24.5
24.5
24.5
22.5
18.5
23.5
12.5
21.5
22.5
11.5
22.5
21.5
22.5
22.5
22.5
21.5
21‐22.5
22.5
22.5
21‐22.5
21‐22.5
21‐22.5
21.5
20.5
21.5
21.5
18‐19.5
12.5
18.5
17.5
19.5
19.5
17‐19.5
18.5
4.5
17.5
7.5
16.5
2.4
7.5
10.4
16.4
11.5
15.5
15.5
14.5
12.5
11.5
7.5
15.5
15.5
15.5
15.5
8.5
14‐15.5
14.5
14.5
12.5
10.5
15.5
14.5
14‐15.5
7.5
23.4
18.4
9.4
6.4
3.4
27.3
26.3
7.5
12.5
30.4
8.5
10.5
11.5
8.5
10.5
8.5
7.5
4.5
4.5
4.5
23.4
23.4
7.5
8.5
7.5
8.5
7.5
7.5
30.4
30.4
15.4
28.4
1.5
30.4
30.4
1.5
1.5
Arena: Friidrottens Hus   Arrangör: Sävedalens AIK
Tävlande: 82 (45+37)   Starter: 125 (67+58)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Filip Schwartz
6.85
Mölndals AIK
6.85
SB
  
2Patrik AnderssonUllevi FK
6.91
  
3Alex Apelgrim
6.93
Örgryte IS
6.93
PB
  
4Carl Narup
6.95
Ullevi FK
6.95
  
5Nils ThornbergUllevi FK
7.01
  
6Lion Martinez
7.03
Upsala IF
7.03
  
7Tarley Allison
7.06
Mölndals AIK
7.06
SB
  
8Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
7.09
KFUM Örebro
7.09
  
Final B
1Herman ForsbergUllevi FK
7.20
  
2Anthon Bokelund Singh
7.30
IFK Göteborg
7.30
  
3Calle Frank
7.32
IF Kville
7.32
  
4Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
7.65
Sävedalens AIK
7.65
SB
  
5Wissam Al Mahmoud
7.70
KFUM Örebro
7.70
PB
  
Heat 1
1Alex Apelgrim
6.96
Örgryte IS
6.96
PB
q
  
2Nils ThornbergUllevi FK
6.99
q
  
3Lion Martinez
7.05
Upsala IF
7.05
q
  
4Tarley Allison
7.07
Mölndals AIK
7.07
SB
q
  
5Calle Frank
7.24
IF Kville
7.24
q
  
6Anthon Bokelund Singh
7.34
IFK Göteborg
7.34
q
  
7Mauricio Ramirez EdesbergIFK Göteborg
7.58
PB
q
  
8Wissam Al Mahmoud
7.73
KFUM Örebro
7.73
q
  
Heat 2
1Patrik AnderssonUllevi FK
6.88
q
  
2Filip Schwartz
6.91
Mölndals AIK
6.91
SB
q
  
3Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
7.06
KFUM Örebro
7.06
q
  
4Herman ForsbergUllevi FK
7.12
PB
q
  
5Peter AndréasUllevi FK
7.47
q
  
6Andreas NorströmUllevi FK
7.57
q
  
Heat 3
1Carl Narup
6.95
Ullevi FK
6.95
q
  
2Rafael Tejada De LeonUllevi FK
7.11
q
  
3Imran Lernebo
7.13
Turebergs FK
7.13
=PB
q
  
4Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
7.30
KFUM Örebro
7.30
PB
q
  
5Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
7.71
Sävedalens AIK
7.71
=SB
q
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Rafael Tejada De LeonUllevi FK
22.13
SB
  
2Lion Martinez
22.64
Upsala IF
22.64
  
3Imran Lernebo
22.67
Turebergs FK
22.67
=PB
  
Final B
1Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
23.22
KFUM Örebro
23.22
PB
  
2Andreas NorströmUllevi FK
23.87
SB
  
3Noel Krantz
Noel Krantz 05, Sävedalen
24.58
Sävedalens AIK
24.58
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl Wållgren
48.47
Örgryte IS
48.47
SB
  
2Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
48.49
IFK Helsingborg
48.49
PB
  
Final B
1Benjamin ÅbergHälle IF
50.71
  
2Samuel Wiik
50.84
Örgryte IS
50.84
  
3Gustav Karlsson
51.29
Örgryte IS
51.29
  
Final C
1Samuel AndreassonUllevi FK
50.77
PB
  
2Fredrik Sangberg
51.44
Örgryte IS
51.44
PB
  
3Jonathan Johansson
52.97
Sävedalens AIK
52.97
  
Final D
1Albin Hagstedt
54.18
Örgryte IS
54.18
PB
  
2Gustav Ölund
55.88
Örgryte IS
55.88
  
3Erik Roos
Erik Roos 77, Mölndal
58.57
Mölndals AIK
58.57
SB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jonatan Fridolfsson
3:50.93
Sävedalens AIK
3:50.93
SB
  
2August Mollén
3:52.89
Tjalve FIF
3:52.89
PB
  
3Victor Wahlgren
3:57.05
Mölndals AIK
3:57.05
PB
  
4Jonas Magnusson
4:03.73
Hälle IF
4:03.73
PB
  
5Carl Erixon
4:12.30
Mölndals AIK
4:12.30
PB
  
6Salem Al-Murisi
4:12.40
Ullevi FK
4:12.40
PB
  
7Jesper Evervall
4:12.82
Örgryte IS
4:12.82
PB
  
8Alfons Råwall
4:22.55
Sävedalens AIK
4:22.55
PB
  
9Ludwig Rosén
4:23.23
Mölndals AIK
4:23.23
PB
  
10Ivan Magnusson
4:23.32
Sävedalens AIK
4:23.32
PB
  
11Linus Alinder
4:28.65
Mölndals AIK
4:28.65
PB
  
Benjamin ÅbergHälle IF
DNF
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Petter GustafssonÖrgryte IS
8.03
=SB
q
  
2Elias Martinsson
8.03
Mölndals AIK
8.03
q
  
3Oscar Hjerm
8.30
Ullevi FK
8.30
q
  
M 60 m häck extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Petter GustafssonÖrgryte IS
8.03
=SB
  
2Elias Martinsson
8.05
Mölndals AIK
8.05
  
3Oscar Hjerm
8.25
Ullevi FK
8.25
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia BjörkmanIF Kville
7.70
  
2Sofia BjörkmanIF Kville
7.85
  
3Helmi HjortbäckUllevi FK
8.05
  
3Clara AugustssonIK Ymer
8.05
  
5Ellen Hansson
8.09
Örgryte IS
8.09
  
6Anna Björkstedt
8.11
Spårvägens FK
8.11
  
7Tilda Wahlén
8.16
Mölndals AIK
8.16
  
Final B
1Elin HallbjörnerUllevi FK
8.25
  
2Emma Ljungnér
8.36
Varbergs GIF
8.36
  
Heat 1
1Julia BjörkmanIF Kville
7.65
q
  
2Clara AugustssonIK Ymer
8.04
q
  
3Anna Björkstedt
8.10
Spårvägens FK
8.10
q
  
4Elin HallbjörnerUllevi FK
8.30
q
  
Heat 2
1Sofia BjörkmanIF Kville
7.76
PB
q
  
2Helmi HjortbäckUllevi FK
8.03
q
  
3Ellen Hansson
8.05
Örgryte IS
8.05
q
  
4Tilda Wahlén
8.16
Mölndals AIK
8.16
q
  
5Sissel Eliasson
8.19
Alingsås IF
8.19
q
  
6Emma Ljungnér
8.31
Varbergs GIF
8.31
PB
q
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Gustafsson
25.58
Mölndals AIK
25.58
  
2Clara AugustssonIK Ymer
26.58
  
Final B
1Tilda Wahlén
26.50
Mölndals AIK
26.50
PB
  
2Anna Björkstedt
26.82
Spårvägens FK
26.82
  
3Emelie Öberg
27.01
Ullevi FK
27.01
  
Final C
1Moa Gustafsson
Moa Gustafsson 04, Göteborgs KIK
27.34
Göteborgs KIK
27.34
PB
  
2Amanda Magnusson
Amanda Magnusson 04, Göteborgs KIK
29.53
Göteborgs KIK
29.53
PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elna Wester
57.70
Örgryte IS
57.70
PB
  
2Hanne Karlsson
Hanne Karlsson 97, Göteborgs KIK
1:01.75
Göteborgs KIK
1:01.75
PB
  
3Alva Thunberg
Alva Thunberg 06, IFK Göteborg
1:02.03
IFK Göteborg
1:02.03
  
Final B
1Ester Mägi Theorin
1:04.05
Örgryte IS
1:04.05
PB
  
2Ioanna Motschan-Armen
Ioanna Motschan-Armen 97, SUI
1:07.93
97SUI
1:07.93
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:26.18
Mölndals AIK
4:26.18
  
2Olivia Weslien
4:29.89
IF Göta Karlstad
4:29.89
  
3Elvira Bredin
4:30.38
Turebergs FK
4:30.38
PB
  
4Johanna Larsson
4:31.23
Örgryte IS
4:31.23
PB
  
5Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
4:31.68
IFK Göteborg
4:31.68
SB
  
6Alma Svantesson
4:34.82
Mölndals AIK
4:34.82
PB
  
7Wilma Ehrnborg
4:35.37
Mölndals AIK
4:35.37
PB
  
8Paulina Hultberg
4:40.36
Alingsås IF
4:40.36
  
9Maud De Coninck
4:41.05
Sävedalens AIK
4:41.05
PB
  
Alicia NilssonUllevi FK
DNF
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Estelle MontlerUllevi FK
8.58
  
2Ebba MagnussonUllevi FK
8.79
  
3Annie Berntsson
8.95
Brattås CK
8.95
PB
  
4Silvia Popa
Silvia Popa 03, Mariestads AIF
9.23
Mariestads AIF
9.23
SB
  
5Moa KjellanderUllevi FK
9.47
  
6Sissel Eliasson
9.82
Alingsås IF
9.82
  
7Alfrida KilvikIF Kville
9.85
  
8Ioanna Motschan-Armen
Ioanna Motschan-Armen 97, SUI
10.13
97SUI
10.13
  
K 60 m häck extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Estelle MontlerUllevi FK
8.56
  
2Ebba MagnussonUllevi FK
8.78
PB
  
3Silvia Popa
Silvia Popa 03, Mariestads AIF
9.22
Mariestads AIF
9.22
PB
  
4Moa KjellanderUllevi FK
9.34
  
5Sissel Eliasson
9.61
Alingsås IF
9.61
PB
  
6Alfrida KilvikIF Kville
9.85
  
7Ioanna Motschan-Armen
Ioanna Motschan-Armen 97, SUI
10.06
97SUI
10.06
  
F15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elsa Svantesson
3:15.38
Mölndals AIK
3:15.38
  
2Siri Provci
Siri Provci 07, IFK Göteborg
3:31.54
IFK Göteborg
3:31.54
  

© 2022 Friidrottsstatistik