0

24.8
16.10
11.9
13.11
12.11
27.11
26.11
26.11
27.11
26.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
6.8
29.10
24.9
5.8
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
18.9
15.10
8.10
15.10
15.10
16.10
Arena: Tingvalla IP   Arrangör: IF Göta Karlstad
Tävlande: 239 (118+121)   Starter: 248 (121+127)

Män
M 100 m     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
1Henrik Larsson
10.30
IF Göta Karlstad
10.30
  
2Samuel Purola
Samuel Purola 00, FIN
10.41
00FIN
10.41
  
3Rasmus Thornbjerg Klausen
Rasmus Thornbjerg Klausen 00, DEN
10.64
00DEN
10.64
SB
  
4Tarley Allison
10.78
Mölndals AIK
10.78
=PB
  
5Jacob Hvorup
Jacob Hvorup 99, DEN
10.78
99DEN
10.78
  
6Jean-Christian ZirignonMalmö AI
10.86
  
7Carl Narup
Carl Narup 98, IFK Göteborg
10.91
IFK Göteborg
10.91
  
Final B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
11.07
KFUM Örebro
11.07
  
2Alexander Oliver
11.17
IF Göta Karlstad
11.17
  
3Oliver Ellström
11.24
IF Göta Karlstad
11.24
SB
  
4Patrick Monga Bifuko
Patrick Monga Bifuko 96, NOR
11.31
96NOR
11.31
  
5Ali Dawood
Ali Dawood 06, IF Göta
12.00
IF Göta Karlstad
12.00
  
M 800 m     


Final A

Final

1Andreas Kramer
1:46.55
Ullevi FK
1:46.55
  
2Tobias Grønstad
Tobias Grønstad 02, NOR
1:46.83
02NOR
1:46.83
  
3Felix Francois
1:47.66
Örgryte IS
1:47.66
  
4Sigurd Tveit
Sigurd Tveit 00, NOR
1:47.66
00NOR
1:47.66
  
5Samuel Pihlström
1:49.32
Hälle IF
1:49.32
PB
  
6Seumas Duncan Mackay
Seumas Duncan Mackay 01, GBR
1:50.54
01GBR
1:50.54
  
Boitumelo Masilo
Boitumelo Masilo 95, BOT
DNF
95BOT
DNF
  
Joakim Andersson
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final B
1Habtom Asgede
Habtom Asgede 95, Löparnas vänner
1:50.85
Löparnas vänner IF
1:50.85
  
2Alexander NyströmRehns BK
1:50.92
PB
  
3Anders Bjørndal
Anders Bjørndal 95, NOR
1:54.30
95NOR
1:54.30
  
4Simen Seeberg-Rommetveit
Simen Seeberg-Rommetveit 00, NOR
1:56.27
00NOR
1:56.27
  
5Leon Samuel Douglas Mjaaland
Leon Samuel Douglas Mjaaland 00, NOR
1:56.40
00NOR
1:56.40
  
6Björn Seifert
1:56.55
Upsala IF
1:56.55
  
Mattias Waernulf
Mattias Waernulf 02, Västerås FK
DNF
Västerås FK
DNF
  
Final C
1Jimmy Öhman
1:55.65
Gefle IF
1:55.65
  
2Jakob Zäll
1:56.33
Örgryte IS
1:56.33
  
3Jonas Magnusson
1:56.41
Hälle IF
1:56.41
  
4Walid Oussalah
Walid Oussalah 95, Spårvägen
1:56.81
Spårvägens FK
1:56.81
  
5Tim Yngesjö
Tim Yngesjö 97, Linköpings GIF
1:56.83
Linköpings GIF
1:56.83
SB
  
6Bienvenue Musore
1:57.79
Spårvägens FK
1:57.79
SB
  
Christopher HalldénTurebergs FK
DNF
  
Viktor SkoglundDanderyds SK
DNF
  
Final D
1Felix Larsen Nilsson
1:56.33
Örgryte IS
1:56.33
  
2Halvard Grape Fladby
Halvard Grape Fladby 05, NOR
1:57.25
05NOR
1:57.25
  
3Simon Sandkvist
1:57.96
Spårvägens FK
1:57.96
PB
  
4Nils Erixon
2:03.92
IF Göta Karlstad
2:03.92
PB
  
Markus Ögren
DNF
IF Göta Karlstad
DNF
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Suldan Hassan
7:57.06
Ullevi FK
7:57.06
SB
  
2Kalle Berglund
Kalle Berglund 96, Spårvägen
8:01.68
Spårvägens FK
8:01.68
PB
  
3Olle Ahlberg
8:08.84
Hälle IF
8:08.84
PB
  
4Miguel Palm
8:11.15
Mölndals AIK
8:11.15
PB
  
5Johan Fagerberg
8:13.20
Spårvägens FK
8:13.20
PB
  
6Gustav Berlin
8:13.91
Hässelby SK
8:13.91
SB
  
7Yohannes Kiflay
8:16.67
Hässelby SK
8:16.67
PB
  
8Axel Djurberg
8:17.23
Hässelby SK
8:17.23
SB
  
9Awet Mengsteab
8:23.77
Örgryte IS
8:23.77
SB
  
10Alexander Nilsson
8:24.19
Mölndals AIK
8:24.19
SB
  
11Hampus Börjesson
8:24.78
Ullevi FK
8:24.78
SB
  
12Erik Djurberg
8:27.00
Hässelby SK
8:27.00
SB
  
13Fredrik JohanssonIK Akele
8:28.23
SB
  
14Eric Källman
8:29.33
IK Ymer
8:29.33
PB
  
15Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
8:35.48
Spårvägens FK
8:35.48
SB
  
16Eric Westberg
Eric Westberg 02, KFUM Örebro
8:42.46
KFUM Örebro
8:42.46
PB
  
17Nils Olsson
8:43.02
IK Lerum FI
8:43.02
PB
  
18Ludvig Johansson
8:47.44
IFK Lidingö
8:47.44
PB
  
19Lukas Jakobsson
8:52.24
Mölndals AIK
8:52.24
PB
  
Oliver Vedvik
Oliver Vedvik 98, NOR
DNF
98NOR
DNF
  
Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
M 110 m häck     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
1Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
13.80
IFK Helsingborg
13.80
  
2Max Hrelja
13.94
Malmö AI
13.94
  
3Anton Levin
13.97
Malmö AI
13.97
  
4Edson Gomes
Edson Gomes 98, POR
14.12
98POR
14.12
  
5Elias Martinsson
14.30
Mölndals AIK
14.30
  
6Miguel Perera
Miguel Perera 96, GBR
14.32
96GBR
14.32
  
7Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
14.61
Spårvägens FK
14.61
  
M 110 m häck extra     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
1Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
13.87w
IFK Helsingborg
13.87w
  
2Max Hrelja
13.94w
Malmö AI
13.94w
  
3Petter Gustafsson
14.60w
Örgryte IS
14.60w
  
4Benjamin Tinglöf
14.76w
Ärla IF
14.76w
  
5Oscar Hjerm
15.07w
Ullevi FK
15.07w
  
6Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
17.19w
Spårvägens FK
17.19w
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1CJ Allen
CJ Allen 95, USA
49.36
95USA
49.36
  
2Sokwakhana Zazini
Sokwakhana Zazini 00, RSA
49.89
00RSA
49.89
  
3Jesus David Delgado
Jesus David Delgado 99, ESP
51.13
99ESP
51.13
  
4Anton Bertilsson
51.13
IFK Växjö
51.13
PB
  
31 SWE AT
5Tuomas Lehtonen
Tuomas Lehtonen 98, FIN
51.70
98FIN
51.70
  
6Isak Andersson
52.98
Upsala IF
52.98
  
Final B
1Sebastian Gaugl
Sebastian Gaugl 97, AUT
52.29
97AUT
52.29
  
2Viktor BondessonMalmö AI
52.66
SB
  
3Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
52.87
  
Johan Claeson
Johan Claeson 01, IFK Växjö
DNS
IFK Växjö
DNS
  
M Höjd     


Final A

Final

1Kampton Kam
Kampton Kam 01, SGP
2.08
01SGP
2.08
  
2Melwin Lycke HolmKils AIK
2.04
  
3Erlend Bolstad Raa
Erlend Bolstad Raa 00, NOR
2.00
00NOR
2.00
  
4Philip Bayer
1.95
Mölndals AIK
1.95
  
5Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
1.95
  
6Arvid Ryberg
1.90
IF Göta Karlstad
1.90
  
1.801.851.901.952.002.042.082.11
Kam---xooooxxx
Lycke Holm---oooxpxx
Raa---ooxxx
Bayerooxoxxoxxx
Ericsson-Sotterman--xxoxxoxxx
Rybergooxoxxx
M Längd     


Final A

Final

1Tobias JonssonIK Orient
6.63
–0.2
  
2Ali Dawood
Ali Dawood 06, IF Göta
5.56
IF Göta Karlstad
5.56
+0.9 PB
  
Jonsson6.63
-0.2
6.42
-0.6
6.59
+1.8
x
+0.6
6.57
+2.0
x
+0.2
Dawood5.24w
+2.2
5.00
+0.1
5.50
+1.8
4.92
0.0
4.29
+0.8
5.56
+0.9
M Tresteg     


Final A

Final

1Jesper Hellström
15.94
Hässelby SK
15.94
+1.7
  
2Adrian Świderski
Adrian Świderski 86, POL
15.86
86POL
15.86
+0.4
  
3Lukas Edqvist
15.13
Örgryte IS
15.13
+1.6 PB
  
4Gustav Tartu
15.01
Ullevi FK
15.01
+0.6
  
5Erik Ehrlin
14.95
Hammarby IF
14.95
+1.5
  
6Andreas CarlssonIK Ymer
14.56
–0.7
  
7Daniel Lewis
Daniel Lewis 89, GBR
14.22
89GBR
14.22
–0.7
  
Hellström15.69
+0.9
x
+1.1
15.45
+1.6
15.62
-0.8
15.57
-1.0
15.94
+1.7
Świderskix
+2.0
15.86
+0.4
x
-2.5
x
-0.9
x
+1.0
15.72
+1.6
Edqvistx
-0.2
14.79
+0.7
14.43
+0.1
14.82
-0.2
14.63
-0.5
15.13
+1.6
Tartu14.72
-1.2
15.01
+0.6
14.28
-1.4
14.63
+0.2
x
-0.7
14.69w
+2.3
Ehrlin14.78
+0.8
14.95
+1.5
x
-1.4
x
-0.2
14.47
+0.2
x
+2.9
Carlssonx
-0.8
14.56
-0.7
x
-1.0
x
+1.6
x
-0.4
x
+1.3
Lewis13.96
0.0
x
+0.4
13.65
-1.1
x
-1.2
14.22
-0.7
M Diskus     


Final A

Final

1Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
66.75
Spårvägens FK
66.75
  
2Simon Pettersson
63.33
Hässelby SK
63.33
  
3Mauricio Ortega
Mauricio Ortega 94, COL
61.05
94COL
61.05
  
4Mohd Irfan Shamsuddin
Mohd Irfan Shamsuddin 95, MAS
56.95
95MAS
56.95
  
5Sven Martin Skagestad
Sven Martin Skagestad 95, NOR
56.90
95NOR
56.90
  
6Sebastian Löschner
51.22
Spårvägens FK
51.22
  
Ståhl66.75xx65.29xx
Pettersson63.33xxxx60.40
Ortegax56.7758.80x59.6161.05
Shamsuddin54.63x54.5456.9555.6054.45
Skagestadxxxxx56.90
Löschner45.9950.1551.2248.0049.1051.12
M Slägga     


Final A

Final

1Ragnar Carlsson
71.17
Hässelby SK
71.17
  
2Bence Pásztor
Bence Pásztor 95, HUN
70.21
95HUN
70.21
  
3Donát Varga
Donát Varga 00, HUN
65.88
00HUN
65.88
  
4Hugo Sörby
Hugo Sörby 01, Upsala IF
64.15
Upsala IF
64.15
  
5Oscar Vestlund
63.46
IF Göta Karlstad
63.46
  
6Ivar Moisander
Ivar Moisander 00, Spårvägen
62.83
Spårvägens FK
62.83
  
7Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås FK
61.61
Västerås FK
61.61
  
8Håkon Hjelle Roset
Håkon Hjelle Roset 00, NOR
56.37
00NOR
56.37
  
Carlsson69.03xx70.2471.17x
Pásztor68.5969.6768.8670.2169.9969.52
Vargaxxxx65.88x
Sörby61.7364.15x63.3963.28x
Vestlundx62.32xx62.7863.46
Moisander62.4760.94x62.8360.3661.38
Haals59.3860.5261.61xxx
Rosetx53.0854.6755.7154.9256.37
M Spjut     


Final A

Final

1Kim Amb
Kim Amb 90, Bålsta
75.92
F Bålsta IK
75.92
  
2Topias Laine
Topias Laine 01, FIN
75.87
01FIN
75.87
SB
  
3Arthur Wiborg Petersen
Arthur Wiborg Petersen 99, DEN
74.39
99DEN
74.39
  
4Dagbjartur Dadi Jónsson
Dagbjartur Dadi Jónsson 97, ISL
72.55
97ISL
72.55
  
5Jakob Samuelsson
71.11
Hässelby SK
71.11
  
6Myron Weinberg
Myron Weinberg 99, NOR
67.53
99NOR
67.53
  
7Jakob Eriksson
66.77
IF Göta Karlstad
66.77
  
8Jakob Rahm
Jakob Rahm 02, Sävedalen
66.49
Sävedalens AIK
66.49
  
Ambx74.87x75.92xx
Laine70.3366.1572.1072.0673.4975.87
Petersen74.3971.3974.1372.9572.36
Jónsson68.76x68.57xx72.55
Samuelsson67.2369.8368.1971.11xx
Weinberg65.4564.3467.5365.88x63.88
Eriksson66.7764.5362.8162.8266.6663.29
Rahm62.6961.7360.90x66.4961.99
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
1Zoe Hobbs
Zoe Hobbs 97, NZL
11.25
97NZL
11.25
  
2Julia Henriksson
11.62
IFK Helsingborg
11.62
  
3Mathilde U. Kramer
Mathilde U. Kramer 93, DEN
11.78
93DEN
11.78
  
4Emma Fatu Suhonen
Emma Fatu Suhonen 91, FIN
12.55
91FIN
12.55
  
Final B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Mille Matilde Røsæg
Mille Matilde Røsæg 02, NOR
12.74
02NOR
12.74
  
2Irma Jonhed
12.87
IF Göta Karlstad
12.87
  
3Sarah Karlsson
Sarah Karlsson 01, Råby-Rekarne
12.89
Råby-Rekarne FIF
12.89
  
K 400 m     


Final A

Final

1Milja Thureson
Milja Thureson 94, FIN
53.61
94FIN
53.61
  
2Astri Ayo Lakeri Ertzgaard
Astri Ayo Lakeri Ertzgaard 02, NOR
53.82
02NOR
53.82
  
3Andriána Férra
Andriána Férra 88, GRE
54.62
88GRE
54.62
  
4Kaitesi Ertzgaard
Kaitesi Ertzgaard 00, NOR
54.77
00NOR
54.77
  
5Linnéa Frobe
55.43
Täby IS
55.43
  
6Josephine Risberg ThoorIFK Helsingborg
55.52
  
Final B
1Alice SvantessonUllevi FK
56.15
  
2Veera Perälä
Veera Perälä 00, FIN
56.60
00FIN
56.60
  
3Lovisa Ellström
56.69
IF Göta Karlstad
56.69
  
4Jeanine Nygård
Jeanine Nygård 91, FIN
56.79
91FIN
56.79
  
5Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Spårvägen
57.24
Spårvägens FK
57.24
  
Final C
1Ebba Gustafsson
56.96
Mölndals AIK
56.96
SB
  
2Hanna Hagevik Bakke
Hanna Hagevik Bakke 03, NOR
57.18
03NOR
57.18
PB
  
3Maria SödergrenTäby IS
57.77
PB
  
4Nelly Elned
58.33
Hälle IF
58.33
  
5Filippa Dedorsson
1:05.58
IF Göta Karlstad
1:05.58
  
K 800 m     


Final A

Final

1Wilma Nielsen
2:04.23
Örgryte IS
2:04.23
  
2Viola Westling
Viola Westling 99, FIN
2:04.69
99FIN
2:04.69
  
3Lova Perman
2:04.71
IF Göta Karlstad
2:04.71
PB
  
39 SWE AT, 6 SWE F19 AT
4Julia Nielsen
2:05.18
Örgryte IS
2:05.18
  
5Malin Nyfors
Malin Nyfors 97, NOR
2:06.68
97NOR
2:06.68
  
6Shanie Landen
Shanie Landen 91, ISR
2:08.10
91ISR
2:08.10
  
7Nadja Rugland
Nadja Rugland 01, Åtvidaberg
2:10.75
Åtvidabergs IF
2:10.75
  
Veera Perälä
Veera Perälä 00, FIN
DNF
00FIN
DNF
  
Final B
1Maja Sund
2:10.08
Täby IS
2:10.08
PB
  
2Hannah Kinane
2:10.38
Hässelby SK
2:10.38
  
3Josefin Heier
Josefin Heier 96, NOR
2:10.41
96NOR
2:10.41
PB
  
4Ella Holmqvist
2:11.43
IF Göta Karlstad
2:11.43
PB
  
5Greta Graziani
2:12.87
Täby IS
2:12.87
  
6Claudia Carter
Claudia Carter 99, AUS
2:13.26
99AUS
2:13.26
  
7Majken Söderlund LarssonHälle IF
2:13.75
  
Hanna Karlsson
DNF
IF Göta Karlstad
DNF
  
Final C
1Ebba Kuylenstierna
2:09.89
Spårvägens FK
2:09.89
PB
  
2Wilma Marcusson
2:11.37
Hässelby SK
2:11.37
PB
  
3Filippa Ramberg
2:13.70
Hammarby IF
2:13.70
PB
  
4Sandra Åberg
2:14.06
Ullevi FK
2:14.06
PB
  
5Brigitte Humphrey
Brigitte Humphrey 90, AUS
2:14.67
90AUS
2:14.67
SB
  
6Alma Svantesson
2:15.98
Mölndals AIK
2:15.98
SB
  
Lovisa EllströmIF Göta Karlstad
DNF
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Amalie M. Sæten
Amalie M. Sæten 97, NOR
4:12.57
97NOR
4:12.57
  
2Ingeborg Østgård
Ingeborg Østgård 03, NOR
4:14.54
03NOR
4:14.54
  
3Sara Busic
Sara Busic 02, NOR
4:22.26
02NOR
4:22.26
  
4Kinga Ohn
Kinga Ohn 91, HUN
4:22.66
91HUN
4:22.66
  
5Olivia Weslien
4:22.95
IF Göta Karlstad
4:22.95
  
6Selma Løchen Engdahl
Selma Løchen Engdahl 01, NOR
4:23.04
01NOR
4:23.04
  
7Grethe Tyldum
Grethe Tyldum 01, NOR
4:24.26
01NOR
4:24.26
SB
  
8Kristine Lande Dommersnes
Kristine Lande Dommersnes 99, NOR
4:26.51
99NOR
4:26.51
  
9Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
4:26.96
IFK Göteborg
4:26.96
  
10Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:28.40
Mölndals AIK
4:28.40
  
11Malin Edland
Malin Edland 99, NOR
4:30.06
99NOR
4:30.06
  
12Julia Samuelsson
4:30.56
Högby IF
4:30.56
  
Linn Söderholm
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Final B
1Alicia Nilsson
4:32.11
Ullevi FK
4:32.11
PB
  
2Saga Hagelin
4:33.72
Mölndals AIK
4:33.72
  
3Fanny Szalkai
Fanny Szalkai 08, Spårvägen
4:37.65
Spårvägens FK
4:37.65
SB
  
4Elin Marcusson
4:38.59
Hässelby SK
4:38.59
SB
  
5Meija Peterson
4:40.47
IF Göta Karlstad
4:40.47
PB
  
Olivia Weslien
DNF
IF Göta Karlstad
DNF
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Zeney Van Der Walt
Zeney Van Der Walt 00, RSA
55.33
00RSA
55.33
  
2Taylon Bieldt
Taylon Bieldt 98, RSA
56.58
98RSA
56.58
  
3Cassandra Tate
Cassandra Tate 90, USA
56.69
90USA
56.69
  
4Minna Svärd
58.52
IF Göta Karlstad
58.52
  
5Zoe Pollock
Zoe Pollock 00, GBR
58.65
00GBR
58.65
  
6Ebba Svantesson
1:00.50
Upsala IF
1:00.50
  
Final B
1Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
57.49
Vallentuna FK
57.49
SB
  
2Nora Kollerød Wold
Nora Kollerød Wold 97, NOR
57.74
97NOR
57.74
  
3Hanna Palmqvist
57.97
Mölndals AIK
57.97
  
4Hanna Karlsson
58.40
IF Göta Karlstad
58.40
  
5Marlen Aakre
Marlen Aakre 93, NOR
58.55
93NOR
58.55
  
6Martha Danneskjold Rasmussen
Martha Danneskjold Rasmussen 02, DEN
59.76
02DEN
59.76
  
Final C
1Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås FK
1:01.52
Västerås FK
1:01.52
PB
  
2Ella Hagman
1:05.15
Huddinge AIS
1:05.15
SB
  
3Frida Hansson
Frida Hansson 97, Färgelanda
1:10.09
Färgelanda IF
1:10.09
  
K Höjd     


Final A

Final

1Michaela Hrubá
Michaela Hrubá 98, CZE
1.80
98CZE
1.80
  
2Barbara Szabó
Barbara Szabó 90, HUN
1.80
90HUN
1.80
  
3Zita Goossens
Zita Goossens 00, BEL
1.77
00BEL
1.77
  
4Matilda NilssonIFK Lund
1.77
SB
  
5Ellen Ekholm
1.74
Ullevi FK
1.74
  
6Madelen Haaheim Sveinungsen
Madelen Haaheim Sveinungsen 02, NOR
1.70
02NOR
1.70
  
7Kajsa Engblom
1.65
Huddinge AIS
1.65
  
8Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.65
  
1.601.651.701.741.771.801.83
Hrubá-ooxoxooxxx
Szabó---ooxoxxx
Goossens--oxooxxx
Nilsson--ooxxoxxx
Ekholm--oxoxxx
Sveinungsenoooxxx
Engblomxoxoxxx
Erlandsson-xxoxxx
K Längd     


Final A

Final

1Diána Lesti
Diána Lesti 98, HUN
6.27
98HUN
6.27
+0.2
  
2Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
6.25w
Råby-Rekarne FIF
6.25w
+2.3
  
3Tilde Johansson
6.14
Falkenbergs IK
6.14
+1.1
  
4Karolina Svensson
6.12
Upsala IF
6.12
+1.2
  
5Ruby Millet
Ruby Millet 01, IRL
6.10
01IRL
6.10
–0.3
  
6Iryna Nerubalshchuk
Iryna Nerubalshchuk 98, UKR
6.00
98UKR
6.00
+0.9
  
7Erica Jarder
5.94
IF Göta Karlstad
5.94
+1.3
  
Lesti6.27
+0.2
x
-0.7
x
+0.1
6.11
-1.0
x
-0.8
x
+1.6
Åskag6.23
-0.3
6.04
-1.4
x
-1.3
6.10
-1.5
4.72
-0.1
6.25w
+2.3
Johansson6.14
+1.1
x
-1.6
5.98
-0.9
6.09
-1.7
6.07
-1.1
6.09
-1.3
Svensson5.58
0.0
5.79
-0.9
x
-1.4
5.72
-2.2
5.95
-1.2
6.12
+1.2
Millet6.00
+1.1
6.01
-0.6
5.94
-1.6
6.10
-0.3
5.84
-1.7
x
+1.7
Nerubalshchuk5.28
+0.3
x
-1.6
5.93
-1.0
x
+0.7
5.93
-0.5
6.00
+0.9
Jarder4.29
+0.5
5.75
-1.0
5.92
+0.4
5.94
+1.3
5.83
-0.7
5.76
-1.4
Final B
1Jenny Lestander
6.15
Örgryte IS
6.15
+0.7 PB
  
2Katharina Gråman
6.09w
Spårvägens FK
6.09w
+3.3
  
3Emilia HammarströmÖrgryte IS
5.89
–0.1
  
4Cajsa Augustsson
5.88
Örgryte IS
5.88
+0.8
  
5Emelie Eklund
5.75w
Täby IS
5.75w
+2.2
  
6Sandra Törnros
5.61
Spårvägens FK
5.61
+1.6
  
7Izabella Ripsweden
5.45
Råby-Rekarne FIF
5.45
–0.5
  
Lestander4.31
+1.3
6.15
+0.7
6.00
-0.7
6.02
+1.9
x
+1.3
x
+0.7
Gråman5.92
+1.0
6.09w
+3.3
5.85
-1.2
5.88
+0.8
x
+0.3
6.09
+1.7
Hammarström5.77w
+2.3
5.89
-0.1
5.81
-1.1
5.68
-0.3
5.80
+1.1
5.87
+1.8
Augustsson5.69
-0.8
x
+0.7
x
-1.9
5.62
-0.4
5.88
+0.8
4.78
+0.8
Eklund5.75w
+2.2
5.47
-1.1
5.70
+0.2
2.60
+0.4
2.65
-0.7
x
+3.3
Törnros3.74w
+2.2
5.51
+0.2
5.57
+1.7
5.61
+1.6
5.54
-0.8
Ripswedenx
-0.7
3.96
-0.8
x
+0.3
5.45
-0.5
3.16
-1.6
x
-0.5
K Kula     


Final A

Final

1Fanny Roos
18.59
Malmö AI
18.59
  
2Senja Mäkitörmä
Senja Mäkitörmä 94, FIN
17.22
94FIN
17.22
  
3Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
17.06
Spårvägens FK
17.06
  
4Eveliina Rouvali
Eveliina Rouvali 97, FIN
16.59
97FIN
16.59
  
5Frida Åkerström
16.45
Hässelby SK
16.45
  
6Emilia Malmehed
14.48
IF Göta Karlstad
14.48
  
7Linn Gabrielli Gustafsson
14.18
Råby-Rekarne FIF
14.18
  
8Victoria Wickman
13.65
Upsala IF
13.65
  
Roos18.2618.59x17.9818.0818.29
Mäkitörmä16.7617.2216.8816.6016.45x
Lennman16.94xx16.5116.7617.06
Rouvali16.59x16.44xxx
Åkerströmx16.4516.44xxx
Malmehed13.89xx14.4814.06x
Gabrielli Gustafsson13.3113.7914.0614.1813.9213.73
Wickman12.72x13.65xx13.08
F17 100 m     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
1Tuva Frih
13.04
Åsbro GoIF
13.04
PB
  
2Rebecka Albinsson
13.94
Karlskoga FI
13.94
PB
  
3Nova Rosengren
14.32
IF Göta Karlstad
14.32
  
F16 Längd     


Final A

Final

1Tuva Frih
4.91
Åsbro GoIF
4.91
+0.1
  
2Moa Kindbom
4.90w
Motala AIF
4.90w
+3.3
  
3Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
4.82
+1.3 PB
  
4Elin Rubertsson
4.59
IF Göta Karlstad
4.59
+0.3
  
5Nova Rosengren
4.55
IF Göta Karlstad
4.55
+0.7
  
6Amanda Karlsson
4.40
IF Göta Karlstad
4.40
+1.5
  
Frih4.91
+0.1
4.89
+1.2
x
+1.0
x
+2.9
4.79
+1.2
4.79
+0.7
Kindbom4.76
+0.8
4.59
+1.7
4.80w
+2.4
4.71
+0.9
4.90w
+3.3
x
+1.0
Högman Skager4.82
+1.3
4.46
+0.6
4.27
-0.2
4.43
+1.9
4.23
+1.6
4.64
+1.1
Rubertssonx
+1.2
4.57
+1.4
4.59
+0.3
4.54
+1.7
4.41
+0.6
4.50
+0.1
Rosengren4.46w
+2.5
3.53
+1.5
x
+0.5
x
+0.6
4.35
+0.5
4.55
+0.7
Karlsson4.39w
+2.6
4.21w
+2.2
4.24
-0.7
4.40
+1.5
4.38
+1.7
x
+1.6
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Matilda Lindén
9.27
IF Göta Karlstad
9.27
  
2Lisa Holmgren
8.67
IF Göta Karlstad
8.67
PB
  
3Astrid LeanderssonIF Göta Karlstad
8.29
PB
  
4Siri Frisk
Siri Frisk 09, IF Göta
8.26
IF Göta Karlstad
8.26
PB
  
Lindén9.218.759.089.089.199.27
Holmgren7.508.007.718.338.678.46
Leandersson7.567.027.017.718.29x
Frisk8.267.92xx7.987.31
F14 Stav     


Final A

Final

1Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
2.88
PB
  
2My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
2.68
IF Göta Karlstad
2.68
  
3Tuvali Åhser
2.58
IF Göta Karlstad
2.58
PB
  
4Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
1.88
  
1.78
2.88
1.88
2.93
1.98
2.08
2.18
2.28
2.38
2.48
2.58
2.68
2.78
Wiman Ahlstedt-
xxo
-
xxx
-
-
o
-
-
o
-
o
o
Olsson-
-
o
-
o
o
-
o
o
xo
xxx
Åhser-
-
xo
o
o
o
o
xxo
xxo
xxx

Andersson Lernmanxo
o
xxx








© 2022 Friidrottsstatistik