0

13.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
6.8
29.10
24.9
5.8
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
18.9
15.10
8.10
8.10
15.10
15.10
16.10
16.10
16.10
15.10
15.10
15.10
15.10
9.10
19.9
Arena: IFU Arena   Arrangör: Upsala IF
Tävlande: 528 (245+283)   Starter: 1005 (456+549)

Män
M 60 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, Upsala IF
6.72
Upsala IF
6.72
SB
  
2Viktor Thor
6.77
Strands IF
6.77
  
3William Thor
6.83
Strands IF
6.83
  
4Jonatan Borg
6.91
Hammarby IF
6.91
PB
  
5Jean-Christian ZirignonMalmö AI
6.95
SB
  
6Austin Hamilton
6.96
Upsala IF
6.96
  
7Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
7.02
=SB
  
8Dennis Melander
7.05
Spårvägens FK
7.05
=PB
  
Final B
5 feb
5 feb
1Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
7.13
Upsala IF
7.13
  
2Imran Lernebo
7.17
Turebergs FK
7.17
  
3Marcus Berggren
7.18
Spårvägens FK
7.18
  
4Josef Malsher
7.35
Alunda SK
7.35
  
5Måns CyrénGefle IF
7.39
  
6William Larsson SvenssonGefle IF
7.50
  
Final C
4 feb
4 feb
1Hjalmar Didrikson
7.61
Spårvägens FK
7.61
  
2Anssi Lehtevä
7.84
Huddinge AIS
7.84
  
3Anders Toll
Anders Toll 61, Uppsala LK
9.11
Uppsala LK
9.11
  
Heat 1
5 feb
5 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, Upsala IF
6.83
Upsala IF
6.83
q
  
2William Thor
6.89
Strands IF
6.89
q
  
3Imran Lernebo
7.13
Turebergs FK
7.13
PB
q
  
4Linus Jonsson
7.30
Hässelby SK
7.30
SB
q
  
5Linus Suwanakoo
7.33
Upsala IF
7.33
q
  
6Joakim Hellbratt
7.46
Huddinge AIS
7.46
  
7Lucas Strand
7.50
Upsala IF
7.50
PB
  
8Albin Janderberg
Albin Janderberg 99, Västerås FK
10.21
Västerås FK
10.21
PB
  
Heat 2
5 feb
5 feb
1Viktor Thor
6.88
Strands IF
6.88
q
  
2Jonatan Borg
6.92
Hammarby IF
6.92
PB
q
  
3Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
7.02
SB
q
  
4Dennis Melander
7.06
Spårvägens FK
7.06
q
  
5Josef Malsher
7.30
Alunda SK
7.30
PB
q
  
6William Larsson SvenssonGefle IF
7.44
q
  
7Alfred KristofferssonUpsala IF
7.72
SB
  
8Marcus Lehto
8.02
Boden FI
8.02
  
Heat 3
5 feb
5 feb
1Austin Hamilton
6.92
Upsala IF
6.92
q
  
2Jean-Christian ZirignonMalmö AI
6.97
SB
q
  
3Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
7.12
Upsala IF
7.12
q
  
4Marcus Berggren
7.16
Spårvägens FK
7.16
=PB
q
  
5Måns CyrénGefle IF
7.39
q
  
6Adrian Kylington
7.68
Sundbybergs IK
7.68
  
6Johannes Jansson
7.68
Östhammar FI
7.68
SB
  
8Krikor Krekorian
8.35
Upsala IF
8.35
  
M 200 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Emil Johansson
21.93
Turebergs FK
21.93
SB
  
2Marcus Berggren
22.59
Spårvägens FK
22.59
PB
  
3Imran Lernebo
22.67
Turebergs FK
22.67
PB
  
Final B
6 feb
6 feb
1Lion Martinez
22.85
Upsala IF
22.85
  
2Emil Sörqvist
23.27
Huddinge AIS
23.27
PB
  
3William Larsson SvenssonGefle IF
24.11
  
Final C
6 feb
6 feb
1Eemeli Peura
23.64
Upsala IF
23.64
PB
  
2Linus Suwanakoo
23.76
Upsala IF
23.76
PB
  
3Alfred KristofferssonUpsala IF
24.71
PB
  
Final D
6 feb
6 feb
1David Cenner
24.15
Upsala IF
24.15
PB
  
2Didrik Lindhé NilssonBromma IF
24.35
PB
  
M 400 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Emil Johansson
48.45
Turebergs FK
48.45
SB
  
2Alexander NyströmRehns BK
48.87
PB
  
3Lucas Törnström
49.00
Danderyds SK
49.00
PB
  
Final B
4 feb
4 feb
1Gustav Gahne
48.88
Hässelby SK
48.88
PB
  
2Björn Seifert
49.46
Upsala IF
49.46
PB
  
3Zion Eriksson
49.89
Falu IK
49.89
PB
  
Final C
4 feb
4 feb
1Emil Sörqvist
51.64
Huddinge AIS
51.64
  
2Fredrik Kihlblom
51.96
Huddinge AIS
51.96
  
3Markus Brodin
52.36
Danderyds SK
52.36
  
Final D
4 feb
4 feb
1Alvin Rask
53.67
Alunda SK
53.67
PB
  
2Didrik Lindhé NilssonBromma IF
53.80
PB
  
3Eemeli Peura
53.88
Upsala IF
53.88
SB
  
Final E
4 feb
4 feb
1Lucas Strand
51.98
Upsala IF
51.98
PB
  
2Elias Liljestrand
54.79
Upsala IF
54.79
PB
  
M 800 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Samuel Berhane
1:57.32
Hässelby SK
1:57.32
PB
  
2Markus Brodin
1:57.70
Danderyds SK
1:57.70
PB
  
3Alexander Hägg
2:05.43
Hässelby SK
2:05.43
PB
  
4Anton Petersson
2:06.13
Hässelby SK
2:06.13
PB
  
5David Wallén
David Wallén 08, Västerås FK
2:09.00
Västerås FK
2:09.00
PB
  
6Svante Lenke
2:17.46
Upsala IF
2:17.46
  
7Björn Axelsson
2:18.67
Turebergs FK
2:18.67
  
Anders Toll
Anders Toll 61, Uppsala LK
DNF
Uppsala LK
DNF
  
M 1500 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Evert Jonsson
Evert Jonsson 03, Eskilstuna FI
4:31.14
Eskilstuna FI
4:31.14
SB
  
2Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
4:32.24
Malungs SoFK
4:32.24
SB NR60
  
3Svante Lenke
4:45.61
Upsala IF
4:45.61
  
M 3000 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Martin Regborn
Martin Regborn 92, KFUM Örebro
8:15.79
KFUM Örebro
8:15.79
SB
  
2Jonatan Gustafsson
8:17.71
KFUM Örebro
8:17.71
SB
  
3Axel Granqvist
8:33.59
OK Ravinen
8:33.59
SB
  
4Amaury Gouverneur
Amaury Gouverneur 97, BEL
8:39.33
97BEL
8:39.33
  
5Oskar Spets StorhovOK Linné
8:42.51
PB
  
6Daniel Bogren
8:51.77
IF Hagen
8:51.77
PB
  
7Niels Christian Hellerud
Niels Christian Hellerud 00, NOR
8:54.63
00NOR
8:54.63
PB
  
8Erik Berzell
9:02.90
Järla IF
9:02.90
PB
  
9Mathias Hall
9:23.40
Järla IF
9:23.40
PB
  
Final B
4 feb
4 feb
1Christian Seeger
9:20.75
Uppsala LK
9:20.75
PB
  
2Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
9:40.25
Malungs SoFK
9:40.25
  
3Alexander Ebbestad
11:12.54
Upsala IF
11:12.54
SB
  
Christian DahlmannUppsala LK
DNF
  
M 60 m häck     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
8.07
Upsala IF
8.07
PB
  
2Staffan Risberg
8.12
Turebergs FK
8.12
PB
  
3Ludvig All
8.60
Täby IS
8.60
  
4David Adrian
8.78
Huddinge AIS
8.78
  
M Höjd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Erik Dahlberg
2.03
Turebergs FK
2.03
PB
  
2Albin Eriksson
2.00
Tyresö FK
2.00
PB
  
3Emil Petersson
1.97
Turebergs FK
1.97
PB
  
4Hampus Carlens
1.91
IFK Lidingö
1.91
  
5Olle Hammarberg
1.88
Huddinge AIS
1.88
=PB
  
6Isac Åsbrink
1.85
Upsala IF
1.85
  
7Johannes Jansson
1.65
Östhammar FI
1.65
SB
  
1.60
2.03
1.65
2.07
1.70
1.75
1.80
1.85
1.88
1.91
1.94
1.97
2.00
Dahlberg-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
xo
xxo
Eriksson-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
o
xxo
o
Petersson-
-
-
-
-
-
o
o
o
o
xxx
Carlens-
-
-
-
-
o
o
xxo
xxx


Hammarberg-
-
-
-
o
xo
o
xxx



Åsbrink-
-
-
o
o
xo
xxx




Janssono
o
xxx








M Stav     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Teodor Borgius
4.80
Hammarby IF
4.80
PB
  
2Harald GemmelTäby IS
4.70
=PB
  
3Felix Nyberg
4.70
Bromma IF
4.70
PB
  
4Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås FK
4.70
Västerås FK
4.70
  
5Malte Fuchs EdbergBromma IF
4.40
SB
  
6Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
4.20
  
7Eric Mathier
3.80
Huddinge AIS
3.80
PB
  
8Quincy Hackett
3.80
Hammarby IF
3.80
  
9Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
3.50
Turebergs FK
3.50
  
10Benjamin WilkinsonHammarby IF
2.90
PB
  
2.60
4.90
2.90
3.20
3.50
3.80
4.00
4.20
4.40
4.55
4.70
4.80
Borgius-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
o
o
o
Gemmel-
-
-
-
-
-
-
-
o
xo
xxx
Nyberg-
-
-
-
-
-
-
xo
o
xxo
xxx
Rahm-
-
-
-
-
-
xo
o
xxo
xxo
xxx
Fuchs Edberg-
-
-
-
-
-
o
o
xxx


Semb-Josefson-
-
-
-
xo
o
o
xxx



Mathier-
-
-
o
o
xxx





Hackett-
-
o
o
xo
xxx





Back-
-
o
xxo
xxx






Wilkinsono
o
xxx








M Längd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Joakim Hellbratt
7.29
Huddinge AIS
7.29
PB
  
2Simon Björnstedt
6.93
Upsala IF
6.93
SB
  
3Max Andersson
6.64
Upsala IF
6.64
SB
  
4Tobias JonssonIK Orient
6.48
  
5Gabriel Axelsson
6.26
Upsala IF
6.26
PB
  
6Tim Svantesson
6.25
Upsala IF
6.25
  
7Lukas Forss
Lukas Forss 04, Upsala IF
6.05
Upsala IF
6.05
PB
  
8Johannes Jansson
5.83
Östhammar FI
5.83
SB
  
9Krikor Krekorian
4.48
Upsala IF
4.48
  
10Albin Janderberg
Albin Janderberg 99, Västerås FK
3.32
Västerås FK
3.32
  
Hellbratt6.91x7.02xx7.29
Björnstedt6.726.686.786.536.726.93
Andersson6.336.316.586.556.64
Jonssonx6.456.426.31x6.48
Axelsson6.065.866.26
Svantesson6.196.125.97x6.255.90
Forss6.054.563.646.046.055.92
Jansson5.83x4.79xxx
Krekorianxx4.48
Janderbergx1.823.32
M Tresteg     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Erik Ehrlin
15.64
Hammarby IF
15.64
SB
  
2Tim Svantesson
13.78
Upsala IF
13.78
  
3Jacob Tysén HolmbergHässelby SK
13.50
PB
  
4Michael Strupp
Michael Strupp 96, Linköpings GIF
13.41
Linköpings GIF
13.41
PB
  
5Olle Willner
Olle Willner 07, Mälarhöjden
11.87
Mälarhöjdens IK
11.87
PB
  
6Ivar Sundberg
11.84
Upsala IF
11.84
PB
  
7Leon Khunsunon
11.33
Enköpings AI
11.33
PB
  
8Vidar Lundin
11.28
Upsala IF
11.28
  
9Elias Ekman
Elias Ekman 07, Upsala IF
10.84
Upsala IF
10.84
PB
  
10Ivar Hjorton-Vessby
10.14
Upsala IF
10.14
PB
  
Ehrlinx15.2015.10x15.64x
Svantessonxx13.78
Tysén Holmberg12.8812.9313.3713.5012.1113.43
Strupp12.35x12.6113.0513.41x
Willner10.9611.2311.4611.66x11.87
Sundbergx11.8411.7111.6811.5211.52
Khunsunonxx11.30x11.3311.26
Lundin10.7610.5011.2810.54x10.96
Ekman10.7010.6510.84
Hjorton-Vessby10.03x10.14
M Kula     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Niklas Lindstedt
17.08
Hässelby SK
17.08
SB
  
2Patrik Lindstedt
16.18
Hässelby SK
16.18
SB
  
Lindstedt16.7616.8017.01x17.08
Lindstedt15.78x16.18xxx
M Vikt     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås FK
17.59
Västerås FK
17.59
  
2Johannes Nilsson
Johannes Nilsson 98, Västerås FK
16.66
Västerås FK
16.66
  
3Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
16.07
Hässelby SK
16.07
  
4Adam Hellbom
14.75
Falu IK
14.75
  
5Ludvig Wallén
13.55
Bromma IF
13.55
  
Bystedt16.9217.2817.59x17.3317.20
Nilsson16.2616.3015.9716.5216.6615.53
Lindx14.8315.3615.5116.07x
Hellbomx14.4714.7514.73xx
Wallén13.1613.55xx12.0012.23
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.31
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
17.37
Hässelby SK
17.37
PB
  
Lind16.2316.7016.9816.62x17.37
P17 60 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Filip Olsson
6.95
Bromma IF
6.95
PB
  
2Victor TörnströmDanderyds SK
7.02
PB
  
3Ethan Chalon
7.35
Upsala IF
7.35
  
4Albin EdgertTäby IS
7.38
  
5Måns CyrénGefle IF
7.41
  
6William Brändeborn
7.43
Råby-Rekarne FIF
7.43
  
7Erik Larripa TaxellHässelby SK
7.48
PB
  
8Kim Wingren
7.65
Bromma IF
7.65
  
Final B
4 feb
4 feb
1Gustav Hellsten
7.50
Spårvägens FK
7.50
PB
  
2Carl Bergmark
7.54
Hammarby IF
7.54
  
3Viggo StridhTäby IS
7.65
PB
  
4Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
7.68
  
5Leo Ericson
Leo Ericson 05, Upsala IF
7.76
Upsala IF
7.76
  
6Elis GemzellTierps IF
7.96
  
7Hugo Engkvist
8.01
Upsala IF
8.01
  
7Victor JohnsonBromma IF
8.01
PB
  
Final C
4 feb
4 feb
1William LindgrenRånäs 4H
7.67
PB
  
2Lucas VesterlundRånäs 4H
7.97
PB
  
3Hannes ErlingssonF Bålsta IK
8.11
PB
  
4Oscar Dahlén
Oscar Dahlén 06, Västerås FK
8.15
Västerås FK
8.15
PB
  
P17 200 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Albin Edgert
23.40
Täby IS
23.40
PB
  
2Ethan Chalon
24.07
Upsala IF
24.07
PB
  
3Benjamin Cefo
Benjamin Cefo 05, Västerås FK
24.61
Västerås FK
24.61
PB
  
Final B
6 feb
6 feb
1Gustav KällströmTurebergs FK
24.43
PB
  
2Victor SvedbergGefle IF
25.54
PB
  
3Hugo Engkvist
25.97
Upsala IF
25.97
PB
  
4Elis Gemzell
25.99
Tierps IF
25.99
PB
  
Final C
6 feb
6 feb
1Jack Forsberg
Jack Forsberg 06, Västerås FK
24.71
Västerås FK
24.71
PB
  
2Leo Wickert
Leo Wickert 05, Hässelby
24.89
Hässelby SK
24.89
PB
  
3Lucas Vesterlund
25.62
Rånäs 4H
25.62
PB
  
4Viktor Norrby
28.53
Upsala IF
28.53
PB
  
P17 400 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Elias Kapell
53.16
Hammarby IF
53.16
PB
  
2Benjamin Cefo
Benjamin Cefo 05, Västerås FK
53.67
Västerås FK
53.67
PB
  
3Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
54.67
  
Final B
4 feb
4 feb
1John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
55.60
Turebergs FK
55.60
PB
  
2Felix Johnsson
56.65
Upsala IF
56.65
  
3Viggo Olsson
Viggo Olsson 06, KFUM Örebro
56.84
KFUM Örebro
56.84
  
Final C
4 feb
4 feb
1Victor Johnson
56.68
Bromma IF
56.68
PB
  
2Robin Göransson
57.86
Turebergs FK
57.86
PB
  
Theodor HolmGefle IF
DQ
  
Final D
4 feb
4 feb
1Alfred Berglind
54.20
Hammarby IF
54.20
  
2Leo Ericson
Leo Ericson 05, Upsala IF
55.38
Upsala IF
55.38
PB
  
3Aron Gullberg
57.52
Hammarby IF
57.52
PB
  
4Hannes Erlingsson
1:00.63
F Bålsta IK
1:00.63
PB
  
P17 1500 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Samuel Berhane
4:13.95
Hässelby SK
4:13.95
  
2Alexander Hägg
4:15.58
Hässelby SK
4:15.58
PB
  
3Anton Petersson
4:19.35
Hässelby SK
4:19.35
PB
  
4Felix Johnsson
4:25.36
Upsala IF
4:25.36
PB
  
5Lucas Asplund
Lucas Asplund 06, KFUM Örebro
4:29.49
KFUM Örebro
4:29.49
PB
  
6Michael Negasi
Michael Negasi 06, Löparnas vänner
4:37.96
Löparnas vänner IF
4:37.96
  
7Elis Bergendahl HanssonUpsala IF
4:48.97
PB
  
Final B
6 feb
6 feb
1Filip Herre
4:29.06
Hammarby IF
4:29.06
PB
  
2Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
4:29.12
Hammarby IF
4:29.12
PB
  
3Elton Hedberg
4:45.19
Hammarby IF
4:45.19
PB
  
4Theodor Holm
4:45.55
Gefle IF
4:45.55
PB
  
5Hugo Sundström
5:05.94
Hammarby IF
5:05.94
PB
  
6Petter Sandberg
5:06.39
Upsala IF
5:06.39
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Albin EdgertTäby IS
8.08
PB
  
2Emil Klockar
8.82
Huddinge AIS
8.82
PB
  
3Carl Bergmark
8.85
Hammarby IF
8.85
PB
  
4Leo Wickert
Leo Wickert 05, Hässelby
8.94
Hässelby SK
8.94
  
5John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
9.05
Turebergs FK
9.05
PB
  
6Hannes ErlingssonF Bålsta IK
9.66
  
Final B
6 feb
6 feb
1Erik Larripa TaxellHässelby SK
8.30
PB
  
2Victor TörnströmDanderyds SK
8.44
PB
  
3Lucas TörnströmDanderyds SK
8.52
PB
  
4Leo Ericson
Leo Ericson 05, Upsala IF
9.36
Upsala IF
9.36
PB
  
5Ethan Chalon
9.54
Upsala IF
9.54
  
6Jack Forsberg
Jack Forsberg 06, Västerås FK
10.31
Västerås FK
10.31
  
P17 Höjd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Gustav KällströmTurebergs FK
1.95
PB
  
2Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
1.88
=PB
  
3Erik Larripa TaxellHässelby SK
1.85
PB
  
4Rasmus Berg
1.80
Gefle IF
1.80
  
5Simon JohannessonIFK Lidingö
1.75
PB
  
6Gabriel MattssonRånäs 4H
1.70
=PB
  
7Alex Eriksson
1.70
Alunda SK
1.70
  
8Edvin Unger
1.70
IFK Lidingö
1.70
SB
  
8Kim Wingren
1.70
Bromma IF
1.70
  
10Leo Ericson
Leo Ericson 05, Upsala IF
1.70
Upsala IF
1.70
PB
  
11Hannes ErlingssonF Bålsta IK
1.60
PB
  
1.551.601.651.701.751.801.851.881.911.952.00
Källström-----oxoooxxoxxx
Hellstrand Helleberg--oooxoxoxoxxx
Larripa Taxell----oooxxx
Berg---ooxoxxx
Johannesson--oooxxx
Mattsson-oxooxxx
Eriksson--oxoxxx
Unger--oxxoxxx
Wingren-ooxxoxxx
Ericson-oxoxxoxxx
Erlingssonoxoxxx
P17 Stav     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Axel Nilsson
4.10
F Bålsta IK
4.10
  
2Oliver Sandberg
4.10
Huddinge AIS
4.10
PB
  
3Alexander Heaton
3.85
Huddinge AIS
3.85
PB
  
4Hugo Engkvist
3.85
Upsala IF
3.85
  
5Jack Forsberg
Jack Forsberg 06, Västerås FK
3.70
Västerås FK
3.70
  
6Elias Kapell
3.70
Hammarby IF
3.70
PB
  
7Aron Gullberg
3.50
Hammarby IF
3.50
  
7Carl Bergmark
3.50
Hammarby IF
3.50
  
9Alfred Berglind
3.50
Hammarby IF
3.50
PB
  
10Leo Ericson
Leo Ericson 05, Upsala IF
3.30
Upsala IF
3.30
PB
  
11Gabriel Öhrner
3.10
Hammarby IF
3.10
PB
  
12Emil Henriksnäs
2.80
Upsala IF
2.80
  
13Malte Sörbom
2.80
Upsala IF
2.80
PB
  
2.502.803.103.303.503.703.854.004.104.20
Nilsson------xooxoxxx
Sandberg----oooxoxxoxxx
Heaton----oxooxxx
Engkvist----ooxoxxx
Forsberg---oxxooxxx
Kapell--oooxxoxxx
Gullberg---xooxxx
Bergmark---xooxxx
Berglind--ooxoxxx
Ericson-oooxxx
Öhrner-oxxoxxx
Henriksnäsooxxx
Sörbomoxxoxxx
P17 Längd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Victor TörnströmDanderyds SK
7.15
PB
  
2Filip Olsson
7.05
Bromma IF
7.05
PB
  
3Lucas TörnströmDanderyds SK
6.11
PB
  
4Rasmus Berg
6.03
Gefle IF
6.03
  
5Alex Eriksson
5.92
Alunda SK
5.92
PB
  
6Leo Ericson
Leo Ericson 05, Upsala IF
5.89
Upsala IF
5.89
PB
  
7Benjamin BodinSäters IF
5.54
  
8Gabriel MattssonRånäs 4H
5.38
  
9William LindgrenRånäs 4H
5.10
  
10Viktor Norrby
4.95
Upsala IF
4.95
PB
  
11Lucas VesterlundRånäs 4H
4.40
  
Törnström6.776.927.087.156.55
Olsson6.806.777.05x7.026.98
Törnström6.086.11
Bergx6.03xxxx
Eriksson5.425.445.86x5.905.92
Ericson5.545.515.485.50x5.89
Bodin5.285.435.445.295.54x
Mattsson4.955.095.305.345.38x
Lindgrenxx5.10
Norrby4.864.654.95
Vesterlund4.404.31x
P17 Tresteg     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Alex Eriksson
12.81
Alunda SK
12.81
  
2Kim Wingren
12.65
Bromma IF
12.65
PB
  
3Rasmus Berg
12.62
Gefle IF
12.62
PB
  
4Elis Gemzell
12.40
Tierps IF
12.40
PB
  
5Gabriel Mattsson
11.69
Rånäs 4H
11.69
PB
  
6William Lindgren
11.01
Rånäs 4H
11.01
PB
  
7Hugo Engkvist
10.65
Upsala IF
10.65
PB
  
8Viktor Norrby
10.64
Upsala IF
10.64
  
Eriksson12.6912.57x12.81xx
Wingren12.6511.9911.9412.13x12.61
Bergxx12.62xx
Gemzell11.2511.6411.70x12.0512.40
Mattsson10.8311.2011.1911.4511.6911.27
Lindgren10.76xx11.01xx
Engkvist10.43x10.1610.65
Norrby10.0910.4710.2510.2910.6410.44
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
15.90
Råby-Rekarne FIF
15.90
PB
  
2Erik Larripa Taxell
13.88
Hässelby SK
13.88
PB
  
3Ludvig Fredman
12.78
IFK Märsta
12.78
  
4Bo Rydstrand
12.62
Rånäs 4H
12.62
PB
  
5Elias Kapell
11.70
Hammarby IF
11.70
PB
  
6Leo Ericson
Leo Ericson 05, Upsala IF
11.47
Upsala IF
11.47
PB
  
7Joel Wikström
11.12
Huddinge AIS
11.12
  
8Aron Gullberg
10.47
Hammarby IF
10.47
  
9Carl Bergmark
10.04
Hammarby IF
10.04
  
10Lucas VesterlundRånäs 4H
9.09
  
11Lukas MartinssonRånäs 4H
7.49
PB
  
Lögdahl14.33xx15.49x15.90
Larripa Taxell12.7113.8813.7113.69xx
Fredman11.9811.8012.3812.7812.18x
Rydstrand11.4712.0812.4412.6012.5712.62
Kapell11.2911.6811.7011.4311.33x
Ericson10.42x9.9810.8610.7211.47
Wikström11.1210.55x10.6510.54x
Gullberg10.0410.47xx9.41
Bergmarkxx10.04
Vesterlund8.688.799.09
Martinssonx7.497.48
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Ludvig Fredman
17.23
IFK Märsta
17.23
PB
  
2Oliver Sandberg
14.89
Huddinge AIS
14.89
  
3Bo Rydstrand
14.51
Rånäs 4H
14.51
PB
  
4Viktor Norrby
10.11
Upsala IF
10.11
  
Fredman15.7616.28xx17.2315.73
Sandberg13.81x14.8914.1313.73x
Rydstrandx13.1214.5113.9713.38x
Norrby9.949.6210.11xxx
P15 60 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
7.55
Råby-Rekarne FIF
7.55
PB
  
2Jonas Gällstedt
7.55
Upsala IF
7.55
  
3Karl Thilers
7.73
Turebergs FK
7.73
PB
  
4Ivar Sundberg
7.84
Upsala IF
7.84
PB
  
5Karl Bothelius
7.85
Upsala IF
7.85
PB
  
6Anton Roslund
7.95
Hammarby IF
7.95
  
7Elias Karén
8.32
Upsala IF
8.32
  
Final B
6 feb
6 feb
1Jonathan LyktbergBromma IF
7.73
PB
  
2Andreas Linder
7.97
Upsala IF
7.97
PB
  
3Simon Lindström
8.08
Turebergs FK
8.08
PB
  
4Theo Carlström CousinsHammarby IF
8.15
PB
  
5Filip Olsson
8.49
Rånäs 4H
8.49
PB
  
6Noel Ljungberg
8.64
Upsala IF
8.64
  
Final C
6 feb
6 feb
1Milton WiklundGefle IF
8.12
PB
  
2Pavel Hoffman
8.50
Upsala IF
8.50
PB
  
3Sebastian AnderzonUpsala IF
8.67
PB
  
4Alpha Bill Badjie
8.76
Upsala IF
8.76
PB
  
5Anton Halkonen
8.83
Ludvika FFI
8.83
  
6Oskar Arrhén
9.06
Turebergs FK
9.06
  
P15 1000 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Vilmer Karlsson
2:47.59
Hammarby IF
2:47.59
PB
  
2Noa Steiner
Noa Steiner 07, Upsala IF
2:47.83
Upsala IF
2:47.83
PB
  
3David Wallén
David Wallén 08, Västerås FK
2:51.10
Västerås FK
2:51.10
  
4Jonas Atlassi
2:56.90
Hammarby IF
2:56.90
PB
  
5Ludvig Höglund
2:57.04
Upsala IF
2:57.04
  
6Leo Papinski
2:57.25
Täby IS
2:57.25
PB
  
7Bill Norlin
3:01.59
Hammarby IF
3:01.59
PB
  
Final B
6 feb
6 feb
1Thomas Ferletta
3:00.45
Karlskoga FI
3:00.45
PB
  
2Oscar Norberg
3:01.01
Gefle IF
3:01.01
PB
  
3Simon Berhane
3:02.29
Hässelby SK
3:02.29
PB
  
4Birger Viirman
3:21.80
Upsala IF
3:21.80
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Simon Lindström
8.82
Turebergs FK
8.82
PB
  
2Viktor Holm
8.97
Turebergs FK
8.97
PB
  
3Edwin Larripa TaxellHässelby SK
8.98
PB
  
4Henrik Deresiewicz
9.09
Sundbybergs IK
9.09
=PB
  
5Ivar Sundberg
9.34
Upsala IF
9.34
PB
  
5Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
9.34
Turebergs FK
9.34
PB
  
7Max Wiman
10.35
F Bålsta IK
10.35
  
Final B
6 feb
6 feb
1Irving Lind
Irving Lind 07, Hässelby
9.66
Hässelby SK
9.66
PB
  
2Pavel Hoffman
9.70
Upsala IF
9.70
PB
  
3Ishak Mekrami
10.28
Upsala IF
10.28
PB
  
4Benjamin WilkinsonHammarby IF
10.32
  
5Alpha Bill Badjie
10.67
Upsala IF
10.67
PB
  
6Oskar Arrhén
11.88
Turebergs FK
11.88
=PB
  
P15 Höjd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Simon Lindström
1.77
Turebergs FK
1.77
PB
  
2Edwin Larripa TaxellHässelby SK
1.71
  
3Anton Roslund
1.71
Hammarby IF
1.71
PB
  
4Elvin Rahm
1.65
Gefle IF
1.65
  
5Samuel Wiklund
Samuel Wiklund 07, Västerås FK
1.60
Västerås FK
1.60
  
6Ivan Nilsson
1.55
F Bålsta IK
1.55
PB
  
7Oscar NorbergGefle IF
1.55
PB
  
8Andreas Linder
1.55
Upsala IF
1.55
PB
  
9Theo Carlström CousinsHammarby IF
1.45
  
1.30
1.77
1.35
1.80
1.40
1.45
1.50
1.55
1.60
1.65
1.68
1.71
1.74
Lindström-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
-
o
xo
o
Larripa Taxell-
-
-
-
-
o
o
xo
xo
o
xxx
Roslund-
-
-
-
-
-
o
xxo
xo
xo
xxx
Rahm-
-
-
-
o
o
o
xxo
xxx


Wiklund-
-
-
o
o
xo
xxo
xxx



Nilsson-
-
-
o
-
o
xxx




Norberg-
-
o
o
o
xo
xxx




Lindero
o
o
o
o
xxo
xxx




Carlström Cousins-
-
-
o
xxx






P15 Längd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Anton Roslund
5.70
Hammarby IF
5.70
  
2Jonathan LyktbergBromma IF
5.64
PB
  
3Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
5.35
Råby-Rekarne FIF
5.35
PB
  
4Edwin Larripa TaxellHässelby SK
5.31
  
5Ivar Sundberg
5.27
Upsala IF
5.27
PB
  
6Theo Carlström CousinsHammarby IF
5.21
PB
  
7Milton WiklundGefle IF
4.95
PB
  
8Vidar Lundin
4.90
Upsala IF
4.90
  
9Ivar Hjorton-VessbyUpsala IF
4.86
PB
  
10Benjamin WilkinsonHammarby IF
4.83
  
11Axel Victorin
4.56
Hammarby IF
4.56
PB
  
12Theodor HåkanssonHammarby IF
4.52
  
13Filip Olsson
4.52
Rånäs 4H
4.52
PB
  
14Noel Ljungberg
4.49
Upsala IF
4.49
  
15Alpha Bill Badjie
4.36
Upsala IF
4.36
  
16Emil Henriksnäs
4.19
Upsala IF
4.19
  
17Malte Sörbom
3.92
Upsala IF
3.92
  
Roslundx5.394.255.515.425.70
Lyktberg5.515.475.515.645.135.60
Tennhed5.354.895.01x5.155.28
Larripa Taxell5.315.085.285.125.26
Sundberg5.275.195.024.795.115.05
Carlström Cousins2.524.725.215.02xx
Wiklund4.95x4.624.574.52
Lundinxx4.904.394.67
Hjorton-Vessby4.864.774.82
Wilkinson4.714.504.83
Victorin4.274.563.77
Håkansson4.384.524.43
Olsson4.524.354.31
Ljungberg4.344.494.40
Badjie4.284.36
Henriksnäs4.133.924.19
Sörbom3.863.923.11
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Ludvig Ellgren
14.00
Turebergs FK
14.00
  
2Lowe Wängelin
13.29
Upsala IF
13.29
  
3Irving Lind
Irving Lind 07, Hässelby
12.71
Hässelby SK
12.71
  
4Oscar Juhlén
12.01
Upsala IF
12.01
  
5Ivan Nilsson
11.57
F Bålsta IK
11.57
PB
  
6Max Wiman
10.22
F Bålsta IK
10.22
  
7Milton WiklundGefle IF
10.02
PB
  
8Wilhelm SchiölerIFK Märsta
8.88
PB
  
9Anton Halkonen
8.62
Ludvika FFI
8.62
  
10Henning Vlugt
7.77
Upsala IF
7.77
  
Ellgrenxx12.88x14.00x
Wängelin12.4513.2412.2512.7212.9013.29
Lind11.98x12.3212.2912.0312.71
Juhlén11.9611.2511.9711.6611.8512.01
Nilsson11.57xxxx11.14
Wimanxx9.14x10.22x
Wiklund9.9810.029.899.73x8.78
Schiöler8.33x8.88xx7.86
Halkonen8.62xx
Vlugt7.777.066.93
P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Lowe Wängelin
16.97
Upsala IF
16.97
  
2Ludvig Ellgren
16.69
Turebergs FK
16.69
  
3Ivan Nilsson
14.14
F Bålsta IK
14.14
PB
  
4Milton WiklundGefle IF
13.04
PB
  
5Oscar Juhlén
12.47
Upsala IF
12.47
PB
  
6Christoffer BélecHammarby IF
12.45
PB
  
7Max Wiman
12.19
F Bålsta IK
12.19
PB
  
8Wilhelm SchiölerIFK Märsta
9.33
PB
  
9Henning Vlugt
7.34
Upsala IF
7.34
PB
  
Wängelin16.64x16.7116.2616.6216.97
Ellgren16.5816.6916.2616.1315.8115.47
Nilsson12.6712.3812.52x14.14x
Wiklund12.6712.2612.3812.8213.04x
Juhlénxx10.7512.47x11.88
Bélec12.45x10.39x12.2812.26
Wiman10.4712.1911.5110.3010.7211.39
Schiölerxx9.337.04xx
Vlugt7.346.216.13
P13 60 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Ivar Olsson
8.01
Bromma IF
8.01
PB
  
2William Daun
William Daun 09, Katrineholm
8.44
Katrineholms SK
8.44
  
3Milo EnanderTierps IF
8.47
PB
  
4David Ahlberg
8.54
Bromma IF
8.54
PB
  
5Jonatan Borg
8.57
Hammarby IF
8.57
  
6Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
8.58
Västerås FK
8.58
PB
  
7Carl Grindange
8.69
Turebergs FK
8.69
  
Final B
5 feb
5 feb
1Filip Thunell
8.63
IFK Lidingö
8.63
PB
  
2Timothy TrillonF Bålsta IK
8.73
PB
  
3Eskil Lärkner
8.98
Upsala IF
8.98
PB
  
4Anton Hedin
Anton Hedin 09, Upsala IF
9.06
Upsala IF
9.06
PB
  
5Edvin Lundberg
9.35
Danderyds SK
9.35
PB
  
6Anton Lundin
9.43
Upsala IF
9.43
  
7Jim Ogden
Jim Ogden 09, Upsala IF
9.44
Upsala IF
9.44
PB
  
8Herman LenanderRånäs 4H
9.52
PB
  
P13 600 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1David Ahlberg
1:37.48
Bromma IF
1:37.48
PB
  
2Erik Jansson
Erik Jansson 09, Västerås FK
1:37.85
Västerås FK
1:37.85
  
3William Daun
William Daun 09, Katrineholm
1:50.99
Katrineholms SK
1:50.99
PB
  
4Anton Lundin
1:57.47
Upsala IF
1:57.47
PB
  
5Eskil Lärkner
1:58.99
Upsala IF
1:58.99
PB
  
6Timothy Trillon
1:59.32
F Bålsta IK
1:59.32
PB
  
7Lukas Haraldsson
1:59.91
Alunda SK
1:59.91
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Ivar Olsson
9.62
Bromma IF
9.62
PB
  
2Alessandro MancinellaHammarby IF
9.78
PB
  
3David Ahlberg
10.43
Bromma IF
10.43
PB
  
4Carl Grindange
10.47
Turebergs FK
10.47
=PB
  
5Edvin Lundberg
11.45
Danderyds SK
11.45
PB
  
6Herman Lenander
13.48
Rånäs 4H
13.48
SB
  
P13 Höjd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Ivar Olsson
1.56
Bromma IF
1.56
PB
  
2Filip Thunell
1.56
IFK Lidingö
1.56
PB
  
3David Ahlberg
1.50
Bromma IF
1.50
PB
  
4Gunnar Linder
1.47
Upsala IF
1.47
PB
  
5Carl Grindange
1.44
Turebergs FK
1.44
PB
  
6Alessandro MancinellaHammarby IF
1.44
  
7Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
1.41
Västerås FK
1.41
  
8William Daun
William Daun 09, Katrineholm
1.35
Katrineholms SK
1.35
  
9Jim Ogden
Jim Ogden 09, Upsala IF
1.30
Upsala IF
1.30
PB
  
1.15
1.56
1.20
1.59
1.25
1.30
1.35
1.38
1.41
1.44
1.47
1.50
1.53
Olsson-
o
-
xxx
o
o
o
-
o
o
o
o
o
Thunell-
xxo
-
xxx
o
o
o
o
o
o
xo
xo
o
Ahlberg-
-
o
o
xo
o
o
o
o
xo
xxx
Linder-
-
-
-
o
o
o
o
xxo
xxx

Grindange-
-
o
o
o
o
o
o
xxx


Mancinella-
-
-
o
xo
xo
o
xxo
xxx


Åkerlund-
-
-
-
xxo
o
xxo
xxx



Daun-
o
o
o
o
xxx





Ogdeno
o
o
xo
xxx






P13 Längd (zon)     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Ivar Olsson
5.40
Bromma IF
5.40
PB
  
2Milo EnanderTierps IF
4.89
  
3Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
4.78
Västerås FK
4.78
  
4Jonatan Borg
4.64
Hammarby IF
4.64
  
5Carl Grindange
4.23
Turebergs FK
4.23
  
6Jim Ogden
Jim Ogden 09, Upsala IF
4.16
Upsala IF
4.16
  
7Edvin Lundberg
4.09
Danderyds SK
4.09
  
8Anton Lundin
4.04
Upsala IF
4.04
  
9Tristan Back
4.00
Turebergs FK
4.00
  
10Anton Hedin
Anton Hedin 09, Upsala IF
3.93
Upsala IF
3.93
PB
  
11Herman LenanderRånäs 4H
3.86
PB
  
12Lukas HaraldssonAlunda SK
3.81
PB
  
13Elias Gustafsson
3.65
Upsala IF
3.65
PB
  
Olsson5.405.105.27
Enander4.894.774.544.87
Åkerlund4.784.504.584.72
Borg4.644.564.514.55
Grindange4.234.12
Ogden4.104.154.094.16
Lundberg3.974.093.944.00
Lundin3.933.823.874.04
Back3.663.993.944.00
Hedin3.933.503.903.73
Lenander3.623.863.563.35
Haraldsson3.793.703.323.81
Gustafsson3.653.613.643.53
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Jumanne Hackett
9.94
Hammarby IF
9.94
  
2Carl Grindange
9.29
Turebergs FK
9.29
PB
  
3Filip Thunell
8.14
IFK Lidingö
8.14
PB
  
4Elias Gustafsson
7.28
Upsala IF
7.28
PB
  
5Timothy TrillonF Bålsta IK
6.76
PB
  
Hackett9.94x9.809.75
Grindange9.298.878.47x
Thunell7.478.147.286.77
Gustafsson6.026.027.287.24
Trillon6.336.765.636.19
P12 60 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Jakob LindbergHellas FK
8.72
PB
  
2Agust Johansson
8.81
Upsala IF
8.81
PB
  
3Noah Westman
9.12
Upsala IF
9.12
PB
  
4Ivar Lundstedt
9.16
Rånäs 4H
9.16
PB
  
5Tristan Back
9.56
Turebergs FK
9.56
  
Final B
5 feb
5 feb
1Aleksandar AvramovVäsby IK
9.29
PB
  
2Love Lindberg
9.55
Turebergs FK
9.55
PB
  
3Linus AspsäterF Bålsta IK
9.56
PB
  
4Love Lindberg
9.89
Hellas FK
9.89
PB
  
P12 600 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Ivar Lundstedt
1:52.78
Rånäs 4H
1:52.78
PB
  
2William Davidsson ErikssonDanderyds SK
1:54.87
PB
  
3Emil Stenberg
1:58.50
Rånäs 4H
1:58.50
PB
  
4Linus Aspsäter
2:03.51
F Bålsta IK
2:03.51
PB
  
5Noah Westman
2:05.82
Upsala IF
2:05.82
  
6Agust Johansson
2:17.65
Upsala IF
2:17.65
SB
  
P12 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Agust Johansson
11.13
Upsala IF
11.13
PB
  
2Tage Lood Falgén
11.59
Turebergs FK
11.59
  
3Tristan Back
11.81
Turebergs FK
11.81
  
4William Davidsson ErikssonDanderyds SK
12.21
PB
  
5Emil Stenberg
12.50
Rånäs 4H
12.50
PB
  
6Love Lindberg
13.23
Turebergs FK
13.23
  
P12 Höjd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Jakob LindbergHellas FK
1.42
  
2Tage Lood FalgénTurebergs FK
1.34
PB
  
3Agust Johansson
1.31
Upsala IF
1.31
  
4Noah Westman
1.31
Upsala IF
1.31
PB
  
5William Davidsson ErikssonDanderyds SK
1.28
PB
  
6Ivar Lundstedt
1.15
Rånäs 4H
1.15
PB
  
7Love Lindberg
1.10
Turebergs FK
1.10
  
1.051.101.151.201.251.281.311.341.371.421.47
Lindberg----ooooooxxx
Lood Falgén--ooooooxxx
Johansson-o-oxoooxxx
Westman-ooxooxxoxoxxx
Davidsson Eriksson-ooxoxoxoxxx
Lundstedt-ooxxx
Lindbergooxxx
P12 Längd (zon)     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Agust Johansson
4.27
Upsala IF
4.27
  
2Ivar Lundstedt
4.27
Rånäs 4H
4.27
PB
  
3Tage Lood FalgénTurebergs FK
4.24
  
4Noah Westman
4.18
Upsala IF
4.18
PB
  
5Love Lindberg
3.99
Turebergs FK
3.99
  
6Emil Stenberg
3.82
Rånäs 4H
3.82
PB
  
7Love Lindberg
3.69
Hellas FK
3.69
  
8Linus AspsäterF Bålsta IK
3.28
PB
  
9Elmer Peña SundqvistVäsby IK
2.99
PB
  
Johansson3.964.194.194.27
Lundstedt3.95x4.044.27
Lood Falgén4.244.164.194.02
Westman3.984.034.074.18
Lindberg3.993.883.953.86
Stenberg3.823.803.723.68
Lindberg3.693.643.633.55
Aspsäter3.283.27x3.18
Peña Sundqvist2.992.512.692.77
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Tristan Back
7.51
Turebergs FK
7.51
  
2Jakob LindbergHellas FK
7.26
  
3Love Lindberg
7.00
Turebergs FK
7.00
PB
  
4Love Lindberg
6.84
Hellas FK
6.84
PB
  
5Agust Johansson
6.59
Upsala IF
6.59
  
6Valter Elenäs
5.96
Örbyhus IF
5.96
PB
  
7Noah Westman
5.91
Upsala IF
5.91
  
8Amadeus FredmanIFK Märsta
5.11
PB
  
9Elmer Peña SundqvistVäsby IK
4.41
  
Back7.497.51x6.79
Lindberg7.057.207.267.12
Lindberg6.566.756.467.00
Lindberg6.486.306.84x
Johansson6.486.406.316.59
Elenäs5.715.965.935.88
Westman5.825.915.825.67
Fredman4.644.765.115.11
Peña Sundqvist4.084.414.264.26
Kvinnor
K 60 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Moa Gustafsson
Moa Gustafsson 04, Råby-Rekarne
7.77
Råby-Rekarne FIF
7.77
  
2Alma Uhlin
7.79
Falu IK
7.79
PB
  
3Alva von Gerber
7.83
Huddinge AIS
7.83
  
4Hannah StenbeckTäby IS
7.99
PB
  
5Lina Ånstad
8.01
Motala AIF
8.01
  
6Sarah Karlsson
Sarah Karlsson 01, Råby-Rekarne
8.02
Råby-Rekarne FIF
8.02
  
6Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
8.02
Spårvägens FK
8.02
  
6Victoria DavidssonTyresö FK
8.02
  
Final B
5 feb
5 feb
1Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
8.08
  
1Lisen Rignell
8.08
Bromma IF
8.08
SB
  
3Freja AvebäckMalmö AI
8.27
  
4Mathilda HellevikHanvikens SK
8.34
PB
  
5Emma NilssonGefle IF
8.35
  
6Miwana Arai
Miwana Arai 03, Upsala IF
8.55
Upsala IF
8.55
PB
  
Final C
4 feb
4 feb
1Linda Hjertzell
8.95
Upsala IF
8.95
  
2Görel Manners
Görel Manners 63, Spårvägen
8.97
Spårvägens FK
8.97
PB
  
3Charlotte Cederberg
9.03
Åkersberga SK
9.03
PB
  
4Åsa Knutsson
9.13
Upsala IF
9.13
PB
  
5Ewa Wahlberg
Ewa Wahlberg 55, Uppsala LK
13.12
Uppsala LK
13.12
  
Heat 1
5 feb
5 feb
1Moa Gustafsson
Moa Gustafsson 04, Råby-Rekarne
7.75
Råby-Rekarne FIF
7.75
PB
q
  
2Sarah Karlsson
Sarah Karlsson 01, Råby-Rekarne
7.98
Råby-Rekarne FIF
7.98
SB
q
  
3Victoria DavidssonTyresö FK
8.00
PB
q
  
4Hannah StenbeckTäby IS
8.02
PB
q
  
5Lisen Rignell
8.15
Bromma IF
8.15
SB
q
  
6Emma NilssonGefle IF
8.41
q
  
Heat 2
5 feb
5 feb
1Alva von Gerber
7.82
Huddinge AIS
7.82
PB
q
  
2Lina Ånstad
7.95
Motala AIF
7.95
=SB
q
  
3Freja AvebäckMalmö AI
8.29
q
  
4Mathilda HellevikHanvikens SK
8.37
q
  
5Izabella Ripsweden
8.43
Råby-Rekarne FIF
8.43
q
  
6Elisabeth LarssonHammarby IF
9.06
  
Heat 3
5 feb
5 feb
1Alma Uhlin
7.83
Falu IK
7.83
PB
q
  
2Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
7.99
Spårvägens FK
7.99
q
  
3Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
8.08
q
  
4Levina Ahlgren
8.45
Upsala IF
8.45
SB
q
  
5Miwana Arai
Miwana Arai 03, Upsala IF
8.56
Upsala IF
8.56
PB
q
  
K 200 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Linnéa Frobe
24.55
Täby IS
24.55
PB
  
2Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
24.78
Vallentuna FK
24.78
SB
  
3Lisen Rignell
26.21
Bromma IF
26.21
SB
  
Final B
6 feb
6 feb
1Nora Lindahl
24.47
Hässelby SK
24.47
PB
  
2Jeanine Nygård
Jeanine Nygård 91, FIN
25.07
91FIN
25.07
PB
  
3Clara Zarotti
Clara Zarotti 99, Linköpings GIF
26.63
Linköpings GIF
26.63
  
Final C
6 feb
6 feb
1Hilma Wide
Hilma Wide 04, Upsala IF
25.59
Upsala IF
25.59
PB
  
2Helen Hermundstad
26.26
Spårvägens FK
26.26
  
3Matilda Borg
26.42
Hammarby IF
26.42
PB
  
Final D
6 feb
6 feb
1Karin Bengtsson
26.61
Hanvikens SK
26.61
  
2Ebba Jernmark BurrowsTäby IS
26.99
SB
  
Final E
6 feb
6 feb
1Sarah Karlsson
Sarah Karlsson 01, Råby-Rekarne
26.85
Råby-Rekarne FIF
26.85
SB
  
2Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
27.16
Hammarby IF
27.16
PB
  
3Malva Lönn
27.62
Hammarby IF
27.62
  
Final F
6 feb
6 feb
1Ida Palmqvist
Ida Palmqvist 03, Västerås FK
28.47
Västerås FK
28.47
PB
  
2Liva Gustavsson
28.99
Spårvägens FK
28.99
SB
  
Julia JäderbergHässelby SK
DQ
  
Final G
6 feb
6 feb
1Matilda Junkrans
Matilda Junkrans 03, Västerås FK
30.84
Västerås FK
30.84
PB
  
Izabella Lukic
Izabella Lukic 03, Västerås FK
DNF
Västerås FK
DNF
  
K 400 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Linnéa Frobe
55.13
Täby IS
55.13
PB
  
2Jeanine Nygård
Jeanine Nygård 91, FIN
55.49
91FIN
55.49
PB
  
3Matilda Borg
57.89
Hammarby IF
57.89
PB
  
Final B
4 feb
4 feb
1Lia Cederberg
58.85
Hässelby SK
58.85
  
2Lisen Rignell
59.35
Bromma IF
59.35
PB
  
3Maia Eppelin
Maia Eppelin 96, Spårvägen
1:03.05
Spårvägens FK
1:03.05
PB
  
Final C
4 feb
4 feb
1Vera Lindblad
1:00.48
Bromma IF
1:00.48
SB
  
2Lykke Iacobaeus
1:00.61
Värmdö IF
1:00.61
PB
  
3Ebba Jernmark BurrowsTäby IS
1:00.71
SB
  
Final D
4 feb
4 feb
1Maja Björnsson
1:03.20
Upsala IF
1:03.20
  
2Liva Gustavsson
1:05.44
Spårvägens FK
1:05.44
  
3Görel Manners
Görel Manners 63, Spårvägen
1:07.01
Spårvägens FK
1:07.01
SB
  
Final E
4 feb
4 feb
1Linnéa Ericsson BäckvallTurebergs FK
1:01.91
PB
  
2Emma HättestrandGefle IF
1:07.69
PB
  
K 800 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
2:12.72
Spårvägens FK
2:12.72
  
2Linn Adolfsson
2:18.25
Hässelby SK
2:18.25
  
3Maja Sund
2:18.63
Täby IS
2:18.63
  
4Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
2:20.40
Upsala IF
2:20.40
PB
  
5Elina Hellgren
2:20.78
Vallentuna FK
2:20.78
PB
  
6Clara Jansson
Clara Jansson 06, Västerås FK
2:27.99
Västerås FK
2:27.99
  
7Elsa Lennartsson
2:33.43
Täby IS
2:33.43
PB
  
Final B
5 feb
5 feb
1Felicia Jansson
2:20.66
Upsala IF
2:20.66
PB
  
2Lykke Iacobaeus
2:22.53
Värmdö IF
2:22.53
PB
  
3Liv Hanell
2:23.41
IFK Tumba
2:23.41
PB
  
4Jennifer Thor
2:36.04
Upsala IF
2:36.04
PB
  
5Elisabeth Larsson
2:45.19
Hammarby IF
2:45.19
PB
  
6Izabella Lukic
Izabella Lukic 03, Västerås FK
2:45.67
Västerås FK
2:45.67
  
K 1500 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Olivia Weslien
4:28.11
IF Göta Karlstad
4:28.11
SB
  
2Ida Knutsson
4:29.62
Upsala IF
4:29.62
  
3Filippa Ramberg
4:42.65
Hammarby IF
4:42.65
PB
  
4Hannah Kinane
4:43.11
Hässelby SK
4:43.11
PB
  
5Felicia Jansson
4:44.78
Upsala IF
4:44.78
PB
  
6Fanny Szalkai
Fanny Szalkai 08, Spårvägen
4:45.73
Spårvägens FK
4:45.73
PB
  
7Sofia Amini
Sofia Amini 03, Upsala IF
4:46.78
Upsala IF
4:46.78
  
8Linn Adolfsson
4:48.86
Hässelby SK
4:48.86
PB
  
9Maja Björnsson
5:08.61
Upsala IF
5:08.61
  
K 3000 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
Ida Knutsson
DNF
Upsala IF
DNF
  
K 60 m häck     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Katharina GråmanTyresö FK
8.52
PB
  
2Alva von Gerber
8.72
Huddinge AIS
8.72
PB
  
3Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
8.74
Vallentuna FK
8.74
  
4Maria SödergrenTäby IS
8.80
=PB
  
5Clara Fallenius
8.90
Hässelby SK
8.90
PB
  
6Karin Bengtsson
9.36
Hanvikens SK
9.36
  
7Clara Billing
9.62
Turebergs FK
9.62
  
Final B
6 feb
6 feb
1Alannah HellstadiusHammarby IF
9.14
PB
  
2Julia Håkansson
9.38
Hässelby SK
9.38
PB
  
3Hedda Folkhage
9.58
Turebergs FK
9.58
PB
  
4Levina Ahlgren
9.64
Upsala IF
9.64
  
5Moa Ringqvist
10.30
Hanvikens SK
10.30
  
K Höjd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Linda Skantze
1.74
IFK Lidingö
1.74
SB
  
2Emma Häggblom
1.71
Upsala IF
1.71
  
3Kajsa Engblom
1.65
Huddinge AIS
1.65
  
4Edda Flink
Edda Flink 03, Upsala IF
1.65
Upsala IF
1.65
=PB
  
5Emma Walfridsson
1.62
Hanvikens SK
1.62
PB
  
6Karin Boestad
1.59
IFK Lidingö
1.59
  
7Emma Karlsson Svedestam
1.59
Råby-Rekarne FIF
1.59
  
8Elvira Jonsson
Elvira Jonsson 03, Västerås FK
1.55
Västerås FK
1.55
  
9Tasa Scheele BhatiaTäby IS
1.55
  
10Moa Ringqvist
1.45
Hanvikens SK
1.45
=SB
  
1.451.501.551.591.621.651.681.711.741.78
Skantze---o-oooxxoxxx
Häggblom--oxoooooxxx
Engblom----xxoxoxxx
Flink--oooxxoxxx
Walfridsson-oxxoxoxoxxx
Boestad--ooxxx
Karlsson Svedestam-ooxxoxxx
Jonsson-xooxxx
Scheele Bhatiaxoxoxxoxxx
Ringqvistoxxx
K Stav     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Clara Billing
3.80
Turebergs FK
3.80
PB
  
2Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
3.70
Stocksäters IF
3.70
PB
  
3Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
3.60
Turebergs FK
3.60
  
4Emelie Beckman
3.60
Hässelby SK
3.60
PB
  
5Johanna Hellman
3.50
IFK Lidingö
3.50
  
6Alannah HellstadiusHammarby IF
3.50
PB
  
7Ella Johansson
2.90
Hammarby IF
2.90
  
8Elsa Eriksson
2.90
Hässelby SK
2.90
  
2.502.702.903.103.303.403.503.603.703.803.85
Billing-----oooxxoxoxxx
Eriksson----o-oooxxx
Lind----ooxooxxx
Beckman-----ooxxoxxx
Hellman------o-xxx
Hellstadius---ooxooxxx
Johanssonxooxoxxx
Eriksson-oxxoxxx
K Längd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Karolina Svensson
6.27
Upsala IF
6.27
PB
  
2Kaiza Karlén
6.25
IF Göta Karlstad
6.25
SB
  
3Moa Gustafsson
Moa Gustafsson 04, Råby-Rekarne
6.12
Råby-Rekarne FIF
6.12
PB
  
4Emelie Nyman Wänseth
5.74
Östersunds GIF
5.74
PB
  
5Emelie EklundTäby IS
5.61
  
6Lisen Rignell
5.56
Bromma IF
5.56
PB
  
7Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
5.44
Spårvägens FK
5.44
  
8Matilda HalfwordsonBromma IF
5.29
SB
  
9Izabella Ripsweden
5.28
Råby-Rekarne FIF
5.28
  
10Victoria DavidssonTyresö FK
4.99
  
11Elvira Jonsson
Elvira Jonsson 03, Västerås FK
4.91
Västerås FK
4.91
  
12Ida Palmqvist
Ida Palmqvist 03, Västerås FK
4.86
Västerås FK
4.86
PB
  
13Levina Ahlgren
4.77
Upsala IF
4.77
  
14Elisabeth LarssonHammarby IF
4.21
  
Svensson5.986.01x6.026.186.27
Karlén4.166.096.086.146.256.22
Gustafssonx4.755.735.866.12x
Nyman Wänseth5.565.705.745.415.58
Eklund5.565.615.545.585.59x
Rignell5.155.325.305.455.385.56
Stens5.345.375.40x5.275.44
Halfwordson5.095.295.233.635.285.19
Ripsweden4.95x5.28
Davidssonxx4.99
Jonsson4.914.884.71
Palmqvist4.644.864.83
Ahlgrenx4.774.66
Larsson4.104.214.06
K Tresteg     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Melina Lidberg
12.91
Bromma IF
12.91
PB
  
2Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
12.25
PB
  
3Matilda HalfwordsonBromma IF
11.85
PB
  
4Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
11.55
Spårvägens FK
11.55
SB
  
5Edit Holmberg
Edit Holmberg 07, Mälarhöjden
11.08
Mälarhöjdens IK
11.08
PB
  
6Jasmine GyllenhammarHässelby SK
11.02
PB
  
7Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
10.87
  
8Astrid GemzellTierps IF
10.72
PB
  
9Maggie Dahllöf
10.18
Hammarby IF
10.18
PB
  
10Emma NilssonGefle IF
9.85
PB
  
11Iris Bridell
9.76
Rånäs 4H
9.76
PB
  
12Lina Garbell
Lina Garbell 07, Östhammar
9.69
Östhammar FI
9.69
PB
  
Lidbergx12.61x12.53x12.91
Hallberg Hossain11.7812.1612.2511.90x12.18
Halfwordson11.5411.3611.4711.3911.7611.85
Stens11.2911.5511.43x11.48x
Holmbergx11.08x10.5910.7510.74
Gyllenhammar11.02xx10.8510.9810.93
Lindgren Engelblom10.8710.819.7910.55
Gemzell10.1110.0210.5510.4310.7210.48
Dahllöf10.0310.1810.14
Nilsson9.839.639.85
Bridell9.659.709.76
Garbell9.009.699.60
K Kula     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Emilia Malmehed
14.04
IF Göta Karlstad
14.04
  
2Linn Gabrielli Gustafsson
13.47
Råby-Rekarne FIF
13.47
  
3Amanda Lejros
13.40
Hässelby SK
13.40
  
4Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
12.29
Spårvägens FK
12.29
  
5Victoria WickmanAlunda SK
12.19
  
6Felicia Lindberg
12.17
Hammarby IF
12.17
  
7Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
11.96
KFUM Örebro
11.96
  
8Frida Krantz
11.15
Hammarby IF
11.15
  
9Linda Hedlund
10.54
Boden FI
10.54
  
Malmehed13.70xxxx14.04
Gabrielli Gustafsson13.3812.9813.0713.2913.3013.47
Lejros12.0112.97xx13.40x
Hilding12.20x12.28xx12.29
Wickman11.4011.75x11.1312.19x
Lindberg12.1711.95x11.50x11.73
Bernhult11.1511.9611.39xx11.46
Krantz10.95xxxx11.15
Hedlund10.5410.439.70
K Vikt     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Sara Forssell
20.84
Motala AIF
20.84
PB
  
2Eleni Larsson
Eleni Larsson 93, Spårvägen
19.42
Spårvägens FK
19.42
SB
  
3Kajsa Wennberg
19.07
Upsala IF
19.07
  
4Linnéa Jönsson
18.75
Upsala IF
18.75
  
5Rebecka Hallerth
16.98
Spårvägens FK
16.98
  
6Patricia Kamga
16.85
Upsala IF
16.85
PB
  
7Isabella Wiklund
Isabella Wiklund 03, Västerås FK
16.58
Västerås FK
16.58
  
8Molly Broback
16.50
Upsala IF
16.50
SB
  
9Ella Nilsson
11.78
Hanvikens SK
11.78
  
10Rebecka Essman
Rebecka Essman 03, Råby-Rekarne
11.44
Råby-Rekarne FIF
11.44
PB
  
11Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås FK
11.19
Västerås FK
11.19
  
12Simone Adolfsson
10.29
Huddinge AIS
10.29
  
Forssellx20.84x20.3020.3020.47
Larsson18.90xxx18.9319.42
Wennberg18.9818.74x18.2518.7519.07
Jönssonx18.75xx18.66x
Hallerth16.9816.93xxxx
Kamga16.7115.2416.85x16.1715.76
Wiklundx15.56xx16.2816.58
Broback16.1016.5016.32xx16.35
Nilsson10.9811.0911.78
Essman11.44x11.16
Allardx11.19x
Adolfsson10.2910.2510.20
F17 60 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Esther Sahlqvist
7.75
Hammarby IF
7.75
PB
  
2Maya Bergström-WeekesUpsala IF
7.77
SB
  
3Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
8.05
Turebergs FK
8.05
PB
  
4Emmy Wolgast
8.19
Hammarby IF
8.19
  
5Esther Abifayo
8.23
Upsala IF
8.23
  
6Judith Nielsén
8.31
Hammarby IF
8.31
PB
  
7Ebba Hållén
Ebba Hållén 06, Eskilstuna FI
8.34
Eskilstuna FI
8.34
  
8Ophelia ViirmanBromma IF
8.35
  
Final B
4 feb
4 feb
1Xana Baxter
Xana Baxter 06, Hässelby
8.21
Hässelby SK
8.21
PB
  
2Agnes Lind
8.32
Bromma IF
8.32
  
3Emilia Nielsen
8.34
Turebergs FK
8.34
  
4Emma Sjöblom
8.49
Rånäs 4H
8.49
  
5Astrid Wallman
8.56
Huddinge AIS
8.56
  
6Juni Bengtsson
8.73
Rånäs 4H
8.73
PB
  
7Frida EkstavTierps IF
8.88
  
8Disa Stighäll
9.49
Rånäs 4H
9.49
PB
  
F17 200 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Lina Ånstad
25.73
Motala AIF
25.73
PB
  
2Esther Sahlqvist
25.88
Hammarby IF
25.88
PB
  
3Evelina Hamos
26.19
Täby IS
26.19
=PB
  
Final B
6 feb
6 feb
1Emma Carlsson
26.04
Turebergs FK
26.04
PB
  
2Johanna Pihl
26.67
Hässelby SK
26.67
PB
  
3Ophelia ViirmanBromma IF
26.71
PB
  
Final C
6 feb
6 feb
1Judith Nielsén
26.53
Hammarby IF
26.53
PB
  
2Ida Malmborg
27.40
Hässelby SK
27.40
PB
  
3Johanna Fernberg
28.65
IK Westmannia
28.65
  
Final D
6 feb
6 feb
1Emelie Melin
27.72
Tierps IF
27.72
PB
  
2Louise Szwed
28.36
Hässelby SK
28.36
  
3Liv Hanell
29.78
IFK Tumba
29.78
  
Final E
6 feb
6 feb
1Xana Baxter
Xana Baxter 06, Hässelby
26.95
Hässelby SK
26.95
PB
  
2Rebecka SjöbergTäby IS
28.94
PB
  
3Klara Löf
29.96
Gefle IF
29.96
PB
  
Final F
6 feb
6 feb
1Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
27.41
PB
  
2Suzanne Lesage
28.94
Bromma IF
28.94
PB
  
3Disa Stighäll
32.45
Rånäs 4H
32.45
PB
  
F17 400 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Maja Simonsson
1:00.06
Hammarby IF
1:00.06
PB
  
2Elsa Kagevik
1:00.38
Turebergs FK
1:00.38
PB
  
3Emmy Wolgast
1:00.63
Hammarby IF
1:00.63
PB
  
Final B
4 feb
4 feb
1Emelie Melin
1:01.81
Tierps IF
1:01.81
PB
  
2Clara Knutsson
1:02.79
Upsala IF
1:02.79
PB
  
3Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
1:04.12
Hässelby SK
1:04.12
  
Final C
4 feb
4 feb
1Emilia HermanssonTäby IS
1:03.52
PB
  
2Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
1:04.76
Turebergs FK
1:04.76
SB
  
3Clara Unnerud WallhagenHuddinge AIS
1:05.18
  
Final D
4 feb
4 feb
1Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
1:00.96
Upsala IF
1:00.96
PB
  
2Disa Stighäll
1:17.88
Rånäs 4H
1:17.88
PB
  
F17 1500 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Anna Ferletta
5:04.49
Karlskoga FI
5:04.49
  
2Liv Hanell
5:15.69
IFK Tumba
5:15.69
PB
  
3Jennifer Thor
5:25.15
Upsala IF
5:25.15
PB
  
4Elsa Sundqvist
5:30.74
Upsala IF
5:30.74
PB
  
5Emelie Lenke
5:35.77
Upsala IF
5:35.77
PB
  
6Lisa Bäckdén
5:36.32
Huddinge AIS
5:36.32
PB
  
7Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
5:41.96
Hässelby SK
5:41.96
PB
  
8Hilja Lundberg
5:43.93
Gefle IF
5:43.93
  
9Agnes Olsson
5:50.87
Turebergs FK
5:50.87
PB
  
10Ines Åsberg
6:00.87
Upsala IF
6:00.87
  
11Elvira Elenäs
6:02.27
Alunda SK
6:02.27
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Esther Sahlqvist
8.55
Hammarby IF
8.55
PB
  
2Maya Bergström-WeekesUpsala IF
8.70
PB
  
3Iris Kihl
Iris Kihl 05, Huddinge
9.05
Huddinge AIS
9.05
PB
  
4Lisa Mårtensson
9.10
Huddinge AIS
9.10
PB
  
5Agnes Jansson
9.16
Hammarby IF
9.16
PB
  
5Irma Jonhed
9.16
IF Göta Karlstad
9.16
PB
  
7Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
9.23
PB
  
8Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
9.37
PB
  
Final B
6 feb
6 feb
1Ebba SjöströmTäby IS
9.48
PB
  
2Clara Knutsson
9.53
Upsala IF
9.53
PB
  
3Annie Grindange
9.58
Turebergs FK
9.58
PB
  
4Maggie Dahllöf
9.84
Hammarby IF
9.84
PB
  
5Nellie Tällberg
10.15
Bollnäs FIK
10.15
PB
  
6Livia Klaesson
10.28
Hässelby SK
10.28
PB
  
Final C
6 feb
6 feb
1Matilda HalfwordsonBromma IF
9.44
PB
  
2Suzanne Lesage
10.13
Bromma IF
10.13
PB
  
3Disa Stighäll
10.93
Rånäs 4H
10.93
PB
  
F17 Höjd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Iris Kihl
Iris Kihl 05, Huddinge
1.68
Huddinge AIS
1.68
PB
  
2Matilda HalfwordsonBromma IF
1.65
PB
  
3Lina Bjerkestam
1.65
Huddinge AIS
1.65
  
3Lisa Mårtensson
1.65
Huddinge AIS
1.65
=PB
  
5Ophelia ViirmanBromma IF
1.59
PB
  
6Emilia Nielsen
1.55
Turebergs FK
1.55
PB
  
7Annie Grindange
1.50
Turebergs FK
1.50
  
7Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
1.50
  
9Lovisa BlomstenRånäs 4H
1.45
  
10Maggie Dahllöf
1.40
Hammarby IF
1.40
PB
  
11Jennifer Thor
1.35
Upsala IF
1.35
  
1.25
1.71
1.30
1.35
1.40
1.45
1.50
1.55
1.59
1.62
1.65
1.68
Kihl-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
o
o
o
Halfwordson-
-
-
-
-
o
o
o
o
o
xxx
Bjerkestam-
-
-
-
-
-
o
o
o
xxo
xxx
Mårtensson-
-
-
-
-
o
o
o
o
xxo
xxx
Viirman-
-
-
-
xo
o
xxo
xo
xxx


Nielsen-
-
-
-
o
o
xxo
xxx



Grindange-
-
-
-
o
o
xxx




Cabanas Andersson-
-
-
-
o
o
xxx




Blomsten-
-
o
o
xo
xxx





Dahllöf-
o
o
xo
xxx






Thoro
o
xo
xxx







F17 Stav     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
3.50
Turebergs FK
3.50
  
2Emma Carlsson
3.21
Turebergs FK
3.21
  
3Linnéa Lindqvist
Linnéa Lindqvist 06, Västerås FK
3.01
Västerås FK
3.01
  
4Agnes Lind
3.01
Bromma IF
3.01
PB
  
5Clara Jansson
Clara Jansson 06, Västerås FK
2.81
Västerås FK
2.81
PB
  
6Emmie Wedin
2.61
Turebergs FK
2.61
  
7Molly Lindell
2.21
Bromma IF
2.21
PB
  
2.012.212.412.612.813.013.213.313.503.68
Back------ooxoxxx
Carlsson----xxoxoxxoxxx
Lindqvist----oxxoxxx
Lind--oxoxxoxxoxxx
Jansson---oxoxxx
Wedin--xooxxx
Lindellxooxxx
F17 Längd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Melina LidbergBromma IF
5.77
PB
  
2Ophelia ViirmanBromma IF
5.27
PB
  
3Johanna Fernberg
5.26
IK Westmannia
5.26
PB
  
4Irma Jonhed
5.08
IF Göta Karlstad
5.08
  
5Isabelle Malmborg
5.08
Hässelby SK
5.08
PB
  
6Alma Hansson
5.04
Bollnäs FIK
5.04
PB
  
7Emilia Nielsen
4.99
Turebergs FK
4.99
PB
  
8Emma Sjöblom
4.85
Rånäs 4H
4.85
  
9Ebba SjöströmTäby IS
4.72
  
10Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
4.67
Hässelby SK
4.67
PB
  
11Nellie Tällberg
4.60
Bollnäs FIK
4.60
  
12Tindra Olsson
4.58
Bollnäs FIK
4.58
=PB
  
13Jennifer Thor
4.56
Upsala IF
4.56
PB
  
14Juni Bengtsson
4.54
Rånäs 4H
4.54
  
15Eleonora WahlinTäby IS
4.52
  
16Ella Grimheden
Ella Grimheden 06, Västerås FK
4.25
Västerås FK
4.25
  
17Klara Löf
4.21
Gefle IF
4.21
  
18Elvira ElenäsAlunda SK
4.15
  
19Amelie Bergström
3.86
Upsala IF
3.86
  
Lidberg5.535.375.455.55x5.77
Viirman4.905.245.275.085.085.20
Fernbergx5.075.015.04x5.26
Jonhed5.084.845.045.055.02x
Malmborg5.084.88x4.244.85x
Hansson4.944.814.814.535.005.04
Nielsen4.794.804.734.834.99x
Sjöblom4.824.85x4.684.764.78
Sjöström4.724.67x
Hägg4.67xx
Tällberg4.274.354.60
Olssonx4.334.58
Thor4.404.274.56
Bengtsson4.54xx
Wahlinx3.004.52
Grimheden4.254.023.96
Löf4.044.154.21
Elenäs4.154.03x
Bergström3.863.85x
F17 Tresteg     
Inne 4 feb

Final A

Final