0

13.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
6.8
29.10
24.9
5.8
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
18.9
15.10
8.10
8.10
15.10
15.10
16.10
16.10
16.10
15.10
15.10
15.10
15.10
9.10
19.9
Arena: Telekonsult Arena   Arrangör: IFK Växjö
Tävlande: 301 (155+146)   Starter: 448 (222+226)

Män
M 60 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Henrik Larsson
6.60
IF Göta Karlstad
6.60
CR =PB
  
2Odain Rose
Odain Rose 92, Upsala IF
6.72
Upsala IF
6.72
=SB
  
3Emmanuel DawlsonMalmö AI
6.78
=SB
  
4Viktor Thor
6.79
Strands IF
6.79
  
5William Thor
6.82
Strands IF
6.82
  
6Filip Schwartz
6.84
Mölndals AIK
6.84
  
7Jonatan Hirsh
6.93
Örgryte IS
6.93
=SB
  
8Jean-Christian ZirignonMalmö AI
6.96
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Filip Schwartz
6.80
Mölndals AIK
6.80
SB
Q
  
2Viktor Thor
6.82
Strands IF
6.82
Q
  
3William Thor
6.86
Strands IF
6.86
q
  
4Jean-Christian ZirignonMalmö AI
6.88
SB
q
  
5Grigorios KyriakoudisSpårvägens FK
6.92
SB
  
6Villiam Olsson
6.97
Ljungby FIK
6.97
  
7Kristoffer AnderssonFalu IK
7.07
=PB
  
8Rasmus ElfgaardHögby IF
7.13
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, Upsala IF
6.78
Upsala IF
6.78
Q
  
2Jonatan Hirsh
6.95
Örgryte IS
6.95
Q
  
3Tyresse Bobbert
6.97
Hovslätts IK
6.97
  
4Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
7.10
IFK Helsingborg
7.10
  
5David Mattiasson
7.42
Turebergs FK
7.42
  
6Austin Hamilton
7.84
Upsala IF
7.84
  
Dennis Otieno
DNS
Hammarby IF
DNS
  
Heat 3
26 feb
26 feb
1Henrik Larsson
6.68
IF Göta Karlstad
6.68
Q
  
2Emmanuel DawlsonMalmö AI
6.78
SB
Q
  
3Jonatan Borg
6.90
Hammarby IF
6.90
PB
  
4Patrik AnderssonUllevi FK
6.90
  
5Carl Narup
6.91
Ullevi FK
6.91
=PB
  
6Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
6.99
KFUM Örebro
6.99
SB
  
7Amir Musa
Amir Musa 01, KFUM Örebro
7.03
KFUM Örebro
7.03
  
M 200 m     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Carl Bengtström
20.98
Örgryte IS
20.98
  
2Desmond Rogo
21.65
Upsala IF
21.65
  
3Rafael Tejada De LeonUllevi FK
21.95
=SB
  
4Nils Thornberg
22.37
Ullevi FK
22.37
  
5Martin Selin
22.67
Ullevi FK
22.67
  
Zion ErikssonFalu IK
DNF
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Zion Eriksson
20.86
Falu IK
20.86
PB
Q
  
2 SWE AT
2Martin Selin
22.13
Ullevi FK
22.13
PB
q
  
3Imran Lernebo
22.85
Turebergs FK
22.85
  
4Samuel Wiik
22.96
Örgryte IS
22.96
SB
  
Viktor ThorStrands IF
DQ
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Carl Bengtström
20.92
Örgryte IS
20.92
PB
Q
  
3 SWE AT
2Rafael Tejada De LeonUllevi FK
21.95
SB
q
  
3Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
22.42
IFK Helsingborg
22.42
  
4Marcus Berggren
22.90
Spårvägens FK
22.90
  
5Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi 02, Oskarshamns SK
23.39
Oskarshamns SK
23.39
  
Heat 3
26 feb
26 feb
1Desmond Rogo
21.44
Upsala IF
21.44
Q
  
2Nils Thornberg
22.12
Ullevi FK
22.12
q
  
3William Thor
22.28
Strands IF
22.28
PB
  
4Alex Apelgrim
22.34
Örgryte IS
22.34
PB
  
M 400 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Kasper KadestålMalmö AI
47.11
PB
  
6 SWE AT
2Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
47.16
SB
  
7 SWE AT
3Karl Wållgren
48.27
Örgryte IS
48.27
  
4Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
48.54
IFK Helsingborg
48.54
  
5Gustav Gahne
49.13
Hässelby SK
49.13
  
6Simon MartinssonMalmö AI
49.71
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Karl Wållgren
47.88
Örgryte IS
47.88
PB
Q
  
2Gustav Gahne
48.80
Hässelby SK
48.80
PB
q
  
3Linus Strand
Linus Strand 01, KFUM Örebro
49.87
KFUM Örebro
49.87
  
4Gustav Karlsson
50.59
Örgryte IS
50.59
SB
  
Emil Johansson
DNS
Turebergs FK
DNS
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Kasper KadestålMalmö AI
48.80
SB
Q
  
2Simon MartinssonMalmö AI
48.89
PB
q
  
3Anton Bertilsson
49.07
IFK Växjö
49.07
PB
  
4Viktor BondessonMalmö AI
49.88
  
Heat 3
25 feb
25 feb
1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
48.45
Q
  
2Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
48.75
IFK Helsingborg
48.75
q
  
3Alexander NyströmRehns BK
49.12
  
4Martin Selin
50.00
Ullevi FK
50.00
  
5Samuel Wiik
50.18
Örgryte IS
50.18
SB
  
M 800 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Andreas Kramer
1:48.55
Ullevi FK
1:48.55
  
2Felix Francois
1:49.19
Örgryte IS
1:49.19
  
3Björn Seifert
1:50.17
Upsala IF
1:50.17
  
4Joakim Andersson
1:50.29
Spårvägens FK
1:50.29
SB
  
5Johan Eriksson
1:51.16
Turebergs FK
1:51.16
SB
  
6Habtom Asgede
Habtom Asgede 95, Löparnas vänner
1:51.50
Löparnas vänner IF
1:51.50
PB
  
7Valter Kjellberg
1:54.39
Turebergs FK
1:54.39
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Andreas Kramer
1:54.66
Ullevi FK
1:54.66
Q
  
2Joakim Andersson
1:55.22
Spårvägens FK
1:55.22
Q
  
3Isak Helgesson
1:55.50
Örgryte IS
1:55.50
  
4Victor Wahlgren
1:55.73
Mölndals AIK
1:55.73
  
5Axel Alness Borg
1:55.81
IFK Lidingö
1:55.81
  
6Tim Yngesjö
Tim Yngesjö 97, Linköpings GIF
1:57.53
Linköpings GIF
1:57.53
  
7Kevin Bodén
Kevin Bodén 02, KFUM Örebro
1:57.93
KFUM Örebro
1:57.93
PB
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Felix Francois
1:52.38
Örgryte IS
1:52.38
Q
  
2Björn Seifert
1:52.60
Upsala IF
1:52.60
Q
  
3Habtom Asgede
Habtom Asgede 95, Löparnas vänner
1:52.61
Löparnas vänner IF
1:52.61
PB
q
  
4Johan Eriksson
1:53.26
Turebergs FK
1:53.26
q
  
5Valter Kjellberg
1:55.00
Turebergs FK
1:55.00
q
  
6Viktor Skoglund
1:55.12
Danderyds SK
1:55.12
  
M 1500 m     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Andreas Kramer
3:40.84
Ullevi FK
3:40.84
CR PB
  
5 SWE AT
2Jonathan Grahn
3:43.56
Mölndals AIK
3:43.56
PB NU20R
  
1 SWE P19 AT
3Gustav Berlin
3:44.63
Hässelby SK
3:44.63
  
4Samuel Pihlström
3:45.85
Hälle IF
3:45.85
  
5Oliver Löfqvist
3:48.60
Spårvägens FK
3:48.60
PB
  
6Alexander Nilsson
3:48.82
Mölndals AIK
3:48.82
SB
  
7August Mollén
3:50.84
Tjalve FIF
3:50.84
PB
  
8Axel Djurberg
3:51.22
Hässelby SK
3:51.22
SB
  
9Erik Djurberg
3:55.06
Hässelby SK
3:55.06
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Samuel Pihlström
3:51.02
Hälle IF
3:51.02
Q
  
2Jonathan Grahn
3:51.84
Mölndals AIK
3:51.84
Q
  
3Alexander Nilsson
3:52.72
Mölndals AIK
3:52.72
Q
  
4Erik Djurberg
3:53.33
Hässelby SK
3:53.33
q
  
5Axel Djurberg
3:54.72
Hässelby SK
3:54.72
SB
q
  
6Axel Alness Borg
3:56.95
IFK Lidingö
3:56.95
PB
  
7Rasmus Ahlgren
Rasmus Ahlgren 99, KFUM Örebro
3:57.44
KFUM Örebro
3:57.44
  
8Mohamed Nuur
3:57.66
Örgryte IS
3:57.66
PB
  
9Kevin Bodén
Kevin Bodén 02, KFUM Örebro
4:01.64
KFUM Örebro
4:01.64
PB
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Andreas Kramer
3:54.59
Ullevi FK
3:54.59
SB
Q
  
2Oliver Löfqvist
3:54.60
Spårvägens FK
3:54.60
Q
  
3Gustav Berlin
3:55.90
Hässelby SK
3:55.90
Q
  
4August Mollén
3:56.80
Tjalve FIF
3:56.80
q
  
5Tim Yngesjö
Tim Yngesjö 97, Linköpings GIF
3:57.15
Linköpings GIF
3:57.15
PB
  
6Habtom Asgede
Habtom Asgede 95, Löparnas vänner
3:58.33
Löparnas vänner IF
3:58.33
PB
  
7Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
4:00.28
Spårvägens FK
4:00.28
SB
  
8Fredrik JohanssonIK Akele
4:05.66
  
M 3000 m     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Andreas Almgren
7:57.55
Turebergs FK
7:57.55
  
2Vidar Johansson
8:06.73
Ullevi FK
8:06.73
SB
  
3Jonatan Gustafsson
8:07.42
KFUM Örebro
8:07.42
PB
  
4Oliver Löfqvist
8:07.55
Spårvägens FK
8:07.55
PB
  
5Jonatan Fridolfsson
8:09.15
Sävedalens AIK
8:09.15
SB
  
6Martin Regborn
Martin Regborn 92, KFUM Örebro
8:13.78
KFUM Örebro
8:13.78
PB
  
7Alexander Nilsson
8:17.51
Mölndals AIK
8:17.51
  
8Fredrik JohanssonIK Akele
8:18.63
SB
  
9Andreas Jansson
8:19.14
Hässelby SK
8:19.14
PB
  
10Axel Djurberg
8:20.90
Hässelby SK
8:20.90
SB
  
11Mohamed Nuur
8:27.46
Örgryte IS
8:27.46
  
12Erik Djurberg
8:30.26
Hässelby SK
8:30.26
SB
  
13Petter Svensson
8:30.42
Hälle IF
8:30.42
  
M 60 m häck     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
7.76
IFK Helsingborg
7.76
PB
  
7 SWE AT
2Max Hrelja
7.77
Malmö AI
7.77
  
3Benjamin TinglöfÄrla IF
7.96
PB
  
3Elias Martinsson
7.96
Mölndals AIK
7.96
PB
  
5Petter GustafssonÖrgryte IS
8.01
SB
  
6Staffan Risberg
8.11
Turebergs FK
8.11
  
7Oscar Hjerm
8.20
Ullevi FK
8.20
  
8Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.72
Spårvägens FK
8.72
  
Heat 1
27 feb
27 feb
1Max Hrelja
7.82
Malmö AI
7.82
Q
  
2Elias Martinsson
7.99
Mölndals AIK
7.99
=PB
Q
  
3Staffan Risberg
8.17
Turebergs FK
8.17
q
  
4Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
8.17
Upsala IF
8.17
  
5Fredrick Ekholm
8.20
IFK Lidingö
8.20
  
6Amir Shaker
Amir Shaker 89, Eskilstuna FI
8.34
Eskilstuna FI
8.34
  
7Rasmus ElfgaardHögby IF
8.46
  
Heat 2
27 feb
27 feb
1Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
7.88
IFK Helsingborg
7.88
Q
  
2Benjamin TinglöfÄrla IF
8.06
Q
  
3Petter GustafssonÖrgryte IS
8.09
q
  
4Oscar Hjerm
8.12
Ullevi FK
8.12
q
  
5Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.13
Spårvägens FK
8.13
q
  
6Max Rosquist-LarssonMalmö AI
8.34
PB
  
Anton Levin
DNS
Malmö AI
DNS
  
M Höjd     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Melwin Lycke HolmKils AIK
2.16
PB
  
2Fabian DelrydTäby IS
2.14
  
3Simon Wiklund
2.10
Mölndals AIK
2.10
SB
  
4Oskar Lundqvist
2.07
Upsala IF
2.07
  
5Samuel FranssonMalmö AI
2.00
=SB
  
5Adam Svensson
2.00
Malmö AI
2.00
  
7Agustin HilmerssonIK Orient
1.96
  
7Robin JacobssonUllevi FK
1.96
  
9Erik Dahlberg
1.96
Turebergs FK
1.96
  
10Elias Sahlin
1.96
IFK Lidingö
1.96
PB
  
1.841.901.962.002.042.072.102.122.142.162.18
Lycke Holm--ooooooooxxx
Delryd---o-oxoxooxxx
Wiklund-oooxoxxooxpxx
Lundqvist-ooxoxxoxxoxxx
Fransson-oxxooxxx
Svensson-oxxpoxxx
Hilmersson-ooxxx
Jacobsson-ooxxx
Dahlberg-oxoxxx
Sahlinooxxoxxx
M Stav     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Robin JacobssonUllevi FK
5.19
  
2Marcus NilssonHögby IF
5.09
PB
  
3Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
4.82
KFUM Örebro
4.82
  
4Harald GemmelTäby IS
4.82
PB
  
5Teodor Borgius
4.82
Hammarby IF
4.82
PB
  
6Felix Nyberg
4.72
Bromma IF
4.72
PB
  
6Emil Carlsson
Emil Carlsson 02, IFK Växjö
4.72
IFK Växjö
4.72
  
8Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
4.58
  
8William Asker
4.58
Örgryte IS
4.58
  
10Micael Fagö
Micael Fagö 94, IFK Växjö
4.58
IFK Växjö
4.58
  
11Johan JuranderMotala AIF
4.58
  
12Jonas Asplund
4.58
Turebergs FK
4.58
SB
  
13Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås FK
4.44
Västerås FK
4.44
  
14Karl Zuber
Karl Zuber 98, Hässelby
4.30
Hässelby SK
4.30
  
Dennis Fransson BergetoftKFUM Örebro
NH
  
Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
4.304.444.584.724.824.925.045.095.145.195.22
Jacobsson----o-oooxxoxpp
Nilsson---oooxpoxpxx
Carlsson---ooxxx
Gemmel-xxooxooxxx
Borgius-xoxxoxxooxxx
Nyberg-ooxxoxxx
Carlsson---xxoxpxx
Söderström Eskonniemi--oxxx
Asker--oxxx
Fagö-xooxxx
Juranderxoxooxxx
Asplundooxxoxxpr
Rahm-oxxx
Zuberoxxx
Fransson Bergetoft--xxx
Johansson---xxx
M Längd     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Thobias MontlerUllevi FK
8.06
  
2Oliwer DanielssonUllevi FK
7.52
PB
  
3Joakim Hellbratt
7.31
Huddinge AIS
7.31
PB
  
4Erik JohanssonUllevi FK
7.19
SB
  
5Jesper Hellström
7.13
Hässelby SK
7.13
SB
  
6Samuel Ekelund
7.06
Eslövs AI
7.06
PB
  
7Caleb Conable
6.98
Malmö AI
6.98
SB
  
8Niklas Wall
6.91
Hammarby IF
6.91
  
9Jonatan Hirsh
6.89
Örgryte IS
6.89
  
10Alexander Nyman
6.85
Hässelby SK
6.85
  
11Josh Routh
Josh Routh 02, Huddinge
6.81
Huddinge AIS
6.81
  
12Andreas CarlssonIK Ymer
6.76
  
Montler7.916.13x8.06x
Danielssonx7.24x7.187.52x
Hellbratt7.207.087.13x7.31x
Johansson7.037.046.987.177.196.67
Hellström7.09xx7.13x
Ekelund6.626.757.065.21x6.52
Conablexx6.92xx6.98
Wall6.736.916.60
Hirsh6.89xx
Nymanx6.756.85
Routh5.896.576.81
Carlsson6.486.766.68
Final B
27 feb
27 feb
1Melker GustavssonIF Göta Karlstad
6.99
SB
  
2Gustav Magnusson
6.82
Tjalve FIF
6.82
  
3Rickard WillmanTäby IS
6.67
  
4Wilhelm EidenstedtHässelby SK
6.55
  
5Erik Gustafsson
Erik Gustafsson 03, Linköpings GIF
6.54
Linköpings GIF
6.54
  
6Anton Östebo
Anton Östebo 96, Linköpings GIF
6.32
Linköpings GIF
6.32
  
7Tobias JonssonIK Orient
6.32
  
Noa Skomorowski
NM
Kvarnsvedens GoIF
NM
  
Gustavsson6.616.996.764.476.94x
Magnusson6.72x6.82
Willman6.564.836.67
Eidenstedt6.556.38x
Gustafsson6.546.15
Östebo6.246.326.30
Jonsson3.766.246.32
Skomorowskixxx
M Tresteg     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Gabriel Wallmark
15.87
Örgryte IS
15.87
  
2Jesper Hellström
15.56
Hässelby SK
15.56
  
3Oskar Weidenholm
15.07
Mölndals AIK
15.07
PB
  
4Erik Ehrlin
14.97
Hammarby IF
14.97
  
5Markus LundborgUllevi FK
14.86
  
6Melker Manne
14.75
Ullevi FK
14.75
PB
  
7Alexander Nyman
14.31
Hässelby SK
14.31
PB
  
8Gustav Tartu
14.30
Ullevi FK
14.30
  
9Tim Svantesson
14.00
Upsala IF
14.00
  
10Oden Grahm Goles
Oden Grahm Goles 04, IFK Göteborg
13.48
IFK Göteborg
13.48
  
Wallmarkxx15.87xxx
Hellströmx15.5315.4915.56xx
Weidenholm14.60x14.8115.07x15.06
Ehrlin14.70xx14.78x14.97
Lundborg14.49x14.6814.7814.8614.16
Manne14.4814.3214.4814.3414.6114.75
Nyman14.0013.9514.1914.31x14.11
Tartux14.3014.24
Svantesson13.93x14.00
Grahm Golesx13.4813.34
M Kula     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
19.03
Spårvägens FK
19.03
SB
  
2Viktor Gardenkrans
18.58
Upsala IF
18.58
SB
  
3Niklas Lindstedt
16.70
Hässelby SK
16.70
  
4Simon Pettersson
16.20
Hässelby SK
16.20
SB
  
5Arvid Mägi TheorinMalmö AI
16.04
SB
  
6Marcus Nilsson
15.30
Högby IF
15.30
SB
  
Ståhl18.48x18.2319.0318.85x
Gardenkrans16.7618.5818.43xxx
Lindstedtx16.40x16.7016.42x
Pettersson16.2016.0816.20x16.0016.19
Mägi Theorin15.5116.04xxxx
Nilsson15.0015.1915.0115.2215.30x
M Vikt     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Ragnar Carlsson
21.95
Hässelby SK
21.95
  
2Simon Pettersson
19.57
Hässelby SK
19.57
SB
  
3Hugo Sörby
Hugo Sörby 01, Upsala IF
19.02
Upsala IF
19.02
  
4Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås FK
17.70
Västerås FK
17.70
PB
  
6 SWE P19 AT
5August BergstrandUllevi FK
17.46
SB
  
6Johannes Nilsson
Johannes Nilsson 98, Västerås FK
17.11
Västerås FK
17.11
PB
  
7Adam Hellbom
16.12
Falu IK
16.12
  
8Hampus Wallin
14.64
Hovslätts IK
14.64
  
9Jakob Johansson
11.78
Varbergs GIF
11.78
  
Carlsson21.10xx21.5521.9521.04
Pettersson18.3019.57x19.4919.09
Sörbyx18.25x19.02x18.80
Bystedt16.4316.5016.8916.52x17.70
Bergstrandx17.4616.74xxx
Nilsson16.6416.3017.1116.97x16.58
Hellbomx15.7216.1215.8315.5716.10
Wallinx14.39x14.3514.6214.64
Johanssonx11.78x
Kvinnor
K 60 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Claudia PaytonUllevi FK
7.30
  
2Julia Henriksson
7.37
IFK Helsingborg
7.37
PB
  
10 SWE AT
3Filippa SivnertMalmö AI
7.42
SB
  
4Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
7.44
Spårvägens FK
7.44
  
5Josefin Nilsson
7.49
Kalmar SK
7.49
  
6Emelie RantzowIK Ymer
7.50
  
7Emilia FranzénKlippans FK
7.61
  
8Sara Wiss
Sara Wiss 87, Upsala IF
7.63
Upsala IF
7.63
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Julia Henriksson
7.39
IFK Helsingborg
7.39
PB
Q
  
2Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
7.42
Spårvägens FK
7.42
Q
  
3Filippa SivnertMalmö AI
7.50
q
  
4Emilia FranzénKlippans FK
7.61
q
  
5Wilma Svenson
Wilma Svenson 03, Oskarshamns SK
7.62
Oskarshamns SK
7.62
PB
  
6Ida StaafgårdMalmö AI
7.75
  
7Carolina Söderbom
7.94
Västerås FK
7.94
  
8Linnéa Agefjäll
8.09
Kalmar SK
8.09
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Claudia PaytonUllevi FK
7.36
Q
  
2Josefin Nilsson
7.46
Kalmar SK
7.46
PB
Q
  
3Emelie RantzowIK Ymer
7.49
q
  
4Sara Wiss
Sara Wiss 87, Upsala IF
7.60
Upsala IF
7.60
PB
q
  
5Vanja Blomberg
Vanja Blomberg 98, IFK Växjö
7.77
IFK Växjö
7.77
PB
  
6Hanna Palmqvist
7.78
Mölndals AIK
7.78
  
7Elina Gunnarsson
7.84
IFK Växjö
7.84
SB
  
8Ella Axén
Ella Axén 03, Hovslätt
7.91
Hovslätts IK
7.91
  
K 200 m     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Lisa Lilja
23.55
Ullevi FK
23.55
  
2Julia Henriksson
23.63
IFK Helsingborg
23.63
  
3Elvira TanderudUllevi FK
23.93
  
4Josefin Nilsson
23.99
Kalmar SK
23.99
  
5Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
24.60
  
Daniella BuskMalmö AI
DNS
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Josefin Nilsson
23.73
Kalmar SK
23.73
PB
Q
  
11 SWE AT
2Elvira TanderudUllevi FK
23.75
PB
q
  
2 SWE F19 AT
3Vanja Blomberg
Vanja Blomberg 98, IFK Växjö
25.23
IFK Växjö
25.23
PB
  
4Ebba Gustafsson
25.79
Mölndals AIK
25.79
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Daniella Busk
24.37
Malmö AI
24.37
Q
  
2Wilma Svenson
Wilma Svenson 03, Oskarshamns SK
25.30
Oskarshamns SK
25.30
  
3Felicia Ascard
25.93
Malmö AI
25.93
  
4Linnéa Agefjäll
27.28
Kalmar SK
27.28
  
Emelie RantzowIK Ymer
DNF
  
Heat 3
26 feb
26 feb
1Julia Henriksson
23.76
IFK Helsingborg
23.76
Q
  
2Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
24.39
q
  
3Ida Staafgård
24.85
Malmö AI
24.85
=SB
  
4Josephine Risberg ThoorIFK Helsingborg
25.88
SB
  
5Lina Ånstad
26.15
Motala AIF
26.15
  
Heat 4
26 feb
26 feb
1Lisa Lilja
23.72
Ullevi FK
23.72
Q
  
2Matilda HellqvistUllevi FK
24.49
=SB
  
3Denise Eriksson
24.85
Örgryte IS
24.85
SB
  
4Elina Gunnarsson
25.81
IFK Växjö
25.81
SB
  
5Carolina Söderbom
26.14
Västerås FK
26.14
  
K 400 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Linnéa Frobe
53.93
Täby IS
53.93
PB
  
2Matilda HellqvistUllevi FK
54.00
SB
  
3Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
54.52
Spårvägens FK
54.52
  
4Sandra Knezevic
54.62
Hässelby SK
54.62
  
5Klara Helander
55.55
Upsala IF
55.55
  
6Hanna Karlsson
57.14
IF Göta Karlstad
57.14
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Linnéa Frobe
54.33
Täby IS
54.33
PB
Q
  
2Sandra Knezevic
54.61
Hässelby SK
54.61
PB
Q
  
3Hanna Karlsson
54.62
IF Göta Karlstad
54.62
q
  
4Elin Joabsson
Elin Joabsson 04, IFK Växjö
57.15
IFK Växjö
57.15
  
5Josephine Risberg ThoorIFK Helsingborg
57.37
SB
  
6Elenie Carlsson
57.68
IFK Växjö
57.68
PB
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
56.33
Spårvägens FK
56.33
Q
  
2Matilda HellqvistUllevi FK
56.42
Q
  
3Klara Helander
56.57
Upsala IF
56.57
q
  
4Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås FK
57.39
Västerås FK
57.39
  
5Lathifa Afrah
59.10
IF Göta Karlstad
59.10
  
K 800 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Hanna Hermansson
2:06.73
Turebergs FK
2:06.73
SB
  
2Lova Perman
2:06.96
IF Göta Karlstad
2:06.96
  
3Madeleine Björlin-Delmar
2:07.61
IFK Göteborg
2:07.61
PB
  
4Caroline Högardh
2:08.03
Hässelby SK
2:08.03
  
5Julia Svennblad
2:08.30
Hälle IF
2:08.30
  
6Elvira Bredin
2:09.38
Turebergs FK
2:09.38
  
7Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
2:11.28
Spårvägens FK
2:11.28
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Hanna Hermansson
2:08.96
Turebergs FK
2:08.96
SB
Q
  
2Madeleine Björlin-Delmar
2:09.13
IFK Göteborg
2:09.13
Q
  
3Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
2:09.68
Spårvägens FK
2:09.68
PB
q
  
4Caroline Högardh
2:09.85
Hässelby SK
2:09.85
q
  
5Hannah Kinane
2:13.27
Hässelby SK
2:13.27
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Lova Perman
2:10.67
IF Göta Karlstad
2:10.67
Q
  
2Julia Svennblad
2:10.70
Hälle IF
2:10.70
Q
  
3Elvira Bredin
2:10.93
Turebergs FK
2:10.93
q
  
4Greta Graziani
2:13.19
Täby IS
2:13.19
  
5Filippa Ramberg
2:15.68
Hammarby IF
2:15.68
  
Lovisa EllströmIF Göta Karlstad
DNF
  
K 1500 m     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Yolanda Ngarambe
4:11.30
Turebergs FK
4:11.30
SB
  
2Hanna Hermansson
4:12.75
Turebergs FK
4:12.75
  
3Julia Svennblad
4:29.74
Hälle IF
4:29.74
PB
  
4Caroline Högardh
4:29.82
Hässelby SK
4:29.82
  
5Olivia Weslien
4:30.22
IF Göta Karlstad
4:30.22
  
6Julia Samuelsson
4:32.89
Högby IF
4:32.89
  
7Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:33.61
Mölndals AIK
4:33.61
  
8Ida Knutsson
4:34.83
Upsala IF
4:34.83
  
9Elvira Bredin
4:36.07
Turebergs FK
4:36.07
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Hanna Hermansson
4:31.19
Turebergs FK
4:31.19
Q
  
2Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:31.50
Mölndals AIK
4:31.50
Q
  
3Olivia Weslien
4:31.55
IF Göta Karlstad
4:31.55
Q
  
4Julia Samuelsson
4:31.64
Högby IF
4:31.64
PB
q
  
5Elvira Bredin
4:33.16
Turebergs FK
4:33.16
q
  
6Agnes Thundal
Agnes Thundal 05, IFK Göteborg
4:33.33
IFK Göteborg
4:33.33
PB
  
7Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
4:33.57
IFK Göteborg
4:33.57
  
8Johanna Larsson
4:35.10
Örgryte IS
4:35.10
  
9Filippa Ramberg
4:46.84
Hammarby IF
4:46.84
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Yolanda Ngarambe
4:27.13
Turebergs FK
4:27.13
Q
  
2Caroline Högardh
4:29.40
Hässelby SK
4:29.40
Q
  
3Julia Svennblad
4:30.11
Hälle IF
4:30.11
PB
Q
  
4Ida Knutsson
4:30.57
Upsala IF
4:30.57
q
  
5Madeleine Björlin-Delmar
4:33.58
IFK Göteborg
4:33.58
PB
  
6Greta Graziani
4:37.91
Täby IS
4:37.91
PB
  
7Alma Svantesson
4:39.28
Mölndals AIK
4:39.28
  
8Saga Hagelin
4:44.07
Mölndals AIK
4:44.07
  
9Tilda Knauer
4:49.35
Hälle IF
4:49.35
  
Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
DNF
Örgryte IS
DNF
  
K 3000 m     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Meraf Bahta
8:55.75
Ullevi FK
8:55.75
CR SB
  
2Yolanda Ngarambe
8:56.79
Turebergs FK
8:56.79
  
3Sarah Lahti
Sarah Lahti 95, Hässelby
8:59.01
Hässelby SK
8:59.01
PB
  
7 SWE AT
4Emilia Lillemo
9:24.85
Täby IS
9:24.85
  
5Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
9:34.44
Örgryte IS
9:34.44
  
6Ida Knutsson
9:37.34
Upsala IF
9:37.34
PB
  
7Johanna Larsson
9:50.96
Örgryte IS
9:50.96
  
Nadja Strandberg
DNF
Hässelby SK
DNF
  
K 60 m häck     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Julia WennerstenIK Ymer
8.15
  
2Lovisa KarlssonHögby IF
8.34
  
3Katharina GråmanTyresö FK
8.39
PB
  
4Jonna Lindéen
8.45
Kalmar SK
8.45
  
5Elin Lindeblad
8.51
Kalmar SK
8.51
  
6Estelle MontlerUllevi FK
8.54
  
7Clara Fallenius
8.75
Hässelby SK
8.75
  
8Johanna Carlsson
8.87
IFK Helsingborg
8.87
  
Heat 1
27 feb
27 feb
1Julia WennerstenIK Ymer
8.17
Q
  
2Jonna Lindéen
8.45
Kalmar SK
8.45
Q
  
3Johanna Carlsson
8.48
IFK Helsingborg
8.48
q
  
4Katharina GråmanTyresö FK
8.59
q
  
5Estelle MontlerUllevi FK
8.63
q
  
6Clara Fallenius
8.69
Hässelby SK
8.69
PB
q
  
7Clara Billing
8.88
Turebergs FK
8.88
PB
  
Heat 2
27 feb
27 feb
1Lovisa KarlssonHögby IF
8.38
Q
  
2Elin Lindeblad
8.51
Kalmar SK
8.51
Q
  
3Amanda Hansson
8.70
Hässelby SK
8.70
  
4Maria SödergrenTäby IS
8.77
PB
  
5Freja AndersdotterMalmö AI
8.81
  
6Sophie ReidIK Ymer
8.94
PB
  
7Stina Hedvall
Stina Hedvall 96, IFK Växjö
9.50
IFK Växjö
9.50
  
8Alva von Gerber
12.81
Huddinge AIS
12.81
  
K Höjd     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Maja Nilsson
1.88
Örgryte IS
1.88
=SB
  
2Louise EkmanGefle IF
1.84
  
3Matilda NilssonIFK Lund
1.81
  
4Ingrid RongeIF Rigor
1.78
PB
  
5Linda Skantze
1.78
IFK Lidingö
1.78
PB
  
6Tuvalisa Rosenquist
1.74
Tjalve FIF
1.74
PB
  
7Emma Häggblom
1.70
Upsala IF
1.70
  
8Tilde BjeragerHöörs IS
1.70
  
9Klara Rådbo
1.65
Hässelby SK
1.65
  
9Stina Larsson
1.65
IK Wilske
1.65
  
11Kajsa Engblom
1.65
Huddinge AIS
1.65
  
1.551.601.651.701.741.781.811.841.861.881.92
Nilsson-----oooooxxx
Ekman---oooooxxpx
Nilsson----oooxpxx
Ronge-ooooxxoxxx
Skantze--ooxoxxoxxx
Rosenquist-oooxxoxxx
Häggblom-ooxoxxx
Bjerager-ooxxoxxx
Rådbo-ooxxx
Larssonoooxxx
Engblom-xooxxx
K Stav     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Gabriella Jönsson
4.06
IFK Helsingborg
4.06
  
2Linnea Jönsson
4.06
IFK Helsingborg
4.06
  
3Malin Dahlström
3.99
Örgryte IS
3.99
SB
  
4Sandra Alvero
Sandra Alvero 01, IFK Växjö
3.92
IFK Växjö
3.92
SB
  
5Freja AndersdotterMalmö AI
3.92
SB
  
6Ebba Blomstrand
Ebba Blomstrand 00, KFUM Örebro
3.82
KFUM Örebro
3.82
PB
  
6Emma Kiviniemi AnderssonSpårvägens FK
3.82
  
8Clara Billing
3.82
Turebergs FK
3.82
PB
  
9Annika Jönsson
3.72
Spårvägens FK
3.72
SB
  
10Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
3.72
Turebergs FK
3.72
PB
  
11Johanna Hellman
3.58
IFK Lidingö
3.58
  
11Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
3.58
Stocksäters IF
3.58
  
13Alannah HellstadiusHammarby IF
3.58
  
14Emelie Beckman
3.44
Hässelby SK
3.44
  
3.303.443.583.723.823.923.994.064.16
Jönsson----ooxooxxx
Jönsson---oxooxooxxx
Dahlström----oxoxxoxxx
Alvero-ooooxoxxx
Andersdotterxxooooxoxoxxx
Blomstrand-oooxoxxx
Kiviniemi Andersson----xoxxx
Billing-ooxxoxoxxx
Jönsson--ooxpxx
Backoxooxoxxx
Hellman--oxxx
Eriksson-ooxxx
Hellstadiusoxooxxx
Beckman-xoxxx
K Längd     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Khaddi Sagnia
6.69
Ullevi FK
6.69
  
2Kaiza Karlén
6.47
IF Göta Karlstad
6.47
PB
  
7 SWE AT
3Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
6.40
PB
  
3 SWE F19 AT
4Tilde Johansson
6.34
Falkenbergs IK
6.34
  
5Karolina Svensson
6.29
Upsala IF
6.29
PB
  
6Katharina GråmanTyresö FK
6.16
  
7Emilia HammarströmÖrgryte IS
6.09
  
8Jenny Lestander
5.98
Örgryte IS
5.98
  
9Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
5.95
Råby-Rekarne FIF
5.95
  
10Lovisa KarlssonHögby IF
5.88
  
11Emelie Nyman Wänseth
5.81
Östersunds GIF
5.81
PB
  
12Tuvalisa Rosenquist
5.80
Tjalve FIF
5.80
  
13Cajsa Augustsson
5.76
Örgryte IS
5.76
PB
  
14Moa Gustafsson
Moa Gustafsson 04, Råby-Rekarne
5.72
Råby-Rekarne FIF
5.72
  
15Sandra Törnros
5.68
Spårvägens FK
5.68
  
16Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
5.66
  
17Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
5.63
Spårvägens FK
5.63
  
18Emelie EklundTäby IS
5.45
  
19Klara Rådbo
5.26
Hässelby SK
5.26
  
Sagnia6.696.60x6.55x6.27
Karlén6.336.226.196.116.416.47
Hallberg Hossainx6.306.165.915.986.40
Johanssonx6.236.056.256.116.34
Svenssonx6.165.85x6.29x
Gråmanx5.746.16xxx
Hammarström6.096.045.986.045.945.96
Lestander5.78x5.985.935.933.93
Åskagxx5.95
Karlsson5.82x5.88
Nyman Wänseth5.675.815.80
Rosenquist5.805.74x
Augustssonx5.715.76
Gustafsson5.355.305.72
Törnros5.68x5.42
Söderqvist5.445.395.66
Stensx5.455.63
Eklund5.455.255.38
Rådbo5.16x5.26
K Tresteg     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS
13.17
  
2Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
13.10
Råby-Rekarne FIF
13.10
  
3Melina Lidberg
12.69
Bromma IF
12.69
  
4Madeleine NilssonGefle IF
12.28
  
5Jenny Lestander
12.20
Örgryte IS
12.20
SB
  
6Justina Esangbedo
12.16
Kvarnsvedens GoIF
12.16
  
7Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
11.87
Spårvägens FK
11.87
PB
  
8Elin Joabsson
Elin Joabsson 04, IFK Växjö
11.69
IFK Växjö
11.69
  
Abrahamssonxx13.0513.0013.17x
Åskagxxxxx13.10
Lidberg12.6912.6112.3412.10x12.16
Nilssonxxx12.0912.28x
Lestanderxxx12.0212.0212.20
Esangbedoxx12.16xxx
Stensxx11.78x11.87x
Joabssonxx11.4611.69xx
K Kula     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Fanny Roos
18.95
Malmö AI
18.95
CR SB
  
2Frida Åkerström
16.63
Hässelby SK
16.63
SB
  
3Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
16.39
Spårvägens FK
16.39
SB
  
4Vanessa Kamga
15.41
Hässelby SK
15.41
PB
  
5Linn Gabrielli Gustafsson
14.28
Råby-Rekarne FIF
14.28
PB
  
6Victoria QuainooMalmö AI
14.26
PB
  
7Justina Esangbedo
13.87
Kvarnsvedens GoIF
13.87
PB
  
8Amanda Lejros
13.60
Hässelby SK
13.60
  
9Maria Nilsson
13.48
IK Orient
13.48
  
10Emilia Malmehed
13.39
IF Göta Karlstad
13.39
  
11Mathilda ErikssonMalmö AI
13.04
SB
  
12Frida Bergvall
13.03
Högby IF
13.03
  
13Bianca Salming
12.92
Turebergs FK
12.92
  
14Sophie Reid
12.19
IK Ymer
12.19
  
15Jennifer Rudberg
11.97
IFK Växjö
11.97
  
16Jonna LundgrenSkruvs IF
10.93
  
Roos17.27x17.39x17.9618.95
Åkerströmx14.8616.63x16.22x
Lennman16.28xxx15.7316.39
Kamga14.7412.06xx15.1715.41
Gabrielli Gustafsson13.3313.2114.2813.20x13.69
Quainoo14.09x13.7014.26xx
Esangbedo13.8513.2313.8713.7013.8212.60
Lejros13.6013.30x13.13xx
Nilsson12.67x13.48
Malmehed11.7813.3913.30
Eriksson13.0412.92x
Bergvall13.0013.03x
Salming12.92xx
Reid12.19x12.06
Rudbergx11.5411.97
Lundgren10.93xx
K Vikt     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Sara Forssell
20.54
Motala AIF
20.54
  
2Grete Ahlberg
20.37
Hammarby IF
20.37
  
3Vanessa Kamga
20.06
Hässelby SK
20.06
  
4Linnéa Jönsson
19.32
Upsala IF
19.32
  
5Eleni Larsson
Eleni Larsson 93, Spårvägen
19.30
Spårvägens FK
19.30
  
6Rebecka Hallerth
19.15
Spårvägens FK
19.15
  
7Kristina Andersson
17.80
Råby-Rekarne FIF
17.80
  
8Patricia Kamga
17.24
Upsala IF
17.24
  
9Kajsa Wennberg
17.23
Upsala IF
17.23
  
10Isabella Wiklund
Isabella Wiklund 03, Västerås FK
16.91
Västerås FK
16.91
  
11Ida Storm
16.80
Malmö AI
16.80
  
12Amanda Fridberg
16.29
IF Göta Karlstad
16.29
  
13Alexandra Nilsson
16.23
IF Göta Karlstad
16.23
PB
  
14Hillevi Carlsson
16.15
Hässelby SK
16.15
  
15Ida StenbäckSK Bore
13.10
  
Forssell19.8320.2219.93xx20.54
Ahlberg20.19x20.3720.1820.2719.98
Kamga19.78x20.06xxx
Jönssonx18.5319.32x18.65x
Larsson19.3018.71x18.5919.0619.25
Hallerth17.53xx17.9318.3019.15
Andersson17.1217.8017.4917.53xx
Kamga16.6917.2416.4416.39xx
Wennberg16.5217.2317.19
Wiklund16.18x16.91
Stormx16.80x
Fridberg16.2916.07x
Nilssonxx16.23
Carlsson16.15xx
Stenbäckx13.10x

© 2022 Friidrottsstatistik