11.8
11.8
11.8
9.8
10.8
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
3.8
9.8
9.8
6.8
9.8
9.8
21.7
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
4.8
23.7
19.7
6.8
30.7
27.7
7.8
7.8
6.8
6.8
6.8
2.8
5.8
5‐7.8
27.7
2.8
3.8
2.7
23.7
6.7
18.6
22.7
23.7
30.6
30.6
2.8
1.8
31.7
23‐24.7
30.7
1.8
29‐31.7
31.7
31.7
31.7
26.7
1.8
28.7
30‐31.7
28.7
31.7
31.7
30.7
30.7
26.7
30.7
30‐31.7
30.7
13.7
28.7
27.7
23.7
12.7
9.7
18.7
25.7
18.7
26.7
26.7
25‐26.7
26.7
23‐24.7
24.7
16.7
23.6
24.7
20.7
23.7
23.7
21.7
21.7
22.6
21.7
21.7
23‐24.7
7.7
23.7
23‐24.7
Arena: Slottsskogsvallen   Arrangör: Vallenklubbarna
Tävlande: 71 (35+36)   Starter: 355 (183+172)

Män
M 4x100 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Örgryte IS 
40.94
  
  Jonatan Hirsh  98, Alex Apelgrim  04, Tobias Carlryd  00, Anders Pihlblad  98
2Malmö AI 
41.21
  
  Max Hrelja  98, Kasper Kadestål  99, Douglas Hellbratt  95, Simon Martinsson  01
3Upsala IF 
41.40
  
  Simon Plesse  02, Odain Rose  92, Isak Andersson  96, Desmond Rogo  96
4Spårvägens FK 
41.97
  
  Sidrak Afework  01, Joel Groth  91, Marcus Berggren  96, Dennis Melander  95
Ullevi FK 
DNF
  
  Nils Thornberg  94, Patrik Andersson  91, Herman Forsberg  02, Rafael Tejada De Leon  02
M 4x400 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Malmö AI 
3:11.11
  
  Simon Martinsson  01, Viktor Bondesson  98, William Trulsson  06, Nick Ekelund-Arenander  89
2Upsala IF 
3:12.08
  
  Isak Andersson  96, Björn Seifert  96, Desmond Rogo  96, Erik Martinsson  96
3Örgryte IS 
3:12.38
  
  Samuel Wiik  98, Felix Francois  90, Joakim Karlsson  97, Karl Wållgren  01
4Ullevi FK 
3:14.78
  
  Martin Selin  95, Nils Thornberg  94, Oskar Greilert  95, Aaron Ladestam  00
5Turebergs FK 
3:18.95
  
  Christopher Halldén  94, Johan Eriksson  88, Robin Isaksson  02, Emil Johansson  02
M 4x800 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Spårvägens FK 
7:35.34
  
  Walid Oussalah  95, Abdelfath Yassin  95, Kalle Berglund  96, Joakim Andersson  92
2Hälle IF 
7:36.85
  
  Jonas Magnusson  04, Olle Ahlberg  97, Benjamin Åberg  95, Samuel Pihlström  01
3Mölndals AIK 
7:39.25
  
  Miguel Palm  98, Victor Wahlgren  02, Alexander Nilsson  95, Jonathan Grahn  04
4Hässelby SK 
7:50.16
  
  Erik Djurberg  97, Axel Djurberg  99, Gustav Berlin  95, Anton Persson  96
5Örgryte IS 
8:09.51
  
  Samuel Wiik  98, Mohamed Nuur  99, Joakim Karlsson  97, Felix Larsen Nilsson  00
M 4x1500 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Spårvägens FK 
15:20.53
  
  Abdelfath Yassin  95, Johan Fagerberg  92, Emil Danielsson  97, Kalle Berglund  96
2Hälle IF 
15:43.35
  
  Anders Grahl  87, Sharmarke Ahmed  02, Olle Ahlberg  97, Samuel Pihlström  01
3Spårvägens FK 
16:50.13
  
  Bienvenue Musore  90, Daniel Gleimar  92, Walid Oussalah  95, Jonatan Lamy  03
M22 4x100 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Ullevi FK 
41.96
  extra
  André Jackson  02, Rafael Tejada De Leon  02, Herman Forsberg  02, Gustav Tartu  02
2Örgryte IS 
42.02
  extra
  Edvard Hansson  02, Tobias Carlryd  00, Gustav Karlsson  00, Vidar Stenqvist  00
3Turebergs FK 
42.44
  
  Imran Lernebo  01, Erik Dahlberg  02, Hugo Olsson  02, David Mattiasson  01
4Västerås FK 
42.66
  
  Tim Singmandeewised  02, August Kallin  02, Mattias Waernulf  02, Henrik Silva Skoog  04
5Malmö AI 
43.57
  
  Niels Hampus Jensen  04, Max Rosquist-Larsson  01, Elias Hedner  02, Elias Mulot  05
6Varbergs GIF 
44.54
  
  Kalle Nilsson  03, Simon Johansson  04, Lucas Kristenson  01, Edwin Andersson  02
M22 3x400 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Örgryte IS 
2:28.20
  
  Gustav Karlsson  00, Edvard Hansson  02, Karl Wållgren  01
2Västerås FK 
2:28.36
  
  Oliver Smidskog  02, August Kallin  02, Mattias Waernulf  02
3Linköpings GIF 
2:32.56
  
  Viktor Bergkvist  00, Edward Appelberg  01, Linus Simmerlein  02
4Malmö AI 
2:38.44
  
  Elias Mulot  05, Andreas Jönsson  02, Elias Hedner  02
5Sävedalens AIK 
2:42.63
  
  Jonathan Johansson  00, Alfons Råwall  04, Ivan Magnusson  02
6IK Ymer 
2:45.76
  
  Oscar Idehall  05, Max Helge  02, Carl Anderberg  02
M22 3x800 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Örgryte IS 
5:52.85
  
  Gustav Karlsson  00, Jakob Zäll  01, Felix Larsen Nilsson  00
2Hässelby SK 
6:02.71
  
  Oscar Eliasson  01, Yohannes Kiflay  02, Alexander Björklund  00
3KA 2 IF 
6:11.43
  
  Noah Johansson  02, Vilhelm Sjöblom  02, Simon Rosenquist  03
P19 4x100 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Hammarby IF 
41.48
  
  Arvid Wändesjö  03, Alexander Pilgrim  03, Jonatan Borg  03, Viktor Wall  03
2IFK Lund 
42.28
  
  Elias Wennolf  03, Jeroen Persson  05, Erik Erlandsson  04, Isak Holgersson  04
3Malmö AI 
42.70
  
  Emil Cimander  06, Zacharias Parmatow  03, Nils Nilsson Gott  03, Adam Svensson  03
4Hammarby IF 
43.43
  
  Noah Bucht Wesslén  03, Filip Engström  04, Teodor Borgius  03, Niklas Wall  03
5Hanvikens SK 
44.22
  
  Casper Gustafsson  04, Emil Kågström Tyboni  06, Jonathan Hurtig  05, Oscar Niklasson  04
6Turebergs FK 
45.19
  
  Alexander Mickelson  07, Hugo Liljegren  03, Esbjörn Eriksson  03, Valter Kjellberg  04
Åhus FIK 
DNS
  
  Joel Torp  04, William Lindqvist  05, Lukas Lindbladh  04, Samuel Jönsson  06
Heat 1
29 maj
29 maj
1Malmö AI 
42.95
Q
  
  Emil Cimander  06, Zacharias Parmatow  03, Nils Nilsson Gott  03, Adam Svensson  03
2Hammarby IF 
43.85
q
  
  Noah Bucht Wesslén  03, Filip Engström  04, Teodor Borgius  03, Niklas Wall  03
3Hanvikens SK 
44.33
q
  
  Casper Gustafsson  04, Emil Kågström Tyboni  06, Jonathan Hurtig  05, Oscar Niklasson  04
4Åhus FIK 
44.95
q
  
  Joel Torp  04, William Lindqvist  05, Lukas Lindbladh  04, Samuel Jönsson  06
IFK Göteborg 
DNF
  
  Vincent Lundstedt  04, Anthon Bokelund Singh  04, Tristan Heno  04, Lucas Lorentzon  03
Heat 2
29 maj
29 maj
1IFK Lund 
41.89
Q
  
  Elias Wennolf  03, Jeroen Persson  05, Erik Erlandsson  04, Isak Holgersson  04
2Hammarby IF 
41.99
q
  
  Arvid Wändesjö  03, Alexander Pilgrim  03, Jonatan Borg  03, Viktor Wall  03
3Turebergs FK 
46.26
q
  
  Alexander Mickelson  07, Hugo Liljegren  03, Esbjörn Eriksson  03, Valter Kjellberg  04
Sundsvalls FI 
DNF
  
  Vidar Kempe  04, Christof Neib  04, Leon Ölmerud Kjellman  06, Simon Vikström  04
P19 1000 m stafett     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1IFK Lund 
1:55.18
  
  Elias Wennolf  03, Isak Holgersson  04, Jeroen Persson  05, Erik Erlandsson  04
2Hammarby IF 
1:56.93
  
  Jonatan Borg  03, Niklas Wall  03, Markus Moberg  03, Alexander Pilgrim  03
3Danderyds SK 
1:58.02
  
  Erik Skoglund  04, Alexander Davidsson Eriksson  04, Viktor Skoglund  04, Markus Brodin  04
4Hässelby SK 
1:59.44
  
  Mårten Nystrand  03, Linus Jonsson  04, Elias Boman  04, Vincent Arousell  03
5Örgryte IS 
2:00.03
  
  Alex Apelgrim  04, Nils Thorin  03, Albin Hagstedt  04, William Brandberg  03
6Malmö AI 
2:00.27
  
  Eric Segnon  06, Adam Svensson  03, Zacharias Parmatow  03, Nils Nilsson Gott  03
Sundsvalls FI 
DNF
  
  Vidar Kempe  04, Christof Neib  04, Leon Ölmerud Kjellman  06, Simon Vikström  04
Huddinge AIS 
DNF
  
  Emil Klockar  06, Johan Sundgren  03, Casper Elliot  03, Emil Sörqvist  03
Heat 1
28 maj
28 maj
1Danderyds SK 
1:58.51
Q
  
  Erik Skoglund  04, Markus Brodin  04, Viktor Skoglund  04, Alexander Davidsson Eriksson  04
2Hässelby SK 
1:59.93
q
  
  Mårten Nystrand  03, Linus Jonsson  04, Elias Boman  04, Vincent Arousell  03
3Sundsvalls FI 
2:01.15
q
  
  Vidar Kempe  04, Christof Neib  04, Leon Ölmerud Kjellman  06, Simon Vikström  04
4Huddinge AIS 
2:01.60
q
  
  Emil Klockar  06, Johan Sundgren  03, Casper Elliot  03, Emil Sörqvist  03
5Åhus FIK 
2:02.70
  
  Lukas Lindbladh  04, Joel Torp  04, Samuel Jönsson  06, William Lindqvist  05
Heat 2
28 maj
28 maj
1IFK Lund 
1:58.49
Q
  
  Elias Wennolf  03, Isak Holgersson  04, Jeroen Persson  05, Nils Ekström  03
2Hammarby IF 
1:58.58
q
  
  Alexander Pilgrim  03, Jonatan Borg  03, Markus Moberg  03, Noah Bucht Wesslén  03
3Malmö AI 
2:00.16
q
  
  Eric Segnon  06, Adam Svensson  03, Zacharias Parmatow  03, Nils Nilsson Gott  03
4Örgryte IS 
2:01.20
q
  
  Albin Coster  04, Nils Thorin  03, Albin Hagstedt  04, William Brandberg  03
Turebergs FK 
DQ
  
  Alexander Mickelson  07, Hugo Liljegren  03, Esbjörn Eriksson  03, Valter Kjellberg  04
P19 3x800 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Danderyds SK 
5:54.11
  
  Alexander Davidsson Eriksson  04, Viktor Skoglund  04, Markus Brodin  04
2Mölndals AIK 
5:59.67
  
  Fabian Haeffler  03, Lukas Jakobsson  03, Simon Wikell  03
3Västerås FK 
6:03.32
  
  Simon Öberg  03, David Rindetoft  03, Albin Wallenius  03
4Örgryte IS 
6:05.44
  
  Nils Thorin  03, William Brandberg  03, Albin Hagstedt  04
5IK Ymer 
6:09.11
  
  Elias Ramhult  05, Love Ramhult  03, Alfred Ramhult  03
6Malmö AI 
6:19.85
  
  Morgan Lindstedt  05, Albin Öberg  04, Theo Hellberg  04
P17 4x100 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Malmö AI 
41.36
  
  Måns Bergström  05, Noah Karlberg  05, Melvin Vala Tefre  05, William Trulsson  06
2Danderyds SK 
42.71
  
  Edvin Sidwall  06, Lucas Törnström  05, Victor Törnström  05, Oskar Lidberg  06
3Mölndals AIK 
44.03
  
  Anton Fäldt  06, Allan Elgemark  06, Enzo Martini Tedfelt  05, Oscar Björkman Schölin  05
4Hässelby SK 
44.26
  
  Mindor Bergler  05, Erik Larripa Taxell  05, Elliot Hultell  06, Ruben Frisk  06
5Hammarby IF 
44.43
  
  Carl Bergmark  06, Elias Kapell  06, Alfred Berglind  06, Felix Holmqvist  06
6IFK Göteborg 
44.90
  
  Hugo Åkesson  06, Albin Örnborg  06, Benjamin Sander  05, Albin Edin  06
7IF Göta Karlstad 
44.91
  
  Leo Blomberg  07, Alexander Oliver  05, Jacob Åhman  07, Ali Dawood  06
Ullevi FK 
DQ
  
  Shakeem Reid  05, Jonas Gustén  05, Marcus Johansson  05, Hugo Tilldal  05
Heat 1
29 maj
29 maj
1Malmö AI 
42.26
Q
  
  Måns Bergström  05, Noah Karlberg  05, Melvin Vala Tefre  05, Melker Jensfelt  06
2Hässelby SK 
44.66
q
  
  Mindor Bergler  05, Erik Larripa Taxell  05, Elliot Hultell  06, Ruben Frisk  06
3IFK Göteborg 
45.00
q
  
  Hugo Åkesson  06, Albin Örnborg  06, Benjamin Sander  05, Albin Edin  06
4IF Göta Karlstad 
45.04
q
  
  Leo Blomberg  07, Alexander Oliver  05, Jacob Åhman  07, Ali Dawood  06
5Spårvägens FK 
45.66
  
  Oliver Ericsson  06, Konrad Sundbom Kopparberg  05, Erik Andersson  06, Gustav Hellsten  05
6Ystads IF 
46.22
  
  Vidar Nilsson  07, Oliver Fehrlund Persson  05, Viktor Sahlin  07, Joar Franck  05
Heat 2
29 maj
29 maj
1Danderyds SK 
42.80
Q
  
  Edvin Sidwall  06, Lucas Törnström  05, Victor Törnström  05, Oskar Lidberg  06
2Ullevi FK 
44.82
q
  
  Shakeem Reid  05, Jonas Gustén  05, Marcus Johansson  05, Hugo Tilldal  05
3KA 2 IF 
45.69
  
  Hugo Frisesdal  05, Bence Skärlund  06, James Mostert  05, Ture Lindell  06
4Turebergs FK 
45.83
  
  Karl Thilers  07, Jacob Semb-Josefson  06, Jonathan Edberg  06, Gustav Källström  06
5Västerås FK 
46.25
  
  Viktor Rahm  05, Hilding Hanberg  06, Oscar Dahlén  06, Jack Forsberg  06
6IK Lerum FI 
46.70
  
  Theodor Johner  05, Linus Wahl  05, Viggo Nielsen  05, Viggo Trefil  06
7Eksjö Södra IK 
47.14
  
  Lukas Björklund  05, Tor Malmgren  05, Edward Finndahl  05, Alfons Johansson  05
Heat 3
29 maj
29 maj
1Hammarby IF 
44.45
Q
  
  Carl Bergmark  06, Elias Kapell  06, Alfred Berglind  06, Felix Holmqvist  06
2Mölndals AIK 
44.48
q
  
  Anton Fäldt  06, Johan Conway  05, Enzo Martini Tedfelt  05, Oscar Björkman Schölin  05
3IFK Helsingborg 
45.85
  
  Jacob Carlsson  05, Linus Rosén  06, Tim Björk Schwabe  07, Adam Greszkiewicz  06
4KFUM Örebro 
46.99
  
  Hampus Hillding  06, Sigge Bergentz  06, Anton Eklind  05, Viggo Olsson  06
Örgryte IS 
DQ
  
  William Malmström  06, Jonas Ellison  06, Oscar Andersson  06, Milton Brandberg  06
Bromma IF 
DQ
  
  Babu Badjie  05, Filip Olsson  06, Elias Bouloussaa  05, Kim Wingren  06
P17 1000 m stafett     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Malmö AI 
1:55.58
  
  Måns Bergström  05, Noah Karlberg  05, Melker Jensfelt  06, William Trulsson  06
2Danderyds SK 
1:55.98
  
  Oskar Lidberg  06, Edvin Sidwall  06, Victor Törnström  05, Lucas Törnström  05
3Hammarby IF 
2:02.82
  
  Felix Holmqvist  06, Alfred Berglind  06, Elias Kapell  06, Filip Herre  06
4Ystads IF 
2:03.14
  
  Vidar Nilsson  07, Viktor Sahlin  07, Joar Franck  05, Oliver Fehrlund Persson  05
5IF Göta Karlstad 
2:03.65
  
  Leo Blomberg  07, Alexander Oliver  05, Ali Dawood  06, Jacob Åhman  07
6Hässelby SK 
2:03.88
  
  Elliot Hultell  06, Mindor Bergler  05, Samuel Berhane  05, Erik Larripa Taxell  05
7Spårvägens FK 
2:08.51
  
  Oliver Ericsson  06, Erik Andersson  06, Gustav Hellsten  05, Konrad Sundbom Kopparberg  05
8KA 2 IF 
2:09.13
  
  Hugo Frisesdal  05, Bence Skärlund  06, James Mostert  05, Ture Lindell  06
Heat 1
28 maj
28 maj
1Danderyds SK 
2:00.64
Q
  
  Oskar Lidberg  06, Edvin Sidwall  06, Victor Törnström  05, Lucas Törnström  05
2Hässelby SK 
2:05.20
q
  
  Elliot Hultell  06, Mindor Bergler  05, Leo Wickert  05, Erik Larripa Taxell  05
3Västerås FK 
2:07.76
  
  Hilding Hanberg  06, Viktor Rahm  05, Mikola Ahlgren  05, Benjamin Cefo  05
4Eksjö Södra IK 
2:12.55
  
  Lukas Björklund  05, Alfons Johansson  05, Tor Malmgren  05, David Rehn  05
5Varbergs GIF 
2:13.04
  
  Leo Echardt  06, Alfred Andersson  06, Linus Elvesson  06, Ebbe Dahlenborg  06
6IFK Helsingborg 
2:13.23
  
  Jacob Carlsson  05, Tim Björk Schwabe  07, Adam Greszkiewicz  06, David Eriksson  06
Heat 2
28 maj
28 maj
1Ystads IF 
2:03.20
Q
  
  Vidar Nilsson  07, Viktor Sahlin  07, Joar Franck  05, Oliver Fehrlund Persson  05
2IF Göta Karlstad 
2:03.90
q
  
  Leo Blomberg  07, Alexander Oliver  05, Ali Dawood  06, Jacob Åhman  07
3KA 2 IF 
2:07.50
q
  
  Hugo Frisesdal  05, Bence Skärlund  06, James Mostert  05, Ture Lindell  06
4IFK Göteborg 
2:07.71
  
  Hugo Åkesson  06, Albin Örnborg  06, Benjamin Sander  05, Albin Edin  06
5Hammarby IF 
2:08.47
  
  Anton Sallnäs  06, Carl Bergmark  06, Aron Gullberg  06, Neo Hall  06
6Turebergs FK 
2:08.51
  
  Gustav Källström  06, Jonathan Edberg  06, Jacob Semb-Josefson  06, Jakob Lennermark  07
Heat 3
28 maj
28 maj
1Malmö AI 
2:01.26
Q
  
  Måns Bergström  05, Noah Karlberg  05, Melker Jensfelt  06, William Trulsson  06
2Hammarby IF 
2:04.61
q
  
  Felix Holmqvist  06, Elias Kapell  06, Alfred Berglind  06, Filip Herre  06
3Spårvägens FK 
2:07.32
q
  
  Erik Andersson  06, Oliver Ericsson  06, Gustav Hellsten  05, Konrad Sundbom Kopparberg  05
4KFUM Örebro 
2:09.31
  
  Hampus Hillding  06, Sigge Bergentz  06, Anton Eklind  05, Viggo Olsson  06
5Mölndals AIK 
2:10.56
  
  Anton Fäldt  06, Allan Elgemark  06, Oscar Björkman Schölin  05, Enzo Martini Tedfelt  05
6IK Lerum FI 
2:12.63
  
  Viggo Nielsen  05, Elliot Lindbom  05, Theodor Johner  05, Linus Wahl  05
P17 3x800 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Hässelby SK 
6:01.71
  
  Anton Petersson  06, Alexander Hägg  06, Samuel Berhane  05
2Malmö AI 
6:01.89
  
  Sander Petri Bere  05, Finn Grindal  07, Marcus Asker  05
3Västerås FK 
6:11.61
  
  Benjamin Cefo  05, Felix Persson  05, Markus Andersson  05
4Turebergs FK 
6:18.79
  
  Jakob Bergström  06, John Bäck  06, Albert Ziegler  06
5Hammarby IF 
6:25.26
  
  Anton Sallnäs  06, Aron Gullberg  06, Neo Hall  06
6Sundsvalls FI 
6:29.78
  
  Mattias Olsson Larsson  05, Hugo Nordlander  05, Vilgot Westling  05
7Mölndals AIK 
6:32.24
  
  Ludwig Rosén  06, Sven Nordström  06, Linus Alinder  05
8KFUM Örebro 
6:36.66
  
  Viggo Olsson  06, Hampus Hillding  06, Lucas Asplund  06
9Turebergs FK 
6:42.12
  
  Lowe Fuxe Barkvall  06, Vincent Wettergren  05, Gustav Källström  06
10IFK Växjö 
6:50.43
  
  Isak Bergström  06, Theo Eriksson  06, Viggo Bergström  06
11IF Göta Karlstad 
6:51.38
  
  Nils Erixsson  05, Isak Holmgård  05, Fredrik Förland Welander  05
12Eksjö Södra IK 
6:51.41
  
  Edward Finndahl  05, Alfons Johansson  05, David Rehn  05
P15 4x80 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Upsala IF 
36.51
  
  Elias Ekman  07, Andreas Linder  07, Ishak Mekrami  07, Jonas Gällstedt  07
2KFUM Örebro 
37.10
  
  Kevin Lindquist  07, David Elander  08, Elliot Smedstad  07, Neo Kanedal  07
3Hammarby IF 
37.18
  
  Noah Holmlund  07, Anton Roslund  07, Hannes Johansson  07, Vilmer Karlsson  07
4Mölndals AIK 
37.19
  
  David Blixt  07, Hugo Persson  07, Oskar Andersson  07, Eskil Fernström  08
5Sävedalens AIK 
38.03
  
  Alfred Danerud  07, William Svensson  07, Nils Amundin  08, Ture Hjortbäck  07
6Täby IS 
38.20
  
  Jacob Rune  07, Emil Söderberg  07, Jacob Norsell  07, Linus Mattsson  07
7IFK Göteborg 
38.81
  
  Joel Pettersson  07, Måns Eklund  07, Måns Lindqvist  07, Rasmus Arnell  07
8Hässelby SK 
39.03
  
  Philip Antivilo Lindsjöö  08, Edwin Larripa Taxell  08, Irving Lind  07, Hugo Danielsson  07
Heat 1
29 maj
29 maj
1Upsala IF 
36.26
Q
  
  Elias Ekman  07, Andreas Linder  07, Ishak Mekrami  07, Jonas Gällstedt  07
2Hammarby IF 
37.26
q
  
  Noah Holmlund  07, Anton Roslund  07, Hannes Johansson  07, Vilmer Karlsson  07
3Hässelby SK 
38.47
q
  
  Philip Antivilo Lindsjöö  08, Edwin Larripa Taxell  08, Irving Lind  07, Hugo Danielsson  07
4IFK Göteborg 
38.60
q
  
  Joel Pettersson  07, Måns Eklund  07, Måns Lindqvist  07, Rasmus Arnell  07
5IFK Växjö 
40.17
  
  Gustav Johansson  07, Hugo Sjösten  07, Liam Belo Da Silva  07, Casper Nilsson Holmgren  07
6IF Kville 
40.24
  
  Albin Cedergren  07, Klinton Wehlander  07, Albin Theander  07, Arvid Möller  07
Heat 2
29 maj
29 maj
1Mölndals AIK 
36.84
Q
  
  David Blixt  07, Hugo Persson  07, Oskar Andersson  07, Eskil Fernström  08
2KFUM Örebro 
36.85
q
  
  Kevin Lindquist  07, David Elander  08, Elliot Smedstad  07, Neo Kanedal  07
3Sävedalens AIK 
37.67
q
  
  Alfred Danerud  07, William Svensson  07, Nils Amundin  08, Ture Hjortbäck  07
4Täby IS 
38.48
q
  
  Jacob Rune  07, Emil Söderberg  07, Jacob Norsell  07, Linus Mattsson  07
5Örgryte IS 
39.39
  
  Simon Ostwald  08, Alfred Ostwald  07, Philip Blomgren  07, Ove Hagström  07
6Malmö AI 
40.14
  
  Loke Bergström  08, Viktor Lindberg  07, Nino Kusljic  08, Stellan Tode  07
P15 3x800 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Hammarby IF 
6:30.83
  
  Jonas Atlassi  08, Bill Norlin  07, Vilmer Karlsson  07
2Upsala IF 
6:30.89
  
  Ludvig Höglund  07, Emil Kellgren  07, Noa Steiner  07
3Sävedalens AIK 
6:36.07
  
  Ture Hjortbäck  07, Noah Svedberg  07, William Svensson  07
4Turebergs FK 
6:36.82
  
  Vilhelm Lood Falgén  07, Iker Garcia Lundström  07, Johan Åkerström  08
5Mölndals AIK 
6:39.85
  
  Paul Janzen  07, Tage Sköld  07, Elias Eliasson  07
6IFK Göteborg 
6:49.02
  
  Rasmus Arnell  07, Måns Eklund  07, Samuel Rasmuson  07
7IFK Umeå 
6:52.68
  
  Frans Lundberg  07, Leif Adaméc Rydenfalk  07, Lucas Wall  07
8Örgryte IS 
7:07.33
  
  Elliot Svanberg  07, Arvid Berntsson  07, Valter Jönrup  07
9IFK Växjö 
7:07.54
  
  Liam Belo Da Silva  07, Hugo Sjösten  07, Kevin Nordin  07
10IF Kville 
7:44.98
  
  Arvid Möller  07, Dennis Halalkic  07, Simon Rydén  08
M35 4x100 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
2Sävedalens AIK 
49.92
  
  Daniel Johansson  84, Fredrik Olsson  72, Mattias Olsborg  75, Henrik Linder  76
3IK Lerum FI 
50.42
  M50 1
  Björn Carlén Bengtsson  65, Anders Pihl  70, Jesper Skoglund  70, Fredrik Wållgren  70
4Turebergs FK 
50.91
  M50 2
  Christian Josefsson  68, Erik Åhlin  71, Patrick Neuendorff  66, Dag Dacke  65
Hälle IF 
DNF
  
  Marcus Högeteg  71, Carlos Riquelme  75, Patrik Hägg  72, Anders Logg  76
Upsala IF 
DQ
  
  Julian Gabert  86, Lion Martinez  78, Peder Berge  79, Benny Lundström  75
M35 3x800 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Spårvägens FK 
6:53.44
  M50 1
  Björn Flemsäter  68, Fredrik Eckerström  70, Fredrik Nybäck  70
2Alingsås IF 
6:59.69
  M50 2
  Fredrik Andersson  69, Jörgen Jonsson  71, Stefan Engelbrektsson  72
3IK Lerum FI 
7:12.73
  M45 1
  Magnus Magnusson  68, Fredrik Engel  74, Claes Samuelsson  77
4Upsala IF 
7:15.29
  M45 2
  Svante Franzon  72, Mikael Axelsson  75, Marcus Höglund  76
5IK Lerum FI 
7:28.60
  M50 2
  Peter Corell  68, Lennart Olsson  69, Peter Helmroth  66
6IK Lerum FI 
7:31.80
  M35 1
  Andreas Stark  82, Niklas Rung  72, Tobias Nilsson  74
7Mölndals AIK 
7:45.06
  M45 3
  Magnus Alinder  75, Fredrik Edelvik  72, Marcus Jansson  77
8Spårvägens FK 
7:50.90
  M60 1
  Lars Hagström  55, Hans Tove  57, Roger Reinhold  61
9Turebergs FK 
9:44.99
  M65 1
  Karl-Gunnar Karnebäck  55, Johan Göthberg  54, Roland Jonsson  56
M55 4x400 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Varbergs GIF 
4:37.48
  
  Martin Kristensson  67, Magnus Rappe  69, Michael Nilsson  67, Shpend Mulaj  64
Kvinnor
K 4x100 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Malmö AI 
44.48
  
 Filippa Sivnert  01, Wilma Rosenquist  01, Daniella Busk  93, Ida Staafgård  03
2Spårvägens FK 
45.35
  
 Katharina Gråman  03, Sandra Törnros  95, Marie Kimumba  95, Moa Hjelmer  90
3Ullevi FK 
45.76
  
 Alice Svantesson  97, Elvira Tanderud  04, Matilda Hellqvist  93, Ebba Magnusson  01
4Upsala IF 
46.87
  
 Sara Wiss  87, Klara Helander  95, Karolina Svensson  99, Gabriella Holmström  00
5Täby IS 
48.45
  
 Hannah Stenbeck  01, Linnéa Frobe  98, Maria Södergren  98, Leticia Buchli  02
6Råby-Rekarne FIF 
48.63
  
 Moa Eklundh  01, Sarah Karlsson  01, Izabella Ripsweden  00, Maja Åskag  02
7Örgryte IS 
48.77
  
 Judith Wagersten  98, Cajsa Augustsson  02, Jenny Lestander  98, Ellen Hansson  04
IF Göta Karlstad 
DNF
  
 Hanna Karlsson  03, Erica Jarder  86, Emilia Kjellberg  96, Ida Hansen  93
Heat 1
28 maj
28 maj
1Malmö AI 
44.81
Q
  
 Filippa Sivnert  01, Wilma Rosenquist  01, Daniella Busk  93, Ida Staafgård  03
2Spårvägens FK 
46.12
q
  
 Katharina Gråman  03, Sandra Törnros  95, Marie Kimumba  95, Moa Hjelmer  90
3Upsala IF 
47.12
q
  
 Sara Wiss  87, Klara Helander  95, Karolina Svensson  99, Gabriella Holmström  00
4Örgryte IS 
48.45
q
  
 Judith Wagersten  98, Cajsa Augustsson  02, Jenny Lestander  98, Ellen Hansson  04
5Råby-Rekarne FIF 
48.88
q
  
 Moa Eklundh  01, Sarah Karlsson  01, Izabella Ripsweden  00, Maja Åskag  02
Heat 2
28 maj
28 maj
1Ullevi FK 
46.00
Q
  
 Alice Svantesson  97, Elvira Tanderud  04, Matilda Hellqvist  93, Ebba Magnusson  01
2IF Göta Karlstad 
47.72
q
  
 Hanna Karlsson  03, Erica Jarder  86, Emilia Kjellberg  96, Ida Hansen  93
3Täby IS 
47.92
q
  
 Hannah Stenbeck  01, Linnéa Frobe  98, Maria Södergren  98, Leticia Buchli  02
4Åhus FIK 
51.33
  
 Dilek Özgür  03, Cornelia Helgesson  02, Emma Gerdes  03, Hannah Hansson  00
K 4x400 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1IF Göta Karlstad 
3:39.88
  
 Lovisa Ellström  00, Lova Perman  03, Lathifa Afrah  05, Hanna Karlsson  03
2Spårvägens FK 
3:43.07
  
 Tuva Lindqvist  02, Marie Kimumba  95, Jonna Claesson  00, Moa Hjelmer  90
3Täby IS 
3:45.82
  
 Maria Södergren  98, Lovisa Linde  98, Greta Graziani  94, Linnéa Frobe  98
4Upsala IF 
3:48.57
  
 Gabriella Holmström  00, Lowa Branth  05, Ebba Svantesson  97, Klara Helander  95
5Malmö AI 
3:49.42
  
 Felicia Ascard  96, Linnea Killander  93, Emilia Mandl  04, Erika Wärff  00
6Hässelby SK 
4:10.50
  
 Amanda Holmberg  98, Nora Hägg  06, Johanna Pihl  06, Xana Baxter  06
K 4x800 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1IF Göta Karlstad 
8:57.20
  
 Lovisa Ellström  00, Olivia Weslien  97, Ella Holmqvist  05, Lova Perman  03
2Täby IS 
9:08.33
  
 Ottilia Alvarsson  07, Lovisa Linde  98, Greta Graziani  94, Maja Sund  01
3Mölndals AIK 
9:08.66
  
 Saga Hagelin  03, Frida Berglin  05, Alma Svantesson  04, Elin Brink  97
4IFK Göteborg 
10:14.59
  
 Agnes Thundal  05, Lovisa Emanuelsson  06, Lova Möller  05, Siri Provci  07
K 3x1500 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1IF Göta Karlstad 
14:02.14
  
 Wilma Karlsson  03, Meija Peterson  05, Olivia Weslien  97
2Mölndals AIK 
14:14.26
  
 Sara Dädeby  99, Julia Törnblad  97, Elin Brink  97
3Hässelby SK 
14:14.67
  
 Elin Marcusson  99, Linn Adolfsson  06, Wilma Marcusson  99
4Upsala IF 
14:15.16
  
 Filippa Hägglund  03, Alva Malmsten Nilsson  03, Ida Knutsson  04
5Spårvägens FK 
14:21.11
  
 Ebba Kuylenstierna  99, Fanny Szalkai  08, Angelica Strandberg  96
6Örgryte IS 
14:39.36
  
 Ester Mägi Theorin  06, Johanna Larsson  93, Desiree Lilliehöök  86
K22 4x100 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Malmö AI 
47.68
  
 Amanda Rönn  05, Wilma Rosenquist  01, Ida Staafgård  03, Erika Wärff  00
2Råby-Rekarne FIF 
48.27
  
 Moa Eklundh  01, Sarah Karlsson  01, Izabella Ripsweden  00, Maja Åskag  02
3Ullevi FK 
48.32
  
 Helmi Hjortbäck  05, Ebba Magnusson  01, Kajsa Karila  02, Elin Hallbjörner  02
4Mälarhöjdens IK 
49.04
  
 Emelie From Hoppeler  02, Josefin Wikfeldt  02, Elise Legzdins  02, Ida Reutersten  04
5Åhus FIK 
50.91
  
 Dilek Özgür  03, Cornelia Helgesson  02, Emma Gerdes  03, Hannah Hansson  00
6IK Lerum FI 
51.43
  
 Cornelia Lindberg  01, Linnea Pihl  01, Elsa Wållgren  04, Sara Dahlén  00
Huddinge AIS 
DNF
  
 Kajsa Engblom  01, Ella Hagman  02, Alva von Gerber  00, Elwira Ripsweden  02
K22 3x400 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Huddinge AIS 
2:57.81
  
 Madeleine Söderqvist  03, Ella Hagman  02, Elwira Ripsweden  02
2Täby IS 
2:58.66
  
 Leticia Buchli  02, Ebba Jernmark Burrows  00, Maja Sund  01
3Göteborgs KIK 
3:06.58
  
 Johanna Sjögren  02, Emma Andreasson  00, Clara Augustsson  00
K22 3x800 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Täby IS 
7:13.40
  
 Vera Sjöberg  01, Ottilia Alvarsson  07, Maja Sund  01
2Mölndals AIK 
7:36.88
  
 Wilma Holmén  03, Greta Halldén  02, Ebba Berglin  01
F19 4x100 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Bromma IF 
48.21
  
 Tyra Tunander Cedrenius  04, Edda Chin Nygårds  04, Vera Lindblad  04, Lisen Rignell  03
2Hanvikens SK 
49.22
  
 Karin Bengtsson  04, Anelia Danielsson  04, Felicia Johansson  04, Emma Walfridsson  04
3IFK Göteborg 
49.25
  
 Filippa Palmås  04, Ida Kühnel Pappila  04, Isabella Petrusic  05, Ivana Pekic  05
4Örgryte IS 
49.61
  
 Clara Weetom  04, Ellen Hansson  04, Elna Wester  05, Ester Mägi Theorin  06
5Mölndals AIK 
50.47
  
 Elin Molinder  04, Sofia Johansson  04, Amanda Ehrnborg  04, Tilda Wahlén  04
6Malmö AI 
50.87
  
 Elvira Collvin  04, Ella Wolff  05, Elina Brantvall  06, Mollie Jönsson  04
7Boo IF 
54.00
  
 Ella Tylestedt  04, Linnéa Chotteau  05, Linnea Haglund  03, Filippa Aronsson  04
Glanshammars IF 
DNF
  
 Linn von Hofsten  06, Tindra Frykholm  03, Agnes Bjerke  04, Klara Frykholm  03
Heat 1
29 maj
29 maj
1Bromma IF 
49.12
Q
  
 Tyra Tunander Cedrenius  04, Edda Chin Nygårds  04, Vera Lindblad  04, Lisen Rignell  03
2Mölndals AIK 
50.07
q
  
 Elin Molinder  04, Sofia Johansson  04, Amanda Ehrnborg  04, Tilda Wahlén  04
3Örgryte IS 
50.42
q
  
 Clara Weetom  04, Ellen Hansson  04, Elna Wester  05, Ester Mägi Theorin  06
4Malmö AI 
50.85
q
  
 Elvira Collvin  04, Ella Wolff  05, Elina Brantvall  06, Mollie Jönsson  04
5Boo IF 
53.76
q
  
 Ella Tylestedt  04, Linnéa Chotteau  05, Linnea Haglund  03, Filippa Aronsson  04
Heat 2
29 maj
29 maj
1Glanshammars IF 
49.11
Q
  
 Linn von Hofsten  06, Tindra Frykholm  03, Agnes Bjerke  04, Klara Frykholm  03
2Hanvikens SK 
49.47
q
  
 Karin Bengtsson  04, Anelia Danielsson  04, Felicia Johansson  04, Emma Walfridsson  04
3IFK Göteborg 
50.03
q
  
 Filippa Palmås  04, Ida Kühnel Pappila  04, Isabella Petrusic  05, Ivana Pekic  05
Hässelby SK 
DQ
  
 Clara Fallenius  03, Nora Lindahl  04, Julia Håkansson  03, Lia Cederberg  04
F19 1000 m stafett     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Hässelby SK 
2:17.32
  
 Clara Fallenius  03, Nora Lindahl  04, Laura Fodor  03, Lia Cederberg  04
2Bromma IF 
2:17.94
  
 Tyra Tunander Cedrenius  04, Edda Chin Nygårds  04, Vera Lindblad  04, Lisen Rignell  03
3Örgryte IS 
2:18.21
  
 Clara Weetom  04, Ellen Hansson  04, Ester Mägi Theorin  06, Elna Wester  05
4IFK Växjö 
2:20.55
  
 Hanna Joabsson  04, Louise Eliasson  04, Elenie Carlsson  05, Elin Joabsson  04
5Malmö AI 
2:21.06
  
 Elvira Collvin  04, Ella Wolff  05, Una Ademovic  04, Emilia Mandl  04
6IFK Göteborg 
2:22.17
  
 Filippa Palmås  04, Ida Kühnel Pappila  04, Ivana Pekic  05, Saga Provci  04
7Hanvikens SK 
2:23.84
  
 Karin Bengtsson  04, Anelia Danielsson  04, Thea Katsoulaki  04, Felicia Johansson  04
8Mölndals AIK 
2:27.26
  
 Elin Molinder  04, Tilda Wahlén  04, Sofia Johansson  04, Amanda Ehrnborg  04
Heat 1
28 maj
28 maj
1Bromma IF 
2:18.68
Q
  
 Tyra Tunander Cedrenius  04, Edda Chin Nygårds  04, Mellanie Neudinger Nellmer  05, Lykke Iacobaeus  04
2Hanvikens SK 
2:23.05
q
  
 Karin Bengtsson  04, Anelia Danielsson  04, Thea Katsoulaki  04, Felicia Johansson  04
3IFK Växjö 
2:27.44
q
  
 Kerstin Siwertsson  03, Hanna Joabsson  04, Louise Eliasson  04, Elenie Carlsson  05
4Boo IF 
2:30.55
2:30.55
  
 Ella Tylestedt  04, Linnéa Chotteau  05, Linnea Haglund  03, Edvarda Lindén  04
Ullevi FK 
DNS
  
 Ester Schenck  04, Nora Jolbäck  04, Helmi Hjortbäck  05, Sandra Åberg  03
Heat 2
28 maj
28 maj
1Hässelby SK 
2:21.67
Q
  
 Clara Fallenius  03, Nora Lindahl  04, Laura Fodor  03, Lia Cederberg  04
2Örgryte IS 
2:22.90
q
  
 Ebba Francois  04, Ellen Hansson  04, Ester Mägi Theorin  06, Elna Wester  05
3IFK Göteborg 
2:23.81
q
  
 Filippa Palmås  04, Ida Kühnel Pappila  04, Ivana Pekic  05, Saga Provci  04
4Malmö AI 
2:25.53
q
  
 Elvira Collvin  04, Ella Wolff  05, Una Ademovic  04, Emilia Mandl  04
5Mölndals AIK 
2:26.78
q
  
 Elin Molinder  04, Tilda Wahlén  04, Sofia Johansson  04, Amanda Ehrnborg  04
F19 3x800 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Mölndals AIK 
6:48.98
  
 Saga Hagelin  03, Astrid Baunge  05, Alma Svantesson  04
2Upsala IF 
6:50.20
  
 Filippa Hägglund  03, Alva Malmsten Nilsson  03, Ida Knutsson  04
3IFK Växjö 
7:03.90
  
 Hanna Joabsson  04, Louise Eliasson  04, Elin Joabsson  04
4Hälle IF 
7:08.14
  
 Ida Kraft  05, Hanna Lagerkvist  04, Tilda Knauer  03
5Örgryte IS 
8:18.23
  
 Clara Weetom  04, Marion Olofsson  04, Elna Wester  05
F17 4x100 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Turebergs FK 
48.25
  
 Emma Carlsson  05, Elsa Kagevik  06, Alva Back  06, Ida Chrifi  06
2Malmö AI 
48.44
  
 Julia Englund  06, Ella Uddenäs  05, Elin Pihlström  06, Celia Parmatow  05
3Hammarby IF 
48.66
  
 Emmy Wolgast  06, Maja Simonsson  06, Lii Jabbour-Clarke  06, Agnes Jansson  05
4IF Göta Karlstad 
49.35
  
 Märta Lundström Larsson  05, Ida Kristiansson  06, Tilde Andersson  06, Irma Jonhed  05
5Hässelby SK 
49.39
  
 Ida Malmborg  05, Xana Baxter  06, Johanna Pihl  06, Tuva Wennergren  05
6Täby IS 
50.39
  
 Ebba Sjöström  05, Evelina Hamos  05, Emilia Hermansson  06, Eleonora Wahlin  06
7IK Ymer 
50.41
  
 Kellie Tran  05, Agnes Aderstedt  06, Signe Aderstedt  06, Amanda Tran  07
8KA 2 IF 
50.96
  
 Freja Strenius  06, Ellida Stengård  05, Emma-Lisa Johansson  06, Lilly Loggner  07
Heat 1
29 maj
29 maj
1Turebergs FK 
48.71
Q
  
 Emma Carlsson  05, Elsa Kagevik  06, Alva Back  06, Ida Chrifi  06
2Malmö AI 
49.03
q
  
 Julia Englund  06, Ella Uddenäs  05, Elin Pihlström  06, Celia Parmatow  05
3Hälle IF 
50.98
  
 Tilde Dahlberg  06, Adela Riquelme  06, Leonor Riquelme  05, Nelly Elned  06
4IFK Helsingborg 
52.22
  
 Elin Thor  06, Cèline Stjernfelt  05, Lovisa Nilsson  06, Frida Andersson  06
5KFUM Örebro 
52.64
  
 Elin Jakobsson  05, Ida Larsson  06, Lilly Wind  07, Chekube Roseangela Anichukwu  05
6Tullinge FI 
53.46
  
 Alicia Nordmark-Niska  06, Pritha Routh  06, Maya Domanowsky  05, Ida Grimheden  05
7IK Lerum FI 
54.38
  
 Julia Swerin  07, Leia Holm  05, Märta Rhodin  07, Moa Bengtsson  05
Heat 2
29 maj
29 maj
1Hammarby IF 
49.14
Q
  
 Emmy Wolgast  06, Maja Simonsson  06, Lii Jabbour-Clarke  06, Agnes Jansson  05
2IF Göta Karlstad 
49.81
q
  
 Märta Lundström Larsson  05, Ida Kristiansson  06, Tilde Andersson  06, Irma Jonhed  05
3Hässelby SK 
49.98
q
  
 Ida Malmborg  05, Xana Baxter  06, Johanna Pihl  06, Tuva Wennergren  05
4IK Ymer 
50.29
q
  
 Kellie Tran  05, Agnes Aderstedt  06, Signe Aderstedt  06, Amanda Tran  07
5Täby IS 
50.58
q
  
 Ebba Sjöström  05, Evelina Hamos  05, Emilia Hermansson  06, Eleonora Wahlin  06
6KA 2 IF 
50.85
q
  
 Freja Strenius  06, Ellida Stengård  05, Emma-Lisa Johansson  06, Lilly Loggner  07
F17 1000 m stafett     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Hälle IF 
2:15.65
  
 Adela Riquelme  06, Tilde Dahlberg  06, Ellen Schoug  05, Nelly Elned  06
2IF Göta Karlstad 
2:16.29
  
 Ida Kristiansson  06, Irma Jonhed  05, Lathifa Afrah  05, Ella Holmqvist  05
3Turebergs FK 
2:17.53
  
 Emma Carlsson  05, Ida Chrifi  06, Elsa Kagevik  06, Alva Back  06
4Hammarby IF 
2:18.82
  
 Lii Jabbour-Clarke  06, Emmy Wolgast  06, Maja Simonsson  06, Esther Sahlqvist  06
5Malmö AI 
2:20.12
  
 Julia Englund  06, Ella Uddenäs  05, Elin Pihlström  06, Linnea Englund  06
6Mölndals AIK 
2:21.94
  
 Ane Torine Iversen  05, Olivia Lundberg  06, Elin Hagelin  05, Wilma Ehrnborg  06
7Hässelby SK 
2:22.56
  
 Ida Malmborg  05, Xana Baxter  06, Johanna Pihl  06, Nora Hägg  06
8KA 2 IF 
2:26.67
  
 Freja Strenius  06, Izabella Olofsson  05, Emma-Lisa Johansson  06, Lilly Loggner  07
Heat 1
28 maj
28 maj
1Malmö AI 
2:17.48
Q
  
 Julia Englund  06, Ella Uddenäs  05, Elin Pihlström  06, Linnea Englund  06
2Hälle IF 
2:18.29
q
  
 Tilde Dahlberg  06, Adela Riquelme  06, Ellen Schoug  05, Nelly Elned  06
3Mölndals AIK 
2:23.55
q
  
 Ane Torine Iversen  05, Olivia Lundberg  06, Elin Hagelin  05, Wilma Ehrnborg  06
4Sundsvalls FI 
2:32.30
  
 Irma Jonsson  06, Amanda Hedlund  05, Alva Åkesson  06, Astrid Scott  06
5Tullinge FI 
2:32.89
  
 Alicia Nordmark-Niska  06, Pritha Routh  06, Maya Domanowsky  05, Ida Grimheden  05
6Västerås FK 
2:34.57
  
 Ella Grimheden  06, Lilly Brusling  06, Julia Silverhult  07, Clara Jansson  06
7Varbergs GIF 
2:39.98
  
 Elin Lövenklev  06, Felicia Björk  06, Esther Johansson  07, Ebba Giller Källström  06
8IFK Helsingborg 
2:43.13
  
 Sara Andersson  06, Cèline Stjernfelt  05, Elin Thor  06, Lovisa Nilsson  06
Heat 2
28 maj
28 maj
1Hammarby IF 
2:18.19
Q
  
 Esther Sahlqvist  06, Agnes Jansson  05, Emmy Wolgast  06, Maja Simonsson  06
2IF Göta Karlstad 
2:19.02
q
  
 Ida Kristiansson  06, Tilde Andersson  06, Irma Jonhed  05, Lathifa Afrah  05
3Hässelby SK 
2:20.11
q
  
 Ida Malmborg  05, Xana Baxter  06, Johanna Pihl  06, Nora Hägg  06
4Turebergs FK 
2:20.54
q
  
 Annie Grindange  06, Emma Carlsson  05, Ida Chrifi  06, Elsa Kagevik  06
5KA 2 IF 
2:22.54
q
  
 Freja Strenius  06, Izabella Olofsson  05, Emma-Lisa Johansson  06, Lilly Loggner  07
6Täby IS 
2:26.30
  
 Ebba Sjöström  05, Rebecka Sjöberg  05, Eleonora Wahlin  06, Emilia Hermansson  06
7KFUM Örebro 
2:26.40
  
 Elin Jakobsson  05, Chekube Roseangela Anichukwu  05, Ida Larsson  06, Elin Freed  06
IFK Göteborg 
DNF
  
 Victory Ezennaya  06, Tindra Ladestam  05, Alva Thunberg  06, Maud De Coninck  05
F17 3x800 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Mölndals AIK 
6:53.73
  
 Elin Hagelin  05, Frida Berglin  05, Wilma Ehrnborg  06
2Upsala IF 
6:56.39
  
 Clara Knutsson  06, Felicia Jansson  05, Lowa Branth  05
3IFK Göteborg 
7:04.72
  
 Alva Thunberg  06, Maud De Coninck  05, Agnes Thundal  05
4Turebergs FK 
7:41.88
  
 Alva Back  06, Ida Chrifi  06, Elsa Kagevik  06
F15 4x80 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Malmö AI 
38.99
  
 Saga Falck  07, Moa Wirstedt  07, Tea Widgren  08, Ellinor Wennolf  08
2Hammarby IF 
39.57
  
 Anna Bergin  07, Matilda Borg  07, My Lindberg  08, Tyra Sparv  08
3Täby IS 
40.00
  
 Ebba Dahlström  08, Ebba Borglund  08, Ella Nilsson  07, Alice Helge  07
4IFK Helsingborg 
40.46
  
 Enya Jonsson  08, Maya Lilja  07, Isolde Boo  07, Evelin Varga  08
5Malmö AI 
40.54
  
 Bella Gisel  07, Binta Jammeh  08, Ebba Elm  08, Milene Rosberg  07
6Mölndals AIK 
41.17
  
 Ella Alvelin Malm  08, Ida Ekengren  08, Lara Ghafour  07, Elsa Claesson  07
7Ullevi FK 
41.18
  
 Hanna Amundin  07, Mary Harwood  07, Bella Wennbom  07, Johanna Gustén  07
8F Stenungsunds FI 
41.30
  
 Julia Alexandersson  08, Inez Brocker  08, Nicolina Sinclair  07, Ellen Perman  07
Heat 1
29 maj
29 maj
1Malmö AI 
40.41
Q
  
 Bella Gisel  07, Binta Jammeh  08, Ebba Elm  08, Milene Rosberg  07
2Sävedalens AIK 
41.94
  
 Ebba Bränholm  07, Alice Boström Holmberg  07, Hilda Rydén  07, Ingrid Levin  07
3Hässelby SK 
42.74
  
 Filippa Kopparhed  07, Elsa Andersson  07, Olivia Pihl  08, Isabella Sjöholm Vitasovic  08
4Örgryte IS 
43.59
  
 Alva Andblad  08, Ylva Magnusson Debray  08, Nadja Ahnoff  07, Veronica Lopez  07
5IF Göta Karlstad 
44.80
  
 Lorna Gibson  07, Aliz Halász  07, Amanda Karlsson  07, Elin Rubertsson  07
6Tullinge FI 
45.69
  
 Anastasia Rozhkova  07, Edith Grimheden  07, Mia Senaneuch  07, Elsa Hedenius  07
Heat 2
29 maj
29 maj
1Hammarby IF 
40.42
Q
  
 Anna Bergin  07, Matilda Borg  07, My Lindberg  08, Tyra Sparv  08
2Mölndals AIK 
41.27
q
  
 Ella Alvelin Malm  08, Ida Ekengren  08, Lara Ghafour  07, Elsa Claesson  07
3F Stenungsunds FI 
41.46
q
  
 Julia Alexandersson  08, Inez Brocker  08, Nicolina Sinclair  07, Ellen Perman  07
4Västerås FK 
41.84
  
 Filippa Engström  07, Bea Brusling  08, Molly Åkerblom  07, Elvad Hiirad  08
5Ystads IF 
42.05
  
 Felicia Mårtensson  07, Aprilia Holmström  07, Olivia Lindberg Tillander  07, Isa Lindberg  07
6Bromma IF 
42.18
  
 Rose Masoudi  07, Sofia Sahlén Martin  08, Norah Hamberg  07, Clara Herge  08
7Täby IS 
42.70
  
 Wilma Beiming Brotte  08, Emilie Ekman  08, Alma Hallsten  07, Emma Olofsson  07
Heat 3
29 maj
29 maj
1Malmö AI 
39.20
Q
  
 Saga Falck  07, Moa Wirstedt  07, Tea Widgren  08, Ellinor Wennolf  08
2Täby IS 
40.80
q
  
 Ebba Dahlström  08, Ebba Borglund  08, Ella Nilsson  07, Alice Helge  07
3IFK Helsingborg 
41.01
q
  
 Enya Jonsson  08, Maya Lilja  07, Isolde Boo  07, Evelin Varga  08
4Ullevi FK 
41.41
q
  
 Hanna Amundin  07, Mary Harwood  07, Bella Wennbom  07, Johanna Gustén  07
5KFUM Örebro 
43.00
  
 Josefine Eriksson  07, Julia Karlsson  07, Svea Victorén  08, Wilma Larsson  07
IFK Växjö 
DNF
  
 Smilla Fermskog  07, Livia Nilsson  07, Vera Undin Cederberg  08, Thea Rönnmark  07
F15 3x800 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Hammarby IF 
7:07.17
  
 Ella Johansson  07, Julia Wändin  07, Matilda Borg  07
2Hälle IF 
7:18.17
  
 Moa Enander  07, Agnes Knauer  07, Majken Söderlund Larsson  07
3Turebergs FK 
7:30.82
  
 Amanda Solén  07, Wilma Blitz  07, Venla Engström  07
4Upsala IF 
7:35.98
  
 Emelie Öhman  07, Isabelle Thor  07, Lina Garbell  07
5Mölndals AIK 
8:01.09
  
 Elsa Svantesson  07, Alexandra Allvin  08, Felicia Månesjö  07
6Turebergs FK 
8:02.27
  
 Matilda Solén  07, Saga Gustafsson  07, Miriam Nunes Nykvist  08
7Tullinge FI 
8:04.55
  
 Anastasia Rozhkova  07, Edith Grimheden  07, Agnes Parmhed  08
K40 4x100 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Hälle IF 
1:00.51
  
 Maria Elned  75, Anna Logg  78, Ann Gisaeus  79, Weronica Hägg  74
2Turebergs FK 
1:08.77
  
 Ulla Karnebäck  53, Agneta Berg  62, Gunnel Tolfes  58, Eva Jonsson  60
K60 3x800 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Turebergs FK 
9:15.02
  
 Ulla Karnebäck  53, Agneta Berg  62, Gunnel Tolfes  58
2IF Kville 
9:20.31
  
 Eleonor Öström  59, Christina Johansson  62, Karin Schön  62

© 2022 Friidrottsstatistik