heros
59.91
  
9Albert Ottander
58.56
IFK Umeå
58.56
  
Amb74.5774.7877.4975.8577.99x
Samuelsson73.1971.1668.1370.6074.1676.88
Eriksson71.2868.6069.8367.5866.2469.45
Kaartinen63.7968.5864.9869.54x66.39
Thörngren63.9968.6968.2864.56
Rahmx63.8968.2964.3867.2765.65
Thor67.0567.0767.9162.1967.9667.86
Hübertx59.91x
Ottander56.2658.56x
P19 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås FK
66.99
Västerås FK
66.99
  
Bystedt64.0765.7466.3065.1066.9966.67
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
65.28
Råby-Rekarne FIF
65.28
PB
  
Lögdahl65.2861.7063.2158.9363.1664.99
P15 80 m     

Vind: +3.7

Final A

Final

Vind: +3.7
1Leo Carlsson
Leo Carlsson 07, Södertälje IF
9.97w
Södertälje IF
9.97w
  
2Anabel Andrews
Anabel Andrews 08, Södertälje IF
11.10w
Södertälje IF
11.10w
  
F 1
3Tea Noreland
Tea Noreland 07, Södertälje IF
11.31w
Södertälje IF
11.31w
  
F 1
4Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
11.42w
Spårvägens FK
11.42w
  
5Judy Alesi
Judy Alesi 07, Spårvägen
12.00w
Spårvägens FK
12.00w
  
F 2
6Julia Porath
Julia Porath 08, Södertälje IF
12.49w
Södertälje IF
12.49w
  
F 3
P15 800 m     


Final A

Final

1Sten Hellmark
2:35.08
Enhörna IF
2:35.08
PB
  
2Denise Kemi RehnborgMalmö AI
2:51.14
PB
  
F 1
3Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Eskilstuna FI
3:31.61
Eskilstuna FI
3:31.61
PB
  
F 2
P15 Höjd     


Final A

Final

1Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
1.40
Spårvägens FK
1.40
PB
  
1.001.051.101.151.201.251.301.351.401.45
Lewisooxoxoooooxxoxxx
P15 Längd     


Final A

Final

1Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
4.39w
Spårvägens FK
4.39w
+4.4
  
Lewis4.39w
+4.4
3.75w
+4.8
4.23
+1.1
x
+2.8
4.29w
+3.4
4.10
+1.6
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1David BerglundAIK
13.80
PB
  
2Erik WallnäsAIK
12.74
PB
  
Berglund12.2013.7313.6013.0013.80x
Wallnäs11.6812.74x12.3711.5711.34
P13 60 m     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
1Eliah Hallberg HossainTurebergs FK
8.29
PB
  
2Gabriel Melander
8.77
Turebergs FK
8.77
PB
  
3Giovanni Ijeogu
Giovanni Ijeogu 09, Södertälje IF
9.36
Södertälje IF
9.36
PB
  
4Tristan Back
9.42
Turebergs FK
9.42
PB
  
5Oskar Liwell
Oskar Liwell 09, Södertälje IF
9.52
Södertälje IF
9.52
PB
  
6Melvin Bergvall
Melvin Bergvall 10, Södertälje IF
10.22
Södertälje IF
10.22
PB
  
Final B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Samuel Härkegård WulffMälarhöjdens IK
9.03
PB
  
2Otman Hamoudi
Otman Hamoudi 09, Södertälje IF
9.75
Södertälje IF
9.75
PB
  
3Tor Zettergren
Tor Zettergren 09, Mälarhöjden
9.80
Mälarhöjdens IK
9.80
PB
  
4Cohen Andrews
Cohen Andrews 09, Södertälje IF
9.91
Södertälje IF
9.91
PB
  
5Hektor Pettersson
11.03
Enhörna IF
11.03
PB
  
P13 800 m     


Final A

Final

1Wilmer Hägg
2:34.86
Hässelby SK
2:34.86
PB
  
2Giovanni Ijeogu
Giovanni Ijeogu 09, Södertälje IF
2:48.99
Södertälje IF
2:48.99
PB
  
3Otman Hamoudi
Otman Hamoudi 09, Södertälje IF
3:06.73
Södertälje IF
3:06.73
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Marlon Rodriguez Åhrberg
Marlon Rodriguez Åhrberg 11, Spårvägen
1.45
11Spårvägens FK
1.45
=PB
  
2Samuel Härkegård WulffMälarhöjdens IK
1.40
=PB
  
3Tristan Back
1.30
Turebergs FK
1.30
=PB
  
4Oskar Liwell
Oskar Liwell 09, Södertälje IF
1.30
Södertälje IF
1.30
PB
  
5Liam Canstrén
Liam Canstrén 09, Södertälje IF
1.20
Södertälje IF
1.20
PB
  
6Vincent Kaspo
Vincent Kaspo 10, Södertälje IF
1.05
Södertälje IF
1.05
PB
  
0.90
1.45
0.95
1.00
1.05
1.10
1.15
1.20
1.25
1.30
1.35
1.40
Rodriguez Åhrberg-
xxo
-
-
-
-
o
o
o
o
o
o
Härkegård Wulff-
xxx
-
-
-
-
-
o
xo
o
o
xxo
Back-
-
-
-
-
o
o
o
o
xxx

Liwell-
-
-
-
-
o
o
o
xxo
xxx

Canstréno
o
o
o
o
o
xo
xxx



Kaspoo
o
o
xo
xxx






P13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Eliah Hallberg HossainTurebergs FK
4.77
PB
  
2Samuel Härkegård WulffMälarhöjdens IK
3.95
PB
  
3Oskar Liwell
Oskar Liwell 09, Södertälje IF
3.95
Södertälje IF
3.95
PB
  
4Tristan Back
3.85
Turebergs FK
3.85
SB
  
5Otman Hamoudi
Otman Hamoudi 09, Södertälje IF
3.66
Södertälje IF
3.66
PB
  
6Tor Zettergren
Tor Zettergren 09, Mälarhöjden
3.54
Mälarhöjdens IK
3.54
PB
  
7Liam Canstrén
Liam Canstrén 09, Södertälje IF
3.48
Södertälje IF
3.48
PB
  
8Melvin Bergvall
Melvin Bergvall 10, Södertälje IF
3.33
Södertälje IF
3.33
PB
  
9Baraka Kabwe
Baraka Kabwe 11, Spårvägen
3.20
11Spårvägens FK
3.20
PB
  
10Vincent Kaspo
Vincent Kaspo 10, Södertälje IF
3.06
Södertälje IF
3.06
PB
  
11Hektor PetterssonEnhörna IF
2.68
PB
  
Hallberg Hossain4.404.724.774.60
Härkegård Wulff3.933.953.903.94
Liwell3.833.953.693.84
Backx1.533.853.78
Hamoudi3.663.343.513.58
Zettergren3.543.483.453.54
Canstrén3.483.063.143.00
Bergvall3.243.283.333.22
Kabwe3.202.933.162.98
Kaspo3.062.502.962.82
Pettersson2.682.142.46x
P13 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Gabriel Melander
11.19
Turebergs FK
11.19
  
2Tristan Back
7.65
Turebergs FK
7.65
  
3Samuel Härkegård WulffMälarhöjdens IK
7.08
  
4Otman Hamoudi
Otman Hamoudi 09, Södertälje IF
6.73
Södertälje IF
6.73
PB
  
5Liam Canstrén
Liam Canstrén 09, Södertälje IF
5.84
Södertälje IF
5.84
PB
  
Melander11.1910.4811.16x
Back7.44x7.637.65
Härkegård Wulff6.756.657.08x
Hamoudi6.106.396.406.73
Canstrén5.155.475.635.84
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +2.7

Final A

Final

Vind: +2.7
1Sara Wiss
Sara Wiss 87, Upsala IF
11.91w
Upsala IF
11.91w
  
2Lina Ånstad
12.51w
Motala AIF
12.51w
  
3Evelina Hamos
12.53w
Täby IS
12.53w
  
4Sarah Karlsson
Sarah Karlsson 01, Råby-Rekarne
12.64w
Råby-Rekarne FIF
12.64w
  
5Anna Björkstedt
12.67w
Spårvägens FK
12.67w
  
6Leticia Buchli
12.71w
Täby IS
12.71w
  
7Bilge Kaya
12.84w
Hellas FK
12.84w
  
8Stella Andersson
Stella Andersson 04, Nyköpings BIS
13.13w
Nyköpings BIS
13.13w
  
Final B
Vind: +3.2
Vind: +3.2
1Emma Carlsson
12.46w
Turebergs FK
12.46w
  
2Hannah StenbeckTäby IS
12.76w
  
3Moa Eklundh
Moa Eklundh 01, Råby-Rekarne
12.80w
Råby-Rekarne FIF
12.80w
  
4Freja Avebäck
13.11w
Malmö AI
13.11w
  
5Görel Manners
Görel Manners 63, Spårvägen
14.29w
Spårvägens FK
14.29w
  
Final C
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Elin Bjerre
Elin Bjerre 86, Spårvägen
13.05
Spårvägens FK
13.05
PB
  
2Hedda Folkhage
13.21
Turebergs FK
13.21
PB
  
3Izabella Ripsweden
13.33
Råby-Rekarne FIF
13.33
SB
  
4Ebba SjöströmTäby IS
13.49
SB
  
5Annika Nilsson
Annika Nilsson 82, Spårvägen
13.98
Spårvägens FK
13.98
PB
  
K 100 m extra     

Vind: +3.3

Final A

Final

Vind: +3.3
1Sara Wiss
Sara Wiss 87, Upsala IF
11.99w
Upsala IF
11.99w
  
2Sarah Karlsson
Sarah Karlsson 01, Råby-Rekarne
12.73w
Råby-Rekarne FIF
12.73w
  
3Hannah StenbeckTäby IS
12.73w
  
4Anna Björkstedt
12.79w
Spårvägens FK
12.79w
  
5Moa Eklundh
Moa Eklundh 01, Råby-Rekarne
12.89w
Råby-Rekarne FIF
12.89w
  
6Elin Bjerre
Elin Bjerre 86, Spårvägen
13.24w
Spårvägens FK
13.24w
  
Final B
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1Freja Avebäck
13.24w
Malmö AI
13.24w
  
2Hedda Folkhage
13.38w
Turebergs FK
13.38w
  
3Ebba SjöströmTäby IS
13.57w
  
K 200 m     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
24.35
PB
  
2Linnéa Frobe
24.64
Täby IS
24.64
SB
  
3Klara Helander
24.74
Upsala IF
24.74
PB
  
4Edda Chin NygårdsBromma IF
25.96
SB
  
5Lisen Rignell
26.44
Bromma IF
26.44
SB
  
6Leticia BuchliTäby IS
26.74
SB
  
Final B
Vind: +3.4
Vind: +3.4
1Emma Carlsson
25.72w
Turebergs FK
25.72w
  
2Evelina Hamos
25.95w
Täby IS
25.95w
  
3Lia Cederberg
26.01w
Hässelby SK
26.01w
  
4Anna Björkstedt
27.03w
Spårvägens FK
27.03w
  
5Sofia Köllerström
28.24w
Spårvägens FK
28.24w
  
6Görel Manners
Görel Manners 63, Spårvägen
29.44w
Spårvägens FK
29.44w
  
K 400 m     


Final A

Final

1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
54.55
Spårvägens FK
54.55
SB
  
2Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Spårvägen
57.92
Spårvägens FK
57.92
SB
  
3Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
59.50
PB
  
4Maja Sund
59.61
Täby IS
59.61
SB
  
5Mellanie Neudinger NellmerBromma IF
1:01.58
PB
  
6Liv Hanell
1:01.95
IFK Tumba
1:01.95
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Klara Rådbo
1.73
Hässelby SK
1.73
SB
  
2Sarah Van Beilen
Sarah Van Beilen 02, NED
1.73
02NED
1.73
SB
  
3Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
1.67
SB
  
4Anna Möller
Anna Möller 06, Södertälje IF
1.64
Södertälje IF
1.64
PB
  
5Alice Enetjärn
Alice Enetjärn 06, Nyköpings BIS
1.56
Nyköpings BIS
1.56
SB
  
6Tea Noreland
Tea Noreland 07, Södertälje IF
1.52
Södertälje IF
1.52
PB
  
7Suzanne LesageBromma IF
1.44
  
1.401.441.481.521.561.601.641.671.701.731.76
Rådbo------ooxooxxx
Van Beilen------oooxoxxx
Hallberg Hossain----x-ooxxx
Möller-oooxoxxoxxoxxx
Enetjärnoxooxxoxxoxxx
Noreland-oooxxx
Lesageooxxx
K Stav     


Final A

Final

1Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
3.50
Turebergs FK
3.50
  
2Linnéa Lindqvist
Linnéa Lindqvist 06, Västerås FK
3.20
Västerås FK
3.20
  
3Emelie Forsberg
3.00
Huddinge AIS
3.00
  
4Julia Porath
Julia Porath 08, Södertälje IF
1.90
Södertälje IF
1.90
PB
  
Annika Jönsson
NH
Spårvägens FK
NH
  
1.801.902.002.903.003.103.203.303.403.503.60
Lind-------oooxxx
Lindqvist---xoxooxoxxx
Forsberg----xxoxxx
Porathxooxxx
Jönsson--------xxx
K Längd     


Final A

Final

1Katharina Gråman
6.15w
Spårvägens FK
6.15w
+3.1
  
2Sandra Törnros
5.93w
Spårvägens FK
5.93w
+3.1
  
3Lina Ånstad
5.57w
Motala AIF
5.57w
+2.2
  
4Lisen Rignell
5.47w
Bromma IF
5.47w
+2.4
  
5Bilge Kaya
5.36w
Hellas FK
5.36w
+2.9
  
6Izabella Ripsweden
5.30w
Råby-Rekarne FIF
5.30w
+3.9
  
7Suzanne Lesage
4.85w
Bromma IF
4.85w
+2.8
  
Gråman5.82
+0.7
5.49w
+2.4
6.12w
+4.5
5.93w
+2.7
6.15w
+3.1
x
+1.8
Törnros5.56w
+2.2
5.79w
+2.6
5.79w
+2.3
x
+1.9
5.93w
+3.1
5.88
+1.7
Ånstad5.27w
+2.3
x
+2.3
5.34
+1.9
5.48
+1.9
5.55w
+2.5
5.57w
+2.2
Rignell5.15w
+2.1
5.39w
+2.6
5.47w
+2.4
x
+2.8
x
+2.6
5.42
+1.6
Kayax
+1.7
5.31
+1.4
5.36w
+2.9
x
+2.7
4.87w
+2.6
5.13
+1.9
Ripsweden5.22w
+2.3
x
+2.5
5.11w
+3.6
5.30w
+3.9
2.85w
+2.2
x
+2.6
Lesage4.32w
+2.5
4.69w
+4.2
4.85w
+2.8
4.82w
+3.4
x
+1.7
4.73w
+2.1
K Kula     


Final A

Final

1Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
16.96
Spårvägens FK
16.96
  
2Frida Åkerström
16.54
Hässelby SK
16.54
SB
  
3Vanessa Kamga
15.39
Hässelby SK
15.39
PB
  
4Linn Gabrielli Gustafsson
14.37
Råby-Rekarne FIF
14.37
PB
  
43 SWE AT
5Emilia Malmehed
13.83
IF Göta Karlstad
13.83
  
6Amanda Lejros
13.15
Hässelby SK
13.15
  
7Victoria Wickman
12.99
Upsala IF
12.99
  
8Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
12.94
Spårvägens FK
12.94
PB
  
9Natalie Nilssen ZappalàUllevi FK
12.54
PB
  
10Jonna LundgrenSkruvs IF
12.43
  
11Ellen Forsell
11.82
Hammarby IF
11.82
  
Lennmanx16.4316.96x16.7316.68
Åkerström16.54x16.2316.32xx
Kamgax14.09x15.39x14.95
Gabrielli Gustafsson13.3914.0514.37x14.00x
Malmehedxx13.4413.83x13.82
Lejrosx12.7313.05x13.15x
Wickman12.80x12.5612.9912.82x
Hilding12.94x12.3712.4212.81x
Nilssen Zappalà12.54x11.75
Lundgrenx12.0312.43
Forsell11.7911.8211.79
K Diskus     


Final A

Final

1Vanessa Kamga
56.34
Hässelby SK
56.34
  
2Mathilda ErikssonMalmö AI
54.02
SB
  
3Daniella Persson
52.51
Spårvägens FK
52.51
  
4Erica Larsson
49.17
IF Göta Karlstad
49.17
SB
  
5Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
48.91
Spårvägens FK
48.91
  
6Ellen Pettersson
48.78
Upsala IF
48.78
  
7Molly Broback
47.62
Upsala IF
47.62
SB
  
8Heidi Schmidt
Heidi Schmidt 93, Spårvägen
44.90
Spårvägens FK
44.90
SB
  
9Frida Krantz
41.14
Hammarby IF
41.14
  
10Amanda Fridberg
39.52
IF Göta Karlstad
39.52
  
11Tindra Törnestam
35.30
Spårvägens FK
35.30
  
Jennifer Rudberg
NM
IFK Växjö
NM
  
Kamga56.34xxxxx
Eriksson50.9053.7751.78xx54.02
Persson51.7452.51xx51.0552.06
Larsson49.17x47.90xx47.69
Hilding46.6948.3343.4645.6048.9148.07
Pettersson45.59x45.7148.7847.00x
Broback44.7747.03x44.11x47.62
Schmidtxx41.8243.2444.90x
Krantzx41.14x
Fridberg38.14x39.52
Törnestam35.3033.80x
Rudbergxxx
K Slägga     


Final A

Final

1Grete Ahlberg
62.49
Hammarby IF
62.49
  
2Rebecka Hallerth
58.45
Spårvägens FK
58.45
  
3Linnéa Jönsson
55.80
Upsala IF
55.80
  
4Eleni Larsson
Eleni Larsson 93, Spårvägen
55.71
Spårvägens FK
55.71
  
5Luana Lund KlaricUllevi FK
55.61
SB
  
6Kristina Andersson
55.27
Råby-Rekarne FIF
55.27
  
7Amanda Fridberg
51.80
IF Göta Karlstad
51.80
SB
  
8Emma Holmgren Löf
51.57
Upsala IF
51.57
  
9Hillevi Carlsson
50.15
Hässelby SK
50.15
  
10Alexandra Nilsson
49.38
IF Göta Karlstad
49.38
  
11Jonna Geiryd
Jonna Geiryd 00, Spårvägen
48.45
Spårvägens FK
48.45
  
12Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
44.58
Hässelby SK
44.58
  
Ahlberg60.7561.86x62.4562.49x
Hallerth58.45xxxxx
Jönsson54.91x55.80x54.14x
Larsson55.0055.71x55.54xx
Lund Klaric51.1453.2052.9353.9355.6152.81
Andersson55.27x34.12xxx
Fridbergx49.9151.8051.33x49.87
Holmgren Löf50.7351.5750.6751.1750.96x
Carlssonx50.15x
Nilssonxx49.38
Geiryd48.45xx
Bomanx44.58x
K Spjut     


Final A

Final

1Carolin Näslund
48.03
IF Göta Karlstad
48.03
  
2Amanda Olsson
46.14
Säffle FIK
46.14
  
3Beatrice Lantz
45.77
Hässelby SK
45.77
  
4Stina Jacobson
44.75
Örgryte IS
44.75
SB
  
5Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
42.19
KFUM Örebro
42.19
  
6Amanda Nilsson
41.93
Örgryte IS
41.93
SB
  
7Amanda Rask
Amanda Rask 02, IFK Umeå
41.31
IFK Umeå
41.31
  
8Caroline Bredsten HenriksenIFK Lidingö
39.96
  
9Linnea WesterbergF Bålsta IK
35.44
SB
  
10Suzanne Lesage
29.55
Bromma IF
29.55
PB
  
Klara Rådbo
NM
Hässelby SK
NM
  
Näslundx48.0345.36x46.26x
Olsson40.0143.4343.8643.6243.1946.14
Lantz44.5944.7645.7744.55xx
Jacobson44.7539.9838.5141.1942.5741.93
Bernhult39.60x42.1939.6642.01x
Nilsson40.0939.4640.3041.9338.0936.26
Rask38.0540.1041.31x39.45x
Henriksen38.0739.9638.1133.49x33.88
Westerberg33.4835.4433.57
Lesage24.7629.55x
Rådboxxx
F15 Längd     


Final A

Final

1Tea Noreland
Tea Noreland 07, Södertälje IF
4.73w
Södertälje IF
4.73w
+2.4
  
2Calliandra Gomes Lundstedt
4.50w
Södertälje IF
4.50w
+2.6
  
3Anabel Andrews
Anabel Andrews 08, Södertälje IF
4.38w
Södertälje IF
4.38w
+3.0
  
4Maryama Jammeh
Maryama Jammeh 08, Spårvägen
3.84
Spårvägens FK
3.84
+1.5 PB
  
5Julia Porath
Julia Porath 08, Södertälje IF
3.63w
Södertälje IF
3.63w
+2.5
  
6Judy Alesi
Judy Alesi 07, Spårvägen
3.53w
Spårvägens FK
3.53w
+3.0
  
Norelandx
+3.8
4.52w
+3.4
4.73w
+2.4
4.66w
+4.0
4.43
+0.2
4.57w
+3.9
Gomes Lundstedt3.91
+1.9
4.15w
+3.0
4.29w
+2.1
4.50w
+2.6
4.13w
+2.3
4.26
+1.9
Andrewsx
+2.7
4.17w
+3.0
4.38w
+3.0
4.36w
+2.4
3.58
+1.7
4.09w
+4.5
Jammehx
+3.5
3.67w
+3.6
3.84
+1.5
3.55w
+3.1
3.31w
+3.8
x
+4.3
Porath3.61w
+2.4
3.59w
+3.8
3.63w
+2.5
3.57w
+2.4
3.34w
+2.4
x
+5.0
Alesi3.12
+1.9
3.26w
+3.7
3.41
+1.3
3.27w
+2.9
3.53w
+3.0
3.48w
+2.8
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Judy Alesi
Judy Alesi 07, Spårvägen
7.92
Spårvägens FK
7.92
PB
  
Alesi7.347.317.737.237.927.49
F13 60 m     

Vind: +3.7

Final A

Final

Vind: +3.7
1Denise Kemi RehnborgMalmö AI
9.05w
  
2Yana Halubouskaya
9.25w
Spårvägens FK
9.25w
  
3Valerie Wäsström
9.64w
Spårvägens FK
9.64w
  
4Märta Furn
Märta Furn 10, Spårvägen
9.74w
Spårvägens FK
9.74w
  
5Ebba Hellberg
Ebba Hellberg 10, Södertälje IF
9.83w
Södertälje IF
9.83w
  
6Elisabeth Baffoe
10.04w
Spårvägens FK
10.04w
  
7Delina Aforki
Delina Aforki 10, Spårvägen
11.01w
Spårvägens FK
11.01w
  
Final B
Vind: +4.9
Vind: +4.9
1Emilia KarlssonIFK Gnesta
8.66w
  
2Hilda Runge
9.92w
Järna SK
9.92w
  
3Nellie Canstrén
Nellie Canstrén 10, Södertälje IF
9.95w
Södertälje IF
9.95w
  
4Linnea Roth JonssonJärna SK
10.06w
  
5Leija Beltinge
10.68w
IFK Gnesta
10.68w
  
6Ella Noreland
Ella Noreland 10, Södertälje IF
10.85w
Södertälje IF
10.85w
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Yana Halubouskaya
1.40
Spårvägens FK
1.40
  
2Emilia KarlssonIFK Gnesta
1.40
PB
  
3Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Eskilstuna FI
1.25
Eskilstuna FI
1.25
PB
  
4Ella Noreland
Ella Noreland 10, Södertälje IF
1.20
Södertälje IF
1.20
PB
  
4Linnea Roth JonssonJärna SK
1.20
PB
  
6Nellie Canstrén
Nellie Canstrén 10, Södertälje IF
1.15
Södertälje IF
1.15
PB
  
7Thilde Yamini
Thilde Yamini 10, Södertälje IF
1.00
Södertälje IF
1.00
PB
  
0.951.001.051.101.151.201.251.301.351.401.45
Halubouskaya-----oooooxxx
Karlsson---xoooooxooxxx
Dekreon---oooxo
Noreland--ooooxxx
Roth Jonsson---oooxxx
Canstrénoooooxxx
Yaminiooxxx
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Lisa Palmheden
Lisa Palmheden 09, Ösmo Nynäs
4.80
Ösmo Nynäs FIK
4.80
  
2Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Eskilstuna FI
4.14
Eskilstuna FI
4.14
PB
  
3Yana Halubouskaya
4.13
Spårvägens FK
4.13
PB
  
4Denise Kemi RehnborgMalmö AI
3.79
PB
  
5Emilia KarlssonIFK Gnesta
3.75
PB
  
6Nellie Canstrén
Nellie Canstrén 10, Södertälje IF
3.62
Södertälje IF
3.62
PB
  
7Märta Furn
Märta Furn 10, Spårvägen
3.50
Spårvägens FK
3.50
  
8Hilda Runge
3.41
Järna SK
3.41
PB
  
9Valerie Wäsström
3.32
Spårvägens FK
3.32
PB
  
10Ebba Hellberg
Ebba Hellberg 10, Södertälje IF
3.27
Södertälje IF
3.27
PB
  
11Elisabeth Baffoe
3.19
Spårvägens FK
3.19
PB
  
12Delina Aforki
Delina Aforki 10, Spårvägen
3.04
Spårvägens FK
3.04
PB
  
13Leija BeltingeIFK Gnesta
2.91
PB
  
14Thilde Yamini
Thilde Yamini 10, Södertälje IF
2.70
Södertälje IF
2.70
PB
  
15Ella Noreland
Ella Noreland 10, Södertälje IF
2.67
Södertälje IF
2.67
PB
  
16Linnea Roth JonssonJärna SK
2.39
PB
  
Palmheden4.774.664.784.80
Dekreon3.874.044.104.14
Halubouskaya3.764.123.884.13
Kemi Rehnborg3.793.783.623.78
Karlsson3.163.753.623.34
Canstrén3.493.232.893.62
Furn3.443.503.333.38
Runge3.202.923.013.41
Wäsström3.203.163.323.19
Hellberg3.193.132.963.27
Baffoe2.403.092.993.19
Aforki3.032.833.043.03
Beltinge2.672.912.822.72
Yaminix2.702.692.40
Noreland2.672.602.482.43
Roth Jonsson2.392.272.072.20
F13 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Eskilstuna FI
9.81
Eskilstuna FI
9.81
  
2Leah Sageborn
9.07
IFK Gnesta
9.07
PB
  
3Cecilia Melander
7.86
Turebergs FK
7.86
PB
  
4Märta Furn
Märta Furn 10, Spårvägen
6.81
Spårvägens FK
6.81
  
5Valerie Wäsström
6.35
Spårvägens FK
6.35
PB
  
6Elisabeth Baffoe
6.09
Spårvägens FK
6.09
PB
  
7Thilde Yamini
Thilde Yamini 10, Södertälje IF
5.78
Södertälje IF
5.78
PB
  
8Ebba Hellberg
Ebba Hellberg 10, Södertälje IF
5.53
Södertälje IF
5.53
PB
  
9Ella Noreland
Ella Noreland 10, Södertälje IF
5.33
Södertälje IF
5.33
PB
  
10Delina Aforki
Delina Aforki 10, Spårvägen
5.00
Spårvägens FK
5.00
  
Dekreonx9.81xx
Sageborn9.078.138.92x
Melander7.146.657.867.04
Furnx6.816.316.69
Wäsström6.356.065.985.77
Baffoex5.97x6.09
Yaminix5.095.275.78
Hellberg4.855.305.534.59
Noreland5.335.185.164.86
Aforki5.004.424.304.24

© 2022 Friidrottsstatistik