0

13.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
6.8
29.10
24.9
5.8
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
18.9
15.10
8.10
8.10
15.10
15.10
16.10
16.10
16.10
15.10
15.10
15.10
15.10
9.10
19.9
Arena: Tibblevallen   Arrangör: Täby IS
Tävlande: 205 (104+101)   Starter: 238 (122+116)

 Män 
1Turebergs FK97
2Hammarby IF83
3KFUM Örebro75
4Västerås FK73
5Huddinge AIS71
6IFK Lidingö59
7Tjalve FIF36
 Kvinnor 
1Täby IS100.5
2Turebergs FK90.5
3IFK Lidingö68.5
4Västerås FK68
5Tjalve FIF67
6KFUM Örebro56
7Huddinge AIS50.5
Män
M 100 m     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
1Jonatan Borg
10.90w
Hammarby IF
10.90w
  
2Henrik Silva Skoog
11.08w
Västerås FK
11.08w
  
3Joakim Hellbratt
11.11w
Huddinge AIS
11.11w
  
4Imran Lernebo
11.23w
Turebergs FK
11.23w
  
5Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
11.39w
KFUM Örebro
11.39w
  
6Christof Wagner RobinsonIFK Lidingö
12.06w
  
7Salomon Irutingabo
12.41w
Tjalve FIF
12.41w
  
M 200 m     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
1Dennis Otieno
21.42
Hammarby IF
21.42
SB
  
2Emil Johansson
21.92
Turebergs FK
21.92
SB
  
3Alvin Reinebo
Alvin Reinebo 04, KFUM Örebro
22.00
KFUM Örebro
22.00
PB
  
4Lucas Ulegård
Lucas Ulegård 03, Västerås FK
22.43
Västerås FK
22.43
PB
  
5Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
22.59
SB
  
6Edvin Kaljo
Edvin Kaljo 04, Tjalve FIF
23.54
Tjalve FIF
23.54
SB
  
7Ernesto Turro HerreraIFK Lidingö
24.31
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Alexander Pilgrim
50.25
Hammarby IF
50.25
SB
  
2Christopher HalldénTurebergs FK
50.66
PB
  
3Linus Strand
Linus Strand 01, KFUM Örebro
50.71
KFUM Örebro
50.71
SB
  
4Emil Sörqvist
51.11
Huddinge AIS
51.11
PB
  
5August Kallin
August Kallin 02, Västerås FK
51.62
Västerås FK
51.62
PB
  
6Elliot Jannert
53.06
Tjalve FIF
53.06
PB
  
7Nicklas Östlund
56.00
IFK Lidingö
56.00
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Valter Kjellberg
1:55.47
Turebergs FK
1:55.47
PB
  
2Axel Alness Borg
1:55.79
IFK Lidingö
1:55.79
SB
  
3Kevin Bodén
Kevin Bodén 02, KFUM Örebro
1:55.90
KFUM Örebro
1:55.90
SB
  
4Dennis Elms Jansson
1:59.97
Huddinge AIS
1:59.97
PB
  
5Filip Herre
2:02.65
Hammarby IF
2:02.65
PB
  
6Benjamin Cefo
Benjamin Cefo 05, Västerås FK
2:07.60
Västerås FK
2:07.60
  
7Hector Bergström
2:14.90
Tjalve FIF
2:14.90
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Olof Silvander
4:22.62
IFK Lidingö
4:22.62
SB
  
2Albin Wallenius
Albin Wallenius 03, Västerås FK
4:22.91
Västerås FK
4:22.91
SB
  
3August Mollén
4:22.97
Tjalve FIF
4:22.97
SB
  
4Johan Eriksson
4:23.04
Turebergs FK
4:23.04
SB
  
5Kevin Bodén
Kevin Bodén 02, KFUM Örebro
4:26.16
KFUM Örebro
4:26.16
SB
  
6Nils Holm
Nils Holm 04, Hammarby
4:33.06
Hammarby IF
4:33.06
SB
  
7Ludvig Eggöy MarkhesterHuddinge AIS
4:44.25
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Martin Regborn
Martin Regborn 92, KFUM Örebro
14:30.98
KFUM Örebro
14:30.98
SB
  
2Daniel Lundgren
14:43.04
Turebergs FK
14:43.04
  
3Niklas Jonsson
14:46.80
Hammarby IF
14:46.80
PB
  
4Ludvig Johansson
15:50.59
IFK Lidingö
15:50.59
  
5Elias Rapp
Elias Rapp 99, Västerås FK
16:18.80
Västerås FK
16:18.80
SB
  
6Jesper Lidmar
16:26.73
Huddinge AIS
16:26.73
PB
  
7Filip Hallin
Filip Hallin 02, Tjalve FIF
17:00.64
Tjalve FIF
17:00.64
SB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Napoleon Solomon
9:15.58
Turebergs FK
9:15.58
SB
  
2Simon Hector
9:58.90
Huddinge AIS
9:58.90
SB
  
4Kalle Brunnstedt
10:45.06
Hammarby IF
10:45.06
PB
  
5Markus Andersson
Markus Andersson 05, Västerås FK
10:28.36
Västerås FK
10:28.36
  
6Leonardo Garavini
10:56.53
IFK Lidingö
10:56.53
PB
  
Jonas Andersson
9:53.25
Kils OK
9:53.25
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1David Adrian
15.32
Huddinge AIS
15.32
PB
  
2Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
20.89
KFUM Örebro
20.89
PB
  
3Jacob Krumlinde
20.96
IFK Lidingö
20.96
PB
  
4August Kallin
August Kallin 02, Västerås FK
21.15
Västerås FK
21.15
PB
  
5Arvid Wändesjö
44.91
Hammarby IF
44.91
PB
  
Erik Dahlberg
DQ
Turebergs FK
DQ
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
53.77
SB
  
2Johan Eriksson
57.03
Turebergs FK
57.03
SB
  
3Alexander Pilgrim
1:00.36
Hammarby IF
1:00.36
PB
  
4Oliver Smidskog
Oliver Smidskog 02, Västerås FK
1:00.42
Västerås FK
1:00.42
PB
  
5Fredrik Schöllin
1:04.77
Tjalve FIF
1:04.77
PB
  
6Erik Svensson
1:09.76
IFK Lidingö
1:09.76
PB
  
Sigge Bergentz
Sigge Bergentz 06, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
M Höjd     


Final A

Final

1Jonatan Borg
1.96
Hammarby IF
1.96
SB
  
2Hampus Carlens
1.96
IFK Lidingö
1.96
SB
  
3Erik Dahlberg
1.92
Turebergs FK
1.92
SB
  
4Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
1.87
KFUM Örebro
1.87
SB
  
5Anton Ledell
1.75
Huddinge AIS
1.75
SB
  
6Henrik Silva Skoog
1.65
Västerås FK
1.65
SB
  
7Joakim Wadstein
1.50
Tjalve FIF
1.50
SB
  
1.501.651.751.821.871.921.962.00
Borg---xxoooxoxxx
Carlens---ooxoxxoxxx
Dahlberg----xxooxxx
Johanssono-ooxo
Ledellooox
Silva Skoogoo-pxxx
Wadsteino
M Stav     


Final A

Final

1Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås FK
4.76
Västerås FK
4.76
PB
  
2Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
4.56
KFUM Örebro
4.56
SB
  
3Oliver Sandberg
4.31
Huddinge AIS
4.31
PB
  
4Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
4.16
PB
  
5Aron Gullberg
3.80
Hammarby IF
3.80
SB
  
6Robin Isaksson
3.60
IFK Lidingö
3.60
SB
  
3.403.603.804.004.164.314.464.564.664.764.86
Rahm-----xoxooxooxxx
Johansson------xoxo-xxx
Sandberg-xooxoxoxoxxx
Semb-Josefson--ooxoxxx
Gullberg-ooxxx
Isakssonooxxx
M Längd     


Final A

Final

1Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås FK
7.14w
Västerås FK
7.14w
+3.1
  
2Gustav Magnusson
6.99
Tjalve FIF
6.99
0.0 SB
  
3Hugo Olsson
6.83
Turebergs FK
6.83
+1.3 PB
  
4Joakim Hellbratt
6.76
Huddinge AIS
6.76
–0.6 SB
  
5Niklas Wall
6.59
Hammarby IF
6.59
0.0 SB
  
6Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
6.45w
+2.9
  
7Viggo Olsson
Viggo Olsson 06, KFUM Örebro
5.07w
KFUM Örebro
5.07w
+2.3
  
Hjort7.14w
+3.1
7.05w
+2.2
Magnussonx6.80
+0.7
6.99
0.0
x
Olsson6.60w
+2.9
6.66w
+2.1
5.96
0.0
6.83
+1.3
6.67
+2.0
Hellbrattxx6.76
-0.6
xxx
Wallxx6.59
0.0
x2.40
0.0
x
Hellstrand Hellebergx6.22w
+3.5
4.48
+1.7
5.89
0.0
x6.45w
+2.9
Olsson4.90w
+2.3
5.07w
+2.3
4.00
-0.6
M Tresteg     


Final A

Final

1Erik Ehrlin
14.97
Hammarby IF
14.97
+1.6 SB
  
2Hampus Carlens
12.88
IFK Lidingö
12.88
+1.6 SB
  
3Gustaw Wisniewski
12.84
KFUM Örebro
12.84
+0.9 PB
  
4Timothy Olsson
12.60
Huddinge AIS
12.60
0.0 SB
  
5Alexander MickelsonTurebergs FK
12.13
0.0 PB
  
6Tim Singmandeewised
11.21
Västerås FK
11.21
+0.5 PB
  
Ehrlinxx14.97
+1.6
xx
Carlens12.14
0.0
12.23
0.0
11.85
+1.0
12.88
+1.6
Wisniewski11.40
-1.7
11.78
+0.3
11.44
+1.4
x12.50
+1.9
12.84
+0.9
Olsson12.60
0.0
Mickelson11.98
-1.4
11.92w
+2.1
11.59
-0.2
11.86
+0.5
12.13
0.0
x
Singmandeewisedx11.21
+0.5
xxxx
M Kula     


Final A

Final

1Jesper Ahlin
16.09
Turebergs FK
16.09
PB
  
2Krister Larsson
Krister Larsson 85, Västerås FK
13.43
Västerås FK
13.43
SB
  
3Erik Schenström
13.11
Tjalve FIF
13.11
SB
  
4Linus Bernhult
Linus Bernhult 75, KFUM Örebro
12.85
KFUM Örebro
12.85
SB
  
5Martin Sundberg
12.70
Hammarby IF
12.70
SB
  
6Tony Karlsson
10.45
Huddinge AIS
10.45
  
7Michael Welin
7.07
IFK Lidingö
7.07
SB
  
Ahlin15.4215.0814.3616.09x15.21
Larsson13.2713.4313.4213.2413.20
Schenström12.7113.11
Bernhult12.6712.6412.76x12.85x
Sundberg12.6212.18x12.1011.9712.70
Karlsson10.2710.42x10.4510.44x
Welin7.07
M Diskus     


Final A

Final

1Lukas Björninger
48.53
Turebergs FK
48.53
  
2Matt Brown
Matt Brown 80, Hammarby
46.74
Hammarby IF
46.74
SB
  
3Johannes Lilius
44.36
Huddinge AIS
44.36
  
4Linus Bernhult
Linus Bernhult 75, KFUM Örebro
41.13
KFUM Örebro
41.13
SB
  
5Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve FIF
32.58
Tjalve FIF
32.58
PB
  
6Robin Isaksson
26.88
IFK Lidingö
26.88
PB
  
Andreas Winborg
34.62
Vallentuna FK
34.62
PB
  
Björninger46.5748.5347.4448.2647.76x
Brownx46.7445.6146.37x44.85
Lilius43.84x39.8542.7444.36x
Bernhult39.18x41.13
Renz32.58xxx29.53x
Isaksson24.0525.53x26.8822.41x
Winborg28.52x34.3334.3034.6233.19
M Slägga     


Final A

Final

1Karl Ludvik
57.07
Turebergs FK
57.07
SB
  
2Johannes Nilsson
Johannes Nilsson 98, Västerås FK
53.48
Västerås FK
53.48
  
3Jonas Hansson-Bergén
51.00
KFUM Örebro
51.00
  
4Johannes Lilius
48.71
Huddinge AIS
48.71
SB
  
5Alexander LindefalkHammarby IF
42.44
PB
  
6Jacob Krumlinde
41.09
IFK Lidingö
41.09
SB
  
7Erik Schenström
33.56
Tjalve FIF
33.56
SB
  
Ludvikxx56.0057.0754.21
Nilsson51.6750.3151.0651.8753.4852.98
Hansson-Bergén48.21x49.23x51.00x
Liliusx42.2448.7145.6445.52
Lindefalk38.79x42.44x42.0341.74
Krumlinde35.26x33.6135.3441.0940.00
Schenströmx26.4833.56x
M Spjut     


Final A

Final

1Leon Bodén
Leon Bodén 05, KFUM Örebro
60.22
KFUM Örebro
60.22
PB
  
2Vladimir PetrovičTurebergs FK
51.96
SB
  
3Tomas Lundberg
51.85
IFK Lidingö
51.85
SB
  
4Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve FIF
50.16
Tjalve FIF
50.16
PB
  
5Pontus Gustavsson
Pontus Gustavsson 02, Västerås FK
48.68
Västerås FK
48.68
SB
  
6Martin Sundberg
48.13
Hammarby IF
48.13
PB
  
7Tony Karlsson
39.85
Huddinge AIS
39.85
SB
  
Bodén56.78x49.8659.5360.2260.02
Petrovičx51.9651.36x48.5849.24
Lundberg51.8551.3050.1150.6749.9948.04
Renz48.6445.61x49.7645.6350.16
Gustavsson48.68xxx47.24x
Sundberg48.13xx46.4641.41x
Karlsson38.3138.4437.9237.4039.8537.60
M 4x100 m     


Final A

Final

1Turebergs FK 
42.62
  
  Hugo Olsson  02, Imran Lernebo  01, Erik Dahlberg  02, David Mattiasson  01
2Hammarby IF 
42.81
  
  Jonatan Borg  03, Dennis Otieno  91, Alexander Pilgrim  03, Martin Sundberg  03
3KFUM Örebro 
43.29
  
  Amir Musa  01, Simon Sharapo  01, Linus Strand  01, Ludvig Molinder  03
4Huddinge AIS 
43.52
  
  Johan Sundgren  03, Casper Elliot  03, Dennis Elms Jansson  95, Joakim Hellbratt  03
5Västerås FK 
45.80
  
  Patric Hjort  93, Henrik Silva Skoog  04, Lucas Ulegård  03, Mattias Waernulf  02
6IFK Lidingö 
47.27
  
  Melker Carlens  04, Christof Wagner Robinson  00, Elias Sahlin  01, Anton Hellstrand Helleberg  05
7IF Tjalve Tjalve FIF
50.03
  
  Ville Schöllin  06, Edvin Kaljo  04, Gustav Magnusson  00, Henrik Renz  01
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
12.04
  
2Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
12.30
KFUM Örebro
12.30
PB
  
3Alva von Gerber
12.39
Huddinge AIS
12.39
PB
  
4Maja Almgren
12.42
Täby IS
12.42
SB
  
5Filippa Engström
Filippa Engström 07, Västerås FK
12.67
Västerås FK
12.67
PB
  
6Linda Skantze
12.88
IFK Lidingö
12.88
PB
  
7Majken Karlsson
13.26
Tjalve FIF
13.26
PB
  
K 200 m     

Vind: +2.9

Final A

Final

Vind: +2.9
1Linnéa Frobe
24.98w
Täby IS
24.98w
  
2Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
25.52w
KFUM Örebro
25.52w
  
3Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
25.73w
  
4Virva Rylander
Virva Rylander 00, Västerås FK
26.05w
Västerås FK
26.05w
  
5Emma Carlsson
26.70w
Turebergs FK
26.70w
  
6Elwira Ripsweden
26.89w
Huddinge AIS
26.89w
  
7Moa Gustafsson
28.56w
Tjalve FIF
28.56w
  
K 400 m     


Final A

Final

1Linnéa Frobe
56.63
Täby IS
56.63
SB
  
2Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås FK
57.74
Västerås FK
57.74
SB
  
3Linnéa Ericsson BäckvallTurebergs FK
1:00.77
  
4Estelle Strand
1:01.41
IFK Lidingö
1:01.41
SB
  
5Moa Gustafsson
1:02.49
Tjalve FIF
1:02.49
PB
  
6Clara Unnerud WallhagenHuddinge AIS
1:03.32
PB
  
7Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
1:07.21
KFUM Örebro
1:07.21
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Maja Sund
2:19.48
Täby IS
2:19.48
SB
  
2Rebecka Öberg
2:21.18
IFK Lidingö
2:21.18
SB
  
3Julia Meijer
2:23.37
Turebergs FK
2:23.37
SB
  
4Elin Freed
Elin Freed 06, KFUM Örebro
2:24.68
KFUM Örebro
2:24.68
SB
  
5Edith Blomqvist
Edith Blomqvist 94, Västerås FK
2:25.40
Västerås FK
2:25.40
  
6Thea Boström
Thea Boström 98, Tjalve FIF
2:27.71
Tjalve FIF
2:27.71
SB
  
7Lisa Bäckdén
2:34.75
Huddinge AIS
2:34.75
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Greta Graziani
4:39.97
Täby IS
4:39.97
PB
  
2Emma Bjessmo
Emma Bjessmo 95, Tjalve FIF
4:40.55
Tjalve FIF
4:40.55
SB
  
3Elsa Wallenius
Elsa Wallenius 01, Västerås FK
4:47.00
Västerås FK
4:47.00
  
4Wilma Blitz
5:33.48
Turebergs FK
5:33.48
SB
  
5Alina Vuokila
5:36.50
IFK Lidingö
5:36.50
SB
  
6Ylva Björnsjö
5:45.06
Huddinge AIS
5:45.06
PB
  
7Wera Falk
Wera Falk 06, KFUM Örebro
6:17.82
KFUM Örebro
6:17.82
PB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Hanna Bergström
17:14.15
Turebergs FK
17:14.15
SB
  
2Elsa Wallenius
Elsa Wallenius 01, Västerås FK
17:51.47
Västerås FK
17:51.47
  
3Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, KFUM Örebro
18:08.31
KFUM Örebro
18:08.31
SB
  
4Vera Sjöberg
19:14.11
Täby IS
19:14.11
SB
  
5Frida Södermark
19:17.52
Tjalve FIF
19:17.52
SB
  
6Nina Willén HolgerssonIFK Lidingö
20:38.27
PB
  
7Frida Rosenberg
21:52.86
Huddinge AIS
21:52.86
SB
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

1Emilia Lillemo
10:06.46
Täby IS
10:06.46
SB
  
2Elvira Bredin
10:37.67
Turebergs FK
10:37.67
PB
  
37 SWE AT
3Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
12:57.64
IFK Lidingö
12:57.64
PB
  
4Jennie Bjerner
13:03.70
Tjalve FIF
13:03.70
PB
  
5Johanna Berg
Johanna Berg 05, KFUM Örebro
13:49.32
KFUM Örebro
13:49.32
PB
  
6Elin Sundell
15:58.21
Huddinge AIS
15:58.21
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Maria SödergrenTäby IS
14.41
  
2Frida Johansson
14.81
Tjalve FIF
14.81
SB
  
3Alva von Gerber
15.03
Huddinge AIS
15.03
SB
  
4Hedda Folkhage
16.70
Turebergs FK
16.70
PB
  
5Elsa Klang
Elsa Klang 05, Lidingö
19.60
IFK Lidingö
19.60
PB
  
6Primrose Ulegård
Primrose Ulegård 76, Västerås FK
20.18
Västerås FK
20.18
SB
  
7Chekube Roseangela AnichukwuKFUM Örebro
23.18
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Kajsa Engblom
1.70
Huddinge AIS
1.70
SB
  
1Linda Skantze
1.70
IFK Lidingö
1.70
SB
  
3Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
1.63
KFUM Örebro
1.63
PB
  
4Emilia Nielsen
1.54
Turebergs FK
1.54
SB
  
4Alma HallstenTäby IS
1.54
PB
  
6Thea Englund
Thea Englund 08, Västerås FK
1.47
Västerås FK
1.47
PB
  
7Majken Karlsson
1.40
Tjalve FIF
1.40
PB
  
1.201.301.401.471.541.591.631.671.701.73
Engblom-----xxooooxxx
Skantze-----ooxxooxxx
Victorén---ooxxoxxoxxx
Nielsen-oooxxoxxx
Hallsten-oooxxoxxx
Englundooooxxx
Karlssonooxoxxx
K Stav     


Final A

Final

1Sara WinbergTäby IS
3.58
  
2Johanna Hellman
3.48
IFK Lidingö
3.48
SB
  
3Linnéa Lindqvist
Linnéa Lindqvist 06, Västerås FK
3.28
Västerås FK
3.28
PB
  
4Emelie Forsberg
3.15
Huddinge AIS
3.15
SB
  
5Maja Forss
Maja Forss 04, Tjalve FIF
2.80
Tjalve FIF
2.80
SB
  
6Emmie Wedin
2.60
Turebergs FK
2.60
=PB
  
2.302.602.803.003.153.283.383.483.583.75
Winberg------xxoxpxoxxx
Hellman--ooxoxxooxoxxx
Lindqvist--ooxxoxxoxxx
Forsberg---xxoxoxxx
Forssoooxxx
Wedinoxoxxx
K Längd     


Final A

Final

1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
6.10
+0.3 PB
  
2Emelie EklundTäby IS
5.89
–0.4 SB
  
3Ida Fogdeson
Ida Fogdeson 06, Tjalve FIF
5.33
Tjalve FIF
5.33
+1.2 PB
  
4Elin Hjertzell
5.27
Huddinge AIS
5.27
+0.6 PB
  
5Maja Matsson
Maja Matsson 04, Västerås FK
4.76
Västerås FK
4.76
+0.3
  
6Karin Boestad
4.68
IFK Lidingö
4.68
0.0 PB
  
7Olivia Österling StrömstedtKFUM Örebro
3.46
0.0 SB
  
Hallberg Hossain6.00
+1.6
5.92
+1.8
5.68
-0.2
6.10
+0.3
x5.78
+0.4
Eklund5.64
-0.1
5.89
-0.4
4.24
0.0
xx5.58
-0.1
Fogdeson5.20
+1.1
2.58
0.0
5.29
+1.8
5.24
+1.7
5.33
+1.2
4.85
-1.4
Hjertzellxx5.16
-0.5
5.27
+0.6
5.17
-0.5
x
Matsson4.60
+1.1
4.69
0.0
4.72w
+2.2
4.52
+0.6
4.76
+0.3
4.47
-1.8
Boestad4.52w
+2.8
4.14
+1.4
4.54
+0.9
4.61
0.0
4.68
0.0
4.57
+1.2
Österling Strömstedt3.46
0.0
xxxxx
K Tresteg     


Final A

Final

1Frida Johansson
12.29w
Tjalve FIF
12.29w
+3.0
  
2Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
11.84w
+3.2
  
3Emmie Wedin
11.01
Turebergs FK
11.01
+2.0 PB
  
5Hannah StenbeckTäby IS
10.55w
+4.0
  
6Ida Palmqvist
Ida Palmqvist 03, Västerås FK
10.05
Västerås FK
10.05
0.0 PB
  
7Astrid Wallman
9.94w
Huddinge AIS
9.94w
+2.5
  
Johansson11.11
+0.2
x11.50
+1.3
11.88w
+2.7
11.96w
+2.2
12.29w
+3.0
Lindgren Engelblom11.69
+0.4
11.77
+1.3
11.81w
+2.2
11.60w
+2.4
11.84w
+3.2
11.61w
+2.5
Wedinx11.01
+2.0
10.68
+1.1
10.95w
+2.3
10.46
+1.9
10.37
+1.7
Stenbeckx9.73w
+2.7
10.42
+1.9
10.36
+1.9
10.20w
+2.1
10.55w
+4.0
Palmqvist9.94
0.0
10.05
0.0
9.73
+2.0
9.84w
+2.3
xx
Wallman9.53
+0.9
9.62
0.0
9.94w
+2.5
9.92
+1.5
9.86w
+2.2
9.69
+1.9
K Kula     


Final A

Final

1Bianca Salming
13.95
Turebergs FK
13.95
SB
  
2Sofia Linde
13.04
Täby IS
13.04
SB
  
3Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås FK
12.13
Västerås FK
12.13
SB
  
4Therese Jernbeck
11.66
IFK Lidingö
11.66
SB
  
5Louise Svensson
9.77
Tjalve FIF
9.77
SB
  
6Rebecca Edberg
Rebecca Edberg 98, KFUM Örebro
9.34
KFUM Örebro
9.34
PB
  
7Vendela Einberg
9.09
Huddinge AIS
9.09
SB
  
Salmingx13.42x12.9613.9513.89
Lindex12.6612.3613.0412.6312.89
Stenlöf12.1311.85x11.6011.6411.41
Jernbeck10.6910.6311.35x11.3511.66
Svensson9.009.199.57x9.639.77
Edberg9.19x8.899.349.058.80
Einberg8.318.308.819.098.728.64
K Diskus     


Final A

Final

1Jennifer Ahlstedt
40.62
Tjalve FIF
40.62
SB
  
2Lena Björk
38.26
IFK Lidingö
38.26
  
3Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
37.25
KFUM Örebro
37.25
SB
  
4Norah Lind
Norah Lind 05, Tureberg
35.82
Turebergs FK
35.82
SB
  
5Lovisa Linde
35.41
Täby IS
35.41
PB
  
6Jennie Gregestam
31.63
Huddinge AIS
31.63
PB
  
7Maja Gustavsson
Maja Gustavsson 98, Västerås FK
24.47
Västerås FK
24.47
SB
  
Ahlstedt40.62xx37.86xx
Björkx35.1235.07x38.2635.37
Bernhult34.9836.60x34.65x37.25
Lind35.37x34.0235.82xx
Lindex35.41x33.25x33.02
Gregestamx29.5730.1731.0131.63x
Gustavsson23.8323.7724.4723.8523.93x
K Slägga     


Final A

Final

1Molly Skugge
53.52
Turebergs FK
53.52
PB
  
2Isabella Wiklund
Isabella Wiklund 03, Västerås FK
48.03
Västerås FK
48.03
  
3Tilde Jönsson
45.74
Tjalve FIF
45.74
SB
  
4Simone Adolfsson
35.06
Huddinge AIS
35.06
  
5Rut Grufman
34.48
Täby IS
34.48
PB
  
6Julia Karlsson
Julia Karlsson 07, KFUM Örebro
28.88
KFUM Örebro
28.88
PB
  
7Victoria PsilanderIFK Lidingö
23.75
PB
  
Skugge51.7252.60xx53.5253.17
Wiklundxxxx48.03x
Jönsson42.66x44.4845.63x45.74
Adolfssonx34.7233.84x32.8235.06
Grufmanxx33.1234.48xx
Karlssonx27.4726.7125.7527.3628.88
Psilanderx22.2123.7523.71x23.50
K Spjut     


Final A

Final

1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
42.43
KFUM Örebro
42.43
PB
  
2Bianca Salming
41.86
Turebergs FK
41.86
SB
  
3Lovisa Linde
40.38
Täby IS
40.38
PB
  
4Matilda Eriksson
Matilda Eriksson 04, Västerås FK
37.04
Västerås FK
37.04
  
5Therese Jernbeck
36.31
IFK Lidingö
36.31
SB
  
6Nova Renåker
Nova Renåker 05, Tjalve FIF
30.31
Tjalve FIF
30.31
SB
  
7Minna Silvell
25.33
Huddinge AIS
25.33
  
Bernhult37.5042.43x39.7038.9939.31
Salming41.8640.95
Linde40.3836.2040.2938.84x39.73
Eriksson34.8537.0436.5334.2336.1736.03
Jernbeck33.2830.5536.0936.3130.5932.73
Renåker29.7230.3126.4225.93xx
Silvellx25.3324.39x22.74x
K 4x100 m     


Final A

Final

1Täby IS 
48.65
  
 Hannah Stenbeck  01, Linnéa Frobe  98, Maria Södergren  98, Maja Almgren  98
2Turebergs FK 
48.73
  
 Emma Carlsson  05, Elsa Kagevik  06, Ida Chrifi  06, Ayla Hallberg Hossain  06
3Västerås FK 
49.75
  
 Matilda Eriksson  04, Ida Palmqvist  03, Filippa Engström  07, Carolina Söderbom  99
4Tjalve FIF 
51.43
  
 Alessia Balla  03, Moa Gustafsson  96, Frida Johansson  95, Majken Karlsson  04
5IFK Lidingö 
51.80
  
 Alice Lindgren Engelblom  05, Johanna Hellman  99, Karin Boestad  99, Linda Skantze  95
6Huddinge AIS 
54.92
  
 Emelie Forsberg  02, Elin Hjertzell  06, Clara Unnerud Wallhagen  06, Elin Sundell  05
KFUM Örebro 
DQ
  
 Ebba Asp  04, Ebba Blomstrand  00, Emily Capobianco  01, Olivia Österling Strömstedt  01

© 2022 Friidrottsstatistik