0
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 |
Män | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m Vind: +0.1 Final A Final | Vind: +0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Enrico Güntert Enrico Güntert 97, SUI 10.46 | 97 | SUI | 10.46 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Daniel Löhrer Daniel Löhrer 98, SUI 10.56 | 98 | SUI | 10.56 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Richard von Behr Richard von Behr 94, GER 10.63 | 94 | GER | 10.63 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alan Pichonnaz Alan Pichonnaz 01, SUI 10.76 | 01 | SUI | 10.76 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jarod Maury Jarod Maury 01, SUI 10.87 | 01 | SUI | 10.87 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +1.3 | Vind: +1.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nino Portmann Nino Portmann 00, SUI 10.68 | 00 | SUI | 10.68 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mattia Dora Mattia Dora 01, SUI 10.69 | 01 | SUI | 10.69 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jonathan Gou Gomez Jonathan Gou Gomez 05, SUI 10.74 | 05 | SUI | 10.74 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Calvin Luis Schmidt Calvin Luis Schmidt 05, SUI 10.82 | 05 | SUI | 10.82 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Marc Hofer Marc Hofer 05, SUI 10.98 | 05 | SUI | 10.98 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mathieu Chèvre Mathieu Chèvre 04, SUI 10.77 | 04 | SUI | 10.77 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Giovanni Pirolli Giovanni Pirolli 04, SUI 10.77 | 04 | SUI | 10.77 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Matthieu Normand Matthieu Normand 03, SUI 10.82 | 03 | SUI | 10.82 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lionel Spitz Lionel Spitz 01, SUI 10.92 | 01 | SUI | 10.92 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Nico Wyss Nico Wyss 02, SUI 11.00 | 02 | SUI | 11.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 200 m Vind: +1.4 Final A Final | Vind: +1.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Felix Svensson Felix Svensson 97, SUI 20.43 | 97 | SUI | 20.43 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ricky Petrucciani Ricky Petrucciani 00, SUI 20.90 | 00 | SUI | 20.90 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Daniel Löhrer Daniel Löhrer 98, SUI 20.96 | 98 | SUI | 20.96 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Simon Graf Simon Graf 01, SUI 21.19 | 01 | SUI | 21.19 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lionel Spitz Lionel Spitz 01, SUI 21.75 | 01 | SUI | 21.75 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jonathan Gou Gomez Jonathan Gou Gomez 05, SUI 21.36 | 05 | SUI | 21.36 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sales Junior Inglin Sales Junior Inglin 99, SUI 21.74 | 99 | SUI | 21.74 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nico Wyss Nico Wyss 02, SUI 21.89 | 02 | SUI | 21.89 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Gian Buchs Gian Buchs 98, SUI 22.23 | 98 | SUI | 22.23 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Davide Re Davide Re 93, ITA 46.98 | 93 | ITA | 46.98 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Victor Coroller Victor Coroller 97, FRA 47.24 | 97 | FRA | 47.24 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | François Coroller François Coroller 00, FRA 48.71 | 00 | FRA | 48.71 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 800 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ivan Pelizza Ivan Pelizza 00, SUI 1:49.57 | 00 | SUI | 1:49.57 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ramon Wipfli Ramon Wipfli 04, SUI 1:49.73 | 04 | SUI | 1:49.73 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alexander Kessler Alexander Kessler 99, GER 1:53.21 | 99 | GER | 1:53.21 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jérémie Fleury Jérémie Fleury 98, SUI 1:53.95 | 98 | SUI | 1:53.95 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Robin Gloor Robin Gloor 06, SUI 1:55.10 | 06 | SUI | 1:55.10 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Claudio Dahinden Claudio Dahinden 04, SUI 1:55.65 | 04 | SUI | 1:55.65 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vincent Notz Vincent Notz 97, SUI DNF | 97 | SUI | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Ralf Looze Ralf Looze 94, NED 2:02.00 | 94 | NED | 2:02.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Albert Hellman Albert Hellman 01, SWE 2:08.17 | 01 | SWE | 2:08.17 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 5000 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pierre Fournier Pierre Fournier 85, SUI DNF | 85 | SUI | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 110 m häck Vind: -0.8 Final A Final | Vind: -0.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mathieu Jaquet Mathieu Jaquet 98, SUI 13.82 | 98 | SUI | 13.82 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Brahian Peña Brahian Peña 94, SUI 14.08 | 94 | SUI | 14.08 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Micha Rutschmann Micha Rutschmann 00, SUI 14.59 | 00 | SUI | 14.59 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Nino Portmann Nino Portmann 00, SUI 14.80 | 00 | SUI | 14.80 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m häck Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Samuel Coquoz Samuel Coquoz 96, SUI 52.42 | 96 | SUI | 52.42 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Martijn Meijer Martijn Meijer 97, NED 52.64 | 97 | NED | 52.64 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Michele Marticke Michele Marticke 96, GER 53.18 | 96 | GER | 53.18 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Danilo Küchler Danilo Küchler 04, SUI 54.47 | 04 | SUI | 54.47 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Längd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Benjamin Gföhler Benjamin Gföhler 94, SUI 8.02 | 94 | SUI | 8.02 | +1.4 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Christopher Ullmann Christopher Ullmann 93, SUI 7.40 | 93 | SUI | 7.40 | +0.3 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Fabio Luginbühl Fabio Luginbühl 98, SUI 7.33 | 98 | SUI | 7.33 | +0.0 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Albion Dautaj Albion Dautaj 94, SUI 7.01 | 94 | SUI | 7.01 | +0.8 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Dominic Fehr Dominic Fehr 98, SUI 7.01 | 98 | SUI | 7.01 | +0.0 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Diskus Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Manuel Anxo Simon Manuel Anxo Simon 01, ESP 52.02 | 01 | ESP | 52.02 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Spjut Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Bruno Schürch Bruno Schürch 96, SUI 63.02 | 96 | SUI | 63.02 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gerhard Achtel Gerhard Achtel 90, GER 60.83 | 90 | GER | 60.83 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 4x100 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Schweiz Schweiz lag U20 40.18 | lag U20 | SUI | 40.18 | = NU20R NU18R | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Giovanni Pirolli, Matthieu Normand, Nathan Oberti, Mathieu Chèvre | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Schweiz Schweiz lag U18 40.98 | lag U18 | SUI | 40.98 | = NU18R | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sascha Meyer, Joël Csontos, Calvin Luis Schmidt, Marc Hofer | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 110 m häck (99.1 cm) Vind: -0.1 Final A Final | Vind: -0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fabio Kobelt Fabio Kobelt 03, SUI 14.31 | 03 | SUI | 14.31 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tobias Eberhard Tobias Eberhard 03, SUI 14.54 | 03 | SUI | 14.54 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Danilo Küchler Danilo Küchler 04, SUI 14.69 | 04 | SUI | 14.69 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Nationell 100 m Vind: +1.5 Final A Final | Vind: +1.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fabio Luginbühl Fabio Luginbühl 98, SUI 10.48 | 98 | SUI | 10.48 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Christopher Williamson Christopher Williamson 98, SUI 10.80 | 98 | SUI | 10.80 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alan Pichonnaz Alan Pichonnaz 01, SUI 10.88 | 01 | SUI | 10.88 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ralf Kurath Ralf Kurath 96, SUI 10.91 | 96 | SUI | 10.91 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kevin Di Nocera Kevin Di Nocera 94, SUI 11.10 | 94 | SUI | 11.10 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pin Wanheab Pin Wanheab 85, CAM DQ | 85 | CAM | DQ | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Nationell 200 m Vind: -0.8 Final A Final | Vind: -0.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | David Naki David Naki 02, SUI 21.59 | 02 | SUI | 21.59 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ralf Kurath Ralf Kurath 96, SUI 21.72 | 96 | SUI | 21.72 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Gian Buchs Gian Buchs 98, SUI 22.35 | 98 | SUI | 22.35 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Fabio Pedrazzi Fabio Pedrazzi 00, SUI 22.38 | 00 | SUI | 22.38 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: -1.3 | Vind: -1.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nahom Yirga Nahom Yirga 01, SUI 21.92 | 01 | SUI | 21.92 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mattia Tajana Mattia Tajana 96, SUI 21.97 | 96 | SUI | 21.97 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Filippo Moggi Filippo Moggi 99, SUI 22.33 | 99 | SUI | 22.33 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Fabian Klein Fabian Klein 02, GER 22.39 | 02 | GER | 22.39 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: -1.1 | Vind: -1.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Christopher Williamson Christopher Williamson 98, SUI 21.99 | 98 | SUI | 21.99 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Nationell 400 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Axel Oster Axel Oster 05, SWE 53.46 | 05 | SWE | 53.46 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m Vind: +1.1 Final A Final | Vind: +1.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lena Weiss Lena Weiss 94, SUI 11.55 | 94 | SUI | 11.55 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emma Van Camp Emma Van Camp 04, SUI 11.79 | 04 | SUI | 11.79 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Soraya Becerra Soraya Becerra 04, SUI 11.85 | 04 | SUI | 11.85 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Daniela Kyburz Daniela Kyburz 88, SUI 11.94 | 88 | SUI | 11.94 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lynn Mantingh Lynn Mantingh 00, SUI 12.05 | 00 | SUI | 12.05 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jana Blumenthal Jana Blumenthal 06, SUI 12.09 | 06 | SUI | 12.09 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: -0.7 | Vind: -0.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lia Thalmann Lia Thalmann 05, SUI 11.94 | 05 | SUI | 11.94 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anja Ming Anja Ming 94, SUI 11.98 | 94 | SUI | 11.98 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Zora Rauh Zora Rauh 02, SUI 11.98 | 02 | SUI | 11.98 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anastasie Mileina Tsogo Anastasie Mileina Tsogo 03, CMR 12.06 | 03 | CMR | 12.06 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Abisola Deborah Agbelese Abisola Deborah Agbelese 01, SUI 12.08 | 01 | SUI | 12.08 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Desirée Regazzoni Desirée Regazzoni 04, SUI 12.08 | 04 | SUI | 12.08 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emma Piffaretti Emma Piffaretti 02, SUI 12.10 | 02 | SUI | 12.10 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Schlatter Andrea Schlatter Andrea 99, SUI 12.13 | 99 | SUI | 12.13 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Naomie Clark Naomie Clark 05, MRI 12.20 | 05 | MRI | 12.20 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 200 m Vind: +0.4 Final A Final | Vind: +0.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Agnė Šerkšnienė Agnė Šerkšnienė 88, LTU 23.86 | 88 | LTU | 23.86 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Noelle Berger Noelle Berger 03, SUI 24.68 | 03 | SUI | 24.68 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Michelle Gröbli Michelle Gröbli 01, SUI 24.19 | 01 | SUI | 24.19 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Shoelle Bruhin Shoelle Bruhin 99, SUI 24.83 | 99 | SUI | 24.83 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anja Ming Anja Ming 94, SUI 24.36 | 94 | SUI | 24.36 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emma Piffaretti Emma Piffaretti 02, SUI 24.54 | 02 | SUI | 24.54 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Giulia Senn Giulia Senn 01, SUI 24.69 | 01 | SUI | 24.69 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +2.2 | Vind: +2.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lena Wernli Lena Wernli 01, SUI 24.29w | 01 | SUI | 24.29w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Iris Caligiuri Iris Caligiuri 03, SUI 24.35w | 03 | SUI | 24.35w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Samantha Dagry Samantha Dagry 94, SUI 24.41w | 94 | SUI | 24.41w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lynn Mantingh Lynn Mantingh 00, SUI 24.51w | 00 | SUI | 24.51w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sophie Martin Sophie Martin 00, SUI 56.81 | 00 | SUI | 56.81 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Carol Koch Carol Koch 99, SUI 57.00 | 99 | SUI | 57.00 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Léane Parrat Léane Parrat 02, SUI 58.54 | 02 | SUI | 58.54 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 800 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fiona von Flüe Fiona von Flüe 08, SUI 2:08.05 | 08 | SUI | 2:08.05 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Annina Mösching Annina Mösching 99, SUI 2:08.44 | 99 | SUI | 2:08.44 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Natalia Issler Natalia Issler 06, SUI 2:10.44 | 06 | SUI | 2:10.44 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Michelle Müller Michelle Müller 97, SUI 2:10.87 | 97 | SUI | 2:10.87 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Chloé Schwab Chloé Schwab 06, SUI 2:11.61 | 06 | SUI | 2:11.61 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Selina Ummel Selina Ummel 97, SUI 2:12.81 | 97 | SUI | 2:12.81 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Malin Rahm Malin Rahm 05, SUI 2:13.29 | 05 | SUI | 2:13.29 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Joëlle Pauli Joëlle Pauli 97, SUI 2:13.53 | 97 | SUI | 2:13.53 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mara Moser Mara Moser 01, SUI DNF | 01 | SUI | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sina Sprecher Sina Sprecher 89, SUI DNF | 89 | SUI | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 5000 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Annika Autenrieth Annika Autenrieth 97, GER 17:01.94 | 97 | GER | 17:01.94 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m häck Vind: +1.3 Final A Final | Vind: +1.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ditaji Kambundji Ditaji Kambundji 02, SUI 13.17 | 02 | SUI | 13.17 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Selina Von Jackowski Selina Von Jackowski 97, SUI 13.43 | 97 | SUI | 13.43 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Daniela Kyburz Daniela Kyburz 88, SUI 13.48 | 88 | SUI | 13.48 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Meret Baumgartner Meret Baumgartner 01, SUI 13.52 | 01 | SUI | 13.52 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Carla Wild Carla Wild 98, SUI 13.93 | 98 | SUI | 13.93 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Caroline Agnou Caroline Agnou 96, SUI 13.95 | 96 | SUI | 13.95 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +2.4 | Vind: +2.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Larissa Bertényi Larissa Bertényi 00, SUI 13.88w | 00 | SUI | 13.88w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anna Archidiacono Anna Archidiacono 00, SUI 13.99w | 00 | SUI | 13.99w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anouk Ledermann Anouk Ledermann 04, SUI 14.26w | 04 | SUI | 14.26w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Maëva Tahou Maëva Tahou 03, SUI 14.36w | 03 | SUI | 14.36w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Alexandra Beer Alexandra Beer 93, SUI DNF | 93 | SUI | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ana Garcia Ana Garcia 95, ESP 14.50 | 95 | ESP | 14.50 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Vind: +2.1 | Vind: +2.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Larissa Bertényi Larissa Bertényi 00, SUI 14.05w | 00 | SUI | 14.05w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alexandra Beer Alexandra Beer 93, SUI 14.28w | 93 | SUI | 14.28w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anna Archidiacono Anna Archidiacono 00, SUI 14.56w | 00 | SUI | 14.56w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Noelle Berger Noelle Berger 03, SUI 13.89 | 03 | SUI | 13.89 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Carla Wild Carla Wild 98, SUI 13.92 | 98 | SUI | 13.92 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ronja Wengi Ronja Wengi 02, SUI 14.45 | 02 | SUI | 14.45 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 Vind: +1.0 | Vind: +1.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ditaji Kambundji Ditaji Kambundji 02, SUI 13.34 | 02 | SUI | 13.34 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Selina Von Jackowski Selina Von Jackowski 97, SUI 13.61 | 97 | SUI | 13.61 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Meret Baumgartner Meret Baumgartner 01, SUI 13.64 | 01 | SUI | 13.64 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lydia Boll Lydia Boll 99, SUI 13.97 | 99 | SUI | 13.97 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Caroline Agnou Caroline Agnou 96, SUI 14.10 | 96 | SUI | 14.10 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Daniela Kyburz Daniela Kyburz 88, SUI DNF | 88 | SUI | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m häck Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yasmin Giger Yasmin Giger 99, SUI 56.55 | 99 | SUI | 56.55 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Vera Stocker Vera Stocker 01, SUI 1:01.26 | 01 | SUI | 1:01.26 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ronja Mock Ronja Mock 99, SUI 1:01.68 | 99 | SUI | 1:01.68 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Laura Weigert Laura Weigert 00, SUI 1:03.76 | 00 | SUI | 1:03.76 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Höjd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Angela Diggelmann Angela Diggelmann 03, SUI 1.74 | 03 | SUI | 1.74 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nadine Odermatt Nadine Odermatt 01, SUI 1.71 | 01 | SUI | 1.71 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Stella Kapp Stella Kapp 05, SUI 1.71 | 05 | SUI | 1.71 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Daniela Schlatter Daniela Schlatter 94, SUI 6.29 | 94 | SUI | 6.29 | +0.2 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alessia Danelli Alessia Danelli 00, SUI 6.03 | 00 | SUI | 6.03 | +0.7 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ronja Wengi Ronja Wengi 02, SUI 5.97 | 02 | SUI | 5.97 | +0.1 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Carina Meyer Carina Meyer 02, SUI 5.85 | 02 | SUI | 5.85 | –0.1 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Stella Derungs Stella Derungs 05, SUI 5.66 | 05 | SUI | 5.66 | +0.1 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Melissa Wullschleger Melissa Wullschleger 04, SUI 5.64 | 04 | SUI | 5.64 | +0.0 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Laura Perlini Laura Perlini 02, SUI 5.63 | 02 | SUI | 5.63 | +1.4 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Andrea Müller Andrea Müller 96, SUI 5.58 | 96 | SUI | 5.58 | +0.7 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Hanna Ferber Hanna Ferber 02, SUI 5.55 | 02 | SUI | 5.55 | +0.0 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Diskus Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Céline Müller Céline Müller 95, SUI 45.64 | 95 | SUI | 45.64 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elana Bigler Elana Bigler 99, SUI 43.21 | 99 | SUI | 43.21 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Naina Kreyss Naina Kreyss 92, SUI 41.67 | 92 | SUI | 41.67 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Spjut Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lena Meyer Lena Meyer 99, SUI 48.75 | 99 | SUI | 48.75 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Caroline Agnou Caroline Agnou 96, SUI 46.87 | 96 | SUI | 46.87 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Celiné Buchser Celiné Buchser 04, SUI 45.10 | 04 | SUI | 45.10 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lydia Boll Lydia Boll 99, SUI 43.34 | 99 | SUI | 43.34 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Noélie Bigler Noélie Bigler 05, SUI 40.29 | 05 | SUI | 40.29 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 4x100 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Schweiz Schweiz 45.62 | SUI | 45.62 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Emma Van Camp, Iris Caligiuri, Selina Furler, Anouk Ledermann | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Schweiz Schweiz lag U20 46.04 | lag U20 | SUI | 46.04 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Maëva Tahou, Desirée Regazzoni, Anastasie Mileina Tsogo, Soraya Becerra | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Schweiz Schweiz lag U18 46.83 | lag U18 | SUI | 46.83 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Matilda Rosa, Lia Thalmann, Jana Blumenthal, Nanda Frei | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Spjut (500 g) Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Leonie Hügli Leonie Hügli 05, SUI 43.24 | 05 | SUI | 43.24 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
National Events K 100 m Vind: +0.2 Final A Final | Vind: +0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lena Weiss Lena Weiss 94, SUI 11.68 | 94 | SUI | 11.68 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Shoelle Bruhin Shoelle Bruhin 99, SUI 12.29 | 99 | SUI | 12.29 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
National Events K 400 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sina Sprecher Sina Sprecher 89, SUI 56.88 | 89 | SUI | 56.88 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lynn Grossmann Lynn Grossmann 07, SUI 58.88 | 07 | SUI | 58.88 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
National Events K 800 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tiziana Rosamilia Tiziana Rosamilia 08, SUI 2:14.97 | 08 | SUI | 2:14.97 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Selina Amsler Selina Amsler 01, SUI DNF | 01 | SUI | DNF | = |